נו האדל – צמצם הפסדים, צמצם (סיכום מחזור שביעי של פוטבול)

בליגה של היום אתה לא יכול להרשות לעצמך לסחוב משקל עודף

אחד הדברים שפוטבול מאוד מצטיין בהם, להרגשתי, זה התחושה שכל דבר הוא נזיל וגמיש. קבוצה יכולה שנה אחת להיות בתחתית ועם כמה החתמות חכמות ובחירות דראפט טובות, תוך שנתיים היא מסוגלת להפוך לקונטנדר. תמיד הדוגמא שאני חושב עליה היא ניו אורלינס, שהיתה הבדיחה של הליגה שנים ואיך שהחתימה את דרו בריס הפכה להיות קונטנדר כמעט קבוע. כמובן, שחקנים כמו דרו בריס לא נהיים זמינים בדרך כלל (מה שמעלה שאלת יקום חלופי שבו בריס לא נפצע בסוף אותה עונה – האם סן דייגו מחתימים אותו ומעבירים הלאה את ריברס? ואם כן, מה היה קורה למועדון הזה?) אבל זה לא אומר שאי אפשר לשנות את גורלך מקצה לקצה מהר מאוד (נתון זה מתייחס למרבית הקבוצות. לא, בפאלו, לא לגביכם).

הדוגמא הכי טובה לעניין הזה היא ג'קסונוויל שבמשך שנים דישדשה בתחתית הליגה ושנה שעברה הגיעה מרחק אינצ'ים מלעלות לסופרבול. הדבר המעניין לגבי הג'קסונוויל האלו זה שהם עשו את השינוי הזה של 180 מעלות בלי להביא ק"ב חדש ומוצלח. בדרך כלל, שינוי מהסוג הזה הוא פונקציה של שני גורמים מרכזיים – מאמן וקוורטרבק. אז ג'קסונוויל שינו מאמן ועשו החתמות טובות אבל לא החליפו ק"ב אלא דבקו בבלייק בורטלס.

ופה מגיע החסרון של הנזילות של הליגה – כמו שהיית למעלה שניה אחת, אתה מסוגל להיות גם למטה שניה אחר כך. החלטה או שתיים שגויות וכל בניין הקלפים שלך מתפרק (נתון זה מתייחס למרבית הקבוצות. לא, ניו אינגלנד, לא לגביכם). וג'קסונוויל, נראה, עשו טעות אחת קריטית – לא רק שהם לא החליפו ק"ב, הם גם החליטו שהוא העתיד שלהם. זה נכון שבורטלס הראה ניצוצות שנה שעברה. אבל ניצוצות זה לא מספיק. ק"ב גרוע לא הופך פתאום לק"ב מצוין בשנה החמישית שלו. ומה שעוד יותר חמור – לא רק שהם השאירו את בורטלס ולא הביאו מישהו במקומו, הם גם החתימו אותו על הארכת חוזה! ועכשיו, אם הג'אגוארס יחליטו שהגיעו מים עד נפש והגיע הזמן לעבור הלאה, הם יהיו חייבים לו בשנה הבאה משהו כמו 16 מיליון דולר מול התקרה. אם תסתכלו על ההתנהלות של מיאמי מול טינהייל תקבלו בדיוק את אותה שגיאה ניהולית חמורה.

מה רוצה להגיד? בליגה הזאת אתה לא יכול להרשות לעצמך לסחוב משקל עודף מת. זה לא בייסבול שבו בוסטון רד סוקס עדיין משלמת חוזים מאוד גדולים לפבלו סנדובל והנלי רמירז ועדיין מצליחה להגיע לוורלד סירייס. זה אפילו לא ה-NBA, שם אתה יכול לחרוג מהתקרה וטעויות ניהול הן נסלחות עד גבול מסוים (המממ, ניקס, הממ). בפוטבול, הגישה הנכונה – שהמייצג הכי טוב שלה הוא בליצ'ק כמובן – היא תחתוך מוקדם מאשר תחתוך מאוחר. כן, לפעמים אתה תשלם על זה. השבוע הפטריוטס שיחקו נגד הברס בשורותיהם נמצא האקים היקס, ליינבקר/פאס ראשר מצוין שבליצ'ק החייה לו את הקריירה ואז ויתר עליו. נחשו מה בדיוק חסר לפטריוטס עכשיו? ועדיין, בשורה התחתונה, בליגה הזאת אתה לא יכול להרשות לעצמך שנות חסד. אתה חייב לצמצם את ההפסדים שלך או שתישאר מאחור.

שבוע שעבר גיל שלי כתב על הג'איינטס שלו שהוא שמח שהם חיכו עם איליי ולא שחררו אותו אחרי שנה שעברה למרות שברור היה לרוב האנשים שהוא גמור. אני כמובן מבין לגמרי את הסנטימנט – כשהסלטיקס שלחו בטרייד את פול פירס זה כאב לי מאוד אפילו שזה היה הדבר הנכון וכשבליצ'ק שלח בטריידים או סתם ויתר על שחקנים שאהבתי – ווס וולקר, דיון בראנץ', אדם וינטארי ועוד ועוד – זה כאב. ממש. אבל מנקודת מבט של מנהל קבוצה, זאת הדרך היחידה להתנהל. ג'קסונוויל עמדו בקיץ האחרון בפני שוק שחקנים עמוס בק"בים טובים. אם בדראפט ובעיקר בפרי אייג'נסי – קירק קאזינס, קייס קינום, אלכס סמית (דרך טרייד) אולי אפילו איליי מאנינג – כולם היו יכולים לשפר אותם. הם העדיפו ללכת לעוד עונה עם בורטלס ועכשיו הם בצניחה חופשית והוא מוחלף באמצע המשחק.

תהרוג או שתהרג בעצמך. צמצם הפסדייך, מנהל.

***

מה עוד היה לנו במחזור הזה?

– המשחק בין ניו אורלינס לבולטימור היה כנראה המשחק הכי טוב של המחזור ואחד הטובים של השנה. בניגוד למשחקים הטובים שראינו השנה, בזה סוף סוף ראינו קצת הגנה והוא הסתיים בצורה הכי ביזארית שאפשר – עם החטאת אקסטרה פוינט של הבועט הכי אמין בליגה (ואולי אי פעם), ג'סטין טאקר. למעשה, כמו שהזכיר השדרן איזה פעם או פעמיים או מאה, עד אתמול טאקר לא החטיא ולו אחת מתוך 212 הבעיטות שלו לאקסטרה קיק (ועוד איזה מאה בקולג'ים). זאת היתה החטאה כל כך מוזרה שאפילו טאקר עצמו לא האמין שהיא קרתה, כמו שאפשר לראות מהתגובה שלו:

בצורה מעניינת, ההחטאה הראשונה הזו של טאקר גרמה לכך שדרו בריס (שגם הגיע ל-500 ט"ד במשחק הזה וממשיך לרדוף אחרי בריידי בתחרות מי ישיג את פייטון קודם) ניצח לראשונה בקריירה את בולטימור – הקבוצה היחידה שעדיין לא הצליח לנצח. וככה אנקדוטה היסטורית למי שעוקב מספיק אחרי הליגה, זה היה סוג של רידמפשן מאוחר (מאוד) להחטאת האקסטרה פוינט הכי הזויה שאני זוכר, אחרי המהלך האדיר הזה של הסיינטס:

אם אני מנסה להסיק משהו מהמשחק הזה הרי הוא שבולטימור בהחלט קונטנדר אמיתי. בשנים קודמות היתה להם הגנה טובה אבל לא מספיק יציבה ובעיקר – ההתקפה שלהם לא היתה מספיק טובה כדי להצליח בליגה של היום שבה התקפה חשובה מתמיד. ההרגשה היא – למרות ההפסד הכואב – שלבולטימור גם יש את ההגנה המתאימה, כזאת שהצליחה להגיע לא מעט לדרו בריס (שעשה במשחק תחת לחץ כמה פעולות אדירות) וגם את ההתקפה שתשלים אותה. זאת לא התקפה שתשים 35 נקודות למשחק, זה ברור. ואני לא בטוח כמה ההגנה של הסיינטס היא קריטריון. אבל, וזה עוד ייבחן בהמשך, הצירוף של ג'ון בראון נותן לפלאקו את מימד העומק שהוא כל כך אוהב והיכולת לגוון עם לאמר ג'קסון מהספסל מוסיפה אופציות להתקפה שלא היו לה קודם.

בכלל, הנה משהו שנדהמתי לראות כשהסתכלתי בבוקס סקור אחרי המשחק – לבולטימור היו 23 ניסיונות ריצה במשחק שהגיעו מ-שימו לב – 8 שחקנים שונים! מדובר במשהו שאני אישית לא זוכר ומלמד על הגיוון במשחק של הקבוצה הזאת.

– עוד דבר שעניין במשחק הזה, שתי הקבוצות הציגו שחקנים שהם פסיאדו-קוורטרבק ונכנסים למהלכים דמויי ווילד קאט. את לאמר ג'קסון כבר הזכרנו, אבל שווה לדבר גם על טייסון היל, השחקן למשימות מיוחדות של הסיינטס שהשיג השנה כבר 125 יארד ב-18 ניסיונות ריצה בלבד (וגם מסר פעם אחת). כבר כתבתי בשבועות האחרונים על הגיוון ההתקפי שנכנס לליגה בשנים האחרונות ואני מאמין שגם זה חלק מאותה מגמה. כן, כבר ראינו את הווילד-קאט בא ונעלם כאילו בלעה אותו הרוח אבל יכול להיות שבזמנו השתמשו בו קבוצות עם ק"בים מוגבלים וזה פחות עבד. כשקבוצה כמו ניו אורלינס משתמשת בו והאיום של מסירה (אם של היל ואם זה כשגם בריס על המגרש) פותחת את ההגנות יותר. בכלל, זה די מדהים לראות קבוצה עם ק"ב מהגדולים בהיסטוריה משתמשת בשיטה הזאת. בפוטבול, כל אדג' הכי קטן שאתה יכול להשיג חשוב. ואסור לך להישאר שניה במקום כי אז תישאר מאחור.

– אני אגיע למשחק של הפטס מאוחר יותר אבל כן רוצה להגיד משהו על שיקגו. אני חושב שאוהדי שיקגו הם זן די מיוחד. הם סבלו משנים קשות של רקס גרוסמנים, קייל אורטונים ועוד כל מיני שמות שרק אוהד הפוטבול המושבע ביותר יוכל לזהות. הסבל הזה גרם לכך שכשיש להם ק"ב שמסוגל להשלים שתי מסירות רצוף, הם רואים בו משיח בן דוד. אלוהים יודע כמה דיונים ניהלתי עם אוהדי שיקגו על ג'יי קאטלר, שכל אוהד פוטבול בליגה חשב שהוא איום ונורא בעוד אוהדי שיקגו תמיד יגידו לך ש"הוא לא גרוע כמו שעושים ממנו". אפילו שנה שעברה כשהוא חזר מפרישה לשחק במדי הדולפינס שמעתי אוהדי ברס שטוענים שמדובר בהחתמה חכמה כי הרי הוא "פרח" תחת גייס בשיקגו והמשפט האהוב עליי – "אם רק היה לו אופנסיב ליין כמו שצריך, הוא היה מצוין".

אבל לא על קאטלר באתי לדון פה אלא על ממשיך דרכו. ראיתי את המשחק של הברס מול הפטס וגם משחקים קודמים של טרוביסקי. ובהחלט יכול להיות שאני בא עם דיעה קדומה כי ראיתי אותו כבר בקולג'ים ולא התרשמתי, אבל להערכתי זה פשוט לא זה. יש ק"בים בליגה שנפגעו קשות לדעתי מהמאמן שיש להם. פרסקוט, דשון ווטסון, כל מי שהיה תחת ג'ף פישר. במקרה של טרוביסקי מדובר בדיוק במצב ההפוך להרגשתי – המאמן שלו עם מערכים יחסית מותאמים אליו מצליח להוציא אותו יותר טוב ממה שהוא באמת. פעם אחר פעם ראיתי את טרוביסקי מסתכל לכיוון האופציה הראשונה שלו, לא מוצא אותו ומתחיל לאלתר, בעיקר בריצה. אם לא חולשה של הגנת הפטריוטס מול ריצות ק"ב (חולשה היסטורית, יש לומר) וכמה פאמבלים לא רצויים, המשחק הזה היה כנראה נגמר הרבה קודם לדעתי. אני לא אשים את הכסף שלי על זה אבל להרגשתי טרוביסקי לא יהיה יותר מק"ב בינוני בליגה במקרה הטוב. תוך כמה משחקים כולם ילמדו את המערכים של שיקגו ואת הנטיות של טרוביסקי וגם את הריצות האלו הוא לא יוכל להשיג. ואז שוב נצטרך לשמוע מאוהדי שיקגו שהוא לא גרוע כמו שהוא נראה.

– ובהמשך לתמה שאיתה פתחתי – כמה זמן אתה ממשיך עם ק"ב בינוני שהשקעת בו בחירת דראפט מאוד גבוהה? מתי enough is enough? מייק ורייבל בטח היה רוצה לדעת.

– אם הזכרתי את ורייבל אז על ההחלטה שלו ללכת על שתי נקודות בסוף המשחק מול הצ'ארג'רס: ראיתי הרבה שקטלו אותו על ההחלטה הזאת, אני דווקא מאוד בעד. אני יודע, ההתקפה של טנסי היתה על הפנים כל המשחק. אבל הנה, היא על ה-2 יארד ליין. כל מה שהיא צריכה זה להכניס את הכדור פנימה והסיכויים שלה לנצח מצוינים (לצ'ארג'רס היו שלושים שניות ושני טיים אאוטס. עדיין). אם כל המשחק הם לא מצליחים להזיז את הכדור, מה הסיכוי שזה יקרה בהארכה? תוסיפו לזה את העובדה שהקבוצה עייפה מאוד, שיש להם טיסה ארוכה חזרה הביתה מלונדון ובטח הם גם ככה בג'ט לג – הסיכויים לנצח בהארכה הם 50-50, הסיכויים להכניס את הכדור מה-2 הם 50-50, למה לבזבז זמן וכוחות?

רק שאלה אחת יש לי לורייבל – למה לעזאזל למסור, ועוד פעמיים (היה דגל בניסיון הראשון) כשיש לך קבוצת ריצה מצוינת עם דיון לואיס, דרק הנרי או מאריוטה בעצמו?

– הייתי מאוד מאוכזב שנתן פיטרמן לא פתח בשביל בפאלו, למרות פציעתו של ג'וש אלן. בסופו של דבר נרשמה הצלחה רבתי כשהק"ב של הבילס – דרק אנדרסון בשבילכם – סיים את המשחק עם רק 3 אינטרספשנס. בינתיים, הבילס לפי מדדים סטטיסטיים הם כרגע הקבוצה ההתקפית הגרועה בהיסטוריה של הליגה. באופן עקרוני, כל מה שקולין קפרניק צריך לעשות בתביעה שלו נגד הליגה זה פשוט להגיש את הקלטת של ההתקפה של הבילס השנה. זהו.

– הייתי רוצה להגיד שאני מבין מה עובר על האיגלס אבל באמת שאין לי מושג. מובילים בבטחה, וונץ משחק מצוין ופתאום קריסה מטורפת, ועוד בבית. דבר אחד בטוח פוגע בהם – הפציעה של ג'יי אג'אי ולפניו של דארן ספרולס השאירה אותם כמעט בלי אופציות ריצה נורמליות, כאלו שמאפשרות להרוג את המשחק כשאתה מוביל. טרייד על לביאון בל כל כך מתבקש שאני לא מבין איך הוא עוד לא קרה עדיין.

– הניצחון של הצ'יפס על הבאנגלס בלילה היה הצהרת כוונות מאוד רצינית אחרי ההפסד לפטריוטס שבוע שעבר. זה שמהומס אחלה, זה כבר ידענו (האיש עם 22 ט"ד אחרי שבעה משחקים!) אבל מה שהרשים אותי במשחק הפעם זה ההגנה של הצ'יפס, שבניגוד לשבוע שעבר (ובכלל לעונה) באה לשחק. נראה בהמשך (יש להם עוד כמה משחקים לא קלים – בולטימור, ראמס, צ'ארג'רס) האם באמת יש שיפור.

– הבאנגלס? יום עסאל יום באסל. כמו שכתבתי שבוע שעבר – אנדי דלטון זה אחד הנעלמים הכי גדולים בעולם מבחינתי. באמת שאני לא מסוגל לפענח אותו. דבר אחד בטוח – יציב הוא לא. וזאת בעיה אפילו אם הם יגיעו לפלייאוף.

– שבוע מוזר משהו לקיקרים. חוץ מהחטאת האקסטרה פוינט של טאקר היה לנו את הבועט של טמפה ביי שהצליח להחטיא שני פילד גולס קצרים מ-40 יארד (השני כדי לנצח את המשחק) אבל אז הכניס אחד מ-59 כדי לנצח אותו בהארכה. והיה לנו את דאלאס שהצליחו לעשות פולס סטארט כדי לדחוף את הבועט שלהם חמישה יארדים אחורה, חמישה יארדים שהיו ההבדל בין לנצח ללהפסיד את המשחק. דאלאס.

– ואם דאלאס, הרי שעכשיו ראיתי שהקאבויוז עשו טרייד עם אוקלנד על אמרי קופר בשביל בחירת סיבוב ראשון. מה שמביא את ג'רי ג'ונס שוב למקום הראשון ברשימת הלא-יוצלחים שמנהלים קבוצות פוטבול על חשבונו של גרודן. כאילו, גרודן החריב את אוקלנד מהיסוד אבל אני מניח שהבטחון התעסוקתי שלו מאפשר לבנות את הקבוצה מחדש – יש לו עכשיו שלוש בחירות דראפט ראשונות בדראפט הקרוב. דאלאס, לעומת זאת, כל כך לחוצה שבזבזה בחירת סיבוב ראשון על מישהו שיוסיף לה אולי עוד ניצחון אחד. כבוד, ג'רי ג'ונס.

– דרך אגב, אני בכלל לא בטוח שגרודן סיים עם הטריידים. בהחלט יכול לראות אותו שולח את דרק קאר לאנשהו (סך הכל יש לו חוזה ענק והוא לא נותן תמורה ששווה אותו) ובונה לגמרי מחדש קבוצה בצלמו. אני תוהה אם זאת היתה הכוונה שלו מלכתחילה בטרייד על חליל מאק או שהוא פשוט זרם עם מה שקרה, אבל סך הכל הכיוון שלו נכון. מה שכן, מדובר בהימור לא קטן. אתה צריך לקלוע בול בבחירות שלך כדי שזה ישתלם.

– אין לי יותר מדי סרטונים להראות השבוע. רק את קארים האנט עושה מה?

– ואת דאנדרה הופקינס שכנראה הולך לקבל פינה קבועה פה:

הגענו לפטריוטס. מוזרים המשחקים של הפטס, מאוד מוזרים. המשחק עם הקולטס היה מוזר, גם זה עם קנזס סיטי היה מוזר אבל זה עם שיקגו הכי מוזר. כל כך מוזר שאפשר להגיד שלפטס היו טונות מזל לנצח את המשחק וגם מלא חוסר מזל שמנע מהם לגמור את המשחק הרבה יותר מוקדם, עד כמה שזה אפשרי. מצד אחד שני פאמבלים (הדרך שבה הכדור קפץ מהיד של פטרסון בפאמבל הראשון ישר לשחקן של הברס היתה מדהימה) ועוד אינטרספשן מצחיק, מצד שני – החזרת קיקאוף לט"ד ועוד חסימת פאנט לט"ד. מצד אחד, עוצרים את משחק המסירה של טרוביסקי רוב המשחק וגם חוטפים אותו פעמיים נהדר (החטיפה השניה פשוט אדירה, מהלך יפהפה של פוטבול), מצד שני הוא מטייל על המגרש חופשי ובאיזה שהוא שלב היו לו יותר ריצות מהשלמות.

השורה התחתונה היא שההתקפה של הפטס, אפילו בלי גרונקובסקי ועם פציעה של סוני מישל (שנראה שהיא לא יותר מדי רצינית, שזאת אנחת רווחה מאוד גדולה לפטס, הייתי בטוח שהוא קרע את אחת מרצועות הברך) מקבלת צורה משבוע לשבוע. בארבעת השבועות האחרונים ההתקפה של הפטס שמה 38, 38, 43, 38. אחרי הפיאסקו בג'קסונוויל, זה בהחלט נראה יותר טוב. השילוב של ג'וש גורדון הולך וגובר ואוהדי פטס צריכים לקוות שהוא יצליח להשאיר את הראש במקום ונקי עד סוף העונה לפחות. בהגנה, אני ממש לא בטוח שיש שיפור אמיתי. טרוביסקי הוא לא מדד טוב וכשמהומס שיחק מולנו ראינו מה קרה. בעוד שבועיים ארון רוג'רס מגיע לפוקסבורו וקצת אחר כך גם ההתקפה של מינסוטה. אני מניח שאחריהם נדע יותר.

בכל מקרה, כנראה שעם זה אנחנו הולכים לקרב השנה, בדיוק כמו כל עונה בשנים האחרונות – התקפה מצוינת של בריידי והגנה אופרטיוניסטית של להתכופף אבל לא להישבר. לאור הלוז הקרוב של הפטס (בילס בחוץ, גרין ביי בבית, ג'טס וטנסי בחוץ, מינסוטה בבית, מיאמי בחוץ), אין סיבה שלא לחלום על 13 ניצחונות שעשויים להספיק גם למקום ראשון בחטיבה. כן, נו, שוב אוהדי פטס בכו בספטמבר ודורסים את הליגה באוקטובר. מה חדש.

מכביבול 147: האם זו השנה של גולסה?
תינוקות באזבי -37-לקראת יובנטוס

42 Comments

אור 22 באוקטובר 2018

1. החוזה של בורטלס זה פשוט אסון, חבל שלא עשו מהלך בקיץ על ק"ב במידת האפשר

2. בולטימור תמיד מבטיחים למשחק-שניים ואז נעלמים, אל תקנה את הבלוף כל עוד פלאקו שם

3. טרוביסקי נראה כמו הק"ב הבינוני והאפור כמיטב המסורת של הברס, אבל משהו בו עדיין מבטיח שיהיה יותר מזה

4. קאטלר זה איליי ופלאקו פחות טוב, יפה שהצלחת להכניס את שלושתם לאותו פוסט

5. מסכים שזה היה נכון לנסות לנצח, אבל ורייבל התחכם עם המסירה בדומה לפיט קארול לכן הגיע לו להפסיד (ואפילו יותר חמור מקארול, לו היו עוד תירוצים חצי-הגיוניים למסור במצב השעון שהיה אז)

6. דאלאס זה קבוצה שעושה הרבה רוח אבל סתם כיף לצחוק עליה. מעניין שדווקא גרודן שדד אותם אחרי מה שקרה עם חליל מאק

7. חבל שצריך לחכות כל כך הרבה עד הקרב המיוחל בגמר ה-AFC

8. מה הסיכוי שיש איזה פריוויו לוורלד סירייס באופק? :)

עידן. 23 באוקטובר 2018

לעניין שנות חסד וצמצום הפסדים- בעונה שעברה היה קונצנזוס בין הפרשנים שהפטס טעו בגדול כשהעדיפו את בריידי בן ה- 40 על העתיד של גאראפלו. עם הפציעה שלו העונה נצטרך לחכות ולראות.

הריצות של ק"ב בכלל הפכו להיות דבר איום ונורא לצפיה. שחקני ההגנה כל כך מפחדים לפגוע בהם שכל ק"ב יכול להרוויח לפחות 5 יארד נוספים בריצה קלילה וסלייד, כשכל שחקני ההגנה צופים מרחוק.

אח שלו 23 באוקטובר 2018

לא היה קונצנזוס כזה. ומי שהיה בצד של גאראפולו טעה אז וטועה היום. היה לי דיון ארוך על זה עם מאלדיני בשנה שעברה. אתה לא עושה טרייד על סלבדור. גם לא כדי להכניס במקומו בחור צעיר מבטיח ככול שיהיה. גם אם ג'ימי ג'י יגדל ויהיה תותח. תותחים יש הרבה. מישהו שנותן לך סיכוי ממשי לסופרבול בכול עונה לא משנה מי אתה מעלה לידו אין.

NoOne 23 באוקטובר 2018

זה פשוט מאד.
ג'ון גרודן עושה סאם הינקי

Maldini 23 באוקטובר 2018

בושה וחרפה החילול קודש שאתה עושה פה עם האפס הזה שצריך לעבור איזה 700 גילגולים כדי להגיע לציפורן בקמיצה ברגל השמאלית של הינקי. מה שהוא עושה זה מה שהרבה FRAUDS כמוהו עשו לאורך ההיסטוריה ויעשו בעתיד – זורק חרא על הקיר ומתפלל שמשהו יידבק. בן אדם שעושה טאנקינג ומרגיש שהסגל שלו לא מספיק טוב להתחרות על סופרבול לא זורק עשרות מיליונים באוף סיזן על כל וטראן שזז (דרק "סוס מת יותר חי ממני שמישהו יגאל אותי מייסורי ויירה בי" ג'ונסון, ג'ורדי "אפילו אימבציל כמו מייק מקארתי נפטר ממני" נלסון, רג'י "שתי רגליים קטועות" נלסון, דאג "אוגר דרוס" מרטין,), לא שולח בחירת סיבוב 3 על מסומם כמו מארטייבס בראיינט , לא מספסל שחקנים צעירים ובחירות דראפט כמו גאריון קונלי וקארל ג'וזף בשביל דומיניק רודג'רס קרומרטי ודארל וורלי.

רק עכשיו אחרי שהתחילה העונה וכבר אין יותר לאן לטאטא את הכלום שהוא עושה ומביא לשולחן פתאום הוא נזכר לשנות את ה-Message ולהבהיר איך כולם שם מסריחים ואיך לרג'י מקינזי אין מושג ואיך הסגל מחורר לגמרי (זה אותו סגל שניצח 12 משחקים רק לפני שנתיים עם ג'ק דל ריו) ואני חייב שחקנים "שלי" כדי להגיע לאן שאני רוצה. וזה ייקח עכשיו לפחות 2-3 שנים במינימום אז צאו לי מהוריד ורדו לי מהגב כי זה לא שאני חלילה חסר מושג או משהו.

המחיר שהם קיבלו על אמארי מגוחך כי למזלם יש עדיין בליגה עוד לא מעט אימבצילים ואירגונים שמסריחים מ-INCOMPETNCE אבל זה לא הופך את מה שקורה שם לחכם או נכון ובטח לא מלמד על איזו אסטרטגיה או תכנית מראש. אפילו לא קרוב.

דור 23 באוקטובר 2018

אני כמעט בטוח שהוא חשב בהתחלה שחסרים לו רק כמה שחקני חיזוק והוא לוקח אליפות (הוא לא הראשון שמשלם מחיר יקר מדי על שחקנים שגמרו את הסוס).
אח"כ הוא גילה שאין לו כסף לשלם למאק ולקופר ושהוא לא יגיע לשום מקום עם דרק קאר והוא צודק ולכן שינה גישה לכיוון של לאגור כמה שיותר בחירות דראפט.

אני חושב שצריך להעריך את היכולת שלו להודות בטעות ולשנות כיוון (גם אם הוא לא יודה בזה לעולם)

NoOne 23 באוקטובר 2018

לא אמרתי שהוא יצליח והוא בטח לא הינקי , אבל הוא ינסה לעשות משהו דומה.

הטרייד הבא שלו יהיה דרק קאר לג'יאנטס תמורת בחירות סיבוב 1 ו 3

Maldini 23 באוקטובר 2018

אם הוא לא היה זורק את כל הכסף על כל הסוסים המתים שהוא החתים באוף סיזן (ולא כל אחד עושה את זה, במיוחד לא בליגה של 2018 שמעולם לא הייתה מבוססת יותר על מהירות ואתלטיות – רק האהבלים. אוקלנד הקבוצה הכי מבוגרת בליגה) היה לו מספיק כסף מובטח בשביל מאק AKA שחקן הגנה היסטורי וטופ 3 בליגה אבל כמו הגאון שהוא הוא העריך את יכולות האימון שלו קצת מעל הראש וחשב שלא תהיה בעיה בכלל להחליף אותו ואת התפוקה שלו – כבר העונה. התאים לו מאוד לעשות טרייד על השחקן הכי טוב בקבוצה תמורת מחיר מגוחך כדי להבהיר שיש שריף חדש בעיירה. ראינו מספיק כאלה לאורך השנים ולצערי עוד נראה.

לא יגיע לשום מקום עם דרק קאר? למה? הוא לא אמור להיות גאון התקפי שממקסם ערך ויכולות של QB? אני רחוק מלהיות חסיד של קאר אבל הבן אדם היה בדיוני ה-MVP רק לפני שנתיים תחת אחד הגרבילים היותר גדולים בליגה הזאת. אז ג'ון גרודן הגדול לא מסוגל להוציא מ-QB כזה מאחורי קו התקפה כזה וסקיל פליירז כאלה פוטבול טוב אלא גירסה טיפה פחות פאתטית ושבורה מאיליי מאנינג? איך אפשר לתת קרדיט או להעריך דבר כזה?

זה מקרה קלאסי של FRAUD שגיע כדי לנצח ולנצח מהר וברגע שהבין שאין לו מושג שינה את ה-MESSAGE במהירות כדי לקנות לעצמו עוד כמה שנים של שקט ולהפיל את האשמה על שחקנים ואנשים אחרים. אם הוא באמת היה "מודה בטעות" ו"משנה כיוון" הוא לא היה מספסל שחקנים צעירים כמו קונלי וג'וזף וממשיך לשחק עם DRC ורג'י נלסון מדי שבוע. אוקלנד יחד עם הג'איינטס היא הקבוצה הכי אנדראצ'יברית בליגה בפער ניכר. וזה לא כי אמארי קופר ודרק קאר הפכו להיות קייס קינאם וקורדרל פאטרסון. זה כי מאמן אותם אהבל על ספידים.

ב"פ 23 באוקטובר 2018

מאיפה הגיע הרעיון שגרודן גאון התקפי? הקבוצות שהוא אימן מעולם לא היו התקפיות והוא לא עשה שום דבר יוצא דופן עם הק"ב שלו. תעלומה

Maldini 23 באוקטובר 2018

תקן אותי אם אני טועה כי מדובר בתקופה לפני שהתחלתי לעקוב אבל כל הזמן מזכירים בהקשר שלו את ריץ׳ גאנון ומייחסים את ההצלחה שלו לגרודן. אין לי מושג אם בצדק או לא אבל כמו אינספור אגדות אורבניות בליגה הזאת אני נוטה להאמין שיש פה ניפוח שקרי.

וכמובן כל השנים ב-ESPN עם ה-QB CAMP עשו את שלהן מן הסתם. אז מה אם הוא הילל יצורים כמו AJ מקארון וירד על קבוצות במהלך הדראפט שהעזו לוותר על טים טיבו וג׳וני מאנזיל זה לא אומר כלום.

ב"פ 23 באוקטובר 2018

אם גרודן עשה את גאנון, איך הקסם הזה אף פעם לא נדבק לק"ב האחרים שהוא אימן? איך זה יכול להיות שעונת הMVP שלו, והשנה שהוא באמת טחן את הליגה היה אחרי שגרודן עזב? האמת היא שגאנון פתח עד גיל 32 בפחות מ40 משחקים וכשהוא התחיל לשחק באופן קבוע הסתבר שהוא די טוב ושהוא עבר לקבוצה טובה עם פרסונל טוב (בוא נגיד שמתאם ההתקפה של סיאטל קיבל את הגנים שהופכים אותו לכזה מוח התקפי מבריק מהאבא) גילו שהוא אפילו ממש טוב. אין שום דבר אחר ברזומה שלו שרומז אפילו על גאונות התקפית. חוץ מהקשקושים שלו בESPN

אח שלו 24 באוקטובר 2018

מאלדיני צודק: מה שהתניע את האגדה זו הצמיחה של גאנון. שדי נפלה על גרודן במזל.

אבל יש פה משהו מעבר לזה. זה עץ המאמנים שגרודן הגיע ממנו (הווסט קוסט אופנס והח'ברה שצמחו אצל וולש בניינרס – הולמגרן, ריד, מריוצ'י, והח'ברה) (אגב, מקוויי היה בתחילת תחילת דרכו חלק מהעץ של גרודן…) וההילה שהגיעה איתו וה"ספיידר Y בננה" שזה כבר חלק מהפולקלור האמריקאי.

ב"פ 23 באוקטובר 2018

כשמזכירים את הXP של הסיינטס אני תמיד אזכיר את אחד הערוצים המבדרים והלא מוערכים ביו טיוב.

https://www.youtube.com/watch?v=2Yru_1al8EY

עובר אורח 23 באוקטובר 2018

מה עם איזה מילה על undefined?

אלון3131 23 באוקטובר 2018

1.ההארכת חוזה של בורטלס זה שגיאה שיכולה לחרוץ גורל של מועדון, ג'קסנוויל זה אולי המועדון הקטן בליגה מבחינת קהל ושוק, נפלה בחיקם הזדמנות אולי חד פעמית עם הגנה מעולה מאמן בסדר ובית חלש להגיע לסופרבול אם הם רק היו משדרגים את עמדת הק"ב, הם היו חייבים להניח ארגזים של כסף אצל קאזינס ואם זה לא עבד כל דבר מטיירוד טיילור עד אלכס סמית' היה שדרוג לבורטלס.

2. וינטארי וטאקר מחטיאים XP באותו שבוע? יום הדין קרב. לפחות וינטארי ידע מתי להחטיא, ביתרון של 3 ט"ד.
3. אם כבר הקולטס, אוקלנד בחוץ, שבוע מנוחה ואז 3 משחקי בית מול ג'קסנוויל טנסי ומיאמי. מפה לשם ואם איך שלאק נראה והעובדה שהבית הזה כרגיל מגוחך הקולטס עוד יכולים להיות מועמדים לפלייאוף עם איזה 9-7 או 8-8 מגעיל.
מה שאני כמעט בטוח זה ששנה הבאה בקצב הזה הקולטס יהיו מועמדים וודאים לקחת את הבית, הקווי התקפה וההגנה שלנו נראים כמו של קבוצת פוטבול לגיטימית, לאק נראה נפלא יש לנו מאמן נורמלי סוף סוף ועם טוויקים נדרשים בהגנה(בעיקר סקנדרי) פלוס עוד רסיבר, יש פה קבוצה טובה.

יובל 24 באוקטובר 2018

וינאטיירי פצוע, אני מקווה שהוא לא יגמור את העונה לפני שהוא ישבור את שיא הנקודות.
לגבי הקולטס, בהחלט יש לקבוצה הזו פוטנציאל, אבל אל תטעה, עדיין יש לנו הרבה חוסרים.
1. ווייד רסיברס – כל עוד אנחנו ממשיכים להעלות ליצנים כמו זאק פסקאל וצ'סטר רוג'רס לא נגיע רחוק מדי. חייבים להביא עוד רסיבר ברמה ליד טי.וויי.
2. קורנרים – יש לנו כנראה את סט הקורנרים הכי גרוע בליגה. הבחירה של בלארד בקוינסי וילסון התבררה כגריגסונית לגמריי.
אני לא אתפלא אם ניקח קורנר גבוה מאוד בדראפט בשנה הבאה.
3. ראנינג בק – למרות תצוגת הריצה המרשימה נגד ההגנה (הלא רעה בכלל יש לומר ) של בפאלו, אני עדיין לא חושב שמארלון מאק הוא 3 – דאון באק. אני יכול רק לקוות שבלארד חושב בכיוון של לבון בל, הוא יכול לפתור לנו המון בעיות.

אני עדיין חושב שנגמור את העונה עם 6-10, יוסטון יקחו את הבית השנה. לגבי השנה הבאה אלוהים גדול, אבל בהחלט אפשר להיות אופטימיים מאיך שאנדרו משחק. כמעט בכל קבוצה אחרת עם סט שחקנים יותר מוכשר מסביבו הוא עכשיו במאזן חיובי ומועמד ל-MVP.

אלון3131 24 באוקטובר 2018

אין ספק שאנחנו נסיים משהו בין 8-8 לבין 6-10, הלוז שלנו לא קשה בכלל. משחקי בית מול הג'איינטס ודאלאס שאולי יגמרו כבר את העונה, משחקים מול קבוצות הבית המאוד לא מרשים שלנו, עוד משחק בית מול מיאמי ועוד משחק חוץ מול אוקלנד.

באלארד בנה קבוצה איך שבונים קבוצות היום, התחיל מהקווים. והקווים שלנו אחלה. אני לא חושב שאנחנו צריכים לבזבז כסף שבל רוצה בשביל לקחת אותו. מעדיף שהכסף הזה ילך לרסיבר סולידי+קורנר, פלוס עוד כמה בחירות דראפט ויש לך קבוצה דיי שלמה גם בלי לביון בל או רץ ברמתו.

אלון3131 24 באוקטובר 2018

אגב אולי אני אופטימיסטית מדי אבל יכול להיות שבסוף מה שיפריד בינינו לבין פלייאוף בAFC דרום זה אותו הפסד כואב בהארכה ליוסטון בבית.

יובל 25 באוקטובר 2018

כן, גם אני חשבתי על אותו דבר…אין לי כמעט ספק שנבעט בעצמנו על כל ההפסדים הטפשיים האלה נגד סינסנטי, פילדלפיה ובמיוחד יוסטון.

עידו ג. 23 באוקטובר 2018

רק 11.5 מיליון של בורטלס יושבים להם על הקאפ בשנה הבאה. הם יוכלו לחתוך אותו ולצאת בחיים.

עומרי 23 באוקטובר 2018

ניתוחים פשוט מעולים

ג'וש גורדון הופך לנשק הכי חשוב של בריידי, בדרך למקום הראשון בסנאפים התקפיים. ההשתלבות והיכולת שלו היא כל מה שיכלנו לחלום בשלב הזה. כל הדיבורים על הקושי הצפוי שלו להשקיע וללמוד את ההתקפה נמוגו.

פלה קוטי 23 באוקטובר 2018

צמצם הפסדך-עיין ערך נייט סולדר

austaldo 23 באוקטובר 2018

לגבי טרוביסקי – היה מהלך ברבע הראשון שמיספר 80 של שיקאגו עמד באמצע המיגרש כשאף שחקן של האין הגנה של הפאטס לא נמצא ברדיוס של 15 מטר ממנו. אם טרוביסקי מוסר לו זה 30 יארד הכי קלים שאפשר. טרוביסקי מסתכל לצד שמאל, הרסיבר מכוסה ואז הוא מוריד את הראש ומשיג איזה 3 יארד בריצה. אחר כך היה להם פסק זמן ואחרי הפסק זמן הזה 80 הפך למטרה הראשית ובהצלחה גדולה. בהמון מהלכים היו חורים בגודל של מכתש רמון בהגנה של הפאטס וקווטרבק נורמלי היה קורע אותם לחתיכות קטנות.
נעזוב את זה שהוא מסר 2 אינטים שהם 100% עליו, היו לו עוד 2 שהושמטו

ק. 23 באוקטובר 2018

ה80 הזה זה הטייטאנד בורטון שמסר לניק פולס לט"ד בסופרבול האחרון.
בלי קשר, שותף לתחושות שלך (ושל גרייזס) לגביו, עם ההגנה הזאת (שספגה 24 מההתקפה של הפטריוטס ולא 38) והמאמן הזה, מספיק להיות סולידי סטייל אלכס סמית' כדי שתהיה קבוצה במאזן חיובי+. קריאת משחק איטית ולקויה, גם עם היד סבירה והרגליים לא רעות

צחי 23 באוקטובר 2018

לדעתי אקים היקס (מהברס) הוא דיפנסיב תאקל עם אחלה פאס ראש, ממש לא ליינבקר

אח שלו 23 באוקטובר 2018

אתה צודק.
בליצ'ק מאוד רצה להשאיר אותו, רק לא רצה לשלם את המחיר. אני זוכר את הסיפור הזה מסוף עונת 2015: אחרי שהם חזרו מההפסד בדנבר בליצ'ק נכנס לחדר הלבשה ואמר להיקס שלא יפנה את הלוקר שלו כי אין מצב שהוא לא חוזר. הם הציעו לו משהו כמו 3 שנים ב-6 מיליון לשנה (אז זה היה הרבה, כי הפאטס אספו אותו בתור ריג'קט של רוב ראיין הדביל מהסיינטס). היקס הימר על עצמו על חוזה לעונה אחת בשיקגו וצדק בגדול. בליצ'ק היה צריך להימתח עוד קצת. זו טעות אחת, ועמנואל סנדרס (שעשו עליו טנדר, אבל טנדר דרדרלה) זו טעות אחרת.

צחי 24 באוקטובר 2018

את סנדרס אני בהחלט לא שוכח. היו יכולים להנחית אותו בקלות ומי יודע לאן הם היו מגיעים עם רסיבר כמוהו, מוכשר מאוד ומתאים להם בול

ניינר / ווריור 23 באוקטובר 2018

הג'איינטס הם לא רק קבוצה איומה, הם גם קבוצה טיפשה שאין לתאר. מקאדו נראה גאון לעומת הגולם שעומד עכשיו על הקוים

עובר אורח 23 באוקטובר 2018

שרמר הוא אחת האכזבות הגדולות שלי העונה. אחרי שהוא הוציא מים מהסלע עם קייס קינם בתור ק"ב חשבתי שיש פה מוח התקפי משובח. מסתבר שזה הכל דיגס ואדם ת'ילן

NoOne 23 באוקטובר 2018

למה הוא אכזבה? ראית מה הוא פעם ראשונה בתור מאמן ראשי?
הוא אותו אפס שהוא היה אז

איג 23 באוקטובר 2018

תכתוב על אריזונה

רוני 23 באוקטובר 2018

מה יש לכתוב. קבוצה אומללה, מאמן דביל שעולה עם הגנת ניקל כל המשחק למרות שרצים עליו 150 יארד בממוצע כל שבוע. מאמן התקפה שלא יודע להשתמש בלארי פיצג׳רלד ומריץ את דייויד ג׳ונסון לתוך קיר עם שמונה תשעה שחקנים כל פעם. מקבלים קבוצה שמשחקת הגנה 40 דקות בשבוע וכל פוזשן הוא שלוש נסיונות והחוצה. הכי גרועים בליגה ביחד עם באפלו.
לפחות ג׳וש רוזן נראה חכם ולמרות המצב הקשה מראה בדיוק ההפך מטרוביסקי.

גיללתר 23 באוקטובר 2018

העובדה שלטרוביסקי יש יותר יארדים בריצה ממסירה, מספיקה לי כדי להבין שמשהו לא מסתדר שם.
כל תפיסה של שיקגו, גם האלה שהם כאילו לאופשן הראשונה, נראות ביסורים. הוא אחלה גבר ונראה שנייגי באמת עושה לימונדה, אבל לראות אותו מול ק״ב כמו בריידי(אסור להשוות וכו׳…) זה פשוט נראה ששניהם באותו תפקיד אבל לא בטוח שבאותו ספורט

Maldini 23 באוקטובר 2018

טרוביסקי השאיר על המגרש לפחות 150 יארד ו-2 TD לרסיברים פנויים בזריקות ש-QB נורמלי אמור לתקתק (שלא לדבר על לפחות 2-3 חטיפות שהוא זרק באנדזון ששחקני הפאטס הפילו מהידיים) ועם כמה שאני רוצה שהוא יצליח זה לא נראה טוב בכלל כבר כמה שבועות ברציפות. במיוחד ברמת קבלת ההחלטות שלו שהייתה אמורה להשתפר אחרי שנה וחצי ובמיוחד עכשיו כששיקאגו התקדמו לשנות ה-2000 וסידרו לו סוף סוף מוח נאגי שמסדר לו המון זריקות ו-Reads נוחים אבל במקום נראה שזה רק הולך ומידרדר. יש לו את היכולות הפיזיות והוא מסוגל לתקתק מסירות אדירות פה ושם אבל בגדול הוא מריח כמו שחקן טיפש מאוד וסוג הזה של ה-QB's הם די חסרי תקנה לצערי.

NoOne 23 באוקטובר 2018

איזה זלזול בטרוביסקי , חכו שבוע הבא הוא שם 5 ט"ד על הראש של טוד בולס

גיללתר 23 באוקטובר 2018

ה״זלזול״ נראה לי מרמז כמה אוהדי ברז מתוסכלים יש בארץ.
אמר אוהד ברז מתוסכל

אריאל גרייזס 23 באוקטובר 2018

למי שבא עוד קצת פוטבול, אז ניר צדוק האדיר ואנוכי התארחנו לפודקאסט אצל אוריאל דסקל
http://www.kolyompod.com/2018/10/23/kolyompod130/?fbclid=IwAR2i0x31eM4Ro0JGpjIWp5iNJJVcrhXzM_5ayJ3f-JGPok5NpdkSb8suDYo

ישרון 24 באוקטובר 2018

אחלה פרק, תודה.
הערה אחת, דבר יותר בקול חצי פודקאסט בקושי שומעים אותך, במיוחד אם מקשיבים ברכב.

ק. 23 באוקטובר 2018

יופי של פוסט (כרגיל…).
דרו בריס, כשהוא פוגש הגנות שבטופ, בדרך כלל אחרי חצי אחד (+-) שהוא מתקשה, הוא מצליח לפצח אותן (גם במשחק פלייאוף במינסוטה שנה שעברה וגם בהפסד פלייאוף בסיאטל להגנה ההיסטורית לפני כמה שנים.
הפעם גם עזר מאוד דרייב ראשון של כמעט רבע שעה (!) ו3 המרות של דאונים רביעים, כולל אחת עם היל בעומק חצי המגרש של הסיינטס, שאמנם הסתיים בלי נקודות אבל שחק והתיש את ההגנה המעולה של הרייבנס לקקאת הרבעים המכריעים.
יש לסיינטס לו"ז קשה בהמשך (מינסוטה, ראמס, פעמיים קרוליינה, אטלנטה, פילי, פיטסבורג), אבל אחרי הראמס עד כה הם נראים כקבוצה המרשימה בחטיבה.
ולגבי התמה הראשונה- איכשהוא הג'אגס לא הבינו כנראה שיותר קל להבטיח יציבות בצמרת עם ק"ב טוב מאשר עם הגנה שבטופ, שרגישה הרבה יותר לפציעות ועם פג תוקף קצר

פה איתמר 23 באוקטובר 2018

אחלה טור
אפשר חומר שאלי זה פאלקו עם מזל

Jhkj 28 באוקטובר 2018

בנוגע לאוקלנד ודאלאס, אוקלנד הולכת לבנייה מחדש לא כי גרודן, אלא כי הם לא רוצים להצליח יותר מדי באוקלנד, גם כדי לא למנוע את המעבר, וגם כי הם רוצים שההצלחה תגיע עבור מחנה האוהדים החדש בוגאס ולא הישנים באוקלנד.

בנוגע לדאלאס, ג'רי ג'ונס הוא הבוחר הכי טוב בתולדות הליגה, אחוז הפרובולרים הכי גבוה בפער. מצד אחד לקרוא לבחור לא יוצלח זה מגוכך, מצד שני בחירה קצת מוזרה ממישהו שכל כך טוב בדראפט לעשות טרייד על בחירה ראשונה, אבל כנראה הוא עשה אותה כי גם ככה דאלאס היו בוחרים רסיבר בסיבוב הראשון בדראפט והוא לא מאמין שהרסיברים בדראפט יותר טובים מאמרי קופר. לא מופרך לאור זה שלאמרי קופר היו כמה עונות מצוינות, אמרי קופר הוא לא השקעה לעונה אחת ואני מאמין שהוא יאריך חוזה בקרוב מאוד.

Comments closed