ההיית או חלמתי חלום – הניצחון על סיטי

אז הייתי לא אופטימי. הייתי

איך מתחילים לסכם כזה משחק?

נתחיל מהחצי הראשון שבו ליברפול ניצלה בדיוק את החללים מאחורה שדיברתי עליהם כדי לייצר שני גולים (ועוד אחד של צ'מברליין שנבע מטעות הגנתית ובעיטה מאוד יפה)? או שנדבר על מרכז המגרש של ליברפול – הנדרסון, מילנר וצ'מברליין – שלושה אנגלים מושמצים שפשוט חיסלו את הסיטי באמצע ולא נתנו להם בכלל להתקרב לרחבה של ליברפול (צריך גם להודות שפפ עזר להם לא מעט עם המיקום של דה ברוינה בחצי הראשון שהיה הזוי למדי). או שנדבר על אלכסנדר שבמחי ארבעה ימים הפך מהשחקן שאתה הכי מפחד ממנו בקבוצה שלך לזה שסוגר את סאנה הרמטית? ואולי לדבר על הבטחון שואן דייק הכניס להגנה שלנו כשפתאום לא כל כדור קרן הוא התקף לב?

ואולי בכלל כדאי לדבר על החצי השני, שבמידה מסוימת היה אפילו יותר מרשים מהראשון. היתה נקודה, אחרי הפציעה של סאלח, שהשער של סיטי היה באוויר. ההגנה נראתה בלי אוויר והסיטי ישבו לנו על השער. יכול להיות שאם הם מבקיעים באותה נקודה הכל היה שונה אבל אז, ההגנה התעשתה, מילנר (אדיר אדיר היום) היה בכל מקום, הרחבה הפכה לנעולה וסיטי פתאום הזכירה את ליברפול שיושבת על השער של יונייטד רק לפני כמה שבועות ולא מצליחה לאיים עליו בכלל. באמת שאני לא יודע מה יותר מדהים – זה ששמנו שלישיה על הסיטי או זה שיצאנו בלי לחטוף אפילו גול אחד. וזה לא שהסיטי היו קרובים.

פתאום מתברר שקלופ יודע להכין את הקבוצה שלו לקבוצה השניה. שהוא יודע לשחק טקטי כשצריך. שהוא עושה חילופים נכונים ובזמן. ובאמת, מי אתה בוחר פה את השחקן המצטיין? (אני הולך על מילנר, דרך אגב). משחק פשוט מושלם.

שיהיה ברור – הסיפור רחוק מלהיות גמור. ראיתי כתב של ליברפול שצייץ אחרי המשחק שאנשים נוטים to underestimate (אין לי תרגום טוב לעברית) את ההשפעה שיש לאנפילד על קבוצות. במקרה של הסיטי (מפסידים באנפילד בצורה קבועה כבר שנים) כנראה שיש לאנפילד השפעה כפולה. אבל באתיחאד המצב יהיה שונה. והנדרסון לא יוכל לשחק (אם אתם אוהדי ליברפול יש לכם יופי של פלאשבק עכשיו לכרטיס מאוחר להנדרסון מול הסיטי שדפק עונה) ולך תדע מה יהיה עם סאלח.

אבל עכשיו – נתענג על הקבוצה הנפלאה הזאת.

וכן, טעיתי בפסימיות שלי. הלוואי ואטעה כך עוד הרבה.

וזה מה שכתבתי לפני:

הקטע הכי קשה בחזרה מארה"ב לארץ לא היה ההתרגלות למזג האוויר (דווקא היה נחמד להיות מסוגל להסתובב בחוץ בחולצה קצרה סוף סוף. למשך עשר דקות כזה), גם לא המלחמה עם הישראלים בכביש או התענוג של התור בסופר בערב חג, הדבר הכי קשה היה להתרגל לשעות של הכדורגל.

זה נכון, מדי פעם היו משחקים מוקדמים שדרשו השכמה ב-4:30 בבוקר בימי שבת אבל כל אלו מחווירים בהשוואה לתענוג של להתחיל את סוף השבוע בשבע בבוקר במשחק של ליברפול במקום לחכות עד סוף הסופש לחמש או שבע וחצי בערב לאחד כזה. הציפייה נהיית עוד יותר קשה בימים של ליגת האלופות – לחכות עד רבע לעשר בלילה בשביל המשחק הזה? ואז לקבל את יעקבי ושגיא כהן שלא מפסיקים לדבר (ברצינות, מה צריך לעשות כדי שהם יסתמו שניה אחרי שער ויתנו לנו לשמוע את הקהל?). עם מי צריך לדבר כדי שיתחילו כבר את המשחק?

אז עד המשחק נעשה את מה שאוהדי כדורגל אוהבים לעשות – לדבר עליו.

אומר זאת כבר על ההתחלה. אני לא ממש אופטימי. לפני ההגרלה פירטתי את הקבוצות שאני הכי פחות רוצה לפגוש, נחשו מי היתה בראש הרשימה?

זה לא שאני חושב שהסיטי יקחו את ליגת האלופות השנה (למרות שאני מאמין שהם בהחלט מסוגלים) – ריאל, בארסה ובאיירן עם הרבה יותר ניסיון במפעל – כמו שאני חושב שהם המאצ'אפ הכי גרוע מבחינתנו. נכון, אנחנו הקבוצה היחידה לנצח אותם השנה בפריימרליג אבל אפילו כשזה קרה כמעט והצלחנו לאבד יתרון של שלושה שערים בפחות מחצי שעה. גם אם אתה מאמין שההרחקה של מאנה היתה חלק גדול מהסיבה לתוצאה המשפילה באתיחאד במפגש הראשון בינינו, הרי שפערי הרמות עדיין גדולים מאוד. במיוחד בין ההתקפה שלהם להגנה שלנו.

ראינו את זה במשחק הראשון בין הקבוצות – לוברן איטי מדי כדי להסתדר עם המהירות שלהם (אפילו שאגווארו, תודה לאל, לא ישחק) וראינו במשחק נגד יונייטד וגם בשבת נגד קריסטל פאלאס, שארנולד, עם כל האהבה שלי אליו והציפיה שיהפוך למגן ימני הקבוע שלנו, עדיין לא צבר מספיק ניסיון כדי לסגור שחקנים מהירים בצד ימין. מול שחקן כמו סאנה זה סכנת נפשות. העובדה שמאטיפ וגומז נפצעו ואין לנו ברירה אלא להסתפק בלוברן לא ממש מעודדת.

למזלנו, השיטה של הסיטי כן מתאימה לדרך שבה ליברפול משחקת השנה – היא משאירה מאחור לא מעט חללים ריקים שסאלח, פירמינו ומאנה (הערת אגב – לא מבין למה אנשים מדברים על עונה חלשה שלו. הוא כבר הבקיע ובישל יותר משנה שעברה. לא כולם סאלח) יודעים לנצל. לכן אני מאמין שבאנפילד לפחות, ליברפול שווה לפחות שני שערים מול המערך הזה. הבעיה היא שמול המערך של ליברפול, שכנראה לא יכלול את צ'אן, גם הסיטי שווים לפחות שני שערים. הנדרסון לצערי רך מדי, ג'יני עובר עונה חלשה ולא מספיק אפקטיבי ועל החלק האחורי שלנו כבר דיברתי.

כדי שנוכל לצאת מהמשחק הזה עם תוצאה שתאפשר לנו לחלום על לעבור הלאה (כלומר, ניצחון כלשהו), קלופ יהיה חייב למתן את הנטיות ההתקפיות של ארנולד וגם לעזור לו עם שחקן אחד לפחות לסגור את הצד שלו. אסור יהיה לנו לספוג בכדור נייח, משהו שהשתפר מאוד מאז שואן דייק הגיע וקריוס החליף את מיניולה (הוא לא השוער שאנחנו צריכים אבל הוא כן נותן בטחון מסוים שלמיניולה לא היה) ואם נצליח לעלות ליתרון מוקדם, זה יתן לנו את האופציה למתפרצות נוספות.

יהיה מאוד מעניין לראות איך שני המאמנים יגיעו למשחק. קלופ הוא מאמן שמאמין בדרך שלו, מה שאומר שהוא כמעט תמיד ישחק באותה צורה, לא משנה היריבה. בתור אוהד, זה כיף לראות כי יש לך תמיד מה לחכות למשחק. אתה יודע שהקבוצה שלך תשחק התקפי והכדורגל שלה כמעט אף פעם לא יהיה משעמם. אבל כשמסתכלים גם על טור ההישגים, אני חושב שזה לא פלא שקלופ נכשל בגמרים כל כך הרבה פעמים – הוא עדיין לא הוכיח את היכולת להתאים את הקבוצה שלו מבחינה הגנתית לקבוצה שממול. ראינו את זה השנה עם יותר מדי כשלונות (בעיקר בחוץ) מול הקבוצות הגדולות שידעו לתקוף את ליברפול בדיוק בנקודות החלשות שלה. הייתי שמח לראות קצת בניטז אצל קלופ מדי פעם. באותה מידה יהיה מעניין לראות האם גוורדיולה יבוא להוציא תוצאה במשחק חוץ או שהסיטי ישחקו את המשחק הרגיל שלהם, מה שכאמור משחק לטובת ההתקפה המהירה של ליברפול.

דבר אחד חשוב לזכור לפני המשחק הערב – לא משנה מה תהיה התוצאה היום ובמפגש הכפול בכלל – כבר עכשיו מדובר בעונה מצוינת של ליברפול, אפילו שתסתיים (כנראה) ללא תואר. נכון, לא התמודדנו על האליפות ובמבחן התוצאה יש מעט מה להראות אבל כאוהד קיבלתי מהקבוצה הזאת השנה את כל מה שאפשר לבקש. כדורגל התקפי ושמח שגורם לי לקום בבוקר עליז כל פעם שיש משחק של הקבוצה. בהנחה הלא כל כך מופרכת שנצליח לשמור על מקומנו בארבע הגדולות, יחד עם רבע גמר צ'מפיונס – בהחלט מדובר בעונה טובה שאפשר לבנות עליה לקראת השנים הבאות.

ועכשיו, לנצח את הסיטי

לפני הטורניר
שבתרבות - בדרך לשום מקום

תגובות

 • matipool

  מסכים לגמרי.
  אין לי ספק שגווארדיולה יבקש משחקניו לשחק את המשחק הרגיל שלהם, גם משום שזו הפילוסופיה שלו וגם מתוך תחושת עליונות ותחושה / ידיעה שהם יותר טובים.
  אכן הקבוצה הכי גרועה מבחינתנו שיכולנו לקבל.
  אם צ'אן היה כשיר, אני חושב שהיה סיכוי טוב שמילנר היה משחק במקום ארנולד.
  בעיה קשה מאד היא עומק הסגל שאיתו אנחנו הולכים לשבוע הקרוב - שני משחקים מול סיטי + דרבי נגד אברטון בתוך שבוע.
  אין כמעט אפשרויות לרוטציה ומנוחה לשחקנים בניגוד לסגל העמוק של סיטי. אם נוציא תוצאה טובה הערב, הייתי "זורק" את המשחק מול אברטון (מעלה את קליין, מורנו שישחק כנראה בכל מקרה, סולאנקה, אינגס, קלאבן אם יהיה כשיר וכו').
  אמן שבסוף הערב עדיין יהיה עניין במשחק הגומלין.

  הגב
 • בני תבורי

  כותרת המשנה גרמה לי להצטער שוויתרתי לך על זכות הכתיבה, כי אין דבר כזה אוהד ליברפול לא אופטימי.
  באשר לתוכן, ובכן, אני אופטימי. צפוי לנו משחק מעולה של שני מנג'רים שמקדשים את הערכים היפים של הכדורגל במשמעותו.
  זכיתי לראות ניצחון על סיטי עם ארבעה שערים ב 75 דקות עילאיות וכמעט שוויון או חו"ח הפסד, ב 15 הנותרות. אלא מאי, אז היו לנו בהגנה לוברן ומאטיפ והערב את ואן דייק. אז היה להם אגווארו והערב לא. מצד שני, היה לנו אז את צ'אן בתפקיד החונק על דה ברויינה והערב לא, אבל להם לא היה את סילבה והערב כן.
  מה שאני מנסה לומר הוא שבכושר טוב של שלישית החוד שלנו, נוכל להבקיע. עם זאת ההגנה שלנו לוקה בהמון חסר אבל אין לי ספק שקלופ מכין גיבוי היכן שצריך. היתרון החד-משמעי שלהם ללא צל של ספק הוא בחוליית הקישור (ולנו אין צ'אן כאמור), אבל אול אין אול, לא מדובר כאן בריאל מדריד נגד הפועל מחנה יודה או משהו כזה. נעבור אותם בשני משחקים נפלאים.

  הגב
  • אסף the kop

   רגע אתה גם כן...
   ניסיון הטיוח על ההפסד המשפיל שלכם לא יעבור !
   אנא שתף את קוראי 'דה באזר' בפרטים על המשחק שלכם (פ.צ מענית) נגד גאלטאסאריי (!), בו חטפתם על הראש 4:2, במגרשכם הבייתי, בקיבוץ.

   הגב
   • בני תבורי

    ולהלן הפרטים כפי שמופיעים באתר הקיבוץ בעריכת רמי בלום, האוהד הגדול של ליברפול שהיה בשני גמרים אירופאיים, רומא ואיסטנבול, ולשניהם זכה בכרטיסים בהגרלות:

    "בשנת 1967 התארחה קבוצת הכדורגל הטורקית "גלאטסראי" בקבוץ מענית.
    הקשר עם הקבוצה נוצר ע"י יצחק אבידור שהיה אז חבר הקבוץ. אבידור המוכר יותר בכינויו "טורקו" הוא יליד העיר איסטנבול ומחובר מאוד לכדורגל הטורקי.
    "טורקו" שהחל את צעדיו ככתב ספורט בעתון "על המשמר" חי היום בהולנד וכותב על הכדורגל הטורקי עבור העתון "מעריב".
    קבוצת הכדורגל של המועצה האזורית נבנתה במיוחד לרגל המשחק מול הטורקים.
    השחקנים נבחרו מתוך הקבוצות ששיחקו בליגה האזורית של המועצה האזורית מנשה. השחקנים באו ממענית, עין שמר, מצר, משמרות ומייסר.
    מאמן הקבוצה המאוחדת היה יצחק "טורקו" אבידור והמשחק הסתיים בניצחון הטורקים 2:4 . את השערים לנבחרת המועצה כבשו: שאול גרין (מענית) ויואב בן נפתלי "מצר)."

    הגב
    • אסף the kop

     זאת שאלה לחידון שאפילו עזי דן לא יידע לענות...

     הגב
    • צור שפי

     איזה סיפור יפה. היום ארדואן לא היה מרשה לדבר כזה לקרות.

     הגב
  • אריאל גרייזס

   תזכיר לי איך קראת לליברפול אחרי הניצחון ההוא, סנדרלנד?

   הגב
 • Gil - Zimbabwe

  "מאחל הצלחה לשני הצדדים..."

  הגב
   • matipool

    ובכל זאת?
    נראה לי שעמוק עמוק בפנים, אתם מעדיפים שאנחנו נעלה לחצי גמר.

    הגב
    • אמיתי

     לא

     הגב
    • מתן

     אנחנו בעדכם כי הסכנה לא גדולה עד אפסית שתזכו, או אפילו תעלו לגמר. עם סיטי זה כבר בעייתי.

     הגב
     • אמיתי

      אסור לעשות חישובי עלות כאלו. צריך לחשוב על הכאן ועכשיו

      הגב
      • מתן

       כאן ועכשיו אני שונא את שתיהן ומקווה לתיקו רב נפגעים, אבל מאחר ואין מנוס מעליה של אחת מהן, אני מעדיף את החלשה מהשתיים.

      • אמיתי

       אין השוואה ברמת העיבה. וגם אין פה אוהדי שיטי, לא כייפ

     • מתן

      שיעור מספר 1 בכלכלה: עלות-תועלת. מוכן לסבול למשך שבועיים שמחה שלהם מאשר שהשכנים הרעשנים יקחו בטעות את הגביע ויתחילו לחשוב ברצינות שהם מועדון גדול.

      הגב
      • אמיתי

       מזכיר לי את הסיפור של פרנקו על המסע של הפועל באירופה ולחסוך כסף לחצי גמר.. יותר מידי כלכלה הורסת את השנאה (הספורטיווית!). זה צריך לבוא מהבטן

      • מתן

       גם שנאה צריכה להיות ריאלית, כמו שב-2010 הלכתי למשחקים של חיפה נגד באיירן ויובנטוס ולא חיכיתי למפגש שלהם נגד יונייטד בשמינית.
       אני לא רואה תסריט שבו הם מנצחים את אחת מהשלוש האחרות.

      • אמיתי

       שנאה טהורה כמו אהבה טהורה לא תלויה בסטטיסטיקה. היא פשוט שם
       *ספורטיווית!!

   • בני תבורי

    אוי לראות את הפרצופים שלכם עכשיו

    הגב
 • אבי גלברט

  כל מילה נכונה .אין מה להוסיף .
  בני , אוהד ליברפול לא אופטימי ? סקפטי מותר ?
  בואו נהיה ראלים , גם יתרון 3 כמעט לא הספיק מולם .הגול הרביעי של סאלח מתנה ...לא רואה בשום דרך איך עוברים אותם ביחוד שהגומליו אצלם .
  לא פסימי , ראלי ועדין הלוואי שנטעה כולם .
  בחצי גמר ישארו באמת השנה רק מפלצות ....

  הגב
  • אסף the kop

   מה נסגר אתכם ?
   נעבור אותם.

   הגב
   • אבי גלברט

    ידע אישי ?
    קסוטו ?
    ויקי פדידה ?
    פפוריש ?
    פאני היל ?
    מאיפה הבטחון הזה ?
    הלוואי עלי .....

    הגב
    • רובי פאולר

     אנחנו ליברפול, מי זה לעזאזל סיטי?!

     הגב
     • משה

      בדיוק.

      הגב
      • עמי ג

       השנה הולכים עד הסוף. חצי מול ריאל. גמר מול ברצלונה. אמן

 • funfun

  מחכה למשחק בכיליון עיניים
  מקווה שנעבור את המשחק בתוצאה טובה לגומלין (הפסד מינימלי עם שער חוץ יספק אותי)
  נראה לי שזה היום של מאנה אגב...
  בהגנה לא נותר לנו אלא להתפלל ליום מדהים של בקטוס ווירג'יל הבתול - קלוש אבל זה מה יש :)
  בכל מקרה - יהיה אש במכתש

  הגב
  • funfun

   עכשיו קולט שזה באנפילד - נפרק אותם 3 אחת. אין שאלה בכל :-)

   הגב
   • matipool

    הלב והבטן שלי מסכימים איתך בנוגע לתוצאה.
    הראש פחות מסכים.

    הגב
  • ק.

   מאנה באמת היה במשחק שיא. הכי טוב שלו ממה שראיתי השנה (ומסכים עם גרייזס על מילנר)

   הגב
 • אדום-כחול

  מעדיף את לוברן על מאטיפ הערב (ובכלל).
  השחקנים החשובים של הערב יהיו הנדו, ג'יני/צ'אן ואוקס שאמורים למנוע מסיטי לשטוף את המגרש כהרגלם, ולעזור לTAA ורובו בסגירות. נעשה את זה טוב והגולים כבר יבואו.

  הגב
  • בני תבורי

   שכח מצ'אן, פצוע בגב, לא התאמן כבר שבועיים.

   הגב
  • רובי פאולר

   שכח ממאטיפ
   גמר את העונה

   הגב
 • אסף the kop

  נעבור את סיטי, תרגע.

  הגב
 • ירושלמי

  המשכיות המשכיות והמשכיות.
  זה הדבר הכי חשוב.
  גם מבחינת הגעה לאותם שלבים והישגים מהעונה הנוכחית.
  ובעיקר מבחינת השארת שלד השחקנים החשובים.

  לגבי סיטי, לדעתי גם הם באים למפגש באותה גישה, כבדהו וחשדהו.
  גם הם לא שוכחים מי הקבוצה שהשחילה להם 4 (בקלות יחסית).
  אם הם היו באים כאנדרדוג מול כל קבוצה אחרת (ריאל, בארסה, באיירן) היה להם כבר תירוץ מוכן במידה ויעופו, אבל הפעם באמת חובת ההוכחה נופלת עליהם.
  2-1 קל.

  הגב
 • no propaganda

  בהחלט ההגרלה הכי רעה לליברפול, בעיקר כי סיטי כבר ראו איך זה לשחק מולם בניגוד לשאר הקבוצות.

  יש סיכוי שגוארדילה יעשה משהו מטופש בהרכב או במשחק עצמו ואם זה יקרה ייתכן שליברפול ינצחו בקלות

  הגב
  • שי

   +1 לגבי פפ. יש לו מאזן ממש גרוע במשחקי חוץ בשלב הנוקאאוט, ונטייה להתחכם.

   הגב
   • Matipool

    גונדוגן במקום סטרלינג שלא מתפקד טוב מולנו באנפילד. חכם מצידו לדעתי.

    הגב
    • no propaganda

     לאפורט

     הגב
 • מתן

  אני דווקא מאמין שאתם יכולים להפתיע. אם ההגנה שלכם תתפוס יום סביר (וכן, אני מודע לעובדה שזה לא כ"כ טריוויאלי), תוכלו לנצל את ההתקפה המהירה שלכם נגד העורף החשוף והלא יציב של סיטי. ברור שהם פייבוריטים, אבל אתם יכולים לנצח.
  הימור שלי על היום? 3:3, ובבקשה אל תפסידו, אני רוצה לפחות מפגש אחד שיהיה פתוח לקראת הגומלין (ויסלחו לי אוהדי רומא על חוסר הציפיות מהם)

  הגב
  • צור שפי

   3 בצד אחד כבר יש לך.

   הגב
 • משה

  זו גם ההגרלה הכי רעה לסיטי ולכן אני לא חושש. מצד אחד הם כבר הפסידו למי ומצד שני הם פייבוריטים ולכן הפסד יהיה כישלון.
  ארנולד צריך לצבור ביטחון, אומנם היה נקודה חלשה בשני המשחקים האחרונים אבל אין מצב שקלופ מחליף אותו במישהו שהוא לא מגן ימני, זה משדר היסטריה וזו לא הדרך של קלופ.
  החיסרון של צ׳אן משמעותי מאוד, אני מקווה שאוקס יהיה בשיאו וג׳יני ייתן סגירה הגנתית.
  אני מאמין שנגיע ביתרון קל לגומלין ושם זו תהיה מלחמה.

  הגב
  • Matipool

   אני כמעט בטוח שג'יני על הספסל ונפתח עם שלישייה אנגלית בקישור.

   הגב
   • משה

    אני חושב שהנדו ואוקס הם באנקר והמקום השלישי זה בין מילנר וג׳יני.
    אחד המפתחות בניצחון שלנו היה שצ׳אן מחק את הג׳ינג׳י, אני לא רואה את מילנר עושה את זה ולכן אני מהמר על ג׳יני.

    הגב
    • משה

     ואני רציתי להשאיר את מילנר על הספסל....

     הגב
 • עידו אלון

  כדאי לנסות להוריד את ג'יני אחורה כדי לעזור להנדרסון לספק כיסוי ללוברן ולארנולד. תרומה התקפית ממילא אין לג'יני והנדרסון. קלופ לא אוהב את המבנה הזה משום מה.

  אופציה נוספת שקלופ השתמש בעונה שעברה זה 442 קלאסי, כשהקיצונים נותנים הרבה יותר עזרה למגינים.

  ואחרי כל זה אני מניח שנקבל את המבנה הסופר התקפי הרגיל

  הגב
 • Gil - Zimbabwe

  היתרון היחידי שלכם בתור אוהדי...., זה שמה שלא יקרה לא תהיו מאוכזבים.

  הגב
 • רובי פאולר

  שום פסימיות ושום בטיח
  אנחנו פאקינג ליברפול, מי אלה בכלל סיטי?!
  הם חווים עונה מושלמת מדיי, הם לא היו בלחץ ולא עמדו עם הגב לקיר כמעט אף פעם... כמו צסקא ב 2005, קבוצה מושלמת ״מדיי״ שלא חוותה משבר מתפרקת במאני טיים כי לא חוותה לחץ ומפסידה לראשונה בחצי הגמר של הפיינל פור. אוברדוביץ היה תמיד יוזם משבר בפנא בפתיחת הטופ 16 כדי שיגיעו לשיא בזמן באפריל מחושלים וחזקים מנטלית.
  כשנבקיע את הראשון הם יילחצו, אמן

  הגב
  • אריאל גרייזס

   העניין הוא שאחרי הפתיחה הרצחנית שלהם היית מצפה לירידה ביכולת בחודשים האחרונים אחרי ירידת מתח (קרה ככה לצ'לסי גם שנה שעברה) ואצלם אין שום דבר כזה. ראיתי אותם מול אברטון בשבת, הם היו מפחידים. יכול להיות שהם יחוו משבר אבל מאמין שזה יהיה מול קבוצה מנוסה יותר מאיתנו. לנו אין שחקן אחד ששיחק במעמד הזה (אולי מילנר כשהיה בסיטי אבל אני בספק)

   הגב
   • רובי פאולר

    עוד יותר משחק לטובתנו
    הם בטוחים בעצמם
    גם להם מי ישמע כמה שחקנים היו במעמד הזה
    תן לאנפילד לעשות את העבודה
    אל תשכח שבליגה אחרי השני של בובי הם יטפו את השלישי והרביעי תוך 9 דקות...

    הגב
   • רובי פאולר

    וכמה שחקנים שלנו היו במעמד הזה ב 2005? ב 2009? יהיה בסדר

    הגב
   • משה

    היחיד שהיה במעמד הזה זה מאטיפ בשאלקה וגם הוא לא משחק.

    הגב
 • wazza

  footballstreamings.com/live-streams.html

  הגב
  • wazza

   למי שמוכן לוותר על שגיא כהן

   הגב
   • Kirma der faux

    יצא לי לראות את המשחק בשידור בספרדית בbe in sport עם שדר ספרדי ופרשן אנגלי שדיבר ספרדית צולעת במבטא בריטי. פעם ראשונה שהבנתי קצת ספרדית.

    הגב
 • טל 12

  מסכים
  לא ממש אופטימי, בעיקר בגלל החשיבות של שערי חוץ - אסור לספוג שערים כמו ב 3-4 בליגה- כולם חייבים לסגור טוב במהלך כל המשחק, לעזור למגנים באגפים ומשם לצאת טוב להתקפות מעבר.

  או פשוט לנצח 2-7 :-)

  הגב
 • צור שפי

  גם 0-0 לא רע לכם אבל אתם לא בנויים לשחק על תוצאה.

  הגב
 • Amir A

  איזה ניחוס על הסיטי, גרייזס. כבוד! כמו בימים הגדולים של פורום ספורט אמריקאי בוואלה.

  הגב
  • אריאל גרייזס

   לא נס לחי

   הגב
 • מתן

  איך דווקא אוהד יונייטד כמוני ידע שאתם יכולים לנצל את ההגנה העלובה שלהם? כיף לראות את סיטי מושפלת, אבל הימרתי על 3:3. אל תאכזבו אותי במחצית השניה

  הגב
  • Amir A

   מה שיפה אצל אוהדי ליברפול זה שעם כל גול שהקבוצה שלהם מבקיעה הם מתכווצים עוד יותר, מתוך ציפיה מייאשת לקריסה שתגיע.

   הגב
 • רובי פאולר

  לא רוצה להיות פולני אבל אמרתי לכם

  הגב
  • Matipool

   אכן אמרת.
   חזרתי לנשום והדופק חזר לסדרו, דוקטור.

   הגב
 • יוסי מזרחי

  הרבה מסקנות מהמשחק היום:
  סיטי לא כל יכולה,
  ליברפול עם חיזוק בהגנה תהיה פקטור אמיתי בעונה הבאה,
  קלופ שיחק שחמט, פפ ענה לו בדמקא.

  הגב
  • Matipool

   ההגנה היום הייתה נפלאה.
   אם היא תבוא ככה כל יום, השמיים הגבול. אלכסנדר במשחק חייו הצעירים. ואן דייק ולוברן גם במשחק מושלם ורובו עם אנרגיות, אגרסיביות ולעולם לא מפחד (איזו גניבה הוא).
   מה שכן - יש בעייה של עומק בסגל.

   הגב
 • דני איל

  אין הגיון בשגעון.

  הגב
 • רובי פאולר

  קאריוס 7. שלום וביטחון
  טאא 10. אין מילים
  וירגיל 10. טנק
  לוברן 10. כל מטאטא יורה
  רובו 10. מאיפה הקרצנו אותו
  מילנר 11. מאן אוף דה מאץ׳. שלמות, כמו שחקן שחמט שתמיד צעד לפניך
  הנדו 9. כוס אמא של השופט
  אוקס 9. ענק עד שנגמר, צריך תמיד את אדרסון מולו
  מוצלאח 9. שער ובישול בעמידה/צליעה
  בובי 8. נהדר הגנתית מפוזר קצת התקפית
  מאנה 9 נהדר עד שנגמר
  ג׳יני 8.5. עשה בול מה שצריך

  הגב
  • אסף the kop

   סולנקה ?

   הגב
   • רובי פאולר

    סולנקה גם היה אחלה, אם כי טעה כשלא מסר במתפרצת
    מתי לוקח את התיקון

    הגב
  • Matipool

   מאנה לא פחות מכל אלו שנתת להם 10. הוא היה מבריק ומושלם במחצית הראשונה ונתן את כל הלב בשנייה.
   אם הם, גם הוא.

   הגב
   • רני

    1+

    הגב
   • משה

    מסכים לגמרי, מאנה היה ענק. שני שלישים מההתקפה נגמרו מוקדם והוא המשיך לרוץ.
    שבעה שערים בצ׳מפיונס ואומרים שיש לו עונה בינונית...

    הגב
    • טל 12

     נכון, מאנה היה נהדר. וסלאח עשה גם עבודה טובה בהגנה - באגף שלו, גם לו מגיע 10 :-)

     הגב
     • רני

      משה אתמול בסוף המשחק ניגשתי לארון ובחרתי כובע. חצי עם אבוקדו וחצי עם שוקולד. האבוקדו לקח בהליכה.

      הגב
    • רני

     משה אתמול בסוף המשחק ניגשתי לארון ובחרתי כובע. חצי עם אבוקדו וחצי עם שוקולד. האבוקדו לקח בהליכה.

     הגב
     • רני

      היה טעים אז פעמיים :)

      הגב
      • משה

       רני,
       האושר אחרי המשחק אתמול היה כל כך גדול שהייתי בכיף חולק איתך כובע ומקנח בנעל.

  • בני תבורי

   קלופ: 12

   הגב
   • איאן ראש

    כנראה שבאמת קלופ הוא המצטיין (ומשתפר ולומד מה שמאוד משמח אותי) אבל מהשחקנים לדעתי החשובים היו המגינים כי סיטי בלי אגפים לא אפקטיבית. הכי חששתי מסאנה וסילבה. טאא היה מופלא ומרוכז ורובו היה פשוט מעולה.

    הגב
  • אריק

   פירמינו היה הכי טוב בחלק הקדמי, בעיניי.

   הגב
   • אוהד

    לא יודע כמה אתה רואה את ליברפול השנה אבל מבחינתי פירמינו תמיד הכי טוב בחלק הקדמי והדירוג מתחיל אחריו.

    הגב
    • אריק

     הוא נהדר. Enabler.

     הגב
     • אריאל גרייזס

      שחקן קלופ מדהים. כל היכולת של הקבוצה בחלק הקדמי מתחילה ממנו

      הגב
   • אוהד

    ודרך אגב, זה אחד המשחקים החלשים שלו השנה.

    הגב
 • טל 12

  לא דאגתי מבחינה התקפית (והכיף נמשך.. ) קיוויתי לא לספוג (אבל לא באמת האמנתי שזה מה שיהיה) אז מבחינתי זה בהחלט יותר מדהים שיצאנו בלי לחטוף אפילו גול אחד.

  תוצאה טובה.

  הגב
 • משה

  דרבי או לא דרבי, לעלות בשבת עם אפרוחים ג׳.

  הגב
  • אסף the kop

   זאת תהיה טעות.

   הגב
   • משה

    אנחנו כרגע גבוליים ביכולת להעמיד הרכב בגומלין.
    הנדו עם צהוב, לאלנה, גומז ומאטיפ בפציעות ארוכות, סלאח, קלאבן וצ׳אן בספק.
    לא הייתי מסכן אף אחד.

    הגב
    • אסף the kop

     צריך לסיים בין 4 הראשונות בלי שום קשר לעובדה שליברפול תיקח את הגביע עם האוזניים הגדולות.

     הגב
     • משה

      קבוצה שכוללת את מינולה, קליין, הנדו, סולאנקי, אינגס, מורנו, וודבורן וקלאבן יכולה לנצח אותם. כל פציעה של בלם או קשר אתה מקבל שם את מורנו ביום שלישי...

      הגב
      • אסף the kop

       זה נכון

      • אוהד

       קלאבן פצוע.

  • Matipool

   לגמרי וגם להביא את המכשפת ההיא מסרביה (?) או מה שלא צריך כדי להכשיר את סלאח וצ׳אן.

   הגב
   • Matipool

    התכוונתי למשה.
    יעלו נא כל המחליפים ושחקני הסגל הרחב, יתנו את הנשמה ויוציאו תיקו.

    הגב
    • אבי גלברט

     לגמרי

     הגב
    • dk

     משה הוא המכשפה מסרביה?!

     הגב
     • משה

      אני מתארגן על שלייה של נאקה וכמה כנפיים של עטלף ומגיע.
      אם זה נותן לי כניסה למשחק הבא אני מוכן להיות גם טינקרבל.

      הגב
 • ran

  עד שמצאתי לינק נורמלי לצפייה עברה לה מחצית...
  אבל על המחצית השנייה נותר רק לומר - גיבורי מערכות ישראל: שלישית הקישור ואלכסנדר ארנולד, הם התמודדו עם לחץ לא הגיוני, שאין תמיכה התקפתית להקל על הלחץ.
  תוצאה פנטסטית, יספיק לעבור? הלוואי...

  הגב
  • איאן ראש

   תכנס תמיד לאתר fromhot יש תמיד מלא קישורים לכל תחומי הספורט. חבל, פספסת מחצית חלומית.

   הגב
   • ran

    הייתי מת לצפות במחצית ראשונה כזו,
    אני מופתע שנותרו לי שערות על הראש מהעצבים מהלינקים השונים...
    תודה על הטיפ.

    הגב
 • צור שפי

  הערה אחת, אולי טיפה קטנונית, של חוסר הסכמה: במחצית השניה סיטי כן היו קרובים לגול. היו שם כמה מומנטים שכדורים ברחו להם מהרגליים. בערב הרואי כזה גם למזל יש תפקיד.

  הגב
  • בני תבורי

   נשמע כאילו המזל לא הופיע לעונה עד המשחק הזה, אם היה לנו עוד קצת מזל היו לנו אתמול שישה שערים

   הגב
 • עידו אלון

  זה היה ערב תענוגות.
  טאא קיבל תמיכה קבועה מהקשרים שסגרו את קווי המסירה של סנה ואת החיתוך שלו פנימה. ובתכלס הוא אפילו לא היה צריך את זה כי הסתדר לבד. מדהים.

  ההשפעה של ואן דייק כל כך גדולה שלוברן וקאריוס קיבלו פתאום ארגזים של יציבות.

  רוברטסון זה חתיכת סקוטי נהדר.

  מאנה עבר לא מעט לאמצע והיה יותר קוטיניו מקוטיניו.

  מילנר הוא כמו בטמן, הוא יהיה כל מה שנצטרך שיהיה. איזה מנוע יש לאיש הזה.

  ואני ספרתי איזה חמישה פירמינו היום במגרש.

  יא אללה איזה משחק. מצפה לראות את וודברן סולנקה ואינגס מפרקים את אברטון

  הגב
  • Matipool

   אני חושב שוודברן גם פצוע וגם קלאבן לא בטוח שיהיה כשיר לאברטון. מבאס נורא.

   הגב
 • אסף רביץ

  מבחינתי המצטיינים הם שני המילנרים, כי אין מצב שהיה רק אחד כזה

  הגב
  • אסף the kop

   +1

   הגב
  • אריאל גרייזס

   ממש

   הגב
 • אורי

  למוריניו זה לא היה קורה

  הגב
 • אופיר

  סלאח מתמודד על הבלון ד'אור השנה, נראה לי שלא צריך ללחוש את זה יותר.

  הגב
 • בארי ברודי

  אם סלאח לא משחק בגומלין (לא נראה לי שעם פציעה במפשעה הוא ישחק) ולליברפול לא יהיה מחליף להנדרסון בגומלין ואגוארו יחזור - שווה להמר ולשים כסף על מהפך בגומלין.

  גם אם 2 מ 3 התנאים הנ"ל יתקיימו אני נותן לסיטי סיכוי טוב.

  הגב
  • Matipool

   תנאי אחד כבור בטוח מתקיים - צ׳אן לא יהיה כשיר.
   הקישור יורכב ממילנר, ג׳יני ואוקס בלי אף מחליף מהקבוצה הראשונה ובהנחה שכולם יהיו כשירים אחרי אברטון.

   הגב
   • אריאל גרייזס

    אם סאלח לא כשיר למשחק, הייתי חושב על לשים מאנה בצד ימין, כמו שהוא שיחק עונה שעברה, ולהעלות את מורנו בצד שמאל במקום סאלח. יש לו מהירות ופריצה והוא יכול לתת לנו משהו שלא סולנקי ולא אינגס - שני המועמדים האחרים להחליף את סאלח בהרכב - לא יכולים לתת

    הגב
    • Matipool

     בדיוק מה שחשבתי עליו גם כן היום בצהריים כשניסיתי להיכנס לראש של קלופ.

     הגב
 • ניינר / ווריור

  שמח בשבילכם וגם שמח לאידו של פפ. אבל עדיין זה המשחק היחיד ברבע הגמר שהוא לא סגור עדיין

  הגב
 • יואב

  סיפור גמור. יש את הדבר הזה שנקרא ספיריט. סיטי לא יודעת איך הוא מרגיש בכלל.

  הגב
 • Kirma der faux

  אקסטזה מוחלטת אתמול, ומשחק נהדר שלנו. מחצית ראשונה מוחצת, ומחצית שניה שהראתה המון בגרות.
  למרות זאת צריך לזכור שגם הניצחון המוחץ הזה הושג עם שני שערים עם נבדל במהלך הבניה ושער פסול שלהם מנבדל שלא היה. לא שאני מתלונן או משהו.

  הגב
  • משה

   אתה צריך להיות עקבי יותר מהקוון. אני חושב שדין הנבדל של סלאח כדין הנבדל של סאנה ולכן זה לא 1:1, אולי 3:1.

   הגב
   • Kirma der faux

    בכל המקרים זה היה קרוב מאוד ואף אחד לא יכול לראות מתי המסירה יוצאת ולהספיק לראות אם יש נבדל, אבל עד כמה שראיתי בהילוך החוזר שלנו היה נבדל ושלהם לא. זה בכל מקרה לגמרי בתחום הטעות הלגיטימית, מה שמלמד על שבריריות הניצחון גם כשהוא כל כך מוחץ כמו אתמול.

    הגב
    • כח הגברה

     אתמול פסלו לאיקארדי גול (שהשופט אישר בהתחלה) בעזרת הוידאו, בגלל נבדל יותר גבולי מהנבדל של סלאח. בזמן המסירה, הגוף שלו היה בקו אחד עם המגן, אבל הרגל שלו היתה יותר קדימה. מבלי להביע עמדה (כי אני לא בטוח מה העמדה שלי), הטכנולוגיה תגיע מהר מאד למחוזות הטניס - המערכת תזהה (בדיעבד כנראה) נבדל של מילימטרים.

     הגב
     • Kirma der faux

      מעניין. בכלל לא זכרתי שהכניסו var לשלב הזה.
      אני חושב כרגע שהדרך לשפר את המשחק בהעזרות באמצעים דיגיטליים היא רק בצורה פסקנית וברורה כמו האיגל איי או טכנולוגיית קו השער. אני מניח שניתן לשפוט ככה גם נבדל ולפטור את הקוונים מהמשימה הבלתי אפשרית הזו.
      שידורים חוזרים היו הורסים משחק עם קצב נפלא כמו שהיה אתמול.

      הגב
      • ישרון

       פסלו לאיקרדי בדרבי של מילאנו בליגה, באלופות עדיין לא נכנס.

      • כח הגברה

       בינתיים אי אפשר לפטור את הקוונים מנושא הנבדל. הבדיקה היא בדיעבד (כמו בטניס), ולכן אפשרית רק כשהמשחק נעצר (ורצוי רק במקרים משמעותיים, כמו אישור גול), ולא במשחק השוטף.

 • Rushie

  מבחינת השבירות של התוצאה, כבר כמה שנים שאנחנו רואים ש3-0 זה ה2-0 החדש. היום אם אתה לא שם 4-5 אתה לא שקט שהמשחק גמור באמת. לא שיש לי תלונות כמובן אבל לסיטי יש סיכוי בהחלט ובעיניי מספיק שער מוקדם או איזו הרחקה של שחקן שלנו כדי שהיא תהפוך לפייבוריטית ברגע.
  זה לא מוריד בכלום מהופעה נפלאה שלנו. כולם היו פשוט מעולים.
  הנדרסון היחיד שישחק בוודאות מול אברטון בשבת, איך מנהלים את שאר הסגל הגם ככה שבור שלנו לשבוע הקרוב? שאלה טובה.

  הגב
 • ואן גוך

  איזה כיף של משחק.
  קבוצה פשוט מטורפת ליורפול.
  כבר כמה חודשים שאני שם לב לשינוי שבנוסף ללהיות קבוצת על בהתקפה, הם למדו להרוג משחקים. כמה וכמה פעמים שהם שמרו על 2-0 בליגה.

  הגב
 • ואן גוך

  אין שום סרט שסיטי חוזרת. באיזה עולם ליורפול לא שמה גול 1 מול קבוצה שבא לתקוף בכל הכח?

  הגב
  • רני

   בעולם שבו סאלח פצוע ולא בהרכב

   הגב
 • אסף the kop

  לא הבנתי את הטמטום בהחלטה של אופ"א.
  למה לקבוצות ששיחקו בשלישי יש 8 ימי חופש בין המשחק הראשון לגומלין ולאלו ששיחקו ברביעי יש רק 6 ?

  הגב
  • Gil - Zimbabwe

   מה אתה דואג? אתם יכולים להעלות עם הנוער בגומלין.

   הגב
  • אוהד

   יש קצת היגיון אם אתה לוקח בחשבון את משחק הליגה שלפני.
   לקבוצות מסוימת יש 4 ימי חופש לפני המשחק הראשון ו 3 לפני השני, ולקבוצות האחרות הפוך.

   הגב
 • אבי גלברט

  טוב אז מודע כמובן שההיתי פסימי וטעיתי אבל מצד שני זה לא גמור כמובן .
  שער חוץ בשלישי הבא יסגור את הסיפור כמובן , עדיף שניים ...
  תצוגה מרגשת מאד אתמול למרות המחצית השנייה .
  טיפה יותר הרפתקנות בשנייה וההינו חוטפים שער חוץ שהיה משנה את הכול .
  ט.א.א למשהו עוד יש ספק בילד ?
  עמד אתמול במכבש בלתי נתפס ועמד בגבורה .צד ימין בהתקפת סיטי היה מושבת , הכול משמאל ואלכסנדר היה מוקדון ! כבוד לילד .
  הנדרסון אמוציונלי מידי בדיוק כמו ב2013 במשחק ההוא ועכשיו הוא חייב לשחק בשבת בתקווה שלא יפצע כדי שמשהו ינוח לקראת הגומלין .ממש טמטום .
  מאד מקווה שצ'אן יוכל לשחק ושאף אחד לא יפצע מול אברטון שידועה במשחקה הפראי .
  סלאח יהיה כשיר לגומלין לדעתי .
  לא זמן לסיכום עונה אבל קלופ עשה עבודה יסודית .
  בשבת מקווה להרכב של צעירים קשוחים שיתנו פייט למינימום תיקו .מצידי עם מסטרסון וקרטיס ג'ונס (שחקן מדהים) .אסור לסכן בדרבי את ההרכב הצפוי לגומלין .מורנו , אינגס, סולנקי , קליין , וודבורן וכול מי שכשיר.

  הגב
 • שמעון

  כרגיל פפ מראה איזה מאמן ענק הוא חחחחח, תחזירו את פלגריני ברבע מחיר יהיה אותם הישגים. שאין מסי ורונלדו החיים קשים

  הגב
 • Funfun

  איזה כייף יא אולוהים.
  מעבר לכל ציפיותיי האופטימיות. 3:1 היה מבחינתי הטופ
  מחצית שניה טקטית אדירה שלנו, קונצרט של קלופ וקשרי האמצע אחרי מחצית ראשונה של התקפות סילוניות לעילא ולעילא
  ליד המספרים של סלאח א גול כל אחד מחוויר אבל מאנה בעונה מעולה ונתן משחק גדול אתמול
  אריאל כל הכבוד על הניחוס לסיטי ולארנולד - תמשיך תמשיך

  הגב
  • כח הגברה

   אני הזמנתי מעזי דן כתבה על ההתקדמות של סטרלינג השנה (אחרי הכתבה על דיבאלה בשלישי וההשוואה בין אליסון לאדרסון ברביעי).

   הגב
 • רמי

  זה פשוט מאוד.
  הסיטי לא קבוצה גדולה כמו שהפכו אותה וכמו המאזן שלה בליגה האנגלית.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *