הנצחון על סטוק (באיחור)

את המשחק ראיתי בשדה, יושב ליד האוהל, מוקף בחרציות, שיבולים וילדים צוהלים. ככה זה עכשיו אצל המכורים: כל מה שצריך זה מכשיר עם סים, עדיף לא של אפל, במקרה הזה טאבלט 8 אינץ׳, ואפשר לראות את המשחק. ובזכות מידותיה הצרות של ארצנו, גם יש קליטה כמעט בכל מקום, כך שלמזלי השידור היה קולח וקולו של אלן סמית׳ צלול ובהיר. כדי לא לחרב לשכניי את חווית הטבע הנמכתי אמנם את עוצמת הקול למינימום (אזניות עדיפות אבל שלי קצת התקלקלו) מה שלא הפריע לי לשמוע היטב את קריאות ההתפעלות של השדרנים מהגולאסו של צ׳רלי אדם.

צ׳לסי נורו מן המנהרה כמתוך לוע תותח, אלא שהתותח הזה היה מעט חלוד. למרות ההתלהבות, ואחזקת הכדור המרשימה (75% בשלב מסוים, לא משהו שרואים כל יום אם אתה אוהד קבוצה של ז׳וזה ״קח את הכדור, נתראה במתפרצת״ מוריניו), היעילות מול השער הזכירה ימים אפלים שבהם פרננדו טורס ודמבה בה התחרו ביניהם מי מחמיץ ממצבים קורצים יותר. בנוסף לכך, משחק הצירופים במרכז ומול הרחבה סבל מחוסר דיוק, בין היתר כנראה עקב כושרו הלא מהמם של אוסקר. פאברגס היה מאד פעיל, אבל הכדורים שלו לא היו סופר חכמים, או שלחילופין חבריו להתקפה לא נעו לעמדות ספור חכמות, ואיכשהו הוא מצא את עצמו יותר עם הפנים לשער (בעיטה, פנדל שסחט).

אדן הזאר נראה כאילו הטיול בארץ הקודש עשה לו רק טוב, והוא המשיך את הקו מהשבועות האחרונים של לא להתבייש ולרוץ לעומק הרחבה. זה נגמר באחד הבישולים היפים שלו ללואיק רמי, שהיה רגוע מאד כל המשחק אבל השקט שלו מהדהד ורועם מול הדרמה קוויניות של דייגו ״הנה אני בריא, אוי אני בעצם פצוע, הנה אתה בריא, אוי בעצם הבאתי לך אגרוף לפרצוף״ קוסטה. וגם היעילות.

בצד ההגנתי הסגירה היתה כל כך הרמטית ויעילה שאי אפשר לציין אינדיווידואלים, מלבד כמובן הורדה לדרגת טר״ש לזה הגבוה בצהוב שחור, שהחליט לטייל רחוק מדי מהשער, בתקווה אולי לעקוף את מנואל נוייר בעוד פרמטר בדרך להסתערות על תואר השוער הטוב בעולם. ההתלהבות של אלן סמית שהדהדה בין השיבולים הזכירה לי ולעולם שיש עדיין על מה לעבוד. אולי אם היה מתעכב אצל קברו של אחד הרבנים שישבו עד אור הבוקר וקראו בהגדה, היה בוקע מן האבן קול חלוש ״קצצצצצת ע….ענווה״. בינתיים הוא קיים פסוק אחר – ״ואהבת לרעך כמוך״ – כשהעניק את האפודה לפטר צ׳ך למשחק הבא בתור עונש חינוכי.

ככה כן יוצאים מהשער. מנואל נוייר

מחר הסיטי מוזמנים למעוד שוב, והכל נראה לא רע בכלל מבחינת נקודות והפרשים. צריך לציין, אולי חובה לציין, שצ׳לסי אם תצליח לזכות באליפות, תעשה זאת בצורה לא משכנעת במיוחד מבחינת הפרש שערים במשחקים עצמם, כשרבים מהמשחקים (במיוחד בחצי השני) הסתיימו בנצחונות דחוקים, ורק בזכות שלושת החילופים ההתקפיים לא ראינו את זומה או מיקל נכנסים להגן על ה-1-2.

(אגב חילופים, מה דעתכם על קוואדראדו? בינתיים שחקני היריבות פשוט מבינים שמדובר בחלשלוש חסר פיזיות ומעיפים אותו יחד עם הכדור בכל פעם שהוא מנסה לכדרר. האם מכרו לנו לוקש? או שצריך סבלנות? תזכרו, אנחנו צ׳לסי, אין סבלנות)

אולם אם אכן תגיע, יש לציין, תהיה האליפות הזו מתוקה ושמחה, ותשלים מסע של שתי עונות שתכליתן הגעה למעמד הזה בדיוק, ואם סופרים את העונות ממהפך הסגנון והגעתם של אוסקר, מאטה (שהתחלף בינתיים בוויליאן) והחשוב ביותר – הזאר, הרי שהמסע הזה נמשך 4 שנים תמימות.

אז זהו, חזרתי למקום שאפשר להקליד ממנו (תהרגו אותי, אני עדיין לא התרגלתי להקליד טקסטים של למעלה משלוש מילים על הנייד). המשכנו את המסורת ארוכת הימים (מכאן לשם, הבלוג הכחול חוגג שנה להיווסדו), ואנחנו מובילים את הליגה!

ההפסד לארסנל
הניצחון על בלקבורן (גביע)

15 Comments

JM 5 באפריל 2015

שנה הבאה נדע אם קוארדרדו מתאים או לא – כישרון יש לו.
השנה הוא פשוט בא לסיר לחץ מטורף באמצע העונה ונראה שזה משפיע עליו.
בעיקרון הוא שחקן קו שלא היה רגיל לעשות תנועות לאמצע המגרש מה שהסגנון של צ'לסי מחייב.

אני חושב שלמוריניו נמאס מאוסקר. הוא פשוט לא מספק את הסחורה. פוגבה/קוקה!!!!!!!!! תפרגן לנו רומן.

ניק 5 באפריל 2015

לאיזה סיר לחץ בדיוק הוא הגיע?? אתם אלופים בערך מהמחזור העשירי.. בשום עונה לא יהיה כזה פער וכזה חוסר לחץ בליגה

JM 5 באפריל 2015

ממש לא…
הוא הגיע בשלב של העונה שאי אפשר לקחת סיכונים.

גור אילני 5 באפריל 2015

JM, אני מסכים שיש לחץ, אבל צפוי הרבה יותר לחץ בעונות הבאות, כשיהיה מאבק אמיתי ועיקש יותר מצד היריבות על התואר. כך שאם אנחנו לא מצליחים לשלב שחקנים עכשיו, זה לא מעודד במיוחד.

JM 5 באפריל 2015

זה לא הלחץ שהתכוונתי אליו.
שחקן בא באמצע עונה לקבוצה שמתפקדת היטב ושרצה שנתייים ביחד.
כל משחק ומשחק הוא קשה ויש בו לחץ – לראייה סטוק.
אתה לא יכול לשלב שחקן שעוד לא מכיר את השיטה בזמן כזה.
בשנה הבאה הוא יסתגל לצ'לסי, למעמדו ולשיטה. ואז יהיה אפשר להפיל עליו אחריות. זה לא שהבאנו את כריסטאנו.

Ivan Pedroso 5 באפריל 2015

גור, אתה פשוט כותב מעולה. ואני לא אומר את זה כי אני אוהד צ'לסי. או לפחות לא רק כי אני אוהד צ'לסי.

אביאל 5 באפריל 2015

מזל טוב לבלוג ! באמת חיכיתי לכזה בדה באזר הרבה זמן ואני לא מאמין איך עברה שנה מהר.

משחק טוב באופן כללי של צ׳לסי, נגד הגול של צ׳ארלי אדם אין יותר מדי מה לעשות, זה לא קורה ולטובת קורטואה אני אומר שהוא עוד נגע בכדור, אני לא בטוח אם שוער אחר בכלל מצליח לעשות את זה.

יאללה לק.פ.ר. – מקום שאנחנו אוהדים להיכנס לבלאגן בגללו, נקווה שנצליח להתגבר גם עליו במסגרת העונה הזאת.

חג שמח.

JM 5 באפריל 2015

שום טובה ושום נעליים… זה גול של השוער.

אביאל 5 באפריל 2015

JM – יכול להיות אבל אני רואה את זה כדבר נדיר מאוד, עובדה שזה גם שיא הפריימר ליג מבחינת המרחק של הבעיטה, זה משהו לא צפוי בכלל ולכן אין צורך לשפוט את קורטואה לחומרה.

גור אילני 5 באפריל 2015

כשהתחלתי את הבלוג בני תבורי כתב לי במייל 'מזל טוב על האליפות הקרבה' , זה היה אחרי שעלינו באופן רגעי למקום הראשון. הוא באמת חשב שניקח את האליפות בעונה שעברה, אבל כמו שז'וזה צפה זה צריך יותר זמן, וזה בתקווה שנצליח לא למעוד הפעם…

שאול 5 באפריל 2015

משחק קשה.

אני לא מצליח להזכר באמת במשחק שהיה לנו קל מאז סוונזי ב5-0.

בכל מקרה הזארד נתן משחק מעולה והעיקר שניצחנו.

מקווה שקוסטה יחזור מול יונייטד. זה הולך להיות חתיכת משחק לפי איך שזה נראה.

שאול 5 באפריל 2015

אני אנצל את הבמה לכחולים שביניכם.

שבת 18.4 אנחנו מקיימים מפגש אוהדים של הבלוז במשחק מול יונייטד.

זה קורה בבר התקליט בירושלים.

יהיו שם גם אוהדים של היונייטד וגם של צ'לסי אתם מוזמנים לחזק אותנו :P

המכבייה 6 באפריל 2015

מזל טוב על יום הולדת לבלוג ובתקווה לאליפות כחולה. לאוהד יונייטד אין הרבה ברירה ולי אין דם רע עם הכחולים(אפילו חיבה מסויימת) ואהבה גדולה למיוחד.

יוסי מ 6 באפריל 2015

מעניין אותי
איך צפית במשחק בטאבלט?
אשמח לאפליקציה איכותית שמשדרת את הפרמיירליג…

גור אילני 6 באפריל 2015

קומבינות, אבל בקרוב תהיה גם אפליקציה של צ׳ארלטון שאמורה לשדר את התכנים בלייב.

Comments closed