נו האדל – Ding Dong, the witch is dead

סיכום שבוע 15 של פוטבול

אפתח בהתנצלות קלה – בשבוע שעבר לא היה סיכום מחזור כי היה לי שבוע עמוס ביותר שבו הצלחתי לצפות במעט מדי משחקים וכידוע אני לא אוהב לכתוב על משחקים שאותם לא ראיתי אז בסוף נאלצתי לוותר למרות שנורא רציתי לסיים עונה בלי לדלג על אף שבוע. בסיכום של המחזור הנוכחי אני אשתדל מדי פעם לזרוק התייחסות גם לדברים שקרו במחזור קודם.

מה שאנחנו רואים בשבועות האחרונים זה מגמה די ברורה של מיתון בהתפוצצות ההתקפית שבה חזינו מאז תחילת העונה. אם עד לפני כמה שבועות כתבתי המון על איך החוקים החדשים והק"בים החדשים והמאמנים החדשים, כולם הובילו לעליה רצינית באיכות ההתקפות ולתוצאות גבוהות בהרבה ממה שציפינו, הרי שבשבועות האחרונים פתאום אנחנו רואים מגמה הפוכה לגמרי. הקאבויוז לא מצליחים לשים נקודה נגד הקולטס. הראמס בשבוע שעבר מצליחים לשים 6 נקודות בלבד נגד הברס. הסיינטס לפני שבועיים מצליחים לשים רק 10 נקודות על הקאובויז. התקפות שהתרגלנו לראות מתפוצצות עכשיו נראות בינוניות למדי בהרבה מקרים.

עוד דבר מעניין שקשור לתופעה הזאת  – אם בתחילת העונה היה נראה שהקבוצות שיובילו את הליגה יהיו ההתקפיות ביותר הרי שככל שעובר הזמן מצטרפות לראש החץ עוד ועוד קבוצות שהדגש שלהן הוא דווקא הגנתי. הברס נראים מצוין משבוע לשבוע ועוד מסוגלים לאיים על שבוע הביי ב-NFC, בעוד הרייבנס ויוסטון (וגם אינדי ואפילו טנסי במידה מסוימת) תופסות תאוצה על הגב של ההגנה שלהן בדרך לפלייאוף.

אז מה קרה פה? איך מהעונה ההתקפית ביותר פתאום חזרנו לשאט-אאוטס וקרבות הגנתיים כמו הפטס נגד פיטסבורג אתמול? ומה זה אומר לגבי הפלייאוף?

ובכן, יש פה שילוב של כמה דברים. הראשון זה החורף שכמובן משפיע. לקבוצות הגנתיות שמשחקות במקומות חורפיים כמו בולטימור ושיקגו, מזג האוויר הקר (מתי נראה סוף סוף משחק שלג אמיתי??) הוא יתרון ניכר לצד שלהם. הדבר השני הוא כמובן התיישרות של הסטטיסטיקה, תירוץ שאפשר להשתמש בו מתי שרוצים כמובן אבל אני באמת חושב שהוא במקום. הדבר האחרון ואולי המשמעותי ביותר – קבוצות מתאימות את עצמן. הן לומדות את הקבוצה השניה. גם אם ספר התרגילים שלך עצום, בסוף הוא מוגבל בגודל שלו ולקבוצות שבאות עכשיו לשחק מול הראמס או ניו אורלינס או הצ'יפס יש כבר כמות מאוד גדולה של משחקים שמאפשרת להם ללמוד מספיק טוב את הקבוצה השניה, את הבעיות בהתקפה שלה ואיך לנצל את זה.

פוטבול, ואולי זאת אחת הסיבות שאני כל כך אוהב את המשחק הזה, הוא גם משחק טקטי וגם משחק אסטרטגי. הוא טקטי ברמת הק"ב ואיך הוא מטעה את ההגנה במהלך הזה ואיך ההגנה תגרום לו לעשות טעות במהלך ההוא. אבל הוא גם אסטרטגי כי מדובר באוסף של קרבות קטנים כשהמטרה בסוף היא לזכות במלחמה כולה וכל קבוצה יכולה להתפתח ממשחק למשחק ואם היא לא עושה את זה – היא הולכת אחורה. כמו שהמלכה האדומה אמרה לאליס, במשפט שאני מאוד אוהב לצטט בצורה חופשית: "אתה חייב לרוץ הכי מהר שאתה יכול כדי להישאר במקום. אם אתה רוצה להתקדם, אתה חייב לרוץ לפחות פי 2 יותר מהר"

***

עוד דבר משמעותי שקרה השבוע, אם נקפוץ מאליס בארץ הפלאות לקוסם מארץ עוץ – שתי קבוצות הרגו את המכשפה שלהן. Ding Dong, the witch is dead

זה התחיל בשמונה בערב, כששיקגו התייצבו מול הנמסיס הקבועה שלהם, גרין ביי (אם המספר שאני זוכר נכון, אתמול היה בסך הכל ההפסד החמישי של רוג'רס לשיקגו ב-24 משחקים) ולמרות שהתוצאה נראית קרובה, זה בשום שלב לא היה כוחות. רוג'רס שבעבר נראה שמסוגל לחולל את הקסמים שלו נראה העונה חלש מאוד ואם היה רגע שסימל את המהפכה השלטונית בבית ה-NFC צפון הרי זה האינטרספשן של רוג'רס בדרייב שהיה יכול לצמצם את התוצאה לשלוש בלבד, חטיפה שחיסלה רצף של יותר מתשעה משחקים ויותר מ-400 ניסיונות מסירה בלי חטיפה. שיקגו לא רק לקחה את הבית שלה, היא עשתה את זה בסטייל, בדרך שלה, מול הקבוצה שתמיד אימללה אותה.

אני מודה שבתחילת השנה לא האמנתי בברס האלו יותר מדי. כן, כמו כולם חשבתי שחליל מאק ישדרג אותם אבל לא חשבתי שזה יהיה כל כך משמעותי. אבל כמובן, שמאק הוא רק עוד לבנה בחומה והשינוי המשמעותי הוא בצוות המקצועי שפשוט הפך את הקבוצה הזאת למפלצת הגנתית שמסוגלת גם לשים נקודות בהתקפה למרות ק"ב די מוגבל (סליחה, אוהדי שיקגו, אתם יודעים שזה נכון). כמובן, פה מגיעה השאלה החשובה – האם לברס יש את מה שצריך כדי לרוץ עד הסוף? התשובה היא שאין לי מושג. אם איכשהו הם ישיגו יתרון ביתיות וקבוצות יצטרכו לעבור דרכם, אני לגמרי רואה אותם מצליחים להאט התקפות מספיק כדי להגיע לסופרבול – זה בדיוק מה שהברס של 2005 הצליחו לעשות כשהפתיעו את ניו אורלינס בגמר ה-NFC, גם בזכות מזג האוויר בשיקגו בינואר (ועם ק"ב עוד יותר מוגבל מזה הנוכחי). השנה, הם יצטרכו כנראה לעבור בניו אורלינס כדי להגיע לסופרבול – וזה יהיה הרבה יותר קשה.

עוד מילה אחרונה לגבי שיקגו – אני יודע שנהוג להגיד במקרים כאלו ש"גם אם הם לא יצליחו השנה, יש להם בסיס מעולה לשנים הבאות". אבל אני מצטער, אני לא מאמין במשפט הזה. למה? תראו את ג'קסונוויל, שנה שעברה מרחק דרייב אחד מסופרבול והשנה לא מסוגלים לנצח משחק. כן, יש קבוצות עם בסיס מספיק איתן כדי להמשיך בריצה שנים על שנים אבל רובן הגדול הן קבוצות שהבסיס שלהן הוא ק"ב איכותי ולא הגנה טובה. נכון שסיאטל בנו מסביב להגנה שלהם אבל גם אצלם היה ק"ב מצוין וכמו שאנחנו רואים השנה, אפילו כשההגנה הזאת די התפרקה, הם עדיין רצים לפלייאוף. מה שאני אומר עכשיו נכון לשיקגו וגם נכון לקבוצה כמו בולטימור שיש ספקות לא קטנים לגבי הק"ב שלהן – לפעמים, אתה פשוט תופס שנה. הכל מתחבר ואתה מצליח לרוץ רחוק ואחר כך לא מסוגל לשחזר את זה. כי קבוצות לומדות אותך, כי הלוז נהיה פתאום קשה יותר כשאתה מנצח את הבית שלך, כי היריבות שלך לבית מתחזקות. מעטות הקבוצות שמצליחות באמת. אולי שיקגו יכולים, אולי בולטימור יכולים – אבל אסור להן לבוא לפלייאוף בגישה של: עשינו את שלנו השנה, שנה הבאה נחזור גדולים יותר. זה פשוט לא עובד ככה.

***

הקבוצה השניה שהרגה את המכשפה שלה היא כמובן פיטסבורג שניצחה את הפטריוטס שלי סוף סוף במשחק משמעותי (הרבה יותר משמעותי לפיטסבורג, דרך אגב, שהפסד היה זורק אותם אפילו מחוץ לשישייה ב-AFC כרגע). לעומת המשחק של הברס, פה ההכרעה היתה פחות ברורה אבל זה הגיע בעיקר כי שתי הקבוצות כרגע פשוט לא במקום ממש טוב. על הפטס אני ארחיב עוד מעט אבל קשה להגיד שבאמת התרשמתי מפיטסבורג. ביג בן נראה בינוני מאוד ופספס לא מעט רסיברים פנויים, טומלין עדיין נראה כמו מאמן שאתה יכול לסמוך עליו שלא יעשה את ההחלטה הנכונה וגם אם ההגנה החזיקה את הפטס על עשר נקודות בלבד, זה הרגיש לי יותר בגלל הדרך שבה הפטס שיחקו. זה היה ניצחון גדול לפיטסבורג, שלא יובן לא נכון, והם יכולים בהחלט לבנות עליו להמשך הדרך אבל בהנחה שהם עדיין יסיימו כסיד הרביעי (וזה כמובן אם הם יסיימו בראשות הבית, מה שעדיין לא לגמרי בטוח) הם יצטרכו לעבור גם בקנזס סיטי וגם ביוסטון או ניו אינגלנד. אני פשוט לא רואה את זה.

לגבי הפטס, אני יודע שאמרתי את זה לא מעט פעמים בעבר והתבדיתי לא מעט, אבל זה בהחלט מרגיש כמו תחילתו של הסוף. זה לא שאני לא רואה מסלול שבו הם איכשהו חוזרים לסופרבול – לנצח בבית קבוצה כמו אינדי הם מסוגלים (בולטימור מפחידים אותי מוות, הגנת הריצה של הפטס היא בדיחה) וגם לנצח בחוץ את יוסטון, למרות איך שהם נראו השנה בחוץ, זה אפשרי. ואז – לך תדע, אולי הצ'ארג'רס יעיפו את הצ'יפס (או להיפך, תלוי מי יזכה בראשות הבית) ויצטרכו להגיע לפוקסבורו ושם באמת הפטס מפסידים מעט מאוד. והיי – אולי יוסטון יפסידו לפילי שבוע הבא והפטס יהיו סיד 2 אחרי הכל ולך תהמר נגדם בפוקסבורו.

אבל כל אלו הן ספקולציות שפשוט לא קשורות לקבוצה ששיחקה השבוע. כמה זה לא הפטריוטס שהכרנו? הם הפסידו שני משחקים רצופים בדצמבר (החודש שבו בריידי הוא המלך הבלתי מעורער) לראשונה מאז 2002! כמה זה לא הפטריוטס שהכרנו? הכי הרבה עבירות במשחק של בליצ'ק בקבוצה אי פעם. ולא עבירות של פאס אינטרפרנס שהן ניחא. פולס סטארט אחרי פולס סטארט ואיליגל פורמיישן – ממתי הפטס ניתפסים באיליגל פורמיישן?

וזה לפני שאני מדבר על זה שבריידי נראה כמו ק"ב בן 41 שמאוד נזהר לחטוף מכה ובדרייב האחרון למרות שהתקרב לאנדזון לא הצליח למסור מסירה אחת שהיתה "קאצ'בל". או שגרונק נראה שגמר לגמרי את הסוס. או שאדלמן שומט שתי מסירות קריטיות. או שהגנת הריצה פשוט לא מצליחה לעצור כלום. או שבריידי מוסר אינטרספשן כל כך לא אופייני בדרייב מכריע וזה שבוע אחרי שהוא לוקח סאק בזמן שממש היה אסור לו לקחת אותו לפני המחצית. או פלייקולינג כל כך שמרני שבפעם העשרים שמגיע הסקרין אחרי שני פייקים, אפילו מייק טומלין מוכן אליו. שלא לדבר על הניצחון של הדולפינס שבוע שעבר במהלך שאם יש קבוצה בליגה שאתה יכול להשבע שזה לא יקרה לה זה הפטריוטס.

יכול להיות שאיכשהו הפטס יצליחו להוציא משהו מהעונה הזאת אבל אני ממש בספק. מדובר פשוט בקבוצה לא טובה ולהערכתי גם העונה האחרונה של בריידי. ככה זה אימפריות, הן לא נופלות במכה בדרך כלל, הן דועכות לאט. מה שאנחנו רואים זה את פרפורי הגסיסה של שושלת הפוטבול הגדולה בהיסטוריה. זה בסדר, בסוף לכל דבר טוב יש סוף.

***

מה עוד היה לנו השבוע?

– פתאום, משום מקום, פילי נמצאת בעמדה להתמודד על הפלייאוף. זה לא יהיה קל אבל אם הם ינצחו את שני המשחקים האחרונים שלהם, רוב הסיכויים שהם יהיו הווילד קארד השני ב-NFC. ועם מי זה קורה? עם מי אם לא ניק פולס, האיש שלקח אותם לסופרבול שנה שעברה אחרי שקרסון וונץ נפצע. זאת כמובן הנקודה שבה כולם שואלים – אז אולי עדיף לפילי לשחק עם ניק פולס מאשר עם וונץ? אז התשובה היא שלילית מבחינתי.

תנו לי לספר לכם סיפור: כשעשיתי את הטסט השני שלי, אחרי שבראשון נכשלתי, הדבר הראשון שהבוחן ביקש ממני היה לעשות חניה. אין לי מושג מה הלך שם אבל פשוט לא הצלחתי. לא הצלחתי להעביר לרוורס משום מה והוא היה צריך לעשות את זה בשבילי וכשכבר חניתי הייתי מרוחק איזה שני מטר מהמדרכה. זה היה כזה כשלון מבחינתי שהיה ברור לי שהטסט הלך ואז את שארית הבחינה העברתי בתחושה שאין לי שום דבר להפסיד. נהגתי לא בשביל לא להיכשל אלא פשוט כמו שאני נוהג. בנונשלנט. רק כשיצאתי מהרכב ודיברתי עם מורה הנהיגה שלי גיליתי שלא מכשילים על חניה (מה שמעלה את השאלה – למה עושים אותה בכלל?) וכמה שעות אחר כך שעברתי בשעה טובה.

מה אני רוצה להגיד? שלניק פולס אין שום דבר להפסיד. הוא משחק, כמו שאוהבים להגיד, עם כסף של הבית. אף אחד לא מצפה ממנו לכלום. אני רוצה להזכיר – לניק פולס כבר היתה עונה של 27 ט"ד ושני אינטרספשנס בלבד בפילי, כשכולם היו בטוחים שהוא הדבר הגדול הבא. מה היה משותף לעונה ההיא, לזאת של שנה שעברה ולעכשיו? נכון, בכולן הוא פתח בתור מחליף. כשלניק פולס אין מה להפסיד הוא פורח. זה נכון, דרך אגב, בכלל לגבי פילדלפיה. היתרון הגדול שלהם – גם בשבועות הבאים אין להם כלום להפסיד. ואם הם יכנסו לפלייאוף, אתם רוצים להגיד לי שתהיה קבוצה שתשמח לפגוש אותם?

– מהצד השני של ההפסד הזה עמדו הראמס, עם הפסד שני ברציפות. הפעם זה היה קצת פחות מביך – הם הצליחו לשים קצת יותר מה-6 נקודות שהם שמו נגד שיקגו שבוע קודם וגם ממש לא היו רחוקים מלעשות קאמבק גדול מפיגור 17 נקודות – אבל די ברור שהמכונה שם לא מתקתקת כמו בתחילת העונה. זה כמובן משהו צפוי. אם נזכור את הקבוצה ההתקפית הכי גדולה שאני ראיתי, הפטס של 2007, הרי שבתחילת העונה הם דרסו קבוצות על ימין ועל שמאל וככל שעבר הזמן התגלו בקיעים בחומה שלהם. הם היו קרובים מאוד להפסיד לבולטימור וגם במחזור האחרון לג'איינטס היו צריכים ניסים כדי לנצח (וכמובן, גם בפלייאוף הם נראו הרבה פחות בלתי מנוצחים עד שבאמת הפסידו).

הסיבות לזה ברורות – יש עומס שגובה את המחיר שלו (החסרון של קופ אצל הראמס נראה יותר משמעותי ממה שחשבנו בהתחלה, גרלי לא מצליח לשחזר את המספרים שלו) וקבוצות לומדות אותך, כמו שאפשר לראות בביצועים הירודים של גוף. ההבדל אולי הכי גדול בין הראמס האלו לפטס של 2007 זה שלפאטס ההם היתה גם את אחת ההגנות החזקות בליגה, כזאת שהיתה מסוגלת להחזיק את הקבוצה בחיים גם כשלא הולך להתקפה. לראמס הנוכחיים נראה שאין את זה כרגע. הגנת הריצה שלהם בינונית ומטה וגם בהגנת המסירה יש מצב שהם סמכו יותר מדי על החתמות של שמות גדולים, בין אם זה אקיב טאליב או מרכוס פיטרס, שפשוט לא נותנים את התמורה. כשהפאס ראש המצוין שלהם מצליח להגיע לק"ב אז מצבם טוב אבל כשזה לא קורה, הם בבעיה. זה הולך להיות כנראה המבחן הכי גדול של שון מקווי בקריירת האימון הקצרה שלו – להחזיר לקבוצה שלו את מימד ההרתעה שהיה לה קודם. וגם אם הוא לא יצליח, הרי שזה יהיה לו לקח חשוב לעונות הבאות, לדעת להביא את הקבוצה שלו לשיא בזמן.

– דרך אגב, מישהו באמת, אבל באמת, בטוח שג'ארד גוף הוא ק"ב פרנצ'ייז ולא תוצר של שיטה?

– עוד קבוצה שלא מצליחה כל כך לשחזר את המוג'ו מתחילת השנה היא קנזס סיטי, שחטפה הפסד כואב מאוד בדקה האחרונה מידי הצ'ארג'רס שפתאום בשיוויון איתם במאזן והפסד אחד נניח לסיאטל השבוע עשוי להוריד אותם לסיד החמישי. בניגוד למקרה של הראמס, אני מוכרח לומר שאני לא *כזה* מודאג למצבם של הצ'יפס. הם שלטו במשחק הזה, ההגנה שלהם היתה טובה וחטפה את ריברס פעמיים ובסוף הם הפסידו כי – ככה זה פוטבול. שני דרייבים מצוינים של הצ'ארג'רס, דגל גבולי לפאס אינטרפרנס בדאון רביעי, המרה עם ביצים לשתי נקודות (לגמרי המהלך הנכון, דרך אגב) והופה – הגיע הפסד שאתה לא יודע מאיפה הוא בא. שזה קצת אירוני בהתחשב בעובדה שזה בדיוק מה שקנזס סיטי עשו לבולטימור שבוע קודם. אני עדיין חושב שהצ'יפס הם הקבוצה הטובה בחטיבה וכשיש להם ווילד קארד כמו מהומס אף פעם אי אפשר להספיד אותם.

הדבר היחיד שאולי היה מטריד אותי, אם הייתי אוהד צ'יפס, זה השמרנות של אנדי ריד בדקות האחרונות. סך הכל, משחק המסירה של הצ'יפס היה טוב מאוד כל המשחק, למה אתה משחק לידיים של היריבה ומנסה להעביר את הזמן עם עוד ועוד ניסיונות ריצה. תן לק"ב שלך את הכדור, סמוך עליו! זאת כמובן היתה החולשה הקבועה של ריד בעבר, חולשה שאחראית לסטיגמה היושבת עליו, בצדק או לא בצדק, ואם הצ'יפס רוצים להצליח בפלייאוף, הם צריכים לקוות שריד לא יחזור למנהגי עבר שלו.

– אחד הדברים שאני מאוד אוהב ב-NFL? העובדה שיש מעט מאוד טאנקינג. אם ב-NBA כבר עכשיו, בקושי אחרי שליש עונה, אנחנו רואים קבוצות שהולכות על פול טאנק מוד, הרי שב-NFL, אלא אם יש כשרון באמת יוצא דופן בדראפט (נניח, אנדרו לאק) מרבית הקבוצות יתאמצו לנצח כל שבוע, לא משנה כמה הן גרועות. את העדות לזה אנחנו רואים השנה כשלמעשה אין אף קבוצה עם פחות משלושה הפסדים (וגם – יש רק שתיים כאלו). אם אתם רוצים, הניצחון של הניינרס על סיאטל אתמול היה הדגמה לכך – קבוצה שאין לה שום סיבה אמיתית להתאמץ עושה הכל כדי לקלקל ליריבה המושבעת וגם חוגגת בסוף כשהיא מצליחה למרות שאולי היה עדיף לה להפסיד ולשפר עמדות לדראפט. כל הכבוד לניינרס.

– קבוצה שקצת פחות נתנה פייט היא הג'איינטס, שהיו הקבוצה השניה מה-NFC מזרח (הנורא) לחטוף שאט אאוט השבוע. זה לא שהם לא רצו, הג'איינטס, הם פשוט לא יכולים. בהעדרו של אודל, כל מה שיש להם זה לנסות לתת את הכדור לשאקוון בארקלי, שהוא שחקן אדיר אבל כשההגנה יכולה להתרכז בו אפילו הוא לא יכול להצליח. קראתי השבוע שיש דיבורים בג'איינטס על להחזיר את איליי לעוד עונה ועל זה אני אומר – תחזור תחזור!

ברצינות, אני לא מבין איך מישהו שמבין פוטבול יכול בכלל לשקול את זה. גם אם אתה חושב שאין בדראפט הקרוב אף ק"ב שיכול להתפתח לק"ב פותח טוב בליגה (משהו שאני אישית לא מאמין בו. עם החוקים היום ועם אימון טוב – משהו שלא קיים כרגע בניו יורק – אפשר לקחת לא מעט ק"ב מכללות טובים ולהפוך אותם לפותחים ראויים בליגה) הרי שאתה פשוט לא יכול להרשות לעצמך עוד עונת דיכאון של איליי. האיש עשה את שלו, כרגע הוא פשוט לא פותח ראוי לליגה הזאת. תביא מצדי את ג'וש ג'ונסון (ג'וש ג'ונסון מנצח משחק! האיש לא זרק כדור בליגה מאז 2011!), אבל תעבור הלאה.

– זה נראה מאוד לא סביר עד לא מזמן אבל שימו לב לטנסי. אם הם מנצחים את וושינגטון השבוע הם מגיעים למשחק האחרון של העונה מול הקולטס, שעשוי להיות (אם בולטימור תפסיד השבוע) משחק עליה לפלייאוף! מה שקורה עם הטייטאנס בשבועיים האחרונים נראה מופרך לחלוטין. ק"ב שמוסר ל-88 יארד בלי ט"ד ועדיין הם מנצחים בלי בעיה כי יש להם הגנה מצוינת ורץ כמו דריק הנרי ששם 170 יארד על הקרקע. שבוע אחרי שהוא דרס את ג'קסונוויל ל-238 יארד, כולל ריצת 99 יארד מטורפת לגמרי. כרגע, לא הייתי מהמר על הקבוצה הזאת אבל – לכו תדעו. אמרנו כבר שהגנות פתאום חזרו לנצח משחקים.

– כמובן, הם יצטרכו לעבור את הקולטס שכרגע נראים פשוט מעולה. מאזן 7-1 בשמונת המשחקים האחרונים, ההגנה עוצרת פעם אחר פעם את דאלאס (שכמובן הראתה לנו שוב שג'ייסון גארט הוא לא המאמן לסמוך עליו כשצריך) ואחרי תלות מאוד גדולה באנדרו לאק במהלך העונה, הם הפכו את ההתקפה ליותר רב-גונית עם הרבה יותר ריצות (מאק עם 139 יארד ב-27 נשיאות). קשה לי לראות את הקבוצה הזאת מצליחה לנצח בחוץ בקנזס סיטי או אפילו אצל הפטס אבל ביוסטון או בפיטסבורג? בהחלט.

– זמן החזקת כדור במשחק של בולטימור נגד טמפה ביי? 37:22 לטובת הרייבנס. כמו כן, בחמשת המשחקים האחרונים מדובר בקבוצה ששמה הכי הרבה יארדים בריצה על רצף של חמישה משחקים. הרייבנס משחקים את המשחק שלהם ומצידם שכל ההתקפות המפונפנות יקפצו. שבוע הבא אצל הצ'ארג'רס, קרב לחיים ולמוות מבחינתם.

– מעניין, דרך אגב, באיזה קבוצה ג'ו פלאקו ימצא את עצמו שנה הבאה. לשניה חשבתי על הג'איינטס וגיחכתי לעצמי. זה יהיה מושלם.

– הרד סקינס עדיין בפוזיציה להכנס לפלייאוף. אפילו אחרי זה:

https://twitter.com/NFL_Memes/status/1074426389116399621

– אני חושב שאם שיקגו איכשהו לוקחים אליפות, הם צריכים לתת גם אחת לג'ון גרודן, לא?

– כשההיילייט שלך מהמשחק הוא הספיישל טימס, אתה יודע שאתה בבעיה. אבל איזה מהלך

https://twitter.com/AJTalkNFL/status/1074429556143153152

– האינטרספשן של בריידי היה נורא, אבל לפחות גוף אחר כך הראה לי שיכול להיות הרבה יותר גרוע

– רמת השקעה של ג'נקובסקי בלנסות לעצור את מחזיר הבעיטה: הילדים שלי כשאני אומר להם לסדר את הבית

– מישהו צריך ללמד שחקני פוטבול שלא. צועקים. יש. לפני. הטאצ'דאון.

נובחים בירוק פרק 103- הכנה לקראת מכבי פ''ת
נצחון שגרתי באצטדיון על שם מזהם העיר

82 Comments

NoOne 18 בדצמבר 2018

אמרתי לפני תחילת השנה ואני לא חוזר בי שזאת השנה האחרונה של בריידי והוא פורש.
יש גבול לכמות סטרואידים שאפשר לקחת בלי שזה יפגע בגוף שלך בצורה משמעותית .
אני גם חושב שזאת העונה האחרונה של הרמאי בניו אינגלנד אבל לפי דעתי הוא ימשיך לאמן , אני רואה אותו בג'יאנטס שנה הבאה מחליף את המורה להתעמלות שיש להם עכשיו.

מיקיג' 18 בדצמבר 2018

מי יאמן את סמי ומה לוקחים בדראפט זה שאלות 1 ו-2 על הפרק.

NoOne 18 בדצמבר 2018

לדעתי מייק מקרתי יהיה המאמן , ואין את מי לקחת בדראפט גבוה פרט לק"ב שלא צריך , 15 הפרוספקס הכי טובים הם שחקני הגנה , אין רסיברס , ראנינג בקס או אופנסיב ליין ששווה טופ 10 , הם צריכים לעשות טרייד דאון , לקבל אקסטרה בחירות ולקחת אופנסיב ליין ורסיברס

Maldini 18 בדצמבר 2018

אין מצב, מייק מקארתי הבוב ספוג הזה לא ישרוד דקה מסיבת עיתונאים בניו יורק. הוא הולך לחבר המיטהד שלו דורסי כדי לבזבז לבייקר כמה שנים מהקריירה.

הג'טס אם חכמים ויודעים מה טוב להם ינסו לעשות מה שכל קבוצה חכמה וטובה עשתה בשנים האחרונות – ירימו טלפון לאנדי ריד וישאלו על מי הוא ממליץ להם, בתקווה שהתשובה לא תהיה רון ריברה שבדיוק יפוטר מקרוליינה.

NoOne 18 בדצמבר 2018

אתה מזלזל ביכולת של וודי ג'ונסון לבחור את הבן אדם הלא נכון לתפקיד הלא נכון
וזה מהבן אדם שהביא לך את הרם אדוארדס,רקס ראיין,ג'ון איציק וטוד בולס

אם יש משהו שוודי ג'ונסון יכול להרוס, זה יהרס
אני מופתע שטראמפ עוד לא התחיל מלחמה עם אנגליה

שי אורן 19 בדצמבר 2018

ךםך

Maldini 18 בדצמבר 2018

ויבוא להחריב את המורשת ומאזן הניצחונות המרופד על הגופה של איליי או יצור כמו פלאקו? אם הוא הולך זה רק למקום עם פרנצ'ייז QB מוכח אבל לא נראה לי שהוא ימצא מישהו שמשלם טוב כמו מר קורליאונה.

תגיד עליו מה שתרצה אבל הוא צפה את הימים האלה ממש לא מזמן וניסה למנוע אותם קודם כל עם הארכת חוזה לגארופולו (שכנראה הייתה מגיעה על חשבון בריידי) ובאוף סיזן האחרון בצעד שאני אישית ליכלכתי עליו אחרי המשחק מול דטרויט (רק אחרי המשחק שם הבנתי את גודל הזוועות) ובחודשיים האחרונים מכה על חטא כמו האימבציל שאני – עם טרייד של גרונק לדטרויט תמורת בחירת סיבוב ראשון שכבר סוכם אבל בשני המקרים רוברט קורליאונה עשה טעות שמאפיונרים מנוסים כמוהו בדרך כלל לא עושים ועירב רגשות עם ביזנס.

לדעתי הוא לא יילך לשום מקום ואם כבר אז הוא זה שיפרוש בסוף העונה ויגשים חלום סטייל עוזי חיטמן בחלום עליכם לילד כאפות שהם הצילו את הקולטס ממנו באישון לילה. בריידי עם כמה שנראה בינוני העונה (שזה עדיין מעל הממוצע שמסתובב בליגה ויכול להספיק לסופרבול) נתן מילה לרוברט שהוא פה עד גיל 45 מינימום ככה שגם אם הברך כואבת בלי הסמים של מרפאי הסרטן והאיידס וגם אם כבר קשה להשלים מסירות מעבר ל15 יארד יותר מפעמיים במשחק עדיין לא נעים ואנחנו לא רוצים חלילה שג'יזל תתעורר בוקר אחד עם ראש כרות של קרנף במיטה.

יובל 18 בדצמבר 2018

אני מבקש לא לכנות בשמות מעליבים את ה-MVP של הקולטס השנה. אנחנו חייבים למקוויזל המון, לא רק שהוא פטר אותנו מנוכחותו, הוא גם בחר עבורנו, בין השאר, את המתאם ההגנתי אברפלס ואת מאמן קו ההתקפה דגוגלילמו, שהלכו אחריו עד לאינדיאנפוליס רק כדי שהוא יזרוק אותם לאנחות ברגע שקורליאונה יבטיח לו את המשרה של פלפוטין.
אין ספק שיש לו חלק גדול בהצלחה של הקולטס השנה.

נתי 18 בדצמבר 2018

עד כמה שאני זוכר הטרייד על גרונק לא יצא לפועל כי הוא הודיע שאם לא בריידי הוא פורש מה שמנע את הטרייד. קראפט אכן מנע את הטרייד על בריידי, איפה ראית שהוא זה שמנע את הטרייד על גרונק?

Maldini 18 בדצמבר 2018

גרייזס, על איזו שמרנות עם יותר מדי ניסיונות ריצה של אנדי ריד אתה מדבר?

פוזשן ראשון ברבע האחרון: TD אחרי דרייב של 12 מהלכים ו-7 דקות
פוזשן שני ברבע האחרון: 3:43 על השעון ביתרון 7. מהלך ראשון – ריצה למינוס 3 יארד. מהלך שני – ***מסירה*** ל-5 יארד. מהלך שלישי – ***מסירה*** (נדפקת בגלל FALSE START). מהלך שלישי חוזר – ***מסירה** שמסתיימת בסאק.

כלומר – רץ פעם אחת בפירסט דאון כדי לכפות על הצ'ארג'רס לבזבז פסק זמן. שם זה התחיל ונגמר. איך למען השם מדובר בשמרנות?

המלצה ידידותית ממני – קח את הנראטיב המאוס והשחוק הזה וזרוק אותו לפח כבר. הוא מת, מזמן. תשאיר אותו לסימונסים וקווארדים של העולם שצריכים לבדר ולטמטם אנשים.

אסף 18 בדצמבר 2018

הריצה פעם אחת הזאתי עלתה להם במשחק

Maldini 18 בדצמבר 2018

הריצה פעם אחת הזאתי היא:

1) לא יותר מדי ניסיונות ריצה

2) הדבר הקטן והפעוט שנקרא Situational football. מה לעשות שכשאתה מקבל את הכדור ביתרון 7 עם 3 וחצי דקות על השעון אז השעון הוא היריב שלך לא פחות מאשר היריבה ממול? ומה לעשות שאתה צריך להקריב לפחות מהלך אחד כדי שהיריבה תיאלץ לבזבז פסק זמן? הרי אם הוא מוסר שם וזה מסתיים באינקומפליט – הוא אידיוט כי השעון לא זז שנייה ולצ'ארג'רס נשארו שני פסקי זמן. אז אנדי לא בסדר גם כשהוא מנסה לשלב בין העולמות. כי אנדי לא בסדר אף פעם. יש חוק כזה שכל פעם שקבוצה שלו מעזה להפסיד (תודה לאל שזה לא קורה הרבה, אלוהים יודע מה היה נכתב עליו אם היה מסיים עונות 7-9/8-8 ומפספס פלייאופ'ס עם דרו בריז ובן רות'לסברגר) זה קשור איכשהו אליו. אף פעם לא ל-QB's שזרקו לעצמם מסירות טאצ'דאון או החטאות פילד גול וטעויות שיפוט.

אסף 18 בדצמבר 2018

1. ההפסד לא עליו.
2. אם הרעיון להוריד את השעון ואת פסקי הזמן, למה לא להמשיך לרוץ? (שאלה רטורית)

Maldini 18 בדצמבר 2018

ממש לא שאלה רטורית לאור התשובה המובנת מאליה השגויה שיש לך בראש. מה זה, עניין של הכל או כלום? או שרצים 3 פעמים או שמוסרים 3 פעמים? המטרה העיקרית שלו היא לשמור את השעון בפעולה ולהכין תכנית גיבוי למקרה שהתכנית לא צלחה שלפחות הוא גרם ליריבה לבזבז פסקי זמן.

שמרן אמיתי במצב כזה רץ 3 פעמים ברציפות. חצי שמרן רץ פעמיים ומנסה למסור סקרין/מסירה קצרה בעלת אחוז השלמה גבוה בדאון שלישי. מאמן חכם עושה את מה שאנדי ניסה לעשות. ומאמן אולטרה אגרסיבי שגובל בטימטום (ברוס אריאנס למשל היה חוטא בזה המון) מנסה למסור שלוש פעמים.

לפחות על השורה התחתונה אנחנו מסכימים. אם הצורה שבה אנדי ריד אימן בסוף המשחק בחמישי היא "שמרנית" אז שאר 31 המאמנים בליגה הם גירסה משולבת של בודהה ומאמא תרזה.

אסף 18 בדצמבר 2018

כי אתה לא יכול להתחיל לשרוף את השעון כל כך מוקדם וכל כך עמוק בשטח שלך.

NoOne 18 בדצמבר 2018

לזה אתה קורא שמרן? טוד בולס היה עושה פאנט בדאון שני ושומר פסקי זמן למשחק הבא

אריאל גרייזס 18 בדצמבר 2018

ה-man crash שלך על ריד עוד ינשוך אותך בתחת. רק אומר

NoOne 18 בדצמבר 2018

אולי אנדי ריד יבוא בעצמו לנשוך אותו בתחת

Maldini 18 בדצמבר 2018

אני לא איש של נשיכות וסאדו כמו צפריר ונראה לי שאמרתי כבר לפני שנתיים שהחלום הכי גדול שלי בחיים זה למצוץ לאנדי ריד אבל אני מפחד שאני אלך לאיבוד מתחת לכרס הענקית שלו ולא יימצאו אותי יותר לעולם

NoOne 18 בדצמבר 2018

זאת בעיה של הרבה אנשים, בעגה המקצועית זה נקרא "תעלומת טוני סופראנו"
עד היום מחפשים ביערות ניו ג'רזי מנקה רוסיה בלי רגל

אח שלו 18 בדצמבר 2018

עזוב אותה, מחפשים את ההוא מהצבא הצ'צ'ני שכריס ופולי לא הצליחו לחסל.

יובל 18 בדצמבר 2018

לא שאני חושב שהקולטס פיבוריטים באורווה של פוקסבורו,
אבל ברור לי שהקולטס, בסגל ובכושר הנוכחי, הרבה יותר מסוכנים לנ"א מאשר בולטימור עם הראנינג-בק בתחפושת קוורטרבק שמוסר ל-100 יארדס בכל משחק.
לדעתי גם לנ"א עצמם זה ברור, אחרת איך אפשר להסביר את פתיחת הרגליים הזו שלהם לכל יריבת ווילד-קארד אפשרית של הקולטס (טנסי, פיטסבורג, מיאמי ואפילו הג'אגס בתחילת השנה ).

יוסי מהאבטיחים 18 בדצמבר 2018

איך אתה אוהב לומר?
מוות, מסים, והפעם הזו בשנה שאוהדי פאטס מספידים לעצמם את השושלת רק כדי לעוף על עצמם אחרי עוד ניצחון פלייאוף.
ניסית לשחזר כמה פעמים פיטרתם את בליצ'ק בעשור האחרון?
הימור שלי- הפאטס שוב בסופרבול רק כי אין אף קבוצה אחרת על אמת ב AFC חוץ מהצ'יפס, וגם הם ימצאו דרך לירות לעצמם ברגל.
ולגבי שנה הבאה: גם עם הסגל שלהם כיום הם שווים ראש בית .

NoOne 18 בדצמבר 2018

לא יודע לגבי שנה הבאה , קשה למצוא ראנינג בק מצוין כמו ג'וש אלן , כל מה שחסר לבאפלו עכשיו זה ק"ב
באפלו היו צריכים לבחור את למאר ג'קסון ואז היו עולים עם שני ראנינג בקס לבלבל את האויב

יוסי מהאבטיחים 18 בדצמבר 2018

או להחזיר את טיבו מפרישה. תכלס זה תסריט הגיוני בבפאלו…
אלן לא יהיה רוג'רס אבל הוא גם לא יהיה איג'יי מנואל. תהיה לו עוד פציעה קשה בטח בקרוב כדי להבין שללכת ראש בראש עם ליינבקר שמטרגט את השחלות שלך זה לא מתכון לאריכות ימים בליגה הזו.

אח שלו 18 בדצמבר 2018

נגיד שתהיה לו פציעה קשה. איך זה יעזור לו? פתאום הוא ילמד לעמוד בפוקט ולמסור בדיוק לחלונות צרים? סיכוי גבוה יותר שבריאן דאבול יגדל קארה בלונדיני

יוסי מהאבטיחים 18 בדצמבר 2018

לעמוד בפוקט הוא יודע. גם למסור. באופן מפתיע והפוך מכך מה שהבילס מאמינים לו, הוא גם יודע קצת לנצח.
מה שאין לו זה רסיברים, אלא אם אתה קורא לגופה של קלווין בנג'מין שנשטפה לחוף של הוויברס לא מזמן.רסיבר.
במקרה כזה אחרי שהפוקט קורס הוא יוצא לרוץ, רק שהוא מספיק צעיר מולהב לעשות את זה לעומק ועם וואסח של מרשון לינץ' במקום הצידה ולחפש עוד מצב למסירה.
הדרך הכי טובה להיגמל מזה זה לקחת איתך לפנסיה צלקת בבטן של שיניים טוחנות של איזה ליינבקר.

יובל 18 בדצמבר 2018

הצ'יפס היו על אמת עד שהעיפו את קארים האנט על משהו ש-50 אחוז משחקני הפוטבול עושים בכל יום.
כפי שכבר כתבתי, הם היו צריכים ללמוד מקורליאונה בנושא, עד שלא מגיעה משטרה ושמה אזיקים לשחקן באשמת רצח, לא משחררים אותו ונותנים לו את כל הגיבוי כי הכל קשקוש של הייטרים שמקנאים.
התחושה שלי היא שלמרות שנ"א פייבוריטים, בכל זאת הקבוצה הבייתית הטובה בליגה, הפלייאוף השנה פתוח יותר מתמיד, גם ב-AFC וגם ב-NFC. תענוג.

אח שלו 18 בדצמבר 2018

זה שלקחו בחור תמים כמו הרננדז והלבישו עליו עלילות זה עוד חלק מהונדטה של גודל והבעלים האחרים נגד הפאטס. אני עוד מקווה שיום אחד הליגה תשחרר את ההשעיה שלו והוא יוכל לחזור ולתת בראש אצלנו.

ואגב – קראפט חבר שלך העיף את הרננדז מהקבוצה ביום בו הוא נעצר, וזה עלה לו ולקבוצה בתקרת שכר. אם הוא היה מחכה עד שהרננדז יואשם הוא היה יכול לקבל את ה-9 מיליון של הרננדז מתחת לתקרה כבר באותה עונה.

יובל 18 בדצמבר 2018

ואו, כמה נדיב מצידו של קראפט. ממש חסיד אומות העולם.

רק שכחת לציין שעוד לפני זה, ב-2011 הוא היה מעורב בקטטה, ב-2012, הוא נחקר במשטרה על רצח כפול, ב-2013 הוא תקע לבחור בשם אלקסנדר בראדלי כדור בין העיניים שגרם לו לאבד עין אחת, עוד בהמשך 2013 ארוסתו התקשרה למשטרה ואמרה שהוא שיכור ואלים כלפיה. כל זה רק תחת המדים של נ"א, אני כבר לא מדבר על מה שהוא עשה לפני זה כמו לריב עם אנשים בפאב ב-2007 . זה לא שיכנע את קראפט לשחרר אותו.
אפילו כשהחלו השמועות על הרצח של אודין לויד, לקח לנ"א שבוע לשחרר אותו, וזה קרה רק אחרי שהמשטרה עצרה אותו, עד אז הוא סיפר לבליצ'ק ולקראפט שהוא חף מפשע ואף אחד לא עשה איתו כלום.

יוסי מהאבטיחים 18 בדצמבר 2018

אלקסנדר האד איט קאמינג!
בטח תפס את הרננדז מרמה…
טו סון??

אח שלו 18 בדצמבר 2018

עזוב אותך, אתה לא אובייקטיבי. כשלכול יתר הקבוצות יש רוצח סדרתי פסיכופט שמחסל אנשים באוף-סיזן, אז הליגה לא מתערבת ומעלימה עין. פתאום כשזה קורה בפאטס אז כולם נרעשים. דאבל סטנדרט.

Maldini 18 בדצמבר 2018

למי אכפת, העמדה הכי חסרת חשיבות בענף, ראית את דמיאן הייתי שלישי בדפט צ'ארט עד לפני שבועיים ואפילו אמא שלי לא ידעה איך קוראים לי וויליאמס מול הצ'ארג'רס? נראה כמו שילוב של קארים האנט ולאביון בל

אל תשווה את זה לעמדת פרימיום כמו טייט אנד, ועוד אחד עם יכולות אתלטיות אדירות שאפשר לשלב בבקפילד ולשחק איתו כרסיבר מגודל ולנצל מיס מאצ'ים, בשביל דבר כזה אתה מתאמץ, משחד את מי שצריך בתחנת המשטרה בפלורידה, מחפש בתי מסתור, מביא את אולסי פרי כמנטור, whatever it takes

לא לכולם יש את המזל להביא בדראפט מצטייני דיקן מאוניברסיטת ג'באלייה כמו מו עלי קוקס, פעם ראשונה ששמעתי את השם שלו כשסקוט האנסון צרח "טאצ'דאון מו עלי קוקס" חשבתי שמסתלבטים עליי באופן אישי, ואז דרייב אחד לאחר מכן שמעתי "טאצ'דאון זאק פאסקל" וכבר הייתי בטוח שאני על LSD חריף ביותר

אח שלו 18 בדצמבר 2018

לא חושב שאפשר לנצח את הא-הא קלינטון דיקס.

Maldini 18 בדצמבר 2018

את פחחחחחחחjח קלינטון דיקס עוד ראיתי בקולג' נידח כמו אלאבאמה ושמעתי עליו פה ושם בסיבוב ראשון של הדראפט וכאלה

מו עלי קוקס וזאק פאסקל אלה שני ריג'נים שהוצאו ממחולל שמות במוד פרנצ'ייז של מאדן 1994 (גירסת הפרימיום יחיא עייש) ואני לא סגור על זה שהם בכלל קיימים. עדיין לא ראיתי לזה הוכחה כלשהי. אף אחד לא שמע עליהם או ראה אותם מעולם חוץ ממשחקים של הקולטס "תופסים" מסירות מאנדרו לאק וגם זה החל ממחזור 7. איפה הם היו עד אז? איפה הם היו מאז? לאלוהים הפתרונים

כח הגברה 18 בדצמבר 2018

טאריק כהן לא מנצח?

אלון3131 18 בדצמבר 2018

לא יאומן מה שלאק ורייך מנפיקים שהרסיבר השני שלהם הוא בכלל טייט אנד והשלישי הוא רץ מחליף רוקי שנבחר סיבוב רביעי.

יובל 18 בדצמבר 2018

כל הסיפור של הקולטס השנה יכול לייצר ספר עב-כרס.
מתחילים ממאמן שבכלל לא היה ברשימת 5 המועמדים הסופיים של הג'נרל מנג'ר, מתאמים שבכלל נשכרו לעבוד ע"י מאמן אחר, קוורטרבק שכולם חשבו שכבר גמר את הקריירה, טייט-אנד שהוא בכלל שחקן כדורסל שלא שיחק פוטבול מאז עונת הפרשמן שלו בקולג', אופנסיב תאקל רוקי ששיחק כל החיים כגארד, מיידה פטיש ודיסקוס אסטוני שהחליט שבא לו לשחק פוטבול, חבורה של שחקנים שהשמות שלהם נשמעים כמו פעילי זרוע צבאית של חיזבאללה – אל קוואדין מוחמד, מוחמד עלי קוקס וג'יהאד וורד והכמות הכי גדולה של רוקיס, שחקני שנה שנייה ואנדראפטד פליירס בהרכב בתולדות הליגה. עצם זה שהגיעו בכלל למצב שבו פלייאוף אפשרי, באחד הדיוויזנים החזקים בליגה, זה לא פחות מסנסציה.

אלון3131 18 בדצמבר 2018

סיקרנת. מי זה המיידה פטיש האסטוני?

יובל 18 בדצמבר 2018

מרגוס האנט, הוא גם הודף כדור ברזל שעזב את אסטוניה והגיע לארה"ב בשביל להתאמן בתכנית אתלטיקה אבל המכללה שבה הוא התאמן ביטלה את התכנית ומפה לשם הוא התגלגל לפוטבול, לבנגאלס ומשם לקולטס.

7even 18 בדצמבר 2018

רק שלא ייגמר עם פיגוע רק נפגעים

אח שלו 18 בדצמבר 2018

הפאטס:
1. לא הולכים לויילד קארד. הטקסאנס העגלות יפסידו לאיגלס והפאטס יסיימו עם עוד ביי.
2. בהגנה: נשחטים דרך האמצע. נתנו בשלושת המשחקים האחרונים 7.7 יארד לנשיאה – שזה הרצף הרביעי הכי גרוע בהיסטוריה (!) של הליגה מבחינת הגנת ריצה. השמנים של האמצע, שתמיד היו החוזק של ההגנה של הפאטס, מזעזעים. ובליצ'ק משאיר בכול המשחקים האלה את דני שלטון מחוץ לסגל בכלל. והליינבקר האמצעיים גרועים גם הם. הייטאואר פרש אבל ממשיך להופיע למשחקים.
3. נקודת התורפה של ההתקפה היא התאקלים. בראון חסר עקביות והורג דרייבים עם טעויות לא מחויבות. קאנון קורקס על-ידי וואט ג'וניור אתמול.
4. אם יש קבוצה ששמחה לראות את הפאטס בפלייאוף (אין, אבל נגיד) – היא קבוצה מטומטמת. עדיין ולמרות הכול. זה הדמדומים אבל הם WILL GO DOWN SWINGING ולא הייתי מהמר נגדם.

NoOne 18 בדצמבר 2018

אם אתה חושב שתנצח את טוד בולס בשבוע האחרון אז אין לך מושג.
עוד לא ראית כלום מהמאמן שהחליט שאין טעם לעשות דאבל קאברג' על דיאנדרה הופקינס ושהתאקל הימני שלו יכול להתמודד אחד על אחד עם ג'יג'י וואט

Maldini 18 בדצמבר 2018

מילים גבוהות מאוהד של קבוצה שההתמחות שלה זה ניצחונות במשחקים לא רלוונטיים בשבוע 17

אני עד היום זוכר את הטוורקינג בלוקר רום אחרי שוודי ג'ונסון והודיע שכולם יכולים להירגע ורקסי ממשיך לעוד עונה, ככה זה עם שחקנים בניו יורק הם מבינים רק בסוף העונה שכל הטוב הזה

הייתי מצפה ממי שנכווה ברותחין להיזהר בצוננין אבל ידוע כבר שאין עם מי לדבר ולא מהיום

רק מקווה שג'מאל אדאמס לא יעשה חסד עם גרונק ויירה בו בראש כמו שטוני עשה לפיי או מיי

אור 18 בדצמבר 2018

על הג'טס נאמר, מי שנכווה ברותחין שייזהר בשופכין

NoOne 18 בדצמבר 2018

אם ג'מאל אדאמס היה עם הפוטבול במקום קניון דרייק הוא היה כמו תמיד לוקח את הזווית הלא נכונה ונכנס בגרונק בכוונה

אח שלו 18 בדצמבר 2018

האמת היא שגם לי יש את הויז'ואל של החגיגות בחדר הלבשה אחרי שרקס ניצח משחק גארבז' טיים ווודי החליט להתחרט ולהחתים אותו לעוד עונה כי הוא ראה "כמה השחקנים מחויבים למאמן הזה". קלאסי. now let's go eat a god damn snack

נתי 18 בדצמבר 2018

מה באמת קרה לשלטון?

אח שלו 18 בדצמבר 2018

הייתי אומר שהוא נכנס לדוג האוס אבל אין דוג האוס שיכול להכיל אותו. הוא error repeater ובליצק שונא שחקנים כאלה. אבל במקומם הוא שם שחקנים יעני חכמים בלי יכולת לעשות משהו פיזית

7even 18 בדצמבר 2018

אני רוצה פה מילה ממאלדיני על שבוע שעבר, כשג'ייסון גארט עלך על 4 ו-2 בהארכה, עמוק בשטח של פילי (והצליח!)
הוא כמובן קיזז את זה השבוע, אבל חיכיתי לטור כדי לכתוב את התגובה הזו, פשוט גרייזס הבריז.

Maldini 18 בדצמבר 2018

מה עם הקבוצה של בילי פאקינג QB פאקינג גורו אובראיין וה70 ניצחונות רצופים שלהם, גם עליהם רצית להגיב לפני שבוע אבל גרייזס הבריז? אני לא חושב שהייתה קבוצת 10/11 ניצחונות (לא רוצה לדמיין עולם של 12, זה קצת יותר מדי) יותר שקרית ומזוייפת מהדבר הזה בהיסטוריה של הליגה.

בקשר לגארט, מאז שכל כלי תקשורת אפשרי בדאלאס החדיר לו דילדו של 29 אינץ' אחרי הפאנט האומלל מה-40 יארד ליין של יוסטון בהארכה + ה-Vote of confidence שהוא קיבל מג'רי ג'ונס הוא הלך על זה בסיטואציה דומה בכל אחד מהמשחקים של דאלאס שראיתי והשיג את היארד (3 פעמים מהראש – ג'קסונוויל, וושינגטון ופילדלפיה) ככה שזה לא היה כזה מפתיע לפני שבוע. כשמגיע מגיע (במקרה הספציפי הזה "מגיע" = לא ליכלכתי עליו עם אש בעיניים ו/או השוויתי לבבון).

עדיין אחד המאמנים הגרועים בליגה. לא סותר. הפלוסים בודדים ובאים והולכים. המינוסים קבועים, הרסניים ולא משתנים כבר עונה 700 and counting. כבוד למי שמצליח לקחת את דאלאס והסיכויים שלהם בפלייאוף ברצינות, אני יודע שאני לא.

קואלה בר 18 בדצמבר 2018

הג׳ייאנטס לפני שנתיים? דאלאס לפני שלוש? יש הרבה קבוצות 11 נצחונות שקריות. בעיקר כי נצחונות בליגה הזו הם הרבה מזל.

ביוסטון הרבה כשרון, הגנה חזקה, ועדיין כל נצחון זה בשיניים. לפעמים עדיף קורטוב מזל, מקילו שכל.

Jhkj 22 בדצמבר 2018

בדאלאס שלפני שלוש שנים שיחק שחקן ההתקפה של הליגה וה-MVP איך המאזן שלהם שיקרי?
בנוגע לדאלאס של השנה, קבוצה די אומללה, אבל ההגנה ומתאמיה הם על אמת ודאלאס עם גארט היא קבוצה שיכולה לנצח ולהפסיד לכל קבוצה, הכל יכול להיות אבל אין ספק שדאלאס היא ראש הבית הכי פחות טוב, בשלב זה אולי למעט יוסטון

יובל 18 בדצמבר 2018

גארט הלך על דאון רביעי לפחות 3 פעמים גם נגד הקולטס השבוע (כשהמשחק עוד היה תחרותי, לא מדבר על סוף המשחק). זה אפילו הצליח לו בכל הפעמים מלבד פעם אחת,
רק שהפעם אחת הזו התבררה כחשובה מכולם – דאון רביעי ויארד אחד מה-3 של הקולטס במצב של 7:0. משם כבר הכל נגמר.

7even 18 בדצמבר 2018

יובל,
ספציפית מול האיגלס זה היה מאיזור במגרש, שפילד גול בקלות יכול היה להיכנס ממנו, אבל הוא העדיף להסתכן שים TD.
זה כ"כ הרבה יותר סיכון שקשה לי להסביר.

כמובן אני לא אומר פה שגארט איזה מאמן על, אבל כשמגיע מגיע

ניינר / ווריור 18 בדצמבר 2018

הקריסה של קרוליינה בשבועות האחרונים זה אחד הדברים הכי מכוערים שראיתי מימי. גם השחצן הבלתי נסבל נתקל בתקרת הזכוכית שלו ומקווה שלפחות למד שיעור בצניעות.
אם יש צדק בליגה הזו הסופרבול יפגיש את הסיינטס והצ'רג'רס

7even 18 בדצמבר 2018

יש בה צדק?

ק. 19 בדצמבר 2018

אם לא היה "נו האדל" התקיים מחזור פוטבול?
העיקר שחזרת.
הmnf (ובכלל המספרים של הסיינטס מאז חג ההודיה) מחזקים את התיאוריה בפתיחת הפוסט על הסטטיסטיקה שמתיישרת בחורף.
עדיין, הם צריכים נצחון אחד על קרוליינה או פיטסבורג כדי להבטיח סופרדום כל הפלייאוף וזה משמעותי מאוד עבורם (כמו פוקסבורו לפטריוטס).
גם הסטטיסטיקה של הצ'יפס התיישרה אחרי הנצחון במשחק המעולה של המחזור שעבר על הרייבנס, במשחק שיעל ללכת לכאן או לכאן, כמו מול הצ'אאג'רס.
ובעניין אחר מעניין אם אי פעם ישנו את העניין המטופש שהseeds הם לא לפי מאזן. זה בסדר ראש בית פלוס 2 עם המאזן העדיף, אבל לא הגיוני שקבוצה עם מאזן עדיף (על שאר הקבוצות) עמו הצ'ארג'רס או הצ'יפס ישחקו בחוץ כל הפלייאוף

אח שלו 19 בדצמבר 2018

יתרון ביתי משמעותי עבור הסיינטס הרבה יותר מעבור הפאטס, או אולי כול קבוצה אחרת. תסתכל על ההיסטוריה של בריז והסיינטס בפנים ומחוץ לדום. הבדלים הרבה יותר גדולים מאשר בריידי והפאטס בחוץ מול בבית.

ק. 19 בדצמבר 2018

היסטורית זה נכון, אבל תקן אותי אם אני טועה, לא סתם (הרב מתוך) 8 הסופרבולים שבריידי וביליצ'ק הגיעו אליהם היו בפלייאוף שהתרחש בפוקסבורו כל הדרך (2015 ו-2013 הודחו במייל הי), אולי אלה בתחילת המילניום (עוד לא הייתי בעניינים ואין לי כח לבדוק…)

יובל 19 בדצמבר 2018

בעידן בליצ'ק-בריידי, היו פעמיים שנ"א רימו את דרכם לסופרבול בעזרת ניצחון במשחקי חוץ – שניהם היו נגד פיטסבורג (2001 ו-2004 ).
מלבד זאת היה להם ניצחון חוץ אחד מל הצ'ארג'רס ב-2006 הזכורה לטוב אל מול 4 הפסדים, כלומר מאזן 3:4 בחוץ.
אל מול זאת, מאזן הבית שלהם עומד לפי ספירתי על 19:3.

https://www.pro-football-reference.com/teams/nwe/playoffs.htm

אם נתחשב בעובדה שהשנה מאזן החוץ שלהם שלילי, לעומת מאזן בית מושלם, אז יתרון הבייתיות הוא קרדינאלי לחלוטין עבורם.

יובל 19 בדצמבר 2018

כמובן שיתרון הבייתיות הוא קרדינאלי גם עבור ניו אורלינס –
בתקופתו של דרו בריס יש לניו אורלינס נצחון אחד בלבד במשחק חוץ אל מול חמישה הפסדים.
והמאזן בבית? 5:0 חלק, טרם הפסידו משחק פלייאוף בבית.

ק. 19 בדצמבר 2018

תודה יובל, די ביססת את הטענה שלי בנתוני אמת…

חגי 19 בדצמבר 2018

הפאטס ניצחו בעבר כמה משחקי חוץ בפלייאוף, אמנם לא ב10 השנים האחרונות, אבל ניצחו.
בשניים משלושת הסופרבולים הראשונים הם עברו את פיטסבורג בדרך לריקוד. היה גם ניצחון די מרשים ב2006 בקוואלקום על הצ'רגרס שהיו הקבוצה הטובה בליגה באותה עונה (העונה הראשונה של ריברס בתור פותח, לא להאמין שגם הוא וגם בריידי עדיין שם). מצד שני, הסיינטס מעולם לא ניצחו משחק חוץ בפלייאוף בעידן בריס את פייטון, בעונה היחידה שבה היה להם יתרון ביתיות כל הדרך הם גם זכו (2009). כמובן שיש פה גם מרחבי דגימה שונים שמשפיעים – הפאטס היו הרבה יותר פעמים בפלייאוף, בעוד הסיינטס מגיעים בממוצע פעם בשנתיים (6 פעמים ב12 עונות).

אח שלו 19 בדצמבר 2018

הנחת המוצא המובנת מאליה היא שקבוצה תשיג רקורד בית טוב יותר בפלייאוף מאשר רקורד חוץ. ככה עובד פלייאוף, מבחינת דירוג הקבוצות שאתה מתמודד מולם. אצל כולם יהיה הבדל. השאלה היא אצל מי ההבדל בין הבית לחוץ הוא יחסית אקוטי יותר. אצל הסיינטס – ואני לא מדבר פה רק על מדגם פלייאוף שהוא יחסית קטן, אלא על העונה הרגילה שם המדגם ענק – המספרים, גם של הקבוצה וגם של בריז, שונים בעליל בתוך הדום ומחוצה לו. אין מה להשוות את זה לפאטס (או לקבוצות אחרות שמשחקות מחוץ לדום).

רענן 19 בדצמבר 2018

בדקתי את הקבוצה שלי , הרייבנס
מאזן כללי בפלייאוף , 15 ניצחונות , 8 הפסדים , משחקי בית 5 , משחקי חוץ 16 , סופרבול 2
בבית המאזן הוא 3 ניצחונות ושני הפסדים כך שביתו אינו מבצרו לגבי הרייבנס
בחוץ המאזן הוא 10 ניצחונות לעומת 6 הפסדים , קנזס , היינץ , פוקסבורו….
( בפוקסבורו הם 2:2 )
הרייבנס תחת הארבו לא נוצחו מעולם בוויילד ( 5:0 )

אח שלו 19 בדצמבר 2018

יש פה סיפור של מדגם קטן שלא מאפשר לך לעלות על ה"פאק" שיש בחישוב. לרייבנס, כמו שאתה כותב, יש הרבה ניצחונות בוויילד קארד. זה סיבוב בו הקבוצה שאתה פוגש היא לא בהכרח קבוצה טובה או גרועה ממך (בגלל איך שהשיטה עם ראשי בתים עובדת). לקבוצות כמו הפאטס, שכמעט אף פעם לא בוויילד קארד, אם הן משחקות בחוץ זה אומר שהן משחקות נגד הקבוצה מספר אחת בליגה. כך היה ב-3 ההפסדים שלהן: ב-2006, 2013, ו-2015. כולם משחקים בחוץ. כולם נגד הקבוצה מספר 1 בליגה שלה – פייטון מאנינג והקולטס ופייטון מאנינג ודנבר. הסיכוי שלך להפסיד לקבוצה מס' 1 בליגה גדול יותר, בלי קשר לשאלה אם אתה משחק בבית או בחוץ. אז אם אתה רואה ניצחונות מול הסיד מס' 4, והפסדים לסיד מס' 1, זה לא בהכרח אומר שאתה טוב בהרבה בבית מאשר בחוץ, זה פשוט אומר שהיריבות שקיבלת בחוץ טובות מהיריבות שקיבלת בבית.
ושוב – מאזני הפלייאוף מוטים בגלל המדגם הקטן אצל רוב הקבוצות. ויתרון הביתיות ב-NFL הוא קצת אוברייטד. אבל יש קבוצות ספציפיות בהן יש מספיק מדגם כדי להבין שבית מול חוץ זה קריטי עבורן. הסיינטס הם דוגמה טובה.

אלון3131 19 בדצמבר 2018

חייב לתקן, הקולטס היו מדורגים 3 באותה עונה והפטריוטס 4. שתיהן ניצחו בחוץ את בולטימור וסן דייגו בהתאמה.

רענן 19 בדצמבר 2018

נזרום קדימה בראש שלך
נקזז 5 משחקים / ניצחונות של ברייבנס בווילד
מאזן כללי בפלייאוף בלי וויילד .., 8 ניצחונות , 7 הפסדים , משחקי בית 2 , משחקי חוץ 11 , סופרבול 2 כך שהמדגם בכל מקרה גדול משל הסיינט עם 11 משחקים
בבית המאזן הוא ניצחון והפסד .
בחוץ המאזן הוא 5 ניצחונות לעומת 6 הפסדים
במגרש ניטרלי : שני ניצחונות לעומת אפס הפסדים
כך שסך הכל מול יריבות שזכו בראש בית או ניצחו בוויילד אחת כזו הם מאוזנים בית חוץ , כלומר אין מובהקות , הכל שאלה של יום נתון ובילי קנדיף אחד

ק. 19 בדצמבר 2018

זה נכון, למרות שהשנה לסיינטס יש הפסד אחד בדום ואחד בדאלאס, לעומת הפטריוטס שעם מאזן חוץ שלילי

שי אורן 20 בדצמבר 2018

כל משחק של הצ'ארג'רס הוא משחק חוץ

יובל 20 בדצמבר 2018

LOL ג'וש גורדון, פעם דפוק במוח תמיד דפוק במוח.

עמי ג 21 בדצמבר 2018

גורדון מכור. זו מחלה. במשחק נגד פיטסבורג הוא בקושי היה פקטור.
חבל, כי יש לו כישרון נהדר. הוא היה יכול להיות רסיבר מוביל בליגה אם הראש שלו היה במקום.
הפטס אמורים לנצח את הבילס והג'טס בבית ויחד עם הפסד של יוסטון בפילי לקבל שבוע ביי.
הדרך שלהם לסופרבול תלויה גם בשאלה מי תגמור ראשונה בבית המערב.
אני חושב שמשחק חוץ אצל הצ'ארג'רס נוח בהרבה מאשר בקנזס.
קנזס עדיין המועמדים שלי השנה לסופרבול וזכייה. קבוצה נהדרת עם קווטרבק נדיר שיוביל את הליגה בעשור הקרוב.
מהומס הולך לעשות ל-NFL את מה שקרי עשה ל-NBA. הוא הולך לשנות את כל פרדיגמת התפקיד של הקווטרבק: גם אתלט נדיר, גם חכם, גם מקבל החלטות מצוין וגם שחקן מגוון בצורה בלתי רגילה. הוא רץ, מסקרמבל, מתחמק מתאקלים, מסוגל למסור בשתי ידיים ומוציא לפעמים מסירות מהמותן כמו שורט סטופ. תענוג לצפיה.

יוני 22 בדצמבר 2018

מה שלי לא ברור זה איך זה שלאף אחד בליגה לא אכפת מהמצב הנפשי שלו. הרי הבעיות שלו היו ידועות לפני ההחתמה האחרונה אבל מה אכפת למישהו (בטח לפטריוטס שלא אכפת להם משום שחקן), העיקר לסחוט את הלימון כמה שאפשר ואחרי זה לזרוק אותו. בעיות נפשיות? התמכרויות? לא מעניין אותנו כל עוד הוא יכול לתרום על המגרש. הליגה הזו מחליאה ביחס שלה לשחקנים. אין שום מבוגר אחראי בהנהלה או בקבוצות שעוצר רגע לחשוב ואומר לו: תקשיב, המצב שלך קשה, לך תטפל בבעיות שלך ואחרי זה נראה אם אתה יכול לחזור לליגה. במקום זה מאשימים אותו בלקיחת חומרים אסורים שזה אולי טכנית נכון אבל מסתיר את הבעיה האמיתית והופך אותו לעבריין כשהוא בעצם קורבן כאן.

עמי ג 22 בדצמבר 2018

להאשים את הפטריוטס תמיד קל. קל ולא חכם.
ובכלל – למה לפסול שחקן רק בגלל שימוש בסמים (בעיקר קלים למיטב הבנתי), כאשר כל הפרדיגמה כלפי סמים הולכת ומשתנה.
הפטריוטס נתנו לו צ'אנס לשחק ברמות הגבוהות. והשתמשו בו היטב. הוא כמובן סתם להם חור ענק בחוליית ההתקפה המגמגמת ומזדקנת. שחקן שלא ישחק הבעיות הנפשיות שלו רק יגברו.
גורדון נתן כמה משחקים מצויינים, במיוחד כשגרוקנ נעדר, ויכול היה לצבור ביטחון ולהפסיק עם הסמים.
למרבה הצער הוא לא ניצל את זה נכון ונפל.
התמכרות לסמים זו בעיה לא פשוטה וגם גאוני משחק כמו בליצ'ק ובריידי לא יכולים לפתור הכל ולשמור על שחקן מפני עצמו.

יוני 22 בדצמבר 2018

עמי, זה חוסר הבנה רציני של התמכרויות. אף התמכרות לא נפתרת כי מישהו שמח בעבודה שלו ופתאום מתנער מהם כי הוא מבין שהם מסבים לו נזק. זה לא בחירה רציונלית ומי שמעולם לא התמכר או עבד עם מתמכרים לא יודע כמה זה נורא ונכפה עליך. הבחור סובל מהתמכרות קשה ועם בעיות נפשיות ששום משחק פוטבול לא יפתור. להפך, דווקא הצלחה רגעית כזו יכולה להחמיר את המצב. לא מדובר במישהו שמעשן קצת גראס מבחירה בשביל הכיף אלא מישהו ששנים מתמודד עם התמכרויות. זה משהו שמחייב התערבות רצינית וכולם, כולל הפטריוטס ידעו על זה והם היו היחידים שרצו אותו. הם ידעו שהוא לא ישלים את השנה ויש להם אותו לזמן קצוב. מה שעשו היה לנצל בן אדם בחולשה הכי קשה שלו רק בשביל להשיג עוד כמה יארדים וט"ד. לא סתם לברון דיבר אתמול על המנטליות של עבדים בNFL.

נתי 23 בדצמבר 2018

איך בדיוק הוא הפסיד? אולי הפטריוטס חשבו שאם ליווי צמוד יותר, ומעטפת שונה מזו של הבראונז התוצאות יהיו אחרות? הבן אדם קיבל עוד הזדמנות, וכמה שזה כואב לא הצליח להתגבר. היו דוגמאות כבר לגמילות… גורדון כבן אדם, הפסיד מהסיבוב בפטס? הוא בנקודה גרועה יותר מזו של סוף מחזור 3 כשקליבלנד עומדת לחתוך אותו?
ומה בעצם אתם אומרים? לא לתת למכורים הזדמנות שניה (10 במקרה הזה)? ואיך זה קשור בכלל למנטליות עבדים?
אבל בסדר, אני מניח שככה זה, גם כשביליצ'ק שותה מים זו משימה שטנית להשיג עוד כמה יארדים.

יוני 23 בדצמבר 2018

נתי, כמו שכתבתי לעמי, זה חוסר הבנה בסיסי של איך התמכרויות פועלות. לשחק פוטבול זו רק הסחת דעת זה לא טיפול נפשי. מישהו עם בעיות נפשיות לא מחלים ממשחק אלא מטיפול, בדיוק כמו שמישהו עם שבר ברגל לא יתרפא מלשחק. אולי הוא יצליח לשחק טוב עם כל האדרנלין וישכח מהפציעה שלו בזמן המשחק, אבל זה לא פותר כלום ובטוח מחמיר את הפציעה. פגיעות נפשיות הן בדיוק כמו פציעות פיסיות שדורשות טיפול ייחודי. זה דבר ידוע ואני בטוח שהליגה והפטריוטס יודעים את זה גם. רק שלא איכפת להם מהשחקן עצמו כי המנטליות היא של עבדות. כל עוד אתה נותן תוצרת אתה טוב בשבילנו, ברגע שלו, נזרוק אותך.

וגורדון בנקודה גרועה יותר כי הבעייה שלו לא טופלה ורק החמירה. זה מה שאתם לא קולטים. תצאו מהמנטליות של לחשוב מנקודת מבט ספורטיבית של מה טוב לקבוצה. האדם במצב נפשי קשה ואולי בסכנת חיים ואנשים מדברים על מה טוב לקבוצה ועושים הכל לנצל אותו. אותי זה מחליא. וכן, הפטריוטס גרועים יותר מאחרים כי הם אלו שלקחו אותו לשחק.

NoOne 24 בדצמבר 2018

מאיפה אתה יודע באיזה מצב נפשי הוא?
יש הרבה אנשים שמעשנים גראס כי הם אוהבים את זה וזה יותר חשוב להם מדברים אחרים

יובל 23 בדצמבר 2018

העונה שלנו תיגמר בשבוע הבא, אבל אנדרו לאק הוא הווינר הכי גדול ב-NFL. פשוט מדהים. בכל מועדון אחר כבר היו לו בערך 2-3 אליפויות.

NoOne 24 בדצמבר 2018

כן , אני בטוח שבג'טס,טמפה,אוקלנד,דטרויט וקליבלנד הוא היה לוקח מינימום 2 אליפויות בשנה

יובל 24 בדצמבר 2018

אם היית שם אותו בקבוצה של דירטי סאנצ'ז ורקסי היתה לך דיינסטי.

Comments closed