האליפות של סוואנזי תצטרך לחכות קצת

ואז מסתכלים שוב בלוח המשחקים ומגלים שמעבר להרי החושך מגיעה סוואנזי, הקבוצה שתקעה ללואיס ואן חאל את הבכורה בפרמייר ליג באולד טראפורד, שניצחה את ברנלי בבית, את ווסט ברום בבית, ועל הדרך ניצחה גם את רות'רהאם בגביע הליגה. בכל אלה ספגה שער אחד. זה יופי, כי אנחנו אוהבים אתגרים. בסיום המשחק הזה אחת משתי המתמודדות תיפרד מהמאזן המושלם, אולי אפילו שתיהן. ויש לה לסוואנזי כלים. נבנתה לאורך השנים קבוצה עם שילוב טוב בין אמין לנוצץ. שחקנים כמו קי יכולים להכריע משחקים בדקות הסיום, סיגורדסון הוא נמסיס מוכר שלנו. בוני הוא עדיין אנדררייטד גם אחרי שפרץ לתודעה. אשלי ויליאמס ושלבי קשוחים. גומיס עולה מהספסל ומשנה את המשחק. נת'ן דאייר כבש כבר 3 שערים ב-3 משחקים מהקישור. ההרכב קבוע העונה בכל המשחקים עד כה, ולמרות זאת נראה שההרמוניה די מושלמת. כל מה שאברטון הבטיחה להיות, סוואנזי בינתיים מקיימת.

טוב, אני שמח משתי סיבות:

1. אנחנו משאירים כרגע אבק לליגה. גם ביום לא מזהיר של פאב ומאטיץ׳, ומתחת למצופה של טרי וקאהיל, זה נגמר בנצחון משכנע. סיטי, ארסנל וליברפול איבדו נקודות.

2. עד היום ממש פחדתי לכתוב פוסטים לפני משחקים . מלקחי העונה שעברה שמוריניו העביר למייקל אמנלו הוא ביקש רק שני דברים: חלוץ ושנפסיק לנחס אותם שם בארץ הקודש. אז הנה הפגרה הארוכה הכריעה אותי ועדיין הגיע נצחון.

המשחק עצמו היה מהנה למדי. פיגור כתוצאה משליטה די מוחלטת של סוואנזי, שעלו עם כוונה לנצח. במחצית התדיינתי באיזה פורום עם אוהד אחר שטען שסוואנזי עלו לשחק ״אול אאוט״ ולכן ייחלשו משמעותית במחצית השניה. אני טענתי שהם פשוט עלו מוכנים יותר ושלטו במשחק ללא מאמץ רב מדי. מתברר שהוא צדק ואני טעיתי.

במחצית השניה ראינו יתרון מוחלט לכחולים, שערים די קלים ועוד הזדמנויות, אם כי אחוז ניצול המצבים של דייגו קוסטה ובכלל פנומנאלי עד עתה. שורלה כנראה התעייף במדי הנבחרת ובמקומו עלה רמירז שלמרות הגמלוניות הרגילה שלו והתחושה שהוא לא סגור על עצמו נתן במערך ה-4-3-3 יותר אופציות מהמרכז. הזאר קיבל בטחון ונזכר כמה זה מרגיש מתוק כשהכדור נדבק לרגליים, אבל גם לא שכח לשחרר אותו.

זה נגמר בשלושער מהסרטים (מבחינת חדות וה- can do approach שלו) ולואיק רמי עלה במקומו כדי לכבוש בבכורה ולאותת שגם אם קוסטה יישב בחוץ מאיזשהי סיבה, הוא יהיה שם כדי לא לתת לעניינים להתפרק.

(קרדיט לתמונה ראשית: וויקיפדיה קומונס)

וזה נכתב לפני המשחק:

הפגרה הנוראית הזו, שגם האפשרות לחזות במהלכה בנבחרת בלגיה נלקחה מאיתנו באדיבות "המצב", מתארכת עד אין קץ, מה שעודד אותי להקדים ולכתוב על המפגש מול ברצלונה דה-לה דרום ווילס. כאילו לא מספיק לסבול חודשים של קיץ, מרחץ זיעה מלווה בשמועות בלתי נגמרות על העברות, קיץ במהלכו אנו נעים ברכבת הרים של תקוות ואכזבות, ובעיקר ציפייה. במועדון כמו צ'לסי תמיד יכולה להגיע פתאום ידיעה שהחתימו את פול פוגבה, או שמכרו את אדן הזאר, מה שמצריך לשבת מול הניוז-אגרגטור'ס במשך רוב שעות היום ולקרוא כותרות כמו "כוכב ליברפול לשעבר ממליץ למטרה של צ'לסי וארסנל להבריז לשתיהן ולחתום ביונייטד". טוב, זה לא מתרגם כ"כ טוב לעברית. אולי עדיף שכך. הישיבה הזו יוצרת עוד יותר ציפיות, ובכל רגע נראה שהעסקה הגדולה הבאה מעבר לפינה.

זה קצת מזכיר את הציפייה של עולם הטכנולוגיה להכרזות של אפל לגבי האייפון הבא – לרוב כולם יודעים מראש את כל הפרטים (ע"ע דייגו קוסטה) אבל יש גם הפתעות כמו מסך הרטינה ששינה את השוק, או דברים נוצצים מיותרים כמו סירי (ע"ע פלקאו). בשנתיים האחרונות, דרך אגב, חלה ירידה בציפיה של הציבור להכרזות (מי בכלל יודע שהערב אפל יכריזו על האייפון 6?) ואני תוהה האם גם בכדורגל יש בועה שתתפוצץ בשלב כלשהו. כנראה שכן.

ואז מסתכלים שוב בלוח המשחקים ומגלים שמעבר להרי החושך מגיעה סוואנזי, הקבוצה שתקעה ללואיס ואן חאל את הבכורה בפרמייר ליג באולד טראפורד, שניצחה את ברנלי בבית, את ווסט ברום בבית, ועל הדרך ניצחה גם את רות'רהאם בגביע הליגה. בכל אלה ספגה שער אחד. זה יופי, כי אנחנו אוהבים אתגרים. בסיום המשחק הזה אחת משתי המתמודדות תיפרד מהמאזן המושלם, אולי אפילו שתיהן.

ויש לה לסוואנזי כלים. נבנתה לאורך השנים קבוצה עם שילוב טוב בין אמין לנוצץ. שחקנים כמו קי יכולים להכריע משחקים בדקות הסיום, סיגורדסון הוא נמסיס מוכר שלנו. בוני הוא עדיין אנדררייטד גם אחרי שפרץ לתודעה. אשלי ויליאמס ושלבי קשוחים. גומיס עולה מהספסל ומשנה את המשחק. נת'ן דאייר כבש כבר 3 שערים ב-3 משחקים מהקישור. ההרכב קבוע העונה בכל המשחקים עד כה, ולמרות זאת נראה שההרמוניה די מושלמת. כל מה שאברטון הבטיחה להיות, סוואנזי בינתיים מקיימת.

כשברנדן רודג'רס שדרג את עצמו לליברפול, רבים זלזלו בסוואנזי ומיהרו לשלול ממנה את עיטורי השבח שנקשרו בשמה. העונה הראשונה של לאודרופ היתה בינונית, יש אומרים מפוהקת. ניתוח די מעניין של ברנדן מול לאודרופ מוכיח שסגנון המשחק השתנה, ועבר מפוזשן פוטבול למתפרצות. לעומת זאת אחרי פיטוריו של לאודרופ מונק חזר לסגנון אטרקטיבי יותר ובמקביל חיזק את ההגנה.

צ'לסי מצידה מגיעה יחסית רעננה. שורלה, מאטיץ' ואיבנוביץ' עבדו די קשה, גם מיקל וקאהיל רצו קצת. דייגו קוסטה צבר עוד פציעה בשריר הירך – פציעה חדשה ולא קשורה לזו החוזרת על עצמה. יישבו החכמים ויחליטו מה לעשות. מדובר במשחק חשוב, לכן אני רואה אחת מבין 3 אפשרויות:

1. קוסטה עולה בהרכב בשאיפה שיכבוש וניתן יהיה לתת לו מנוחה אחרי 50-60 דקות. אז מוריניו מכניס את לואיק רמי להופעות הבכורה.

2. דרוגבה עולה בהרכב, רמי מצטרף אם יש צורך.

3. רמי עולה בהרכב הפותח למרות שהתאמן רק 2-3 פעמים עם הסגל קודם למשחק.

מסתמנים כרגע 3 מעמדות בסגל:

הקבועים, שאלא אם כן הם סוחבים פציעה הם בהרכב באופן קבוע: קורטואה, טרי, קאהיל, אזפי, בראנה, מאטיץ', פאב, הזאר, אוסקר ודייגו קוסטה

שחקנים משלימים שמקבלים רספקט ודקות משחק חשובות: לואיס, מיקל, רמירז (תודה לאביאל), שורלה, וויליאן, דרוגבה ועכשיו גם לואיק רמי (נראה כרגע כמו גניבה ב-10 מיליון פאונד, הבעיה היא שהגניבות האחרונות ע"ע דמבה בה לא היו מוצלחות מדי).

ויש כמה שנשכחו בינתיים על הספסל:

פטר צ'ך, שהופך להיות דמות טראגית, שהוקרב על יושרו ונאמנותו – לעומת הסחיטה שעשה קורטואה למועדון שעליה זכה במקום בהרכב.

ואן-חינקל, שבינתיים לא הצליח להכניס יותר מברך קרועה להרכב, ועלול למצוא את עצמו הולך בדרכם של דה-ברוין ולוקאקו ולהימכר.  עדכון: הושאל למילאן (תודה לשיצ)

מוחמד סלאח, שמאמן מצרים כבר התלונן השבוע על ייבושו על הספסל, ובינתיים לא מוצא מקום אפילו בסגל.

קורט זומה, שיקבל דקות רק עם פציעה של טרי או קאהיל, מה שכנראה יקרה באיזשהו שלב.

לא התייחסתי לצעירים, למרות שייתכן שנזכה לראות את בייקר מקבל דקות משחק בקרוב בעקבות צירופו לסגל הבכיר, אולי בקארלינג קאפ.

וזה מה שיש לנו. סך-הכל סגל מצוין, ההחתמה של רמי נותנת המון בטחון למקרה שקוסטה יצטרך לשבת בחוץ. יש עדיין סימני שאלה, אבל בכל מקרה תהיה עונה מעניינת ונקווה שהנפילה המסורתית בנובמבר לא תחזור.

עדכון: גארי מונק זכה במנג׳ר החודש לאוגוסט. תיבו חתם על חוזה של 5 שנים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מוסר כפול - שחר דלאל
אלופי העולם במתמטיקה

32 Comments

שיצ 9 בספטמבר 2014

ואן חינקל במילאן

גור אילני 9 בספטמבר 2014

טעות מרה שלי, מרוב שמחה על טורס שכחתי שהוא גם הושאל!

אביאל 10 בספטמבר 2014

ההגנה בינתיים לא משהו, מצד שני ההתקפה עושה את שלה – אני דווקא רואה מול סוואנסי קישור של מאטיץ׳-רמירז-פאברגס במשחקים הבעיתיים (כמו אברטון) ובכלל שכחת את רמירז ברשימה !!

גור אילני 10 בספטמבר 2014

נכון, כתבתי מהראש בלי להסתכל על הרוסטר. אני מיד מכניס אותו לקטגוריה 2.

7even 10 בספטמבר 2014

שאלה – כמה עולה כרטיס למשחק בית של סוואנזי?
כי אצל הגדולות צריך למשכן ת'בית.

גור אילני 10 בספטמבר 2014

מאחורי השער 35 פאונד.

אביאל 10 בספטמבר 2014

גם אצל הגדולות המחיר הנקוב לא בשמיים, פשוט כמעט ואי אפשר לקנות ישירות מהמועדון אלא דרך אנשיםספרסרים.

גור אילני 10 בספטמבר 2014

כן אבל אצל סוואנזי אפשר פשוט לקנות במחיר הזה, אצל הגדולות הכרטיסים במחירים האלה כבר נמכרו.

דוד 10 בספטמבר 2014

צ׳לסי יותר טובה מסוואנזי. בכל העמדות במגרש וגם המאמן ואולי גם השופטים. אני חושב שמקצועית התוצאה ברורה וצריך לקרות משהו מהתחום הלא מקצועי כדי שנראה הפתעה

אביאל 10 בספטמבר 2014

דוד – סוואנסי עושה לצ׳לסי צרות כבר שתי עונות, זה לא הולך להשתנות, בטח ובטח שסוואנסי במומנטום טוב.

LOVERPOOL 10 בספטמבר 2014

ונאמר אמן

אביאל 11 בספטמבר 2014

חס וחלילה :)

7even 10 בספטמבר 2014

אגב – תענוג לקרוא סופסוף בלוג של קבוצה לא גדולה בפרמייר ליג.
גם אין על האיצטדיונים של הקבוצות האלה.
אולד סקול במיטבו

חז 10 בספטמבר 2014

למה סוף סוף הוא דווקא רושם על צ'לסי כבר כמה חודשים…

7even 10 בספטמבר 2014

LOL
צ'לסי השנה רמה מעל הליגה.
קישור פשוט מפחיד

חז 11 בספטמבר 2014

לזה קשה לי שלא להסכים.

גיא 11 בספטמבר 2014

עוד 2-3 משחקים כאלה ואוסקר הולך להפוך לשחקן ספסל לגיטמי. מה גם שבלעדיו ההתקפה עבדה הרבה יותר טוב. למרות שמוריניו אוהב לשחק עם פברגס ליד מאטיץ, לא אתפלא עם הוא יוסט קדימה יותר ונראה את רמירז ומטיץ אחד ליד השני (אם זה עבד טוב מול אברטון, למה לשנות?).

שורלה עשה קפיצת מדרגה ענקית והולך לקבל הרבה יותר קרדיט ממוריניו, הרבה יותר ממה שאתה חשוב לדעתי, שחקן הרכב לגיטימי.

ההגנה מדאיגה אותי כי נראה שמוריניו לא ממש סופר את זומה, ואם מישהו מההגנה יפצע אז לזרוק אותו ככה למערכה יכול להיות בעייתי.
לדעתי לא היה קורה כלום אם הוא היה נכנס מול אברטון, ההגנה גם ככה לא תפקדה שם בכלל (הוא היה יכול רק לעזור..)

דרוגבה-התייחסת אליו בפוסט קודם כלשהו- מרגש, נחמד, יפה הקאמבק שלו, אבל שיתחיל לתת תפוקה.

פליפה לואיז לדעתי חווה קצת קשיי התאקלמות, אבל נראה לי שהוא בדרך להרכב. מוריניו בונה עליו מאוד, הוא הרבה יותר תורם התקפית מאשר אזפי והוא מגן שמאלי טבעי. אבל אזפי תותח ולא פרייאר בכלל.. זה הקרב הכי מעניין על מקום ב11 (אחרי הקרב בשער כמובן).

סאלח כרגע לא מתאים לרמה של צ'לסי לדעתי..יותר עשו דווקא לליברפול עושה הרשום. אבל הוא עוד צעיר ולמהירות שלו יתרון גדול בפריימרליג.

לגבי הנוער-
הייתי מאוד רוצה לראות את לואיס בייקר מקבל הזדמנות בקבוצה הבוגרת ולא יתחיל ללכת להשאלות (שלא יחזור מקרה מקקראן). הוא יכול להיות פורץ הדרך לכשרונות מהנוער שיקבלו צ'אנס. עם חוקי הפיירפליי החדשים זה חשוב כ"כ ויש לנו המון כשרונות באקדמיה ובהשאלות(צ'אלובה, סלונקה אייזה בראון) וגם אחרי שלמפארד הלך, טרי דרוגבה וצ'ך מזדקנים. צריך שחקן שנוכל בבוא היום לקרוא לו סמל.

wiz 11 בספטמבר 2014

לגבי ההגנה – מוריניו כבר התבטא כבר, שעצם הבאתו של פיליפה לואיז תשחרר את איבנוביץ' למרכז ההגנה.

אזפי יעבור לעמדת המגן הימני, ואיבנוביץ' כנראה על חשבונו של טרי.
ככל הנראה זומה יהיה בלם רביעי בהיררכיה. אז לא הייתי דואג מזה שלא סופר אותו יותר מדי.
אבל לא מן הנמנע שיתחיל להשתמש בו באמצע העונה כדילשמור על כולם טריים לסוף.

גור אילני 11 בספטמבר 2014

הקרב בשער לא כל-כך מעניין לצערי, כי אין ממש קרב. קורטואה סחט את המועדון בכך שלא חתם עדיין על חוזה ובהתבטאויות שלו שאיננו מתכוון להיות שוער שני. הרווחנו שוער טוב אבל יכול להיות שנגרם למועדון נזק כתוצאה מההתרפסות כלפיו.

ועדיין – יכול להיות תסריט שקורטואה יחתום על חוזה ואז למוריניו יהיה אומץ לפתוח מחדש את הקרב על האפודה.

גור אילני 11 בספטמבר 2014

גיא – הכל נכון, אבל צריך לזכור שעברו רק 3 מחזורים ויכולות להיות הרבה התפתחויות. בשלב הזה בעונה שעברה אזפי היה עמוק עמוק על הספסל עדיין ולפני ינואר כבר היה שחקן בטוח בהרכב.

יש נטיה לבלמים להיפצע בצ'לסי ובכלל וזומה יודע את זה והוא יקבל גם דקות די בוודאות. כרגע נראה שיש לזומה נטיה לנתר הרבה ולאו דווקא להשאר על הקרקע ולראות מה קורה במהלך, הוא פנטסטי באוויר אבל כרגע טרי וקאהיל מובילים עליו בהרבה בקריאת מהלכים.

גיא 12 בספטמבר 2014

צודק לגמרי לגבי זומה, אבל הוא בכל זאת בן 19, ככה שקריאת מהלכים תשתפר ככל שיצבור דקות וניסיון.

תומאש קאלאס עונה שעברה עלה לשחק לראשונה בליגה, באחד המגרשים הכי קשים שיש מול קבוצה עם התקפה פנטסטית במומנטום חיובי..בסיכום המשחק הוא כמובן יצא גדול, אבל אי אפשר היה לבוא אליו בטענות אם היה מפשל.

מוריניו עושה את זה יפה עם דרוגבה ומכניס אותו כל גארבג' טיים כדי לצבור דקות משחק, כך שבעת הצורך הוא לא שולף מהספסל חלוד הייתי רוצה לראות חילוף גרבאג' טיים כזה גם עם זומה.

אריק 13 בספטמבר 2014

קראתי בבלוגים של אוהדי ליברפול שקוסטה יהיה פלופ… ומוריניו יעשה בונקר… אז אל תתלהב.

אביאל 13 בספטמבר 2014

עונה מפתיעה, הגנה לא ברורה, 15 שערים בארבעה מחזורים, קוסטה ופאברגס הביאו בדיוק את מה שהיה חסר לצ׳לסי מול הקבוצות הבינוניות-קטנות בעונה שעברה.

שני מבחנים בקרוב – לראות מול שאלקה ברביעי שהכל מתחבר גם באירופה ויום ראשון אצל הסיטי, נצחון שם ויש 8 נקודות מהם, שזה בלתי נתפס בשלב הזה של העונה.

גור אילני 14 בספטמבר 2014

כן אני מסתכל על תגובה שלך למעלה ואכן, ההגנה לא משהו. החור עם שלבי היה מוזר, כאילו באג במערכת. למרות שאזפי היה שם הוא לא היה אשם לדעתי אלא התיאום היה לקוי מול מתפרצת מפתיעה, אבל נהייה חיבים לעבוד על זה כי השנה אנחנו שולטים בכדור יותר.

JM 14 בספטמבר 2014

החור נוצר כתוצאה מיציאה מיותרת של טרי לגומיס שיצא לקבל כדור רחוק מהשער. טרי לא במיטבו. אבל גם אזפי היה צריך להישאר באמצע ולא ללכת למגן (הוא עשה זאת חלקית).

דוד 14 בספטמבר 2014

צ'לסי היא בד"כ הקבוצה השניה שלי, ועכשיו הראשונה (אני אוהד ריאל ואין לי נחמה אחרת)

משה 14 בספטמבר 2014

מה שהיה יפה אתמול בהרכב (ברוב המשחק) הוא גם האיזון הלאומי:
– 3 ספרדים (אזביליקואטה, פברגאס, קוסטה),
– 2 סרבים (איבנוביץ', מאטיץ'),
– 2 ברזילאים (אוסקר, רמירז),
– 2 בלגים (קורטאה, הזאר), ו-…
– 2 אנגלים (טרי, קהיל).

אביאל 14 בספטמבר 2014

מאמצים את רוח הרב תרבותיות האנגלית המפורסמת.

גיא 14 בספטמבר 2014

גור בהמשך לתגובה שלי מלפני המשחק-
שוב ההגנה מזעזעת- גול עצמי נוראי, הגול של שלבי חור ענק, וזה עוד עם כמה החמצות של סוונסי. למה מוריניו מפחד להעלות את זומה לקבל דקות??? במצב של 4-1 בבית זה היה חילוף קלאסי לדעתי לעשות, ומוריניו העדיף לשפשף את סאלח (שזה נחמד ויפה, אבל לדעתי זומה קריטי יותר)

רמירס-
אני חייב לתת לו מילה טובה, אחרי הקיץ הנורא שעבר ואחרי איבוד המקום בהרכב הוא המשיך את היכולת הטובה מגודיסון פארק והיה פשוט נפלא במחצית ששיחק. בהחלט איתות לאוסקר שפשוט מתקשה להצדיק את הספרה 8.. (למרות שהמשחק הזה הוא היה יחסית בסדר).

ולפי פיבונאצ'י, קוסטה בדרך לחגוג 5 פעמים מול הארט P:

jm 14 בספטמבר 2014

זומה עדיין לא מוכן לשחק… הוא קצת לא חכם במחשבה ההגנתית שלו, הסגירות שלו והעמידה לוקות מאוד. הוא צריך זמן – אפילו קצת הרבה. פיזיות אין לי ספק שהוא יכול להתמודד עם כל שחקן בעולם.

גור אילני 14 בספטמבר 2014

מוזר בעיניי שקאהיל חטף ביקורת על חוסר היכולת שלו להתמודדות פיסית מול גומיס. אבל לדעתי זה לא היה מאץ׳ אפ מוצלח, אבל לא כי הוא חלש ממנו (והוא אכן חלש ממנו) אלא כי לא קיבל עזרה הגנתית מול שחקן לא פשוט לשמירה אישית. סה״כ כשהוא הסתבך איתו באחד המהלכים הוא עשה את המוטל עליו – לעכב את הפריצה המהירה כדי שקשרים יבואו לעסור בינתיים. רק שאף אחד לא בא.

זומה עדיין לא מוכן אבל כדי שלא יהיה בנסיגה הוא יהיה חייב דקות. ולדעתי הוא יקבל אותן בקרוב.

גיא 14 בספטמבר 2014

איך הוא ישתפר אם הוא לא יקבל דקות?? ובמצב של 4-1 דקה 70, זה מצב אידיאלי מבחינתו.

בנוסף בכל זאת מדובר בשחקן הנבחרת הצעירה של צרפת ואחד ששיחק בליגה הצרפתית מעל ל60 משחקים.

אני מקווה שלפחות מול בולטון נראה אותו פותח/מקבל דקות משמעותיות..

Comments closed