לקראת שאלקה – שאול פליידר

כיף.

פשוט כיף. זו ההרגשה הראשונה שאתה מקבל בתור אוהד כדורגל ערב החזרה של ליגת האלופות.

זו הבמה המרכזית של אירופה, ואני כבר לא יכול לחכות לראות את הכחולים עומדים על הדשא לפני המשחק כאשר המנון האלופות ברקע. אותו המנון שעושה לנו כל כך הרבה פעמים צמרמורת החל מחודש פברואר.

אז נכון שרבים יגידו שאין עניין בליגת האלופות עד לשלבי הנוקאווט, אך לכו תגידו את זה למוריניו לקראת שאלקה הערב.

על הנייר הבית שקיבלנו הוא באמת לא רע. שאלקה תהווה את המכשול העיקרי, אבל אסור לזלזל בספורטינג וגם במריבור. אני מאמין שנסיים ראשונים בבית, אף על פי שזה יכול להיות יותר מורכב ממה שכולם חושבים כי יש לנו נטייה לסבך את עצמנו מדי פעם (עיין ערך באזל ב2013).

את שאלקה הכרנו טוב בשנה שעברה, ולמרות שעל פי התוצאות אשתקד (0-3 בכל אחד מהמפגשים) אני צופה לנו משחק לא פשוט הערב. לדעתי זה יהיה קשה ויגמר באיזה 1-0 של קשר מרכזי (שורלה או רמירז כזה).

אי אפשר לצפות מקוסטה לכבוש שער בכל משחק, ואני מאמין שהיום הרצף הפסיכי שלו יגמר. הבן אדם פתח את העונה בצורה מטורפת, וזה פשוט תענוג לדעת שיש לך בקבוצה חלוץ שיכול לתת גול בכל זמן נתון. התגעגעתי להרגשה הזאת…

בנושא אחר:

תחילת העונה מבשרת המון אופטימיות בתור אוהד צ'לסי.

הקבוצה נראית הכי טוב באנגליה כרגע, ואולי אפילו באירופה בכושר הנוכחי (לא יודע אם יש לזה משמעות בשלב זה של העונה אבל בא לי לציין את זה). פברגאס וקוסטה פשוט שידרגו את הקבוצה משמעותית ועושה רושם שגם הזארד שדרג מעט את המשחק שלו ביחס לעונה שעברה (שזה מאוד משמח!).תוסיפו לכך את העובדה ששורלה העלה את המנדט שלו בעקבות המונדיאל, ואת מאטיץ מאחור ובאמת קיבלנו קישור חלומי.

הנקודה הבעייתית היחידה כרגע היא ההגנה. דבר שמפתיע מעט, מאחר וההגנה הייתה החוליה החזקה שלנו בעונה שעברה, אך אני מאמין שמוריניו ידאג לסדר זאת במהרה (בתקווה שטרי יעמוד בקצב של שנה שעברה).

ערב המחזור הראשון בליגת האלופות צ'לסי מדורגת במקום הרביעי בסיכוייה לזכות בליגת האלופות על פי סוכנויות ההימורים (אחרי ריאל, באיירן ובארסה בהתאמה) דבר הגורם לך לחשוב האם צ'לסי היא הקבוצה הרביעית בטיבה באירופה כרגע (אולי יותר אולי פחות), אבל את זה נדע באזור מאי בשנה הבאה.

בשנה שעברה הגענו עד חצי הגמר והיינו קרובים מאוד למפגש פיקנטי עם ריאל, אך יש הרגשה שונה השנה. מין תחושה של 2007-2009 שבאמת צ'לסי יכולה להתמודד שווה בשווה עם כל קבוצה ביבשת, ושהיא באמת אחת מאריות אירופה. מין תחושה כזו שאם מחר צ'לסי עוברת את בארסה, זו לא תיהיה הפתעה כפי שקרה ב2012.. פה זה גם המקום לציין שיש לי הרגשה שבאמת נפגוש את בארסה בשלבי הנוקאוט (כבר שלוש שנים שזה שלא קרה).. סתם תחושה..

אז זהו.. נאחל בהצלחה לבלוז הערב! ונקווה שנזכה לראות עוד הרבה תמונות כאלה לאורך השנה…

סיכום מחזור 2
alba gu brath - סקוטלנד לנצח

18 Comments

ארנבת 17 בספטמבר 2014

סולליך לנצח!

אביאל 17 בספטמבר 2014

תמונה מצוינת ! וכתוב מצוין, אכן התרגשות גדולה מאוד ופרפרים בבטן.

זורק מילה 17 בספטמבר 2014

ראיתי את כל משחקי הליגה השנה של צ'לסי ולפחות בתחושה שלי לא רק שהזאר לא השתדרג השנה,אלא ההיפך,הזאר נחלש משמעותית – המשך ישיר למונדיאל המחריד שהיה לו.מודע לזה שזה רק 4 מחזורי ליגה,אבל באמת לא ראיתי ממנו כלום באותם משחקים ולכן די לא ברור לי מאיפה האימרה שלך ש – ואני אצטט "גם הזארד שדרג מעט את המשחק שלו ביחס לעונה שעברה (שזה מאוד משמח!)".וגם מאטיץ' נראה בעיניים שלי פחות טוב משנה שעברה.

לגבי ההגנה שלכם,אני באמת לא יכול להסביר מה קורה שם,על הנייר התחזקו משמעותית משנה שעברה (ההחזרה של קורטואה והרכישה של פליפה לואיז) והכי מוזר לי שפליפה לואיז שהוא אצלי ביי פאר המגן השמאלי הטוב בעולם עדיין לא מצא מקום בהרכב הראשון,יותר מזה שיחק איזה 20 דקות מזדמנות…מתי מוריניו כבר יכניס אותו להרכב,ישים את אספיליקואטה בעמדה הטבעית שלו כמגן ימני ויציב את איבנוביץ' כבלם במקום טרי ? בציוות הזה (במקום הנוכחי) ועם קורטואה בשער זו ההגנה הטובה באירופה בקלילות.

שאול 17 בספטמבר 2014

אני מאמין שהיום הוא יפתח עם פיליפה לואיז, אני גם מחכה כבר לראות אותו משחק בצורה משמעותית.

היה כזה הייפ סביב ההעברה שלו, והסכום ששילמו עליו… לא הגיוני שמוריניו הביא אותו בשביל להיות שחקן ספסל.

jm 17 בספטמבר 2014

מוריניו לא יוותר השנה יותר מדי פעמים על איבנוביץ בעמדת המגן הימני. איבנוביץ' כמגן נותן לצ'לסי עוד אפשרות בהתקפה בדיוק כמו שדני אלבס היה בברסה הגדולה – ניתן לראות בבירור שאחד הדברים שמוריניו הוסיף השנה זה איבנוביץ' משופר.
לכן, אזפילקווטה הוא זה שפותח ולא פיליפה לואיז כדי לתת איזון, וגם כי אזפילקווטה מבחינה הגנתית אחד הטובים בעולם.
היום לדעתי זה יהיה ההפך, לואיז ייפתח וישמש כאיבנוביץ, ואיבנוביץ' יהיה בלם.

זורק מילה 17 בספטמבר 2014

כאוהד בארסה הדוק אני יכול להעיד שבימי אלבס בשיאו קבוצות עברו את החצי מול בארסה אולי 5 פעמים במשחק,וגם זה רק במתפרצות,ולכן לא רואה מקום להשוואה לצ'לסי הנוכחית עם איבנוביץ' כמגן ימני תוקף.

אצלי שחקני הגנה קודם כל מחוייבים להיות שחקני הגנה טובים,ולכן אני תמיד אעדיף מגן הגנתי טוב,ממגן שיודע לעשות גם פעולות התקפיות טובות.אני מניח,רק מניח שבציוות שהצעתי אולי צ'לסי הייתה מבקיעה שער אחד פחות כל משחק,אבל גם סופגת הרבה פחות,נכון ל 4 משחקי הליגה הראשונים שלכם ההגנה הזו הפכה להיות מסננת.ואתה צודק לגבי אספיליקואטה,הוא אחד ההגנתיים הטובים בעולם שהוא משחק בצד ימין,שזו העמדה הטבעית שלו,ואותו דבר פליפה בצד שמאל (הוא לא כזה התקפי בכלל,ראיתי אותו באתלטיקו באדיקות בשנתיים האחרונות).ואיבנוביץ' אומנם עושה עבודה מעולה התקפית בצד ימין,אבל טרי נכון להיום זה חור רציני במרכז ההגנה (העבר שלו כבלם אדיר לא רלוונטי נכון להיום) .

זו דעתי בכל אופן.

jm 17 בספטמבר 2014

לא השוותי את המשחק של צ'לסי לזה של ברסה. השוותי את איבנוביץ לאלבס.
צ'לסי בניגוד לברסה חוזרת לעמדות המוצא ולא עושה לחץ – מתוך בחירה כמובן.
אבל בהתקפה, איבנוביץ משחק כמעין ווינגר ואפילו חלוץ כשהוא מזהה את השטח הנכון.

לגבי טרי – אני מסכים איתך שהוא לא נראב טוב, אבל אתה לא זורק שחקן הגנה כל כך טוב שהחזיק לך את ההגנה הטובה ביותר שנה שעברה אחרי 2 משחקים לא טובים. הציוות שלך אכן לגיטימי וטוב, אבל הייתי מחכה איתו.

זורק מילה 17 בספטמבר 2014

כן הבנתי ,הכוונה שלי בימי השיא של בארסה הגדולה קבוצות לא עברו את החצי מול בארסה אז זה לא באמת שינה שאלבס היה אדיר התקפית באגף,כי לא היה מי שיתקיף אותו באגף…משנת 2009 ועד שנת 2012 במשך שלוש שנים היא ספגה בכל המשחקים,בכל המסגרות,פעם אחת שלישיה מאינטר וזהו,קבוצות היו מבקיעות פעם בשבועיים שער אחד מולה,שני שערים זה היה מדע בידיוני כמעט.צ'לסי הנוכחית קיבלה מול אברטון שלישיה,מול סוונסי בבית צמד וכדומה ובסך הכל 4 משחקים.

זורק מילה 17 בספטמבר 2014

ולא צריך לזרוק את טרי…יש רוטציה,שישחק מול קבוצות קטנות בליגה וכדומה.כרגע הוא באנקר בהרכב הראשון כבלם שאיבנוביץ' בעמדה הזו טוב ממנו משמעותית.

גם צ'אבי שגדול וטוב היסטורית בכמה דרגות מטרי ירד לספסל די הרבה אשתקד,והעונה שיחק 15 דקות בשלושת משחקי הליגה הראשונים.לא חייבים לתת לשחקן מקום בהרכב בכוח רק בגלל העבר שלו,הוא צריך להרוויח את המקום שלו על המגרש.ואני ממש לא מסכים עם מה שכתבת על טרי אשתקד – קייהיל היה טוב ממנו משמעותית אשתקד,וגם איבנוביץ' במשחקים ששיחק בלם,שוב זו רק דעתי.

גור אילני 17 בספטמבר 2014

הסיבה שאיבאנוביץ׳ משחק כמעט בחלוץ ודווקא לא כווינגר היא שהוא ממש גרוע בהרמות וממש טוב מול השער ואפילו בקצה הרחבה.

דניאל אחר 18 בספטמבר 2014

זורק – לא ממש עקרוני אבל אתלטיקו הבקיעה רביעייה נגד בארסה פעם אחת, ב-4-3 בקלדרון. נראה לי ב-2009, אבל אני לא בטוח

wiz 17 בספטמבר 2014

מסכים עם שאול לואיז.
אבל איבנוביץ לדעתי יעלה עם טרי הלילה; מה גם שאזפי ואיבאנוביץ בצד ימין של ההגנה זה איזון טוב. יאפשר לאיבנוביץ לתמוך בהתקפה מעמדת הבלם (סטייל פיקה, רק שהמגן שלא לא טוב כבר כמה עונות), מבלי ליצור חורים.
מאמין שיעלה עם טרי למען "הניסיון שהוא מביא"

wiz 17 בספטמבר 2014

מסכים עם שאול לגבי לואיז*

רן 17 בספטמבר 2014

אחלה כתבה ואהבתי התמונה! מאחל לצלסי הצלחה היום בערב ובהמשך המפעל. שאול תמשיך לכתוב לנו

זיווס 17 בספטמבר 2014

כתבה מנוסחת יפה! היידה צ'לסי!

דוד 17 בספטמבר 2014

אני מת שהיא תפגוש את בארסה. עדיין מבאס להיזכר בביזיון השיפוטי בברידג' ב 2009. אבל דווקא נראה לי שצ׳לסי של העונה שעברה היתה יותר בנויה  לנצח את בארסה מאשר צלסי של השנה

גור אילני 17 בספטמבר 2014

צ׳לסי הגנתית תמיד תהיה בנויה לנצח את בארסה. הבעיה שלה כשהיא הגנתית שהיא לא מצליחה להשיג גול כשהיא חייבת אחד. דוגמת ליברפול עם הפאנטום גול ואתלטי קו בעונה שעברה.

אוהד 18 בספטמבר 2014

פאנטום גול? אתה בטח מתכוון לפנדל ואדום לצ'ך שלא נשרק.

Comments closed