בדרך לדרך חדשה

בסך הכל הידינק קיבל תפקיד די כפוי טובה - כמו של סבא שמקבל את הילדים לשמור עליהם לסופשבוע שבו ההורים נוסעים לאיטליה. הריגושים הגדולים קורים הרחק משם - אבל סבא טוב לא עושה חשבונות ומחזיר אותם במצב בריא, ומי יודע, אולי אפילו עם טיפה יותר ידע על החיים או בכלל.

עמוק באוגוסט, תיקו 2:2 שבמהלכו כרטיס אדום לקורטואה והתקרית עם אווה קרניירו התחיל את הנפילה למטה. היו לכך סימנים עוד קודם, והתוצאה עצמה לא היתה נוראה כל-כך כשלעצמה, אבל משם נכנסנו לעונת בלהות, שגרמה לתפנית במהלך האין-הסטוריה של המועדון.

והנה, עמוק באפריל, כבר לא נשאר לנו להאבק על כלום, וגם לא להגן על דבר, מלבד אולי 15 המשחקים ללא הפסד שאנחנו מתהדרים בהם בתקופת הידינק. כלומר התהדרנו.

מה שכן נותר הוא האפשרות לתת הזדמנויות בהרכב לצעירים ולשחקנים שנבחנים בקבוצה. פאטו זרח מול אסטון וילה, אולם מדובר במועדון המתפורר ביותר בליגה, דבר שמעמיד באור פחות נוצץ גם את ההופעה של רובן לופטוס-צ׳יק באותו משחק.

הידינק עשה פה מעשה מקצועי – מקצועיות היא ערך שהוא מודע אליו היטב – ונותן לקונטה שבוודאי עוקב מרחוק דרך להתרשם מהשחקנים שיש לגביהם סימני שאלה. בסך הכל הידינק קיבל תפקיד די כפוי טובה – כמו של סבא שמקבל את הילדים לשמור עליהם לסופשבוע שבו ההורים נוסעים לאיטליה. הריגושים הגדולים קורים הרחק משם – אבל סבא טוב לא עושה חשבונות ומחזיר אותם במצב בריא, ומי יודע, אולי אפילו עם טיפה יותר ידע על החיים או בכלל.

מי שהגיב לכל נושא הצגתו של קונטה באופן פחות מקצועי היו השחקנים עצמם. במקום להתמודד עם סימני השאלה על המגרש, רובם מעדיפים לפעול היום דרך ריאיונות לעיתונות וסוכנים מפולפלים. סוואנזי כבר היתה קרובה להישארות עוד לפני המשחק, ולמרות זאת עלתה אליו עם בערך פי 3.14 יותר רצון להגיע ראשונה לכדורים התועים. והיו כאלה הרבה, תודה לאל ולמסירות הלא מדוייקות של אוסקר.

הפיגור המוקדם שנקלענו אליו הביא לכמה שינויים מעניינים למדי: מיקל שיחק כבלם, וגרם לכמה סימני שאלה לגבי העמדה הטבעית עבורו. אולי בסופו של דבר מצאנו את המחליף של טרי? מבחינת מהירות הוא אף פעם לא יאפשר לנו לשחק ב-high block הנחשק, אבל היום מצא את עצמו מכסה אחרי טעויות של איבנוביץ׳, מה שגרם לו בוודאי לתהות – ״חשבתי שכיסיתי פה במועדון הזה מספיק אחרי טעויות של למפארד, באלאק, למפארד, רמירז, מאטה, אוסקר וכמובן פאברגאס״. בסך הכל הקצב של המשחק הזכיר התמודדות אופיינית בין שמשון תל-אביב למכבי שעריים בשנות ה-80, כך שקשה להסיק מזה הרבה מדי. אבל מי יודע.

בנוסף, ראינו את המגבלות של קנדי: חוץ מזה שההורים שלו טעו כשקראו לו kenedy עם n אחת, הם כנראה לא מספיק השקיעו בו בהחלטיות וביכולת לקבוע דברים בשטח. עם כל הכבוד לכדרורים נחמדים ולקעקועים על הצוואר – צריך מישהו עם גישה בכיוון של סר אלכס להפוך אותו למשהו מלוטש.

גם לופטוס צ׳יק, שהיה מהטובים, לא הצליח לשלוט באיזור שלו אחרי שחגג מול וילה. הוא שחקן כל-כך מוכשר, הנגיעה שלו פנטסטית, הוא טכני מאד, אבל כרגע צריך לעבוד הרבה על הצד המנטלי, על המיקום, ועל ההגנה.

ואוסקר, הוי אוסקר. כמה גרוע אתה יכול להיות? במחצית הראשונה הוא עשה שתי פעולות חיוביות, אבל איבד אולי 10 כדורים, היה חלש מיזית מול הלחץ הבלתי מתפשר של סוואנזי ופשוט תיסכל. הוצאתו של מיאזגה (שאגב קצת איכזב אחרי הופעת הבכורה הטובה מול נמושות הליגה) הורידה את אוסקר למרכז הקישור. זה יצר דבר מעניין – פעם בתקופת וילאש בואש ואחר-כך די מתאו קראו כמה פרשנים סלאש אוהדים להציב את אוסקר יחד עם למפארד בקישור, מה כבר יכול לקרות. והנה היום הוא קיבל במחצית השניה את ההזדמנות לעשות את זה, ואתם יודעים מה? עם טיפה יותר זמן לחשוב הוא היה יותר מדוייק. נכון שסוואנזי נמשכו לאחור ורק רצו לגמור כבר את המשחק, אבל כן התרשמתי שכשהוא ״בא לקחת את הכדור״ הוא יכול להיות יותר מעורב.

ופאטו. ופלקאו. נו, שוין.

האם הפוסט של דורון קרמר מסביר למה לא משחקים ערבים בבית"ר?
שבת בבוקר יום יפה

13 Comments

איאן ראש 10 באפריל 2016

לא יודע אם קונטה ילך על הצעירים המדוברים הרי בכל זאת מדובר על המועדון של רומן (=לא תצליח בחודשים הראשונים אז תוחלף ע"י הידניק).

גור אילני 10 באפריל 2016

הוא לא ממש יילך עליהם לדעתי אבל ייתן לחלק מהם תפקידים ברוטציה. מיאזגה כנראה יושאל, טראורה אולי ינסה לשחק חלוץ שני, באבא יהיה מגן \ ווינגבק אולי הרכב ראשון. ינסו להחזיר את כריסטיאנסן. ולופטוס צ'יק ינסה לעשות הסטוריה ולהיות הקשר המרכזי \ מס' 10 ה-homemade הראשון בעשרים שנה. מצד שני אם קונטה לא יאמין בו, כל התקוות יילכו לפח.

משה 10 באפריל 2016

אוסקר לא היה אף פעם שחקן בקליבר הזה ולא יהיה לעולם. אני לא מבין למה צ'לסי מחזיקה את הפלופ הזה כבר כמה שנים.

צ'לסקי 10 באפריל 2016

מסכים עם כל מילה,כבק שנים שמאמנים מתחלפים ופלופ הזה משום מה שומר על עצמו בהרכב,בקבוצת הנוער שלנו שהיא הכי מוכשרת במדינה יש 3 שחקנים יותר טויבים ממנו,שלא לדבר על לופטוס צייק,אבל העובדה שאוסקר ברזילאי עוזרת לו.

ayalon 10 באפריל 2016

הייתה איזו שמועה בינואר שקבוצה סינית הציעה על אוסקר 97 מיליון יורו וצ'לסי סירבה. לא יודע כמה זה נכון, אבל אם כן…

אמיתי 10 באפריל 2016

מצטרף למחמאות לאוסקר. הפריימרליג שונה משאר הליגות קודם כל בפיזיות שלה. מי שלא שם לא קיים. ביונייטד יש לנו כמה כאלה

צ׳לסקי 10 באפריל 2016

ולחשוב שהוא לובש את החולצה מספר 8 מעדיף את לאמפרד בגיל 36 מאשר את אוסקר

איתן 10 באפריל 2016

כשאתה אומר את זה אני לא מופתע ,בטח אתה מעדיף גם את דניס ווייז הצולע על פניו…הנה לופטוס צ'יק קיבל צ'אנסים בהרכב ולא תרם כלל…בקיצור כמעט כל שחקן אנגלי הוא אוברייטד,כך גם וולבק וולקוט ששיחקו אתמול בארסנל

גור אילני 10 באפריל 2016

לופטוס צ'יק היה בין היחידים ששיחקו אתמול, לצורך העניין גם אוסקר ניסה אבל נאבד תחת הלחץ של סוואנזי. בפרמייר ליג שחקנים שלא עומדים בלחץ על הכדור לא שורדים בדרך כלל. לכן אוסקר יוכל לפרוח באיטליה.

צ׳לסקי 10 באפריל 2016

איתן יחתיכת חמור,אוסקר אתמול שיחק 90 דקות ולא תרם חצי דבר,מה שיש לרובן ברגליים לא יהיה לאוסקר בעוד 4 גלגולי חיים,הרי כולם יודעים שאם אוסקר היה אנגלי הוא לא היה רואה דשא

Kirma der faux 10 באפריל 2016

למה קורטואה לא שיחק?

גור אילני 10 באפריל 2016

בעקרון תיבו גרוע כבר הרבה זמן – ובגוביץ׳ לא קיבל בכלל הזדמנויות מאז סקאנתורפ בגביע והידינק רצה לתת לו לשחק

Kirma der faux 10 באפריל 2016

תהיתי עם זה עונש על הליחשושים על עזיבה מכיוון קורטואה או חלק מבחינת הסגל, מה שנקרא גארבג' טיים.
נראה שהבדיחה שלכם מתחילת העונה שעוד לא נגמר הפרה-סיזן חוזרת בהפוכה.

Comments closed