נצחון משוגע

1. זה היה לא צפוי. עימות שמתחיל ב-0:2 בדקה ה-3, ופאברגאס מסמן לחברים להרוג את המשחק, אבל הם לא הורגים אותו אלא נותנים לזמן לעבור ויורדים למחצית ביתרון מינימלי. שני שערים על גבול הנבדל, השני כנראה כן והראשון כנראה לא, טעות שיפוט מוזרה עם התפיסה ביד של הווארד. ואז מחצית שניה שהיא כל כך לא מוריניו, עם משחק מגיב אמנם (שער של אברטון, בתגובה שער של צ'לסי) אבל גם עם השתתפות של כל השחקנים בהתקפה (ובשערים), התעלות מול קבוצה מאד כישרונית אבל עם הגנה מלאה בחורים, ועוד 4 שערים מצוינים.

2. דייגו קוסטה מזכיר לנו את התחושה של איך זה כשיש לך חלוץ. הוא כובש, אבל אני מתפעל גם מחוכמת המשחק שלו, היכולת לסמן לשחקנים למסירה לשחקן פנוי אחרי שעבד קשה על למשוך אליו שני מגינים. וחוץ מזה אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה חלוץ הבקיע בצ'לסי גם בתחילת המשחק וגם בסופו. טורס היה לפעמים כובש מוקדם, אטו גם, דרוגבה לקראת הסיום או בדקות מכריעות, אבל חלוץ שנוכח לאורך משחק שלם וגם מחתים כרטיס בתחילת ובסיום משמרת – זה מגיע לנו בכלל?

3. מוריניו כמו שכבר כתבתי עשה שיעורי בית בקיץ, אחד הרעיונות שעלו במוחו הקודח, הוא די מהפכני: מגן-חלוץ. מי שהתייבש בצפיה במשחקי ההכנה (לדוגמה מול ווימבלדון) ראה שכשצ'לסי היו צריכים שער לקראת הסיום מי ששיחק ממש בהתקפה היה לא אחר מאשר בראניסלב איבנוביץ', שעזר לחלוצים הצעירים שהיו חביבים אבל לא ממש כבשו (ע"ע באמפורד) להכריע את המשחק. בליגה לעומת זאת בראנה לא מתופקד כחלוץ אבל תוקף ללא הרף ובכל שלבי המשחק. זה יוצר בעיה גדולה לשחקן ששומר אותו, שאמור להיות קיצוני שמאלי של היריבה – הוא צריך להתמודד מול דוב סרבי גבוה, חזק, ועם שתי רגליים מאופסות וראש קטלני. זו גם הסיבה שמוריניו עלה עם אזפי ולא עם פיליפה לואיס – אזפי מחפה על בראנה עם מהירות סילון מול מתפרצות.

4. תודה לאל שלוקאקו לא כבש מולנו, זה היה יכול להיות כואב. אחרי הכל מדובר בחלוץ טוב מאד עם פוטנציאל בשמים והפסד (או תיקו) כתוצאה משער שלו היה נעץ בגלגלים. ההגנה התייחסה אליו באופן מיוחד (מה שעזר לאברטון בשער של נייסמית') כדי למנוע שער שלו ודה-מוראליזציה כללית. הגול של אטו (בנגיעה השניה שלו?) היה מלחיץ, אבל למרבה המזל לא השפיע על חלוקת הנקודות. עם התספורת החדשה הוא נראה צעיר יותר, אולי בן 28, אולי פחות, מי יודע?

5. תיבו קורטואה ספג אתמול 3 שערים. שלושתם היו כנראה בלתי ניתנים לעצירה, אבל הוא גם נתן הדיפה אחת מאד משמעותית בקלאץ' לקורה. התחושה שלי היא שכרגע הוא עדיף על צ'ך בהתעלות בשלבים המכריעים, בעצירות בדרגת קושי גבוהה, בכדורי גובה, ובחלוקת הכדורים (למרות הטעות הנוראה ההיא) אבל עדיין לוקה בחסר בתקשורת עם ההגנה, וקצת נמצא עדיין בהלם תרבותי מהפרמייר ליג. אם למרות השוק הוא עדיין הבי 9 נקודות מ-9, אנחנו במצב טוב.

6. החילופים היו טובים, אבל נוצרה תחושה שמוריניו לא ממהר לבצע חילופים כי אין לו כל-כך איך לשפר את המצב. החילוף ההגנתי של מיקל התברר בסוף כמוצלח עם בישול לקוסטה, אבל טקטית היה שמרני ולא משכנע. התפקוד של פיליפה לואיס כקיצוני שמאלי היה בעיקר כדי לתת לו דקות בליגה ולא כי היה דרוש שם לטעמי. אני תוהה האם צריכים להיות מודאגים מכך שיש פער איכות די גדול בין ההרכב הראשון למחליפים בקישור המרכזי, בהגנה ובחוד (בקישור ההתקפי באמת שאין בעיית עומק).

7. הנה נתונים באדיבות 4-4-2 שמראה את כל הבעיטות של צ'לסי במשחק. 3 בעיטות למסגרת שנעצרו ע"י הווארד, שלוש שנבלמו ע"י ההגנה, ו-5 שערים (השישי הוא עצמי אבל למעשה בעיטה חכמה של הזאר). רק בעיטה אחת החוצה. לשפשף את העיניים.

בעיטות לשער – צ'לסי מול אברטון

 

 

 

 

ליגת שוקי ההון - קרב משרד האוצר בבנק ישראל
חדל שנת חורף - אלון ברק

17 Comments

דוד 31 באוגוסט 2014

איזה חלוץ קוסטה, להכניע את הווארד פעמיים בין הרגליים, פשוט ענק. ולחשוב שרק בשנה שעברה הוא פרץ לתודעתנו…

דוד 31 באוגוסט 2014

אגב השער השני שצ׳לסי ספגה היה פשוט שערוריה הגנתית, כאילו הלכו כל שחקני ההגנה ופינו לו את הדרך

שלמה 31 באוגוסט 2014

איפה כל אלה (נדב יעקובי) שאמרו שקוסטה הולך להיות פלופ?

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2014

מפחידה צ'לסי, מפחידה.
ולא ברור לי – בתחילת העונה אמרו שדרוגבה קרע רצועה וייעדר חצי שנה. והנה הוא חזר אחרי שבוע כמו גדול. לפני שבוע אמרו שדייגו קוסטה בחוץ לשישה שבועות והנה הוא חזר אחרי יומיים.
מה בדיוק הסיפור של מוריניו פה?

גור אילני 31 באוגוסט 2014

אריאל – לא נראה לי שזה קשור למוריניו, אלא לעשרות אתרים וטאבלואידים שמוכרחים לקדם כל חדשה או רסיס מידע ולהעצים אותם פי עשר.

jm 31 באוגוסט 2014

אהבתי מאוד את ההבחנה על אזפי ואיבנוביץ שכל כך ברורה למביני עניין וכל כך לא ברורה לאנשים שאין להם מושג במשחק.

לגבי החילופים של מוריניו של מיקל ופיליפה לואיז…
2 החילופים היו הגנתיים ועל מנת להרוג את המשחק הגנתית אחרי שמוריניו ראה שמרכז השדה שלא לא פיזי משום מה – משחק על הפנים של מאטיץ' למרות הגול.

dmc 31 באוגוסט 2014

שאלה: אתה באמת חושב שההגנה של צ'לסי התגייסה כולה למנוע גול של לוקאקו? כי אני בספק אם זה חכם לעשות ובטוח שזה לא מקצועי בעליל

גור אילני 31 באוגוסט 2014

היתה לי תחושה כזו. לא יודע אם זה מקצועי או לא, לא התכוונתי שהם רצו שאחרים יבקיעו אבל לא הוא, אלא שהם השקיעו בו יותר מאמץ. חוץ מזה אצל מוריניו המקצועי והלא-מקצועי מתערבבים.

תומאס נוימן 31 באוגוסט 2014

פברגאס.
וכל המוסיף גורע.

omer 31 באוגוסט 2014

איכות המחליפים? לצ'לסי יש עומק אדיר בסגל. כנראה הקבוצה הכי עמוקה בעולם פרט לסיטי אולי.

לקוסטה אין מחליף שקרוב לרמתו. כנראה גם שלאיבנוביץ' שנותן אקסטרה ונוטה לכבוש שערים קריטים.

אני חושב שצ'לסי מסוגלת להתמודד בהצלחה אפילו עם פציעות ארוכות של סופרסטארים כמו הזארד ופברגאס בזכות העומק המדהים שיש לה בקישור.

דוד 31 באוגוסט 2014

לואיק רמי הגיע! חלון ההעברות הנוכחי מסתמן כמכרה זהב למוריניו.

אביאל 31 באוגוסט 2014

ללא ספק המשחק הכי לא צפוי בכל מה שקשור למוריניו וצ׳לסי יחד.

החתמה מעולה של רמי.

דוד 1 בספטמבר 2014

למה אתה חושב שזה לא מוריניואי, ריאל מדריד שלו ניצחה את ולנסיה בחוץ 6-3 לפני 3 שנים וזה היה עם ההרכב השני. והיו פעמיים 6-2 בחוץ מול סביליה, ואלו הן פחות או יותר אברטון בספרד, (יותר יותר מפחות)

גור אילני 1 בספטמבר 2014

לא צפיתי בכל המשחקים האלה, אז קשה לי להגיד. אבל התחושה היתה של משחק שיצא משליטה, שיכול ליפול בו שער בכל רגע, וזה מוריניו לא אוהב.

דוד 2 בספטמבר 2014

האמת בשלשתם ריאל הובילה 6-1

Roy 1 בספטמבר 2014

קוסטה גם תרם את חלקו במשחק ההגנתי. עד כה, ממש תענוג לראות אותו משחק.

פראליה 1 בספטמבר 2014

לגבי נק' 3 – טריק די ישן של ז'וזה, ניסה אותו לראשונה באנגליה עם רוברט הות'.

Comments closed