הנצחון בסאות׳המפטון

נצחון גדול, לא כי הוא משנה משהו, אלא קודם כל כי הוא הפעם הראשונה העונה שאנחנו מנצחים אחרי פיגור, ובנוסף כי הוא הראה שאנחנו כרגע קבוצה טובה.

כן, טובה. לא מעולה חס וחלילה. אבל אחרי יותר ממחצית עונה שהיינו חלשים מאד, חוס הידינק השלים תהליך של החייאה, ריפוי ראשוני, ואפילו בנה כמה דברים קטנים.

ססק פאברגאס היה שוב המנוע היום, הוא ירד מאד קרוב לשער כי לקבל את הכדורים תחת הלחץ של הסיינטס. זה איפשר לנו לצאת קדימה אבל חוסר מחץ ומהירות ביציאה קדימה הביא לכך שגם אם עברנו את 5-6 הקשרים של היריבה, הם חזרו מהר מאד קדימה.

החילוף של קנדי תמיד איכשהו עושה משהו, הפעם הוא הביא לאנרגיה רבה יותר מצד שמאל, בסופו של דבר החילוץ שלו הביא לשער, אחרי שקוסטה שמר את הכדור במשחק והעביר לפאברגאס שקיבל שער מאד רך משוער שלא ספג בערך 690 דקות.

פורסטר ספג שער רך גם בדקה ה-89, אותה דקה בה הובקע בלסטר שער האליפות נצחון של אוז׳ואה. ומי אם לא איבנוביץ׳ בפריחה החדשה שלו כבלם אחורי. הוא וקייהיל מתואמים באופן סביר לגמרי והם שילוב לא רע של כח ומנהיגות. בעניין המהירות אנחנו עדיין לא שם, וכנראה גם לא נהיה עד שלא יהיו שינויים יותר רציניים ושזומה לא יחזור.

כולי תקווה שבאבא לא ימצא את עצמו קבור עמוק כרגע. בעקרון אין סיבה שזה יקרה, אבל במציאות של היום (כשטראורה כובש בכל הזדמנות ועדיין לא משחק), וכשטרי עומד לחזור, זה לא מופרך לגמרי שהוא יחזור למעמקי הספסל, וחבל. השילוב של שני מגינים טבעיים היה ממש חיובי. אפילו שאזפי צריך עוד קצת זמן כדי לחווט את המח שלו מחדש לצד ימין.

אגב אזפי: המעורבות שלו רבה, כי הוא בא מאחור ונהנה מחוסר שמירה לעומת הקשרים ההתקפיים המחוננים. בשיטת המשחק של 4-2-3-1 יש חשיבות גדולה למגינים כי הם נהנים מהרבה חופש וצריכים לקבל את החמסירות האלכסוניות מהקיצוניים. במחצית הראשונה זה הביא להרבה מקרים שבהם הוא היה יכול להשפיע אבל הוא היסס. באמת שצריך להתקין לו תוכנה חדשה אחרי מוריניו. ולתת לו יציבות באחד האגפים. בסוף אולי ייצא מזה משהו טוב.

מילה אחרונה לגבי הזארד. אפשר להגיד שהוא מצא את הכפתור הזה שמפעיל את השדה המגנטי בנעל באופן שמדביק אליה את הכדור. וגם נפטר קצת מהכרס. עכשיו קדימה לעבודה חמודי.

השאר נכתב במחצית:

 

באבא בפיפ״א

מחצית.

משחק לא טוב של באבא רחמן, יקיר הבלוג ואחד השחקנים שהרוויחו מהפציעות במרכז ההגנה. עוד לפני הטעות לשער הוא אפשר המון מרחב מאחוריו וטעה במסירות. משהו באינטנסיביות של סוטון בדחיפת הקהל בביתם כנראה לא עשה לו טוב, וכל ניצן רענן וטרי שיש בו צץ וחשף חוסר-מוכנות. אבל אלה הן טעויות שצריך ללמוד מהן.

מבחינתי חלק בשער שייך גם לקורטואה, שהמשחק שלו אינו נוסך את הבטחון שבשבילו ״מר בטחון״ מוריניו העדיף אותו על פטר צ׳ך. הוא אגרף כדורים בחוסר אלגנטיות ואפשר להגבהות לטייל ברחבה, כשקאהיל ואיבנוביץ׳ נחלצים להגנתו. אני מקווה שהעונה הבאה תהיה reset גם על הגישה של הבלגי, אולי בעזרת יורו מוצלח בקיץ.

כל זה ב-45 דקות שצ׳לסי מחזיקה הרבה בכדור יחסית ומנהלת משחק מרכז מגרש סביר. זה לא הביא ליצירתיות בהתקפה, יש להודות שהסגירה של סוטון היתה מושלמת כמעט, לא התרגשו מהליהטוטים של וויליאן והזארד ובלמו את דייגו קוסטה באופן ענייני מבלי להיגרר לעימותים מיותרים.

בתווך, פורסטר סגר שיא דקות ללא ספיגה עבור הקבוצה שלו, וזו עוד הוכחה שקומאן בנה מכונה הגנתית מצויינת. היום הם מאפשרים כאמור לצ׳לסי למסור, אבל מרחיקים אותנו מהרחבה ולא נותנים לחפיפות וריצות אלכסוניות להפריע. דווקא הפציעה של פדרו עלולה להיות כאן כואבת, כי אוסקר אמנם מחונן עם נגיעה טובה, אבל פדרו מצטיין יותר בליצור מעט בלאגן בהגנות מסודרות. בלהצטרף לקוסטה כחלוץ שני הוא גם עדיף.

כרגע חסרה מנהיגות, החלטה באיזה אופן הולכים ואיך שוברים את הקו המושלם על ה-16. ואולי גם איזה טראורה או קנדי ככה כי בתכל׳ס אין לנו המון מה להפסיד.

אחרי אאוסברג, לפני הסיטי
לקח את זה

11 Comments

כחול 27 בפברואר 2016

לדעתי המחצית הראשונה הייתה מהיותר חלשות שלנו מאז שהידניק הגיע. זה פשוט הרגיש כאילו המטרה של המשחק היא להגיע לשליש האחרון ואז להתמסר בחוסר טעם לרוחב.
ואז הגיע הגול והפך את המחצית לדיי מייאשת. אני גם מקווה שבאבא לא יחזור לספסל לצמיתות כי פוטנציאל יש לו בשפע, אם כי כמו שראינו היום, קצת ניסיון לא יזיק לו.

המחצית השניה הייתה כמובן שיפור- אם כי צריך להודות שהיה לנו המון מזל בגול הראשון – שחקני סוטון חשבו שהופסק המשחק בגלל עבירה(שלדעתי הייתה).
אני לא מסכים איתך לגבי הזארד, הוא עדיין לא הפעיל מחדש את המגנט הזה. נקווה שעד פ.ס.ז׳ הוא ימצא את המתג.

ולגבי קנדי – מותק של שחקן. זריז, חצוף ולא מפחד לקחת סיכונים באחד על אחד וגם בבעיטות. מקווה שיקבל יותר קרדיט אם כי הסיכוי לכך קלוש :(

אריק 27 בפברואר 2016

נהרכישה של פאטו הצילה לכם את העונה.

אביאל 27 בפברואר 2016

באמת אחד הדברים הלא ברורים, הבחור הגיע להשאלה של חצי עונה, רמי מיובש לחלוטין ועדיין פאטו לא מופיע בסגל, יכול להיות שעוד שבועיים (נקווה שלא) יגמרו לנו המפעלים להתחרות בהם ואז אני בכלל לא מבין מה נעשה עם פאטו.

אריק 28 בפברואר 2016

רכישה שנראית פחות הגיונית מדי יום.

גור אילני 28 בפברואר 2016

כנראה בחישה של כל מיני סוכנים. חוץ מזה – זה היה בתקופה שדייגו קוסטה עדיין לא שיחק ממש טוב. בכל מקרה, העברה מגוחכת.

אביאל 27 בפברואר 2016

סך הכל משחק טוב של צ׳לסי באופן כללי עם מחצית שנייה מצוינת, בטח אם נשווה אותו למשחק הקודם מולם בבית שבו כל החולשות של צ׳לסי העונה באו לידי ביטוי, צ׳לסי שלטה רוב המשחק, ההגנה היתה טובה (למעט הטעות של באבא).

דווקא האזרד היה חלש יחסית, קוסטה התחיל למסור מהר וזה הפך את המשחק של צ׳לסי למהיר יותר, ווילאן כרגיל מצוין, פאברגס במשחק מעולה, אוסקר לא עשה כלום, קנדי הכניס רעננות ומיקל עשה את העבודה.

אביאל 27 בפברואר 2016

אגב, פירסמו טבלה מאז פיטורי מוריניו, צ׳לסי במקום השני, צמודה לטוטנהאם.

אמיתי 27 בפברואר 2016

בדיוק חשבתי לעצמי בטח צלסי מאז פיטורי מוריניו צוברת הכי הרבה נקודות..
סופסופ גם אוהדי צלסי מודים שאוסקר הוא פרווה אט בסט

רפאל 28 בפברואר 2016

גם מאז שגרנט עזב הם צוברים הרבה נקודות…
התפקיד של צ'לסי העונה הוא להמשיך לקחת נקודות מהגדולות המסורתיות של הליגה
ולא להפריע ללסטר במחזור האחרון.
בד בבד לייאש את זלטאן ומבחינתי שייקחו את הצ'מפיונס.

צביקה 27 בפברואר 2016

אפשר לראות?

אביאל 28 בפברואר 2016

צביקה – התמונה פורסמה בקבוצת האוהדים הישראלית של צ׳לסי בפייסבוק, לא הצלחתי להביא לינק ישיר אבל תיכנס ותוכל לראות – לקבוצה קוראים כאמור – צ׳לסי עמוד האוהדים הישראלי.

Comments closed