לוחמים עם שכל

הקבוצות מגיעות להארכה, נדיר במשחק מספר 1 הכל כך חשוב, הפסקה קצרה, ובסופה קלוז אפים על הכוכבים שעולים בחזרה למגרש.

זה הזמן שבו הם חייבים להראות את שלוות הנפש שלהם לכל העולם, למרות שאני לא ממש קונה את זה ואם הלב שלי הולם די בחוזקה אני מאמין שבפנים הם די מתרגשים.

סטף קארי לועס את מגן השיניים שלו. עיניים עמוקות נוגות משהו, תמיד נדמה שיש בהן דבר נוסף מעבר למה שאנחנו רואים. לברון ג'יימס מצידו מסתכל על לוח התוצאות. כאילו שהוא לא יודע שכתוב שם 98:98. עם בדיוק 5 דקות על השעון.

מתחילים לשחק. אף קבוצה לא מצליחה לקחת זריקה נורמלית. הגנות של פלייאוף. כשקארי מנסה לתת אסיסט הוא נותן מסירה ברמה של מסי, ישר לידיים של קליבלנד.

ואז הוא מבין משהו. כולם רצים כמו משוגעים, אף אחד לא מבין חוץ ממנו כמובן שכרגע הדרך הכי טובה להכניס את הסברס לתוך הסל היא לעצור ולשים כפפות.

מה זה אתה עוצר? אתה רציני? בנאדם, יעשו לך את מה שעשו לקובי כשהיה נתקע עם הכדור, אתה תאבד אותו למתפרצת קטלנית של דטרויט… אבל לסטף יש איזו מחשבה מדוייקת, מהסוג שהמגה סטארים כבר שכחו, הטעיה, הוא ממשיך את התנועה עד הסוף…

והוא מקבל עבירה. וקולע עונשין. ועוד אחת. ועוד 2 זריקות שנכנסות. ועכשיו כבר אפשר לרוץ, ואולי גם לזרוק ל-3 וכל הדברים הכיפיים.

אירווינג מתפרק וזורק בעצבנות את המגבת, וממשיך לעשות הצגות בדרך למאחורי הקלעים של השואו.

0:1.

משחק מספר 1. כח אדם
Gotta close (פיינלס 1)

32 Comments

יוסי מהאבטיחים 5 ביוני 2015

זה מאד ציורי, אבל די רחוק מהמציאות.
אתה מנסה לחפש משהו היכן שאין. כולה סחט עבירות כשהיה ברור שיקפצו עליו שומרים עם כל פאמפ. בוא לא נהפוך את זה לשירה.
ואירווינג? כמה שאני לא קונה את השואו של החבר'ה האלה בדרך כלל (כולל ה follow through המוגזם בעליל של קארי אחרי זריקות גדולות), הפעם יכולת לראות כמה באסה יש למישהו שעשה פעולת הגנה שיכולה לנצח סדרה, ויודע שיש סיכוי לא רע שיראה את שאר הסדרה מהספסל

גור אילני 5 ביוני 2015

המהות של שירה היא בדיוק זה – לחפש שירה איפה שאין שירה :)
לגבי העבירות – לפי מיטב הבנתי לא כל פעם ששחקן, גם סקורר אדיר, רוצה לקבל עבירה הוא אכן יקבל אחת (או שתיים רצופות).

יוסי מהאבטיחים 5 ביוני 2015

לא כל פעם, נכון. ובכל זאת, הפעמיים האלו לא היו משהו שאתה לא רואה פעמיים בשבוע בליגת ווינר פה אצלנו.
אותי הרבה יותר הרשימה העובדה שכולם אומרים איזה משחק רע היה לו, ובכל זאת הבחור קלע יפה ובאחוזים טובים בלי לחרב שום דבר. פשוט מצא דרכים לתרום את הנקודות בתוך השטף. ועוד בא לעודד את קליי אחרי איזה איירבול מהגיהנום. כמה קלאסה

shadow 5 ביוני 2015

לזה קוראים שחקן חכם בניגוד ללברון שזה בדיוק מה שהיה צריך לעשות בסוף הזמן החוקי ללכת לסל ולסחוט עבירה.

אבל לברון, בנוסף ללא חכם, הוא גם פחדן ואין משהו שהוא יותר מפחד ממנו מאשר לעמוד על הרו בריגעי הכרעה. בטח ביום שהוא ב60 אחוז.
אז עדיף לזרוק מרחוק, כי המורשת, אוי המורשת

איתן 5 ביוני 2015

צל, אתה צודק לגבי האגו טריפ של לברון שמחרב לו את המשחק לפעמים אבל השנאה שלך אליו מעוורת אותך לגמרי. כל מי ששיחק כדורסל באופן טיפה רציני מבין איזה שחקן עצום הוא וגם ווינר.

shadow 5 ביוני 2015

למה את קובע שאני שונא אותו? מפני שאני לא מסכים עם פולחן האישיות המוגזם שעושים לו?
שינאה היא רגש מאוד שלילי והוא יופנה אם וכאשר כלפי מישהו שהוא אוייב שלי כשאני יודע בוודאות שהוא מנסה להרע לי או לקרובי בזדון.
לשמחתי לא יצא לי להתשמש ברגש הזה יותר מדי בחיי.

אני אכן לא מעריך ולא מכבד את לברון האדם כי אני לא מרגיש שהוא מכבד אותי כצופה או כאוהד וגם לא מכבד את המשחק ואני אוכל להפנות אותך ללא מעט התהגויות מבישות על מגרש הכדורסל שלא מכבדות את המשחק עצמו. אני גם לא מתרשם מלברון השחקן יותר מדי כי אני לא חושב שהוא עשה (עד עכשיו) שום דבר מיוחד שלא עשו לפניו למרות שכבר שנים מנסים לפמפם לנו את זה.

אני יכול להגיד לך שלא סבלתי את ג'ורדן דווקא בגלל שהוא היה יריב ספורטיבי וחיסל את הקבוצה שלי בשירת הברבור שלה בשלהי תקופת מג'יק אבל לא יכולתי שלא להתפעל ממנו ולהעריך את גדולת הכדורסל שלו.

לסיום אני יכול להוסיף שאני אחד האנשים הגמישים ודעתי יכולה להשתנות מכיוון שהחיים דינמים, לא תהיה לי שום בעיה להודות ולאכול את הכובע במידה ולברון יגיש לי אותו. יש לו עוד מספיק זמן בקריירה בשביל לעשות דברים מדהימים. כרגע לא נראה שהוא בדרך לעשות את זה ולפי ההתנהלות שלו עד עכשיו וההיסטוריה שלו במעמדים האלה עושה רושם שזה אכן גם מה שיקרה בהמשך.

לחליפין אתה מוזמן לנסות (אם בא לך) לשכנע אותי מדוע הוא שחקן עצום וווינר (?) ואולי אשתכנע. הרי זה מה שאנחנו עושים פה מחליפים דעות. היו פה לא מעט דעות ולא מעט פוסטים שגרמו לי להבין דברים בצורה אחרת ממה שחשבתי ולשנות את דעתי. בעינייני לברון עדיין לא.

גור אילני 5 ביוני 2015

יש! סוף סוף אני יחד עם דורפן במשהו.

D! פה ועכשיו 5 ביוני 2015

זה נכון, לגמרי!

אריק האדום 5 ביוני 2015

גור. פצצה.מת על כתיבת עם צבע ושירה.
22, לא חייב לקרוא, לא חייב להגיב. חייב לכבד. אבל תעשה מה שכיף לך.
אני מאוד אמביוולנטי לגבי הסדרה הזו…
מצד לברון – אז גולדן סטייט
מצד שני צהוב כחול(???) – אז קליבלנד
מצד שלישי ההיסטוריה – אז גולדן סטייט
מצד רביעי פיני גרשון – אז קליבלנד
העיקר שיילך ל game seven

גור אילני 5 ביוני 2015

גם אני כמוך, אבל ב-6 בבוקר, כשעלו לרבע השלישי, הלב פשוט היה עם גולדן סטייט, בלי קשר לסיבות רציונליות.
אם זה מנחם אותך אז הצבע הרשמי שלהם זה כחול וזהב…

לגבי הביקורת – אני שמח לקבל ביקורת. בבדיקה שעשיתי עם עצמי עקב התגובה חזרתי לרגע שבו היה לי צורך חזק לכתוב את הפוסט – בכלל לא תכננתי לכתוב על הגמר (אני עכבר nba מאד עלוב עם הסטוריה ארוכה אבל דלילה, במיוחד בשנים האחרונות), אבל רציתי לחלוק את התחושה שהיתה לי, היה לי משהו בראש, לא הספקתי לכתוב לפני שלקחתי את הבת לבי״ס, עצרתי בבית הקפה ורשמתי איכשהו לתוך הנייד למרות שאני שונא להקליד טקסט בנייד… אם צילקתי מישהו בעקבות הגחמות שלי אני מתנצל.

גיל שלי 5 ביוני 2015

גור, שלא תעז שוב להתנצל על כתיבת פוסט, מי שלא נאה לו יכול להפסיק לשלם על המנוי

גור אילני 5 ביוני 2015

אני לא מתנצל על הפוסט חס וחלילה, רק על האפשרות שפגעתי במישהו בכך שלא השקעתי מספיק, כנראה שאני לא מספיק ״שירותי״ בתפיסה שלי.

D! פה ועכשיו 5 ביוני 2015

:)
בכתיבה אין יותר שירותי מזה שכותב מתוך צורך.

דורפן 5 ביוני 2015

גור – באמת להתייחס לאיזה אדיוט שכותב בשם בדוי תחת אי-מייל בדוי. בזבוז זמן

איציק 5 ביוני 2015

אם ידוע שזה מייל בדוי, למה לפרסם את התגובה?
יועיל כבודו לשפר דרכיו ואז תגובתו תפורסם כמו תגובתו של כל אחד אחר.

יואב 5 ביוני 2015

דווקא ממש רוצה שזה יסתיים בסוויפ, כדי שאצל עוד כמה קבוצות יפלו האסימונים על איך לשחק כדורסל, והם יפסיקו לשחק בסגנון האהוב על כל הכרמלו אנטונים למיניהם

matipool 5 ביוני 2015

יואב – שיהיה לפחות ניצחון אחד לבלאט בשביל לא להרגיש מושפל .
כשאמרתי לחבר היום שלטובת הכדורסל , עדיף שגולדן סטייט תנצח ( לא הוזכרה המילה סוויפ ) הוא אמר שאני עוכר ישראל ..

יואב 5 ביוני 2015

מדוייק. איכשהו זו גם הייתה המחשבה שלי אחרי סחיטת הפאול הראשון. קארי ראה שהמצב תקוע ומה שהוא עשה לא היה אקראי, זה היה מצב של שחקן חכם שפתאום יש לו רעיון יצירתי איך לפתור את הבעיה. הדבר היחיד שהיה חסר זה לראות ציור של מנורה נדלקת מעל הראש שלו.
אגב, אל תתן לאף אחד להגיד אחרת, הכתיבה שלך היא תענוג.

רן הנרגן 5 ביוני 2015

בדיוק.

לאורך כל העונה עד המשחק הזה לא ראיתי את קרי במהלכים כה ברורים שנועדו להעמיד אותו על הקו. המהלך הרגיל של קרי מול מגן מעופף זו התחמקות , לא כניסה לתוך המגן במהלך הקליעה

משה 5 ביוני 2015

גור, אני אהבתי מאוד כל מילה. היכולת שלו להבין שהדברים הרגילים לא עובדים ולנסות לתת 2 בטוחות ניצחה את המשחק. אני אישית מחזיק ממנו הרבה יותר ההארכה הזו.
ובצד השני מישהו זרק שלשה בחצי סיבוב כדי לנצח את המשחק…
ומי שלא אוהב יכול לבקר אבל בטח לא לזלזל.

ערן (המקורי) 5 ביוני 2015

אירווינג זורק בעצבנות מגבת, ועושה הצגות מאחורי הקלעים? WTF?
מפנה אותך להתיחסותו של סטיב קר, מיד עם סיום המשחק, לפציעה של ארווינג.
תגובה ספורטיבית, ג'נטלמנית, אנושית.
אגב, גם קר -ממש כמוך (וגם כמוני) – רוצה ש GS תנצח בסדרה.

גור אילני 5 ביוני 2015

כבר קרה לי בעבר שהאשמתי שחקנים בדרמה-קוויניות והתבדיתי, כשהתברר שהם גמרו את העונה עם קרע ברצועה… מקווה שהפעם יתברר שצדקתי ואירווינג יחזור למשחק הבא כמו פנתר.

גל ד 5 ביוני 2015

גם אם הוא יחזור למשחק הבא זה לא אומר שצדקת. לא כל פציעה בברך היא קרע ברצועה, וטבעי שקבוצות ושחקנים יפגינו זהירות יתר אחרי חזרה מפציעה. ולהגיד שספורטאי שהגיע למעמד הזה יעדיף לביים פציעה כדי לראות הפסד מחדר ההלבשה זה לא אינטיליגנטי בעליל.

גור אילני 5 ביוני 2015

לא טענתי שהוא ביים פציעה ולא התיימרתי לדעת את המניעים שלו. כן תיארתי את הדרך שבה עשה את זה כתיאתרלית.

matipool 5 ביוני 2015

אני חושב שזו הייתה תגובה טבעית ואמוציונלית ולא הצגה . הבן אדם הרגיש שהוא פספס את ההזדמנות שלו ושל הקבוצה שלו ושהפציעה הזו כנראה גומרת את הסיכוי הלא גדול שאולי נשאר להם .

איציק 5 ביוני 2015

עד כמה שאני מבין, ואני לא רופא, זה שכל האיזור מנופח ובצקתי. לפי הבנתי יש שם הרבה נוזלים ותנועה לא טובה יכולה ליצור לחץ גדול בגלל הנוזלים. אלו כאבים מאוד חזקים אשר יכולים לעבור לאחר מספר שעות ללא נזק נוסף. לכן לא נראה לי שהוא שיחק, וגם העצבים נראים לי יותר מתסכול על מר גורלו מאשר סטודיו למשחק..

ערן (המקורי) 6 ביוני 2015

לאחר אבחון של הרופאים:
שבר בפיקת הברך, קיירי ייעדר 3-4 חודשים.
נגמרה העונה שלו.
ושל קליבלנד.

איציק 6 ביוני 2015

צריך לקוות שזה לא מקרה רוז 2 או אולי וולטון 3.

Srtest 5 ביוני 2015

מדהים איך מנצח מי שיותר מתחבר לסיפור של המשחק.

מה שכתבת על קיירי הוא ברמת הביזוי ולבטח עלוב. קיירי ריגש אותי מאוד עם משחק ההגנה הזה. כמה שבאתר טוחנים על התעלויות של כוכבי-על ועל כך שכוכב-על ושחקנים אישתוריים יודעים להרים גם את משחק ההגנה שלהם לרמה הזו. אז הנה קיירי בפעם הראשונה נתן תצוגת הגנה יחד עם תצוגת התקפה והתעלה לרמות אחרות, ואתה יורד על התיאטרליו שלו? הרוויח אותה ביושר והוא נלחם לחזור מפציעה לאורך כל הפלייאוף ולא מעניין בכלל הניצחון אחרי מה שהוא נתן הלילה. קצת קלאס בנאדם לא יזיק גם לא לגאון מהעיתון.

המשחק כל-כך היה הפוך שבסוף דווקא מי ששיחק הישרדות – לא שרד. באסה שהקאבס לא הרגישו מה קורה. בהפוך-על-הפוך, ההארכה היתה מתנה משמיים לקבוצה בגמר. יגידו על האחד-על-אחד של טריסטן תומפסון מול סטפן קארי שלתומפסון אין סיכוי וקארי יקלע נקודות. אז יגידו. אני ראיתי קארי אחד מכדרדר אנא ואנא לא מצליח להגיע למצב זריקה ותומפסון מושיע אותו בקו, אבל הרבה יותר חשוב – ארבעה ווריורס עומדים ומסתכלים כמו שקורה בד"כ עם לברון.

לברון גם כן עשה את מה שלא עשה כל הפלייאוף – לקלוע באחוזים גבוהים ולנצל את מה שהקבוצה השנייה נותנת לו. גם ג'רמי פארגו עשה זאת מול אוברדוביץ' ואנחנו רואים איפה הסדרה נגמרה. כל מה שהוא קדח וקדח על מנהיגות, כמו שאפשר היה לראות בלא מעט רגעים בפלייאוף, ברגעי המומנטום הקובעים והחלקים המכריעים, שחקני המשנה הם אלה שהובילו את הקבוצה והוא התמקד בסקור, הפוך למה שהיה עד כה או לפחות למה שהיה נדמה שהיה עד כה.

ק. 6 ביוני 2015

אתה כותב מעולה גם אם פעם ב.. (הרבה) יש אי הסכמה על התוכן.
מסכים עם מה שכתבת על סטף – חכמה של השחקן עם אחוז העונשין הגבוה בליגה שהלך על המהלך היעיל לנצחון אחרי 2 דק חפירות בהארכה.
לא מסכים לגבי אירווינג ששיחק נהדר בשני הצדדים של המגרש עם הרבה בגרות בקבלת החלטות. הוא היה לגמרי "שם" לכן לדעתי התסכול אמיתי והשבר בפיקה + 3-4 חודשים בחוץ מעידים על כך.
חבל, איתו במוד הזה יכלה להיות סדרה מעניינת…

גל ד 6 ביוני 2015

#HotSportsTake

אורליוס 6 ביוני 2015

כתוב יפה, וגם מעניין לדעת עד כמה באמת קארי ויתר לגמרי על זריקה והלך על הפאול…
וגם אני הייתי מוותר על הביקורת על התיאטרליות של קיירי.

Comments closed