דרג ב׳

אני מגיע למסקנה שהצורך לשמור על כוכבי העל הוא אוברייטד. אם טוב לשחקן - הוא יישאר. אם יש לו הזדמנויות טובות יותר במדריד או בארסה או מינכן - הוא יעזוב.

1.

בראניסלב איבנוביץ׳ יודע להתמודד עם משברים ממש יפה. נמניה מאטיץ׳ כבר מראה סימנים של אובדן אמון ביכולתו להשתלט על מרכז השדה, אדן הזאר כבר פיתח שפת גוף לחוצה ורצינית יותר – אבל אצל חברנו המגן הימני, לא משנה כמה קיצונים אסלאמיים שמאליים מסבסבים אותו כל משחק, הוא עדיין נראה כאילו הכל בסדר. ושום דבר לא בסדר.

ובאמת, כשמנסים למצוא הסברים פשוטים, קשה. הנפילה הקשה ביותר ביכולת היא לדעתי במרכז השדה, שם פאברגאס, מאטיץ׳ ו/או מי שלא מתופקד כדי לעזור להם מפסידים כל משחק את השליטה סביב עיגול האמצע ונכנעים כמעט ללא קרב. אחר-כך הדעיכה של איבנוביץ וההפקרות הטוטאלית באגף ימין. ודרך מרכז ההגנה, עם ההידרדרות הגריאטרית המואצת של טרי, ההשתלטות של זומה ומצד שני הטעויות שלו שהן מובנות אך מביאות לאובדן נקודות. וכמעט לבסוף האגפים – שם אדן הזאר מסריח את המגרש, פדרו לא מצליח יותר משקוואדראדו הצליח, אוסקר בקושי התחיל את העונה, ועד היהלום שבכתר דייגו קוסטה שנראה דווקא מעוניין אבל זה לא ממש גורם לכדורים לנשק את הצד הפנימי של הרשת.

בולטת ההרגשה המעיקה שצריך להתרגל למצב חדש – מצב שבו אנחנו פשוט לא קבוצה טובה. אף משחק הוא לא נצחון בטוח, משחקי חוץ הם ברדק בפוטנציה, משחקי חוץ באירופה – קטסטרופה כמעט וודאית.

אבל עזבו תוצאות – אנחנו פשוט קצת מעוררי רחמים רוב הזמן. כמעט כל פעם שקבוצה חייבת מולנו שער היא משיגה אותו. אנחנו משיגים בפוקסים שערים אקראיים מטילים מחוץ לרחבה ובעיטות עונשין חכמות של וויליאן. זה מאד יפה, אבל מספיק בדיוק לשער אחד כל משחק. וכשהיריבה נותנת שניים – אנחנו יורדים ללא הנקודות.

זה לא שהמשחקים לחלוטין לא מהנים – דווקא כן, לרוב יש איזה מינימום של הנעת כדור, יצירת מצבים, הצעירים משתלבים יפה, מתח עד לסיום, אפילו חזרנו מ-2:0 לפני כמה ימים.

אבל יש מעל הכל איזו רפיסות, איזו שלווה תבוסתנית, חוסר רצון לשנות את המצב, דבר שגורם לי לרצות להחזיר את כל המושאלים שהיו מתים לקבל דקה במדים הכחולים ולתת להם לשחק יחד עם טרי בתור הסבא והמנטור.

2.

לפני תחילת העונה מוריניו התראיין ואמר שהמטרה שלו היתה לשמור על הכוכבים יותר מאשר לרכוש חדשים. הבעיה שבמהלך המירוץ לשמירה על הכוכבים (ע״ע וויין רוני לפני 2 עונות) שוכחים לפעמים שהם בני אדם ואם נותנים להם יותר מדי כסף ונוחות הם יכולים להפסיק להתאמץ. אני אסתכן ואומר שעל כל כוכב שמפסידים עקב אי-חידוש חוזים בזמן, יש שניים-שלושה שנחים על זרי הדפנה ופשוט לא מחוייבים מספיק להישגים קבוצתיים. קחו כדוגמה את אוזיל. הוא משחק נחמד, עושה לפעמים דברים יפים, אבל לא נראה שהוא מחוייב להביא תואר אליפות ראשון לארסנל מזה 11 שנים.

וכשחוזרים לצ׳לסי – אז אני יכול לכלול תחת הכותרת הזו, של שחקנים עם יותר מדי עונות בחוזה ביחס להשקעה על המגרש בפועל – לכל הפחות את הזארד, רמי, אוסקר, קוסטה, פדרו, פאברגאס, ומאטיץ׳.

נכון שאם היינו מאבדים אחד מהם לקראת סיום חוזה ואחרי עונת שיא, הכותרות בעיתונים היו ״מחדל״, ונכון שריאל מדריד רק מחכה לרגע כזה עם הזארד – אבל עם כל הכבוד להזארד, מבחינתי כרגע הוא לא במעמד של נכס (או indispensible). הוא הצליח לאבד אותו תוך חודש.

כשאני מודד בגד בחנות, הוא יושב עליי טוב, אני נראה נוצץ במראה, ואז אני מתלבט אם לקנות אותו, והמוכרת אומרת שכדאי כי הוא עכשיו במבצע והוא ייחטף אם לא. רק אתמול לקחו שניים משלושת האחרונים. ואז אני מפחד להפסיד אותו, שהוא לא יהיה. אבל המציאות היא שהמדפים תמיד מלאים ותמיד יתמלאו. התחושה שלא יהיה לנו היא פחד די מופרך.

הפחד שאנחנו לעיתים מתפתים לאמץ, ובעידוד המכונה הצרכנית, הוא שלא יהיו לנו שחקנים טובים. אם לא נשמור על הזארד – נישאר בלי שחקני על. אם לא נחתים את קוסטה ל-4 עונות (שלא לדבר על דה-בריינה שחתם בסיטי לכמה? 6 עונות? נושא לעוד פוסט) אבל ככל שאני חושב על זה יותר – אני מגיע למסקנה שהצורך לשמור על כוכבי העל הוא אוברייטד. אם טוב לשחקן – הוא יישאר. אם יש לו הזדמנויות טובות יותר במדריד או בארסה או מינכן – הוא יעזוב. ואם הוא יעזוב – נקדם מהצעירים או נרכוש שחקן במקומו.

לא דבר כל-כך מסובך. סאותהמפטון ואברטון עושות את זה מדי עונה. זה לא מביא אותן לתארים בינתיים, אבל זה ביחד עם משאבים כלכליים כבר אמור להספיק להתמודדות בצמרת. מה שנקרא בסיירת (לא הייתי) – ״מי שלא רוצה – לא יהיה פה״.

 

 

 

הניצחון על וולפסבורג
לא לפטר

25 Comments

אריק 30 בספטמבר 2015

וואהו, קאם דאון מן.
לא הכל כזה שחור אצלכם, לשמר מתח אחרי אליפות רק מעטים יודעים. זוזה על אף מעלותיו לא כל כך טוב בזה. הוא עצמו נראה שצריך ריגושים חדשים.
אבל הקבוצה טובה מאוד, ותחזור למסלול עוד לפני הכריסטמס. עליי!
אגב קיצונים איסלמים – ההוא משמאל של פורטו הוא חתיכת רדיקל. כמה עולה?

גור אילני 30 בספטמבר 2015

לא הכל שחור ברור – לפחות חוץ מהחולצות שעלינו איתן שנראות כאילו דרסו אותנו עם צמיגים של יוקוהאמה גומי

דמוסתנס 30 בספטמבר 2015

מקווה שהוא קאלם ולא קאם, משמעות שונה בתכלית (-:

שלמה 30 בספטמבר 2015

תספר את זה לטוטנהאם וליברפול שעדיין מחפשות מחליפים לכוכבים שלהם שעזבו.

אין הרבה שחקנים ברמה עולמית וגם המעט שיש הולכים לאותן 4-5 קבוצות, אם אדן הזאר ילך יהיה לכם מאוד קשה למצוא מחליף ברמה שלו.

גור אילני 30 בספטמבר 2015

הן עדיין מחפשות, נכון, אבל האם מדובר בתהליך נמנע? היו להם כוכבים ב-2 רמות מעל הקבוצה. לדעתי גם חוזה ארוך לא מסנדל את הכוכבים ומה שטענתי זה שעל כל כוכב שמצליחים להשאיר יש 2-3 שמסריחים את המגרש 3 שנים.

גם הכסף פה פחות משנה, נניח שגנבו לנו שחקן בכמעט חינם או לעומת זאת הצלחנו למכור אותו במחיר שיא – זה לא בהכרח יישנה את הסיכויים האובייקטיביים למצוא לו תחליף.

שלמה 30 בספטמבר 2015

אתה צודק לגבי הכסף, ודווקא בגלל זה אם יש לו כוכב על כדאי לך לפתות אותו ולהשאיר אותו כמעט בכל מחיר, גם אם אחרי זה סיכון גבוה שהוא יסריח את המגרש 3 שנים.

אביאל 30 בספטמבר 2015

גור אני לא מסכים, במיוחד לגבי האזרד, שחקן כזה לא מוציאים בשוק כל יום וגם עונה חלשה יחסית (רק בתחילתה להזכירך) לא הופכת אותו ללא נכס, הוא נכס בהחלט, הכי גדול של המועדון לטווח הארוך (אולי עם קורטואה).

בקשר למשחק, אני פשוט לא מבין למה מוריניו ממשיך להציב את איבנוביץ ? אז סבבה שבאבא רחמן לא יהיה פיליפ לאהם, אבל נזק כמו שאיבנוביץ גורם הוא בטוח לא יעשה ואזפילוקטה זאת מנייה בטוחה לפחות בהגנה, כל כך חבל הויתור על ברטנרד ואפילו על לואיס במצב הזה.

כבר אתמול ולמרות אובי מיקל מרכז הקישור עם רמירז היה נראה הרבה יותר אתלטי מאשר מאטיץ שבאמת צריך לשבת קצת בספסל.

לא הפסד קריטי, זה המשחק הכי קשה בבית, עכשיו פעמיים מול קייב שבהם צ׳לסי צריכה לדרוס כמו נגד מכבי, המטרה להגיע למחזור האחרון מול פורטו בלי שום לחץ.

גור אילני 30 בספטמבר 2015

אבל יש לו כל סיבה להמשיך לרצות לשחק בצ׳לסי. אם הוא רוצה למדריד אז סבבה, אין מה לעשות, ולא יעזור כלום לדעתי. אבל אם פ.ס.ז׳ מפתה אותו אז שיהיה בריא – זה סימן לשחקן לא הישגי שרוצה לחיים קלים.

אביאל 30 בספטמבר 2015

גור – הסיבה לא משנה ולאן הוא ילך גם כן, לצ׳לסי זה לא טוב שהוא ילך ואין על זה ויכוח, כמו שהחלק ההגנתי מביך העונה, החלק ההתקפי נראה כמו שהוא נראה בעיקר בגלל הכושר של האזרד, אנחנו בהחלט תלויים בו.

ירושלמי 30 בספטמבר 2015

יותר כמו, אם קנית בגד יקר והוא שירת אותך במשך מספר שנים בצורה מדהימה, ופתאום בחודשים האחרונים הוא קצת לוחץ במותניים וכבר לא יושב עליך יפה כמו פעם, אל תזרוק אותו – סימן שאתה צריך דיאטה.
אז הזארד.

שאול 30 בספטמבר 2015

אני לא משחרר את הזארד בעד שום סכום בעולם. זה גם עניין הצהרתי שכזה, אז מה אם ריאל רוצים אותו (קצת מזכיר את סיפור דה חאה), אנחנו צ'לסי. זה מתחיל לעצבן אותי באופן כללי שניהייה בשנים האחרונות מן מדרג כזה של באיירן-בארסה-ריאל והאנגליות למטה. מה רע לאדן? מוביל קבוצה בליגה הטובה בעולם (הרבה יותר מרגש מלשחק מול לבאנטה ולס פלמס מדי שבוע לטעמי).

באופן כללי, האנגליות איבדו משהו. אם צ'לסי נתנה הרגשה בשנים האחרונות שהיא יכולה לקחת אלופות, השנה גם את זה אין.

[אגב אני שם דגש על 'המרגיש', כי לטעמי צ'לסי תגיע רחוק השנה באלופות].

לגבי ההפסדים, לטעמי יש שני הבדלים בין שנה שעברה להשנה:
א) ההגנה בפאניקה כמעט בכל התקפה. אתה מרגיש שכל פעם שמגיעים לאזור ה-16 זה 40% גול. דווקא במשחק כמו אתמול הייתי מעדיף את טרי. הוא נותן בטחון שאתה לא מקבל עם קייהיל וזומה. ואיבנוביץ' אין כבר מה להגיד.
ב) הכדורים לא נכנסים (היינו שווים עוד גול אתמול, פשוט שנה שעברה דברים כאלה היו נכנסים לנו).

D! פה ועכשיו 30 בספטמבר 2015

למרות כל מה שאמרו
ולמרות שאני אוהד ליברפול

החלק השני מעולה ומדוייק.

צ'לסקי 30 בספטמבר 2015

באיזה עוד קבוצה בעולם פלופ כמו מיקל ממשיך לקבל קרדיט ופוגבה הבא על שם לופטוס ציק לא רואה דשא למאמן כזה מגיע ללכת הביתה.

פורד פרפקט 30 בספטמבר 2015

תסמונת העונה השלישית של מוריניו?

פורד פרפקט 30 בספטמבר 2015

מישהו אמר העונה השלישית של מוריניו בקבוצה?

פורד פרפקט 30 בספטמבר 2015

התסמונת כמובן

יהושע פרוע 30 בספטמבר 2015

גור הזכות לדבר ככה שמורה כרגע לאוהדי מכבי חיפה וליברפול בלבד.

בכל זאת אתה מדבר על האלופה המוחצת של הפרימייר ליג שפתחה עונה בצורה קצת מקרטעת. תן כבוד

גור אילני 30 בספטמבר 2015

הבדיחה בקרב באוהדים בפורומים היא "עזבו אתכם, אנחנו עדיין בפרה-סיזן", והיא ממשיכה להיות מצחיקה כי הרצף של הרפיסות נמשך ממש מאז המשחק הראשון בקיץ. והאמת שזה גם המשך ישיר לחלק השני של העונה שעברה שעברנו אותו רק על האינרציה של תחילת אותה עונה.

יאיר 30 בספטמבר 2015

האזר יחזור לעצמו מהר מאוד. וגם צ'לסי עוד תדבר בצמרת של הפמייר ליג ובשלבים המאוחרים של הצמ'פיונס. אין לי ספק בכך.

ColoColo 30 בספטמבר 2015

תאכלס אתה באמת בכיין בכיר. פורטו באמת קבוצה חזקה ,בעיקר בבית. קבוצות חזקות מצ'לסי בכושרה הנוכחי איבדו שם נקודות. ההתקפה הגיע למספיק הזדמנויות שלא נוצלו-קורה. מה שמפתיע זו ההגנה שבאמת לא יציבה, לא מתאים למוריניו.

הטרול 30 בספטמבר 2015

אוהדי הצלחות
אוהדי הצלחות
אל תהיו עצובים כשהקבוצות לא מנצחות

תמיד אפשר להעיף איזה שחקן
הרי אצלכם הכסף יורד ישר מהענן

אף פעם לא תתרגשו באמת משום דבר
גביע, אליפות, זה לא אכפת לאדן הזאר

אז, שלא יעבדו על השייח/אוליגרך שלכם בקניה הבאה שלו!

מאנו 1 באוקטובר 2015

כשהייתי ילד קטן ופתי, אהדתי, לצערי, את צ'לסי.
ואז יום אחד הגיע האוליגרך, ואת נשמתה של הקבוצה – לקח.
מאז החולצה הכחולה נמצאת אצלי בארון, אך אהדתי אל צ'לסי הלכה לה לאבדון.

וברצינות, יש לי חולצה של צ'לסי מהימים הללו, איפשהו עמוק בארון. די דוחה אותי לחשוב על זה. כשאני כן חושב על זה, אני מעוניין לשרוף אותה, אבל זה לא מספיק חשוב לי כדי ללכת ולמצוא אותה.

גור אילני 1 באוקטובר 2015

תמצא ותשלח לי לאוסף

מיקו גוטליב אהלן סבבה 1 באוקטובר 2015

אוזיל משחק בארסנל בדיוק כמו ששיחק בריאל, זה השחקן, לטוב ולרע. גם די מאריה לא לא הראה שום דבר חדש ביונייטד, זה אותו השחקן בדיוק. ההבדל הוא שבריאל יכלו לחיות עם העובדה שלאוזיל יש 3 נגיעות יפות בכדור במשחק ולדי מאריה על כל משחק מרהיב שהוא מספר יש חמישה שבא לך להרוג אותו, כי יש את רונאלדו ומודריץ' ובנזמה, וביונייטד וארסנל פחות.

שמעון 1 באוקטובר 2015

האזר תמיד חשבתי שהוא אוברייטד לא כזה מתלהב ממנו. אין ספק שצלסי נחלשה כי הרבה שחקנים לא בכושר/מעבר לשיא והשחקנים שפותחים בהרכב הם לא כוכבים עדיין וחלקם גם לא יהיו. מבחינת שחקנים "על הנייר" יונייטד וסיטי עדיפים. אני שמתי ווינר על היונייטד כאלופה השנה כי הם עשו רכש נהדר. אני מאד מתלהב ממרסיאל, ראיתי אותו 2 משחקים מלאים ואני חושב שצפוי לו עתיד מזהיר. שחקן מאד חזק מהיר בועט טוב. ממפיס לדעתי גם בדרך להפוך לשחקן על, מאד אוהב את צורת המשחק שלו.

Comments closed