לב קר

מוריניו לא הצליח מי יודע מה בקרבות החפירות של אמצע העשור הקודם מול בניטס. במפגשי חצי הגמר מול ליברפול, פאול ליד החצי בשטח המגרש של היריב היה הישג קרוב לשח-מט. זה לא היה יפה אבל גם לא אפקטיבי. מוריניו השתכלל מאז, אבל נתקע בלי הנשק הכי חשוב בקרב חפירות כזה: חלוץ מרכזי.

חוכמה
המשחק היום הוא משהו שצ׳לסי לא חוותה כל העונה, מלבד אולי המשחק מול באיירן בסופרקאפ: משחק מול קבוצה גם טובה וגם חכמה. מנצ׳סטר סיטי טובה, אבל לא חכמה, ליברפול נהייתה טובה וחכמה אך לא היתה כזו בסיבוב הראשון. פ.ס.ז׳ התבררה כקבוצת כוכבים, מצויינת אבל קצת טיפשה, עדיין.

לב
צ׳לסי עצמה משחקת כדורגל שהיה נחשב חכם בעשור הקודם. חלוץ אחד, קשרים התקפיים שתורמים הרבה בהגנה, גמישות במעבר בין שני קשרים אחוריים למעין 4-3-3. סימאונה לקח את הכדורגל הזה לשלב הבא והוסיף משהו שקצת חסר במערב לונדון – לב חם. בצ׳לסי יש לב, עוצמה, ווינריות, קולקטיב שגדול מסך חלקיו, אבל זה נכון לעכשיו ואולי לעוד זמן מה, לב קר.

חפירות
מוריניו לא הצליח מי יודע מה בקרבות החפירות של אמצע העשור הקודם מול בניטס. במפגשי חצי הגמר מול ליברפול, פאול ליד החצי בשטח המגרש של היריב היה הישג קרוב לשח-מט. זה לא היה יפה אבל גם לא אפקטיבי. מוריניו השתכלל מאז, אבל נתקע בלי הנשק הכי חשוב בקרב חפירות כזה: חלוץ מרכזי. מי שמקווה לראות את בה, הימור כשלעצמו, כנראה עלול להתאכזב. בעצם גם בכלי הנשק המשניים הוא לא מחזיק ביתרון: במצבים נייחים אין בועט טוב, בקרנות אין כרגע שיטה אפקטיבית, וזה למרות סגל משופע בענקים. ההגנה טובה, אבל בלי איוונוביץ׳ המושעה – האם קול צריך לעלות אחרי תקופה ארוכה בחוץ, או לואיז בצד ימין באילתור?

שליטה
צ׳לסי תתבקש לא להתפתות להרפתקאות. אתלטיקו היא קבוצה שמחזיקה בכדור העונה 49% מהזמן, כלומר, שיטה שמתבססת על מתפרצות מהירות אחרי איבוד כדור. היא הרבה יותר קטלנית בזה מצ׳לסי כרגע, ולכן אני מצפה שנראה את צ׳ך מגלגל את הכדור קדימה, הכדור מגיע להגנה ללא הפרעה, מסירה לדויד לואיז או למפארד בקישור, פתאום לחץ היסטרי של דייגו קוסטה מאחור, התנפלות של קוקה וגבי, הכדור חוזר איכשהו לצ׳ך, הוא בועט חזק ומרחיק לכיוון… שורלה? טורס? בה? הכדור יעוף הרבה, וינוע הרבה באופן לא אפקטיבי. אם עדיין 0:0 אחרי 70 דקות, יהיה מעניין לראות אם סימאונה לוקח סיכונים (לא חושב, הוא למד משהו ממוריניו).

אגפים ומרכז
השיטה של אתלטיקו מונעת משחק אגפים אפקטיבי בכך שהיא לוחצת את שחקני האגף לכיוון קו החוץ ויוצרת איום נגדי במתפרצת. אם קול אכן יעלה אני חושב שאין לצפות לראות אותו עולה יחד עם הזאר משמאל, כי אתלטיקו תעניש מיד במקרה של איבוד כדור. בלי מאטיץ׳ לתמוך בהתקפה ולהתמקם נכון אני צופה שמיקל יעלה (כן, עוד שחקן מהנפטלין) ואז יוביל קישור אחורי מאד זהיר שיתמקם מטרים ספורים לפני ההגנה וישמור עליה מהפתעות. אופציה שניה היא למפארד, דויד לואיז ורמירז, במקרה שמוריניו עדיין סומך עליו שייתן שער במתפרצת קטלנית. בסיטואציה כזו יש פחות קשר התקפי אחד שרמירז בא במקומו. בצורה כזו גם רמירז אמור להיות רחוק יותר ממקומות רגישים שבהם הוא יגרום לפנדלים או עבירות שמובילות להרחקות. היתרון הוא שמשחק דרך המרכז חושף את ההגנה הרבה פחות (מוריניו מעדיף את טרי וקאהיל ממש במרכז ובכלל קו הגנה צר מול קבוצות חזקות). מה שכן אמור לקרות הוא מסירה באלכסון להזאר שיינוע מאחורי קו ההגנה וינסה לפרוץ פנימה ולסחוט משהו. תהיה לו בעיה מול ההגנה ההרמטית אבל אולי כדור תועה יגיע לתרנגולת עיוורת.

תוצאה
חברים, מוריניו בא לשחק על תוצאה. כל תוצאה עם שערי חוץ כולל הפסד בהפרש של שער אחד היא בשבילו נצחון. מבחינתו כל דקה שעוברת בלי תמונת ניצחון של אתלטי היא הישג. אולי הוא הולך לשלוף מיני-שפן, אבל זה לא יהיה משהו מרגש, את היצירתיות הוא שומר לגומלין. בבית כבר אפשר לעשות ניסים. אולי אפילו יותר בקלות אם באים כאנדרדוג.

האתגר
כתבתי פה כבר שצ׳לסי לא מפחדת מאף קבוצה. זה עדיין נכון. אבל אם יש משהו שמוציא אותי מהשלווה זה יריבה שהיא תמונת מראה מעוותת, מכונה מושלמת שהושתלה בתוך גוף מדמם, עם פרצוף של דייגו קוסטה בתור דובדבן. זה הולך להיות קשה. למי שלא נעים עם זה שיעבור לאהוד בינתיים את לידס. לפחות הלב הקר והאפל שלנו עכשיו 100% בזה ולא במפעלים זניחים באנגליה.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

זה לא הגיל - שחר דלאל
Lovely Rita

27 Comments

בני תבורי 22 באפריל 2014

הפוסט הזה ממתק.

זה משנה 22 באפריל 2014

השיר הזה ממתק.

cookie-monster 22 באפריל 2014

חיובי חיובי

משה 22 באפריל 2014

המשחק היום זועק 0:0 טקטי בסגנון מוריניו אולד סקול. להערכתי כל קבוצה שתגיע 25 מטר מהשער של היריבה תעצור להתחבק. אני אשמח לטעות.

matipool 22 באפריל 2014

משה – כאוהד ליברפול , תקווה שזה יקרה ואל תשמח לטעות .
אנחנו צריכים שהם יחזרו ממדריד עם תוצאה טובה ושיחליטו שהם הולכים בכל הכח על ליגת האלופות ושומרים כוחות ושחקנים מול ליברפול ביום ראשון .

משה 22 באפריל 2014

כצופה לא אובייקטיבי, אני עדיין יכול לקוות שיהיה 3:3, זה טוב לצ'לסי, לליברפול ולשעתיים שאני אקדיש למשחק הערב. בגומלין אני כמובן אשמח ל-1:0 קטן של אתלטיקו, אני מרשה לעצמי לאחל לצ'לסי תוצאה טובה פעם בעשור :)

רועי 22 באפריל 2014

פוסט מעולה וניתוח יפה של המשחק ההערב.
כאדם המסקר את צלסי,הייתי רוצה לשאול
מה יש לך להגיד על הקומבינה של אברמוביץ שקיבלה חותמת סופית בביוגרפיה של הארי רנדאפ.

גור אילני 22 באפריל 2014

אתה מדבר על כך שלחץ על פורטסמות׳ לקחת את גרנט למשרה במועדון תמורת שחקנים מושאלים? או שיש עוד?

Martzianno 22 באפריל 2014

פוסט נפלא על כדורגל שהולך להיות כנראה די משמים.

matipool 22 באפריל 2014

בצ'לסי יש קולקטיב שגדול מסך חלקיו ?!
נראה לי שהתבלבלת עם ליברפול ואברטון .
אותה צ'לסי שאין לה בעיה לשים 30 מיליון פאונד על וויליאן ולחטוף אותו מליברפול / טוטנהאם , להוסיף כמה מיליונים על סאלח ולחטוף גם אותו מליברפול , שיש לה אין סוף שחקני קישור בכל התפקידים והיא יכולה להרשות לעצמה למכור את מאטה ? אנחנו מדברים על אותה צ'לסי ?

גור אילני 22 באפריל 2014

אני לא מדבר על כסף בחישוב הזה, אלא על הלכידות והיכולת להתעלות מעל חסרון של שחקן בודד, להעלים חסרונות כקבוצה, להתרכז במטרה משותפת, לדוגמה, לא לחטוף 7:0 בלי הכוכב שלך. ליברפול ואברטון הן דוגמאות טובות מהעונה, אבל צ׳לסי דווקא מחזיקה במעלה הזו בערך 6-7 עונות.

צור שפי 22 באפריל 2014

כאוהד אתלטיקו אני כמובן מחכה לנצחון אבל מסכים לניתוח וחושב שבמקרה של שתי הקבוצות האלה 0-0 היא לא תוצאה כל כך גרועה למזרונאים.

גור אילני 22 באפריל 2014

0:0 תהיה בהחלט תוצאה נוחה לאתלטיקו. אני דווקא מהמר שיהיו שערים.

דור בלוך 22 באפריל 2014

ניתוח מצויין תודה, גרם לי קצת לחכות למשחק הזה, שבגדול לא מעניין אותי בשיט וצפוי להיות לא נעים לעין

דוד 22 באפריל 2014

עם כל המחמאות לדייגו סימאונה צריך לזכור שהקבוצה שלו משחקת כדורגל פיזי ומכוער ומחפה על פערי כישרון וטכניקה בעזרת משחק תיקולים אגרסיבי לא-יפה לעין. וגם, עשרות משעריה העונה הובקעו ממצבים נייחים. מהבחינה הזו, צ'לסי (עם הזאר) אולי יותר צינית (מחכה להזמנויות שלה) אבל גם יותר טכנית
סימאונה מטריף את שחקניו. הוא לא באמת מאמן אותם כמו מוריניו והוא בחיים לא יהיה מוריניו

ירושלמי 22 באפריל 2014

אפשר לחשוב שהקבוצות ששיחקו תחת מוריניו ניחנו במשחק צירופים שובה עין ומרובה שערים.
ההסטוריה מלמדת שכשצריך לשחק על תוצאה מוריניו לא בוחל.
הוא הרי המציא את השיטה וסימאונה רק שיכלל אותה.

לגבי תוצאה, לדעתי ייגמר 3-3.
בפצועים.
מבחינת שערים 0-0.

bb 22 באפריל 2014

איזה שטויות. הם משלבים משחק אגרסיבי (לא ממש "מכוער") עם טכניקה ומהירות. כשאתלטיקו חוטפים את הכדור באמצע המגרש אז רק אלוהים יכול לעזור להגנת היריב.הסגנון הזה שמתבסס על לחץ באמצע המגרש ואז מתפרות מהירות הוא המועדף עליי בכדורגל, אז כנראה שזה עניין של טעם.

אנדר 22 באפריל 2014

בתור אוהד ברסה אני דווקא חייב להסכים עם התגובה שלך.
לא פחות מנהנתי (!) לראות את המשחק של אתלטי מול ברסה. העמידה על המגרש, הסגירה ההרמטית והתנועה עם הכדור פשוט נהדרת.
כאוהד, אני מעדיף שהקבוצה שלי תמצא פתרונות יצירתיים מאשר להתבכיין על כדורגל מכוער. או לפחות שתדע לשחק מכוער בעצמה.

להיום אני דווקא צופה משחק מהנה

D! 22 באפריל 2014

אמרו את זה קודם
פוסט מעולה שצפוי להתעלות מעל רמת המשחק

היסטוריון של ספורט 22 באפריל 2014

יפה מאד . הזכרת את 2005 אז כמדומני צלסי חטפה 1-0 קטן באנפילד ולא הצליחה לתת אחד בבית . לדעתי ייגמר
1-0 כזה בסיכום שני המשחקים …. השאלה למי . אני כחפץ בהצלחת אתלטיקו מקווה שזה יהיה שלה … אך לא התאכזב מ 0-0 ביתי מכיוון שבסוג כזה של קבוצות גול חוץ יסגור הבאסטה .
הימור שלי המנצחת הערב עולה .
0-0 היום ואתלטיקו בגמר כל תיקו עם שערים ומוריניו בעוד גמר .
לדעתי ייגמר 0-0 היום .

red sox 22 באפריל 2014

בקלות הפוסט הכי טוב שלך עד היום.

אני מזכיר שלמוריניו יש "טריק" קבוע במשחקים גדולים שבהם הוא זקוק לתוצאה – להוסיף גרזן באמצע, בדרך כלל בצורת אחד הבלמים בסגל. אל תתפלאו אם נראה את זה גם הערב.

אביאל 22 באפריל 2014

כן אני אישית מאמין שנראה את לואיז-רמירז-לאמפרד בקישור, אלא אם כן כמו שגור כתב – נראה את לואיז מגן ימני ואז אין לצ׳לסי שחקן אחר בקישור האחורי מאשר מיקל.

red sox 22 באפריל 2014

אובי מיקל ליד למפארד ו… לואיז כקשר אמצע שלישי מאחוריהם. מוריניו קלאסי.

אביאל 22 באפריל 2014

טוב אז מוריניו הולך על סופר בונקר – צ׳ך, אזפילקוטה, קהייל, טרי, קול, מיקל, לואיז, רמירז, לאמפרד, ווילאן וטורס.

גור אילני 22 באפריל 2014

ההימור על טורס הוא מחווה לאתלטיקו ותקווה שטורס יכבוש ויגרום להם לקחת אותו יחד עם 60 מיליון יורו עבור קוסטה.

wazza 22 באפריל 2014

גור מעולה! מה הסיפור עם קול? מוריניו עדיין כועס עליו על עניין הכריסמס?

גור אילני 23 באפריל 2014

קול שיחק טוב וגרם לי לחשוב שוב מה היה קורה אם אזפי והוא היו משחקים יחד באגפי ההגנה העונה. הוא לא כ״כ פופולארי היום אבל אנשים שוכחים כמה שערים בטוחים הוא מציל בעונה.

Comments closed