נו האדל – הלו, זה מקצוענים פה? (סיכום מחזור רביעי של פוטבול)

הליגה משתנה לנו מול העיניים והופכת יותר יותר למה שאנחנו מכירים מהמכללות. בינתיים, זה ממש כיף

כשהסתכלתי על לוח המשחקים של השבוע, קשה להגיד שהוא נראה מרגש, אפילו הייתי קצת מבסוט שאין אף משחק באמת מעניין בשעה שמונה בערב, שאוכל לראות את הפטס מפסידים בשקט (כן, הם לא ממש הפסידו. נגיע לזה בסוף). בין זה שהמשחק הטוב של השבוע שוחק בכלל ביום חמישי, הסטילרס והרייבנס שיחקו בראשון בלילה, הצ'יפס והברונקוס בשני בלילה, היה נראה שלא נשארו יותר מדי מפגשים מעניינים, לפחות על הנייר.

ובכן, מסתבר שהשנה ב-NFL אין כזה דבר שבוע לא מעניין. אישית זה מרגיש שיש השנה ממש קפיצת מדרגה בעניין שיש במשחקים. כן, אנחנו יודעים שהצ'יפס ב-AFC ובטח הראמס ב-NFC הם כרגע ליגה בפני עצמם, אבל חוץ מזה כל משחק, גם אלו שעל הנייר לא אמורים להיות מעניינים, יכול להפוך למותחן. דטרויט בדאלאס, טנסי מול פילי, יוסטון נגד אינדי, בנגלס-פלקונס, אפילו קליבלנד באוקלנד או הניינרס אצל הצ'ארג'רס הפכו למשחקים צמודים, שגם אם הפוטבול שמשוחק בהם לא הכי משובח, הוא עדיין מלא תהפוכות ומותח עד השניה האחרונה.

כמובן, אנחנו רק אחרי רבע עונה (פאק, כבר עברה רבע עונה??) ולא צריך לקפוץ יותר מדי למסקנות אבל שוב, ההרגשה שלי היא שיש שינוי בולט בליגה השנה. דיברתי כבר שבוע שעבר וגם לפני כן על שטף הק"בים הצעירים בליגה, הן הרוקיז והן שחקני השנה השניה, שהביאו המון רוח חדשה, אבל אני חושב שזה יותר מכך. אני חושב שלראשונה מזה הרבה מאוד זמן אנחנו רואים עליה ברמת האימון בליגה. אנחנו רואים יותר ויותר קבוצות הולכות על דאון רביעי או על טריק פלייז. יותר קבוצות הולכות על ניצחון ולא מתפשרות על תיקו. אנחנו רואים הרבה יותר מערכים התקפיים מתוחכמים. הרבה יותר התקפות מסירה, אף יתרון בטוח.

אתם יודעים מה כל זה מזכיר לי? ובכן, פוטבול מכללות. נכון, המשחקים שם הרבה פחות מאוזנים כי יש פער עצום בכשרון בין הקבוצות אבל מבחינת כל השאר, הדמיון הולך וגדל. קחו את המשחק בין הבראונס לאוקלנד -ממש היתה לי הרגשה שאני צופה בפוטבול מכללות. מהלכים גדולים, איבודי כדור מטופשים, רמת אימון מאוד לא אחידה, יתרון שעובר מצד לצד וסקור גבוה מאוד. במידה רבה, גם המשחק בין מינסוטה לבין הראמס ביום חמישי היה משחק מהסוג הזה, רק עם רמת אימון וביצוע הרבה יותר גבוהה.

למי שעוקב, זה מאוד לא מפתיע שזה המצב. שבוע שעבר התפרסמה ברינגר של ביל סימונס כתבה מצוינת שאני ממליץ לקרוא בשלמותה. למי שאין כח, נתמצת שבעקבות הטכנולוגיה היום שמאפשרת לדעת מה כל קבוצת תיכונים נידחת באלבמה עושה תוך כמה דקות, הרי שהמרחק בין המקצוענים לבין החובבנים הצטמצם מאוד. היום, כולם גונבים תרגילים מכולם (ולא רק קליבלנד מפילי, כמו שראינו שבוע שעבר) ולכולם יש את כל הידע.

יותר מזה, מאמנים היום הרבה פחות שמרנים ממה שהיה פעם. אם עד לפני כמה שנים, הקריטריון הכי חשוב לק"ב שיצא מהמכללות זה האם הוא שיחק ב"פרו אופנס", כלומר שיטה הדומה לאיך שמשחקים ב-NFL (הק"ב מקבל את הכדור ישירות מהסנטר, עובר על הקריאות שלו וכו') הרי שהיום מאמנים פשוט מתאימים את השיטה שלהם לסוג השחקן שהם מקבלים. הדוגמא הכי טובה לכך היא בייקר מייפילד – ק"ב מהסוג שעד לפני 4-5 שנים בחיים לא היה נלקח גבוה בדראפט, בטח לא הראשון בו, כי הוא היה ק"ב של שיטה, רגיל לשחק את הספרד-אופנס של אוקלהומה. עכשיו הוא הנבחר הראשון בדראפט וההתקפה של קליבלנד משחקת בשיטה שהוא מכיר. האיגלס של שנה שעברה, בתור דוגמא, הריצו את ה"ראן פאס אופשן" (ה-RPO המפורסם) שהיא שיטה שפעם בחיים מאמנים לא היו מריצים ב-NFL אבל היום היא סטנדרט אצל הרבה מאוד קבוצות.

התוצאה של השינוי הזה מאוד ברורה. אחוזי ההשלמה של ק"בים גבוהים מאי פעם (ראיתי נתון היום שהק"ב רייטינג הממוצע של הליגה העונה עומד על 92, שזה הרייטינג קריירה של ג'ו מונטנה שבזמנו היה הטוב בהיסטוריה), התקפות שמות יותר נקודות מאי פעם – וזה לא רק בגלל שינויי החוקים. המשחק הרבה יותר דינמי, מהיר, קצבי והרבה יותר קשה לסגור משחקים מוקדם. אם יש משהו שלמדנו בליגה זה שעל כל פעולה תבוא תגובת נגד שתאזן אותה. נחכה לראות האם יש מאמנים שמסוגלים למצוא את הפתרונות לכך.

***

שניה לפני שאני אתחיל לדבר על מה שהיה בליגה השבוע, מילת הקדמה: אני חושב שאין שבוע שבו אני לא מקבל תגובה, או פה או ברשתות שאומרת "מה עם קבוצה XXX, איך לא כתבת כלום עליהם?". אז יש לי שני דברים להגיד על זה, פעם ראשונה ואחרונה השנה:

  1. יש לי כמות זמן מוגבלת (שתצטמצם עוד יותר עכשיו שנגמרו החגים) ואני לא יכול לראות את כל המשחקים. אני משתדל לא לכתוב על משחקים שלא ראיתי, זה לא נראה לי מקצועי.
  2. בערך כל פעם שמישהו שואל אותי למה לא כתבתי על הקבוצה שלו, בקשה שמגיעה תמיד אחרי שאותה קבוצה ניצחה, אותה קבוצה חוטפת בראש שבוע אחר כך. אז ראו הוזהרתם.

אז מה כן היה לנו בליגה השבוע?

– המשחק של יום חמישי היה אחד הטובים העונה והציג שתיים מההתקפות הכי טובות שיש בליגה. לקירק קאזינס וג'רד גוף יש סט כלים כמעט בלתי נגמר והמשחק הזה הלך מצד לצד בלי הפסקה. למעשה, המשחק הזה מאוד הזכיר לי את הסופרבול האחרון, כששתי הקבוצות שמות נקודות בלי שהקבוצה השניה מסוגלת לעשות משהו בנידון כשבסוף סאק-פאמבל על קאזינס גמר את נסיון הקאמבק של הויקינגס

ההבדל במשחק הזה, להרגשתי, לא היה בצד ההתקפי – שם שתי הקבוצות היו פשוט נהדרות – אלא בזה ההגנתי. בעוד שמינסוטה לא הצליחו בשום שלב לעצור את גוף ולייצר איבודי כדור, הרי שמדי פעם הראמס הצליחו להגיע לקאזינס, במיוחד אהרון דונלד עם שני סאקים נהדרים.

הנה הראשון:

והנה השני:

האיש פשוט כח הורס שמשנה משחקים בכוחות עצמו. מה שמביא אותי לנקודה חשובה – לפני שבוע או שבועיים, מישהו שאל אותי באחת התגובות האם שווה באמת לשלם לשחקנים כמו דונלד או חליל מאק את סכומי העתק שהם מקבלים לאור השינויים בחוקים בליגה שלא מאפשרים לעשות סאק נורמלי על הק"ב. אני חושב שאת התשובה לכך ראינו בשבוע הזה. חליל מאק זרע טרור בהתקפת טמפה ביי בעוד דונלד היה היחיד כמעט שהצליח להפריע להתקפת מינסוטה.

נכון, מדי פעם שחקנים מהסוג הזה יקבלו דגלים על ראפינג דה פאסר (דרך אגב, השבוע ראינו ירידה דרסטית בכמות הדגלים הללו, רק ארבעה כאלו. אולי שחקנים התחילו להסתגל או שהשופטים קיבלו הוראה מהליגה להירגע) אבל בליגה שבה לקורנרים קשה מאוד לעצור רסיברים – עם התקפת הספרד ושאר השינויים שהוכנסו לליגה הם רוב הזמן צריכים לשמור אחד על אחד מול רסיברים מהירים וחזקים מהם – הדרך העיקרית לעצור התקפות טובות היא דרך לחץ על הק"ב. להרגשתי, שחקנים מהסוג של מאק, דונלד ואחרים, רק יעלו בערכם עם הזמן. אוקלנד עוד עשויים לגלות שהמחיר שהם קיבלו על חליל מאק לא מתקרב לכסות את הערך האמיתי שלו.

– משחק נהדר נוסף היה זה בין אטלנטה לבנגלס. בעקרון, כל משחק של אטלנטה השנה הוא must-see, משתי סיבות פשוטות: ההתקפה שלהם וההגנה שלהם. בהתקפה, הם פשוט מתקתקים בכל הצילינדרים (או קלישאה דומה) והרוקי רידלי נראה כמו מועמד מפתיע לרוקי ההתקפי של השנה. בהגנה, הפציעות (כמו שכבר דיברנו שבוע שעבר) פשוט הרגו אותם. התוצאה – כל משחק שלהם הופך לשוט-אאוט התקפי עם סקור גבוה, כזה שכיף לראות.

– לגבי סינסי – אני לא רוצה להתחייב על זה, בכל זאת רק התחילה העונה והכל, אבל יש מצב ששתי העונות הקודמות הן החריגות, בעיקר בגלל פציעות. יש לזכור שב-2015 הקבוצה הזאת ניצחה 12 משחקים ועפה בפלייאוף רק אחרי שאנדי דלטון נפצע שבוע לסוף העונה וגם ב-2014 הם ניצחו עשרה משחקים.

בזמנו, גם אני לא בדיוק הבנתי איך מרווין לואיס עדיין שומר על הג'וב שלו כל כך הרבה זמן. אם אני זוכר נכון, יש שלושה מאמנים בליגה שמאמנים יותר מחמש שנים את הקבוצה שלהם ולא הגיעו איתה לסופרבול – אנדי ריד, מרווין לואיס וג'ייסון גארט. הראשון הוא מאמן מצוין שסבל מחוסר מזל. האחרון הוא בובה של הבעלים. השאלה היא באמת מה לואיס – האם הוא גם סוג של אנדי ריד, מאמן שיודע לבנות קבוצה אבל סובל מהרבה חוסר מזל או יותר קרוב לגארט שלבעלים נוח שיש מישהו שסופג את חוסר ההצלחה. אני עדיין מחזיק בדעה שעם אנדי דלטון סינסי לא יצליחו להגיע לכלום אבל הוא בהחלט הראה הרבה מאוד אופי בדרייב האחרון מול אטלנטה, עם קונברשן של דאון רביעי אחרי דאון רביעי. ולך תדע, עם הירידה באיכות של הסטילרס, אולי זאת באמת השנה שלהם. מה שבטוח, ה-AFC צפון מסתמן כבית המעניין בליגה.

– אם כבר דיברנו על ה-AFC צפון, אז הקרב בין בולטימור לפיטסבורג ממש לא התפתח כמו שציפיתי. אחרי מה שראינו מהסטילרס בשנים האחרונות, אפילו עם החסרון של בל, הציפיה היתה להתפוצצות התקפית. מה שקיבלנו בעצם היה משחק במעמד צד אחד בלבד. כן, פיטסבורג הצליחו לחזור למשחק אחרי פיגור 14-0 אבל בחצי השני הרייבנס חיסלו אותם לגמרי. עוד מוקדם להכריז על שובה של הגנת הרייבנס הרצחנית של פעם אבל שימו לב לנתון הזה – בולטימור לא הרשתה העונה ט"ד בחצי השני של אף אחד מארבעת המשחקים שלה. הצירוף של ג'ון בראון מאריזונה – שחקן שתפור בול על הפצצות העמוקות של פלאקו יחד עם ההגנה הזאת והשילוב של לאמר ג'קסון מדי פעם עשוי אולי להחזיר סוף סוף את הרייבנס לפלייאוף.

– ההבדל בין אומץ לטפשות אוהבים להגיד, הוא דק מאוד. אבל לפעמים, הוא גם מאוד מאוד ברור לעין. כשטנסי מול פילי הגיעה למצב של דאון רביעי ו-2 מול פילי בפיגור שלוש בהארכה, היא יכלה לנסות לבעוט פילד גול של 50 יארד וללכת הביתה עם תיקו אבל העדיפה ללכת על זה וזכתה בניצחון. זה היה הימור אבל הימור מאוד מחושב – התיקו פה היה מאוד לא בטוח לאור המרחק הגדול של הבעיטה והרווח מתיקו הוא די נמוך. הבעיה היחידה שמייק ורייבל היה עשוי להתמודד איתה זה עיתונאים שיפקפקו בהחלטה שלו במקרה שזה לא יצליח.

כשאינדי היתה במצב של שיוויון בהארכה עם 40 שניות על השעון ודאון רביעי וארבע על ה-40 שלה, ללכת על זה היה גם כן הימור. אבל זה היה הימור של לשים את כל הז'יטונים שלך על מספר אחד ברולטה. כן, אתה יכול לזכות בכל הקופה אבל הסיכון היה פשוט גדול מדי. גם אם אינדי היתה מצליחה להמיר את הדאון הזה, היא עדיין היתה צריכה לעבור עוד 30 יארד במעט מאוד זמן בשביל לנצח את זה, לעומת זאת כישלון בהמרה אומר שיוסטון מקבלים את הכדור בעמדה מאוד נוחה לניצחון במשחק – שזה בדיוק מה שהם עשו.

אבל, אבל, אבל, אחרי שעברו כמעט 24 שעות מאותו המשחק, אני חושב שאני קצת יותר אמפטי להחלטה של פרנק רייך. הקולטס כנראה לא רצים לשום מקום השנה. הבית שלהם אמנם נראה פתוח לגמרי וממש לא ברור מי הקבוצה המובילה בו, אבל לקבוצה חסרים יותר מדי כלים (ועכשיו טי ג'יי הילטון גם נפצע), אפילו כשאנדרו לאק נראה מעולה כמו אתמול, מכדי לרוץ באמת רחוק. אז רייך החליט שהוא מסמן את הניצחון בכל מחיר לשחקנים שלו. הפעם זה עלה לו בהפסד, אבל יכול להיות שבהמשך זה ישתלם לו. אני לא אומר שזאת היתה ההחלטה הנכונה – היא בפירוש היתה החלטה גרועה מבחינת סיכויים סטטיסטיים, אבל אני מבין אותה קצת יותר היום.

– חוץ מזה, קצת מבאס שיוסטון ניצחו כי זה אומר שביל אובריאן ישרוד לפחות עוד שבוע. איזה מאמן גרוע.

– ואיזה כיף שאנדרו לאק חזר. אני רשמית מפחד מהמפגש של ההגנה של הפטס מולו ביום חמישי (כן, כן, אני יודע. אני בכיין).

– במסגרת הנקודה שבה התחלתי, שבוע שעבר גיל שלי התלונן שלא כתבתי כלום על הג'איינטס שלו. במקרה של הג'איינטס, באמת לא כתבתי כי גיל כותב עליהם בדרך כלל וגם רוב המשחקים שלהם לא היו כאלו מעניינים. הפעם דווקא ראיתי אותם מול הסיינטס. קבוצה נחמדה, באמת. רק חסרה להם הגנה נורמלית. ואופנסיב ליין. וקוורטרבק. בקטנה, ברגע שיש להם את זה, הם רצים רחוק.

וברצינות שניה – אף פעם לא הייתי חסיד של איליי מאנינג, זה לא סוד גדול. אבל בימים שאיליי היה טופ ק"ב בליגה, הדרך שבה הוא היה מנצח משחקים זה על ידי מהלכים גדולים. הוא אף פעם לא היה ק"ב של דינק ודונק כמו נניח בריידי. הוא היה זורק באחוזים נמוכים יחסית וגם מאבד לא מעט אבל היה מפצה על זה (בעונות הטובות שלו) עם מסירות עמוקות שהביאו הרבה יארדים. ההגעה של אודל בקהאם לפני ארבע שנים הצליחה להאריך לו את הקריירה כי הוא היה השחקן המושלם לאיליי – גם תופס כדורים ארוכים וקשים וגם בכדורים הקצרים היה יודע להשיג הרבה מאוד יארדים אחרי התפיסה באמצעות המהירות שלו.

כשאתה מסתכל על איליי הנוכחי וההתקפה של הג'איינטס, די ברור שמעט מאוד נשאר מאיליי של פעם. גם בגלל שהאופנסיב ליין שלו לא מסוגל להחזיק את ההגנה היריבה ליותר מדי זמן וגם בגלל שלאיליי כבר אין את היכולת של פעם, ההתקפה של הג'איינטס מסתמכת על מלא ראוטים קצרים. בסוף איליי מסיים עם אחוזים לא רעים בכלל – אתמול הוא מסר 31 מ-41 והעונה הוא עומד על 74 אחוזי השלמה מדהימים (שעוד יותר מדהימים כשאתה לוקח בחשבון שבקריירה הוא עומד על 60 אחוז השלמה) אבל זה לא מספיק טוב כי זה לא מביא נקודות. כשממוצע היארדים שלך למסירה עומד על 6.2 יארד (סתם לשם השוואה, ג'רד גוף עמד במשחק ביום חמישי על ממוצע של 14 יארד למסירה) זה פשוט לא מספיק יעיל.

כדי להחמיר את הדברים, ההגנה של הג'איינטס השנה היא בינונית ולא יותר. דווקא איליי עשה עבודה יפה בלצמצם ל-26-18 וכל מה שההגנה של הג'איינטס היתה צריכה זה לעצור את התקפת הסיינטס בשלוש וחצי הדקות שנשארו למשחק. ארבע פעמים הם ניסו – וארבע פעמים הם נכשלו. כל כך נכשלו, שהסיינטס אפילו הצליחו לשים עוד ט"ד. כשאיליי הצליח זה תמיד כשהיה לו משחק ריצה טוב לידו (בשביל מה הבאתם את בארקלי, כדי לתת לו לרוץ 10 פעמים?) והגנה מצוינת. לא רואה את זה קורה השנה או בקרוב.

– אין קבוצה בעולם שמרגיזה אותי יותר מהצ'ארג'רס. קבוצה עם כל כך הרבה כשרון שלא עושה עם זה כלום. באו מול הניינרס עם כזאת שחצנות וכמעט כמעט הפסידו את המשחק. למזלם, בצד השני אין באמת ק"ב או קו התקפה אז הם הצליחו להמנע מהפסד. קבוצה מרגיזה.

– מה שכן, אף פעם לא ימאס לי לראות את פיליפ ריברס מוסר לאנטוניו גייטס. האיש נראה כמו ליינמן, הוא בגיל שלי בערך ועדיין מביא תפוקה משחק אחרי משחק. אליל.

– כואב הלב על ארל תומאס שכנראה גמר את העונה ואת הקריירה שלו בסיאטל. שמעתי הרבה מאוד אנשים ואפילו שחקנים שבאו בטענות ללבאון בל על ההולד-אאוט שלו העונה בעקבות זה שהסטילרס סירבו להחתים אותו על חוזה חדש ושמו עליו את הפרנצ'ייז תג. עכשיו, לבאון כנראה טועה בכך שהוא חושב שהערך שלו יישמר אם לא ישחק – העובדה היא שראנינג בקס הם פשוט קומודוטי לא חם מספיק בליגה כרגע ולא שווים את הכסף שבל רוצה. אבל הוא צודק בנקודה העקרונית שלו – ארל תומאס ביקש חוזה ארוך מסיאטל או שישלחו אותו בטרייד והם סירבו, אז הוא שיחק ונפצע ועכשיו לך תדע איזה חוזה הוא יקבל שנה הבאה, אם בכלל יוכל לחזור מהפציעה. בל אמנם היה מקבל כסף לא רע בכלל על השנה הנוכחית דרך הפרנצ'ייז אבל אם היה נפצע השנה בלי שיש לו חוזה ארוך ביד, הקריירה שלו עשויה היתה להיגמר בו במקום.

קל לנו מאוד לקחת את הצד של הקבוצות בעניין ולהסתכל על השחקנים כאנוכיים אבל צריך לזכור – קריירה של שחקן ב-NFL, בטח ובטח ראנינג בק, מדודה בשנים בודדות שבהן הוא חייב למקסם את הכסף שהוא מרוויח. פציעה אחת עשויה לגמור את הקריירה בשניה. ארל תומאס שיחק – ועכשיו הוא נדפק. תנו לשחקנים לעשות מה שטוב להם.

לא פלא שזה מה שארל תומאס חש כלפי המנהלים של הסיהוקס:

https://twitter.com/NFL_Memes/status/1046542933997047808

– לא באמת חשבתם שפיצפטריק הפך לפייטון מאנינג, נכון? (טוב, קצת קיוויתי אבל אתם יודעים. פיצפטריק בכל זאת)

– אין לי שום דבר להגיד על מיטש טרוביצקי. כלום. ליגה משוגעת.

– גולדן טייט הוא מאנייק, אבל מאנייק שאתה רוצה בקבוצה שלך. כמו כן, מישהו היה צריך להעניש את דטרויט על המדים האלו

– וזה לא מהמקצוענים אלא מהמכללות. כל אחד היום נהיה אודל בקהאם, מסתבר:

– וזה כן מהמקצוענים, איזה תפיסה של וויליאמס מהצ'ארג'רס:

https://twitter.com/mutacious/status/1046523918339559424

– כמו כן, תגידו ביי ביי למשחק פוטבול על מגרש בייסבול. עונת הבייסבול נגמרה ובשנה הבאה הריידרס – הקבוצה היחידה שעדיין חלקה מגרש עם קבוצת בייסבול – עוברת לשחק בוגאס

היי, רגע, כמעט שכחנו את הפטריוטס.

לא באמת האמנתם שהפטס כאלו גרועים, שככה הכל ייגמר נכון? זה הפטריוטס אחרי הכל!

טוב, אני שקרן. מודה שההרגשה שלי לקראת המשחק מול הדולפינס היתה שאנחנו מגיעים להלוויה של שושלת הפטריוטס הגדולה. כן, אלו הפטס. כן, זה טום בריידי. כן, הם משחקים בבית. כן, אלו הדולפינס. ועדיין, התקוות הכי גדולות שלי היו לניצחון דחוק שלאחריו אולי הפטס יוכלו לקבל את אדלמן בחזרה ולצאת לדרך חדשה. בטח לא ציפיתי לדריסה כזאת.

המסקנה, כמו תמיד, אף פעם אל תספיד את בליצ'ק או בריידי.

אבל צריך להיות ריאליים שניה. לא הערכתי מספיק עד כמה הפטס טובים כשהם עם הגב אל הקיר וכשכולם מספידים אותם. אבל הניצחון הזה עדיין לא אומר כלום. הדולפינס קבוצה חלשה למדי שנהנתה מלו"ז קל ותמיד חוטפת פיק ברכיים כשהיא מגיעה לפוקסבורו (הם עם מאזן של משהו כמו 1-15 מול בריידי שם). החוסר בכשרון בקבוצה הזאת עדיין משמעותי מאוד, בשני הצדדים של הכדור ויש גבול לכמה אתה יכול לפצות עליו באמצעות כח רצון ותוכנית משחק טובה. ביום חמישי הקולטס יגיעו לפוקסבורו ואז יהיה רצף של קנזס סיטי בבית ושיקגו בחוץ – אחריו נהיה הרבה יותר חכמים.

בינתיים, הצירוף של ג'וש גורדון נראה כעושה את העבודה (לא שיחק המון אבל תפס שני כדורים קריטיים וגם סחט עבירה בדאון שלישי) והחל משבוע הבא אדלמן חוזר. השמיים קצת התבהרו מעל בוסטון בסוף השבוע. אני אקח את זה כרגע.

כמו כן, אצוטט פה את ידידי צחי סלייטר: ג'יימס ווייט תעשה לי ילד

קהלת - פרק ז'
תינוקות באזבי-35- אחרי ווסטאהם -אורח:עודד דינר

62 Comments

ק. 1 באוקטובר 2018

למה אתה לא כותב על המשחק של ג'קסונוויל?
צריך לתת קרדיט למגיב 7 אוהד מיאמי בכל ענפי הספורט חזה פה 1 ל1 את מה שקרה במשחק מול הפטריוטס.
סך הכל זה מהנה שהפוטבול נהיה מאוד התקפי, למרות שאם הגענו למצב שאתה משתמש בפוטבול בביטוי 'סחט עבירה' אז אולי הלכנו רחוק מדי.
לותיקים שפה – היה תקדים למהלכים של הסיינטס והרייבנס עם 2 ק"ב מאחורי הכדור שאחד הוא אופציית ריצה/תפיסה בנוסף למסירה?

צחי 1 באוקטובר 2018

אני באמת מקווה שהשאלה בפתיחה היתה בצחוק

NoOne 2 באוקטובר 2018

למה בצחוק?
אם הוא יכול לכתוב על מסוממים כמו טום בריידי הוא יכול לכתוב על ביג בר בלייר בורטלס

ק. 2 באוקטובר 2018

ברור שבצחוק… קראתי את הפוסט בעיון רב:)

7even 2 באוקטובר 2018

תודה על הקרדיט ק. :)
זה היה מאד מאד מאד מאד מאד צפוי.

אני לא מסכים עם גרייזס שאנחנו קבוצה חלשה. אנחנו לא רעים בכלל השנה למרות כל העזיבות ועוד נדבר בצורה חזקה.
אולי לא חזקה ממש אבל משהו באיזור הפלירטוט עם פלייאוף.

Maldini 2 באוקטובר 2018

אתם אולי לא חלשים (לדעתי בינוניים ומטה) אבל טובים בטוח שלא ומאזן של 3-1 לא מתקרב לייצג בכלל את היכולת האמיתית שלכם. עשיתי טעות חמורה מאוד בשבוע שעבר כשחזיתי מה אתם אמורים לעשות מול הפאטס (עאלק לפחות 28 נקודות) לפני שצפיתי בניצחון ההזוי שלכם על אוקלנד שבו השגתם 1st down ראשון במשחק רק לקראת סוף הרבע השני אחרי איזה 5 three and out רצופים (ואנחנו מדברים פה על משחק ביתי מול ההגנה של אוקלנד) ושאת הביג פלייז שעשו את ההבדל עשיתם רק באמצעות פלייקול אלוהי שגייס הקריץ מהתחת סטייל "פילי פילי" ואחר כך בהעתק הדבק של שני touch passes מהפלייבוק של אנדירידביתספרלאימוןפוטבולבע"מ שבהם ה-QB לא באמת עושה כלום חוץ מלהגיש את הכדור קדימה (מסירה מורכבת רצח) לאיזה ספידי גונזאלס באנד אראונד שתופס הגנות איטיות עם המכנסיים למטה.

הייתה לכם הזדמנות מול הפאטס ששוב פתחו את המשחק חלש מאוד ופשוט לא הופעתם. תצוגת נפל כללית של קבוצה צעירה שהשתכרה מהשתן של עצמה.

לא למדתי על הפאטס כלום מהמשחק הזה אגב ואני עדיין לא חושב שהם out of the woods. לא משנה כמה חלשים הם ייראו תמיד צריך לזכור שהליגה עדיין מפוצצת INCOMPETENCE (למרות שהוא סוף סוף מתחיל להיכחד לאט אבל בטוח תודה לאל) ולא תמיד תדע לנצל את זה. לדעתי גם אחרי יום חמישי לא נוכל לדעת את זה בוודאות במקרה של בלואאוט נוסף מול קבוצה עם פרסונל בעייתי שכנראה תחסר גם את שני שחקני השדה הטובים ביותר שלה בשני צדי הכדור העונה. מה שכן בינתיים הם מרוויחים עוד קצת זמן להחליק את אדלמן וגורדון חזרה לעניינים ככה שהם ייקחו את זה בשתי ידיים. מאמין שעד הדדליין בליצ'ק גם ישים את היד על איזה ג'רי יוז/צ'נדלר ג'ונס תמורת בחירת סיבוב 5 כמיטב המסורת.

7even 2 באוקטובר 2018

אני חושב שאתה ממעיט קצת בערך הדולפינס. לא איזו קבוצת על אבל השנה הם מראים הרבה הבטחה לעתיד.
גם עונה של 5-11 אני לוקח בשתי ידיים.
המשחק ביום ראשון הוא אכן נפל של הנפל של הנפל. אין יותר גרוע מזה. נקווה שילמדו.
האמת שמול הפאטס זה היה צלוי כי הפאטס כמעט לעולם לא מפסידים משחקים של להיות או לחדול (אלא אם זה בסופרבול)

צחי 1 באוקטובר 2018

הליגה הזאת תמיד מפתיעה ומבולגנת, אבל יש מצב שהשנה יותר מתמיד. אנחנו יודעים שהראמס והצ'יפס מאוד טובים (למרות שבהתחשב בשנים הקודמות – אנחנו באמת יודעים שהצ'יפס מאוד טובים?) ואחריהם זה חתיכת קראפ שוט. חוץ מהשגעון בשיקגו אולי לא היו תוצאות מפתיעות כמו במחזור הקודם, אבל טנסי טובים או לא? בכל זאת ניצחו את הג'אגס והאיגלס. ושיקגו? ובולטימור? והצ'ארג'רס?

טוב, האמת שהצ'ארג'רס לא השתנו כבר שנים. תמיד עם כישרון ויכולות ותמיד עם שטויות שזורקות את המשחק לפח

Dan 2 באוקטובר 2018

1. שאלה לחברים שכאן: אני יחסית חדש בעסקי הפוטבול, משהו כמו 5 שנים. היה את עידן ויניצקי בוואלה (בגיבוי דוד רוזנטל) שכתב כמה מילים לפני המחזור וכמה מילים על התוצאות. ככה יכלתי להגיע מוכן לטור השבועי של אריאל כאן והתמונה הייתה שלמה.
עכשיו כשהוא עזב והספורט האמריקאי בוואלה מת, קצת קשה.
מישהו מכיר אתר או מקום שמציע משהו דומה? האתרים האמריקאים שניסיתי, כולל האפליקציה של nfl מניחים ידע בסיסי שעוד אין לי וגם לא מצאתי בהם מקום שנותן פריוויו ומסכם את המחזור בכמה שורות.
2. אם כבר אני מגיב, זו הזדמנות להגיד לך תודה אריאל. הכרתי את דה באזר כשחיפשתי משהו על פוטבול בעברית ומצאתי הרבה מעבר לכך. מאז לדעתי קרו שני דברים: א. לא פיספסתי אף טור פוטבול שלך. ב. דה באזר נהיה האתר שאני גולש בו הכי הרבה.
3. איך לא כתבת כלום על הפאקרס?

יותם פלדהיים 2 באוקטובר 2018

אתר הופס, יש בו פריוויו לפני כל מחזור וסיקור אחרי כל מחזור

Dan 2 באוקטובר 2018

מעולה, בדיוק מה שחיפשתי.
תודה!

קורדל סטיוארט 3 באוקטובר 2018

זה קפץ לי למטה ,אם זה עדיין רלוונטי

7even 2 באוקטובר 2018

וואלה? עוד יש אתר כזה?
זה לא האתר ההוא עם 85% מהדף פרסומות, עוד 13 אחוז באנרים קופצים, ואיזה 2 אחוז טקסט, שגם הוא זבל מזוקק (למעט פוטבול ו NBA)?
האתר הכי בזיוני שקיים ועדיף שייסגר אם זה מה שהולך שם.

אריאל עושה פה אחלה עבודה, רביב עושה אחלה עבודה בהופס, ופורום פוטבול אמריקאי בפייס ממש אדיר.

נ.ב – אם כבר סוגרים את וואלה שיסגרו גם את יס על הדרך .

תומרג 2 באוקטובר 2018

לא, זה אתר בלי פרסומות בכלל ובלי באנר קופץ אחד אפילו. עם הרבה מאוד טקסט ברמה גבוהה, רובו המכריע על NBA.
החל מהשנה, הכיסוי של הפוטבול שם מעולה (אם כי ההתייחסות היותר "מגזינית" פחות טובה משל גרייזס).

תומרג 2 באוקטובר 2018

וכמובן, ממשק הרבה הרבה יותר נוח משל דבאזר (גם אם זה כנראה בחזקת goes without saying)

תומרג 2 באוקטובר 2018

בעיון שני, אתה התכוונת לאתר 'וואלה' ואני יצאתי אוויל משריש

7even 2 באוקטובר 2018

רשמתי במילה הראשונה. "וואלה" :)

תומרג 2 באוקטובר 2018

חשבתי שזו ה'וואלה' שפותחת משפט (וואלה, טעיתי)

רן מפעם 2 באוקטובר 2018

3. לצערי לעתים רחוקות הוא כותב על הפאקרס. עם השנים זה כואב פחות(:

Maldini 2 באוקטובר 2018

מה יש לכתוב על הפאקרס? האירגון הכי מדכא בליגה כבר שנה רביעית אנד קאונטינג עם פערים שרק הולכים ומתרחבים והופכים צורמים ובולטים יותר לעין ביחס לשאר קבוצות העילית בליגה. חוץ מהפאסיב אגרסיב של רודג'רס לעבר מקארתי במסיבת עיתונאים אחרי המשחק אין שום דבר מעניין שקורה או יקרה שם.

אריאל גרייזס 2 באוקטובר 2018

כל פעם שאני כותב עליהם זה את אותם דברים, באיזה שהוא שלב זה מתחיל לעייף

טל 4 באוקטובר 2018

נכון

קורדל סטיוארט 3 באוקטובר 2018

אם בא לך לרכוש ידע תוך כדי קריאה על שנים שכבר עברו אני חושב שדי תהנה בכתבות של וואלה ספורט פוטבול אמריקאי משנים עברו .טורים של רוזנטל ,עידן,לרדו דני,וכמובן אריאל שלנו.זה ככה מהזכרון,וגם בתגובות לטורים היו הרבה חברה שהוסיפו עניין.צריך פשוט לסנן אותם טוב.כמובן שהרבה מחוקי המשחק השתנו מאז אז לתשומת ליבך

NoOne 2 באוקטובר 2018

שעה 6:57 פסיפיק טיים , פטריק מהומס מקבל מכות מההגנה של דנבר , מרקל פולץ קלע שלשה
ולטוד בולס עדיין יש עבודה.
וודי תוציא את הראש מהתחת של מלכת אנגליה ותפטר את האפס הפחדן האידיוט הזה .
לטוד בולס יש פיגור שכלי או אלצהיימר

7even 2 באוקטובר 2018

פולץ קלע שלשה? שלח לינק.
מה עם סימונס ?

נ.ב – בולס לא איזה עלית של מאמן אבל בחיאת. אין עם מה לעבוד בג'טס. למי בדיוק סם דרנולד מוסר? מי אלה?
אם אני חוזר רגע למחזור הראשון, ומה שאמרתי לך שם, אולי זה הפיתרון היחיד – תעלו את הספיישל טימס לכל מהלכי ההגנה וההתקפה גם כן.
אין מנוס.

Maldini 2 באוקטובר 2018

בולס עשה פאנט בפיגור 13 עם חמש דקות על השעון, רק על זה צריך לתת לו באן מאימון לצמיתות ולהגלות אותו מהליגה

זה לא באמת ההבדל בין ניצחון להפסד, זה כן אומר שהאירגון מעביר לאוהדים מסר חד וברור – לא מעניין אותנו לנצח, אתם אהבלים ואנחנו משתינים עליכם בקשת. מאמן שאפילו לא מנסה לנצח זה הכי טוב שמגיע לכם. שזה בערך כמו ג'רי ג'ונס מתראיין יום אחרי הקרקס המעופף של הראמס וצועק על שדרים ברדיו שהוא רואה הרבה דימיון בינם לבין הקאובויז. ואחרי זה אנשים חיים ומתים לי ניצחונות של הטיפוסים האלה שבכלל לא סופרים אותם.

ניינר / ווריור 2 באוקטובר 2018

כל שבוע שהכסיל הזה מקבל משכורת זה שוד. כל שבוע שהוא עומד על הקווים זו חרפה לליגה

רוני 2 באוקטובר 2018

זה ממש מוזר, באריזונה הוא היה מתאם הגנה אדיר. הוא היה עושה התאמות מצוינות והם היו מעולים. והוא היה תחת אריאנס שמשחק כדי להמר ולהראות שיש לו ביצים. איך הוא כזה גרוע כמאמן ראשי?

NoOne 2 באוקטובר 2018

כי יש לו פיגור שכלי.
אחרי המשחק הוא אמר שהוא עשה פאנט כי הוא חשב שיש יותר סיכוי שהוא יעצור את ג'אגס בהגנה(מה שהוא לא עשה כל המשחק)
יעשה ט"ד(מה שהוא לא עשה כל המשחק) ויקח אונסייד קיק מאשר ללכת על דאון רביעי ו 6 יארד

אח שלו 3 באוקטובר 2018

זה באמת מה שהוא אמר או שאתה מסתלבט? אם הוא חושב שיש לו יותר סיכוי עם אונסייד קיק מאשר 6 יארד זו כבר לא שאלה של ספורט. צריך לאשפז אותו שיקבל טיפול ראוי. קצת חמלה.

NoOne 3 באוקטובר 2018

זה באמת מה שהוא אמר

Maldini 3 באוקטובר 2018

מזכיר לי את מייק מקארתי מסביר לעיתונאים אחרי המשחק מול פיטסבורג בעונה שעברה שהוא "אהב את הסיכויים של קרוסבי מ57 יארד והיה לוקח את ההחלטה הזאת שוב" במגרש עם אחוז הבעיטות המוצלחות הנמוך ביותר בליגה וששיא הפילד גול בו הוא 53 יארד.

הגיוני סך הכל. אפשר לעבור לשאלה הבאה.

7even 3 באוקטובר 2018

ולחשוב שהטייטאנס המירו 4 פעמים 4th Down בדרייב אחד, עם 4 ו-15 באחת פעמים.
פאקינג 4 פעמים דאון רביעי ביארד אחד.

מצד שני בולס….

Maldini 2 באוקטובר 2018

כמו שאמרתי – שנה-שנתיים בונים את ההגנה והליגה גמורה לעשור הקרוב. אנדירידביתספרלאימוןפוטבולבעמ השיג סוף סוף את העילוי שלו. הסרט של שאר האהבלים נגמר.

THANKS FOR PLAYING

ניינר / ווריור 2 באוקטובר 2018

פטריק מהומס, לא הולך להיות מפלצת, הוא כבר מפלצת. אפשר לסגור את האי אף סי ווסט לעשר השנים הבאות. מסכנים אוהדי דנבר, אוקלנד ולא צרגרס

7even 2 באוקטובר 2018

הוא שיחק היום חצי שני מדהים, אבל בוא נירגע עם כל התחזיות האלה ל-10 או 15 שנה קדימה.
אל תשכח שמהומס על חוזה רוקי.
גם על סיאטל אמרו אותו דבר כשווילסון קיבל 2 מיליון דולר בשנה והקבוצה ריפדה את שאר העמדות בכסף לא רע.
פתאום כשווילסון קיבל בוחטה של ירוקים לא נשאר לשאר החבר'ה והקבוצה התפרקה. שאל את ארל תומאס.

ג'ראד גוף מקבל עכשיו איזה 8-9 מיליון לעונה. לא כזה הרבה. אז פתאום יש מקום לאהרון דונאלד, לסו לטאליב, לסם שילדס ועוד ועוד…
אם יש לך ק"ב טוב על חוזה מינימום זה מתכון בטוח להצלחה, בזה אין ספק.

Maldini 2 באוקטובר 2018

סיאטל לא התפרקו בגלל כסף אלא בגלל שריפות בחדר הלבשה (שרמן, לינץ', בנט) ופציעות (אייווריל וקאם), כולם שם היו על חוזים ארוכי טווח עם או בלי החוזה של ווילסון. אחת האגדות הגדולות ביותר היא שקבוצות לא יכולות לשלם לאף אחד בגלל ה-QB והדוגמה האחרונה הייתה מינסוטה מהאוף סיזן האחרון שכולם חזו שלא יוכלו להשאיר אף אחד מעמודי התווך שלהם אחרי ששרפו 90M$ מובטחים על קירק קאזינס, אז תוך ארבעה חודשים הם האריכו חוזים לדאניל האנטר, אריק קנדריקס וסטפון דיגס, פשוט כי הכל נגמר בגלל קאזינס ולא נשאר מאיפה.

קנזס כרגע טובים לא בגלל שמהומס על חוזה רוקי וכל הקבוצה מפוצצת בכישרון שייאלץ לעזוב אחרי שידרוש $$$, להפך, רוב הרוסטר די מחורר חוץ מסקיל פוזישנס ושני כוכבים מזדקנים בהגנה שאחד מהם אולי לא ישחק יותר פוטבול. סטטיסטית מבחינת כל מדד יעילות אפשרי יש להם את ההגנה הכי גרועה בליגה והסיבה היחידה שהם כרגע 4-0 היא שילוב של מאמן על ו-QB על (בינתיים, אם כי אחרי ההופעה שלו הלילה הביטחון בו רק צריך לגדול. להוביל קאמבק מפיגור דו ספרתי ברבע האחרון באחד האיצטדיונים הכי ביתיים בליגה עם אינספור מהלכים אדירים out of structure שכבר לא קשורים לאימון אלא לקור רוח, יכולת אילתור וזרוע נפץ זה משהו שאני לא זוכר מאף QB צעיר בשנים האחרונות חוץ מאנדרו לאק).

אח שלו 2 באוקטובר 2018

מה שקורה בקנזס, ובסיאטל, וגם בניו אינגלנד, זה הכול חלק מסיפור דומה – פשוט (בנאלי, האמת): רצף של דראפטים טובים או רעים. כשיש לך שחקנים מצוינים על חוזי רוקי, אז אתה יכול גם לשלם לק"ב וגם לשלם לכוכבים בתפקידים אחרים. כשאתה צריך לשלם לשחקנים בעמדות 10-30 חוזים בינוניים, אין לך מקום לשלם גם לק"ב וגם לכוכבים.

לסיאטל היו שני דראפטים מהחלומות בשנים בהם קרול רק הגיע טרי מהמכללות והכיר את השחקנים. בשנים האחרונות הדראפטים שלהם מזעזעים.

לפאטס היה בשנים האחרונות רצף דראפטים מזעזע מבחינת הבחירות הגבוהות שלהם (והח'ברה של הליגה לקחו להם עוד בחירת דראפט ראשונה). אז אין להם שדרה של שחקנים טובים על חוזי רוקי. כתוצאה מכך הסגל משולל כשרון אמיתי. יש את גרונק ובריידי על אדי הדלק האחרונים, וזהו. לפאטס אין בכלל מקום מתחת לתקרת השכר השנה – וזה מאוד חריג מבחינתם. ולמרות זאת – אין כישרון. מהדראפט האחרון, אליו הם נכנסו עם 2 בחירות סיבוב ראשון ו-2 בחירות סיבוב שני, הם קיבלו… 6 שחקנים ב-IR. פצועים. אפשר לדבר הרבה על יכולות אימון, וכולי – אבל יהיה להם קשה-עד-בלתי-אפשרי להתגבר על רצף דראפטים כזה.

הצ'יפס זכו בלוטו עם מהומס – אבל גם הם יתקשו לייצר מזה תארים אם לא יחזרו לדראפטים טובים בהגנה (כמו שהיו להם לפני הרבה יותר מדי זמן – עוד בתקופת פיולי)

7even 2 באוקטובר 2018

מאלדיני, זה לא משנה איך תהפוך את זה, עדיין בעידן תקרת השכר, אם זכית לשלם פחות לשחקן ממש טוב, זה כמו לזכות בלוטו בערך.

Maldini 3 באוקטובר 2018

לא טענתי אחרת, אבל תשלום $$$ ל-QB לא אומר שלא נשאר מספיק לשאר שחקנים טובים בהנחה שיש כאלה בקבוצה. כל עונה כשקבוצות עושות מהלכים אגרסיביים בפרי אייג'נסי יש את אותו עדר שמתחיל לנאום ולהסביר איך הם הולכים להידפק ולהישאר בלי מספיק מקום בתקרה להחתים אף אחד ובפועל זה מעולם לא קורה. לא עם סיאטל, לא עם מינסוטה, לא עם דנבר, לא עם פיטסבורג.

ולגבי הפאטס ספציפית – הסיבה העיקרית לבעיות שלהם עם הקאפ העונה נובעת מקרב הסכינים בין בריידי לבליצ'ק שלא ישבו כמו בכל אוף סיזן לעבוד על החוזה שלו כדי להפחית את ה-CAP HIT. ב-7 השנים האחרונות הוא מעולם לא ישב על יותר מ-14M$, השנה הוא על 22M$. כל מה שקורה שם בשנה האחרונה לא נורמלי ולא רגיל מכל כך הרבה סיבות שלא נראה לי שיש טעם לנתח את זה בצורה רציונלית.

7even 3 באוקטובר 2018

ועדיין, עם כל הכלום ושום דבר שסובב אותם(בקבוצה ובשאר הדוויזיה), זה גמר AFC קל.

אח שלו 3 באוקטובר 2018

מאלדיני – הסיפור עם תקרת השכר של הפאטס הוא אחר. הפאטס משלמים יותר מכול קבוצה אחרת בליגה (אני חושב… חוץ אולי מהפאלקונס) משכורות של בין 1 ל-5 מיליון. משכורות ביניים. ואין להם כמעט כוכבים על משכורות רוקי (חוץ מטרה פלאורס). אם תעשה חישוב זריז תבין שכשאתה משלם לשדרת הביניים שלך משכורות של בין 1 ל-5 מיליון, במקום משכורות של קצת פחות ממיליון על חוזי רוקי, אז אין לך כסף לכוכבים. אין לך כסף לח'ברה של משכורות של מעל 10 מיליון. התפלגות השכר אצל הפאטס הרבה יותר שטוחה. וזה כי נגמרו האדים של הדראפטים המצוינים שהיו בין 2010 ל-2013 (גרונק, מקורתי, נייט סולדר, צ'אנג, צ'נדלר ג'ונס, הייטאואר, ג'יימי קולינס, לוגן ריאן, וכולי), והתחילה הפגיעה של הדראפטים הגרועים שהיו בין 2014 ל-2017 (פאקינג דומיניק איזלי וסיירוס ג'ונס).

Maldini 3 באוקטובר 2018

מתי הפאטס שילמו ל"כוכבים" גם כשכן היה להם כסף לעשות את זה? אני באמת צריך ללמד אותך על פילוסופיית בניית הקבוצה ומבנה השכר שלכם תחת בליצ'ק שמבחינתו השלם תמיד עולה על סך חלקיו? בריידי וגרונק תמיד היו חתומים על חוזים מתחת לשווי האמיתי שלהם (במקרה של גרונק בגלל העמדה, במקרה של בריידי בגלל הוד נדיבותו/התשלומים מתחת לשולחן ל-TB12, שהשנה לראשונה לא באים לידי ביטוי ב-CAP HIT ולכן הבעיה הלא טיפוסית שיש לכם בתקרה) ועדיין זה לא בדיוק מה שעשה את ההבדל והשאיר אצלכם שחקנים כמו קולינס, צ'נדלר ג'ונס, ריבאס/טאליב, וולקר שלבליצ'ק לא הייתה בעיה להטיס בהזדמנות הראשונה ברגע שלא זרמו על ה-LOW BALLS שלו. שלא לדבר על שאר השחקנים הטובים ביותר שלכם שגם כן יושבים על חוזים נמוכים משמעותית מערך השוק שלהם (אנדרוז, מייסון, אדלמן שהם טופ 5 בעמדות שלהם בליגה ואפילו לא מתקרבים להשתכר בטופ 5). אם חושבים על זה, גילמור הוא הדוגמה היחידה לשחקן שקיבל ממנו חוזה טיפוסי לטופ פרי אייג'נט כמו בשאר קבוצות הליגה.

הנקודה שאני מנסה להעביר היא שחוזה לפרנצ'ייז QB לא ימנע ממך את היכולת לתגמל סביבו 4-5-6 תותחים אחרים בהנחה שבחרת כאלה (וזו הייתה הטענה של 7even; שסיאטל התפרקו בגלל החוזה שווילסון קיבל בזמן שבפועל כל התותחים ההגנתיים היו חתומים גם כן על חוזים ארוכי טווח). מה שאתה מדבר עליו הוא השלב הבא AKA איך הקבוצות האלו שומרות על ההצלחה וממשיכות להוסיף כישרון לשלד הקיים וזה אכן באמצעות דראפטים טובים, שבמידה ונדפקים, מובילים לסיטואציות בעייתיות. שואה נוספת אגב היא פציעות של שחקנים ותיקים שלא חוזרים לעצמם וממשיכים לשבת על חוזים גבוהים. הפאטס חווים את זה לראשונה העונה עם הייטאוור, קנזס בדרך הבטוחה לחוות את זה עם אריק ברי. ככה שאין ספק שגם מרווח הטעות והתימרון מצטמצם משמעותית.

אח שלו 3 באוקטובר 2018

אני מסכים עם כול מה שאתה אומר בנוגע לעקרונות הכלליים. לגבי ההיסטוריה של הפאטס אתה טועה, בקטנה.

ריביס תפס כמות עצומה יחסית מתוך תקרת השכר. עצומה. עדיין אין קורנר בליגה שתופס את מה שהוא תפס אצלנו ב-2014. בליצ'ק זז ממנו פשוט כי בליצ'ק פי מיליון יותר חכם מוודי ג'ונסון חבר של נו-וואן, והוא הבין שריביס גמור. לא בגלל ההתנגדות העקרונית לשלם גבוה. בליצ'ק, היסטורית, נתן את החוזים הגדולים ביותר בהיסטוריה בעמדה מסוימת הרבה פעמים: לנוז תאקל (וילפורק), לגארד (לוגאן מנקינס), לבועט (גוסט), לסייפטי (מקורתי), ועוד. כשהחוזים האלו ניתנו הם תפסו חלק נכבד מתקרת השכר של הקבוצה. ועדיין לא הייתה לקבוצה בעיה עם התקרה. ב-2018 אין לנו שחקנים כאלה, ובכול זאת יש לנו בעיה עם תקרת השכר. אתה צודק – נתקעו עם שחקנים בצד הלא-נכון של הקריירה (הייטאואר, מקורתי) שמקבלים יחסית הרבה, אבל אף אחד מהם לא מקבל כמו כוכב או לא אוברפייד בטירוף. הסיפור הוא שדרת הביניים הלא-איכותית בעליל בגלל הדראפטים הבעייתיים.

סיפור סיאטל: אותו סיפור. קח את הנתון עליו אני מדבר – כמות השחקנים בסגל שמקבלת בין 1 ל-5 מיליון. לסיאטל, היסטורית, יש את כמות השחקנים הקטנה ביותר בקטגוריה הזו! זה איפשר להם חוזים כבדים להרבה שחקנים ועוד להאריך את ווילסון (לדוגמה, הם נפטרו ממלא שחקנים בשדרת הביניים כמו רד בריאנט או ברנדון וויליאמס לטובת רוקיז). והעובדה שהיה להם את ווילסון בחוזה רוקי איפשרה להם להיכנס מלכתחילה לחוזים ארוכי-טווח (עם קאם, תומאס, וכולי) שנראים בדיעבד כמו מציאה. ברגע שהם הסריחו דראפט אחרי דראפט, אין להם תקומה.

(ורק בגלל שלא יכולתי להתאפק לגבי הערת ה"טופ 5": מייסון, אנדרוז, ואדלמן טובים. מהטופ 10 של הפאטס. אבל אנדרוז ממש לא סנטר טופ 5 בליגה (וכן, אני יודע איך PFF מדרגים אותו השנה). ואפילו מייסון עדיין לא גארד טופ 5 בליגה. ואדלמן טופ 5 רק אם אתה מדבר על קטגוריה מצומצמת של סלוט רסיבר.)

Maldini 3 באוקטובר 2018

הוא תפס את כל המקום הזה בתקרה באותה עונה כי טאליב השאיר אתכם עם הזין ביד בדקה ה-90 (אני זוכר באיזה שוק הייתי שפתאום יצא הדיווח שדנבר החתימו אותו, בזמן שהם עצמם היו במו"מ מתקדם עם DRC) ולא הייתה ברירה אז הקצתם לו את כל הכסף שגם ככה התכוונתם לתת לטאליב (אמנם עם CAP HIT נמוך יותר אבל לפחות פי 3 יותר כסף מובטח עם יותר שנים) ורק לשנה אחת כדי למזער את הסיכון ולתקוף את העמדה בראש צלול באוף סיזן הבא. ובליצ'ק לא עבר ממנו הלאה כי זיהה שהוא גמור אלא הציע לו חוזה ופשוט GOT BEAT ע"י אירגון אחר (מטומטם או לא, לא הנקודה. מי שמזהה שחקנים גמורים לא מציע להם 30M$ מובטחים).

מצאת לי ארבע דוגמאות בקדנציה של 18 שנה. בחישוב מהיר זה יוצא לנו "כוכב" (שאחד מהם הוא קיקר!) שמתוגמל כאחד כל 4.5 שנים. אין ספק שזה מוכיח שבליצ'ק משלם טוב ולא הולך ראש בראש כמעט כל אוף סיזן עם תורמים משמעותיים על כל סנט גם במחיר של טריידים out of spite שעל הנייר הוא מפסיד בהם. ושוב רק מזכיר – אתם הקבוצה היחידה בליגה שנהנתה (כבר לא) משירותים של טופ 2 QB בליגה שלא תפס בעשור האחרון יותר מ-8.5% בממוצע מהקאפ. AKA מרחב תמרון ויתרון חסר תקדים שלא יחזור על עצמו לעולם באף אירגון בליגה. אם יש משהו שהפאטס לא עושים זה לשלם TOP DOLLAR לשחקנים בין אם יש להם כסף ובין אם לא. אחת הסיבות שהם אירגון הספורט הכי מצליח ב-20 שנה האחרונות.

לגבי ההערה בסוף – לדעתי הם כן (וברור שאדלמן תחת קטגוריית הסלוט) אבל גם אם נצא שנייה מנקודת הנחה שלא – אם מחר הם UFA הם מקבלים לפחות 10 הצעות שהופכות אותם לכאלה. הם מה-Bargains היותר כבדים בספרים של הליגה, בכל העמדות.

אח שלו 3 באוקטובר 2018

אנחנו (כמעט כרגיל) מסכימים על הבגדול אבל לא על הבקטן.
מה שהבאתי לך זה לא "4 דוגמאות ב-18 שנים" למצבים בהם בליצ'ק משלם TOP DOLLAR. הבאת לך 4 דוגמאות למצבים בהם בליצ'ק RESETS THE MARKET. יש הבדל עצום. מבחינה סטטיסטית, כמה פעמים אתה חושב שקבוצה נתונה RESETS THE MARKET בעמדה מסוימת? תעשה חישוב של מספר עמדות כפול כמות הפעמים בהם סקאלת השכר לעמדה משתנה, ותראה ש-4 דוגמאות (יש יותר, האמת. בריידי, וגרונק, בזמנם, לדוגמה) זה יותר מהממוצע. אם אתה רוצה דוגמאות של TOP DOLLAR יש הרבה יותר, אבל זה משעמם (מאיו, מוס).
הנקודה היא כזו: בליצ'ק אכן אכזר וקפוץ-יד בשכר לכוכבים. ומשחרר רבים מהם. אבל בכול שלב נתון בדיינסטי היו כמה וכמה שחקנים חוץ מבריידי שהוא החשיב כ-טופ 3 בעמדה שלהם בליגה ושילם להם בהתאם. הוא פשוט עשה זאת בעמדות בהן הוא חושב שיש כשל שוק. הוא לא יעשה את זה בעמדות שהוא חושב שהשוק מעריך ביתר, כמו רסיבר. אלא בעמדות שהשוק מעריך בחסר, כמו גארד, סייפטי, נוז תאקל, ספיישל טים גאנר, בועט, טייט אנד (בזמנו) וכולי. השנה יש הבדל. חוץ מבריידי וגרונק אין שחקני בלו צ'יפ, וזה לא בגלל ששומרים מקום מתחת לתקרה. הסיבה לכך היא נתון סטטיסטי פשוט (וכן, אתה צודק לגבי בריידי, אבל זה לא גורע ממה שאני אומר): הנתון שהבאתי לך מקודם על אחוז השחקנים שמקבלים בין 1 ל-5 מיליון. כשיש לך הרבה כאלה, ואין לך בחירות דראפט גבוהות שהצליחו, אז בהגדרה לא יהיו לך שחקני בלו צ'יפ.

אנדרוז ואדלמן – מסכים. מה-BARGAINS הכבדים ביותר בליגה (לא כולל חוזי רוקי). מייסון – חתם על חוזה חדש לפני כמה שבועות של טופ 10. עדיין עם הנחה קטנה, אבל כבר לא BARGAIN.

עידן. 2 באוקטובר 2018

מהומס נראה נהדר אבל אני עדיין ממש לא סגור על הצ'יפס בעיקר בגלל שההגנה שלהם מאוד בינונית ושווה לפחות 25 נקודות למשחק.

במשחק הלילה למשל דנבר רצו עליהם בקלות עם ממוצע של 7.2 יארד לנשיאה (ותהרגו אותי למה המאמן של דנבר בחר לרוץ במצב כזה רק 22 פעמים).

אלי 2 באוקטובר 2018

שום מילה על זה שערוץ פוקס יורד מהאויר? איבדנו 5 משחקים בשבוע!

יובל 2 באוקטובר 2018

הפסקה על רייך מזכירה בדיוק ( ושלא במקרה ) את הטור של אחד הכותבים בוואלה אחרי המשחק המפורסם ב-2009 שבו בליצ'ק הלך על רביעי ו-2 נגד הקולטס, הכותרת של הטור היתה "בליצ'ק מנצח גם כשהוא מפסיד" והילל את הדרך בה בליצ'ק משדר לשחקנים שלו שהוא מאמין בהם ואיך זה ישתלם להם בהמשך. זה לא ממש קרה. זה בטח לא יקרה גם לקולטס השנה.

אין יותר מדי מה להגיד על המשחק הזה מלבד העובדה שלדעתי הפסדנו אותו דווקא בהתקפה, שנתנה ליוסטון שלושה טאצ'דאונס במתנה – טאצ'דאון אחד ישירות מסנאפ גרוע של ראיין קלי, עוד פאמבל על ה-8
יארדס ליין ועוד טאצ'דאון מהתקפה שהחלה על ה-48 שלנו אחרי סאק.
מלבד זאת, לאק נתן משחק אמ.וי.פי טיפוסי אחרי שטי.וויי. הילטון נפצע כבר בדרייב הראשון, בלי שום דבר שמזכיר משחק ריצה, כשהוא משחק נגד כפי הנראה הטריו הכי טוב בליגה – וואט, קלאוני ומרסילוס עם קו התקפה בלי שני תאקלים פותחים וכרגיל זה לא הספיק. קשה לי לראות נגד איזו קבוצה זה כן יספיק, אולי בפאלו, הג'טס והג'איינטס יותר חלשים מאיתנו, מלבד זאת קשה לראות איפה נגרד ניצחון.

לגבי המשחק ביום חמישי – תתחיל באמת לפחד, אתה הולך לשחק מול קבוצה בלי הוויד רסיבר הכוכב שלה,
בלי הטייט אנד הפותח, בלי הראנינג-בק הפותח ובלי שני אופנסיב-תאקלים פותחים. שכחתי גם להוסיף שנ"א פייבוריטים ב-11 נקודות (זה עוד לפני שהודיעו לגבי המצב של הילטון ) ושבריידי מעולם לא הפסיד משחק ביום חמישי. אם הקולטס יפסידו בפחות מ-2 טאצ'ים זו תהייה הפתעה רבתי. ספוילר – זה לא יקרה.

נתי 2 באוקטובר 2018

עכשיו שאנחנו יודעים שלאק יכול לחזור ליכולות (עד כמה שאני זוכר היו פקפוקים בגלל סוג הפציעה) זה די מתסכל שהוא מבוזבז ככה. יש רוחות של שינוי אצלכם?
אני לא חולק על האבחנה שלך לגבי המשחק, אבל רק אומר שהנקודות של הפייבוריטיות לא אמינים בעיניי. הפטס זו קבוצה שמקבלת תמיד פור של כמה נקודות ללא קשר ליכולת או רוסטר. והרוסטר שלה לא מרשים…
ד.א ההליכה ההיא בדאון רביעי ב-2009 מזכירה לי סיפור שבליצ'ק סיפר פעם, שעד אז תמיד כשהיה מבקר באינדיאנפוליס היו זורקים עליו דברים, צועקים. אחרי הניסיון בדאון רביעי פתאום התחילו להיות נחמדים אליו שם…

אלון3131 2 באוקטובר 2018

יש רוחות של שינוי.
הקו התקפה שלנו פצוע אבל במגמת שיפור. כבר לא בוטום 3.
אנחנו בצמרת הליגה בסאקס אחרי שהיינו מקום אחרון בליגה
יש פליימיקרים בהגנה לראשונה מזה שנים.

המחסור התופס(שאכן יש) פחות מדאיג אותי. כל עוד נמשיך לחזק את הקווים פלוס עוד דראפט הגנתי טוב אנחנו נחזור לצמרת הafc כל עוד לאק בריא.

לגבי העונה, 8 נצחונות יהיה הישג יפה, 5-6 יותר ריאלי. עונת מעבר.
העיקר שפאגנו עף ויש מאמן נורמלי

יובל 3 באוקטובר 2018

קו ההתקפה שלנו מתחלק לגארדים שהם סבירים פלוס והתאקלים (דנזל גוד ולה-רייבן קלארק) שהם מהגרועים בליגה. קאסטונזו פצוע כל הזמן ולדעתי לבלארד נגמרה (או תיגמר ) הסבלנות כלפיו והוא פשוט ייחתך. כל עוד לא נמצא פתרון לעמדות האלה כל הקלאונים של הפוטבול ימשיכו לחגוג עלינו.

הלוואי שהמחסור שלנו היה מסתכם בתופסים, המחסור הוא גם בראנינג-בק, שם פרנק גור השאיר חור שלא מולא, ובעיקר בקורנרים, שם המצב קטסטרופה. קווינסי ווילסון הוא כנראה הנפילה הכי גדולה של בלארד (שבסה"כ הראה שהוא בוחר לא רע בדראפט ) וגם בצד השני עם דזייר ושות' המצב לא מעודד. אפשר רק לקוות שנשתמש בקצת מהררי הכסף שיש לנו מתחת לתקרה בשביל לחזק את הנקודות האלה.

פרקש 2 באוקטובר 2018

אריאל לא שוכחים פה פוסט הכנה לפלייאוף בMLB.
יש מצב שהגיע קב שגורם לוון מילר להיראות חסר אונים? מה קרה במחצית השניה הבוקר??

נתי 2 באוקטובר 2018

1. מהומס עושה רושם ממש טוב. מצד שני, למרות שהקפדתי לראות המון משחקים של קנזס שנה שעברה (מת על ריד והשפם) – אני מנסה להיזכר בקריסה שלהם לאחר ה-5:0 בפתיחה ולא מצליח להיזכר מה קרה. אז אשמח לתזכורת ממי שזוכר.
2. יכול להיות שהתזזיתיות שאתה מדבר עליה, קשורה בדיוק לעניין הזה – מאסה של ק"ב צעירים וחסרי נסיון?
3. אני עדיין חושב שהפטס השנה חלשים מדי. נכון סופסוף אדלמן חוזר. אבל אם שנה שעברה זה היה הבסיס של גרונק אמנדולה וקוקס, אז השנה זה גרונק אדלמן. ההורדה של קוקס משמעותית מאוד. מי שהולך לישון עם פיליפ דרופסט, מתעורר עם אימפוטנציה. וזה עוד החלק הטוב: בסוף היום – ההגנה עדיין חלשה להחריד, ומעבר לכך איטית ביותר. במצ'אפ הספציפי כאן הצליחו אבל זו שנה שנייה ברציפות שקשה לראות מהיכן אמור להגיע שיפור רציני. כמו שציינת בדיון על חוזים, חשיבות פאס-ראשרם גבוהה כל כך וכאן באמת שאין להם מה להציע. מהתחלה קלייבורן היה נראה לי חשוד (הרי השורה שלו באטלנטה הייתה מוטה בגלל חריגת משחק אחד).
המשחק נגד הקולטס עדיין לא אמור להוות אינדיקציה מספקת אבל התחושה שונה מאוד נניח מהפתיחה של 2014 שם ריבס הצטרף.
מצד שני מה אני יודע. אני עדיין לא מבין איך הגיעו עם ההגנה הזו לסופרבול שנה שעברה…

יוסי מהאבטיחים 2 באוקטובר 2018

הפאטס חלשים מדי עבור מה?
גם הגדולים שבהייטרים שלהם, או לחילופין אוהדי הנהי, יודעים שהם שווים בקלות 10 או 11 נצחונות בעונה. זה לא ישתנה עד שבריידיצ'ק לא יפרשו, או לחילופין יוציאו אותם מבית הפח שלהם.
זה מספיק לפלייאוף ואולי אפילו לביי.
מכאן, זה כולה שניים שלושה משחקים.

עובר אורח 2 באוקטובר 2018

לגבי 1, אני בטוח שיש הרבה סיבות, אבל אחת המרכזיות היתה כנראה שחשפו את הבעיות של אלכס סמית. תראה את הניתוח הזה:
https://www.google.co.il/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwj56e_PjOjdAhWpyIUKHc5FBLUQxa8BCDEwBw&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov

YG 2 באוקטובר 2018

מה עם אריזונה סטייט סאן דבילס, איך לא כתבת כלום עליהם? :-)

רענן 2 באוקטובר 2018

קנזס אדירים
אבל יגיע החורף.
הסטטיסטיקה תתיישר כי זו דרכה .
כתבו פה הבקיאים ממני שידרשו עוד שנתיים של בניית הגנה ברמה של טבעת כי כרגע זה לא יספיק .ועם מאזן כמו שצפוי לה צריכים גנבות דראפט כדי לבנות דרכו הגנה , יש לאנדי ריד עוד הרבה עבודה.

אח שלו 2 באוקטובר 2018

מסכים עם רענן בתשובה לנתי. מה שקרה לצ'יפס בשנה שעברה יקרה גם השנה – הם יאטו. היי פליינג אופנס עובד טוב יותר בספטמבר מאשר בדצמבר. גם בגלל מזג האוויר וגם בגלל שעד דצמבר להגנות כבר יש יותר חומר עליך. וגם בגלל שפציעות קורות. (ונכון: השנה נקודת הפתיחה שלהם גבוהה יותר ולכן גם נקודת הסיום תהיה גבוהה יותר. ועדיין)

אורן השני 2 באוקטובר 2018

יש משהו שונה בצ'יפס השנה (מאהומס), ושאר ה-AFC בינוני מאוד. "רק" ההגנה וההילה של הפאטס מונעת מהם להיות הפייבוריטים הברורים ב-AFC.

אח שלו 2 באוקטובר 2018

אם הפאטס צריכים לסמוך על ההגנה שלהם שתמנע משהו, אז המשהו הזה יקרה

אורן השני 2 באוקטובר 2018

הניסוח שלי לא היה מוצלח, הכוונה הייתה להגנת הצ'יפס שתפריע להם לדרוס את ה-AFC. גם אצל הפאטס הבעיות בהגנה מפריעות להישאר ה-Team to beat, אבל אלה הפאטס אז הם תמיד יישארו כאלה עם בריידי ובליצ'ק. בקיצור, כרגע שתי הקבוצות נראות כמו הפייבוריטיות במשותף.

Comments closed