זו אשמתי (התיקו באולד טראפורד)

מוריניו קיבל בסופו של דבר את התוצאה שרצה. כמו במשחקים מול אלכס פרוגוסון באמצע העשור הקודם, עם משחק עצבני, שער מדרוגבה ובסיום תיקו 1:1.

איש המשחק שלי היה פלאיני – נמרץ, חזק, איום במצבים נייחים, שליטה טובה בכדור, ניסה לעשות משהו מול קבוצה ששלטה במשחק כשרצתה.

בצ׳לסי קשה לציין שחקן אחד, אבל הקבוצה עבדה היטב במצב לא פשוט של משחק ללא חלוץ (מלבד במצבים נייחים). מצד שני לא היה שחקן חלש, כולם עשו מאמץ והיו מרוכזים עד הדקה ה-94.

והאמת, קשה להתלונן. כשמכניסים את מיקל וזומה במקום אוסקר והזאר, כשהולכים אחורה במקום להשיג שער שני, בסוף לעיתים קרובות סופגים שערים. כתבתי כאן שמוריניו מתחדש ומשתפר, אבל מדבר אחד כנראה הוא לא יכול להשתחרר וזה הצורך הבלתי נשלט להרוג משחק של 0:1 ע״י חילופים הגנתיים במקום להמשיך וללחוץ. זה קל לבקר מהמקלדת אבל לצערי זה פשוט לא עובד. אנחנו סופגים יותר שערים מכריעים עם מיקל מאשר בלעדיו.

סה״כ יופי של פתיחת עונה, יתרון של 6 נקודות, וכמובן עדיין ללא הפסד.

 

וזה נכתב לפני המשחק:

זה לא אשמתנו שמנצ׳סטר סיטי החליטה שהיא יכולה לנוח בשוק ההעברות ובמעט העבודה שכן עשתה – להביא קשר באותה עמדה ובאותו שם (כמעט) של אחד הבולטים בשורותיה בעונה שעברה. החלוצים מצויינים, אבל כל ה-4 לא יכולים לשחק יחד כך שהעומק הזה עשוי לעזור אבל אולי בשלב מאוחר מדי. נכון שפלגריני הוא רץ למרחקים ארוכים אבל בינתיים הקצב הוא של מרתון בשלוש שעות.

זה לא אשמתנו שליברפול החליטה לרכוש שחקנים נחמדים ומתאימים לד.נ.א שלה, אבל בתור הדובדבן שבקצפת להמר על שחקן לא מוכח שקיבל יותר מדי הזדמנויות ונכשל פעם אחר פעם. באלוטלי יכול להבריק במשחקים בודדים בנבחרת, אבל ליברפול נשענה בעונה שעברה על היציבות של סוארס שהקרינה הלאה על חבריו בדרך לעונה מופלאה, ולא על ההברקות שלו. סטרלינג הוא שחקן נהדר, אבל נראה כחתלתול מבוהל ללא עזרה אמיתית.

זה לא אשמתנו שארסן וונגר מקבל תקציב רכש אבל מחליט לפסוח על עמדת הקשר האחורי ולטעון שהיא לא חשובה. הוא בונה סגל כל-כך נוצץ ואפילו מעורר תיאבון, אבל לא דואג לסגור את החורים. כוכבי העתיד שלו (כרגע וולקוט, ווילשר ואוקסלייד-צ׳מברליין), נשארים איכשהו תמיד פוטנציאל לא ממומש עד שהם עוזבים (פאברגאס). הם מצליחים לעייף את עצמם באירופה ולעבור שלב רק כדי להראות שהם לא מהווים כח ממשי בשלבי ההצלבה.

זה לא אשמתנו שטוטנהאם בונה קבוצה כבר עשור בלי נסיון אמיתי לבנות שלד יציב של שוער-בלם-קשר אחורי-קשר-חלוץ. יש שם המון שחקנים מוכשרים אבל אי אפשר לשים את האצבע על מישהו שייקח אותם לאנשהו. בנוסף לכל הצרות, הם מבלים דרך קבע את לילות חמישי באור הזרקורים של אצטדיוני בלגרד ואיסטנבול אך איכשהו לא מאיימים גם על הליגה האירופית.

זה לא אשמתנו שלואיס סי קיי ואן-חאל בונה קבוצה, זה לוקח יותר זמן משהוא חשב, ובינתיים עשה עסקה מוזרה עם ההנהלה: על כל שחקן שהוא בוחר, הם מנחיתים עליו כוכב נוצץ שלא קשור לסגנון המשחק שלו, לסגנון של המועדון או בכלל לחולצה בצבע אדום. זה יוצר סגל נוצץ עם אלמנטים מעניינים, אבל אם הייתם נותנים סגל כזה לסר הוא היה מעיף את כולם חוץ מג׳ונס ומעלה כמה צעירים מהנוער רק כדי לא להישען על אגו.

זה קצת לא אשמתנו שדייגו קוסטה מבקיע יותר מדי שערים, שהבטחון שלו נותן השראה לחבריו כך שגם בלעדיו הם שומרים על הרוח ומבקיעים בצרורות, שפאברגאס סוף סוף מקבל את המפתחות לקבוצה טובה ומניע את העניינים, שאדן הזאר לא מאבד את הכדור בלי עבירה, שאוסקר מתחיל להבין את המשמעות של יציבות בעמדה קדמית, שמאטיץ׳ הוא ענק, אינטליגנטי, שקט, יעיל ובעל הבנת משחק מצויינת, שאזפי ולואיס מתחרים ביניהם מי מביא יותר תכונות נפלאות לעמדת המגן השמאלי, שטרי למרות ירידה במהירות מנהל את העניינים בצורה לא רעה בכלל, שבשער יש לנו שניים מ-3 השוערים הטובים בעולם, ושמעל כולם יש מנג׳ר שלא מפסיק להתפתח בעצמו ולשפר את יכולות ההכנה למשחקים, ניהול המשחק ואפילו להשתפר קצת ביחסי אנוש וביחסים עם התקשורת.

בהתאם לרבות מהתחזיות טרום העונה, צ׳לסי מובילה את הטבלה בהפרש יפה בשלב זה. זה לא קשור כל-כך ליכולת שלנו אלא לחוסר היכולת של שאר המועמדות לאליפות להחליט מה הן רוצות מעצמן, לאן הן הולכות, איך בונים תהליכים לכמה שנים, והכי חשוב – איך לוקחים נקודות.

ועכשיו אחרי ההתרברבות הפראית הזאת, בואו נקווה שלא נקבל בראש באולד טראפורד מחר. בכל זאת יש להם כמה שחקנים וורלד קלאס ואולי מאטה ינקום על שויתרנו עליו, פלקאו ייזכר בסופר-קאפ של 2012, ורוחו יתרגל למזג האוויר במנצ׳סטר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

הפעם מדריד. ולא בנקודות
להמשיך עם באלו

42 Comments

שי 25 באוקטובר 2014

שכחת את ראמזי בארסנל. חכה של הנבחרת למשחק מול ויילס והוא יזכיר לך.
העונה הזאת כבר סגורה, אבל ראמזי ו-ווילשר זה בסיס שצריך לבנות עליו קבוצה לאליפות בתוך שנה-שנתיים, לא פחות. לא שמישהו בארסנל לחוץ שזה יקרה, אבל זאת הרמה שהם מסוגלים לה.
וולקוט כבר שחקן מוכח, אבל הכישרון שלו להיפצע גדול אפילו מהמהירות שלו.

גור אילני 26 באוקטובר 2014

את ראמזי לא ציינתי כי אני מרגיש שהוא ממצה את הפוטנציאל שלו למרות הרפיסות סביבו.

דוד 25 באוקטובר 2014

התמונה מבריקה אבל הייתי מחכה למחר ב 20:00 לשים אותה. ולגבי סיטי צריך לבדוק אבל לא נראה לי שקצב צבירת הנקודות שלה נמוך מהשנה שעברה. פשוט צ'לסי נותנת פתיחה פנומנלית ואם לא למפארד יכולת כבר לכתוב את הפוסט (הנפלא) הזה לפני כמה שבועות.

גור אילני 26 באוקטובר 2014

אחרי 9 משחקים העונה: 17 נק׳
אחרי 9 משחקים בעונה שעברה: 16 נק׳

אבל קח בחשבון שאחרי הפתיחה הגרועה של 2013-14 הם בקושי איבדו נקודות – דבר שבהחלט יכול לקרות שוב אבל יצריך רעב גדול והתחברות מחדש של כל החלקים.

אביאל 25 באוקטובר 2014

אני מבקש למחוק את הפוסט ולפרסם אותו במידה וננצח מחר או בתום העונה, תודה.

גור אילני 26 באוקטובר 2014

צודק, אבל לצערי האכזבות, הבזיונות והפאשלות יגיעו בין אם אכתוב את מה שעולה לי בראש ובין אם אתאפק. לכן החלטתי לפרסם, גם אם זה יעמיד אותי באור מביך אחרי רביעייה מפלקאו ולקינוח שער של בלינד מחר. ז״א היום. מה נסגר עם השעון חורף הזה?

תמיר 26 באוקטובר 2014

הצלחת לנחס- פלקאו בספק למשחק.

דוד 26 באוקטובר 2014

מסקרן לראות מי יפתח מחר בעמדת החלוץ בהנחה שרמי וקוסטה לא יהיו כשירים ח"ו. לשים את דרוגבה זה נראה לי הימור כבד (אם כי נגד ההגנה של יונייטד זה יכול להספיק) אז שורלה עדיף? אולי באמת הגיע הזמן שהוא ישחק בעמדה שלו -ומוריניו באמת שינה את הערך playing style שלו בויקיפדיה. לדעתי הוא פינישר מבריק עם אינסטינקטים חדים

גור אילני 26 באוקטובר 2014

אני די בטוח שקוסטה פותח מחר.

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

זו (לא זה, זו) לא אשמתכם, אבל זה בהחלט מזלכם שאברמוביץ' הולך עם כל גחמה של מוריניו ואתם נראים כיום גדולים על הליגה. עם זאת, הדרך מאוד ארוכה ושיט הפנס מפעם לפעם.
מה שכן, לא מתאים לי שתנופתכם תיעצר דווקא אצל טראפורד קשישא, אצפה לניצחונכם המוחץ, אך אם לא, לתיקו רב נפגעים.

גור אילני 26 באוקטובר 2014

תודה על התיקון, בני האמת חשדתי בכך שזו שגיאה. עם זאת הייתי מציע שתתרכזו כרגע בפוסטי אווירה צבעוניים על התיקו אפס עם האל מאשר בתיקון שגיאות, אבל ניחא.

כנראה שהמילה גחמה באה טוב בשמדובר בצ'לסי, גם אם במקרה הזה כל מה שנעשה מאז ינואר הוא ההיפך הגמור מגחמות אלא עבודה מסודרת ומדוייקת של איתור מועמדים לעמדות מפתח והחתמתם ביעילות האפשרית. על הדרך הורדנו בתחנת פריז מרכז איזה כוכב שמתרכז בלעמוד עם חולצה של חבר לנבחרת ולבכות לפני חצי גמר מונדיאל, ושלחנו ליריבה העירונית שלכם ילד מגודל שלא רוצה להיאבק על מקום בהרכב.

דוד 26 באוקטובר 2014

אין כאן שגיאה אם ה"זה" לא מתייחס לאשמה (כאומר האשמה אינה שלנו) אלא לאירוע (אי ההתחזקות של סיטי וכן הלאה) מה שכן אולי צריך לתקן 'באשמתנו'. למשל: זו לא אשמתנו שליברפול כל כך גרועה עד שאפילו אחד הבלוגרים שלה הבין סוף סוף ששלוש בלוגים זה יותר מדי בשביל קבוצה בינונית כזו. זו אשמת ברנדון רודג'רס (בני אל תכעס זה באמת לא אישי, אתה כותב מצוין)

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

שלושה בלוגים דוד וצא ולמד משהו על אהדה. מועדון כושל כמו ליברפול ושלושה בלוגים לו, לא מרגש? עמלנו רבות עד שנמצא לנו גור אילני הטוב, אולי עוד מאתיים שנה תהיה צ'לסי משמעותית מספיק כדי שיהיו לה עוד שני בלוגים.

אריק האדום 26 באוקטובר 2014

אז ליונייטד אתם צריכים להקים כבר עכשיו עוד "דה-באזר"..

משה 26 באוקטובר 2014

בני,
אחרי שראינו בעונה שעברה שהרעיון הבסיסי של מוריניו הוא לקנות את מה שליברפול רוצה אולי תתקבל ממנו פניה להיות הבלוגר שלהם.

איציק 26 באוקטובר 2014

עם כל הכבוד, יוניטד לא מגרדת את ליברפול. מבחינת השגים, ודאי, אך יוניטד בזמנים קשים תצעד לבד, לעומת זאת ליברפול… NEVER

אריק האדום 26 באוקטובר 2014

המשפט הזה זה הדבר היחידי שנשאר לכם מליברפול הגדולה. זה והגמר ההוא נגד מילאן, אבל זה תכף גם במסגרת חוק ההתיישנות..

גור אילני 26 באוקטובר 2014

בני אם אני מוסיף את שאול שכותב פוסטי-אורח ובינתיים נהיה כאן די קבוע, כבר יש לי אחד וחצי. חוץ מזה אנחנו משקיעים בצעירים – ואמנם לא ברור כמה מהילדים המתלהבים שחוגגים כל גול של קוסטה בקבוצת האוהדים בפייסבוק ייצאו שחקני הרכב ראשון בעוד כמה שנים אבל כמו שהבנת אנחנו בונים לטווח הארוך.

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

גור,
טענת החדש בהחלט עומדת לזכותך. אתם בדרך הנכונה.

דוד 26 באוקטובר 2014

אוף, באתי לכתוב על שגיאות ויצאה לי שגיאה

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

אריק האדום,
מייסדו ובעליו של דה באזר הוא אוהד יונייטד הגדול שפגשתי מעודי. הוא היחיד שכותב כאן על יונייטד וחי עם זה נהדר. מה לך כי תלין?
לעניין אהדה והתיישנות: ובכן, אוהד אמיתי אוהד גם כשהקבוצה במרתף. אני גם אוהד שרוף של הפועל פתח תקווה שלקחה אליפויות לפני צאתך לאור. אתה ממליץ לי לוותר?

איציק 26 באוקטובר 2014

בני,
אריק האדום טוען שגם על האליפויות של פתח-תקוה חלה ההתישנות והן אינן עוד ;)

אריק האדום 26 באוקטובר 2014

קיימות גם קיימות, גם ליברפול על שלל תאריה וגם הפועל "הקבוצה הקטנה בעיר" פתח תקווה.
ההתיישנות חלה על כך שהתארים האלו לא משמשים טיעון להיות הקבוצה קבוצה גדולה.
אז מה נשאר להן?
ליברפול – YWNA
הפועל פתח תקווה – השנאה ללוזונים (אפילו את התואר "קבוצת הבת של חיפה" נתת לנו (AKA הפועל תל אביב)

יוני (המקורי, מפעם) 26 באוקטובר 2014

להפועל פ"ת יש הרבה פרט לשנאה ללוזונים. זו קבוצה משמעותית בישראל עוד לפני הלוזונים, ותהיה גם אחריהם. קבוצה שעם 0 נקודות אחרי 3 מחזורים מביאה 7000 צופים, ושבת אח"כ 1500 אוהדים לאשדוד, בלי שחקן "טוב" אחד, בלי שחקן שעלה מהנוער להזדהות אתו, עם מאמן יותר אלמוני מאלמוני. וכל זה בגלל השנאה ללוזונים? באמת?

גורביץ' 26 באוקטובר 2014

לא הייתי מגזים וקורא לה קבוצה משמעותית. 7000 אוהדים הגיעו כי הייתה כניסה בחינם.
לא חושב שהיא טופ 10 בארץ מבחינת כמות אוהדים וחשיבות

גורביץ' 26 באוקטובר 2014

מבחינת אוהדים – חיפה, מכבי תל אביב, ביתר, הפועל תל אביב, באר שבע, נתניה, הפועל חיפה, בני יהודה, סכנין, היוצאת מן הכלל היא קרית שמונה כל עוד איזי שמה

D! פה 26 באוקטובר 2014

להפועל חיפה יש יותא אוהדים מלהפועל פ"ת? חלום בהקיץ. לא חושב שגם לבני יהודה יש יותר.

יוני 26 באוקטובר 2014

לא הבנתי בני, אני אוהד של מכבי פ"ת מאז שאני זוכר את עצמי (זו מחלת נפש פסיכיאטרית משפחתית שעוברת בגנים), וזכינו בתואר האחרון שלנו ב1952 (לא כולל גביע הטוטו). צריך לבדוק בויקיפדיה אם ענפיה המרכזיים של משפחת לוזון יצאו לאור…
את זה שאכלתי אותה בגדול הבנתי כבר מזמן. אבל לפי טיעוניך, אני צריך לפרוש? כי אין לנו תארים (קבוצתיים אני מתכוון. אישיים יש, יו"ר ההתאחדות ומאמן הנבחרת הצעירה) ובטווח הקרוב גם לא יהיו (בלי איזו קומבינה מתוחכמת ומבאישה במיוחד או סתם נס בלגרד ארוך ומתמשך).
עם כל הכבוד לקבוצות הגדולות ועם כל הכאב שלי על איך שנראית הקבוצה שלי מקצועית ניהולית ותדמיתית, אני באמת חושב שאהדה לא קשורה כלל לקבוצה גדולה. לפחות לא צריכה להיות קשורה…
ניפגש בדרבי, בני…

בני תבורי 27 באוקטובר 2014

לא מפליא שאוהד מכבי פ"ת לוקה מאוד גם בהבנת הנקרא.

אריק האדום 26 באוקטובר 2014

לכל הנעלבים…
קבוצות גדולות היום בארץ:
מכבי ת"א – בזכות השנים האחרונות ועדין גרנט/נימני שעדיין תופס. כל השאר היה בדיחה עצובה אלמלא הכסף של מיץ.
מכבי חיפה – בגלל יעקב שחר. וכל מה שהיה בתקופותו (כולל ברקוביץ/עטר/רביבו/מזרחי). אבל עובדים שם ממש קשה כדי לדפוק את זה.

קבוצות גדולות בעבר הלא רחוק:
בית"ר ירושלים – אלי טביב עובד קשה כדי למחוק את הלגסי של גידאמק שבתורו מחק את הלגסי של אוחנה/דדש ומעל הכל מרחפת רוחה של המשפחה (המטומטמים האלו יודעים שזה מושג נוצרי??). וכמובן שיש להם כבר תחליף חדש. נורדיה.
הפועל ת"א – בדיוק שהריח של סיני ושנות השמונים התפוגג הגיע ניחוח קצר של גדולה בעידן התינוקות של קשטן ואיך שזה התפוגג אלי גוטמן עבר כאן עם ה-קבוצה הכי גדולה (ביחס לשנה בודדת). אבל זה תמיד משאיר אותנו על הגבול. אף פעם לא גדולה באמת ולאורך זמן. זה בסדר, טוב לנו ככה.

קבוצות גדולות בעבר הרחוק:
הפועל פ"ת – כמה אפשר לשמוע על ראש הזהב ו-6 אליפויות רצופות? הטיעון הכי חזק שלכם לגדולה זה מוטי קקון…
הפועל באר שבע – שלום אביטן, זה היה מזמן.
נתניה – כמו הסיפור של המונדיאל. קרה רק פעם ושפיגלר היה מעורב. הוא כבר לא יכול להיות מעורב ככה שזה כבר לא יקרה.
הפועל רמת גן, הכ"ח רמת גן – אין לי שום דבר להגיד עליהם, פעם זו הייתה עיר כדורגל גדולה. פעם.

קבוצות שאף פעם לא יהיו גדולות:
קרית שמונה – לא הייתה אף פעם קבוצה שהוגדרה על ידי בן אדם אחד כמו שקרית שמונה מ וגדרת על ידי איזי שירצקי. בלי סמלים, בלי אוהדים, בלי מאמן. רק איזי. מה יקרה כשהוא יעזוב? ראה ערך בית שאן… +אליפות.
מכבי פ"ת – הבדיחה על המונית? זו לא בדיחה.
בני-יהודה – הסמלים שלה הם בן טובים ותרנגול. ובלי שהפועל תרד ליגה גם לא הייתה להם את האליפות ההיא.

כל השאר:
סליחה אם שכחתי, כנראה שלא מספיק חשוב בשביל להיות בקטגוריה כלשהי

יוני (החדש לא המקורי) 26 באוקטובר 2014

לא יהיו??? אתה יודע עתידות?
אולי התכוונת לא היו?
לגופו של עניין למה ולמי באמת משנה מי היא "קבוצה גדולה"?
סליחה יוני (המקורי) לא התכוונתי…

יוני 27 באוקטובר 2014

יוני החדש, אחלה כינוי. בכוונה כתבתי משמעותית ולא גדולה. קבוצה שקשה להתעלם מהמשמעות שלה לאורך עשרות שנים, מהקהל שנשמע גם במשחקי חוץ רבים, מצליח לשמור על סימפטיה, על אמונה… לנו אין ספונסר כמו שירצקי. הכוח של הקבוצה הוא בעיקר הקהל.

D! פה 27 באוקטובר 2014

נראה לי שאתה כבר יותר חדש

דוד 26 באוקטובר 2014

מעצבן ולא הוגן. קללת העיר מנצ'סטר

כחול 26 באוקטובר 2014

אני דורש שתשנה את שם הפוסט ל״זאת אשמתי״.

גור אילני 26 באוקטובר 2014

אני מיד משנה

אביאל 26 באוקטובר 2014

מצטרף לבקשה !

גור אילני 26 באוקטובר 2014

הנה עדכנתי

D! פה 26 באוקטובר 2014

חשבתי שאמרתי את זה אבל אגיד את זה שוב

מדהים כמה ברור זה היה שאתם הולכים לחטוף ברגע שאיבנוביץ יצא.

jm 26 באוקטובר 2014

ממש חבל… היה משחק טוב של 2 הקבוצות אבל לאור המחצית השנייה לצ'לסי הגיעה לנצח. שמירה מאוד לקויה בגול של ואן פרסי וחבל כי בדרך כלל אנחנו לא טועים במצבים נייחים.

2 הקבוצות הרבו לעשות לחץ ולמנוע מהיריבה בילד-אפ מאחור… ניתן היה לראות כמה 2 המאמנים טקטים בצורה גבוהה מאוד.

אהבתי את זה שדי מאריה לא הורגש היום, איבנוביץ ולואיז היו פשוט נפלאים. איזה כיף שיש לך מחליף כמו לואיז שנותן שקט להגנה ולא צריך היה להזכיר אפילו את החסרון של אזפי.

ממש חבל על התוצאה, אבל היינו כבר ב2 משחקי החוץ הכי קשים באנגליה ואני מעדיף להגיד שהם הפסידו 2 נקודות ולא אנחנו כי הם צריכים להגיע לברידג'.

אני בטוח שאם קוסטה היה על המגרש המשחק נגמר ב3-0, אבל לא אגיד את זה.

דוד 29 באוקטובר 2014

חששתי שמוריניו יפתח עם דרוגבה. כמו שכתבתי שורלה עדיף עליו מכל הבחינות (כאילו מה מוריניו ידע שדרוגבה יבקיע בקרן?)

jm 29 באוקטובר 2014

שורלה לא עדיף עליו מכל הבחינות. הנוכחות של דורגבה למרות גילו היא נוכחות רצינית להגנת היריבה.
שורלה אינו חלוץ, הוא שחקן קו וכשהוא הוא חותך לאמצע הוא מסוכן.
אבל כחלוץ, הוא יעיל הרבה פחות, יהיה קשה לו לשחק עם הגב לשער.

חוצמזה – דרוגבה זה דרוגבה!!

Comments closed