התיקו עם סוואנזי

יהיה קשה. לא בטוח שאנחנו מוכנים. יש כמה שאלות מהותיות שנשארו פתוחות מקדם העונה. בשבועות הקרובים נדע את התשובה עליהן.

שלא יהיו טעויות: הקבוצה הטובה יותר הערב היתה סוואנזי. הנעת כדור חכמה יותר, תנועה נהדרת של החלוצים מול קו ההגנה הגבוה שלנו, עבודה מעולה באגפים של מונטרו, ורק נאיביות ואיטיות מסויימת של גומיס כרמה לכך שלא הפסדנו.

בצד החיובי, אוסקר, לאחר הקיץ הרגוע הראשון שלו, באמת החליט to step it up, והיה החלטי וחזק. והיה צריך חוזק: זה היה משחק מאד קשוח עם תיקולים נקיים ברוב המקרים אבל מאד חזקים. קוסטה נראה מאד מרוכז (וגם מרוגז) והשליטה שלו בכדור בתנועה קדימה היתה הרבה יותר טובה מבעונה שעברה. בגוביץ׳ היה מצוין ומלבד הפנדל שספג מיד עם הכניסה לא נתן לשום דבר לקרות על חשבונו. עכשיו יש לו כנראה 3 משחקים להמשיך את זה. ואני גם אוסיף את זומה שהופך להיות השחקן הכי וורסטילי ונכנס במקום פאב כעושה משחק שעולה לכדורים חופשיים ולנגיחות.

אז מה לא עבד: ההגנה עבדה לא מאד חכם מול קבוצה שידעה איך להחזיק כדור במרכז השדה בדיוק את אורך הזמן הדרוש לפני מסירה קדימה. כל המגרעות, כולל האיטיות המתגברת של טרי וקאהיל, בלטו. הקישור המרכזי לא הצליח לייצר נוכחות ושקט שעליו ניתן לבנות את משחק ההתקפה, ואיבד הרבה כדורים שיכלו לעבור קדימה. משחק האגפים היה פושר, ונתקענו שם לאורך קו החוץ יור מאשר הצלחנו להתקדם. וויליאן הוביל כדור טוב ושמר יפה על הכדור כשקיבל אותו במסירות ארוכות, אבל לא הצליח לייצר דברים מסוכנים. הזארד עדיין לא מצא את עצמו מאז הקיץ (למרות שלקראת הסיום נכנס טיפה יותר לעניינים).

והיה את הרגע ההוא של קורטואה, מה לעשות, קורטואה. גם לצ׳ך היו אינסידנטים כאלה. המצב שנקלע אליו לא היה באשמתו, אבל הוא החמיר אותו ללא ספק עם הושטת הרגל המיותרת ללא תנועה תואמת עם הגוף. זה הכדורגל, רגע כזה משנה משחק, מאותו אירוע יצירת לחץ ושמירה בהגנה תוך יציאה קדימה נהיו הרבה יותר קשים.

אנחנו כבר במינוס 2 נקודות – והדרך להגנה על התואר נהייתה אפילו יותר קשה.

נתנחם בכך שכבשנו שני שערים, אחרי 2 משחקי ידידות שחונים!

וזה נכתב לפני:

התחושה הכללית בקרב אוהדי צ׳לסי היא כזו: משחקי קדם העונה היו חלשים, אבל הנה מגיעים המשחקים הרשמיים ועכשיו נניח בצד את כל הבעיות, הפרייקטים המיוחדים לשיקום אסירים נמלטים, שחקני בית (איכסה!), אנשים שרצים לשום מקום עם שמות כמו חואן קוואדראדו.

נניח במרכז השער את תיבו קורטואה, במרכז ההגנה את השריף והדפיוטי טרי וקאהיל, מימין את המפלצת (המקריחה) שיורקת אש איוונוביץ׳, משמאל את הלפט-בק שהוא רייט-בק שהוא questionably הפול-בק הכי טוב באנגליה, לפניהם (כן, אני שם לב שאתם שמים לב שזה כבר פחות משנה) את מאטיץ׳ שילחוש משהו באוזן של כל מי שמתקרב לאזור הרחבה והוא מאבד את הכדור במקום, ואת פאברגאס שהוא מנוע, כן, יש מי שיגיד שהוא מנוע מצוין, אחרים יגידו שיש בעיה קטנה בגיר הרובוטי, יש כאלה שטוענים שהוא נחלש מעט דווקא כשמגיעים לישורת, אבל מוריניו חיפש מנוע והוא מצא כזה לבנטלי שלו. ולפניהם יש שלישייה חביבה ונחמדה, כי כמה שלא תשנאו את צ׳לסי, אני נשבע לכם, לא תוכלו לשנוא את וויליאן-אוסקר-והשושנה בין החוחים אדן הזארד, ילד הפלא עם המגנט על הרגליים, שממגנט אליו את הכדור וגם את רגלי שחקני היריבות, ששמע מז׳וזה שהוא צריך להשתפר והשתפר, שכבש מול ילדי ברצלונה שער של מסי, שזכה בשחקן העונה של השחקנים, שלפעמים אני צובט את הלחי של עצמי ושואל האם אני חולם או שיש לנו אותו. ואם עברתם אותם, וזה קשה, כי הם מעבירים את הכדור ביניהם באופן מעורר התפעלות, בתנועה בלתי פוסקת, שלעיתים נראית גם בלתי תכליתית, ואם הכדור במקרה לא ברגליים שלהם, הם גם לוחצים, יורדים אחורה, tracking back כמו שמוריניו אוהב ודה-ברויינה לא, אז אם עברתם את כל זה, אז מקדימה, שם אמור להיות איל הניגוח, הבלתי ניתן לאילוף, מכונת השערים והכרטיסים הצהובים, הלא הוא דייגו קוסטה.

אלא, שבכל דור ודור, עומדים עלינו לכלותנו – ודייגו קוסטה – הוא ייפצע בשריר הירך. וכאן השיר, הסוחף הזה, פואמה שכולה ריגוש ושיר הלל לאיך צריך לבנות קבוצה, נעצר קצת.

כי בלי דייגו קוסטה למעלה, אנחנו הופכים להיות עוד קבוצת צמרת. ואחת שמתקשה לכבוש שערים, עד רמה כזו שקייהיל איבנוביץ׳ וטרי נהיים משמעותיים בשלב הלחץ על היריבה לקראת הסיום, שזומה נכנס מחליף כדי לתת עוד כלים התקפיים, וזה כשקוואדראדו על הספסל.

התנועה הבלתי פוסקת של פלקאו, שהקנתה לו עוד עונה בפרמייר ליג, מחכה לרגע הקסום הזה של מפגש עם הכדור, ואז, אתם יודעים, יש את השלב הזה שהכדור גם צריך לנוע בכיוון המסגרת הלבנה, ואם יש מזל, ובלמי היריבה לא בלמו את הכדור מיד עם יציאתו במסלול לכיוון הכללי של השער, הוא גם עובר את האיש עם הכפפות, שהוא גבוה ומפחיד ומותר לו לנגוע ביד, ואז – אם אלהים רוצה, אם אלוקים נותן, אם הקדוש ברוך הוא צופה במקרה במשחק – אז הכדור גם אמור לפגוש את הרשת.

ויש גם את לואיק רמי. שבעונה שערבה מהמקום הברור של החלוץ השני עשה נפלאות, אלא מה? בקיץ האחרון התערבבו הדברים והתבלגנו להם. מי החלוץ הראשון? קוסטה? אה רגע הוא פצוע. אז רמי. לא, פלקאו, אם הוא יבקיע. ואם לא אז רמי, שיצטרך להסתגל למעמדו החדש והמשפיל כ… חלוץ ראשון? בקיצור: חוסר היררכיה.

אם שרדתם עד כאן, ולא קיבלתם את כאב הראש שניסיתי לגרום לכם, או שקיבלתם אותו ועכשיו אתם מותשים – אולי לפחות העברנו יחד כמה דקות עד לשריקת הפתיחה.

ותקציר למי שלא היה לו כח:

יהיה קשה. לא בטוח שאנחנו מוכנים. יש כמה שאלות מהותיות שנשארו פתוחות מקדם העונה. בשבועות הקרובים נדע את התשובה עליהן.

הקיט החדש

הניצחון על טוטנהאם
הניצחון בסטוק

22 Comments

יגאל ה 8 באוגוסט 2015

הרגת אותי!

שאול 8 באוגוסט 2015

גדול גור.

הרגשה קצת חרא ממשחקי פתיחה העונה, אבל ניצחון היום והכל נשכח.

אגב, אם קוסטה לא משחק, אני מעדיף את פלקאו פותח שיתחיל לצבור בטחון. מה שכן, אם חס וחלילה אין 3 נקודות היום זה יכול להתחיל ליצור קצת בלאגן במערכת.

נ.ב: ממתי יש לנו קושי להביא מגן שמאלי ב20 מיליון יורו?!? לא מבין את הסחבת הזו, אלא אם כן יש דברים מאחורי הקלעים ואברמוביץ' מנסה לחסוך בעקבות ההרחבה של האצטדיון.

D! פה ועכשיו 8 באוגוסט 2015

נהדר גור.
אני כבר כלכך מחכה לתחילת העונה שאסתפק בצפייה דרוכה היום בהפסדים מפוארים של מיטב קבוצות דהבאזר

Ivan Pedroso 8 באוגוסט 2015

טור נהדר כמו תמיד (:

כחול 8 באוגוסט 2015

פוסט מעולה גור, מסכים עם כל מילה.

יאללה שיגיע כבר 7 וחצי!

אביאל 8 באוגוסט 2015

אני בלחץ, גם סוואנסי מסורתית עושים לנו צרות ושום דבר לא קל מולם, אני חושב שמוריניו צריך להמר מעט, להחליט שאוסקר או קוודארדו בפנים ויהיה מה, לתת לאחד מהם לפרוץ – שניהם יכולים.

נקודה יותר חשובה, במשחקי בית, בבקשה בבקשה בבקשה לא לפתוח עם פאברגס כמספר 10 ועם עוד קשר אחורי, צריך תנועה ומהירות מקדימה.

שכבר יהיה שבע וחצי !

JM 8 באוגוסט 2015

בדיוק כמו שאמרת, היום באמת – העונה מתחילה.

לא צופה בעיות.

שאול 8 באוגוסט 2015

קוסטה פותח. כבר טוב.

שלמה 8 באוגוסט 2015

הייתי משלם עכשיו הרבה כדי לראות את התגובה של צ׳ך.

משחק מצוין עד עכשיו, פיצוי הולם למשחק המשמים שהיה באולד טראפורד

אריק 8 באוגוסט 2015

רק קפצתי לפה לומר שאם ימאס לכם פעם מהכדורגל המשעמם של מוריניו והמחסור בערכים מבחינתי לפחות אני מוכן שתשלחו אותו צפונה ותביאו הולנדי מקשיש במקומו

JM 8 באוגוסט 2015

תפסיק לקפוץ גבר

עירן 9 באוגוסט 2015

למה אריק ? הערכים של יונייטד דווקא נתנו אתמול משק טוב…

כחול 8 באוגוסט 2015

איזה משחק.

פתחנו מצוין, ולחצי שעה נראינו מעולה. ואז הגיעה הטעות הדי מביכה של קורטווה. לא ברור לי מה הוא חשב שיקרה…. פשוט בעט בו על סף הרחבה.

האמת שאני די הופתעתי מאיך ששיחקנו אחרי השוויון, סה"כ די שלטנו במשחק בעשרה שחקנים, ואפילו הגענו לכמה מצבים. העסק יכל להיות הרבה יותר גרוע.

פלקאו עד כה- יותר קרוב לטורס בצ'לסי מאשר לטורס באתלטיקו.(המון תנועה ורצון טוב, אפס קילריות מול השער) מקווה שזה ישתנה.

ניינר / ווריור 8 באוגוסט 2015

היה אחלה משחק.

JM 8 באוגוסט 2015

לא זוכר אם ראיתי את ההגנה של צ'לסי מתקשה ולא מוכנה בצורה הזאת מול יריבה…
איבנוביץ נראה היום כמו ילד קטן שלא יודע איך להגן.

בכל מקרה, אוליבר היה נחפז מאוד עם האדום ונראה שזה בא לו בקלות יתר על המידה… לא בטוח אם זה היה הפוך.

מקווה שבשמונת הימים הקרובים צ'לסי יצליחו איך שהוא להתחבר כי הפתיחה לא הכי טובה.

תורג׳י 9 באוגוסט 2015

אני חושב שהסגל הזה לא יספיק השנה.

matipool 9 באוגוסט 2015

משחק גדול של שלבי . מסירות נפלאות מבית מדרשו של סטיבי .

D! פה ועכשיו 9 באוגוסט 2015

לא הייתי מתבלבל מהן וחושב שהוא באמת שחקן לרמות הגבוהות.

matipool 9 באוגוסט 2015

http://sports.walla.co.il/item/2880095

תראה מה חושב עליו מיכאל יוכין .

D! פה ועכשיו 9 באוגוסט 2015

בסדר. ראיתי אותו מספיק פעמים כדי לגבש עליו דיעה.
לא הרבה חוץ ממסירות ובעיטות (ולא מספיק מאלו כדי להתבסס רק על זה) ובעיקר מנטליות של ילד ואני מתקשה להאמין שהיא תשתנה. יכול להיות במקרה הטוב שחקן מעולה לקבוצת מרכז טבלה ומטה (ואני לא אומר את זה בזלזול, הלוואי ואני הייתי שחקן מעולה לקבוצת מרכז טבלה ומטה).

wazza 9 באוגוסט 2015

אני אוהב לקרוא את יוכין, הוא בין היידים שאני קורא באינטרנט חוץ מדה באזר אבל יש לו נטייה לקשור סופרלטיבים מוגזמים לכל אחד שהוא כותב עליו כולל במקרה הזה, בסופו של דבר כולה ג׳ונג׳ו שלבי

אחד 9 באוגוסט 2015

מה לעשות שאי אפשר להשתיל שוער בתור חפרפרת בכל קבוצה בפרמייר ליג.

Comments closed