נו האדל – מסיבה פתוחה לכולם (סיכום מחזור שישי של פוטבול)

הליגה השנה פתוחה לכולם וההגנות פשוט לא משחקות תפקיד

היום ב-538, האתר הסטטיסטי של נייט סילבר, התפרסמה מפת הסיכויים לאליפות בליגת ה-NBA שנפתחת מחר. גם אם המתודה שלו לחישוב ההסתברויות קצת לא ברורה הרי שקשה להתווכח עם הסיכוי שהוא נתן לגולדן סטייט לקחת אליפות שלישית ברציפות, סיכוי שעומד על איזור ה-50%. למעשה, יש יגידו שהסיכוי לכך אפילו גדול יותר.

המצב בפוטבול תמיד היה שונה מאשר בכדורסל. העובדה שאתה תלוי בהרבה יותר מאשר שחקן או שניים בודדים, המקריות היחסית של משחק הפוטבול, הפלייאוף של משחק אחד והביתה הופכים את פלייאוף הפוטבול להרבה פחות צפוי, כזה שגם אנדרדוג של 14 נקודות מסוגל לנצח את הסופרבול. האם מישהו רואה את הניקס מגיעים לגמר ה-NBA ומנצחים את גולדן סטייט, אפילו במשחק אחד? כנראה שאף אחד.

אבל ההרגשה שלי השנה שכל העסק אפילו עוד יותר פתוח ממה שהיינו רגילים. כלומר, על האליפות יש פחות או יותר אותם מתחרים שראינו בתחילת השנה אבל על העלייה לפלייאוף נדמה שכמעט הכל פתוח. כשאני מנסה לחשוב איזה קבוצות בודאות לא יהיו בפלייאוף, אני מתקשה מאוד למצוא כאלו. אפילו בפאלו שלפני תחילת העונה נראתה כמו הקבוצה הכי גרועה בליגה היתה מאוד קרובה להיות על מאזן של 3-3 אחרי המחזור של אתמול. בפאלו!

בואו נעבור שניה על הבתים ונמצא את הקבוצות שאפשר להגיד עליהן בודאות, אבל בודאות, שהן לא מסוגלות להגיע לפלייאוף. בפאלו, אני מניח, למרות שהיא רק שני משחקים מראשות הבית, פשוט לא מספיק טובה. הקולטס? אולי. אבל גם הם, רק שני משחקים מראשות אחד הבתים הגרועים בליגה, זה שבו אין אף קבוצה עם מאזן חיובי. קליבלנד? לא הייתי פוסל עדיין, הם מלאי כשרון אבל כנראה שבבית שלהם, הטוב בליגה כרגע, אין להם הרבה סיכוי. אחרונים חביבים הריידרס. הם חסרי סיכוי. ב-NFC המצב עוד יותר צפוף. הג'איינטס נראים נורא, זה נכון, אבל הבית שלהם די חלש. שני ניצחונות רצופים ואפשר לראות אותם פתאום מאיימים. דטרויט? רק משחק מאחורי שיקגו בראשות הבית. אטלנטה? טמפה ביי? ממש לא פוסל כרגע. עם מה זה משאיר אותנו? אריזונה והניינרס, הן באמת לא הולכות לשום מקום.

לסיכום, מבין 32 קבוצות יש כרגע שבע או שמונה קבוצות שאפשר לומר בודאות די גבוהה שהן לא מגיעות לפלייאוף. כל שאר ה-24-25 קבוצות נמצאות לגמרי בתחרות. זה ברור לגמרי (נראה לי) שהג'טס או סיאטל לא הולכים לסופרבול השנה. אבל המצב כרגע הוא שכמעט כל קבוצה יכולה לנצח כמעט כל קבוצה. וזה הופך את ימי ראשון לכיפים במיוחד וגם למאוד לא צפויים.

אני מנסה לחשוב על הסיבה למצב הזה והדבר העיקרי שאני יכול לחשוב עליו זה שהמשחק הפך לכאוטי מאוד. עוד יותר ממה שהוא היה. מוסרים את הכדור יותר אז יש יותר נקודות ויותר מהפכים. מצד שני, זה גם מוביל ליותר איבודי כדור וכך משחק כמו של שיקגו שכבר עמד להיות גמור במיאמי פתאום נפתח עם החטיפה של טרוביסקי באנדזון, למשל. יותר מזה, נדמה שלהגנות יש הרבה פחות השפעה על המשחק. אם נחזור שוב למשחק של שיקגו במיאמי, הרי שההגנה של שיקגו נחשבה לאחת הטובות בליגה – ובא גאוות אריזונה סטייט, ברוק אוסווילר (ברוק אוסווילר!) וקרע אותה לגזרים. טוב, אולי קרע לגזרים זה מוגזם אבל בכל זאת מסר ל-380 יארד ושלושה ט"ד. נדמה שעם החוקים החדשים והתפתחות ההתקפות, היכולות ההגנתיות של הקבוצות הן על סף הרנדומלי. הכל קצת התאזן יותר ובכל יום נתון התקפה של קבוצה, אפילו כזאת שמובלת על ידי אוסווילר, מסוגלת להתפוצץ.

האם זה אומר שקבוצות שיצליחו לייצב את ההגנות שלהם כשיגיע הפלייאוף הן אלו שיהיו ביתרון בו או שדווקא הסופרבול האחרון, שבו אף קבוצה לא בעטה פאנט כמעט (בדיוק כמו הסאנדיי נייט האחרון), מסמן את הדרך למי שרוצה לקחת אליפות בשנים הקרובות – התקפה, התקפה ועוד התקפה? אם ניקח את המשחקים העיקריים שהיו לנו בין קונטנדריות השנה, זה בין קנזס סיטי לפטריוטס השבוע וזה בין הראמס למינסוטה לפני שבועיים או שלושה, הרי נראה שהכיוון ההתקפי הוא בהחלט המקום שאליו זה הולך.

מה עוד היה לנו השבוע?

– התחלתי עם הברס אז אני אמשיך איתם. כשנעשה הטרייד על חליל מאק, לא הייתי בטוח שזה הדבר הנכון מבחינת שיקגו. לוותר על בחירת דראפט ראשונה פלוס עוד החלפה של בחירה ראשונה בשניה בשביל קבוצה שנמצאת עדיין רחוק מלהיות מוכנה להתמודד על הסופרבול, היה נראה לי כמו צעד טיפה בעייתי. אחרי ארבעה מחזורים, הברס עמדו על מאזן 3-1 והטרייד הזה נראה כמו צעד גאוני (בטח כשמהצד השני אוקלנד נראית שמתגעגעת למאק כל יום בשבוע ופעמיים בסופי שבוע). מחשבות על פלייאוף ואפילו על יותר מזה התחילו לעבור במוחם של אוהדי שיקגו, ולמה לא? יש להם מלא כלים התקפיים, יש להם הגנה שמסוגלת למרר את החיים לק"ב היריב והבית שלהם פתוח לגמרי.

אחרי סוף השבוע הזה, נראה שצריך למתן טיפה את השאיפות בשיקגו. כן, הטרייד על מאק עדיין היה נכון. הקבוצה כנראה עוד לא בנויה לרוץ רחוק אבל אם טרוביסקי יכול להשאיר את מחלות הילדות מאחוריו (משהו שאני בכלל לא בטוח שהוא מסוגל) ולהתפתח לק"ב טוב הרי שתוך שנה-שנתיים הם יהיו קונטנדר אמיתי. אבל בינתיים, הקבוצה הזאת עוד רחוקה מבשלות. זה לא כל כך התוצאה של המשחק הזה – כידוע בפוטבול למזל יש תפקיד מכריע. ואם לא היתה עבירה במהלך שלפני החטיפה של טרוביסקי המשחק היה נגמר הרבה קודם – אלא איך שהם נראו. אמרתי את זה לא פעם – ההבדל בין קונטנדר אמיתי לבין אלו שרק עושים קולות של אחד הוא היכולת לנצח משחקים מול יריבות נחותות. עכשיו, מיאמי בבית היא לא כזו יריבה נחותה אבל בערב שבו היא עולה עם אוסווילר, זה מסוג המשחקים ששיקגו חייבת לנצח, ולא סתם לנצח אלא בקלות, אם היא רוצה להראות שהיא פה על באמת.

יותר מזה, המשחק הזה השאיר אותי עם תהיות לגבי צוות המאמנים שלהם. ההחלטה לשבת על הכדור בהארכה כשהם בקושי בקושי בתוך טווח הפילד גול היתה בעייתית מאוד ולא הבנתי אותה. חוסר היכולת לעצור את פרנק גור בהארכה גם נראה מאוד מוזר. יש לקבוצה הזאת מאמן שיודע להעמיד מערכים מתוחכמים שעוזרים לק"ב הצעיר שלו. מצד שני, הוא עדיין לא יודע איך לסגור משחקים כמו שצריך. כמו הק"ב שלו, גם נאגי עדיין צריך כנראה שפשוף.

– חוץ מזה, האם ברוק אוסווילר סידר לו עכשיו את החוזה הבא?

– בדרך כלל אני שומר את המשחקים של הפטריוטס לסוף, אבל לא כשמדובר במשחק המרכזי (והטוב) של המחזור. אני אתחיל עם הצ'יפס, ברשותכם.

סך הכל, למרות ההפסד, קנזס סיטי בהחלט יכולים לצאת מרוצים מהמשחק הזה. זאת פעם שלישית בשנים האחרונות שאנדי ריד מצליח לשים 40 נקודות על הפטריוטס ואמנם הפעם זה לא נגמר בניצחון כמו בפעמיים הקודמות אבל כמה פעמים ההגנה שלך תיתן 43 נקודות? למעשה, ה-40 נקודות שהצ'יפס שמו נראות כאילו הם הסתפקו במועט. בחצי הראשון היה נראה בבירור שהידיים של מהמוס קצת רועדות והוא פספס לפחות פעמיים רסיבר פנוי בדרך לט"ד. הצ'יפס הסתפקו בשלב הזה בשלושה פילד גולס מתוך שלושה ניסיונות ברד זון – סטטיסטיקה שמאוד לא אופינית להם השנה. עם קצת יותר מזל (נניח החטיפה של מהמוס על סף המחצית ברד זון) הם היו יכולים לסיים עם עוד יותר נקודות.

שני דברים קפצו לי לעין מבחינת הצ'יפס במשחק הזה. קודם כל, ההגנה שלהם מאוד מאוד בעייתית. לא שזה חדש, כן? או שיש קבוצה בצמרת בלי הגנה בעייתית. אבל הגנת הריצה איפשרה לפטס להשיג פעם אחר פעם דאונים ראשונים קלים שאתה פשוט לא יכול לתת במשחקים מהסוג הזה. הגנת המסירה, עד לרבע האחרון שבו הפטס שחררו קצת את הרצועה לגרונקובסקי (נראה שכמו שנה שעברה הם מנסים מאוד לצמצם את כמות ניסיונות המסירה אליו ומשתמשים בו רק כשחייבים במשחק האוויר) בריידי היה בינוני מאוד והשלים בסך הכל 169 יארדים עד לשני הדרייבים האחרונים.

מה שמביא אותי לנקודה השניה – בחצי השני הצ'יפס החזיקו בכדור בסך הכל ב-10 דקות מתוך השלושים ועדיין שמו 31 נקודות. שמצד אחד זה מדהים אבל מצד שני מאוד מאוד בעייתי להגנה. זה לא פלא שבריידי בדרייבים האחרונים היה כל כך טוב – ההגנה של הצ'יפס פשוט היתה עייפה נורא מלהיות כל הזמן על המגרש. בכלל, וכבר דיברתי על זה, קנזס סיטי מאוד אוהבת את הביג-פלייז. זה היה מאוד הגיוני ללכת איתם בחצי השני אבל לפעמים נדמה שמהומס סומך על עצמו קצת יותר מדי עם המהלכים האלו שבהם הוא יוצא מחוץ לפוקט ומוסר עמוק, מה שהביא לחטיפה אחת (עוד אחת היתה כשהוא מסר בתוך הפוקט ופשוט לא ראה את הייטוואר) וכמעט נחטף עוד פעם. אמרתי את זה בעבר – אני לא בטוח שהשיטה הזאת יכולה להחזיק לאורך זמן. אבל – מהמוס הוא שחקן שונה לגמרי מאלכס סמית, כזה שלא מפחד ללכת רחוק פעם אחר פעם ולכן אולי הפעם הצ'יפס (ואנדי ריד) לא יתדרדרו לשמרנות כשיגיע הפלייאוף.

– ספיקינג אוף שמרנות – למה אנדי ריד לא הלך על שתי נקודות אחרי הט"ד שצמצם לשתי נקודות בלבד בסוף הרבע השלישי?

– כמו כן, אולי היה עדיף למגן של הצ'יפס לתת לגרונק להבקיע ט"ד בדרייב האחרון, מה שהיה נותן להם את הכדור עם בערך דקה על השעון בפיגור ט"ד – ראינו כבר שזה די והותר בשביל מהומס.

– לגבי הפטס, יש כמו שאומרים חדשות טובות וחדשות רעות.

בהתקפה, הדברים מתחילים להסתדר. ג'וש גורדון קיבל בפעם הראשונה נפח משחק באמת רציני ולמרות שלא עשה יותר מדי הוא עדיין עוזר לרווח את המשחק מאוד. מי שאני מאוד מתחיל לחבב הוא סוני מישל שנותן לפטס מימד בריצה שלא היה להם מאז שבלאונט עזב – שחקן שאפשר לסמוך עליו שישיג את הפירסט דאון בדאון קצר, בדיוק מה שהיה חסר לפטס מול קנזס סיטי בשנה שעברה. בניגוד לבלאונט, הוא גם יודע להשיג צ'אנקים גדולים של יארדים בשדה הפתוח ונראה כמו באמת רץ נהדר שאיפשר לבריידי לא לזרוק הרבה יותר ממה שהוא צריך.

החדשות הרעות הן כמובן בהגנה. כלומר, זה לא ממש חדשות, כי ראינו את זה פעם אחר פעם השנה. למעט הייטוואר שנתן את אחד המשחקים הטובים שלו בשנים האחרונות ונראה שחוזר לעצמו, שאר ההגנה של הפטס איטית מדי ולא מסתדרת עם רצים או רסיברים מהירים. היכולת של מהמוס למסור בתנועה כשהוא יוצא מהפוקט (יא אללה, איזה יד יש לו) בכלל ניטרלה את הפאס ראש של הפטריוטס. אם בתחילת המשחק עוד היה נראה שהגנת ה-bend but not break של הפטס משנות האליפות חזרה אלינו, הרי שהחצי השני הראה שזאת עדיין אסטרטגיה מאוד בעייתית מול קבוצות טובות התקפית (כמו שראינו בסופרבול האחרון).

והנה עוד משהו שצריך לזכור – המאזן של הפטריוטס אמנם עומד על 4-2, רק משחק אחד מאחורי קנזס סיטי (ועם השובר שיוויון בינהן) אבל כל הניצחונות הללו התרחשו בפוקסבורו, איפה שהפטס הם קבוצה כמעט בלתי מנוצחת מול קבוצות AFC (המאזן של בריידי ואדלמן ביחד בבית בעונה הסדירה מול קבוצות AFC הוא משהו כמו 36-0). אבל עכשיו מגיע סטרץ' חוץ רציני ובלי יתרון הביתיות נוכל אולי לגלות האם השיפור שראינו בשלושת השבועות האחרונים הוא אמיתי. לפחות כרגע, המצב של הפטס נראה מצוין – הלוז שלהם נוח בהרבה מזה של הצ'יפס וקשה למצוא עוד קבוצות AFC שיסכנו אותם כרגע. בתור אוהד פטס, אי אפשר שלא להיות הרבה יותר רגוע מאשר לפני שלושה שבועות.

– רק לפני שלוש שנים ג'ון אלווי נראה כמו הג'נרל מנג'ר הכי טוב במשחק. הק"ב האגדי שלקח שני סופרבולים בדנבר בנה קבוצה הגנתית לתפארת, אליה הוא צירף את אחד הק"בים הטובים בהיסטוריה וביחד הם הגיעו לשני סופרבולים ולקחו אחד. מאז, נראה שהכל הלך "דרומה" בדנבר. שני ק"בים לקח אלווי – האיש שאמור לדעת להעריך ק"בים יותר טוב מכולם – בדראפט ושניהם נכשלו חמורות. אליהם אפשר להוסיף גם את אוסווילר שנבחר בדראפט, פתח בקבוצה, נשלח בטרייד וחזר שוב לקבוצה כדי לפתוח שנה שעברה. כמו שזה נראה כרגע, גם קייס קינום עם יותר אינטרספשנס מט"ד, הוא לא בדיוק הפתרון בעמדה.

אבל יותר מהכל, נראה שדווקא הבחירות לצוות האימון הן אלו שהפכו את דנבר מקבוצת צמרת לכזאת שמשתרכת מאחור. ואנס ג'וזף הגיע מהדולפינס עם מעט קרדנשלס בהחתמה מאוד מפתיעה ועוד יותר מכך – וויד פיליפס, שהיה אחראי להגנת הברזל שהביאה את הלומברדי למייל היי, שוחרר ובלעדיו זה פשוט לא נראה אותו הדבר. אם תרצו דוגמא אחת לקבוצה לא מאומנת הרי זה עבירת הטאונטינג שקיבל הרסיבר של דנבר אחרי שחשב שתפס לט"ד, אלא שהוא היה דאון על האחד, העבירה נאכפה 15 יארד אחורה במקום בקיק אוף, מה שעלה לדנבר בארבע נקודות – במשחק שבו היא הפסידה בשלוש.

אחרי פתיחת עונה של שני נצחונות, הברונקוז עומדים כבר על ארבעה הפסדים רצופים. אמנם אף אחד מההפסדים לא לקבוצה רעה באמת – הג'טס הוא ההפסד הכי גרוע וגם הוא היה בחוץ עם כל המשתמע מהפרשי השעות – אבל השעון של ג'וזף מתחיל לתקתק לו לאחור. אלווי, אני מאמין, עם העבר שלו במועדון יהיה בטוח עוד הרבה שנים אבל גם הוא יתחיל לחטוף ביקורת רצינית אם דברים לא ישתנו שם.

– יצא לכם פעם לתהות איך זה יהיה לעמוד על מגרש הפוטבול, לקבל את הכדור ליד, שחקני ההגנה דוהרים אליכם ואתם מנסים למצוא רסיבר פנוי? ובכן, אתם לא צריכים לתהות יותר. קבלו את נתן פיטרמן. ראיתי הרבה ק"בים גרועים בחיים שלי. כאלו שניסו להיפטר מהכדור מהר מדי, כאלו שהחזיקו את הכדור יותר מדי. כאלו עם קבלת החלטות איומה. ואיכשהו, פיטרמן מצליח להתעלות על כל אלו – כל הטיבו, ג'מרקוס ראסל וג'וני מאנזיל שראיתי בחיי. הוא פשוט לא נראה קשור למשחק הזה שנקרא פוטבול. כאילו לקחו בחור מהרחוב, הלבישו אותו במגינים וקסדה, טפחו לו על הגב ואמרו – שיהיה לך בהצלחה, תתפלל שהק"ב הפותח לא ייפצע.

אבל הק"ב הפותח, ג'וש אלן – עוד אחד שלא נראה שצפוי לו עתיד מזהיר במיוחד, דרך אגב – נפצע ופיטרמן נאלץ לעלות שוב למגרש. בדרייב הראשון שלו קרה דבר מפתיע. הוא יידה את הכדור הכי רחוק שאפשר ואיכשהו היה שם רסיבר לתפוס אותו לט"ד. מפה זה רק התדרדר. באפלו עוד קיבלו את הכדור בפיגור 7 עם סיכוי לחזור למשחק אבל פיטרמן כבר דאג לזה, עם שתי חטיפות, אחת מהן חוזרת כל הדרך לאנדזון. אישית, פשוט בא לי לחבק את פיטרמן ולקוות שכבר יימצא את יעודו בתור רואה חשבון או עורך דין וישמח קצת את אמא שלו.

– אחרי ההפסד המביך לבפאלו לפני שלושה שבועות, גם השבוע מינסוטה הסתבכה עם קבוצה חלשה, הפעם עם הקארדינלס. וזה אחרי ניצחון יפה שבוע שעבר על האיגלס ומשחק מעולה מול הראמס. נראה שהויקינגס מתאימים את עצמם לרמת היריבה ובעיקר – לא מצליחים לדרוס. וזה כשיש להם אולי את צמד הרסיברים הכי טוב בליגה, משחק ריצה מצוין וק"ב טוב מאוד. אני לא בטוח עדיין מה זה אומר, אבל די משוכנע שזה לא טוב. מרגיש כמו קבוצה שלא מגיעה מספיק מוכנה למשחקים. קבוצה טובה לא נופלת מול קבוצות חלשות וגומרת משחקים כאלו מהר.

– עם הדרך שבה בית ה-AFC דרום נראה השנה, יוסטון בהחלט מסוגלים להתמודד על הפלייאוף, אבל בקצב הזה דשון ווטסון יגמור את העונה הרבה קודם. קו ההתקפה שיש לו הוא פשוט נורא ואיום (שבעה סאקים השבוע) והוא מבלה את רוב הזמן שלו בהתחמקות ממגינים. זה רע לקבוצה שלו ובעיקר רע להתפתחות של ווטסון עצמו שלא לומד איך להיות ק"ב יעיל. כאמור, יפוטר ביל אובריאן לאלתר

– עוד ק"ב שבילה את יום ראשון כשהוא עושה חיקוי של אנטילופה בספארי הוא מרקוס מאריוטה המסכן שחטף לא פחות מ-11 סאקים מהרייבנס. למעשה, למאריוטה היו פחות השלמות (10) מסאקים. אם דיברתי בתחילת הטור על זה שאין ממש הגנות טובות כרגע, אז קבוצה שכן מתבלטת עם הגנה טובה הם הרייבנס, שהשאירו את הטייטאנס המאוד לא יציבים על האפס והמשיכו את הרצף של לא להרשות ט"ד בחצי השני (או במקרה של השבועיים האחרונים – בכלל). הרייבנס העונה הרשו 34 נקודות לבאנגלס אבל חוץ מזה לא נתנו יותר מ-14 נקודות בחמשת המשחקים האחרים. ההגנה שלהם  נראית על אמת כרגע. אבל, בליגה שבה התקפות פורחות, האם הגנה טובה מאוד והתקפה בינונית (שזה מה שיש להם כרגע) יכולים להספיק?

– כמו שזה נראה כרגע, לג'איינטס יש חוסרים במלא מקומות במגרש. הם התפתו למלא, אם על ידי החתמה (בקהאם) או בדראפט (בארקלי) את עמדות ה"סקיל" אבל בקווים הם מאוד מאוד דלילים ורואים את התוצאה ישירות על המגרש. דווקא מקום שבו הם חשבו שהם סגרו את הפינה, אחרי כמה שנים עם אריק פלאורס האיום ונורא, זה בלפט טאקל כשהחתימו את נייט סולדר, האיש שהגן על הצד החלש של בריידי בשנים האחרונות.

אין לי יותר מדי דגימה כדי להגיד האם היה מדובר בנפילה זמנית או במשהו קבוע אבל לפי המשחק האיום ונורא מול פילדלפיה (אמרתי בשבוע שעבר שלא צריך לדאוג להם, כן?) יש מצב שהק"ב עושה את האופנסיב ליין לא פחות משהליין עושה את הק"ב. כשיש לך ק"ב שמשחרר את הכדור תוך שתי שניות ולא מפחד לזרוק תחת לחץ אז האופנסיב ליין שלו נראה מצוין. כשיש לך אחד שמחזיק את הכדור יותר מדי או זורק את הכדור מהר מפחד מהלחץ המתקרב – הליין פתאום נראה רע מאוד. ואולי, בלי דאנטה סקרנצ'יה, אופנסיב ליינמנס של הפטס פשוט לא נראים אותו הדבר.

– אני די בשוק שאטלנטה הצליחו לא להפסיד את המשחק לטמפה עם הלטרל המוזר הזה (מה בדיוק ג'מיס ניסה לעשות שם?) עם איך שהעונה שלהם הולכת כרגע. זה די מדהים מה שקורה עם הקבוצה הזאת. חוליו ג'ונס תפס כבר 750 יארד בשישה משחקים – אבל איך שהוא עוד לא תפס ט"ד אחד. ומאט ראיין עומד כרגע על מספרים של 69 אחוז השלמה, כמעט 2000 יארד, 14 ט"ד ורק 2 אינטרספשנס לרייטינג של 113 – רביעי בליגה ונופל רק במעט מה-117 שהוא העמיד בעונת ה-MVP שלו לפני שנתיים – ועדיין הפלקונס היו כפסע מלעמוד על מאזן של 1-5. איזה קבוצה מוזרה (ופצועה).

– אין לי הרבה מה להגיד על המשחק בין הסטילרס לבאנגלס – משחק מצוין שנגמר במי מחזיקה את הכדור אחרון. אבל אני אגיד לכם את זה – ביג בן היה ויישאר ווינר.

– וגם עוד עשרים שנה אני לא אחליט מה אני חושב על אנדי דלתון.

– בשביל זה אנדרו לאק עבד כל כך קשה לחזור מפציעה במשך שנתיים? כואב הלב עליו.

– פרנק גור עם מאה יארד בקרקע, אדריאן פיטרסון עם כמעט מאה. העולם כנראה עדיין שייך לזקנים.

– מוכרח לומר שאני מאוד נהנה ממה שקורה עם ג'ון גרודן באוקלנד. חשבתי שזה יילך גרוע, לא חשבתי שזה יילך כל כך גרוע, כל כך מהר. ובינתיים, גם אמרי קופר בדרך החוצה ויש דיבורים גם על דרק קאר. בינתיים, שימו לב לטבלת המסירות הזאת של דרק קאר בהפסד המביך לסיאטל. האיש איבד את כל הביטחון שלו, מוסר רק על בטוח:

– איזה תפיסה אדירה של סמית שוסטר:

https://twitter.com/thecheckdown/status/1051538328292446208

– ואיזה תפיסה של פאנצ'נס:

https://twitter.com/thecheckdown/status/1051535976986632192?s=19

– נראה שמישהו בשיקגו ראה קצת יותר מדי MMA:

– ואלוהים, זה נראה כואב:

– על זה אין לי אלא להגיד – מה??

https://twitter.com/NFL_Memes/status/1051540452204253187?s=19

– ואני יכול לראות את הדרך שבה גרונק מנער את המגן פה גם עוד מאה פעמים:

מכביבול 145: פותחים יורוליג עם הפסד, מה הלאה?
כסף כבר לא מספיק להם

46 Comments

NoOne 15 באוקטובר 2018

דנבר היא קבוצה רעה והיא כמו כל קבוצה רעה בדרך כלל משחקת יותר טוב בבית מאשר בחוץ , וזה לא בושה להפסיד לסמי בוי , השחקנים של דנבר יכתבו בביוגרפיה שלהם שהם הפסידו לרוקי שהולך להיות אגדה ובמיוחד יטחן את הפאטס בעשור הקרוב, גם לאנדרו לאק יש הרבה ללמוד מסמי בוי , במיוחד שלאק צריך להתרכז בלמסור לרסיברים שמסוגלים לתפוס.

"אולי, בלי דאנטה סקרנצ'יה, אופנסיב ליינמנס של הפטס פשוט לא נראים אותו הדבר"

אתה מתכוון שאי אפשר לעשות הולדינג בלי לקבל דגל כשאתה כבר לא בפאטס…….

תבדוק את הט"ד הראשון של היל אתמול נגד הפאטס שזה נראה כאילו מהומס ניסה למסור להאנט ואיך שהוא זה הגיע להיל , ותראה שהסיבה שזה קרה זה כי שהאנט ניסה לקפוץ כדי לתפוס את המסירה 52 של הפאטס פשוט עשה לו תאקל ומנע ממנו לקפוץ , והשדרים אפילו לא שמו לב לזה אבל תהו קשות איך מסירה שהייתה אמורה להיות להאנט הגיעה להיל בטעות , העיקר שהדגל נשאר בתחת של השופט.

Maldini 16 באוקטובר 2018

מייקי סמית וסנדלי השורש מפוטרים ואתה כרגיל מתעסק לי בשטויות.

מאיפה נביא עכשיו את האיזי מאני השבועי כשכבר אי אפשר יותר להמר אובר במשחקים של טמפה? איך נוכל לשים בראש שקט פרופ'ס אנדר סאק'ס על ג'ייסון פייר טרומפלדור? עם מי עכשיו מיקו גריימס תלך מכות בחנייה אחרי משחקים עכשיו כשלבעלה יהיה סיכוי כלשהו לשמור על קונוס?

במקום צריך לחיות על הקצה ולסמוך על קבוצה של מייק מקארתי שלא תדפוק לנו את הטיזר ותצליח לכסות 2.5 נקודות בבית מול CJ בטהארד.

יובל 16 באוקטובר 2018

סמי בוי אכן היה מצוין ומגיע לו כל הכבוד,
ועדיין לא כל משחק הוא יפגוש בסקונדארי כזה חלש, אולי הכי חלש בליגה, עם ליצנים כמו נייט היירסטון וקני מור שעדיין משחקים 100 אחוז מהסנאפס כי לא רוצים שבדיחות כמו פייר דסייר וקווינסי ווילסון יראו מגרש, ועם פרי סייפטי – מייק מיטצ'ל- שהרגע הרימו מהרחוב ועדיין שיחק 76 אחוז מהסנאפס.

אני מאמין שייקח לו לפחות שנתיים-שלוש עד שיוכל להתמודד שווה בשווה מול פלפוטין ושות'.

Rbi 17 באוקטובר 2018

מה שאתה כותב על סמי בוי מזכיר לי מה כתבת לפני שנה על מרקל פולץ' ועל הטרייד עליו ביחס לג'ייסון טייטום…

אח שלו 17 באוקטובר 2018

שאל אותו אם הוא ראה מה טאטום עשה אתמול לחבר שלו אמביד.

מיקיג' 16 באוקטובר 2018

1. ראיתי חלק גדול מהבילס יוסטון ואפשר לסכם את ההבדל בין השתיים שלבילס חסרים שחקנים וכישרון וליוסטון יש מאמן אפס שזה לא יאומן. 2. צריך לפטר את כולם בגרין ביי. 3. מחצית שניה בסינסי סטילרס, בן יכול היה לעמוד 10 שניות בפוקט והליין של הבנגלס לא התקרב ללהתקרב אליו. אם ככה זה יימשך לא יעזור דלתון על ספידים 4. אני נותן לעצמי שנתיים לפני שאתחיל להתרווח בחיוכים גדולים מול המשחקים של דארנולד אבל רבאק איזה כיף איתן

פרקש 16 באוקטובר 2018

אריאל אתה יודע למה ווינסטון פתח במקום פיצפטריק?
ואגב אני יודע שאתה אוהב את קאזינס והמספרים שלו וזה אבל אני חושב שפשוט אין לו את זה. לא יודע למה הוא נותן לי את התחושה הזאת אולי זה בגלל שיש לו כריזמה של דג סלמון מחוץ למים

אריאל גרייזס 16 באוקטובר 2018

המשחקים האחרונים של פיצפטריק היו חלשים יחסית (מה שמדהים זה שהוא עדיין עומד על רייטינג עונתי של משהו כמו 114) ומראש ווינסטון היה הפותח, פיצפטריק פתח רק כי ווינסטון היה מושעה לשלושת הראשונים. אישית אני חושב שעדיף להם עם פיצפטריק אבל מה אני מבין.
לגבי קאזינס – כריזמה זה אוברייטד לדעתי. האיש מביא את המספרים.

פרקש 16 באוקטובר 2018

מביא את המספרים זה נכון רק קצת תמוה בעיני איך מיניסוטה פחות טובים משנה שעברה למרות כמעט אותו סגל

אריאל גרייזס 16 באוקטובר 2018

ההגנה שלהם הרבה פחות טובה השנה מסיבות לא ברורות

פרקש 16 באוקטובר 2018

תראה זה עדיין ממש מוקדם לומר אבל מבחינתי השנה זה המבחן שעל פיו אני אשפוט
אותו סופית. אם הם לא עולים לפלייאוף הוא שרוף

אח שלו 16 באוקטובר 2018

הנתון הסטטיסטי הכי באד אס של הפאטס הוא נתון אחר: מאז 2009 (150 משחקים), הם פגשו (רק) 12 פעמים יריבה שהגיעה למשחק עם מאזן טוב יותר מהם. במשחקים האלה הפאטס 12-0. בהצלחה עם להמר נגדם.

העניין עם ההגנה של הפאטס הוא בלתי פתיר. ועובדה, כמו שגרייזס אמר – זה שלושה משחקים רצופים שאנדי ריד שם עליהם 40 נקודות ומעלה בעונה הרגילה. הם יודעים מה הולך לבוא, מוכנים לזה, ובכול זאת חוטפים (אגב – שום קבוצה אחרת לא שמה מעולם 40 נקודות על הפאטס של בליצ'ק אפילו לא פעם אחת). הסיבה פשוטה: אין להם מספיק אתלטיות או כישרון להתמודד עם התקפה חכמה. התקפה שמשחקת על כול המגרש, גם לרוחב. הם לא מסוגלים להגיע לעשות תאקלים, ולא מסוגלים להגיע לק"ב לסאקים. כול מה שנשאר לקוות זה שההתקפות שהם יפגשו יהיו פחות חכמות או שיירו לעצמן ברגל. ברוב המקרים זה יקרה. אבל בפלייאוף זה מתכון בעייתי.
בעיה אחרת עם הפאטס היא שלראשונה בעידן בליצ'ק הם גרועים בספיישל טימס. זה קצת יותר פתיר.

ועדיין: גרייזס שואל "כמה פעמים ההגנה שלך תתן 43 נקודות?". התשובה – אם ההגנה הזו של הצ'יפס פוגשת שוב את הפאטס – היא "כמה שיצטרך". בשביל לעבור את הפאטס בפלייאוף אתה צריך קודם כול לעצור את הריצה. כי אחרת לא תצליח לעצור את בריידי בהמרות קצרות.

אח שלו 16 באוקטובר 2018

ותוספת קטנה: קרה משהו במשחק שיכול להרוס לפאטס את העונה. מרקוס קאנון התאקל יצא עם זעזוע. יש לו היסטוריה ארוכה של זעזועים. אם קאנון בחוץ להמשך העונה, זו מכה קשה להתקפה. והפאטס לא יכולים להרשות לעצמם ירידה ביכולת ההתקפית.

Manuel, Fawlty Towers 17 באוקטובר 2018

"שום קבוצה אחרת לא שמה מעולם 40 נקודות על הפאטס של בליצ'ק אפילו לא פעם אחת".

סופרבול 52 פילדלפיה?..

דור 17 באוקטובר 2018

עם איזה מאמן?
דאג פדרסון, מבית היוצר של אנדי ריד…

אח שלו 17 באוקטובר 2018

שים לב ל"בעונה הרגילה" שנמצא שם. וכמו שדור אמר, הנקודה היא אותה נקודה: אצל פטרסון זה אותו סיפור בדיוק. אותה התקפה. הפאטס רואים את זה, יודעים שזה בא, ולא מסוגלים לעצור את זה. מה שאומר לי שזה לא פתיר. אין להם את השחקנים המתאימים לעצור את זה.

ק. 17 באוקטובר 2018

".. .בעונה הרגילה"

ישראל ב 16 באוקטובר 2018

הבנגאלס היו מנצחים אם לא ניהול השעון הזוועתי בהתקפה האחרונה. יש 2 דקות על השעון ו-3 פסקי זמן לכל קבוצה. תעשו מהלך ריצה או 2 להעביר את השעון או להכריח את הסטילרז לקחת פסק זמן. לתת לביג בן 68 שניות ו-3 פסקי זמן להגיע לטוח של פילד גול זה מתכון בטוח להפסד.

ישרון 16 באוקטובר 2018

תיקון קטן 78 שניות.
לא שמה שכתבת לא נכון בכללי, אבל במהלך הספציפי הזה שהוא חייב טאצ'דאון, לנסות ביג פליי בדאון שני לא נשמע לי כזה הזוי (במיוחד בהתחשב בהיסטוריה). בכל מקרה כמו שאריאל כתב ביג בן במיטבו, הדרייב האחרון היה הדובדבן של המשחק שלו, לקח את ההחלטות הנכונות, היה חד ויעיל וזה מה שהביא את הניצחון בסופו של דבר.

קורדל סטיוארט 18 באוקטובר 2018

אותה טעות שעשו סטילרס לפני ההפסקה ועוד נתנו להם להחזיר תכדור מעבר לאמצע המגרש,מה שיכל לעלות להם במשחק.

פצפוץ חמוץ 16 באוקטובר 2018

מה עם איזה מילה על הקבוצה הטובה בליגה, הראמס. שני ניצחונות קשים על קבוצות בחוץ, וגם שבוע שני שגרלי בייל אוט גוף עם משחק פושר. האיזון בין משחק הריצה המצויין מצד אחד והמסירה בצד השני, עושה את ההתקפה של הראמס קשה לעצירה.
ההגנה עדיין לא שם. זה מפתיעה, אחרי שהם שפכו כל כך הרבה כסף באוף סיזן לחזק אותה. אם אני לא טועה, היא מדורגת רק במקום ה 29.

אריאל גרייזס 16 באוקטובר 2018

באלוהים שלי, אני לא מהמסננים אבל אני אתחיל לחסום כל מי שיגיד "למה אתה לא כותב על..". כבר כתבתי על זה לפני שבועיים – לא יכול לראות את כל המשחקים וגם כשאני רואה משחק לא תמיד יש לי איזה תובנה להגיד עליו. חלאס, כתבתי 2,700 מילה. לא תקבלו משהו על הקבוצה שלכם כל שבוע

עובר אורח 16 באוקטובר 2018

אני בטוח שיש איזה בוט שמפרסר את הכתבות שלך ומוציא תגובות של "למה לא כתב על… " על מי שלא הוזכר. כל קבוע אני יכול לשים הימור בטוח על התגובות האלה…

סתם אחד 16 באוקטובר 2018

תנוחי

שי אורן 16 באוקטובר 2018

בשבוע הבא ההגנה מס 1 של הרייבנס מארחת את ההתקפה מס 1 של הסיינטס. אפשר יהיה לראות אם זאת סתם הגנה מצויינת או היסטורית.

רן מפעם 16 באוקטובר 2018

לא יאמן הארגון הזה שנקרא גרין ביי.
QB טירון וקבוצה חלשה וגם מזה צריך להוריד מכת פציעות של SF ועדיין GB מנצחים עם השיניים בזכות ריכוז על של חייזר שלא מסוגל להפסיד גם אם זה ממש משתלם לקריירה שלו.
פלייאוף יהיה הישג גמר NFC יהיה נס.
עוד עונה הלכה לפח

רענן 16 באוקטובר 2018

אחרי החוזה שאהרון לקח /קיבל זה עליו.
לא פוצץ , לא דרש טרייד , לקח את הכסף ושתק .
" יש מי ששר כדי להעביר את הזמן " שר יוסי בנאי זצ"ל

נתי 16 באוקטובר 2018

ההגנה לא פתירה. הייטאואר מתחיל להשתפר קצת, אבל הוא לא יחזור למה שהיה והוא לא יפתור את בעיות המהירות.
אבל
בניגוד לעבר, יש מימד הגנתי בכל זאת שאפשר להביא בחשבון: זה המימד שסוני מישל מוסיף, מימד הריצה (וזה משמעותי פי אלף מבלאונט, שהיה מצויין על קו השער, אבל ממוצעי הנשיאה שלו לרוב לא היו טובים), מה שיאפשר לנהל שעון טוב יותר, ולהשאיר את ההתקפה יותר זמן על המגרש. ואם תוסיף את מה שכתבת על היחלשות כללית של ההגנות, אז יש מקום לאופטימיות.
גם בהתייחס למשחק עצמו – שוכחים את היתרון שהרוויחה קנזס בספיישל טימז, וזה כן עניין בר שיפור לכאורה, אבל זה מאוד לא אופייני מלכתחילה, אז אולי זו סתם אופטימיות יתירה.
יהיה מעניין מאוד לראות את הדינמיקה בסטילרס כשבל יחזור, אחרי כל הדיבורי חדר הלבשה שהיו שם.
ועוד שאלה: למה התפיסה הזו של ג'וג'ו הוגנת ומותרת על פי חוק? הרי אם זה היה הפוך זה דגל מיידי. זה משהו שתמיד צורם לי חוסר השיויון בין הכלים שמותרים לתוקף לעומת מה שמותר הפוך. בדומה לרצים שפעמים רבות תוקפים עם הקסדה כדי להרוויח עוד קצת, בצורה שאסורה להגנה, ולא ראיתי אף אחד ששורק על זה. יש הבדל בין חוקים שבאים להקל על הגנה, לבין חוסר שיוויון בסט הכלים המותר בשימוש, לא?

7even 16 באוקטובר 2018

המשחק בין הסיינטס לליונס – W T F?? מה זה הדבר הזה?
המשחק הכי מוזר שראיתי בחיים שלי.
זה היה מאד קרוב להיגמר באיזור ה 10-60 ואיכשוה הפך לצמוד.

והדולפינס חייבים לעשות את זה קשה? טפי…כמה עצבים הם מייצרים האימפותנטים האלה.

ק. 17 באוקטובר 2018

סיינטס לליונס???

ישרון 17 באוקטובר 2018

גם אני לא הבנתי, שתיהן היו בשבוע ביי המחזור הזה.

אהוד 16 באוקטובר 2018

אז דאלאס הולכת לעוד 8-8? מפסידה הכול בחוץ, מנצחת הכול בבית.

Jhkj 20 באוקטובר 2018

כל עוד גארט וג'רי ג'ונס כאן 8-8 זו התוכנית

Inyourhead 16 באוקטובר 2018

אני חושב שהפאטס השתמשו בשעון באופן מושלם מול הצ'יפס. גם אם זה אומר לוותר על הנשק העיקרי שלך (דרייברים מהירים של בריידי) כשמאהומס יכול לשים טאצ'דאון מכל טווח, עדיף להשאיר את ההתקפה שלהם כמה שיותר כל הספסל. ועדיין, בגלל כמה שטויות פאמבל מיותר והחזרה נדירה זה כמעט לא הספיק.

Carson wentz 16 באוקטובר 2018

הגאיינטס לא איום ולא בטיח, קבוצה גרועה ומחרידה, חסרת סיכוי לצאת מהמקום האחרון בבית…. לא צריך להגזים

אורן השני 16 באוקטובר 2018

מאיפה בליצ'ק שולף את הרצים האלה כל עונה?

עידו ג. 16 באוקטובר 2018

סוני מישל? הם השקיעו בו בחירת סיבוב ראשון זה לא כל כך מפתיע. בעצם אולי כן אם הרקורד של בליצ'ק בסקיל פליירס.

עידו ג. 16 באוקטובר 2018

לגבי נתן פיטרמן – אכן תמונות קשות. אבל (וזה באמת אבל קטן) יש ק"ב פעיל בליגה היום שהתחיל את הקריירה באופן די דומה. פיטרמן ב-6 משחקים עד עכשיו מסר ל-9 חטיפות מ-79 נסיונות מסירה (11.1%) ב-44% השלמה ורייטינג של 29.9. הק"ב המדובר מסר בחמשת המשחקים הראשונים של הקריירה (ארבעה למעשה) ל-8 חטיפות ב-74 ניסיונות מסירה (10.8%) ב-53% השלמה ורייטינג של 28.1. הוא מסר ל-0 טאצ'דאון בעוד שפיטרמן השיג 3 והפסיד את כל המשחקים (פיטרמן לפחות ניצח אחד). הוא גם הופל 15 פעמים לקרקע לעומת 4 בלבד של פיטרמן.
את העונה דרך אגב הוא סיים עם 11 חטיפות TD אחד ורייטינג של 40.8.ב-10 משחקים. מי הק"ב? אני אתן רמז – זה לא בריידי אהה וגם לא רוג'רס אבל שינוי עוד יכול להגיע.

יובל 16 באוקטובר 2018

אתה יודע מה משעשע?

האלק-נצחון היחיד של פיטרמן היה בשנה שעברה נגד הקולטס, במשחק השלג המפורסם (הוא התחיל את המשחק אבל נפצע והוחלף במחצית ובפאלו הצליחו לנצח את המשחק בהארכה אחרי שהשופטים נתנו להם אותו במתנה והנצחון "נזקף" על שמו ).

ונגד מי הוא (כנראה) ישחק בשבוע הקרוב, עכשיו שג'וש אלן פצוע? ניחשת נכון, הקומנדו של קווינסי ווילסון, פיליפ דסייר וחבורתו.
תהייה בטוח שהוא הולך להיראות כמו קוורטרבק לגיטימי לגמריי נגדנו.

תום 16 באוקטובר 2018

אלכס סמית׳. אָ גְרוֹייסֵע מְצִיאֶה

עידו ג. 16 באוקטובר 2018

גרויסע מציאה או לא, ק"ב סופר לגיטמי שפותח כבר עונה 13 בליגה עם חמש עונות בפלייאוף. מגבלותיו ידועות אבל אם נסתכל על התדמית הנוכחית שלו היא הפוכה לחלוטין ממה שהתחלת הקריירה שלו הציגה.

רוני 16 באוקטובר 2018

אלכס סמית׳ תוקע את הקבוצה. מצד אחד אין סיכוי לסופרבול מצד שני אין סיכוי לבחירות טובות בדראפט (אלא אם עושים כמו קנזס טרייד ענק כדי לקפוץ קדימה). הסטטיסטיקות שלו טובות אבל חסר לו איזו ווינריות או מהלכים בקלאצ׳ או לא יודע מה. עדיף ג׳ו פלאקו שפעם בעשור נותן פלייאוף מהחלומות ושאר הזמן בינוני או פחות מזה.

Maldini 16 באוקטובר 2018

מדוייק. סוג ה-QB הגהינומי ביותר שקיים בליגה. יש סיבה למה אנדירידביתספרלאימוןפוטבולבעמ הטיס אותו אחרי כביכול 4 עונות "מוצלחות" רצופות. מספר המאמנים והאירגונים האחרים בליגה גונבת הדעת הזאת שהיו עושים את זה שואף למינוס מיליון.

ישרון 17 באוקטובר 2018

נראה שהסטילרס סיימו עם הנגאובר ספטמבר והתחילו להתאפס על עצמם. בל לבנתיים לא חזר ותכלס איך שקונר נראה זה גם לא ממש משנה. שאלה למומחים מה האופציות של פיטסבורג בטרייד הזה?
ניצחון חשוב ואחרי הביי עוד 2 משחקים חטיבתיים שחייבים לנצח, נסמן v עליהם ואפשר להרגע.

ח.ג 17 באוקטובר 2018

הרייבנס זכו ב2 אליפויות עם הגנה מדהימה והתקפה בינונית, אני כותב את זה רק בגלל הפרשנות האוטומטית הזאת שפרשנים אוהבים להגיד כל הזמן על ההתקפה של הרייבנס. בלי קשר לזה ההתקפה של הרייבנס קצת יותר מבינונית וכנראה ההתקפה הכי טובה שהיתה לה עד היום. זה לא שהם הסיינטס או הראמס אבל 9 ביארדים 12 בנקודות זה לא הכי הכי בינוני וכשההגנה לא נותנת לאף אחד מכל 14 נקודות במשחק אני חושב שזה די מספיק לשאלתך. הבעיה של הרייבנס היא אחרת, בהיעדר עקביות ושחקנים בולטים הם מסוגלים לקרוס לתוך עצמם לתת לסטילרס עוד טאצ׳דאון ניצחון ברגעים האחרונים ולפספס את הפלייאוף בשנה השלישית ברצף בגלל חוסר משמעת ונטייה ללוזריות (שלא היתה קיימת בתקופת לואיס ריד אבל ממש ממש בולטת תחת שלטונו של פלאקו)

ליאור (אחד מתוך רבים, מסתבר) 20 באוקטובר 2018

הליגה השתנתה והגנה לא מביאה אליפות יותר

Comments closed