הנצחון ב-Turf Moor

מה עשיתם בקיץ האחרון?

יש כאלה שקנו כוכבים. יש מועדונים שקנו כוכבים שהם לא צריכים. יש כאלה שקנו מה שהיה בשוק. ויש כמובן את אלה שניסו לקנות שחקנים שלא היו בכלל בשוק. ומה מוריניו עשה? הוא הגיש רשימת בקשות, ויצא לצפות בגביע העולם בתור הפרשן של מעצמת הכדורגל יאהו!

כשחזר, מייקל אמנלו הגיש לו 2 ציפורים: פאב וקוסטה. פליפה לואיז היה כבר במו״מ מתקדם בדרך ל-3.

והיו לו 2 טראבל-מייקרים. אחד החליט שהוא החלוץ השלם, אבל לא היה מוכן להאבק על האפשרות להוכיח את שלמותו. והשני החליט שהוא השוער הטוב בעולם, ואין שוער, גם לא פטר צ׳ך הגדול, שיושיב אותו על הספסל. מוריניו בחר להיפטר מהילד שדיבר יותר מדי. הוא הסתכן באפשרות שייצא האידיוט הגדול ביותר באנגליה. אבל הוא רצה ללכת עם אלה שמעדיפים לשחק, אבל לפני לשחק רוצים לנצח. ולזכות בתארים. כי השנה הוא רוצה להביא תואר. את הבחור השני, שלא דיבר כ״כ הרבה אבל העביר מסרים שהוא לא יאריך את החוזה אם לא ייתנו לו מקום בהרכב, הוא משח בשמן. המלך מת, יחי המלך החדש. קונדוצ׳יני קיבל את זה, גם צ׳ך יקבל את זה. ואני מאמין שהוא באמת יקבל.

וזהו. החלטות החלטות החלטות. חלק מהן אינן קלות. אבל ז׳וזה לא מפחד מהן, גם אם הן לא פופולריות וגם אם הן מעבירות מסר בעייתי. יכול להיות שצ׳ך יפתח במשחק הבא, אולי לא (כנראה שלא), אבל הרעיון הובן.

עוד מילה למי שלא מבין למה צ׳ך הודח. הוא שוער נפלא. אדם נהדר. מנהיג. אבל מי שצפה בו בכל המשחקים של העונה שעברה ראה גם לא מעט רגעים של פאניקה בהגנה, של חוסר בטחון, חוסר יכולת לגמור עניינים. כן היו לו עצירות מצויינות. אבל גם היסוס בכדורי הגובה וטעויות מביכות. לכן רוב אוהדי צ׳לסי, ולא ניטראליים, ידעו שזה מה שצריך לקרות.

ובינתיים בזמן החופשה, מוריניו נח, אבל הראש שלו התחיל לעבוד: איך אני נשאר מוריניו, שמשחק על תוצאה, שהורס את המשחק, שמשניא את עצמי על עולם הכדורגל, אבל באותו זמן גם מצליח להשיג גול שאני ממש צריך אחד. בלי מתח עד הרגע האחרון. בלי לחץ אטומי.

המיוחד בעיניי עצמו נזכר בעונות הראשונות שלו בכחול. כשהכל היה כל-כך קל. היה לו את למפארד (והיום זה פאב), טרי (עדיין טרי), ג׳ו קול (הזאר), דרוגבה (קוסטה), וגודיונסן (דרוגבה של היום…) – ויחד עם צ׳ך (קורטואה) שלד שהחזיק את העניינים. היו עוד שחקנים נפלאים, אבל גם היום יש את מאטיץ׳, שורלה, איבאנוביץ׳ אוסקר וויליאן. שחקנים תומכים מצויינים, חלקם עם פוטנציאל להגיע ליותר מזה. והוא בנה כזה, מעודכן ל-2014 (קשר אחורי גבוה וחזק).

קיבלנו התחלה טובה. ומקום ראשון!!!!!!1

תסמונת האלבום השני
הממציאים הגאים של מקלחת הגטורייד

21 Comments

jm 19 באוגוסט 2014

מחצית ראדונה עם טעם של עוד! נראה נהדר.

אריק 19 באוגוסט 2014

למה להרוס את המשחק? צלסי של השנה השניה שלו היתה הקבוצה הכי טובה ששיחקה בליגה האנגלית מאז שאני לפחות זוכר ויסלחו לי פרגי,שנקלי, פייזלי ותבורי.
נכון שישי לצלסי בארות נפט וכסף כמעט בלתי מוגבל, אבל כשאני רואה שססק, קוסטה (אומרים שיהיה פלופ פה בדה באזר, אני חושב שאם יהיה בריא יסכן את שיא השערים לשחקן בליגה) ופליפה לואיז הגיעו ועוד נשאר עודף ממאטה ולואיז, נראה שאתם בידיים טובות.
כדור הבדולח שלי אומר שתחגגו במרץ-אפריל כזה.

גור אילני 19 באוגוסט 2014

בעונה כזו אני לא חושב שניתן לצפות לחגוג מוקדם. בטח כשיש גם אלמנט משמעותי של מקריות, במיוחד סביב נובמבר (חודש שבו צ׳לסי אוהבת ליפול). ואני עדיין חושש שאנחנו מתבססים פה על 2-3 שחקנים שפצעיה של כל אחד מהם תגרום לנפילה.

ולמה להרוס את המשחק?
"Chelsea – ruining football since 2003"
אם מוריניו יתחיל לשחק חיובי זה רק בגלל שהוא חושב שככה עדיף לו כדי לנצח משחקים סגורים. ברגע שיהיה לו משחק חשוב בידיים והמשחק יהיה פתוח מדי לטעמו, הוא יסגור לו את הצורה.

בני תבורי 19 באוגוסט 2014

ובכן, אריק כרגיל בוחן את המציאות מהפריזמה של אוהד יונייטד ומקדש את כדור הבדולח. זה כמו החזאים התקועים עם הראש במסכי המחשב ולא מביטים מהחלון החוצה. ואני אומר: תנו לקוסטה את הזמן שלו והוא כבר ימצא דרך להיפצע/לעוף/לריב/ או כל סיבה אחרת לא להיות תורם משמעותי מדי עבור צ'לסי. יחד עם זאת, מקורות עקשניים מדווחים על התחממות היחסים בין ליברפול לקבאני וזה לבד צריך להכריח את אריק לקנות כדור חדש.

אריק 19 באוגוסט 2014

איך זה קשור למאבק על האליפות?

בני תבורי 19 באוגוסט 2014

בוא לחומוס ואסביר לך.

אריק 19 באוגוסט 2014

מחר

דוד 19 באוגוסט 2014

קוסטה נראה כמו בינגו של מוריניו
בגול השני ראינו משהו שלא היה בצ׳לסי הרבה זמן- כדורגל ספרדי נפלא עם מאסטרו אמיתי. הקבוצה מרשימה

אסף THE KOP 19 באוגוסט 2014

שאתה רושם לגבי מוריניו "כי השנה הוא רוצה להביא תואר". אתה מתכוון תואר לליברפול או כמו בשנה שעברה, תואר לסיטי ?

:-)

גור אילני 19 באוגוסט 2014

בינתיים תלמדו את השחקנים שלכם לבדוק את הפקקים (או הפקקים בראש) לפני העליה לדשא. גם במשחקים חשובים.

עידוקוליס ליפשיץ 19 באוגוסט 2014

משחק שתייה חדש: צ'ייסר בכל פעם שמישהו ברחבי דה באזר מזכיר את ההחלקה של ג'רארד.
שוט כשזה מוצג כגורם העיקרי לאיבוד האליפות.

גור אילני 19 באוגוסט 2014

לפי התגובות למעלה נראה לי שזה פיתה עם חומוס, ומנה מסבחה בהתאמה.

בני תבורי 19 באוגוסט 2014

אופס, בצ'לסי כבר שכחו את טרי במוסקבה…

אסף THE KOP 19 באוגוסט 2014

את הפקקים בראש פתרנו (העברנו את הבעיה לברצלונה).
לגבי הפקקים ברגל – בטיפול. השנה תראו את התוצאות.

אסף THE KOP 19 באוגוסט 2014

אגב, שמישהו יזכיר לכולם שאחרי הכל, מדובר בסה"כ בניצחון נאה של צ'לסי על פאקינג בארנלי.

גור אילני 19 באוגוסט 2014

נכון מאד.

שי 19 באוגוסט 2014

כן ולא, כי את הנק' מהקבוצות הגדולות צ'לסי אספה גם בשנה שעברה. בשביל לקחת אליפות, וזה נכון לכל ליגה להוציא אולי בלגיה, צריך קבוצה שלא תפשל מול פ"ת ומכבי יפו.

אוהד 19 באוגוסט 2014

שנה שעברה צ'לסי ניצחה שני משחקי חוץ נגד קבוצות שעלו ליגה והפסידה משחק חוץ אחד.
אז בינתיים אי אפשר להסיק על שיפור כלשהו מול קבוצות חלשות.

שי 19 באוגוסט 2014

את הכסף באמת סופרים במדרגות, אבל פאברגאס הוא בדיוק השחקן שאמור להרוג משחקים כאלה. כל עוד זה קורה בהצלחה יש סיבה לאופטימיות. אבל יש לזה גם צד שני, שבונקריסט גדול הוא לא יהיה. יהיה מעניין לראות אם הוא יעלה בהרכב מול ליברפול בחוץ…

אביאל 19 באוגוסט 2014

25 דקות טובות הספיקו, מוריניו אמר לאורך כל העונה שעברה שצ׳לסי לא הורגת משחקים – אתמול היא באה, מפיגור והרגה את המשחק, ראו גם שהקבוצה לא מאה אחוז בכושר (מונדיאל) ובמחצית השנייה העבירו את הזמן.

כואב לי על צ׳ך, אני לא מסכים לגבי העונה שעברה, דווקא בעונה הזו הוא נתן יכולת של טרום הפציעה בראש שלו, עדיין אני מעדיף לראות אותו בשער מאשר את קורטואה, מעניין לראות אם הוא ישאר.

גיא 19 באוגוסט 2014

ההגנה מעט הטרידה אותי. הגול של ברנלי היה שערוריה הגנתית. בחצי השני הם התקרבו לפעמים יותר מידי לשער.

איזה כיף היה לראות את דרוגבה חוזר (ההשתלטות שלו על כדור השוער של קורטואה-אדיר).

ססק ענק וקוסטה כמו קוסטה היה במקום הנכון בזמן הנכון כדי לכבוש שער קל. בדיוק מה שהיה חסר שנה שעברה.

Comments closed