תיאום ציפיות

אוהדי ליברפול נמצאים בפוזיציה לא ברורה. מועמדים לאליפות? אנחנו?

אז מה, עונה חדשה? מונדיאל זה כיף גדול (במיוחד האחרון שייזכר עוד הרבה שנים לדעתי) וגם כיף קצת לבלות עם המשפחה בשבתות אבל זה מדגדג באצבעות כבר הרבה זמן. משחק הכנה ועוד משחק הכנה ויאללה – אני מוכן, רק שיתחילו.

יש רק בעיה אחת קטנה. יומיים לפני פתיחת הפריימרליג אני, כמו הרבה מאוד אוהדי ליברפול, מוצא את עצמי בטריטוריה מאוד לא מוכרת. אין דרך להסתיר או למסך את זה. אפשר להיות שקטים, לקוות לטוב, להצטנע, לנסות לא לנחס אבל הנה העובדה הפשוטה: לראשונה זה הרבה מאוד שנים ליברפול מגיעה לעונה שבה כל דבר פחות מהתמודדות על האליפות (לא זכיה בה, אבל לפחות התמודדות) תהיה אכזבה.

זה נכון שהתמודדנו על האליפות פעמיים בעשור האחרון. בשתי הפעמים זה בא קצת בהפתעה. בטח בפעם האחרונה. היתה ציפיה לשיפור אבל בכל זאת סיימנו עונה קודם במקום השישי או השביעי ואף אחד לא ציפה שבאמת נוכל להתמודד על האליפות. מקום בליגת האלופות היתה המטרה.

עכשיו, המצב שונה לגמרי. שנתיים רצופות סיימנו בתוך ארבע הגדולות. שנה שעברה הגענו לגמר ליגת האלופות. המטרות עכשיו שונות, אין דרך להחביא את זה.

יש כמה סיבות לאופטימיות הזאת, אני לא אחדש פה לאף אחד שעוקב:

– הרכש בחלון הזה עשוי להיזכר כאחד הטובים של ליברפול אי פעם. אחרי שנים רבות שבהן היססו באנפילד לשים כסף גדול על שחקנים בודדים והעדיפו לפזר את הסיכון בתקווה לצוד איזה דג שמן במחיר נמוך, קלופ התעורר מהאשליות שלו (כזכור הוא נזף במוריניו בזמנו ששילם כל כך הרבה על שחקן אחד, פוגבה) והתחיל לזרוק כספים. ב-13 חודשים האחרונים הגיעו לליברפול: סאלח, רוברטסון, ואן דייק, אוקסייד צ'מברליין, פאביניו, שאקירי, אליסון וקייטה. כולם למעט שאקירי הולכים לפתוח בהרכב השנה. מדובר בחתיכת רכש אדיר, לא רק בגלל שהשחקנים איכותיים אלא בגלל שהוא סוגר את כל הפינות שהיו בעיה בקבוצה. פשוט אטמו חור אחרי חור. (הערת אגב – מעניין שחלק גדול מהרכש הזה התאפשר בזכות אותו ציד אחרי דגים שמנים במחיר נמוך, כשקוטיניו הגיע בגרושים ונמכר במחיר עצום)

– יש ירידה מסוימת בשאר המתמודדות על הצמרת. ארסנל אמנם נפתרה מונגר סוף סוף אבל היא עדיין קבוצה בבניה. צ'לסי עם מנג'ר חדש שלא ברורה מידת ההתאמה שלו, עם מעט מאוד רכש ועם מה שנראה כמו לא מעט מרמור בקרב שחקנים מובילים. טוטנהאם אמנם סיימה לפנינו בטבלה בשנתיים האחרונות ומציגה לפרקים כדורגל נפלא אבל התחושה שלי לפחות זה שהיא הגיעה לתיקרה שלה – ואני לא רואה שהיא מבצעת רכש משמעותי שיאפשר לה לפרוץ את התקרה הזאת. בנוסף, שחקנים רבים שלה נשחקו במונדיאל וזה עשוי להשפיע גם בתחילת השנה וגם על פציעות בהמשך. אין לי רצון להתעסק ביונייטד יותר מדי, אבל די ברור שדברים חורקים שם. כמובן, זה לא אומר שאף אחת מהקבוצות האלו (ואולי יותר) לא תצליח להתמודד בצמרת או לפרוץ קדימה, אבל מבחינת עמדת פריצה, ליברפול נראית בעמדה הטובה ביותר כרגע מבין חמש הגדולות שהן לא הסיטי.

– אז הסיטי. ובכן, אף קבוצה לא לקחה שתי אליפויות ברצף מאז יונייטד של רונאלדו. שוב, זה לא אומר הרבה לגבי העתיד אבל ראינו בשנים קודמות שקבוצות אלופות מתקשות לשחזר את היכולת שלהן עונה אחר כך. אם בגלל עייפות מנטלית, אם בגלל דעיכה ברעב ואם בגלל שסטטיסטית עונת אליפות היא עונת שיאים שקשה לשחזר (בדיוק מאותה סיבה לא סביר שסלאח יצליח להבקיע שוב 30 שערי פריימרליג). בנוסף, לסיטי יש לא מעט שחקנים שעבדו קשה במונדיאל האחרון, מה שאמור להקשות עליהם לפתוח בסערה כמו שנה שעברה ואני מניח שיהיה להם רצון להתרכז קצת באירופה אחרי כל הכשלונות שם בשנים האחרונות.

כל הסיבות האלו לא אומרות שליברפול תרוץ לאליפות. או שקבוצות אחרות לא יעשו את זה. למעשה, ופה נכנסת הכותרת של הפוסט לעניין – צריך להיות ריאלים. עם כמה שליברפול השתפרה, הרי שהסיטי הרגע לקחו אליפות בהפרש הכי גדול בהיסטוריה, ולא רק שהם לא איבדו אף שחקן, הם גם הביאו את מחרז המצוין שיתן להם עומק נוסף. הם עדיין הטים-טו-ביט. וזה בלי לדבר על זה שמוריניו עדיין יודע דבר אחד או שניים על כדורגל וכל מה שצריך זה ניצחון-שניים יפים בתחילת השנה כדי שכל האווירה החמוצה תישכח. או שצ'לסי לוקחת אליפות בממוצע כל שלוש שנים. או שטוטנהאם קבוצה מצוינת שצריכה מתישהו להנות מקצת מזל. או שמספיקה פציעה חמורה לאחד או שניים מהשחקנים המרכזיים שלנו כדי שהכל יילך לפח. באמת שלא צריך הרבה.

ועדיין, זאת צריכה להיות העונה שבה ליברפול עושה את הצעד השלישי קדימה בעידן קלופ. הראשון היה לחזור לחבורת הצמרת, לפני שנתיים. השני היה להחזיר את אנפילד להיות מבצר (אם אני זוכר נכון, לא הפסדנו בו פעם אחת שנה שעברה) ולחזור להיות כח אירופאי להתחשב בו. השלישי מגיע עכשיו. להפוך למתמודדת אמיתית על האליפות.

אז מה צריך כדי שזה באמת יקרה?

1. גמישות מחשבתית. לפני שנתיים קלופ פירק את הגדולות אבל הפסיד לקטנות. שנה שעברה דרסנו את הקבוצות הקטנות אבל בקושי הצלחנו לנצח את הגדולות ובמשחקי החוץ גם הושפלנו לא מעט. השנה הגיע הזמן לשלב בין השניים. להיות מסוגלים להתאים את השיטה בהתאם ליריבה. ואתם יודעים מה – גם לא להתבייש לבוא למשחק חוץ במנצ'סטר או בלונדון ולשחק קצת על תוצאה. השנה, בניגוד לשנים קודמות, גם יש לקלופ את הכלים לכך. עם הגנה משופרת ושוער שיתן לה ביטחון, ליברפול אמורה להיות מסוגלת להסתגר טיפה יותר ולעקוץ במתפרצות.

2. עומק ורוטציה. אם יש משהו שמאפיין קבוצות אלופות בעשור האחרון זה מיעוט הפציעות במהלך הקמפיין. או, אם אתה הסיטי, מספיק עומק כדי לפצות על הפציעות. לא סתם חלק גדול מהאלופות האחרונות היו קבוצות שלא היו צריכות להתמודד גם עם העומס של אירופה. עם כל הפציעות שסבלנו מהן בחלק השני של העונה הקודמת הרי שצריך להודות שגם היינו ברי מזל מאוד שאף אחד מהשחקנים הקריטיים שלנו (קרי – המשולש מאנה-סאלח-פירמינו) לא נאלץ להחמיץ משחקים בגלל פציעה בכלל (טוב, למעט איזה 70 דקות במשחק האחרון של העונה. סממממק). הסיכויים שזה יקרה גם השנה הם סטטיסטית לא מדהימים אבל אם רוצים להגדיל אותם ככל האפשר קלופ יצטרך לנהל את הקמפיין בצורה חכמה, דבר שהוא למד לעשות לא רע כבר בעונה שעברה. בניגוד לעונה קודמת, נראה שהשנה יש לו גם עומק מספיק כדי לעשות את זה. שאקירי הוא נכס נהדר שיוכל לתת מנוחה לסאלח בלי יותר מדי איבוד של רמה וגם סטארידג' נראה בחודש האחרון כאילו נולד מחדש. הלוואי ויצליח להישאר בריא מספיק זמן כדי לתת תרומה אמיתית. תוסיפו את לאלנה שחוזר לכושר, את סולנקי שאולי יצליח להתקדם ואת העומק המצוין שיש לנו בקישור ואפשר להיות אופטימיים פה.

3. נייבי קייטה. אלוהים יודע כמה תקוות רובצות על הכתפיים של השחקן הזה. ראינו לא מעט שחקנים מגיעים לפריימרליג אחרי שכיכבו בליגות אחרות ולא מצליחים לשחזר את זה בגלל לא מעט סיבות. אבל אם קייטה יצליח להיות השחקן שהיה בבונדסליגה הרי שהוא הוא אמור להיות הדיפרנס מייקר של הקבוצה הזאת. קשר 50-50 שעושה הכל במגרש, לוחץ, מבשל, כובש, בועט מחוץ לרחבה. כל מה שהיה חסר לליברפול מאז שג'רארד עזב. לא סתם הוא קיבל את הספרה 8.

4. לפתוח חזק. יותר מכל דבר אחר, הסיבה שהסיטי לקחה את האליפות בכזאת קלות זה שהיא סגרה את הליגה כבר בנובמבר. כמובן, לא חייבים לפתוח חזק כדי לקחת אליפות, ראה ערך צ'לסי לפני שנתיים שנראתה רע מאוד במחזורי הפתיחה, אבל פתיחה חלשה כמו שהיתה לנו שנה שעברה עשויה לסגור את המירוץ כבר בשלב מוקדם. אתה לא לוקח אליפות באוקטובר (טוב, בדרך כלל) אבל אתה בהחלט יכול לאבד אותה אז. בהתחשב בזה שהרכש השנה הושלם בשלב מוקדם מאוד יחסית ושמעט שחקנים נשחקו במונדיאל, בטח בהשוואה לקבוצות אחרות בצמרת, הרי שלפתוח חזק את העונה צריכה להיות מטרה.

5. הכי חשוב – מזל. כבני אדם אנחנו אוהבים לנתח דברים מכל הצדדים ולהסיק מסקנות על סמך מעט מידע. אבל צריך להודות – חלק עצום מספורט, בטח מכדורגל – זה מזל. זה השפיץ של הנעל פה, ההחלקה של סטיבי שם, פציעה מטופשת של סלאח פה, פאשלה של שוער שם. לאורך עונה ארוכה הדברים האלו אמורים להתאזן אבל בסוף, כמו שכל אוהד ליברפול יודע, מהלך יחיד יכול להספיק כדי להרוס עונה חלומית. אלוהים יודע שמגיעה לנו סוף סוף טיפת מזל.

ולפני שאומרים שלום וסופרים את הדקות ליום ראשון בשלוש וחצי בצהריים, דבר חשוב אחד נוסף צריך להיאמר: גם אם לא לוקחים אליפות השנה או אפילו לא מתמודדים עליה, חובה להישאר מפוקסים ולא להתייאש. בפעמיים האחרונות שליברפול רצה לאליפות היא די התרסקה בעונה שאחרי. הפעם הקבוצה הזאת, אפילו אם תהיה עזיבה של אחד הכוכבים, בנויה לשנים קדימה. יש לנו הנהלה מחויבת, שחקנים צעירים ואת אחד המאמנים הכי טובים בעולם.

!Allez! Allez! Allez

תיקו בירבאן
לונה (תמונה)

52 Comments

אדום-כחול 9 באוגוסט 2018

יפה, תודה.
כמו שכתבת, המטרה היא להיות רלוונטיים עדיין באפריל-מאי, אם אפשר אז בעוד מפעל חוץ מהליגה.
יאללה, לעבודה!

משה 9 באוגוסט 2018

צ׳לסי נראים לי בפוזיציה מצויינת אחרי השבוע האחרון. שוער מצויין שרוצה לשחק אצלם, קישור חזק מאוד עם ז׳ורז׳יניו, קובאצ׳יץ׳ וקאנטה ויש את הזאר ווויליאן. הם במרחק בלם ועונה טובה של מוראטה. הם גם לא משחקים באלופות ובפעם שעברה שזה קרה הם לקחו אליפות בקלות.
התחושות בפרה סיזן הזה באמת זרות לי. ראיתי כמעט את כל משחקי המבחן, ניתחתי כל מהלך והכי גרוע בניתי ציפיות. קייטה נראה מדהים, שאקירי רק חיכה לרגע לשחק עם שחקנים טובים ואפילו סטאר נחוש מתמיד. צריך לראות האם לוברן, מאטיפ או גומז יצליחו לייצר יציבות ליד ואן דייק. עצם העובדה שמניתי את שלושתם מראה שאני לא בטוח מי מהם טוב מספיק.
יאללה, שיגיע יום ראשון.

אסף 9 באוגוסט 2018

שאקירי שיחק בסופר-באיירן של תחילת-אמצע העשור, כך שעם כל הכבוד ללוברן ולהנדרסון, אפשר להגיד שהוא כבר שיחק עם שחקנים גדולים בעבר.

משה 9 באוגוסט 2018

הכוונה הייתה אחרי שלוש שנים בסטוק.

רן ד 9 באוגוסט 2018

השנה זאת השנה. תחזירו את האליפות לאנפילד !!!

kirma der faux 9 באוגוסט 2018

איזה כיף שחזרת לכתוב!

אני כרגיל אופטימי מעבר לכל מידה הגיונית, אז בשביל להשאיר את עצמי על הקרקע משתדל להתמקד בדברים השליליים.
קודם כל לצערי עדיין אי אפשר להגיד שסטארידג' חזר. הבעיה העיקרית איתו בשנתיים האחרונות כשהוא כן הצליח לשחק היתה שהוא איבד את המהירות והחדות הדרושות כדי להיות חלוץ פרמייר ליג אפקטיבי. יכול להיות שהוא הצליח להחזיר אותן, אבל ממשחקי הכנה אי אפשר ללמוד את זה. אותו דבר תקף כרגע לגבי לאלאנה.
דבר שני אני עדיין לא משוכנע לגבי שאקירי. בעיקר המוטיבציה שלו לעבוד קשה רק כדי לקבל דקות משחק. הבחירה שלו לשחק בסטוק גורמת לי לחשוד. אני מקווה שהוא יגרום לי להתאהב במהרה.
ודבר אחרון הוא המחיר שמשלמים השחקנים הצעירים על ההתנהלות כ"קבוצה גדולה". צריך כרגע הרבה מאוד מזל כדי ששחקן כמו טרנט, וגם רובו יקבלו דקות קבועות שיאפשרו להם להפוך לנכסים אמיתיים לקבוצה. ווילסון ווודברן לדוגמא יצאו להשאלה כי לא היה סיכוי שייכנסו אפילו לרוטציה, קשה לראות את סולנקה, או ברוסטר כשיבריא משחק מספיק כדי להשתפר, וגם ג'ו גומז עלול לקחת צעד גדול לאחור השנה אם הוא לא יקבל דקות קבועות ברוטצית הבלמים. אני מקווה שהפחד שמשתק את רוב הקבוצות שתופסות את עצמן כ"גדולות" לשלב צעירים לא יכה בנו.

יאללה שיתחיל כבר

matipool 9 באוגוסט 2018

זה נכון לגבי הצעירים. קרטיס ג'ונס למשל היה מעולה בהכנה אבל לא סביר שנראה אותו משחק בגיל 17 בבוגרים (מייקל אואן נולד פעם בדור).
אפילו גרויץ' כנראה יושאל ולדעתי זו טעות בגלל הפציעה של אוקס. יש את קייטה, פביאנו, הנדרסון, מילנר וג'יני על 3 מקומות וזה לא מספיק לאור הפציעות שחווינו בעונה שעברה (נכון שלאלאנה ושאקירי יכולים לשחק גם בקישור אבל מול קבוצות עילית הם לא יעלו בקישור).

אבי גלברט 9 באוגוסט 2018

נכון מאד לצערי. בצניעות …כמו שראיתי בזמנו את הכשרון המיוחד של ארנולד(אפשר לחפש פה בפוסטים מלפני שנתיים) שלדעתי תוך שנתיים יהיה אחד משלושת המגינים הטובים בעולם , אני חושב שג'ונס הוא שחקן מאד מיוחד שחייב לשחק .כרגע הנקודה הכי קריטית מבחינתו היא לחזק את הגוף ולשפר את הבעיטה .בפעמים שניסה לבעוט לשער זה היה חלש מידי , אבל השחקן הזה עם ביצים , קשוח ואוהב לעבוד קשה .גם מייקל אואן לא היה אואן מבלי לשחק.תראו איך דברו על וודבורן בהתחלה והוא לא קיבל דקה שנה שעברה.בשפילד יוניטד הוא יהיה אולי נגר קשוח אבל לא שחקן פרמיר ליג .

משה 9 באוגוסט 2018

ג׳ונס יהיה שחקן, הוא בן 17 ויש לו זמן. גומז על תקן בלם יקבל הרבה דקות בטח עם הפציעות הכרוניות של מאטיפ (שידאג לתאם איתו מי מהם פצוע ומתי).
וודבורן בזבז שנה אבל ההשאלה שלו זה הצעד הנכון. הוא כבר נראה לי בוגר וחזק יותר פיזית בהכנה ואחרי שיתחשל יוכל להשתלב. אני מעריך שבשנה הבאה יוכל לחזור במקביל לגרף הירידה הטבעי אצל מילנר ולאלנה.

kirma der faux 9 באוגוסט 2018

אני לא זוכר אצלנו אף שחקן בית שחזר מהשאלה והפך לשחקן הרכב, או אפילו רוטציה. מאוד חושש מההשאלות האלה. יש לדעתי בוסט עצום ליכולת ההתקדמות והפריצה של שחקן צעיר במועדון בו גדל. בעיקר כשיש למועדון גישה ברורה שעוברת בכל הגילאים. ברור שבסופו של דבר מגלים גם אצל שחקנים שנראים בגיל צעיר כפוטנציאל הרכב הכישרון והעבודה מספיקים בסופו של דבר למרכז טבלה בצ'מפיונשיפ, אבל המסלול של שחקן צעיר סלול בהרבה אבנים של מזל.

matipool 9 באוגוסט 2018

איזה כיף, כמה חיכיתי לזה (גם לליברפול ולליגה וגם לפוסט פתיחת עונה שלך) וזה מה שמחזיק אותי כרגע בתקופה מטורפת שאני עובר עכשיו בעבודה. מסכים עם כל מילה שכתבת עם כוכבית קטנטונת על צ'לסי שעשתה מהלכים ב-24 השעות האחרונות שיכולים לדחוף אותה למעלה.
הרבה תקוות וציפיות אבל כמו שכתבת וכמו ש-98% מהפרשנים והעיתונאים באנגליה חושבים – זו קודם כל סיטי.
חסרים לי שני דברים: גיבוי לרובו בצד שמאל (מורנו לא מגן, מורנו לא מגן, מורנו לא מגן..) ובלם מהטופ שייתן תחרות ללוברן ליד ואן דייק וגם שיהיה גיבוי למקרה פציעה.
יש לי הרגשה נהדרת לגבי העונה הזו והבן שלי כבר מחזיק הבטחה ממני שקשורה להגעה לאנפילד אי שם במאי אם וכאשר..

matipool 9 באוגוסט 2018

אגב – לגבי סעיף המזל, ראיתי פרסום של חברה לסטטיסטיקה שבדקה את העונה שעברה וגילתה שליברפול היא הקבוצה שסבלה או הייתה הכי חסרת מזל בעונה שעברה בליגה.

אמיתי 9 באוגוסט 2018

מתעלף פה

matipool 9 באוגוסט 2018

(-:
ד"ש לג'ו.

אמיתי 9 באוגוסט 2018

"הוא כבר (עוד מעט) לא שם"

matipool 9 באוגוסט 2018

אחרונה קטנה לסיום – חייבים לפתוח חזק ובכל הכח ולאסוף את כל הנקודות מהמשחקים הראשונים.
לא להגיע למצב של פיצוץ הבלון שנופח, ביקורות ותסכול.
תסריט בלהות לדוגמא חס וחלילה: פותחים חזק מול ווסטהאם, תוקפים גלים גלים בלי לכבוש, קייטה יורד לגליץ' חזק בדקה 32 ומורחק, חוטפים גול ממצב נייח דקה 81 ומפסידים.

אוהד 9 באוגוסט 2018

נגיחה של קארול אחרי עבירה על אליסון.

אבי גלברט 9 באוגוסט 2018

התגעגענו אז באנו…..
סהכ כיסית אריאל את כל האפשרויות כמעט.עונה עם ציפיות אדירות , סגל עמוק עם מעט מאד חוסרים (אפרט בהמשך) ואכן דומה שאולי השנה סוף , סוף . ברשותכם כמה נקודות שלי לסיפור.

ראשית שחקני הרכש – שריקי (תתרגלו) נראה על פניו כבר עכשיו כרכש אדיר . שחקן מהיר חזק כשרוני שמכיר את הליגה ומתאים לשיטת קלופ בצורה מושלמת .חיזוק מצויין למרות שמודה שבהתחלה חששתי שלא .
קייטה / פביניו על פניו שחקנים מצויינים בעיקר קייטה , נצטרך להיות סבלניים ולראות איך הם משתלבים בליגה וגם בקבוצה בפרט ואני מדבר מבחינה מקצועית כמובן לא חברתית .כרגע נראה טוב אבל משחקי טרום עונה מטעים לפעמים (מרקוביץ ?) ….
אליסון – דומה לשניים הקודמים , כמובן שהיכולת ידועה , בא נראה איך משתלב בפרמיר ליג ובואו נראה גם מי ישאר מספר שתים שלו .

עומק- סהכ כמעט בכל עמדה או לא כמעט יש לנו שני שחקנים ברמה גבוהה מאד .איך שאני רואה את המצב יש שנים שלושה שחקנים שפציעה שלהם חלילה וחס היא קריטית .ראשון זה ורג'יל והשני הוא פרמינו.אולי ההיתי מוסיף את סאלח למרות שהיום יש את שריקי .
אם את הדקות האחרונות של המשחק האחרון לפני העונה שיחקו כבלמים פביניו / גרוייץ/ פיליפס אז אנחנו בבעיה .יש לנו 5 בלמים טובים אבל 3 מהם פציעים לא מעט וזה קריטי.מאטיפ, גומז , קלאבן הם גיבוי לא רע אבל כאמור פציעים .
לגבי פרמינו , כל מילה מיותרת , הוא המוח , המנוע, הברק והיעילות בחלק הקדמי .לא סתם קלופ החזיר אותו אחרי המונדיאל אחרי שלושה אימונים ישר להרכב .מכונת מירוץ משובחת ביותר .
סאלח ייתן מספרים אין לי ספק בזה , אולי לא כמו השנה אבל יתן .זה לא שהוא יחזור ל 8 גולים בעונה פתאום .
מאנה דווקא נראה לי במשחקי אמון קצת זחוח , אנוכי וקצת לא מפוקס .מהר שיחזור למציאות .

רעב – אנחנו אמורים להיות הכי רעבים נקודה .30 שנה ראבק ! שנה שעברה כבר טעמנו איך זה להיות בטופ וכמעט לקחת את הקופה .שיחקנו כדורגל מצויין אטרקאיבי והתקפי .השנה חייבים ללכת בכול הכוח על הליגה .הסגל מספיק רחב (מיד) כדי לעשות רוטציות שצריך ולהסתער על הליגה בכול הכוח .

סגל רחב – אולי אפילו מידי .משהו באינטרנט עשה הרכב של ליברפול A+B כלומר שתי הרכבים שונים מצויינים שההרכב השני מסיים מקום 9-10 בשקט בליגה .
אליסון-קריוס , טאא-קליין, ורג'יל- לוברן-גומז-מאטיפ, מורנו – רובו , קייטה-פביניו-הנדו-ג'יני-מילנר-אוקס, שריקי-לאלנה-מאנה-סלאח-בובי-סטאר.לא דברנו עוד על סולנקי , קלאבן, פיליפס, קמאצו, גונס(מצויין) ברוסטר, גרוייץ ואולי שחכתי משהו בתקווה שמארקוביץ הולך סוף סוף ולא כולל כל הצעירים שמושאלים והם פוטנציאל להרחבת הסגל בעתיד .
סגל ענק , איכותי מפוצץ באגו שלפחות כרגע נראה מלוכד , בריא וממוקד .נקווה שישאר ככה .
קלופ ידוע בטיפוח צעירים , במתן ביטחון והגנה על שחקניו בניגוד לאחרים , נקווה שישאר ככה .

קישור- אולי השדרוג הגדול ביותר .פתאום אוקס (שיחזור) לאלנה , הנדו , מילנר , ג'יני, נלחמים על מקום בסגל לא בהרכב ! מדהים .איזה אפשרויות יש , בלי סוף .תענוג .
לסיכום , אכן הרבה זמן לא באנו כסוג של פיבוריטים , עם ציפיות גבוהות מאד , קלופ עצמו יצטרך להתמודד עם בקורת במקרה שהעסק לא יעבוד .
ההיתי מנסח זאת ככה , פחות ממקום שני והתמודדות אמיתית על התואר יהיה בהחלט כשלון ובטח אכזבה .אבל כפי שכבר אריאל כתב אנחנו לא לבד בעסק ויש לפחות עוד 5 קבוצות מצויינות ולדעתי השנה אברטון גם תהיה קרובה לשישיה הזאת .
יאלה שיגיע כבר יום ראשון .

בני תבורי 9 באוגוסט 2018

אני דווקא ראיתי מאנה אחר, לוקח אחריות ומחפש את האחרים, משהו דומה יותר למה שעשה קוטיניו. לא אתפלא אם קלופ ינסה אותו בעמדה זו.

אבי גלברט 9 באוגוסט 2018

יש לו אם כך פרצוף מטעה או פיצוץ אישיות … מקווה שאני טועה .בתחושה שלי חזר מהמונדיאל באופוריה משום מה כולל הבקשה למספר 10 .אצל סאלח ופירמינו הפירגון הוא אופציה ראשונה בהרבה מקרים אצלו לא ממש ….

אבי גלברט 9 באוגוסט 2018

ידעתי ששחכתי שחקנים .תאורטית אינגס ואוריגי עדין שחקני ליברפול .לפחות אינגס לא לעוד הרבה זמן …

matipool 10 באוגוסט 2018

אברטון שיחקה אותה בימים האחרונים של חלון ההעברות.
אם פיקפורד ומינה ישחקו כמו במונדיאל והברזילאים ישחקו כמו "ברזילאים", הם יכולים לגנוב את המקום השישי.

ניק 9 באוגוסט 2018

לנו כאוהדי יונייטד נותר רק לקנא שאתם באים לעונה הזאת עם ציפייה ואופטימיות וודאות מוחלטת לגבי סוג הכדורגל החיובי שיוצג, לא משנה מה התוצאות. בעוד אנחנו (אני לפחות) לעולם לא חששתי מעונה כמו שאני חושש ממה שהולך להיות בקבוצה העונה ועם וודאות מוחלטת לגבי סוג הכדורגל הנורא שיוצג.
לגבי כמה מהנקודות שלך –
* חלק מהרכש, לפחות מבחינת סכומים, הוא נהדר. רוברטסון בשנה שעברה הגיע בגרושים וגם פאביניו לדעתי זאת מציאה במחיר שעלה וכל כך התעצבנתי שאנחנו לא אלה שהביאו אותו. .
* חוץ מאיתנו, אני חושב שטוטנהאם בבעיה הכי גדולה. אף שחקן מהממונדיאל לא שיחק במשחקי ההכנה וזה אומר שהם הולכים לאכול הרבה חרא במחזורים הראשונים עם ההרכב המשני שלהם שהוא די חלש ולדעתי יפתח פער גדול בינם לבין המקומות הראשונים על ההתחלה. מהצד השני לארסנל יש פוטנציאל לפתיחה מעולה כי הם שיחקו את כל ההכנה בהרכב די מלא ויש להם לוח משחקים נוח אחרי המחזור השלישי.

משה 9 באוגוסט 2018

ארסנל היא הנעלם הגדול. מצד אחד נפטרו מונגר ומצד שני לא עשו רכש מפוצץ ואני לא מחזיק כל כך מאמרי.

ניק 9 באוגוסט 2018

גם אני לא מחזיק ממנו, אבל בגלל שהם שיחקו בהרכב מלא את משחקי הידידות ויש להם לוח די קל בהתחלה הם יכולים להיות בעמדה טובה באוקטובר-נובמבר. כמובן שזה לא אומר כלום לגבי העמדה במאי :)

אוהד 9 באוגוסט 2018

בהחלט יש להם התחלה קלה, סיטי מאוד נחלשו בקיץ.

ניק 9 באוגוסט 2018

כתבתי שהלוח הנוח שלהם מתחיל מהמחזור השלישי , חוכמולוג.

בליקי 9 באוגוסט 2018

אם לסטר לקחו אליפות, גם אתן יכולות

matipool 9 באוגוסט 2018

לסטר ניצלה מצב חד פעמי שכל הגדולות היו בעונה חלשה יחסית וזכתה גם בלוטו עם קאנטה, ורדי ומחרז.
אנחנו צריכים שסיטי תפתיע לרעה ושדה ברוינה יזכור שהוא גדל כאוהד ליברפול.

ניינר / ווריור 9 באוגוסט 2018

לדעתי אתם הקבוצה היחידה שתיתן פייט לסיטי על האליפות. כמו שכתבת על ספרס שלי, הגענו לתקרת הזכוכית ולא רכשנו אף שחקן משמעותי אז אני אסתפק במקום 3,4

7even 9 באוגוסט 2018

אריאל,
בהמשך לפוסט הקודם שלך,
אז בהנחה וליברפול לוקחת, הספורט הבריא?

אריאל גרייזס 9 באוגוסט 2018

לא, הספורט חולה. אפשר לומר שעכשיו גם ליברפול נדבקה במחלה, אבל אם אתה רוצה לקחת אליפות זאת האופציה היחידה

Gil - Zimbabwe 9 באוגוסט 2018

הרכש הכי מרשים של ליברפול זה השוער, אבל הוא ברזילאי. אני מקווה בשבילו ובשביל ברזיל שיתאקלם בעיר הזו.
ליברפול צברו הרבה ביטחון בהכנה, אני מקווה שהמהפכה לא מתחילה כי זה עלול לגרום למהפכה גם
אצלנו בבית, פתאום צעיפים עם קיגן ודלגליש יוצאים מהבוידם.

matipool 9 באוגוסט 2018

בעיר ליברפול, הולכת וקמה קהילה קטנה של יוצאי ברזיל.
פירמינו, אליסון ופביאנו אצלנו, שניים או שלושה אצל אברטון (צ'רליסון, ברנארד).
הוא יתאקלם מבחינה חברתית. מקווה שיסתגל גם למזג האוויר ולאפרוריות. וואחד שינוי אחרי רומא המדהימה.

אריק 9 באוגוסט 2018

לגמרי מועמדים.
נותר רק לאחל כשלון.

עידו אלון 9 באוגוסט 2018

הנקודה הראשנה קריטית.
את עונת סוארז הפסדנו כי רודג'רס הגיע למשחק כאילו זה הליכה בפארק.
קלופ בעונה הראשונה העדיף לתקוף על פני לעשות התאמות ליריב ולהשיג תוצאה.
בעונה שעברה הוא השתפר בזה.
העונה זה המבחן.

בעיני יש נושאים שאמורים להביא לנו הרבה יותר גולים ונקודות מבעבר:
+ שוער
+ ואן דייק
+ קייטה ופאביניו
+ תוספת גובה (ואן דייק, פאביניו) שתהיה משמעותית מאוד גם בהגנה מנייחים וגם בכיבוש מהם
+ עומק של מחליפים כשהמשחק לא מתקדם כמו שרצית

וסימני השאלה קטנים יחסית:
? התאמות ליריב
? ירידה בתפוקה של סלאח

ישרון 9 באוגוסט 2018

כל הנקודות שאתה מעלה נכונות אבל הלוואי והייתה לי את האופטימיות שלך, עד המחזור העשירי אני לא מעז לחשוב על זה בכלל.

ארז N 9 באוגוסט 2018

לצערי אני כמוך. אולי אופטימי מדי. חושב שאנחנו כל כך טובים – אז אם לא ניקח השנה איך לעזאזל נעשה זאת?? מפחד מאוד מה יקרה אם לא ניקח השנה.. אם קלופ יתיאש למשל. אבל אז נזכר, כמו תמיד – אנחנו ליברפול ולא נשבר גם אם ישברו אותנו.
בכל אופן הולכת להיות עונה מדהימה. ALLEZ YNWA!

D! פה ועכשיו 9 באוגוסט 2018

התגעגעתי!!!!

אין לי מה לומר כי הכל מוציא ממני מחשבות אסורות
אבל אכתוב בכל זאת – שאצ'ירי נראה כאילו הוא הולך לקחת למישהו את המקום בהרכב.

cookie-monster 9 באוגוסט 2018

גרייייייייייזזזזסססס !!

הרבה דיבורים על הגביע הקדוש .. אני יחכה למעשים

שנה שעברה היה מזל (יחסי, ומתובל חזק בחוכמת החלוקת דקות של קלופ ) עם פציעות.
משום מה קשה לי להאמין שיהיה לנו כזה מזל השנה . איבדנו את צ'מברליין לכל העונה עוד בעונה שעברה.ואין מספיק עומק ב CBs.

השופטים שונאים את קלופ. או אותנו. או שניהם. זה לא הולך להשתנות.

אבל אנחנו הולכים לדרוס חלק מהיריבות שיקרו בדרכנו. ועוד שנה שעברה היו די מספיק נצחונות מרובי שערים בסגנון 7-0 . נראה לאיפה זה יוביל…

דונאדוני 9 באוגוסט 2018

ליברפול נראים אדיר השנה, שחקנים טובים, מאמן גדול, שוער נפלא, וסוף סוף תחושה של משהו טוב קורה באנפילד.
קיצר, סיטי ב-9 נקודות.

AdamB 9 באוגוסט 2018

אמנם אוהד טוטנהאם. אבל לדעתי לליברפול יש אחלה סיכוי השנה. מה שכן, החל משנה הבאה אני בהחלט רואה
סיכוי לחזרה של ארסנל לתמונה.

אסף the kop 9 באוגוסט 2018

הבעיה של סיטי – שיש את ליברפול בליגה.
הבעיה של ליברפול – שיש עוד 18 קבוצות מלבד הסיטי.

טל 12 9 באוגוסט 2018

כל מילה… אחרי מסע רכש מדויק ומרשים , באופן טבעי הציפיות גבוהות. נראה לי שסיטי היא עדיין המועמדת מספר אחת לקחת.. ( עוד אליפות) אבל בתקווה שליברפול תיהיה בתמונת האליפות עד סוף העונה , אולי הפעם..

קורדל סטיוארט 9 באוגוסט 2018

התגעגנו,הגיע הזמן שנלך עד הסוף

matipool 11 באוגוסט 2018

הנה התחלנו עם הבעיות – מתוך 5 בלמים, 4 פצועים ברמה כזו או אחרת ועדיין לא התחילה העונה. רק ואן דייק כשיר לגמרי. לוברן הודיע שהוא סובל מפציעה בשריר הבטן עוד מהמונדיאל והוא לא מסוגל אפילו להתאמן. ייסע למומחה בהולנד ובקבוצה כועסים עליו ששיחק והחמיר את הפציעה.

איאן ראש 12 באוגוסט 2018

כולם מרוצים מהרכש והוא באמת טוב (החיזוק המשמעותי הוא השוער ומעניין מי ישאר כ-2), אמורים להעלות עוד קצת ברמה לעומת שנה שעברה אבל (תמיד יש אבל), בסה"כ אין הרחבה של הסגל. באו קייטה, פביניו ושאקירי לעומת קוטיניו, צ'אן ואוקס (פצוע לכל השנה). אני צופה שנראה עדיין שחקנים שיעצבנו אותנו משחקים (מורנו מישהו?). זה הזמן של כמה שחקנים להרים רמה ויציבות (גומז, ארנולנד וכו').

אוהד 12 באוגוסט 2018

אם קוטיניו עזב עכשיו אז גם ואן דייק הצטרף עכשיו.
אם אוקס עזב כי הוא פצוע אז קליין ולאלנה הצטרפו.
ומה עם אליסון?

איאן ראש 12 באוגוסט 2018

צודק בקשר לואן דייק. לאלנה וקליין לא פציעות לכל השנה.

איש הפח 12 באוגוסט 2018

שכחת לעשות תיאום ציפיות לגבי אחת העמדות הכי חשובות: מי כותב את הפוסט שאחרי המשחק, כמה זמן אחרי המשחק, והאם לא הגיע הזמן שכמו ליונייטד ולצ'לסי, יהיה גם פוסט מקדים?

Comments closed