למה לי פוטבול עכשיו

הפוטבול חוזר השבוע. מה מצפה לנו?

דווקא נתחיל הפעם עם שיר

למה, אתם שואלים? ובכן, חוץ מזה שאני מת על בלר, אז גם בגלל הפזמון הזה:

There's no other way
There's no other way
All that you can do is watch them play

אז אחרי המחאות של השחקנים והתגובות של טראמפ והתביעה של קפרניק. ואחרי כל זעזועי המוח והחוקים החדשים (עוד שניה עליהם), כנראה שאין דרך אחרת. אין ברירה, צריך לראות אותם משחקים.

***

אני חושב שזה היה האוף-סיזן הכי שקט שהיה לפוטבול אי פעם. נראה שאם פעם זה היה ספורט של 12 חודשים בשנה – החתמות, שערוריות, שחקנים מפרי חוק, מחנות אימונים – הרי שהשנה הכל הפך להיות סוג של רעש רקע. אני קצת מרגיש שהעונה ממש התגנבה אליי בלי ששמתי לב.

זה לא שלא חיכיתי לה, כמובן. ככל שעוברות השנים, כך נדמה, הציפיה הופכת להיות הדרך שבה אני מודד את הגיל שלי. בשנות פוטבול. בכדורגל, זה די פשוט, יש לך ציפייה של שבוע למשחק הבא. מקסימום שבועיים, בשבועות טובים רק שלושה ימים. כן, יש פגרה, אבל היא קצרה ויש משחקי הכנה. בפוטבול, לעומת זאת, הציפייה היא ארוכה, כמעט אין סופית. לא רק בין שבוע לשבוע אלא בעיקר השבעה חודשים האלו, מסוף העונה הקודמת לתחילת הבאה אחריה. האם ככה נועדנו לחיות, להעביר את חיינו בבטלה במשך חודשים על חודשים עד שסוף סוף חוזרת הסיבה לחיינו?

אין לי תשובה טובה לתהיות הפילוסופיות הללו, אני רק יודע שאני שמח שהעונה חוזרת.

וזה לא היה קל. כמו שציינתי בהתחלה, נראה שיותר דברים מעסיקים את הפוטבול מחוץ למגרש מאשר על המגרש. שניים עיקריים ניתן למנות:

הראשון, המחאה החברתית של השחקנים השחורים והיציאה של טראמפ נגד הכריעה בהמנון. אין לי הרבה מה להוסיף על זה – דעתי על נשיא ארה"ב ידועה ודי ברור שהוא ינצל כל הזדמנות כדי לפלג ולהחזיר לכותרות דברים שעוזרים לו בבסיס האם שלו. לצערי, הבעלים של מרבית הקבוצות בליגה משתפים איתו פעולה או במינימום מתקשים להבין כמה החוקים שהם מוציאים נגד השחקנים פוגעים בהם (ויחי ההבדל בין זה לבין הדרך שב-NBA סגרו את העסק בשקט) ועל כן אני צופה שגם השנה לא יהיה שקט בגזרה הזאת.

הנושא השני משמעותי בהרבה, ואנחנו הולכים לשמוע עליו המון גם השנה, וזה כמובן בעיית זעזועי המוח בליגה. אני לגמרי מבין את אלו שהחליטו שהם מתנתקים מהפוטבול בגלל הפגיעה בשחקנים (אם כי צריך לומר – שחקנים יוצאים מכדורסל הרבה פעמים נכים, אני בכלל לא מדבר על אגרוף או על הוקי שם יש זעזועי מוח על ימין ועל שמאל. פשוט עניין של מה שאנחנו בוחרים שיפריע לנו לעומת מה שלא), אישית אני קיבלתי את ההחלטה שאני מודע לבעיה וממשיך לצפות במשחק. אין לי עניין להכנס לדיון הזה, אני רק אגיד שכמו עם העישון – אם פעם היתה הסתרה מוחלטת של הבעיה הרי שעכשיו היא שם וכולם מודעים אליה ואם שחקן ממשיך לשחק, הוא עושה זאת כשהוא יודע למה הוא נכנס.

בכל מקרה, הסיבה העיקרית שהבעיה הזאת הולכת להישאר בכותרות גם השנה היא שינוי החוקים שהוכנס, שנותן עבירה על כל כניסה של שחקן שהוביל עם הקסדה (בניגוד לעבר שרק אם היתה פגיעה של השחקן בראש זאת היתה עבירה). השינוי הזה הוא דרמטי מאוד כי הוא משנה לחלוטין את הדרך שבה המשחק משוחק. הוא גם הולך לתת המון יארדים חופשיים בעבירות לקבוצות, מה שיוביל כמובן לעוד הרבה מאוד חוסר סיפוק של האוהדים מהשיפוט.

אבל, אני אגיד כזה דבר: לפחות הליגה מבינה סוף סוף את הבעיה ומנסה לטפל בה. בצורה מוזרה משהו – דווקא השחקנים, שאמורים להיות מרוצים מהשינוי הזה שנועד להגן עליהם, ממש לא מבסוטים ממנו. אולי גם, כי הליגה כהרגלה עושה שינויים משמעותיים בלי להתייעץ איתם (מה שיתנקם בהם, לדעתי, בעוד שנתיים כשהחוזה הקיבוצי הנוכחי ייגמר).

כל הסיפור הזה מאוד מזכיר לי את בעיית הסטרואידים בבייסבול. במשך שנים, ליגת הבייסבול העלימה עין לגמרי, גם כשהיו עדויות חותכות. אבל, ברגע שהתחילו שימועי קונגרס והתברר כמה הבעיה נרחבת, הליגה הפעילה תוכנית נגד סמים משמעותית מאוד – כנראה הכי משמעותית שיש בעולם הספורט האמריקאי ואולי בכלל. והנה הקטע המצחיק לגבי הבייסבול – למרות הטיפול המשמעותי, ואולי דווקא בגללו (כי מלא שחקנים נתפסים ביחס לליגות אחרות), הוא עדיין נחשב לספורט "מסומם" על ידי הרבה אנשים. בדומה לאופניים, למשל, גם שם משקיעים המון בבעייה הזאת.

אני חושב שגם בפוטבול נראה בדיוק את אותה תופעה. אם בכדורגל למשל אנחנו רואים שחקנים (הממ, לוריס קריוס) חוטפים זעזוע מוח וחוזרים לשחק כאילו כלום, הרי שבפוטבול זה כבר לא קורה, בגלל המודעות לבעיה. הם גם עושים, כמו שציינתי עם החוקים החדשים, נסיונות אמיתיים למנוע פגיעה משחקנים. לא רק מהשחקן המתוקל אלא גם מזה המתקל, שאסור לו להוביל עם הקסדה. לצערי, אני חושש שזה לא יעזור. אם לפני כעשור כבר התרעתי שהפוטבול ייאלץ להתקרב לגרסת הפלאג פוטבול שלו מתישהו בגלל הלחץ הציבורי, הרי שאנחנו כבר בחצי הדרך לשם. לא נראה לי שראינו את הסוף.

ואחרי ההקדמה הארוכה הזאת, הגיע הזמן לקצת פוטבול. ואני חושב שאנחנו עומדים בפני עונה טובה במיוחד.

כזכור, שנה שעברה (בהמשך למגמה של שנים קודמות) היו המון תלונות, מוצדקות יותר או פחות, על רמת הפוטבול שהוצגה בליגה. להרגשתי, השנה אנחנו עומדים אולי בפני שינוי המגמה.

הסיבה לכך? קוורטרבקים! כל כך הרבה קוורטרבקים!

תראו מה הולך להיות לנו השנה:

יש לנו את כל הק"בים הותיקים – בריידי, ביג בן, רוג'רס (שלא שיחק חצי עונה שעברה), בריס, איליי, ריברס.

יש לנו את כל הדור שאחריהם – מאט ראיין, ראסל ווילסון, קאם ניוטון, מאתיו סטאפורד, קירק קאזינס בקבוצה חדשה, אלכס סמית בקבוצה חדשה (אתם מוזמנים להוסיף את פלאקו, אם אתם ממש רוצים).

והכי חשוב, יש לנו דור צעיר ונמרץ שאמור להביא המון דם חדש לליגה – את דאק פרסקוט אנחנו כבר מכירים, גם את ג'ארד גוף, אבל יש לנו את קרסון וונץ שחוזר (בע"ה) מפציעה, את דשון ווטסון שחוזר (בע"ה) מפציעה, את אנדרו לאק שחוזר (בע"ה) מפציעה, את ג'ימי גארפולו המבטיח שמקבל קבוצה לעצמו, את קייס קינום שינסה להמשיך את שנה שעברה במינסוטה, את פאט מהומס שמקבל קבוצה, את מיטש טרוביצקי שמקבל מאמן חדש וגם כמה רוקיז עם פוטנציאל כמו סאם דארנולד, בייקר מייפילד, ג'וש אלן, ג'ף רוזן ולאמר ג'קסון שרובם אמורים לקבל הזדמנות להוביל קבוצה.

נכון, ברור שחלק מהשחקנים הפצועים לא יצליחו לשחזר את תהילת העבר שלהם, חלק מהרוקיז לא יצדיקו את ההייפ וגם נמשיך לראות שחקנים נפצעים. ועדיין, לפחות כרגע (וטפו טפו, עברנו פרי-סיזן יחסית רגוע בפציעות) נראה שיותר קבוצות מאשר לא הולכות לעלות עם ק"ב שיודע מה הוא עושה או לפחות יש לו את הפוטנציאל לזה. יש עדיין לא מעט מאמנים גרועים בליגה, לצערי זה לא השתנה מספיק (זה שיו ג'קסון עדיין מאמן את קליבלנד אחרי שניצח משחק אחד בשנתיים זה השיא בעיניי) אבל אני מצפה שהשנה נראה פוטבול הרבה יותר טוב וגם אולי נזכה לפריצה של קבוצות שהיו בצל בשנים האחרונות, קבוצות כמו סן פרנסיסקו, הג'טס, דנבר שהיו בשקיעה מאז שפייטון פרש, אולי שיקגו, אולי וושינגטון. אולי אולי אולי קליבלנד?

סם דארנולד. המשיח החדש במדולנדס?

עוד מגמה מעניינת בעונה הזאת, שתמשיך את המגמה מעונות קודמות, זה החוזק של ה-NFC ביחס ל-AFC.

אם מסתכלים על ה-AFC, אפשר למצוא שלוש, אולי ארבע מועמדות אמיתיות לסופרבול. ניו אינגלנד, פיטסבורג, ג'קסונוויל וקנזס סיטי. וגם כל הארבע האלו נראות פגומות מהותית בהרבה מאוד מערכים.

מהצד השני, לעומת זאת, לא רק שיש לפחות שש קבוצות שאפשר לראות אותן רצות לסופרבול (מינסוטה, פילי, ראמס, ניו אורלינס, אטלנטה, קרולינה) הרי שחלק מהקבוצות האלו התחזקו משנה שעברה. הראמס הלכו אול אין והביאו את ברנדין קוקס ונמוקינג סו, החתימו את אהרון דונלד על חוזה חדש והביאו עוד מלא קורנרים. כרגע הם נראים כמו קבוצת גלקטיקוס מטורפת שאמורה לרוץ עד הסוף. מינסוטה החליפו את קייס קינום בקירק קאזינס שאמור להיות טוב יותר מקודמו ופילי אמורים לקבל חזרה את קרסון וונץ מתישהו. בנוסף, גם הקבוצות שמתחת לטיר הגבוה לא קוטלות קנים. הניינרס השתפרו, רוג'רס יחזור בגרין ביי, שיקגו הביאו את חליל מאק ומאמן חדש, הג'איינטס יקבלו את אודל בקהאם בחזרה, יחד עם מי שאמור להיות אחד הרצים הכי דינמיים בליגה, שאקוון בארקלי. מדובר בחטיבה פשוט עמוסה בטירוף שאין בה כמעט שום ניצחון מובטח (לא שיש כזה דבר באופן כללי בפוטבול. טוב, אלא אם אתה הפטריוטס נגד בפאלו) וכל משחק יהיה, תסלחו לי על הקלישאה, מלחמת עולם.

***

דורפן נוהג לעשות בפתיחת הפריימרליג חידון קבוע – שאלה על כל קבוצה. אז גם אני אעשה עכשיו אחד כזה. רק בניגוד לדורפן, לי אין את התשובות.

 1. בריידי יסתדר עם לא משנה איזה רסיבר יהיה לו, אבל האם הגנת הפטס מסוגלת לחזור להביא ניצחונות?
 2. האם סם דארנולד הוא המשיח של הג'טס או עוד משיח שקר?
 3. איך ראיין טנהייל הוא עדיין הפותח במיאמי?
 4. לקח לבפאלו 18 שנה להגיע לפלייאוף שנה שעברה, האם יקח להם פחות עד הפעם הבאה?
 5. כמה הסאגה של לבאון בל תשפיע על העונה של הסטילרס?
 6. באיזה שלב בולטימור נשברים מפלאקו ונותנים הזדמנות ללמאר ג'קסון?
 7. איך מרווין לואיס עדיין מאמן בסינסי?
 8. האם קליבלנד יצליחו לנצח יותר ממשחק אחד לראשונה זה שלוש שנים?
 9. כמה ג'יילן רמזי הצליח לשים את ג'קסונוויל על הכוונת?
 10. האם יוצאי הפטריוטס – דיון לואיס, מלקולם באטלר וכמובן, מייק ורייבל – מסוגלים לקחת את טנסי את הצעד הנוסף?
 11. הכתף של אנדרו לאק, זאת שבה תלויה כל העונה של הקולטס, מה מצבה בעצם?
 12. והברכיים של דשון ווטסון וג'יי ג'יי וואט, מה איתם?
 13. אנדי ריד מקבל צעצוע חדש בדמות פאט מהמומס, יעזור לו לעבור את משוכת הפלייאוף סוף סוף?
 14. האם ההגנה של דנבר תחזור להיות מה שהיתה בתקופת פייטון מאנינג, עכשיו שיש להם ק"ב סביר לשחק בשבילו?
 15. ג'ון גרודן, גרוע כמו שהוא נראה או עוד יותר מזה?
 16. כמה משחקים בשניה האחרונה יצליחו להפסיד הצ'ארג'רס השנה?
 17. קרסון וונץ עוד לא אושר להתאמן במגע בכלל, כמה זה רציני והאם ניק פולס מסוגל לשחזר את ריצת הפוטבול דאשתקד?
 18. מה עוד צריך לקרות כדי שג'רי ג'ונס יבין שג'ייסון ג'ארט לא מאמן? (לזה דווקא יש לי תשובה, דרך אגב)
 19. כמה יצליחו הג'איינטס לסחוט מאיליי מאנינג, עכשיו שהוא קיבל בחזרה את בקהאם וגם כלי אדיר כמו בארקלי?
 20. האם אלכס סמית זאת התשובה בוושינגטון (אני חושב שגם לזה יש לי את התשובה)
 21. ואם כבר, האם קירק קאזינס באמת טוב כמו שהמספרים שלו היו בוושינגטון או שהוא רע כמו שהמאזן שלו היה?
 22. עד מתי מייק מקארתי והפרונט אופיס של גרין ביי ימנעו מארון רוג'רס את הקבוצה שהוא ראוי לה?
 23. מה אנחנו באמת יודעים על מיטש טרוביצקי?
 24. מייק פטרישיה, עם זקן או בלי זקן?
 25. כמה ישפיע ההפסד ההוא בשניה האחרונה למינסוטה על העונה של הסיינטס?
 26. האם מאט ראיין מסוגל לשחזר את עונת ה-MVP של לפני שנתיים בלי קייל שנהאן לידו?
 27. האם לוק קיקלי מסוגל להמנע מזעזועי מוח השנה?
 28. מי יפתח יותר השנה, ראיין פיצפטריק או ג'מיס ווינסטון והאם זה בכלל ישנה?
 29. איך פרויקט הגלקטיקוס של הראמס יצליח להתמודד עם הציפיות העצומות?
 30. ג'ימי גארפולו, באמת הטום בריידי הבא?
 31. כמה יארדים בריצה ראסל ווילסון יעשה השנה? וכמה מתוכם יהיו תוך כדי בריחה ממגני היריב?
 32. אם הקארדינלס משחקים במדבר ואף אחד לא רואה אותם, הם באמת משחקים?

***

מה מצפה לנו בעונה הקרובה?

כמו שבטח חלקכם שם לב, מינון הפוסטים שלי באתר ירד דרסטית בחודשים האחרונים. זה גם כתוצאה מכך שהיה פחות על מה לכתוב (ואני שוב מודה למר תבורי הנכבד שלקח ממני את הסיקור השבועי של ליברפול, אני משוכנע שעוד ייצא לי לקפוץ לאיזה הופעת אורח פה ושם) אבל גם כי אחרי כמה שנים רגועות באקדמיה חזרתי לשוק העבודה, מה שהשאיר לי הרבה פחות זמן פנוי.

עדיין, סיקור הפוטבול ברמה שבועית זה משהו שאני עושה כמעט ברצף מאז 2006, אם בוואלה, אם בבלוג הישן שלי ואם בדה באזר, ואני מאוד מקווה שגם השנה אצליח לסקר את עונת הפוטבול בפוסטים אחרי כל מחזור. בשנה שעברה התגוררתי במהלך העונה בארה"ב אז הייתי יכול להעלות סיכומי מחזור ממש עם סיומו. השנה אני לא מצפה שאצליח להעלות סיקור במהירות כזאת, פשוט תצטרכו קצת סבלנות. לפחות בחודש הראשון אנחנו מקבלים את המשחקים על החגים (תגידו לי אתם מה זה אומר על החיבה של אלוהים למי שמאמין בו) אז יהיה זמן לצפות בהם כמו בני אדם.

כמו תמיד, גם השנה ההימורים שלי לעונה הקרובה:

AFC: פטריוטס, פיטסבורג, קנזס סיטי, טנסי ראשי בית, סן דייגו וג'קסונוויל ווילד קארד

NFC: פילדלפיה, מינסוטה, קרולינה, ראמס ראשי בית, סן פרנסיסקו, גרין ביי ווילד קארד

סופרבול: ראמס מנצחים את פיטסבורג

MVP: אהרון רוג'רס

עולים לרשת -הניצחון המדהים של נדאל-אורח: אלון עידן מניו יורק
קדם עונה ג'איינטס

48 Comments

אלון3131 5 בספטמבר 2018

תודה לאל שפוטבול חזר ואפשר להפסיק לעמיד פנים שמשהו אחר רלוונטי בעולם הספורט.אני משתדל להנות מזה כמה שאפשר עד שהוא ישתנה לחלוטין/יתבטל בצורה מסויימת בעקבות הנזק שזה גורם לשחקנים.

הNFC מרתק. הAFC שיממון ובתור אוהד קולטס תן לי עונה בריאה של אנדרו לאק ואני כבר מרוצה.

כמה הימורים שלי, פילי וגקסנוןיל בהאנגאובר רציני יתקשו להגיע לפלייאוף.
אטלנטה יותר תיהיה דומה ל2016 מאשר 2017 ותיקח את הבית שלה.

מי יתן והעונה תיהיה נטולת פציעות שהגיימ פאס יעבוד חלק ושנתרכז כמה שיותר הפוטבול וכמה בפחות בחוקים/שופטים/טראמפ

גרייזס בתור מי שקורא בהנאה את הטורים שלך על פוטבול מגיל 16(2006). כל אחד מהם מבורך, תשאר!

דור 5 בספטמבר 2018

ברוך שובך גרייזס, התגעגענו לא רק לפוטבול אלא גם לכתיבה שלך.
היה לי שביב תקווה שאתה לא כותב על ספורט כי אתה עובד על ספר…

מאור 7 בספטמבר 2018

התגעגענו!

NoOne 6 בספטמבר 2018

אני צופה עונה משובחת בעיקר בגלל כל הדם החדש בעמדת הק"ב וגם בגלל הפיכת 24 צוותי שיפוט למקצוענים שעוסקים רק בזה אין להם עבודה שניה , עד השנה הם היו כמו שחקני כדורגל בישראל ב 1960 שהיו מסיימים אימון צהריים ונוהגים אוטובוס דן מראשון להרצליה.

כמו כל שנה מחדש אני צופה את נפילת הפאטס אבל הסמים שבריידי לוקח זה טופ או דה ליין ברמת לאנס ארמסטרונג פוגש את אל צ'אפו וזה שהליגה נותנת לפאטס ובריידי לרמות את תקרת השכר זה בזיון שלא ראיתי הרבה שנים.

הג'יאנטס עשו את הטעות של 25 השנה האחרונות , כמו שאמרתי הם לקחו את סאם בואי במקום מייקל ג'ורדן בשביל ראנינג בק לול , ראנינג בק שאפשר למצוא לא פחות טוב בסיבוב השלישי , וכל זה שיש להם סוס מת בן 38 בק"ב.

אני מאוהב בסמי בוי , הוא הג'ו מונטנה הבא , הוא הולך לשרוף את הליגה ב 15 השנה הקרובות , רק בן 21 , הק"ב הצעיר ביותר אי פעם שיפתח משחק בליגה.
עד כמה דארנולד טוב? טוד בולס אידיוט חסר תקנה שאין לו מושג מהחיים שלו ושבשנים האחרונות העדיף לפתוח עם באמס כמו פיצפטריק ומקקאון על פני ק"ב צעירים הסכים לוותר על טדי ברידג'ווטר כדי לפתוח עם סמי.

ושוב אני רוצה להודות לקליבלנד שבחרו גמד שנראה כמו צ'ירלידר בתיכון בווסט וירג'יניה ולג'יאנטס שבחרו ראנינג בק חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח על פני פרנצ'ייז ק"ב

סמי בוי אנדר סנטר , ג'וג'ו ובן סימונס קורעים רשתות , אפילו וירג'יניה טק ניצחו השבוע , יש תמורה לאגרה

Rbi 6 בספטמבר 2018

הפוסט הזה עושה לי דה ז'ה וו למה שכתבת כשמארק סאנצ'ז התחיל. זה נשמע אז דומה. אפילו הגיעו מאותה מכללה…
אני עדיין חושב שרוזן יהיה יותר טוב ממנו.
לעומת זאת ג'וש אלן הולך להיות פח…

NoOne 6 בספטמבר 2018

רוזן יהיה יותר טוב , עד שהוא יקבל 3 זעזועי מח בשנתיים ויפרוש.
אל תשכח מי זה אבא של ג'וש רוזן

אורן השני 6 בספטמבר 2018

מונטנה הבא? בוא תיסחף עוד קצת…

7even 6 בספטמבר 2018

לדעתי היתה טעות עם טדי. טעות רצינית.
כל קבוצה בריאה(שהיא לא הפטס) צריכה 2 קווטרבקים סבירים ומעלה לפחות.
לתת לסמי בוי את המפתחות כבר בהתחלה בלי איזו כרית (טדי) להישען עליה זו טעות.

יש הרבה דוגמאות.

NoOne 6 בספטמבר 2018

לחצי מהקבוצות בליגה אין אפילו ק"ב סביר אחד אפילו , למשל מיאמי.
לטדי היה חוזה לעונה אחת , הוא היה עוזב בכל מקרה שנה הבאה, הביאו בחירת סיבוב שלישי על כלום.
שחקן שהיה 3 חודשים בקבוצה.
מקקאון הוא ק"ב מחליף סביר , יותר טוב מהרבה ק"ב מחליפים בליגה.
אם תעבור על רשימת הק"ב המחליפים בליגה אתה תקבל זעזוע מוח ותפרוש מפוטבול

7even 7 בספטמבר 2018

רשמתי – קבוצה בריאה.
הרי ברור שרובן לא.

לוידע אם פריסיזן זו אינדיקציה למשהו אבל בייקר נראה לא רע. גם טיירוד לא רע.
הנה לך 2 ק"ב סבירים ומעלה בקבוצה לא משהו. אבל הכוונה שלי זה לקבוצה עם שאיפות.
אני לא טוד בולס ואני גם לא אוהד הג'טס אבל אני מניח שמאזן 8-8 יהיה אדיר עבורם.
אני צופה לדארנולד ספטמבר מלהיב אבל נחיתה קשה באוקטובר וצפונה כשיתחילו קצת לקלוט אותו.

תאר לך משחק עם 5 אינטרספשנס.
מה תעשה? תחליף אותו במקאון?

יוסי ברקלי 6 בספטמבר 2018

כיף שהפוטבול, ואיתו אתה, חוזרים!

YG 6 בספטמבר 2018

היה קשה, התגעגענו!

1. הפוטבול כבר התחיל לפני שבוע :-) הילד ניצח איזה UNLV אחת, אבל כרגיל נקבל בראש בסטנפורד השבת.
2. נייקי הולכת לשדר את הפרסומת עם קיפרניק במשחק הפתיחה. זה וואו שחבל על הזמן. ברגע שאליהוד קיצוגה קפץ לי שם לסרטון הפרסומת, זה מעמיד את הסיטואציה באור לגמרי אחר..

למי שעוד לא ראה: https://www.youtube.com/watch?v=mreQsQrDF-A

איזה כיף

YG 6 בספטמבר 2018

*קיפצוגה

אח שלו 6 בספטמבר 2018

גרייזס – ברוך השב.

בפעם הראשונה אחרי ארבע פתיחות עונות רצופות, אני לא בוטח בסגל של הפאטס. אין רסיברים שיודעים להשתחרר באחד על אחד. התלות באדלמן וגרונק הולכת להיות בעייתית כשאחד מהם שוב ייפצע. אבל הכי חשוב, יותר מהרסיברים, זה האופנסיב ליין. העונה שלנו תלויה בטרנט בראון, שהניינרס העיפו מהקבוצה, ולא שיחק תאקל שמאלי בחיים שלו. נכון – בריידי עדיין יתקתק את ההתקפה והיא תהיה טובה מאוד, אבל עדיין לא בטוח שזו שוב תהיה התקפה ברמה כזו שמצליחה להתגבר על כול מה שההגנה מפשלת בו. שוב – תלוי בתאקלים.
מבחינת ההגנה, המצב פשוט: אין שחקנים שהם "בלו צ'יפ". אין פליימייקרים. הייטאואר ומקורתי איבדו חלק גדול מהיתרונות שלהם. הם בירידה תלולה. נשארנו רק עם קורנרבק אחד שהוא אמנם לא טופ 5, אבל עדיין טוב מאוד (גילמור). אז באמצעות משחק ממושמע ובנייה על טעויות של היריב הם יכולים להוריד את הסקור. אבל, כמו שאמרנו מפתיחת העונה שעברה, בכול משחק בו הם ייפגשו במתאם התקפי שיודע מה הוא עושה, הוא יוכל לנצל את העובדה שאין להם מספיק שחקנים אתלטיים או טובים. יש נתון מדהים שבעיני לא קרה מעולם: בתוך ה-11 שעמדו על המגרש בסופרבול, 5 שחקנים לא היו מתקבלים לסגל בשום קבוצה אחרת בליגה. לא סתם "לא היו פותחים" – לו הם היו נחתכים לקראת סוף העונה, אף קבוצה לא הייתה מצרפת אותם ל-53 שלה (האריסון, ריקי ג'ין פרנסיס, אלנדון רוברטס, בדמוסי, וג'ורדון ריצ'רדס. זוועת אלוהים). בליצ'ק איבד כול פיסת סבלנות שהייתה לו והוא מעיף כול מיני שחקנים עם פוטנציאל אדיר שצריך לתחזק את האופי שלהם (צ'נדלר ג'ונס, ג'יימי קולינס, באטלר, וכולי). זה משאיר אותו עם שחקני ספיישל טים טובים או נינקוביצ'ים קטנים כאלה, שהתקרה שלהם נמוכה מאוד.

מבחינת יתר העולם: הסטילרס אוברייטד. יירדו ברמתם ובמאזן הניצחונות שלהם השנה יחסית לשנה שעברה. הבילס והסיהוקס גם הם יירדו יחסית לשנה שעברה. מי יעלה יחסית לשנה שעברה? מסכים עם אלון – אטלנטה. והג'יאנטס (לא חוכמה). וגם הקאובויס, ולו בקטנה.

אח שלו 6 בספטמבר 2018

תוספת קטנה: עוד חידוש שהולך לקרות השנה זה הסיפור של משחק הבעיטה. הכניסו שינויים לאיך שאפשר לכסות בעיטות, וזה יגרום לתנודתיות יותר גדולה – ויותר החזרת בעיטה לטאצ'דאון. הפאטס – כצפוי עם בליצ'ק – הקדישו בשושו בערך חצי ממחנה האימונים המקדים לכול מיני אסטרטגיות החזרה עם קורדרל פטרסון. הייתי מהמר על טאצ'דאון מהחזרת בעיטה כבר במשחק הראשון מול הטקסאנס, אבל הטקסאנס לקחו השנה את מתאם הספיישל טים הותיק של בליצ'ק (בראד סילי), כך שהם יודעים למה להתכונן. אבל במשחקים הבאים זה יקרה. ויותר מפעם אחת.

נתי 6 בספטמבר 2018

מסכים על פיטסבורג בילס סויהוקס ואטלנטה. אבל חושב שדאלאס יעלו דווקא מהבית הזה. ההשעיה של אליוט לששה משחקים שנה שעברה הייתה משמעותית מאוד.
לגבי הפטס: לכאורה יש מקום רב לפסימיות כמו שכתבת. אבל: שנה שעברה היה סגל נוצץ, ולפתע הלכו אדלמן, מיצ'ל ונשארנו עם משחק אנכי לקוקס שפגע מאוד בבריידי. אז נכון שחברות הרסיברים חסירה ללא ספק, וקו ההתקפה נראה רעוע וחסר עומק, אבל מצד שני יש כאן פוטנציאל לא רע למשחק קצר יותר שישמור על בריידי יותר מהסגנון הכפוי שנה שעברה. אם הבירכיים של הרוקי מישל לא יעשו בעיות (big if) יש פוטנציאל לא רע. וכן. ניתן לצפות שבריידי יוציא מים מהסלע…
לגבי ההגנה: אין ספק שההגנה שנה שעברה הייתה איומה. ונכון שלא הביאו איזה סטאר פאואר. אבל: הייטאואר אם בריא ממש לא בירידה. הוא עדיין בגיל טוב והיכולות עדיין שם. דווין מקורתי אולי נחלש אבל בעמדה שלו לניסיון יש משמעות. ובעיניי, ג'ייסון מקורתי טוב מבאטלר של העונה שעברה, ויש את הרוקי דוסון.
בסופו של דבר השאלה תמיד כמה כוכבים וחשיפה לפציעות לעומת עומק של בינוניות. עד כה הבינוניות הוכיחה את עצמה…

אח שלו 6 בספטמבר 2018

נתי,
אתה בעצם מסכים איתי עם דאלאס. אמרתי שגם אני חושב שהם יעלו.
על ההתקפה: מי בדיוק ישחק עם בריידי את המשחק הקצר חוץ מאדלמן? מי יודע להשתחרר במהירות כשלוחצים אותו? מי יודע להיות איפה שהוא צריך להיות? אף אחד. כול היתר הם תוצר של מאצ' אפים וגאדג'טים וחורים בהגנה. כשיש לך רק שחקן אחד שיודע לנצח שיטתית אחד-על-אחד (גרונק), אז ההגנה יכולה לסגור אותו בדאבל טים ולא לדאוג מהיתר. ושוב: אני לא מודאג מכמות הנקודות שהפאטס ישימו. בריידי כבר הגיע לגמר החטיבה פעמיים שונות עם צוות רסיברים הגרוע בהיסטוריה האנושית. אבל בפעמיים האחרונות שלקחת סופרבול היית צריך שורת משחקים התקפיים לפנתאון, ובשנה שעברה אפילו זה לא הספיק.
על ההגנה: הייטאואר נראה רחוק מעצמו בפריסיזן. נראה. ג'ייסון מקורתי לא הולך לשחק השנה. הוא על תקן חניך תורן בחדר ההלבשה. אריק רו וג'ונתן ג'ונס פותחים לפניו. הרוקי דאוסון פצוע. לא יפתח. ומי הוא בכלל שאנחנו אמורים להיות מבסוטים ממנו? לא בדיוק ריביס של 2009.
על הטריידאוף בין כוכבים לבין סגל עמוק בינוני פלוס – ברור שהמציאות בפוטבול מתעדפת את העומק על הכוכבים. אבל הבעיה של הפאטס שהעומק בשנה שעברה לא היה בינוני פלוס. הוא היה מזעזע (ושוב: לשחק עם בדמוסי, וג'ורדן ריצ'רדס, וחברים בסגנון כול הסופרבול זה לא נקרא עומק. זה נקרא תהום!)

AdamB 6 בספטמבר 2018

אני גם חושב שנראה את הראמס בסופרבול.
ועוד הימור- לאייאפסי תהייה נציגה אחרת לא ניואינגלנד. עוד לא יודע מי בדיוק

פרוסנר 6 בספטמבר 2018

אני בעיקר אוהב את זה שממשיכים לקרוא לצ'רג'רס סן דייגו. סחטיין עליך גרייזס :)

יוסי 6 בספטמבר 2018

התשובה לשאלה האחרונה שלך שלך היא לא. לגבי ההימורים שלך לפלייאוף, אין קבוצה בסאן דייגו.

אדם חוט 6 בספטמבר 2018

איזה כיף שהליגה חוזרת, ההמתנה ארוכה מדי. בהצלחה לגרין ביי, למרות שאני לא אופטימי.

ק. 6 בספטמבר 2018

התגעגענו. ברוך השב.
מה הסיפור עם לביון בל?

LB33 6 בספטמבר 2018

כמה יצליחו הג'איינטס עם השלישייה: מאנינג, בקהאם ובארקלי?
כמה יצליחו הג'איינטס עם השלישייה העל-זמנית והרב-גונית הזו? : (פייטון) מאנינג, (דיוויד) בקהאם ו(צ'רלס) בארקלי?.

צחי 6 בספטמבר 2018

בעיני יוסטון מועמדת הרבה יותר חזקה לסופרבול מאשר קייסי עם ק"ב שעוד לא ראינו ממנו כלום ואפילו מג'קסונוויל, שיש יותר סיכוי שתסיים אחרונה בבית מאשר שתגיע לגמר החטיבה

7even 6 בספטמבר 2018

יוסטון הראו אחרי הפציעה של ווטסטון שחוץ ממנו אין להם כלום, וגם הוא חגג על קבוצות חצי קלאץ'

נתי 6 בספטמבר 2018

תודה רבה.
בעיניי, קנזס נחלשה, והמועמדת לראשות הבית שם היא הצ'רג'רס.

אבי 6 בספטמבר 2018

כל השנים חשבתי בטעות ששער בכדורגל הוא האירוע הכי דרמטי בספורט, אבל אם משקללים את מספר המשחקים של קבוצה בעונה – אז טאץ' דאון יותר חשוב

עידו 6 בספטמבר 2018

קראתי את רחביה, קראתי אותך והקשבתי לפוד של סימונס. אני מוכן!

7even 6 בספטמבר 2018

לינק לרחביה ?

ניינר / ווריור 6 בספטמבר 2018

האיי אף סי כל כך חלש שזו תהיה שערורייה אם זו לא השנה של ריברס והצ'רג'רס

Amir A 6 בספטמבר 2018

את המשפט על "השנה של ריברס והצ'רג'רס" אני שומע מאז 2006.

עובר אורח 6 בספטמבר 2018

הוצאתי 1.5 בחידון. יש לי הרגשה שלא הבנתי כל כך את הפורמט…

7even 6 בספטמבר 2018

תזכור את התוצאה עד פברואר לראות אם עברת את ה 1.5 ?

7even 6 בספטמבר 2018

איזה כיף שזה כאן!

ג'ו גרודן לדעתי החליט להשאיר אדמה חרוכה בטירוף שם באוקלנד לפני המעבר למדבר.

דור (מקליבלנד) 7 בספטמבר 2018

טנסי, טנסי, טנסי
(בגמר נגד גרין ביי)
סוף סוף למריוטה יש מאמן
יש רסיברים, יש רצים (דיון לואיס שחקן אדיר ומאוד אנדרייטד), יש אופנסיב ליין וגם ההגנה תעשה את שלה

עם זאת, למי אכפת?
העיקר שפוטבול חזר
שתהיה שנה מוצלחת אריאל

miranda veracruz de la jolla cardinal 7 בספטמבר 2018

רציתי לראות שידור חי של איגלס-פלקונס וקיבלתי שידור חוזר.

אלון3131 7 בספטמבר 2018

המחשבה הראשונה שלי זה איך לעזאזל אטלנטה הצליחו להפסיד את זה.
אבל התשובה לזה בגוף השאלה. לא יאומן כמה אימפוטנטיות בקבוצה אחת.

ב"פ 7 בספטמבר 2018

https://www.youtube.com/watch?v=CbgTm9JLhtc

מוזר לי כאוהד ג'טס להיכנס לעונה עם רמה כלשהי של עניין בקבוצה שלי. מעניין לראות אם התחושה הזאת תשרוד את השבוע הרביעי

רן מפעם 7 בספטמבר 2018

יש למישהו אתר מומלץ לצפיה? הכוונה היא כזה שלא חייבים להירשם

שי פרנסיסקו 8 בספטמבר 2018

https://www.reddit.com/r/nflstreams/

באופן כללי, לכולם, ברדיט יש גם לינקים לשידורי כדורגל ואנ.בי.איי.

יוסי מהאבטיחים 8 בספטמבר 2018

פוטבול, בלאדי הל!

החלטה מעניינת של מקדרמוט בבילס, משאיר את ג'וש אלן על הספסל מאחורי פיטרמן.
יזרוק שניים שלושה משחקים לפח כדי לפתוח איתו לבסוף, ויבזבז את העונה האחרונה של שיידי אצלנו.
עונת בנייה, סעמק.

קורדל סטיוארט 8 בספטמבר 2018

התגעגענו אריאל,טוב שחזרת.מאחל לכולנו שתיהיה עונה בריאה וללא פציעות .שהופטנציאל ימומש ומאמנים לא יקלקלו.לגבי ההימורים הייתי מעדיף אישית הימור שלך לשם שינוי על הקבוצה שלך ושבסוף הסטילרס באמת יגיעו לשם

צחי 8 בספטמבר 2018

מלקולם גלדוול בפודקאסט המעולה שלו, על נטל ההוכחה וזעזועי המוח בפוטבול:
http://revisionisthistory.com/episodes/22-burden-of-proof

NoOne 9 בספטמבר 2018

כמה יזיינו את המוח על זעזועי מח? רוצים לסגור את הספורט אז תסגרו.
למה נותנים לתועבות כמו אגרוף והדבר המחליא הזה שנראה אמנות לחימה להיות?
בוא נסגור גם כדורגל וכדורסל כי גם שם נפצעים ונצפה בתחרויות דוק
זה הספורט , מי שלא רוצה שלא ישחק

7even 9 בספטמבר 2018

ת'כלס.
אפשר גם לבטל את המכוניות כי זה גורם הקטל מספר 1 בעולם אחרי מלחמות (יש מצב שלפני…)

נעבור לרכב על כרכרות סוסים.

עידו 9 בספטמבר 2018

אפשר בבקשה לדעת היכן ניתן לצפות במשחקים (אני יודע על METV וערוץ הספורט)? האם ניתן בישראל לראות את הNFL Network?

NoOne 10 בספטמבר 2018

שנה חדשה , שנה ישנה , מה זה משנה
ארון רוג'רס יש רק אחד

Comments closed