אחרי משחק העונה (גומלין)

זו בדיוק הבעיה של להלחם בכל החזיתות - זה אפשרי וראוי, אבל צריך לעשות את זה בחכמה יתרה כדי שיהיה לנו איזשהו סיכוי. ואם אנחנו נותנים לכל יתוש מזמזם בדרך להסית אותנו מהמסלול וללכת לנסות להרביץ לו - אז באמת שלא מגיע לנו לזכות בכלום.

מישהו כתב בפורומים במהלך המשחק שבית-השחי שלו מזיע. נכון – קיבלנו את הקונטסט הטוב ביותר עד כה העונה באנגליה (לאו דווקא המשחק הטוב ביותר מבחינת כמות שערים). קצב מצוין, 8 צהובים, שני השוערים לקחו גולים חתומים – ברגל.

זה היה קרוב לאדום לקוסטה, ותכל׳ס לא בטוח בכלל שלא ייגמר בהשעייה על בסיס הטלויזיה. כמובן שכל דבר שדייגו עושה מצולם ב-16 מצלמות, בכל מקרה, אני חושב שהוא לא עשה שום דבר בכוונה.

לנו לעומת זאת הגיעו 2 פנדלים בטוחים ו…

טוב, בואו נעצור את הבולשיט. היה משחק ששתי הקבוצות נתנו בו הכל, ואם לומר את האמת לנו יש קצת יותר. הייתי שמח אם יכולתי לתת לסקאוזרס עצה לגבי ההמשך אבל נראה לי שזה די ברור: עם חלוץ אתם קבוצת צמרת, עם סופרסטאר אתם שוב מועמדים לאליפות.

מוריניו חגג בסיום כאילו זכינו בצ׳מפיונס… כנראה שלא נצליח לזכות בצ׳מפיונס העונה.

—–

וזה נכתב לפני:

אם הייתי צריך לקבוע מה לעשות מבחינת הרכבים ורוטציה, הייתי מתייחס למשחק באנפילד בתור משחק פחות חשוב, מעלה הרכב עם שינויים ושומר את הקליברים למשחק בשבת מול אריות הליגה ה-3. כך גם היה נוצר תשבץ מוצלח יותר:

הרכב ראשון (ליגה, מי זה היה? אה, סוואנזי)

הרכב משני (ליברפול חוץ)

הרכב ראשון (ברדפורד)

הרכב משני + חיזוקים (ליברפול בית)

הרכב סופר דופר (מנצ׳סטר סיטי)

במקום קיבלנו מין שעטנז, שהתוצאה שלו היא שאנחנו עכשיו עם בטחון בינוני מינוס, עלולים להתעייף לפני שבת, שלא נדבר על הסיכוי שהפרובוקציות על (או של) דייגו קוסטה יגרמו לאדום ישיר שלו, או של שחקן אחר. לליברפול כאמור אין הרבה מה להפסיד, ואם הם יצליחו לנקום בנו על עונה שעברה ע״י ניטרול של אחד האסים שלנו, מה רע? לא שאני מטיל ספק בספורטיביות של ליברפול, סה״כ מדובר בחבר׳ה נחמדים, אבל כשהמשחק מתחמם אי אפשר לדעת לאן זה יגיע.

בקיצור, מה שנראה לי הגיוני כנראה נראה למנג׳ר אחרת, אני מאמין שהגישה שלו היא חיים ממשחק למשחק, ומנצחים את כולם, וזה טוב, אבל לפעמים קצת תכנון קדימה יכול לעזור. במיוחד כשברור שהיכולות הקוגניטיביות של מוריניו באופן ספציפי מאפשרות את זה ואף יותר מכך.

וזו גם הסיבה שקראתי לפוסט ״לפני משחק העונה״ – משחק העונה האמיתי הוא בשבת, אבל המנטליות השורית של ז׳וזה גורמת לנו להגיע דווקא למשחק הזה במצב רוח קרבי, כשאני מאמין באמת ובתמים שיכולנו להגיע אליו במצב שהיריבה רדומה יותר, שהתקשורת רגועה יותר בקשר אליו, אחרי תיקו בחוץ או יתרון מינימלי להם, בלי כל הדרמה וה-high stakes.

זו בדיוק הבעיה של להלחם בכל החזיתות – זה אפשרי וראוי, אבל צריך לעשות את זה בחכמה יתרה כדי שיהיה לנו איזשהו סיכוי. ואם אנחנו נותנים לכל יתוש מזמזם בדרך להסית אותנו מהמסלול וללכת לנסות להרביץ לו – אז באמת שלא מגיע לנו לזכות בכלום.

 

Beautiful disgrace
ההפסד בגשר (גביע הליגה)

51 Comments

D! פה 27 בינואר 2015

אחח
עבורי – זה תענוג להגיע למשחק הזה ככה. כשהוא מלא מלא עניין. אם כי אני חייב לומר, שאני לוקח את ההמשכיות של להגיע שוב לליגת האלופות על פני הגביע הזה. אני יודע שאני די בודד בגישה הזו.

אני בטוח שאחרי המשחק של שבוע שעבר גם רוב האוהדים הנייטרלים מצפים למשחק משובח, מהסוג שהולך ונהיה קשה למצוא.

אם הייתי מנסה לחשוב בתור אוהד שלכם, אני מסכים איתך.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

אתה לא בודד בכלל

D! פה 27 בינואר 2015

אני מניח שזה ממשיך לתסכל אותך.
המשחק עצמו קצת פחות טוב מהקודם אבל כדורגל שכיף לראות.

נראה אם אנחנו מסוגלים להתמודד עם הלחץ של לכבוש.
קצת כמו שח, שצד אחד בלבן.

משה 28 בינואר 2015

בפעם הראשונה בחיי אני מאחל לשחקן לגמור קריירה. הוא לא מכבד את השחקנים האחרים ולא את הספורט שבו הוא משתתף , פשוט נבל. איכס.
התוצאה הזו קצת מעצבנת ולדעתי לא משקפת אבל זה מה יש כרגע.

אביאל 28 בינואר 2015

משה אתה אוהד ליברפול לא ? בטח גם איחלת לסוארז לגמור את הקריירה.

משה 28 בינואר 2015

לא, אבל למרות הגדולה שלו חייתי רע מאוד עם הלכלוך שלו. בין השאר (ואתה יכול לבדוק פוסטים של תבורי אחורה) הייתי בעד לשחרר אותו אחרי הנשיכה על איבנוביץ'. פה אני רואה שעיקר האחריות שמוכנים להפיל עליו זה שהוא כנראה גרוע מאוד בדילוגים כי הוא לא אשם (והרשה לי לגחך) באף אחת מ-3 הדריכות ב-2 המשחקים.

אביאל 28 בינואר 2015

אז אנחנו אוהדי צ׳לסי לא צדיקים גדולים ובדיוק כמו שמעולם לא דרשתי מליברפול להעיף את סוארז, אני לא מצפה מאף אחד להעיף שחקן שלנו.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

אני לא דרשתי שתעיפו אותו. זה נראה לי די חוצפה. אבל הוא כן צריך להיענש על ידי הליגה

אביאל 28 בינואר 2015

אריאל – כתבתי למשה, שאיחל לקוסטה שיגמור את הקריירה והכל כי צ׳לסי העיפה את ליברפול מגביע הליגה ולא היה לו איפה להוציא את העצבים.

אם הנהלת הליגה תראה לנכון להעניש את קוסטה אז בסדר גמור.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

סווארז מעולם לא סיכן שחקנים אחרים. זה שונה לגמרי ממה שקוסטה עושה

אביאל 28 בינואר 2015

אריאל – לסוארז היו כניסות מסוכנות וביננו לומר מילים גזעניות ולנשוך (כמה פעמים) שחקנים, במאקרו, זה גרוע יותר למשחק.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

לא, זה לא. זה אולי גרוע ליחסי ציבור, אבל מבחינת ההשפעה על המשחק לנשיכה יש ערך אפסי. לשבור רגל של שחקן בכוונה זאת השפעה פי כמה יותר משמעותית.
ואני לא זוכר שלסווארז היו כניסות מסוכנות יותר מלכל שחקן אחר. אנחנו לא מדברים פה על כניסות מסוכנות. אנחנו מדברים על לדרוך בכוונה על רגל של שחקן.

edgecator 28 בינואר 2015

מנפלאות היוטיוב. תמיד כאן בשביל לחבל בזיכרון הסלקטיבי של אוהדי הכדורגל.

https://www.youtube.com/watch?v=eF4kSWnY2Z8

אביאל 28 בינואר 2015

יתרון קטן לקוסטה אחרי הצפיה, הוא לפחות לא מתחזה כאילו נכנסו בו.

D! פה 28 בינואר 2015

אותי הוא בעיקר הצחיק. קוסטה. אחרי התקרית עם סקרטל (שזהם גם מצחיק – למה בכלל להכנס לזה מול קוסטה – משום מה הוא לא נתפס אצלי כמי שמאבד את העשתונות), הדבר הראשון שקוסטה עשה אחרי שהוא התרומם מהדשא זה למשוך לעצמו את המכנס למטה, ככה על הצד, לא יזיק שיראו שמשכו לו במכנס.

וכן, הוא מלוכלך מאד. לא משהו שאנחנו לא יודעים ממזמן. הפורום (לפני שמת) עדיין מחזיק בשרשור על קוסטה, כשעוד היה סוג של מועמד להגיע אלינו, לפני שנתיים אם אני לא טועש. מלוכך ברמות. רק שאז היה לנו את לואיס ולא חשבנו שאנחנו צריכים זוג כזה. אם כי אפשר לדמיין מה זוג כזה היה עושה לליגה בחודשים שבהם הם לא היו מורחקים. קוסטה יכול להכין ולואיס לאכול. צמד חמד.

matipool 28 בינואר 2015

אתה לא טועה לגבי קוסטה .
זה היה בקיץ שלפני העונה הגדולה שלו עם אתלטיקו כשהוא נחשב עדיין לחלוץ די טוב אבל מדרג שני והרבה אנשים שהכירו אותו אמרו שלא שווה לקחת את הסיכון עליו .

אביאל 28 בינואר 2015

D! פה – שקוסטה היה באתלטיקו ודרך על שחקני ריאל וברצלונה כולם כאן היו באקסטזה, היום הוא בצ׳לסי אז יש מוסר כפול.

גור אילני 28 בינואר 2015

מדוייק.

אביאל 28 בינואר 2015

אריאל – אני מקווה שהלינק של edgecator הראה לך כמה מהלכים שכנראה נשכחו מהזכרון לאוהד ליברפול שרוף שכמוך ובדיוק בגלל שאתה אוהד כזה אני מקווה שאתה מבין למה אוהדי צ׳לסי גם מוותרים לקוסטה.

ריצ'י מקאו 28 בינואר 2015

צודק

אביאל 28 בינואר 2015

זה הזכיר את המשחקים של צ׳לסי מול ליברפול של בניטז, כמה אנרגיות יצאו ממני.

העיקר שנגמר, עכשיו למשחק הבאמת חשוב של העונה.

גור אילני 28 בינואר 2015

ומי כבש אם לא זה שניצח את בניטז באלופות עם צמד נגיחות?

אביאל 28 בינואר 2015

איזה משחק זה היה, איבדתי שם לפחות שנתיים מהחיים.

JM 28 בינואר 2015

יששששששששששששששששששששששששש

שאול 28 בינואר 2015

מנפחים את הסיפור עם קוסטה יותר מדי..

הקייס היחיד שיש זה בסיפור עם צ'אן וזה גם לא שווה אדום.

במקרה השני עם סקרטל (הצדיק) קוסטה נפל עליו תוך כדי קפיצה וסקרטל עוד שחרר לו בעיטה לאחר מכן.

תפסיקו להתייפיף, חסרים לו כמה ברגים, אבל מחפשים אותו יותר מדי. גם השחקנים וגם התקשורת.

שאול 28 בינואר 2015

ואני אוסיף שללוקאס הגיע הרבה יותר אדום מאשר קוסטה. מסתבר שאפשר לעשות 3 עבירות (לא קלות במיוחד) אחרי שיש לך כבר צהוב.

ריצ'י מקאו 28 בינואר 2015

נו באמת. מה מנפחים? הבחור מנסה לגמור את העונה לשחקנים ולא רק נגד ליברפול ולא בפעם הראשונה. לא קשור למשחק וצריך לטפל בזה. כמה שנשיכות זה בזוי זה עוד לא גמר קריירה לאף אחד. קוסטה בדרך לזה ומה ש"יפה" זה שזה נעשה במכוון ובקור רוח ולא כחלק מלהט יצרים ותאקל לא נשלט. הבחור צריך לשבת בחוץ והרבה יותר משמונה משחקים של הנשכן. מסכן את חבירך למקצוע בכוונה > נושך ופוגע בתדמית המשחק.

אביאל 28 בינואר 2015

רי׳צי – דורפן עשה אז אבחנה שנושא סוארז עלה לכותרות ואוהדי ליברפול הזכירו את רוי קין, יש את מה שבתוך המשחק וכלול בכללי המשחק וזה כולל גם פציעות קשות מאוד לבין נשיכות והערות גזעניות שזה פוגע במרקם של המשחק הרבה יותר.

באבא ימים 28 בינואר 2015

לזה אני לא מסכים ואני אומר את זה בלי קשר לקוסטה מול סוארס (על זה לא הגבתי). אני חושב שפגיעה מכוונת בשחקן על מנת לפצוע אותו (כשאתה יודע שזה יכול לפגוע באופן קשה בקריירה שלו), היא לאין ערוך חמורה מפגיעה שלא גומרת לשחקן קריירה או מאמירה גזענית. נבהיר – אני לא בעד לפטור נושכיים או גזענים מאחריות אבל אם העונש על נשיכה הוא עשרה שבועות ועל אמירה גזענית שמונה שבועות על פגיעה מכוונת בשחקן שעשויה לגמור לו קריירה העונש לדעתי אמור להיות חצי שנה.

ריצ'י מקאו 30 בינואר 2015

1. כל כך מסכים עם באבא
2. הודיעו היום שקוסטה הורחק לשלושה משחקים על סמך צילומי הטלוויזיה. רחוק ממה שצריך להיות בטח בתחשב בכך שהיה יותר מאירוע אחד. אני בהחלט הייתי מצפה להרחקה להרבה משחקים אבל להתאחדות אין אומץ.

ריצ'י מקאו 30 בינואר 2015

אביאל, לדרוך לשחקן על הברך כשהוא מחוץ לקווי המגרש ושניות ארוכות לאחר שהמהלך עצמו הסתיים זה ממש לא בתוך המשחק וממש לא כלול בכללי המשחק ולחלוטין נסיון לפגוע בשחקן בקריירה וביכולתו להמשיך לשחק במשחק זה ואולי משחקים רבים קדימה. זה פשע שאין דומה לו.

ריצ'י מקאו 30 בינואר 2015

ושלא יהיה ספק, אני מתנגד הן לנשיכות וליריקות ולהערות גזעניות.

גלעד בלום 28 בינואר 2015

בתור נייטרלי אוהד טוטנהאם שנהנה מאד מהמשחק המשובח (בעיקר של השוערים)- קוסטה לא צדיק אבל הוא לא מתקרב אפילו ללכלוך של סוארז (את שניהם אני מאד אוהב למרות זאת ), נראה כאילו הוא עושה את הדברים בכדי לעצבן ושבאוסול הוא די רגוע ומפוקס, זה פשוט הסגנון שלו, אם הוא בקבוצה שלך אתה .

אגב גם סקרטל אינו מל״ו הצדיקים והיה מעורב בצורה שווה בתאקלים המלוכלים עם קוסטה (אבל בסוף הם לחצו ידיים והתחבקו כי זה לא אישי והם בסופו של דבר למרות הלכלוך תוך כדי המשחק הם כן ספורטאים), היה משחק קשוח ואם כבר לומר את האמת הרי ליברפול ניצלה כמה פעמים כששני פנדלים לא נשרקו לחובתה ובנוסף שחקנים שלה עשו עבירות של צהוב ולא ספגו משום מה (היד המכוונת של הנדרסון??)

יאללה ספרס מחר! ( למרות שמול מוריניו בוומבלי אנחנו כנראה נפסיד)

אריק 28 בינואר 2015

התאוששתם יפה מבתבוסה 1:1 בחוץ שנחגגה על ידי אוהדי היריבה כסקונד קאמינג.

משה 28 בינואר 2015

מעניין איך תתאושש הקבוצה שלך אחרי שנחלצה מהיריבה האימתנית בשבת.

אריק 28 בינואר 2015

היא תמשיך לשעמם ולגרום לצופה לתהיות קיומיות.

matipool 28 בינואר 2015

1. קוסטה מלוכלך וזה לא התחיל השבוע .
2. איזה חוסר מזל עם הפציעות של סטארידג' העונה . כנראה שלא היינו משחזרים את העונה שעברה אבל בטוח שהיינו נמצאים במקומות הרבה יותר טובים בכל החזיתות .
3. החגיגה של מוריניו בסיום באמת הייתה כאילו הוא זכה בצ'מפיונס אבל על רקע היריבות הארוכה עם ליברפול ואחרי ההפסד בגביע האנגלי , אפשר להבין אותה . בשורה התחתונה , לא לשכוח – כולה פאקינג גביע הליגה .
4. סטרלינג לא חלוץ . מספיק עם זה .
5 . השליטה בכדור של קוטיניו והאזרד מדהימה . אם רק קוטיניו היה יותר אפקטיבי מול השער ..
6. עצה / בקשה ללואיס סוארז – תחזור לליברפול . תהיה שם מלך ותוביל אותה לאליפות . למזג האוויר והכיף של ברצלונה תוכל תמיד לחזור ולחיות שם עד סוף ימיך . אתה מתבזבז שם .
7. מיניולה סוף סוף מראה בשבועות האחרונים שהוא שוער נהדר . ברוך הבא . לצערו , הוא בן דורו של קורטואה בנבחרת בלגיה .
8. גמר הגביע האנגלי שייערך בסוף מאי בוומבלי נופל בדיוק על יום ההולדת של ג'רארד . בקשה למועדון הכדורגל של ליברפול – תעשו הכל , אבל הכל , שהוא יניף את הגביע הזה .
9. מתנצל בפני בעל הבלוג ואוהדי צ'לסי על ההתייחסות העיקרית לליברפול אבל גרייזס נמצא בשלג בבוסטון ועסוק עכשיו בסופרבול ובכדורים הלא מנופחים .

גור אילני 28 בינואר 2015

אין בעיה, גם סקאוזרים מוזמנים לכאן, במיוחד אחרי הפסדים לנו.

גור אילני 28 בינואר 2015

וסטרלינג לא חלוץ, אבל הוא ממש הלחיץ אותי כל פעם שקיבל כדור, אם זה מנחם אותך. היה חסר לו מישהו למסור אליו.

באבא ימים 28 בינואר 2015

בקשה למועדון הכדורגל של ליברפול – תעשו הכל אבל באמת הכל כדי לזכות בגביע הזה גם אם זה אומר להושיב את ג׳רארד על הספסל. יש גבול לכמה שאפשר לשים שחקן מעל למועדון.

matipool 28 בינואר 2015

באבא – חבל שזה לא כמו בפוטבול שאפשר להעלות אותו לבעוט פנדלים ובעיטות חופשיות .

באבא ימים 28 בינואר 2015

נכון. אבל אפילו אז ההתעסקות הזו היתה מיותרת. אם יש משהו שנכון ללמוד מיונייטד בקטע הזה. לעיתים נדירות – יתכן שמעולם לא בתקופה פרגי – שיחקו בה שחקנים שהיה ברור שהם יעזבו בסוף העונה.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

לגבי קוסטה – היה אפשר לחשוב שהוא נוהג בתום לב ואלו דריכות לא בכוונה אם לא היה לו כזה טראק רקורד. האיש כבר הוכיח מיליון פעם בעבר שהוא מלוכלך. יום אחד שופט יתפוס אותו והוא יחטוף בראש.

ריצ'י מקאו 28 בינואר 2015

מקווה שיקבל ועדת משמעת על סמך מצלמות. השופט לא ראה את התקריות ולכן זה שפיט. שני אירועים באותו משחק דורשים התייחסות מחמירה.

JM 28 בינואר 2015

כרגיל התקשורת באנגליה מדברת על קוסטה ולא על השיפוט הגרוע שהיה אתמול…
ממשחק למשחק אני מתחיל להאמים שאולי באמת יש קונספירציה נגד צ'לסי.

ריצ'י מקאו 30 בינואר 2015

אכן יש קונספירציה. לכן קוסטה הורחק רק לשלושה משחקים ולא עד סוף העונה.
בלי קשר, השיפוט היה מחפיר ולצ'לסי הגיעו שני פנדלים. הראשון דרך אגב נעשה על שחקן שכבר היה אמור להיות במקלחת (כן כן זה שוב קסטה).

Kirma Der Faux 28 בינואר 2015

משחק מצוין, למרות שהייתי מעדיף שהאנרגיות יישמרו למשחק החשוב באמת מול ווסטהאם בסופ"ש.
קוסטה מלוכלך, אבל חייבים להודות שהשופט היה מאוד לטובת ליברפול הפעם, וניצלנו את זה לכיסוחים לא מעטים.

שבוע אחרי שבאלוטלי חתם, רודג'רס אמר בראיון שבאלוטלי אמר לו שהוא לא לוקח שחקן בכדורים חופשיים ורודג'רס ענה לו "you do now".
נראה שמריו צדק, הוא באמת לא לקח שחקן בכדור חופשי והשאיר אותו לנגוח לבד מול השער. (רגע אחרי שמסר לצ'לסי את הכדור ליד הרחבה שלנו וכמעט עלה ללוקאס באדום).

לסיכום המנצחת הגדולה פה היא בלגיה. שני שוערים מצוינים והזארד שמזכיר לי את רובן בגודל במהירות ובזה שאי אפשר להוציא לו את הכדור מהרגליים. יש לו עוד כמה שנים למצוא את הנקודה ממנה הוא מוצא קבוע את הרשת וללטש את הנפילות.

D! פה 29 בינואר 2015

+ :) על השורה אחרונה שלך

matipool 29 בינואר 2015

לגמרי . במשחק הראשון הוא לא הפסיק להפיל את עצמו והשופט קנה את זה כמעט כל פעם .
השליטה שלו בכדור היא באמת יוצאת דופן .

ריצ'י מקאו 30 בינואר 2015

נכון

cookie-monster 29 בינואר 2015

סחטיין על הטור

Comments closed