לאן רץ הקנייתי הכחול?

הוא הגיח מקרוזיירו, שם זכה לכינוי הקנייתי הכחול, קנייתי על שום מראהו שהזכיר לרבים רצי מרתון קנייתי, וכמובן על מהירותו - הכחול נגזר מצבע המועדון. מי שגילה אותו הוא ראש הסקאוטינג של בנפיקה, ברונו מנדס, אבל רמירז המשיך לרוץ ואחרי עונה אחת בלבד הוצג בצ׳לסי. יכול להיות שנרדמתי בשמירה, או שהיה זה הקיץ של גביע העולם שהסית את תשומת הלב, אבל זה לא הפריע לצ׳לסי לשלוח 18 מיליון פאונד לליסבון.

אוגוסט 2010. המשחק הראשון של עונת 2010-11. אסיין, אשלי קול, למפארד ודרוגבה משחקים כאילו השנה היא 2006 all over again. ומי מופיע לי על המסך ומחליף את מייקל אסיין בדקות הסיום? ועוד לובש את החולצה מס' 7? מי זה החוצפן העלוב הזה שהעז לקחת את החולצה של אגדת צ'לסי, האוקראיני הידוע בחילוצי כדורים בהגנה בדקות הסיום בקמפיין של אברם גרנט? ואיך הוא נראה, כאילו לא נתנו לו לאכול ב… רגע, הוא בכלל ברזילאי הדבר הזה!

הוא הגיח מקרוזיירו, שם זכה לכינוי הקנייתי הכחול, קנייתי על שום מראהו שהזכיר לרבים רצי מרתון קנייתים, וכמובן על מהירותו – הכחול נגזר מצבע המועדון. מי שגילה אותו הוא ראש הסקאוטינג של בנפיקה, ברונו מנדז, אבל רמירז המשיך לרוץ ואחרי עונה אחת בלבד הוצג בצ׳לסי. יכול להיות שנרדמתי בשמירה, או שהיה זה הקיץ של גביע העולם שהסית את תשומת הלב, אבל זה לא הפריע לצ׳לסי לשלוח 18 מיליון פאונד לליסבון בלי שהייתי מוכן לכך.

רמירז התחיל, מבחינתי לפחות, גרוע. לא הבנתי למה הוא מקבל מקום בהרכב, הוא היה 'קשר מרחבה לרחבה' בתקופה שלצ'לסי היו בערך שישה כאלה בסגל (בערך כמו שיש קשרים התקפיים היום). הוא איבד כדורים. הוא לא מסר טוב. הוא נראה אומלל ומתוסכל. והוא לעולם, אבל לעולם לא העז לסכן את השער, אם לא לוקחים בחשבון כמה בעיטות חלשות מחוץ לרחבה שעפו לשמיים.

העונה נמשכה. רמירז לא מיעט לשחק, אבל הפך לשחקן רוטציה. מתישהו הגיע שער מול בולטון, ואחר-כך גם שער העונה של צ'לסי אחרי שכידרר, עבר 4 שחקני סיטי וכבש. האוהדים כבר התחילו לאהוב. הסקפטיים יותר, אני ביניהם, עדיין לא.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מתקדמים לעונת 2011-2012. וילאש-בואש מחפש שחקנים שיזכירו לו מה שפחות את למפארד. הוא מתאהב באוריאול רומאו, מציב אותו במרכז השדה, ונותן לרמירז לרוץ. רמירז רץ, אבל צ'לסי לא, ווילאש בואש נשלח הביתה. במקומו מופיע די-מתאו והוא בונה קבוצה אד-הוק שתוכל להגיע לאן שתוכל, עם מקום בצ'מפיונס כמטרה עיקרית. הקבוצה מתגבשת סביב גרעין חזק וקשוח, ובאירופה מתמקדת בלשרוד. יש הזוכרים רק את הבונקרים, אבל היה גם 1:4 אדיר על נאפולי שבו רמירז שיחק נהדר.

ואז הגיע חצי הגמר מול בארסה והצ'יפ האדיר מעל ואלדז. עד היום אני לא מבין איך היה לו את קור הרוח לשער כזה, ואיך דווקא החליט לרקוד סמבה ליד דגל הקרן כשמאחריו הקאמפ נואו בהלם (וזו לא היתה הקנטה, אלא רגע של שמחה של בנאדם שלא קולט מה קורה סביבו) וכל זה כמה דקות אחרי שקיבל כרטיס צהוב א-לה פאבל נדבד שאומר שהוא לא ישחק בגמר, אם צ'לסי תעלה אליו, וכמובן שהיא עולה. ופתאום כולם מדברים על כמה רמירז יחסר מול באיירן.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

2012-13, עוד עונה לא יציבה של צ'לסי ורמירז כבר הופך להיות השם הראשון על הדף. בניטז מחליף את המנג'ר המחליף ומשתמש בו בתור שחקן מרכזי, ואוסף גביע אירופה נוסף לארון, עם גמר מול בנפיקה האקסית. מוריניו מחליף את רפא וחוזר הביתה.

עכשיו תגידו לי, יש שחקן יותר מתאים למוריניו מאשר רמירז? כלומר, נכון שמוריניו היה מעדיף אותו עם עוד 20 ס"מ גובה ו-30 קילו שרירים, אבל יש מנג'ר שמעריך יותר תכונות כמו עבודה קשה, מסירות , צניעות, וכשכל התכונות האלה מולחמות על גבי מנוע סילון? ואכן רמירז קיבל את חולצת ההרכב.

אבל משהו לא עבד. צ'לסי עברה מסגנון משחק שנעזר במתפרצות לסגנון משחק שבנוי כולו על מתפרצות, אבל משום מה רמירז לא היה שם כדי לסיים. ראינו שחקני הגנה וקישור עולים להתקפה, אבל אלה היו יותר איוונוביץ', לואיז וקאהיל מאשר רמירז. בכדורים הנייחים, רמירז הוצב תמיד בעמדת חיפוי אחורית, כי הוא יכול לרוץ הכי מהר כדי לסגור בהגנה. זה הגיוני, כי יהיה מוזר לשים אותו ברחבה ולהגיד לענקים כמו מאטיץ' ולואיז ללכת אחורה. אבל זה פגע ביכולת שלו לבקע הגנות ןלפרוע שטרות.

בעונה הנוכחית היו לצ'לסי שני סוגי משחקים: כאלה שהיא עולה מול יריב שקול או טוב יותר ומנצחת, ואחרים שבהם היא עולה מול יריבה חלשה, היריבה החלשה נראית פתאום מסוכנת ולא ברור איך היא בתחתית הטבלה, צ'לסי מתקשה לחדור את ההגנה, ואז או שיש שער מקרי שפותח את הסכר, או שלא. במשחקים האלה רמירז היה בדרך כלל לא אפקטיבי, חלש, מתוסכל. המסירות שלו לא מדוייקות מאד. קבלת ההחלטות בינונית מינוס. הוא מכדרר מצויין אבל לא במשחק סטטי אלא על שטחים ותוך כדי טרנזישן. ותסכול גורם לרמירז לעוד תופעת לוואי קטנה ומעצבנת – התפרצויות של דם חם.

רמירז מתווכח. רמירז עושה פרצוף חמוץ. רמירז עושה פאול טיפשי. רמירז רץ לריב עם שחקני היריבה. וכך הגיעו ההרחקות. כרטיס אדום ישיר, הרחקה ל-3 משחקים, וזמן קצר אחרי שחזר הוא נתפס ע"י המצלמות במשחק קריטי מול סנדרלנד והורחק עד לתום העונה + משחק אחד מהבאה.

האוהדים של צ'לסי מוכחים באהבה שלהם לשחקנים אפורים ("John Obi Mikel, He scores when he wants"), אבל אם יש משהו שאין להם זה סבלנות. מבחינת רבים בקהל המפונק והלא-קנייתי בכחול, אם זה מקולקל – תמכור את זה ותקנה חדש. ואם אי אפשר למכור – תשחרר בחינם. אין זמן לתקן. ורבים כבר רואים את רמירז עם רגל וחצי בחוץ.

והנה מגיע לו המונדיאל. סקולארי פרסם הערב את הסגל – והפלא ופלא, קאקה ורונאלדיניו בחוץ, אבל רמירז הקטן בפנים. יהיה מעניין לראות אותו בטורניר כזה, יהיה מהנה לראות את דויד לואיז, אוסקר וויליאן מול הקהל הביתי שלהם. האם הוא יקבל הזדמנות או שישמש כשחקן משני?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אני דווקא משוכנע שגם בצ׳לסי הוא יקבל עוד הזדמנויות, והרבה. מוריניו הולך להסביר לו יפה יפה שבעונה הבאה, אין בעיות משמעת ואין הרחקות. תשומת הלב לבעיה תעזור לטפל בה, ובמקרה שרמירז יראה סימנים של חוסר שיווי משקל מנטלי הוא יעוף לספסל. אבל זה לא מונע מכך שהערך שלו עבור צ'לסי הוא אדיר. תמיד אפשר למצוא גרזנים יותר חדים וכבדים, אבל גם אם תהפכו כל אבן בברזיל או באפריקה, כמה שחקנים כמו "הקנייתי הכחול" תמצאו?

רמירז

כדורגל רע
לקרית שמונה יש גביע

18 Comments

רוני יעקוב 8 במאי 2014

רמירז
שחקו שרץ הרבה מאוד ותורם מעט מאוד לקבוצה
לא מבקיע הרבה ,לא טכני במיוחד וגם לא מתקל הכי מוצלח
אני לא מבין מה הוא עושה בההרכב

no propaganda 8 במאי 2014

הוא לוחץ ורץ מהר למתפרצת, זה לא פחות חשוב מלהבקיע.

ניק 8 במאי 2014

פצצת אנרגיה!!
הגול נגד ברסה זה החלק הכי קטן במה שהוא עשה שם. משחק מדהים שלו באותו ערב ועוד אחרי שהוא הפך להיות מגן ימני כי טרי הורחק

no propaganda 8 במאי 2014

לגבי הבחירה של סקולארי. אם רונאלדיניו או רוביניו היו נכללים בסגל זה היה מוזר מאוד, הם כבר לא ברמה ועללולים להרוס את חדר ההלבשה לעומת זאת רמירז הוא בחירה טריוויאלית של כל מאמן. אין קבוצה שלא צריכה פועל שחור שכזה.

דווקא הבחירות של סקולארי בהגנה קצת מוזרות:
1. לא ברור איך היה אפשר לא לקחת את פליפה לואיז אחרי עונה כל כך מצויינת.
2. הוא הלך על בלמים עם שם כמו דאנטה ודוד לואיז ולא לקח עוד בלם מפסז'( אלכס או מרקיניוס או שניהם) ובזה ויתר על צוות בלמים שמתורגל ביחד.

משה 8 במאי 2014

זה בסדר, הוא יוכל להתחיל לארוז האיזור רבע הגמר, לפחות לא נוסעים רחוק. דויד לואיז ושאר הבינוניים כבר יפילו אותו.

אביאל 8 במאי 2014

אני פשוט לא מאמין שפיליפה לואיז לא בסגל ! לא ייאמן.

גור אילני 8 במאי 2014

סקולארי הולך על שחקנים שהוא מכיר, שמוכחים בזירה הבינלאומית ובמיוחד בטורנירים גדולים. נבחרות גדולות בד״כ נוטות לשמרנות בבחירת הסגל. חוץ מארגנטינה שאוהבת להשאיר תמיד איזה כוכב-שניים בחוץ. בישראל זה גם היה ככה עד שעברנו לקונספט ״כוכבי הליגה מחוזקים בלגיונרים מהספסל בבלגיה״.

no propaganda 8 במאי 2014

אחד המוזמנים הוא הנריקה, מגן עם 4 הופעות בנבחרת ברזיל ן10 בנאפולי. שחקן לא ברור במקרה הטוב, אין שום הצדקה לבחירתו על חשבון פליפה לואיז.

אביאל 9 במאי 2014

אם אני לא טועה בקנדציה הקודמת של סקולארי היתה איזה פרשה של שחיתות בכל הנוגע לזימון שחקנים לנבחרת על מנת לעלות את הערך שלהם, כמו גם האפשרות שלהם להוציא רישיון עבודה באירופה בצורה נוחה יותר.

zork 8 במאי 2014

רמירז שחקן קצת מתסכל.
הוא בוודאי לא האיום ההתקפי שרצו ממנו להיות, למרות רגעי נחת מרהיבים כמו הצ'יפ נגד ברסה. אני חושב שההסתה שלו לתפקיד אחורי יותר בתחילת העונה שיפר מאוד את המשחק שלו והמקום שלו בצ'לסי, ומצד שני לדעתי כשמשחקים בונקר והוא עולה כקיצוני זה לא מספיק טוב.
אם סקולארי ישתמש בו לווסת את ההגנה וההתקפה, הוא יוכל להיות נכס מאוד חשוב בכדורגל נבחרות. בוודאי שיחד עם פרננדיניו מסיטי, שלעמדתי מעט טוב ממנו.

red sox 8 במאי 2014

מה הקשר בין הזימון של רמירז לסגל לאי זימונם של קאקה ורונאלדיניו? זה כמו להתפלא על זה שז'וליו סזאר זומן ולוקאס מורה נשאר בחוץ.

אופיר 8 במאי 2014

כסחן על.

ירון 8 במאי 2014

סברתי שהוא פלופ
זכורה החמצה מזוויעה מול יונייטד.
הבישול במפגש הראשון מול בארסה נטע בי ספק.
השער במפגש השני הוכיח שהוא מהחומר של הגדולים באמת.
לא הייתי רוצה שהוא ינהל / ייקח חלק במתפרצת של הקבוצה שמולי.
אגב. סברתי כך גם לגבי בניון … שהוא לא שייך לרמה הזו. .
אך כשהוא בישל שער לטורס בחצי גמר אלופות הבנתי שלא הבנתי.

ירושלמי 8 במאי 2014

לדעתי סתם שחקן לא רע, אבל רחוק מאוד מהשחקנים הטובים באמת.

ונשאלת השאלה, איך הוא לא זימן את לוקאס?!

ינון 8 במאי 2014

רציני? לוקאס? אחרי העונה?

ירושלמי 9 במאי 2014

זה היה בציניות גמורה.
הייתי מזמן את רונלדו השמן לפני לוקאס.

אביאל 8 במאי 2014

אני חושב שרמירז צריך לשחק כקשר אחורי במשחקים מול הקבוצות הקטנות ו50-50 מול הבינוניות והגדולות.

מול הקטנות – אין צורך אמיתי במאטיץ׳מיקלרומיאו וברמירזלאמפרדואן הינקל שלצערי התרומה ההתקפית שלהם חלשה יחסית יחד. רמירז יכול לתת גיבוי טוב בעמדת הקשר האחורי במשחקים שצ׳לסי בעיקר מניעה כדור ולוחצת.

מול קבוצות חזקות יותר כל מה שגור תיאר בא לידי ביטוי בצורה מדויקת, הלחץ על כל המגרש של רמירז הוא שעושה הרבה פעמים את ההבדל מול הקבוצות החזקות.

משה אהרון 10 במאי 2014

לגמרי המחליף הראוי ביותר ללמפארד. יחד עם מאטיץ הם יכולים להיות צמד הקשרים של צ'לסי.
הוא מתאים למוריניו כמו כפפה

Comments closed