ההדחה בסטוק

ואז פנדלים. ושם דווקא הזאר, הבועט הטוב ביותר שלנו בעונות האחרונות, הצליח לבעוט בדלי.

משחק מהנה במיוחד (עם רגעים של מריטת שיער כמובן) הסתיים בחצות וחצי כמעט בהדחה מהמפעל ה-3 בחשיבותו באי.

ומה היה לנו?

הרכב חזק יחסית, עם מיקל במקום ססק במרכז הקישור. באופן מפתיע עבור חלק מאוהדי צ׳לסי הוא היה מהטובים ושמר על מרכז השדה נייס אנד טייט. זומה שוב תופקד בתור מגן ימני.

סטוק שיחקו בהתלהבות שגבלה בפראות מסויימת, ונכנסו בשחקנינו הפרימדונות מספר פעמים. זומה, וויליאן, קוסטה והזאר נפלו קורבן לתיקולים די מחרידים (אם כי לרוב על הכדור) כבר במחצית הראשונה. ראינו את קוסטה מפנה את מקומו לרמי עקב פציעה כנראה בצלעות עקב מחיצה בין שני שחקנים. המשחק שלנו די שטף ויצירת המצבים היתה טובה מהרגיל. כמובן שלא תירגמנו את זה לשערים וירדנו למחצית ב-0:0.

במחצית השניה סטוק עלתה במצב רוח מרומם, וגם כבשה שער יפה, שנגרם עקב מרדף כושל של רמירס אחר שחקן סטוק שמסר לעבר וולטרס שעבד בחור בין טרי וקייהיל. לא בלתי טיפוסי העונה.

התגובה שלנו היתה בינונית, המשכנו להציג משחק סביר אבל קשה להגיד שזה הלך קל. דווקא זומה היה קרוב לכבוש כשבעט לקורה. קנדי וטראורה הצעירים נכנסו למגרש ולעניינים והיו מעורבים מאד.

באופן לא טיפוסי חזרנו למשחק בתוספת הזמן, כשזומה היה מעורב בשער בנגיחה לאחור של קרן מוצלחת שהגיעה מאחת מהיוזמות של קנדי. אני מוכרח לציין שזומה היה חלש כמגן ימני אבל עבד מאד קשה על הקו והיה בכל מקום במגרש (לפעמים רק לא במקום הנכון).

עוד לפני הסיום סטוק נשארה ב-10 שחקנים עקב אדום שני מוצדק על מי אם לא קנדי.

ההארכה היתה מאופיינת בשליטה טוטלית המון בעיטות לשער. טראורה בעט אולי שש-שבע בעצמו. הזאר ניסה. וויליאן התעייף אבל גם כשהוא עייף הוא עדיין הטוב בקבוצה. אוסקר שהיה די אנמי ברוב המשחק מצא את קנדי במסירה ארוכה וזה נגמר בעוד הצלה גדולה של באטלנד. ואז פנדלים.

ושם דווקא הזאר, הבועט הטוב ביותר שלנו בעונות האחרונות, הצליח לבעוט בדלי.

זו לא העונה שלו, גם לא שלנו כנראה.

אבל המשחקים לפחות מרתקים ומפתיעים ואני מקווה שנתאושש מול ליברפול.

 

***

וזה נכתב לפני:

בשבוע שעבר ראיתי מחזה כזה: זוג בגיל העמידה ישב בסבלנות יחסית ברכב מסוג טויוטה בתור לכניסה לחניון כלשהו. כשסוף סוף הגיע תורם להיכנס, ובתזמון מושלם, הופיעו משום מקום שלושה רוכבי אופניים חשמליים, השתחלו ברגע האחרון בין המכונית ובין המחסום, הבהילו את נהג הטויוטה, ונעלמו במורד הרחוב.

נהג המכונית סינן לזוגתו משהו, ואז שקל לפתוח את דלת המכונית ולנופף באוויר במחאה, אך לבסוף התפשר על לפתוח את החלון ולנסות לנופף דרכו במחאה. עד שהצליח לפתוח את החלון, כבר שמע צפירות זועמות מאחוריו והוא נלחץ וכמעט סגר את החלון על ידו שלו.

הרבה אנשים שונאים את נערי האופניים החשמליים. הם מזלזלים בהם, שהעזו לחפש פתרון קל מדי – שדורש מעט מדי מאמץ – ולדלג בכך מעל מערכת האוטובוסים הכבדה והלא יעילה, מבחן התיאוריה, שוטרי התנועה, פקקי התנועה, וגם דילוג לא פחות חשוב מכך – מעל הפערים החברתיים ההולכים ומעצימים.

הם יזדעזעו למראה פוסטים על הולכת רגל שנפגעה מרוכב אופניים ונזקקה לטיפול רפואי – פוסטים זועמים, יש להגיד, וישכחו את העובדה שהם עצמו היו מעורבים ב-3 תאונות, קטנות כאלה אבל, ושהמכוניות שהם נוהגים בהן גורמות לבערך פי 350 יותר נפגעים בתאונות קטלניות בשנה.

זה בכבישים.

ואצלנו בספורט יש את שונאי צ׳לסי. איך העזנו לבחור לנו קבוצה עשירה, לדלג מעגלה אחת למשנתה (אני אישית ערקתי מאברטון לצ׳לסי), להיות אוהדי הצלחות, לא להתייבש בסבלנות 25 שנה בלי אליפות, להתבסס על שלד זר, ללא מספיק שחקנים אנגלים, ללא שחקני בית, ללא כבוד לערכי הכדורגל הקהילתי, האמיתי, הלוקאלי, זה שבשבילו שווה לנסוע בדיל שעולה 999 יורו לאדם לא כולל בזבוזים בחנות המזכרות. להכיר בעל-פה את צבא המושאלים לויטסה ארנהיים אבל לא לדעת מי היה מת׳יו הארדינג.

אחת התגובות לפוסט שסיכם את ההפסד לווסטהאם התייחסה בזלזול לכך שאחוז אוהדי צ׳לסי מבין המגיבים בדה באזר נמוך. זו לא היתה אחת מהאבחנות הדקות והרגישות ביותר שנתקלתי בהן לאחרונה, אבל ממישהו שמכנה את עצמו ״הטרול״ לא כדאי לצפות ליותר.

בתגובה הסביר עמיתי שאול שאוהדי צ׳לסי בישראל הם צעירים, בטח לעומת הגיל הממוצע של מגיב בדה-באזר (שלא לדבר על הגיל הממוצע של כותב בדה-באזר). וזה באמת מעניין.

הנה טבלה ובה כמות העוקבים אחרי מועדוני הספורט המובילים בעולם:

 

 

הדיאגרמה שלמעלה מראה את מספר האזכורים של המועדונים השונים במדיה החברתית. אני קצת עיוור צבעים, אבל גם אני יכול לראות בקלות שצ׳לסי מובילה את הטבלה. יש פה הרבה נשמות טובות וזקנות שייטענו שמדובר באזכורים שליליים, אבל אני אנסה להרגיע אותם בכך שצ׳לסי היא רק מקום 5 באנגליה באחוז האזכורים השליליים מול חיוביים.

דבר מעניין נוסף הוא הנוכחות של ליברפול והיעלמותן של המנצ׳סטריות מהזירה. אחת כנראה עדיין לא הגיעה לשם (או שהתינוקות שלה כבר באינסטגרם או בסנאפ-צ׳אט או בדבר הבא) והשנייה כנראה כבר לעולם לא תגיע.

כשמסתכלים על נתונים גלובליים, מעניין לראות כמובן את הקשר בין מוצאם של שחקנים (ובעלים) לבין פופולריות של מועדונים:

אבל אפשר גם לקרוא את זה אחרת: מדינות ה-BRIC מובלות ע״י צ׳לסי, וכך גם מדינות רבות מסביב לכדור שאינן מקושרות לשחקן מסויים באופן ספציפי – דוגמת סעודיה ובנגלדש*.

 

למי שמעוניין בפוסט המלא – הנה הלינק

 

 

מחקר נוסף בדק את הנתונים של אוהדי הפרמייר ליג לפי שיוך למפה הפוליטית: 

כצפוי שוב (לאחר שנפלתי בגיל 10 עם בית״ר ירושלים) אני ממוקם בימין (ואם הייתי נשאר באברטון הייתי יכול להיות עכשיו ממש מאושר).

אבל מעניין לראות את ליברפול והיונייטד נאבקות על איך זה לגרד את המרכז יותר חזק, בעוד מנצ׳סטר סיטי לדוגמה משוייכת גם בעידן השייחים (ואולי בגללו?) לשמאל.

 

אבל עזבו אתכם פוליטיקה – הנה פרופיל צרכני של אוהד(ת) צ׳לסי בריטי(ת)**.*ארסנל מצידה ממשיכה להיות כח בולט עם שליטה בגרינלנד.

**מקווה ששמתם לב לטויוטה.

*** היום משחק גביע ליגה מול סטוק! נראה בסיכומים שאחרי.

 

דרבי נורא
הניצחון בצ'לסי

28 Comments

גל ד 27 באוקטובר 2015

כן, אני בטוח שאנשים שמתלוננים על נהגי אופניים פרועים בחיים לא התלוננו על נהגים פרועים. חתיכת אידיוט.

גור אילני 27 באוקטובר 2015

איש יקר, נראה לי שלא הבנת את הפוסט.

דיזידין 27 באוקטובר 2015

מעניין מאוד.
חסר לי פילוח על פי גיל

שי 27 באוקטובר 2015

חוץ מגרינלנד, ארסנל היא המועדון המאוזכר ביותר גם במדינות כדורגל זניחות כמו איטליה, צרפת וגרמניה. וגם אין טעם להכריז על דומיננטיות בBRIC אם סין והודו בהובלה של יונייטד. בטח אם תלך לפי כמות האנשים.
מעניין שסיטי הכי מוזכרים בספרד. לא יודע אם סילבה כ"כ פופולרי שם או שזו תוצאת לוואי של מה שמסי עשה להם בעונה שעברה.

אסף THE KOP 27 באוקטובר 2015

האזכורים של ליברפול במדיה החברתית הם גם מצד אוהדי יונייטד…
מנטליות של second best וכו'

D! פה ועכשיו 28 באוקטובר 2015

ואני חשבתי שזה בגלל שסקאוזרים לא יודעים לקרוא

אריק 28 באוקטובר 2015

Second best זה תמיד להתייחס ליונייטד, לא משנה נושא הפוסט.
אתה בעצם קצת אוהד יונייטד.

גלעד בלום 28 באוקטובר 2015

אני דווקא לא שונא את צ׳לסי, מאז עידן זולה ועימנואל פטי ( וגם לפניו היה טוני קוטי), טרום אברמוביץ הייתם דווקא אטרקטיביים אך לא אפקטיביים, גם את הכדורגל של מוריניו אני אוהב לראות, מזוכיסט שכמוני, כשהוא עבד עם דרוגבה וטרי בשיאם ועם פטר צ׳ך בשער הוא היה מרגש, גם בשנה שעברה נתתם הצגות תכלית, ג׳ימי פייג׳ אוהד אותכם, לא? להיות נובורישים זה לא פשע, אלטרנטיבה לליברפול, ארסנל ויונייטד זה ההישג הגדול שלכם.

Amir A 28 באוקטובר 2015

לא יודע לגבי פייג', אבל פלאנט הוא אוהד וולבס ידוע.

גור אילני 28 באוקטובר 2015

בדקתי ואכן ג׳ימי פייג׳ אוהד צ׳לסי.
בצד האיכותי של הרשימה מצאתי את דני מינוג, ג׳רי האליוול, גאי ריצ׳י, בריאן אדמס (אותו מוריניו מעריץ…) הבןזוג של מדונה ועוד.
בצד היותר זבל לבן יש גם את דיימן אלברן מבלאר, כמה ממדנס, שניים מדפש מוד, והכי קול – אוון וילסון המקסים.

אריאל גרייזס 28 באוקטובר 2015

שמת את דני מינו ואת בריאן אדמס בצד האיכותי ואת דיימון אלברן ומדנס בצד של הזבל הלבן. משהו בבירור לא בסדר איתך

תורג׳י 28 באוקטובר 2015

הזארד מתחיל להזכיר את איתי שכטר.

אריאל גרייזס 28 באוקטובר 2015

לא הבנתי איך אתה אומר לגבי הטבלה הראשונה שאין נוכחות למנצסטר – יונייטד נמצאים מעליכם ברשימה, מס 1 באנגליה.
וסטוק כסחנים, איזה הפתעה..

גור אילני 28 באוקטובר 2015

לייקים לדף הרשמי אינם פעילות במדיה החברתית.

אריאל גרייזס 28 באוקטובר 2015

הא התייחסת לגרף ולא לטבלה. האמת שאין לי מושג אמיתי מה זה אומר. כמובן שעל הבסיס אני לא מתווכח איתך – צ'לסי פעילה מאוד אצל הדור הצעיר ועוד עשר שנים לאף אחד לא יהיה אכפת איך היא הגיעה לאן שהגיעה. כל החשבונות האלו של כסף ישן או כסף חדש וכל המסורת הזאת זה שטויות. למישהו אכפת היום מהמסורת של לידס או נוטינגהם פורסט?
אני סתם שונא את צ'לסי כי הם לקחו לנו אליפות

יוסי האדום 28 באוקטובר 2015

אני שמח שאתה מקבל את התגובה הראשונה בהבנה. אני מניח שזה או בגלל שאתה באמת אידיוט או שהבנת שהמגיב חטף כרגע שטיפה מאשתו/מחמותו/מהבוס וקשה לו קצת…

טור מענג, כמו בדרך כלל.

אריק 28 באוקטובר 2015

ההבדל ביו אוהדי ליברפול וצלסי היא ש"אתם" (הכוונה לגור, כן, ולשאר מחליפי הקבוצות ולא לכולם) כנראה תפסיקו לעקוב כשרומן יילך (לכלא), וההצלחות יפסקו. אוהדי ליברפול כבר ישארו לתמיד.

גור אילני 28 באוקטובר 2015

יכול להיות, במיוחד כשכבר נפרדתי מאהדה אובססיבית אחת לבית״ר ירושלים. קח בחשבון שלא עזבתי את אברטון בתקופת רומן אלא בסוף שנות ה-80 והשלמתי את המעבר סופית בתקופת חוליט וויאלי – המינוי שלו למאמן שחקן היה אחד הרגעים הזכורים שהציתו לי את הדמיון. אולי בשונה מחלק מאוהדי צ׳לסי אני פחות מתעניין בתארים ויותר בעונג מהמשחק, ומהשחקנים שאיתם אני אוהב להזדהות באופן טבעי. סביב שנת 1997 היו הרבה כאלה בצ׳לסי. אני גם נהניתי למשל מהתקופה של חואן מאטה הנאה צרופה למרות המיעוט היחסי בתארים (מקומיים לפחות…)

אריק 28 באוקטובר 2015

זאת היתה עקיצה (לא משהו, מודה). הכל לגיטימי. תמיד אפשר לענות משהו כמו "אנחנו לפחות אוהדים קבוצה שהבקיעה יותר מג'יימס ורדי" אן משהו כזה…
זה לא שנולדנו בצפון אנגליה או בלונדון…

D! פה ועכשיו 28 באוקטובר 2015

+1 אריק

אביאל 28 באוקטובר 2015

אריק תעשה לי טובה, כל אוהדי ליברפול פה (וגם יונייטד) הם בדיוק כמו אוהדי צ׳לסי, אוהדי הצלחות, אם יונייטד וליברפול לא היו מצליחות בעבר תשכח מאיזה אהדה מיוחדת אליהן, כן יש המון אוהדי ליברפול, רובם חיים על העבר ואת הצעירים שבהם אותם אבות מדביקים, כמו שצריך לעשות דרך אגב.

כבר אמרו את זה לא פעם, ההבדל בין צ׳לסי לליברפול הוא שליברפול חיה על העבר וצ׳לסי בונה את ההיסטוריה שלה עכשיו, אין בכלל מה להשוות בעשור האחרון בין הקבוצות.

wazza 28 באוקטובר 2015

לזכותי יאמר ששנאתי אתכם עוד מימי דניס וויז וגוסטבו פוייט..

יאיר 28 באוקטובר 2015

אין הרבה קבוצות טובות יותר לקבל כדי לצאת מהמשבר מאשר ליברפול. הקבוצה של קלופ די חסרת יכולת, לא נמצאת בפורמה טובה אך היא עדיין שם מספיק גדול כדי שהשחקנים יגיעו דרוכים.

אחד 28 באוקטובר 2015

המשפט הזה יהיה נכון באותה מידה אם תחליף את ליברפול בצ'לסי ואת קלופ במוריניו.

דורפן 28 באוקטובר 2015

טוב- יונייטד וליברפול מגרדות את המרכז כי ככל שיש לך יותר אוהדים הסיכוי הוא שאתה מתקרב לממוצע.

תמיד חיבבתי את צ׳לסי בגלל הארווי לואיס וגם ג׳ימי פלויד האסלבנק.

ולגבי המדיה החברתית – אוהדי יונייטד לא נמצאים בחשבון של הקבוצה אלא בעמוד האינסטגרם של סמנטה מרשיאל.

גור אילני 28 באוקטובר 2015

מסכים לגבי ליברפול ויונייטד. אני משום מה חשבתי שליברפול נמצאת יותר לכיוון שמאל המפה אבל כנראה מושפע מדי מאוהדיה הישראלים.
האסלביינק הוא בעיניי הסמן של המעבר מהכסף הגדול בתקופת פרה-אברמוביץ לעידן הכסף הגדול מאד. הוא לא אהב את המעבר לסגל רחב עם רוטציה ולא הסתפק בלשחק פחות מפעם בכל שבוע. דווקא תחת מנג׳ר כמו מוריניו היה יכול לפרוח…

הטרול 28 באוקטובר 2015

מה יש לומר, התמיכה בצ׳לסי בצ׳אד, ערב הסעודית וסוריה מחממת את הלב. אתם לא לבד!

גור אילני 28 באוקטובר 2015

לאבא שלי היה חלום לחקור ברדלסים בצ׳אד. ככה שזה באמת מחמם את הלב.

Comments closed