רק תביאו

ההצלחה של הג'ירו מוכיחה בפעם המאה - רק תנו לקהל הישראלי ספורט איכותי והוא יבוא בהמוניו

אני מודה שחיכיתי מאוד לג'ירו הזה בארץ. עד שזה ממש התחיל לא האמנתי שזה קורה. בימים האחרונים ניסיתי להסביר לאנשים – בעבודה, בטוויטר – עד כמה מדובר באירוע ספורטיבי אדיר, מהסוג שאתה באמת לא רואה בארץ כמעט אף פעם. עם כל הכבוד לאליפויות אירופה לצעירים או לג'ודו. הג'ירו הזה היה אולי הסיבה היחידה שבגללה לא הצטערתי שהקדימו לנו את החזרה לארץ מארה"ב.

נורא פחדתי שאתאכזב. למעשה, אני לא בטוח אם יותר חששתי מזה שלא יהיו אנשים שזה יעניין אותם או שיראו בעולם את הרחובות ריקים. היה ברור לי שישראל תצטלם מצוין מהאוויר (אם כי שפרעם כ"רומא הקטנה" היתה אחת ההגזמות היותר גדולות שנראו על המסכים) אבל לא ידעתי מה יקרה על הקרקע. סך הכל, יש בארץ לא מעט רוכבי אופניים אבל מבחינת ההמונים, הספורט הזה הוא לא משהו שהרבה צופים בו. טור דה פראנס עוד מכירים, אבל ג'ירו?

הייתי ביום שישי בירושלים למירוץ נגד השעון וממש נהניתי. הארגון היה למופת, היו אנשים ברחובות – גם אם לא בכל פינה, אבל בטח שבכיכרות המרכזיים ובעיקר בנקודות ההתחלה והסיום. היה יכול להיות נחמד אם היו מארגנים קצת אוכל ושתיה בדוכנים לכל האנשים ברחובות אבל בכל זאת ירושלים ביום שישי. המבחן הגדול היה, זה ברור, היום (שבת). אם הרחובות בתל אביב וחיפה לא יהיו מלאים, זה לא ייראה טוב.

החשש שלי היה לשווא. אמנם בסוף לא הצלחתי לנסוע לתל אביב כמו שתכננתי אבל מהטלוויזיה זה היה נראה – ובאמת, אין בן אדם ציני ממני – כמו הצגה אדירה. עשרות אלפי אנשים מעודדים לכל אורך הדרך. על הגשרים, לאורך הדרכים והחל מהכניסה לתל אביב זה היה נראה בדיוק כמו כל עיר גדולה באירופה בזמן אחד מהטורים הקלאסיים. החלק החביב עליי היה העלייה בזכרון יעקב שסומנה מראש כמקום שבו הקבוצה ה"ישראלית" תנסה לעשות מהלך ולהשיג את חולצת מלך ההרים לחלק השלישי של המירוץ (לצערי הוא הגיע רק שני), ובו ראינו כמו בכל מירוץ אחר עשרות אנשים רודפים אחרי הרוכבים, מעודדים, לבושים מצחיק. שוב, הרגיש אירופה. תוסיפו את הסיום האדיר בתל אביב, עם השידור הנפלא של יורוספורט (הייתי רוצה שהקריין של האופניים של הערוץ הזה יקריין לי את החיים), ובאמת – חוויה אדירה. ממה שאני קורא ברשתות החברתיות, כל מי שהיה שם הרגיש אותו הדבר.

ואין לי באמת יותר מדי מסקנות מהאירוע הזה, חוץ מאחת, עליה אני חוזר פעם אחר פעם: הקהל הישראלי אוהב ספורט, מבין ספורט ורק צמא לספורט איכותי. תראו כמה אנשים יצאו לרחוב לספורט שהם לא מכירים ולא מעניין אותם ביום יום. תראו איזה אווירה נהדרת היתה באליפות אירופה לג'ודו לפני שבוע. רק תנו לו אירועים ברמה גבוהה, עם מתקנים טובים, במחירים סבירים – והוא יבוא בהמוניו. רק תביאו לנו עוד מזה. עוד עוד עוד.

וחוץ מזה – שאפו ענק לכל מי שארגן את העסק, מדובר באירוע בקנה מידה לוגיסטי עצום שעבר (נקווה שגם מחר יהיה ככה) בצורה חלקה ונהדרת. אני לא חושב שאפשר להסביר כמה השלושה ימים האלו עושים שירות אדיר לישראל בעולם. ובלי להיות ציני לרגע אי אפשר – מסתבר שאפשר שעובדי ציבור יעבדו בשבת באלפיהם בשביל אירוע עולמי. הגיע הזמן שזה יקרה גם בשביל אזרחי המדינה.

מיליארד טועים
מרמורק וכפר סבא ברמלה

87 Comments

yaron 5 במאי 2018

אחלה פוסט!
קטע מטורף. מודה שעד לפני כמה ימים לא שמעתי ולא ידעתי מה זה ג'ירו ועד אתמול הייתי בטוח שזה מרוץ אחד בירושלים…
רצה המקרה שהייתי היום בקיסריה ובלי שום תכנון מוקדם הלכתי לראות את הג'ירו :-)
מאות אנשים שבדיוק כמוני לא שמעו על הג'ירו עד לפני יומיים יצאו מהבית ועמדו בצידי הכביש, עודדו, הניפו דגלים ומשום מה מאוד התרגשו ונהנו…

יש לי אחלה וידאו של דקה מהמירוץ אם אתה מעוניין להעלות.

יואב דובינסקי 5 במאי 2018

חבל לי שאני מפספס את זה. בעיקר חבל לי שאני מפספס את השידור ביורוספורט, כי הג'ירו לא משודר בטלויזיה האמריקנית. אולי אצליח למצוא לי לשידור מוקלט באינטרנט. לגבי המסר לעולם, אני מקווה שיעזור לנרמל את ישראל. מבחינה פנימית, אני מקווה שישראלים ילמדו סופסוף שלאופניים אין מנוע.

איתמר 5 במאי 2018

מפעם לפעם מתרחשים כאן אירועים ספורטיביים או מוסיקליים שנותנים לרגע תחושה של נורמליות ושאנחנו חלק מהעולם.
מה שקרה אחר הצהריים בתל אביב התעלה מבחינתי על כל חוויות העבר.
וזו היתה גם הוכחה נחרצת לכך שאת מרתון תל אביב צריך לרוץ בשבת ולא ביום שישי.
רק כך אפשר יהיה להפוך את המרתון להפנינג אמיתי ולהתחיל אותו בשעה סבירה וכמובן למנוע את כל הכאוס התחבורתי.
זה אומנם יפגע ברצים הדתיים אבל הם עדיין יוכלו לרוץ במרתונים של טבריה וירושלים.

אריאל גרייזס 5 במאי 2018

המרתון מתחיל מוקדם כי חם וצריך להתחיל מוקדם. וזה באמת לא פייר כלפי רצים דתיים שלא יוכלו לרוץ בו. מניסיון של לרוץ במרתון בתל אביב, אני לא חושב שהוא היה הופך להפנינג – ישראלים מאוד ציניים כלפי אירועים פנימיים. כשזה אירוע בינלאומי הם מצליחים לאפסן את הציניות בצד קצת

א.ב 6 במאי 2018

דיי כבר לא פייר לגבי הדתיים!!!
שיתחשבו פעם בנו !!!
בשבת יכולים כולם לצאת החוצה ולראות הפנינג יותר גדול, לא מתלוננים על תנועה, אז שכמה דתיים "יסבלו" או שימצאו איזה "רבי" שיגיד שזה בסדר לרוץ בשבת.

כח הגברה 6 במאי 2018

ההנחה שקיום המרתון (או כל אירוע אחר) בשבת גורם לפגיעה בדתיים היא טעות תיאולוגית בסיסית.

funfun 6 במאי 2018

זה בדיוק מה שהסברתי לילדים שלי אתמול במסלול בתל אביב. כך נראה מרתון בינלאומי ברחבי אירופה
אלפי מעודדים , קרנבל בפוטנציה ולא עיר מנומנמת שגם כך פקוקה..
ועוד זה לא נגמר תוך דקה כמו אתמול :-)

ובהקשר לג'ירו – עוצמה שלא תתואר לדבוקה הקדמית שטסה קדימה – מחזה מרהיב

אחד העם 5 במאי 2018

היה ממש כיף
גם השידור וגם העידוד, המשפחתי והעממי, בצד הדרך

עידו ג. 5 במאי 2018

גם אני ציפית ליום הזה הרבה מאד זמן. עבור אחד שכבר יותר מ20 שנה רואה את המירוצים מהכורסא בבית זה היה מאד מרגש לחוות את האירוע על הכביש ולראות את הקהל הישראלי מגיע בהמוניו.
ללא ספק הוא המנצח הגדול של היום.

אריאל גרייזס 5 במאי 2018

הקהל הישראלי וגם שני החבר'ה בורוד על האופניים

עידו ג. 5 במאי 2018

מחר הם יהיו באייטם של תוכנית הבוקר של ערוץ 5

תומרג 6 במאי 2018

ניר שפר ובנו תום.

ניר מארגן כבר שנים קבוצת רכיבה על אופני טנדם לעוורים באיזור נהריה.

yaron 5 במאי 2018

וכל זה שבוע אחרי שהוא זכה ב"מנצח הגדול" באליפות אירופה לג'ודו ;-)

עידו ג. 5 במאי 2018

שני ניצחונות ברצף. עוד מעט יתחילו לדבר על אליפות.

אהוד 5 במאי 2018

הלכתי עם הכלב שלי לראות מגשר כפר שמריהו. זה קטע. משפחות באות בשביל לראות 20-30 שניות של רוכבים, קצת מכוניות, אופנועים ומסוק, אבל משהו בזה עובד, כי בדרך חזרה למכונית שמעתי ילדים אומרים להורים שלהם שהיה מגניב, וואו וכל מיני. אני חושב שהצליחו להעביר טוב לאנשים, גם את מי שלא מעניין ספורט ובטח אופניים, כמה גדול האירוע הזה, והאמת זה באמת מרשים לראות את כל הגוש, מלווה בצי המכוניות ואופנועים, חולף על פניך

אלעד כץ 5 במאי 2018

הייתי עם שני בניי היום במחלף סומך. כמה מאות של אנשים החנו את הרכבים בצידי הדרכים וטיפסו לכביש לעודד בשביל כמה שניות של צפיה ברוכבים. איזה עוצמה יש לדבוקה כשהיא חלפה במהירות אדירה במרחק נגיעה מאיתנו. היה מרגש.

דורפן 5 במאי 2018

זכרון זה ״הרים״ :-)

דן ברקאי 5 במאי 2018

כמו שבצלאל והעלייה האחרונה בסיום הנג"ש הם "הרים". אבל היה מופלא לראות אותם דוהרים בעליות הללו גם אם הם היו קצרות ולא בקלאס של אירופה. חוויה מטורפת!

יואב היה פה 5 במאי 2018

היי דו,
הפעם לא נזכה לבלוג מיוחד לכבוד האירוע?(:

דן ברקאי 5 במאי 2018

הזמן לא סיפק לצערי… גם יש משהו בחשיפה המתקשרת שקצת גרם לי קושי לכתוב כי בעצם הכל כבר נאמר.

אולי אזרום על סיכומונים אחרי שיחלוף הטור במחוזתינו. נראה אם אספיק…

אריאל גרייזס 5 במאי 2018

מהבחינה הזאת, היה קצת פספוס שהטור הזה חייב להיערך פה בהתחלה. כי היה אפשר לייצר קטעי מירוץ הרבה יותר מוצלחים עם הרים ועליות שגם יצטלמו נהדר. נניח לעלות לירושלים, הגליל המזרחי וכו'.
נסתפק בזכרון..

דן ברקאי 5 במאי 2018

עזוב, העלייה לערד. עובד מספיק טוב.

יריב 5 במאי 2018

אם היו עורכים את הקטע מחר בכיוון ההפוך, העלייה למצפה מהמכתש לא היתה שווה משהו?

דן ברקאי 6 במאי 2018

גראנד טור לא מתחיל על הילוך רביעי, גם ככה מחכים עליות תלולות דים שיפרקו רגליים. כרגע מתמקדים עם אור הזרקורים בספרינטרים כאלו שייתכן שלא ישרדו את יום הטיפוס הרציני הראשון. ובקיצור, זה לא שאין עליות נחמדות מאוד בישראל אלא פשוט לא חיפשו עליות.

איציק 6 במאי 2018

האם הירידות ממצפה זה דבר שנחשב מסובך טכנית או לא?

דן ברקאי 6 במאי 2018

איציק – ירידות זה אחד הדברים שטכניקה מתבטאת בהם הכי חזק. בנוסף, כל בור קטן יכול לשלוח אותך לעזאזל ואתה על מהירות של 70+ קמ"ש. פשוט זה בטח לא אבל גם לרכוב בבטן הפלוטון צריך לדעת.

מן הסתם לא יהיו בלאגנים מיותרים עקב מזג האוויר ופרופיל הסיום.

איציק 6 במאי 2018

תודה, את זה אני יודע. השאלה הייתה ספציפית לירידה ממצפה, האם היא דורשת טכניקה די גבוהה או זה נחשב לירידה יחסית פשוטה?

אמיתי 5 במאי 2018

בלי להתייחס לאירוע עצמו שאכן אורגן בצורה מרשימה האבחנות שלך על הקהל הישראלי לא מדוייקות.
אנשים הלכו לראות את הג׳ירו כמו שהלכו לראות את מפגן חיל האוויר- לא ראו בזה אירוע ספורט אלא ספקטקל.
תרבות אמיתית של אהדת ספורט דורשת משהו מהאוהד. ללכת עם הילדים בשבת להפנינג חמש דקות מהבית זה לא מנוי עונתי ומעקב אחרי קבוצה אהובה. זה פשוט לא אותו דבר ולכן לדעתי אין זה מעיד על הקהל הישראלי כקהל טוב ומבין.

אריאל גרייזס 5 במאי 2018

הקהל הזה מילא איצטדיונים באליפות אירופה לנבחרות צעירות, הוא מילא את האיצטדיון באליפות אירופה לג'ודו ובעצם בכל אירוע בינלאומי שמגיע לפה הקהל הישראלי נוהר בהמוניו. בסך הכל היה פה אירוע שלוקח בדיוק דקה שבה הדבוקה חולפת על פניך. ברור שישראלים לא אוהבים אופניים במיוחד אבל הם מתחברים כשמביאים להם ספורט – לא משנה איזה – ברמה גבוהה.

אמיתי 5 במאי 2018

אני לא חושב שהבעיה היא רמת הספורט בארץ. או בוא נגיד אחרת- רמת האוהדים היא כרמת הספורט.

red sox 5 במאי 2018

אמיתי זה נכון אבל לא לגמרי. עזוב את ההמונים שיצאו מהבית וירדו לרחוב. בנקודות השיא, ואני יכול להעיד מירושלים אתמול ומזכרון יעקב היום, היו המוני אנשים מכל הארץ שנסעו לא מעט וחיכו שעות בשביל אירוע שמבחינתם הוא אירוע טלוויזיוני קבוע ועכשיו הגיע קרוב. זה כולל קבוצות רכיבה מהגולן ומעוטף עזה, צעירים וחקלאים שרואים את המיצגים בצידי הדרכים באירופה ונותנים להם פייט ואנשים כמוני שדבוקים ללינק השידור הישיר בטלפון ביד שמאל, ומעדכנים את הסביבה במצב קבוצת הבריחה תוך כדי המתנה עם בירה ביד ימין.
היה אדיר וחבל לי מאוד שאני לא יכול לנסוע מחר למכתש. מעכשיו חוזר למסך כמו כל גרנד טור.

אמיתי 5 במאי 2018

עזוב. יש מיעוט שחזק בעניין. אחי הגדול רוכב והוא בטירוף. הם פתחו גראז׳ של אפניים עשר מטר מהבית שלי והלכתי לראות איך הם עובדים. מדהים.
אבל זה עדיין לא אומר כלום על הקהל או הספורט הישראלי. גרייזס טוען שכשמגישים לנו מוצר איכותי אנחנו נוהרים. אני טוען שזה פשוט היה קל ושזה לא באמת אירוע ספורט במובן הרגיל.
שמח בשבילך

אריאל גרייזס 5 במאי 2018

אני חושב שאתה טועה, אנשים לא עמדו שעתיים באיזה כביש החוף רק לחכות לעשר שניות שהרוכבים יעברו לידם רק בגלל שמדובר בספקטקל. זה היה אירוע ספורטיבי של פעם בחיים ואנשים הבינו את זה, גם אלו שאופניים זה לא הלחם והחמאה שלהם.
הבעיה של הספורט בארץ היא ספורט גרוע במתקנים גרועים (במחיר בעייתי). שים מכבי ברמה גבוהה באירופה ביד אליהו וההמונים ינהרו. תביא כדורסל ישראלי ואף אחד לא בא.

אמיתי 5 במאי 2018

אני ממש לא מסכים. המסקנה שלך היא שגויה וגם פשטנית..
אנשים הולכים למשחקי ספורט בעולם במתקנים גרועים יותר מבארץ ומעודדים קבוצות כדורסל ברמה יותר נמוכה מליגת ווינר כי זו התרבות שלהם, כי יש מסורת וגם יש עניין ולכן יש גם עקביות. לעאזאל אנשים משלמים בשביל בייסבול..
והדוגמא של מכבי ואירופה רק מוכיחה את זה, הרי זו אותה רמה (ירודה) של כדורסל כמו בליגה לא?
רוב האנשים שעמדו היום ונהנו לא עשו זאת (ונהנו מזה) בגלל האירוע עצמו או בגלל שזה פעם בחיים (הם כאמור לא ממש מבינים) אלא כי זה היה הפנינג ודרך להעביר את השבת עם הילדים די בקלות.
כל זה לא אומר שמצב המתקנים או רמת הספורט בארץ מספקת. אבל הקהל הישראלי פשוט לא אוהב וצורך ספורט כמו בהרבה מקומות אחרים או לחילופין לא מוכן להשקיע בו זמן וכסף

אריאל גרייזס 5 במאי 2018

אני חושב שאתה לא מבין – בכל מקום בעולם אנשים הולכים לספורט כדי להעביר צהריים בכיף עם הילדים, לבלות קצת, שיהיה להם נחמד, לשתות. זה בדיוק מה שהם קיבלו פה. כשהם הולכים לספורט ישראלי, הם הולכים לסבול, מתייחסים אליהם כמו לקוחות שבויים, מוכרים להם אוכל גרוע במחיר מופקע, חווית צפיה גרועה ונוסף על הכל – הספורט עצמו גרוע.
בשנים האחרונות יש שיפור במקומות מסוימים. הקימו איצטדיונים יפים בכדורגל שמשפרים את החוויה. גם התחרות בכדורגל השתפרה. אנשים יצאו היום כי נתנו להם חוויה בינלאומית ברמה גבוהה. תן להם את זה והם ינהרו למגרשים. תן להם פקקי תנועה, כדורגל גרוע, איצטדיונים מחורבנים ואוהדים שהולכים מכות – והם לא יגיעו למגרשים.
כן, יש מדינות בעולם שלאנשים לא אכפת והם ימשיכו להגיע גם לזבל – אנחנו לא שם. בדיוק בשביל לבנות את התרבות ספורט הזאת צריך לתת חוויה טובה.

דן ברקאי 5 במאי 2018

אריאל – גם אם תתן להם פקקים הם יבואו – רק תביא להם ספורט אמיתי ולא משהו שנראה כמו ספורט.

תראה מה כתב יאיר בן עמי בדף שלו בפייסבוק על החוויה שהייתה לו היום. הרבה פקקים היו וזה לא הפריע לאנשים להגיד "איזה כיף היה" כולל ילדים!

אמיתי 5 במאי 2018

אני לגמרי מסכים שאנשים מחפשים את הכייפ הזה עם המשפחה, וכמובן שיש בעיות רבות עם חווית הספורט בארץ. הכל נכון והכל טוב.
אבל זו לא הבעיה בארץ. הכל מתחיל ונגמר מתרבות ומסורת שחסרים לנו כאן לפני הכל. האירוע היום לא שינה את דעתי..
גם שלמה ארצי וגם הפיקסיז ממלאים את קיסריה. ולא בגלל שהם באותה איכות

אריאל גרייזס 5 במאי 2018

תרבות, מסורת – הכל מילים גדולות. עם כל התרבות ספורט באנגליה, עד שהליגה האנגלית לא ניקתה את החוליגינים, הרימה איצטדיונים ברמה ואיפשרה לזרים לשחק בה היא לא הפכה למפלצת מזומנים שהיא היום. עם כל התרבות ספורט של האמריקאים – אם נותנים להם מוצר חרא הם מצביעים ברגליים ולא מגיעים למגרש (תשאל את הקבוצות פוטבול שעברו ללוס אנג'לס).
השורה התחתונה שלי היא – אנשים בארץ אוהבים ספורט. מאוד. זה לא סתם שישראל נמצאת גבוה מאוד ברשימת קוני הכרטיסים למונדיאל. זה לא סתם שישראלים מציפים את קמפ נואו וסנטיגו ברנבאו. זה לא סתם כשיש טורניר בינלאומי בארץ הוא מושך המונים. אנשים פה אוהבים ספורט. רק שלא נותנים להם את התנאים בשביל זה רוב הזמן. בדיוק השבוע מירי רגב התפארה שהספורט פה מצליח למרות שתקציב משרד הספורט הוא מהנמוכים בעולם. תן לאנשים ספורט איכותי, תנאים טובים לראות משחק, חוויה נקיה ביציעים שתאפשר להם להביא את הילדים למשחק – ותתחיל לקבל תרבות ספורט.

אמיתי 6 במאי 2018

אריאל. אלו לא מילים גדולות. אתה בגדול אומר שיש בארץ תרבות ספורט ואני אומר ההיפך. אבל המשמעות זהה.
-הדןגמה של אנגליה לא טובה. בגלל שיש שם תרבות ספורט הם נלחמו החוליגנים..הכסף הגיע מהטלוויזיה בעיקר.
-גם בקשר לאמריקה יש דוגמאות הפוכות- מקבוצות פוטבול תיכון שמשחקות בחורים וכמובן שברמה נמוכה ועדיין מביאות אלפי צופים-כי זה שלהם. ועד קבוצות מצליחות ששיחקו באצטדיונים יפים ולא הביאו קהל- לדוגמא הנטס (ניו גרסי).
-בדרום אמריקה איצטדיונים רעועים מפוצצים. והרמה לא משו. גם באירופה לא חסר.
– חצי ממי שאני מכיר שנסע והיה בברנבאו או בקמפ נואו עשה את זה כתיירות נטו. לא חובבי כדורגל גדולים. מנחש שרובם לא אוהדים קבוצות בארץ..
אבל מעבר לזה אם יש אמת בטענות שלך אז במירוץ האפניים הבא יגיעו עשירית מהצופים לא? הרי הרמה מבחינתם אותה רמה, אין איצטדיון וגם לא הולכים מכות. למה תחרויות גודו בארץ לא מביאות קהל? כי אנחנו גרועים בזה?
ומירי רגב..אחלה טיעון
אנשים בארץ לא אוהבים להתאמץ בשביל הספורט שלהם כי זה לא חשוב להם וכי זה לא בתרבות פה באופן יחסי.

אלון3131 5 במאי 2018

אתה יכול להוסיף לרשימה את אליפות אירופה בשחייה לפני שנתיים שהייתה אחלה אירוע.

יהויכין פנדלוביץ' 5 במאי 2018

1. אירוע ספורט צריך להיות יציאה עם המשפחה, כמו בארה"ב, ולא מפגן מקום לכל האנשים להוציא בו את כל הרוע שלהם.
2. אולי עצם זה שלקהל אין פייבוריט והם לא כל כך מכירים את התחרות הזאת, ובכלל זאת באים, זה מה שהופך אותו לקהל מדהים!

אמיתי 5 במאי 2018

מסכים. לא סותר מה שכתבתי

תומר הוותיק 5 במאי 2018

זהו, יכול לישון סוף סוף, כבר חשבתי שמשהו לא בסדר, היה פה פוסט איכשהו בנימה "אופטימית" (יחסית כן? לא נשתגע, בעיקר כאילו לא ירד על כל מי שישראלי), ואפילו תגובות מפרגנות (חשבתי שכולם על צפירלקס), אז תודה אמיתי, חסכת לי איזה שהוא סרט שנכנסתי אליו.

אמשיך לגלול למטה, דיי משוכנע שאמצע כבר משהו על ביבי/כיבוש/פשיסטים שאיכשהו יקשר לאירוע הזה.

אמיתי 5 במאי 2018

הג'ירו מומן ע"י הקרן החדשה לכן כל מי שנהנה בוגד.
בכייף תומר

אולג נדודה 5 במאי 2018

אנחנו פרובינציה,ואלמלא שגעון האופניים של המולטי מליונר שמימן הכל מכיסו והפך עולמות כדי שהארוע יתקיים בארץ, יחד עם השתפרות המצב הבטחוני,סביר להניח שאף אחד לא היה יורק לכיווננו.

בואו נהנה לפחות עד ההרעה הבטחונית הבאה או עד החרם הבא

ושאפו למולטי מיליונר…אני די בטוח שעד לפני שבוע 99 אחוז מהאוכלוסיה ידע שיש בכלל ג'ירו ד'איטליה

Dr.van nostrand 7 במאי 2018

ידענו או לא ידענו שיש ג'ירו.
בעולם יודעים שירושלים בירת ישראל ושחזרנו למולדתנו כדי לבנות ולהיבנות.

כל הכבוד למי שהביא את הדגל של אטלנטה ברגאמו סמוך לנקודת הסיום בי-ם.

Sp 5 במאי 2018

טור מצויין שמשקף את ההרגשה שלי בדיוק.
הייתי אתמול בירושלים והיום בתל אביב, פשוט חוויה מכל הבחינות.
וישראל מצטלמת פשוט מדהים!

דני 5 במאי 2018

יש משהו קסום וחמקמק בצפיה במרוץ ברחוב; להבדיל מהמבט מהספה, אין יכולת אמיתית להחיל את הסקופ של הדבר; ואין צורך בכך; יש בילד אם מטורף ואז 18 שניות ובום, נגמר. זה אדיר ממלא ומשאיר לפחות חצי תאווה בידך; פאקינג כריס פרום במרמורק רוטשילד? זה הכי קרוב שהגעתי לטופ של הספורט; על מפתן דלתי, לא פחות; צרחתי כמו משוגע; 18 שניות ונותרתי ללא קול; עדיין לא מאמין ; עונג שבת

דני איל 5 במאי 2018

ומזל שהקדמה הביאה לכך שהאופניים נדחקו הצידה לטובת ההמצאה החדשה והמודרנית שנקראת מכונית פרטית.
גם השני ורודים על האופניים המוזרים גמאו בכמה דקות את המרחק שלוקח למכונית פרטית בבוקר נצח נצחים.
מצד שני, ילדים מחייכים על אופניים, זקנים שהולכים לאט ורוכבים מבוגרים למינהם על כלים קלים וקלילים מהווים סכנה ומטרד לעצמם, לסביבה ולמכוניות המודרניות שהולכות יותר ויותר ונדמות לנגמ"שים. שים רוכב אופניים סביר, תאורטית, אם היה לו נתיב מוגן משלו, הוא יוכל להגיע לעבודה בכלום זמן לעומת מכונית "מודרנית". במציאות המעוותת תחבורתית ותשתיתית של מדינת ישראל בואכה 2020, הוא בעיקר יאכל פיח, יזגזג בין מדרכה לכביש הלוך וחזור, יקבל קללות מהולכי רגל ונהגי משאיות וכמובן מירב הסיכויים שהוא לא שורד את היום.
כמו שאמר לואי (לאנס) ארמסטרונג – איזה עולם דפוק.

אלכס דוקורסקי 5 במאי 2018

חוויה יוצאת דופן. אמנם צפיתי רק בטלוויזיה בשני השלבים, אבל הצפייה מעל גבי המסך בפרום, דמולן, קרויזגר, ארו ויתר הפלוטון רוכבים ברחובות ירושלים ויום למחרת עוברים בחיפה, בקריות, בעכו, בשפרעם וביקנעם – מקומות שנסעתי בהם לא פעם – גרמה לצפייה להיות מיוחדת ממש.
משתדל לצפות ולהתעדכן בהתרחשויות בתחרויות האופניים הגדולות, אבל לרוב זה מסתכם בצפייה בשלבים המכריעים של הקטעים, בטיפוסים המפורסמים ובחלקי קטעים מסוימים מול השעון.
אתמול והיום צפיתי לראשונה בשני השלבים במלואם ובהנאה מרובה.

איציק 5 במאי 2018

בעיה קטנה בארגון מאד מעציבה. עד שיש משהו בסדר גודל כזה שמגיע לבאר-שבע אני חייב להיות ברכבת לתל-אביב כבר בשבע. יכלו להזיז ביום ולאפשר לבוא ולראות כמו שצריך.
מעבר לזה שאפו גדול על הארגון (שימשך ככה), הקהל הישראלי בינתיים מתנהג נפלא (שימשך ככה). חוויה של פעם בחיים. מקווה שמחר לא יתבשלו יותר מידי במדבר, לא בטוח שהם רגילים לתנאים כאלו. הולך להיות קשה.

איציק 5 במאי 2018

נון קטן. מחר היציאה ב-13:30, היום יש כבר הרבה כבישים חסומים שמונעים מאנשים תנועה סבירה באזורים מסוימים בעיר. אני מניח שזה מה שצריך וזה בסדר. חבל רק שלא שמו שילוט נורמלי שמודיע על חסימות כדי לא ליצור בלגן ומרמור מצד הנהגים. אני מבין שזו באר-שבע והיחס אליה לא כמו תל-אביב, עדיין זה לא היה צריך להיות מסובך, לעומת כל שאר הארגון, לשים כמה שלטים להכונה.

אמיתי 5 במאי 2018

בתל אביב שמו. חסכו עליכם. אולי פחדו מנאחס

דן ברקאי 5 במאי 2018

אין 'להזיז ביום' זה לא עובד כך.

תראה איך זה עובד, היום ה21 לעולם ועד ביום ראשון. תמיד תמיד. אם נוסיף צמד ימי מנוחה אחרי השבוע הראשון ואחרי השני (תמיד ימי מנוחה ביום שני של השבוע) זה אומר ש23 ימים ס"ה לגראנד טור, כלומר, מתחילים בשבת תמיד. השנה בגלל שנוסף עוד יום מנוחה אחרי הימים בישראל הג'ירו החל בשישי. זה לא משהו שתלוי במארגנים… שרירותי מאוד.

איציק 5 במאי 2018

אבל זה חוסר התחשבות בי :-(

נבות 5 במאי 2018

הייתי בקו הסיום (15 מטר ממנו), היה מפוצץ באנשים והייתה אווירה מדהימה. קשה לי להגיד שראיתי משהו, ראיתי את הרוכבים מתקרבים ופתאום ממש צמוד אליי חלף רוכב שלא ראיתי קודם והקדים את כולם. איזו מהירות מדהימה.
היה שווה את ההמתנה הארוכה לרוכבים, חלום שהתגשם.

ויכסלפיש 5 במאי 2018

הייתי באבן גבירול אחר הצהריים ונהניתי מהאירוע ומהאווירה, כמו אלפים רבים, והרוכבים נתנו לנו בערך חצי דקה לצפות בהם.

אבל מה עושה מי שחלילה זקוק לפינוי מהיר לבית חולים בזמן שהרחובות סגורים, או חייב להזעיק רופא/חשמלאי/אינסטלטור? מישהו יודע איך נערכים לכך?

איציק 6 במאי 2018

אין שום בעיה להזעיק אותם. הבעיה היא שהם לא יבואו ;)
אני חושב שלכל מקום יש גישה, בטח לאמבולנס, זה עלול לקחת קצת יותר זמן ויש בזה סיכון אבל הוא יגיע. חשמלאי או אינסטלטור לא נחשבים למצילי חיים וכנראה יצטרכו לסבול יותר זמן. זה המחיר שמשלמים בכול מקום בעולם וזה סיכון מחושב.

ויכסלפיש 6 במאי 2018

הבעיה היא מישהו שגר על אבן גבירול/ סמיטה צרה שיוצאת ממנו- ואין דרכי גישה לרכב, אז אמבולנס יעבור איכשהו אבל הצפה בבית או הפסקת חשמל, שריפה? מצבו מאוד בעייתי

איציק 6 במאי 2018

הפסקת חשמל זה מחיר שהבודדים משלמים לרווחת הכלל, ימתין קצת בחושך.
אמבולנס ומכבי אש הם אכן בעיה אם לא יוכלו להגיע. מקווה שאלו שארגנו זאת חשבו גם מה יקרה במקרה חרום זה.

שי 5 במאי 2018

אני צפיתי ברוקח והיו אנשים שחצו מדי פעם, כמה דקות לפני שהרוכבים הגיעו.
לאמבולנס ייתנו לעבור, כמובן והאינסטלטור ישים וייז.

yaron 5 במאי 2018

פתרת רק חצי בעיה, מה עם הרופא והחשמלאי?

איציק 6 במאי 2018

הם יקבעו נקודת מפגש במקום אחר.

yaron 6 במאי 2018

מצויין, עכשיו אני רגוע ;-)

יואב 5 במאי 2018

אני חושב שהמשפט הזה תקף לכל אומה/עם/מדינה.
תן להם איכות והם יבואו. ברוקנרול זה כבר מתנהל פה עשורים. מה הפליאה ומה הקביעה כאן?

רותם 6 במאי 2018

ללא ספק הצלחה של ביבי כל הסיפור הזה ;)
וברצינות באמת שאפו רציני לאוהדי הספורט כאן
חוויה

איתן 6 במאי 2018

ללא ספק, ביבי גם צריך לקחת קרדיט על המצאת החשמל,האינטרנט ועל יום השבת.
עם הכוח שיש לו ועם פסקת ההתגברות,יחד עם עדר הזומבים שבוחרים בו, זה עוד יכול להתגשם.

איזה מזל שיש את אירן שתסית את תשומת הלב מהחקירות, גם ככה זה לא משנה היועץ המשפחתי יסדר-לכאורה ….עלאק דמוקרטיה

איציק 6 במאי 2018

לא התעוררת טוב הבוקר.
שבוע טוב

אסף the kop 6 במאי 2018

תענוג לראות אותו סובל
דליקטס

BRT 6 במאי 2018

חחחחחחח איתן אתה קורע חחח

אבי גלברט 6 במאי 2018

כמה תובנות שלי ברשותכם .
רוב מה שאמרת נכון אריאל ולקח לאנשים עד הרגע האחרון להבין איזה גודל ארוע הגיע לישראל .
אני כידוע מהצד של האופניים ולא הלכתי לראות אבל זה כי אני מפונק(צפוף פקקים וכו) וגם בשישי לא יכולתי בגלל ארוע .
אבל הג'ירו עבר לי באימונים לפני בבלקון ומאד נהנתי .
אני חושב שהקהל הרב הערני והצבעוני מאד הוא שילוב של כמה דברים .
א. פרסום מסיבי בעיקר בימים האחרונים בכל המדיות .
ב. תרבות האופניים בעליה מתמדת בארץ ורק הרוכבים פלוס בני המשפחה זה המון קהל .
ג.תרבות פנאי .הישראלי קם ואמר בעיקר בשבת מה עוד פעם נלך לים /קניון/בילו/ דלית אל כרמל ? במקום זאת קם והלך לראות בהמוניו את הג'ירו.
ד. חינם ….תצחקו אבל רק זה הוסיף לדעתי הרבה צופים .
ה.אין דין תל אביב (מדהים!) עיר של קרנבלים תמידים לבין חיפה , זכרון(מדהים) , ירושלים ובטח באר שבע ואילת מה גם שהיום אנשים עובדים בניגוד לשישי שבת .
ו. עקרון העדר הכל כך ישראלי , חבר מביא חבר , שמח ,מעניין , קרנבל , יראו אותי בטלוויזיה ומה לא ?
ואחרי ההסבר המעט ציני , עכשיו ברצינות .הארוע הוא מדהים , מרגש , מעניין ואין ספק שהוא יתן דחיפה עצומה לענף האופניים בארץ גם מבחינה איכותית וגם כמותית .
מי יתן וזה ידחוף לעוד ארועים כאלו ומי יתן שאת אותה פלטפורמה נמנף גם לתחרויות ישראליות .
אליפות ישראל שנערכת לרוב באזור בית גוברין , סובלת מחשיפה אפסית , חובבנות מצד המשטרה וחוסר סובלנות של הנהגים , והכי גרוע קהל שרובו ככולו בני משפחות וכו .זה יהיה המבחן האמיתי בחודשים הקרובים .
ועוד משהו קטן גדול , ס י ל ב ן א ד מ ס , יהודי יקר ומוזר שבלעדיו לא היתה קבוצה מקצוענית ישראלית , לא היה ג'ירו בארץ , לא היתה קבוצה ישראלית בג'ירו והסיפור עלה לו המון המון כסף .הערכה היא שהג'ירו עלה לו מעל 20 מליון יורו !
בלעדיו צרחת התרבות היתה ממשיכה לקפוץ על פדיומים בג'ודו כפיסגה ספורטיבית איתנה שלעולם לא נשברת .
אדמס הוא הטל ברודי של האופניים , אדמס הוא האמסטרונג שלנו (בלי הסמים ) , מקווה מאד שהחזון של האיש היקר הזה לא יפסק ואני יודע שלא .
תמשיכו לעקוב אחרי הגירו גם בהמשך , כבר ביום השישי הם מטפסים לאתנה בסיציליה וביום ה16 הזונקולן המפלצתי באלפים . אולי הפאסו הקשה לרכיבה באירופה .
הג'ירו אולי (בעיקר השנה ) לא משופע ביותר מידי שמות גדולים כמו בטור דה פראנס אבל כדי להילחם בריטינג של הטור הוא תמיד יותר קשה ומעניין .
ת ב ל ו

פרסלני 6 במאי 2018

ההתעלמות מהסלטיקס ראויה לציון. אמנם נראה שאיבדת מיכולת הניחוס שלך עם ליברפול אבל אין לדעת מעולם מתי היא תחזור (היכולת).

ומעתה אמור- עד לרגע זה מדובר בהופעת הפליאוף הגדולה אי פעם. דגש, עד עתה.

פרסלני 6 במאי 2018

ועוד דבר אפרופו הג'ירו, בלי קשר לפוליטיקה. לראות על קו ה75 מטר בתל אביב דגלים רבים של אריתריאה עם מוזיקה ומעודדים את הרוכב בן ארצם, וליד דגלים של אוסטרליה, קולומביה ועוד. יופי מדהים. רק בתל אביב.

יובל 6 במאי 2018

אני היחיד שהעליות של זכרון בין כל האנשים הזכירו לו את המאבקים בין ארמסטרונג ויאן אולריך בתחילת שנות ה-2000?

זו ללא ספק היתה חוויה אדירה, הבוקר נסעתי לעבודה דרך כביש חמש ( הכפר הירוק ) וראיתי אנשים מצטלמים בצד הדרך למזכרת. רציני לגמרי.

אבי גלברט 6 במאי 2018

יובל , בא לא נגזים .העליה לזכרון היא גבעה קצרה בקטגוריה 4 באורך 2 קמ בלבד .
זאת ממש , אבל ממש גבעה קצרה שנעשתה כמעט בספרינט .
בינה לבין העליות הארוכות באלפים , דולומיטים , פירנאים וכו אין שום דמיון .
בתכנון של רכיבה שעשינו באזור לפני כחודשיים אפילו לא חישבנו אותה בתכנון כעליה שיש " לספור" .לא אומר זאת בשחצנות אלא כרוכב עם הרבה ניסיון בעליות .זאת גבעה רכה וקצרה .
גם " העליה " היום לפארן היא קצרה מאד ויחסית לא תלולה .
ימים ראשונים בגראנד טור הם ימים יחסית שטוחים + נגש .אם היו רוצים עליות אפשר בקלות היה לבחור מסלולים אחרים הררים וגם הם למעט העליה לחרמון יחסית קצרים בהשוואה לאירופה .
קח לדוגמא את מעלה עקרבים או צובה או ביריה .נכון , עליות יחסית קשות ותלולות ( אחוז שיפוע 15-17 בשיא )אבל קצרות מאד יחסית .
בקיצור חוויה אדירה לישראלים אבל עדין לא לפנתאון …..

יובל 6 במאי 2018

תן לי לנחש, אתה גם משבית שמחות מקצוען…

ברור שאין שום השוואה פרקטית בין המקומות ( זה בערך כמו להשוות את ה-אלף דואז לאור עקיבא ) סתם היו לי פלאשבקים לימים שהייתי צופה בטור דה פראנס ובאמת האמנתי שאני רואה תחרות אמיתית והוגנת.

אבי גלברט 6 במאי 2018

לך על זה , לא נבאס אותך …

רומן 6 במאי 2018

עוד לפני עידן הקסדות..

ניינר / ווריור 6 במאי 2018

היה נפלא ומרגש. כאן ביפו לפני נקודת הסיום היה מפוצץ באנשים והאווירה היתה נהדרת. הרגע הזה שהרוכבים חולפים על פניך זה גל אנרגיה מטורף שהרים גם אותי.
הארגון היה מצויין, החוייה אדירה ורק שימשיך ככה, כדי שניזכר לפעמים איך זה להיות מדינת ספורט נורמלית

עגולי 6 במאי 2018

דרך ההסברה הכי טובה שיכולה להיות למדינה הזאת.

יש פה מישהו שעוקב אחרי הפרשנות של לאנס ארמסטרונג?
מבחינה ספורטיבית זה נדמה כאילו הוא דווקא לא מתלהב מהרמה של התחרות.

איציק 6 במאי 2018

טוב, הוא רגיל לתחרות על סטרואידים.

רומן 6 במאי 2018

זה היה פשוט אדיר!!
ראינו את ההתחלה בטלוויזיה, באיזשהו שלב פשוט יצאנו, הלכנו ברגל לכביש, ראינו אותם עוברים וחזרנו הביתה להמשך המירוץ. זה פשוט לא יאומן שהלכתי ברגל מהבית שלי לראות את הג'ירו דאיטליה. אגדה.

אביאל 6 במאי 2018

הייתי גם בירושלים וגם בתל אביב, הסוג מירוץ שהיה בירושלים, נגד השעון, נותן לך הרבה יותר חוויה, כל דקה מזניקים רוכב והיתה רשימה מסודרת לפי זמנים, אם אתה במיקום טוב (עדיף עלייה תלולה) אז אתה רואה את הרוכב ממש טוב.
גם ידעת שבערך שעה לפני הם עושים חימום במתחמים שלהם שהיו פתוחים לגמרי, הרבה מאוד אנשים עמדו מטר מפרום בחימום עודדו, צילמו וכו׳ והרוכבים ממש הסתובבו, הצטלמו ודיברו עם הצופים ומסתבר גם שהילדים אוספים מהקבוצות את בקבוקי המים של כל קבוצה, בקיצור זה היה הרבה יותר חוויתי מאשר במירוץ של אתמול וגם היום בו פשוט עוברים לידך קבוצות גדולות לכמה שניות.

ישי 6 במאי 2018

לא ממש הבנתי מה כל כך מרגש בזה שנראה כמו באירופה.

רומן 6 במאי 2018

תגידו, המכוניות זה הם השכירו פה, או שהביאו באניה?
כי היו דגמים של פיאט שלא ראיתי בארץ.

אביאל 6 במאי 2018

רומן – הסתובבתי קצת בשישי ליד המכוניות, מרביתן היו של Avis והדביקו עליהן את כל הסמלים של הקבוצות וכו׳

והיו גם מכוניות של ספונסרים אם אני לא טועה, כמו הג׳יפ של יגואר וכמה אלפא רומיאו, זה לפחות מה שראיתי, אבל לכולן היה מספר ישראלי, ככה שכנראה הן הגיעו מכאן.

49ers 7 במאי 2018

היה אירוע מפעים. הגענו לזכרון כשעה וחצי לפני הגעת הדבוקה ונהנינו מכל רגע. החוויה מתחילה כבר עם הציפיה, מד ההתרגשות עולה, אנשים מכל מגוון האוכלוסיה חולפים על פניך, עליזים, מקשקשים, עם דגלים ואווירת חג. הדובדבן כמובן הוא הגעת הדבוקה כולל הלוגיסטיקה של לפני ואחרי, אבל לא פחות כייף הוא הלפני ואפילו האחרי, כבלון שיצא ממנו האוויר ונשארו זכרונות נעימים. ולהיות בזכרון בקצה ההר, אשכרה הרגשה של פירנאים/אלפים, עם המעברים הצרים והאלפים ששואגים באוזן. פשוט חוויה מטורפת, זר לא יבין זאת… שאפו ענק לכל מי שהיתה לו נגיעה לאירוע, כן ירבו.

Comments closed