לופטוס צ׳יק

דייגו קוסטה כנראה לא עובד מספיק קשה באימונים ובתור עונש הוא מתופקד בהרכב. כששמעתי את תחילת השידור לרגע חשבתי שלופטוס-צ׳יק בהרכב, אבל נסתפק בזה שסלאח שם ויזכה להוכיח שמה שעולל לנו לפני שתי עונות לא היה מקרי.

האמת, לא צפיתי בסיום המשחק של הסיטי בגלל הופעת הבכורה המרגשת של לופטוס צ׳יק – הוא קיבל רק 10 דקות אבל עשה בהן הרבה, המגרש והאווירה לא נראו גדולים עליו כלל, מדובר בבחור חסון וחזק, חוסן מהסוג שאנחנו כל כך אוהבים בכל עמדה כמעט. RLC מסר, כדרר, ואפילו נתפס בנבדל שהיה יכול להגמר בשער אם היה עירני יותר או אם פיליפה היה רואה אותו דקה קודם.

האם הוא יהיה שחקן הבית הראשון להיות שחקן הרכב מאז טרי? כרגע יש לא מעט מועמדים, אבל צריך להודות שהסיכוי של כולם יחד עדיין קטן מהסיכוי שעל המשבצת של כל אחד מהם יביאו שחקן רכש אחר. הלוואי ואתבדה, בסך הכל בצ׳לסי עושים עבודה טובה מאד, הגענו לאיזון כלכלי שעד לא מזמן נראה דמיוני, נפטרנו מכמה שחנים מיותרים ואולי מכמה הרגלים מגונים על הדרך. יש אמנם שחקנים צעירים שכבר בהרכב, אבל אני מאמין שעוד 2-3 עונות נוכל אולי לחזות שוב בפלא.

שורלה בהחלט קנה לעצמו לטעמי כמה הזדמנויות נוספות בהרכב, מאד בלטה הגישה ההתקפית והנחושה שלו מול החלביות מול השער של וויליאן. הוא נישק את הבאדג׳ אחרי הגול כדי להצהיר אמונים ולהבהיר שהוא לא ממש מתלהב לשחק בליגה השניה בגרמניה בעונה הבאה…

הנצחון של סיטי טוב מבחינת סיכויי האליפות שלנו העונה, זה ברור, אולם צריך לקחת בחשבון גם אפשרות שהוא יעניק להם את התחושה החסרה כל-כך של הצלחה אירופית, של התגברות על מכשולים עם הגב לקיר, דבר שאנחנו מכירים היטב וגאים בו ובנה לנו חלק ניכר מהזהות של צ׳לסי כמו שאנחנו מכירים אותה היום. העובדה שהסתדרו ללא אגוארו, ומצאו פתאום תפקיד לנאסרי – גם לא עוזרת.

בכל מקרה, בהמשך נצטרך להסתמך על היכולת שלנו בלבד ולא על פציעות של שחקני מפתח של היריבות.

 

וזה נכתב לפני:

כמה שחקנים מקבלים הערב מנוחה, דייגו קוסטה כנראה לא עובד מספיק קשה באימונים ובתור עונש הוא מתופקד בהרכב. כששמעתי את תחילת השידור לרגע חשבתי שלופטוס-צ׳יק בהרכב, אבל נסתפק בזה שסלאח שם ויזכה להוכיח שמה שעולל לנו לפני שתי עונות לא היה מקרי.

שורלה מצידו ירצה להוכיח שהמחלה המסתורית מאחוריו, ופיליפה לואיס יקווה להגדיל את מסגרת האשראי הלוחצת.

כמה אנחנו שונאים לילות כאלה, שבהם אנחנו לא מתרכזים ב-100% במשחק של צ׳לסי ופוזלים לרומא-סיטי ולעוד מגרשים בהם מתקבלות הכרעות. וכמה אנחנו אוהבים אותם, כי משמעותם שעשינו את העבודה קודם לכן (כן, היה בית קל) ושאפשר לנוח ולחזות בשחקן נוער זוכה לדקות בכורה.

עדכון: המשחק רק התחיל ופיליפה כבר הראה שהוא בעניינים.

 

 

שאלה של כבוד
ככה. בנו כאן חומות

3 Comments

אסף רביץ 10 בדצמבר 2014

ובינתיים במשחקים חשובים:
מחצית, ונדמה לי שאלי אוחנה עדיין לא שם לב שבארסה עם שלושה בלמים

גור אילני 10 בדצמבר 2014

המשחק של בארסה תמיד חשוב

כחול 11 בדצמבר 2014

לא ראיתי את המשחק, אבל כשראיתי את ההרכבים, משהו נראה לי מוזר. קודם כל- למה מאטיץ׳? ראינו כמה הוא חשוב- תן לו עוד איזה שבוע מנוחה כדי שיהיה בתוקף לכל משחקי הכריסטמס. גם קייהיל- עם המכות שהוא חוטף לראש לאחרונה, למה לסכן אותו מול קבוצה נואשת כמו ספורטינג? כריסטמס בפתח!
ולצה קוסטה 90 דקות??? למה להוציא את סלח ולא אותו? ואחרי זה יש בעיות בשריר ומוריניו מאשים את כל העולם חוץ מעצמו.
כל זה מתקשר לעניין מסוים ששמתי לב אליו אצל מוריניו- יש לו בעיה עם ניהול נכון של כ״א מבחינת מאצ׳אפים. לא יודע להתאים את הסגל נכון מבחינת מתי זה משחק גדול וחשוב עם פוטנציאל הדרדרות, ואיפה זה משחק רגיל שהפסד בו הוא חסר משמעות.
עוד מישהו חושב שזה מה שעלה לנו בעונה שעברה במשחקים מול קריסטל פאלאס וסנדרלנד?

Comments closed