קונטה

האווירה סביב הקבוצה מלאה בשליליות וסימני שאלה מרחפים מעל ראש חלק גדול מהשחקנים, אבל מרינה וברוס באק הצליחו להחתים מישהו שבא לבנות מחדש.

אני לא יודע מה תהיה רמת ההצלחה בטווח הקצר, לקונטה יש את היורו ורק אחריו יתחיל לעבוד, אבל מצד שני יש לו כבר כרגע את הידינק שאמור לשתף פעולה עם המהלך ולהכין אותו יחד עם מייקל אמנלו. בעצם הידינק כבר התחיל – משתף שחקנים ומריץ אותם בליגה, עושה רוטציה יפה של צעירים ושחקנים ותיקים שלא ברור מה הפוטנציאל שלהם להשתלב. אמנם במצב הלא מאוד תחרותי של הליגה כרגע המשחקים לא מהווים אמת מידה ברורה (ע״ע המשחק מול וילה) אבל ניתן לראות דרך הערפל.

יש כל מיני שמועות לגבי הכיוון שהמהלך הגדול יותר יתפוס: אחת היא של התבססות על השלד הקיים והצעירים. השניה היא של רכש מסיבי ושחרור מסיבי לא פחות של שחקנים. יש גם דיווחים על כך שקונטה הורה לצ׳לסי לחדש את החוזה עם ג׳ון טרי.

קונטה בנה ביובנטוס קבוצה מחומר שחקנים עם סימני שאלה מעליו. הוא בנה שליטה בליגה פחות תחרותית אבל אחרי הקדנציה שלו זה כבר נהיה יותר קל.

עכשיו נחכה לראות איך ניתן לשחק תחת קונטה בליגה האנגלית: עם ה-3-5-2 שלו, או עם ה-4-4-2 הופך ל-4-2-4 בעת הצורך. ואולי יתאים את עצמו לליגה. והאם אפשרי למצוא בעל בית במרכז המגרש שיחזיק את המערך. ונוכל לגלות גם מה היכולת שלו למשוך שחקנים גדולים. את פול פוגבה אני כבר לא מצפה לראות נוחת אצלנו אבל יש את נאינגולן, מרקיזיו, ויטסל, ועוד שמות שמוזכרים כמועמדים לחזק את הקישור.

ומה יהיה עם אדן הזאר? האם הוא יתאים למערך ולתוכניות, או שישוחרר במטרה לבנות מחדש את השלד? והאם קוואדראדו יחזור לקדנציה נוספת? והאם אוסקר יצליח להפוך מגולם לפרפר? והאם באמת נודה בטעות שנעשתה עם פטר צ׳ך ונשלח את קורטואה הלאה?

למדנו כבר מי השחקנים של מוריניו, בשביל זה היו לנו עשר שנים בערך, אבל מי יהיו השחקנים של קונטה?

אני כבר לא יכול לחכות. אבל בינתיים יש לנו את הגארבג׳ טיים של העונה הזו באנגליה (שני המשחקים אתמול – לסטר-סוטון ויונייטד-אברטון היו פשוט עינוי). ויש עוד נבחרת לתמוך בה ביורו – איטליה, בנוסף ל-2-3 אחרות שאני מסמפט.

התיקו מול טוטנהאם
קלופומניה (1) - התיקו בדורטמונד

40 Comments

בני תבורי 5 באפריל 2016

קיבלתם את אחד ממוחות הכדורגל הטובים הנמצאים כיום ועם הכיסים העמוקים של אברמוביץ' אני צופה לכם לפחות מקום בלג"א. על השאר תריבו עם פפ, מוריניו ואולי קלופ. לגבי צ'ך, זו אכן הייתה טעות קשה ביותר אבל לשלוח את קורטואה? בשביל מי, טר שטנגן?

גור אילני 5 באפריל 2016

תודה בני שגאלת את הפוסט מ-0 תגובות. בעבר הייתי מעלה תגובה פיקטיבית במצב הזה, משהו בנוסח ״יאללה צ׳לסי!!!!!1״, עד שדורפן חשף שהוא מקבל התראות על הדברים האלה…

בני תבורי 5 באפריל 2016

אם לא היינו זוכים בקלופ, הייתי ממש עצוב עכשיו

אנדר 5 באפריל 2016

קורטואה שוער כבד ואיטי (יחסית כמובן) ועם משחק רגל לא מהמובחרים (דברים שאמרתי עוד בימיו הגדולים באתלטי). אמרת טר סטגן בנימת זלזול – שוער מעולה, אינסטינקטים טובים ומשחק רגל מהמשובחים

זה משנה 5 באפריל 2016

גור, אל תייחל לדברים שאין לך שליטה בהם. ולעניין הפוסט – מאחל לכם כשלון מפואר וסיום עונה נוספת מאחורי ראניירי.

גור אילני 5 באפריל 2016

קונטה מביא אותו בתור עוזר מאמן

אריק האדום 5 באפריל 2016

אני חושב שקונטה הוא קצת אוברייטד ביחס למה שעשה בתור מאמן.
גם את נבחרת איטליה לדעתי קיבל מוקדם מידי.
האליפויות של יובה באיטליה הן מרשימוץ אבל זו לא הסרייה a של פעם. אין יריבות אימתניות.
בכל מקרה לדעתי תור הזהב של צ'לסי נגמר והיא חוזרת למימדים הרגילים שלה.
פעם היה לה יתרון כלכלי באנגליה ומעט באירופה אבל בגלל הסכמי שישור ובגלל שהיונייטד חשפה את כוחה הכלכלי האמיתי בשנים האחרונות (לא שיצא מזה משהו) ובגלל שסיטי ופ.ס.ז עושות את זה רק בגדול יותר וכמובן יש הכוחות הרגילים (ריאל ברצלונה ובאיירן ביבשת וארסנל וליברפוך באנגליה) אז חושב שזה דיי נגמר.
לדעתי בטווח של חמש שנים רומן יצמצם את ההשקעה הוא כבר השיג את כל מה שרצה.
אתם תחזרו להיות מועדון מרשים אבל לא הישגי בליגה האנגלית. קצת מתחת לטוטנאהם.

תומר חרוב 5 באפריל 2016

למרות שאלגרי יותר טוב, קונטה עדיין מעולה והוא גם מביא איתו את הצוות שלו ככה שזה נראה שהם הולכים לעבוד מסודר. הוא לא מתפשר, הוא דורש הרבה ומוציא הרבה מהשחקנים שלו והוא ווינר. זה כבר חצי מהעבודה. והוא איטלקי אז טקטיקה הוא מבין. אין שום סיבה שהוא לא יצליח בצ'לסי.

בני תבורי 5 באפריל 2016

רק תזכיר לי תומר, אלגרי זה לא זה שזרק את פירלו ממילאן והשאר יסופר בתולדות הגברת?
אבל אלגרי בהחלט נפלא.

תומר חרוב 5 באפריל 2016

גם גאונים עושים טעויות קשות (ראה ערך כל מאמן שלא הרכיב את רוברטו באג'יו לפני כולם והיו כמה כאלה) אבל בעניין פירלו זו גם הייתה ועודנה המערכת החולה של מילאן שגרמה לזה לקרות. ביובה של אניילי זה לא קורה ולא יקרה. שזה משהו שקצת מערער את מה שאמרתי על קונטה מקודם, באיטליה אמנם נותנים המון חשיבות לטקטיקה אבל את רוב העבודה בבניית הקבוצה עושה הג'נרל מנג'ר. קונטה צריך בעצם למלא את שני התפקידים עכשיו (מה שהוא רצה לעשות ביובה ולכן עזב) וזה יהיה המבחן הגדול שלו.

גור אילני 5 באפריל 2016

דווקא ההגדרה שלו בצ׳לסי היא: מאמן הקבוצה הראשונה – first team coach… לא משאיר בידיים שלו יותר מדי סמכות לפי התיאור בלבד. מה יהיה בפועל כבר נלמד.

בני תבורי 5 באפריל 2016

רגע, איבדת אותי גור, קונטה לא מגיע כמנג'ר?

גור אילני 5 באפריל 2016

בעקרון באנגליה מכנים את זה שעומד בראש הקבוצה על הקווים ״מנג׳ר״ אבל בצ׳לסי בפירוש לא מגדירים את המאמנים ככה כבר כמה קדנציות (כלומר חצאי עונות) – כפי הנראה כדי להבהיר למאמן את קטנותו מול האוליגרך ואנשיו.

זה משנה 5 באפריל 2016

לצורך העניין, מה שגרנט היה בזמנו לפני שירד לקווים, ומה שאמנלו עושה היום.

יואב 5 באפריל 2016

תומר,
מי לא הרכיב את באג'יו?
ב90 ו94 זה היה הוא והשאר(ובצדק כמובן).
אולי התכוונת לזולה?

תומר חרוב 7 באפריל 2016

96 לא זומן ליורו על ידי סאקי.
98 לא פתח בהרכב בכל המשחקים על ידי צ'זארה מאלדיני המנוח.
נשמע מעט אבל המון בשביל שחקן שתמיד שיחק מצוין במדי הנבחרת.

תומר חרוב 7 באפריל 2016

והאיזכור מחייב קליפ 27 השערים של באג'יו באזורי. אני הכי אוהב את הפנדל מול צ'ילה, במשחק המונדיאל הבא אחרי החמצת הפנדל בגמר.

επτά 5 באפריל 2016

יש הרבה חוכמה בדיעבד בנושא פירלו ובזמנו זה היה הדבר ההגיוני לעשות. צריך להבהיר שאלגרי לא אחראי לכך בכל מקרה כי מאמנים באיטליה לא מתפקידם להחתים ולשחרר שחקנים ואלגרי כן נטה לשחק איתן כשהיה כשיר.

מה שקרה זה שפירלו נראה רע כבר 3 שנים בערך ומי שהיה אתלט בינוני בשיאו הפך להיות עול על הקבוצה כשעבר לצד השני של גיל 30. מילאן הציעה לו חוזה לעונה נוספת, אבל הוא דרש חוזה לשלוש שנים נוספות. הוא היה בן 32 בזמנו. לתת חוזה לשלוש שנים לשחקן שבגיל 32 נראה גמור זה טירוף. זה בערך כמו שיונייטד תציע עכשיו לרוני חוזה עד גיל 34/35.

הסיבה שפירלו נראה טוב ביובנטוס ובנבחרת, בניגוד למילאן, היא שהיו לו שחקנים ברמה עולמית שיגנו עליו. ביובנטוס הצמידו לו את מרקיזיו, וידאל ופוגבה, בעוד שבנבחרת הצמידו לו את אותו מרקיזיו, את דה-רוסי ואת טיאגו מוטה הביריון. גם בשיאו במילאן היה לו את גאטוזו וסיידורף שיגנו עליו. כשלפירלו מעניקים הגנה, הוא מגדולי הקשרים ב-30 השנים האחרונות. כשאין סביבו איכות במרכז הקישור, הוא תייר ועול על הקבוצה. למילאן לא היה מאיפה לשלוף 2-3 קשרים ברמה עולמית ולכן העדיפה לוותר עליו ולהפרד סופית מהדור ההוא שמשך הרבה יותר מדי זמן.

מנקודת מבט של אוהד מילאן, גם בדיעבד אני שלם לגמרי עם ההחלטה לשחרר אותו. הרבה אנשים צפו בו ביורו 2012 או במשחקי ליגת אלופות של יובנטוס ואמרו לעצמם WOW איזה שחקן. הם לא צפו בכל משחקי הליגה הזניחים של מילאן שבה הוא התהלך בעצלנות על המגרש ולא תרם דבר פרט לחור ענק במרכז השדה – זאת כשהיה בכלל כשיר. פרט לשער מדהים מ-40 מטר מול פארמה בטארדיני, הוא כמעט ולא תרם דבר בשנים האחרונות שלו בקבוצה.

אנלוגיה לאוהדי הפרמייר: תחשבו על יאיא טורה, רק ללא האתלטיות. הייתם נותנים לו היום חוזה חדש לשלוש שנים נוספות?

בני תבורי 5 באפריל 2016

επτά
שמע, אתה לא לא צודק ואני אסביר: כאוהד יובה, קיבלתי בשמחה את פניו של פירלו בעיקר בגלל המורשת העצומה שלו כווינר. אם להודות על האמת, לא דמיינתי אותו עושה את מה מה שבסופו של דבר עשה ולא חשוב איך נסביר את זה, הוא היה ציר מרכזי באליפויות שנלקחו אתו ותרומתו הייתה לעין ערוך רבה מכפי שיכולתי לדמיין. אז לא רק שלא יצאתי חכם בדיעבד, יצאתי אפילו די חציל בקשר אליו.
עם זאת, אתה קצת מקטין אותו כשאתה קובע שללא הגנה סביבו לא היה מצליח. קודם כל כי אתה לא יכול לדעת ושנית, אם המשוואה הזו נכונה, היא תקפה לגבי כל קשר בונה משחק מאז המצאת המשחק ועד היום בכל פינה על הגלובוס.

επτά 5 באפריל 2016

אני רוצה להבהיר רק שזה לא היה ניסיון להקטין את פירלו. זה בדיוק מה שזה – הוא חסר תועלת בלי קשרים שיגנו עליו בדיוק כמו שאר השחקנים מסוגו. זאת מהות התפקיד. למילאן לא הייתה האפשרות להעניק לו את ההגנה הזאת ולכן הוא היה רע במילאן (אני כן יכול לדעת כי זה בדיוק מה שקרה והיה לפני שהגיע ליובנטוס). זה כמו שוער שמשחקים לפניו ארבעה חובבנים. להגיד שלשוער אין מה למכור במצב כזה זה לא להקטין אותו, זה פשוט לתאר מצב נתון שתקף בערך לכל השחקנים מסוגו.

כולם יצאו חצילים לגביו בזמן המעבר. אני מדבר על חוכמה ביעבד בהקשר של הביקורת שמילאן מקבלת על השיחרור שלו, שיחרור שלא רק שהיה מאוד הגיוני בזמנו, אלא ממש מתבקש לאור הסיטואציה.

ותוספת להערה של גור – לא רק שלושה קשרים מלפניו, אלא גם שלושה בלמי על מאחוריו. הוא פרקטית היה מוקף בשישה שחקנים שמאפשרים לו לעשות את הקסם שלו. למילאן לא היה דבר שמתקרב לזה אפילו. זה ההסבר החד משמעי לכל מי שחושב שמילאן עשתה טעות בכך ששחררה אותו.

בני תבורי 5 באפריל 2016

אני חושש שהשתכנעתי :)

אנדר 5 באפריל 2016

הסבר נהדר

אנדר 5 באפריל 2016

איך אתה מסביר את הקסם של צ'אבינייסטה בברסה? מי הגרזנים שהגנו עליהם? (חוץ מהשופטים, אני מתכוון :) )

επτά 6 באפריל 2016

אינייסטה לא ממש שחקן מהסוג הזה כי הוא די נייד והאתלטיות שלו סבירה לגמרי. אין לו בעיה לתת ספרינטים קצרים ולכסות מרחקים בינוניים בזמן קצר. גם הדריבל שלו על שטח קטן אלוהי והרבה יותר טוב מזה של פירלו וצ'אבי. צ'אבי כן דומה לפירלו למרות שלדעתי הוא אתלט מעט טוב יותר. מה שהגן עליו בברצלונה (וספרד) זאת שיטת המשחק והעובדה שהקבוצה הייתה כל-כך מאומנת.

הבעיה של שחקנים מהסוג הנ"ל הוא שאין להם לרוב את הדינאמיות של קשרי מרכז שדה סטנדרטיים ולכן קשה להם להחזיר את הכדור בכוחות עצמם, וכשהם כן מחזיקים בכדור, הם מועדים לאבד אותו אם יבודדו למצב של אחד על אחד בגלל הנחיתות הפיזית שלהם. לפעמים הם יכולים להתחמק מאיבוד ע"י דריבל, אבל זה לא משהו שאתה יכול לבנות עליו. ההגנה שהם צריכים זה לאו דווקא גרזנים, אלא שחקנים דינאמיים שיוכלו לחטוף/להחזיר את הכדור באופן קבוע, ו/או להוות אופציית מסירה בכל רגע נתון למקרה שיעמדו בפני לחץ פיזי של יריב (משהו שקשה להם להתמודד איתו).

ברצלונה הפעילה משחק לחץ אינטנסיבי שמאפשר להשיג בחזרה את הכדור די בקלות (גם צ'אבי בעצמו כשהשחקנים האחרים סוגרים על היריב מכל כיוון ומחייבים אותו או לאבד את הכדור או למסור לכיוון הכללי של צ'אבי), ובו זמנית הדינאמיות של כל השחקנים והתנועה שלהם על המגרש הובילו לכך שתמיד יש לו אופציית מסירה. תחשוב כמה פעמים שחקן גדול יותר ומהיר יותר אץ לכיוונו של צ'אבי כדי לחטוף לו את הכדור, אבל היה שחקן פנוי של ברצלונה 5 מטר מצ'אבי שיכל פשוט להפטר מהר מהכדור. כל הזמן. אם אופציית מסירה תמיד זמינה, החיסרון הפיזי שלך מתבטל כי פרקטית הכדור כבר לא אצלך ברגע שאתה מאויים.

צריך שחקנים ברמה מאוד גבוהה בשביל להוציא לפועל שיטה כזאת. צריך שהם יהיו אינטיליגנטיים וידעו איך לנוע על המגרש בהתאם להוראות המאמן וצריך שהם יהיו טובים עם הכדור כדי שלא יאבדו אותו בקלות.

צ'אבי ופירלו יכולים להיות המוסרים הכי טובים והשחקנים הכי חכמים על המגרש, אבל הם לא שווים דבר אם מלכתחילה אין להם את הכדור (=אין שחקנים שישיגו אותו בשבילם), או אם יש להם את הכדור ואין להם למי למסור (=אין שחקנים חכמים שיודעים לעשות תנועה).

אנדר 6 באפריל 2016

ראשית, אכן התכוונתי בעיקר לצ'אבי. שנית, הסבר מרתק ועשיר. תודה רבה לך

תומר חרוב 7 באפריל 2016

אני מסכים לגבי התפקוד שלו והשחקנים שהוא צריך לידו. כמו קווטרבק שצריך הגנה, ביורו 2012 התפקוד של הקישור סביבו היה גאוני. וכן, זה עוזר שיש לך גם בלמים מדהימים. אבל זה לא שיובה הביא שחקנים שמילאן לא יכלה להביא ולבנות את הקבוצה הזו סביבו. או לפחות את סוג השחקנים האלו. למעשה פירלו בכלל לא התאים לקונטה בהתחלה כי הוא שיחק 4-2-4 עם סיינה. הוא שינה את המערך בשביל פירלו, גם מילאן יכולה הייתה לעשות את זה. אז אני לא חושב שזו ההחלטה הנכונה, אני לא חושב שמישהו קיבל החלטה נכונה במילאן בחמש השנים האחרונות.

גור אילני 5 באפריל 2016

אני חושב שיש משהו מטעה בתפקוד של פירלו ביובה: כשהקרינו את ההרכבים על המסך היה נראה כאילו הוא מחזיק לבד את הקישור ומלפניו אוסף של בלרינות, כי הוא היה מצוייר על הדשא כקשר הגנתי היחיד. בפועל מה שהיה איתו זה הפוך – הוא היה מה שנקרא deep lying playmaker, שזה אומר שהוא בא ראשון לקחת את הכדור אבל לאו דווקא צריך להיות ממוקם נכון כדי לבלום את ההתקפות – את זה עשו כמו שכתב επτά שלושה הקשרים שלפניו שהם לא פראיירים בכלל.

איאן ראש 7 באפריל 2016

פירלו גאון כדורגל. לא מוותרים על כאלו בשום מצב. כמובן שהראשונים לפספס אותו היו אינטר שלי.

ירושלמי 5 באפריל 2016

טקטיקה שמקטיקה.
בסופו של דבר רוב ההצלחה תקום ותיפול על הרכש.
אני הייתי זורק את כל ההזארדים והססקים לכל הרוחות ובונה הכל מחדש סביב קוסטה, קורטואה, זומה ומאטיץ'.
מי שעושה שביתות איטלקיות כשלא מצא חן בעיניו איך מוריניו מאמן, סופו שיעשה שביתות איטלקיות כשהמאמן החדש הוא איטלקי בן איטלקי עם קבלות.

גור אילני 5 באפריל 2016

על הזארד אני מסכים לגמרי, לגבי החלק של ססק בשביתה יש חילוקי דעות.

אורן השני 5 באפריל 2016

למה הזארד? הזאר.

אביאל 6 באפריל 2016

כותבים אבל לא מבטאים את הד׳.

אורן השני 6 באפריל 2016

למה לכתוב מה שלא מבטאים? זה השם של הבנאדם. למה לא כותבים ניו יורק קניקס?

רן הסקאוזר 5 באפריל 2016

הולך להיות ליגה מרתקת בשנה הבאה. פפ, קלופ, קונטה , מוריניו (?).
מבחינת אישיות וכדורגל, לפחות על הנייר, קונטה מאוד מתאים לצ'לסי – כדורגל קשוח וטקטי. אבל זה רק על הנייר. גור תקווה שהוא לא יתברר כמאנצ'יני..

צור שפי 5 באפריל 2016

חבל שאי אפשר להסתפק במאמנים וצריך גם לסבול את המטרד הזה של השחקנים….

אריק 5 באפריל 2016

נשבעתי בבוקר לחזור בצהריים ולהגיב אם יהיו 0 תגובות. עכשיו אין טעם… ;)

גור אילני 5 באפריל 2016

תודה אריק, אתה מלך!

כחול 5 באפריל 2016

ללא ספק הבחירה הכי טובה מבין האופציות שהיו על השולחן.
(סימאונה לא באמת היה אופציה אף פעם, והאמת שאני גם לא בטוח שאני מעדיף אותו על קונטה)
מה שנשאר עכשיו מהעונה זה פשוט שבעה מחזורים של גארבג׳ טיים. נקווה שזה באמת ישמש במה לבחינת הסגל בשביל קונטה, כי זה לא באמת משנה אם נסיים במקום השביעי או העשירי…
שתיגמר כבר העונה הזאת ויאללה לסטר!

אריק 5 באפריל 2016

התובע האיטלקי רוצה שישה חודשי מעצר…. (שטות כמובן)
יכול להיות מעניין איך זה יעבוד.

אביאל 6 באפריל 2016

גור – מה עדיף ? שאיטליה עפה בבתים וקונטה מגיע מוקדם או שהוא מתקדם גבוה גבוה (ואולי זוכה) וחוזר, אמנם באיחור אבל עם רוח גבית ?

בכל מקרה, אסור למכור את האזרד, לא בכל יום אתה יכול להשיג שחקן כזה ואני מאמין שמאמן כמו קונטה יכול להוציא ממנו את המיטב, ביובנטוס ראו שהשחקנים נלחמו בשבילו וזה הכי חשוב, שחקנים נלחמים גם אצל מוריניו אבל תמיד יש איזה סוג אחר של יחסים וזה ההבדל לדעתי.

נקווה לטוב ושתגמר כבר העונה הזאת.

Comments closed