בולט 2.0 – פוסט המחשבות השבועי

והפעם: איזו תחרות משאירה יותר זכרונות משמעותיים - המונדיאל או היורו? וגם קצת על עלייתן ונפילתן של האפליקציות - איך הן הגיעו לחיינו, מה גרם לכולם לחשוב על רעיונות לאפליקציות, ולמה ה-app economy בסכנה?

diego-claudio
מראדונה וקאניג׳ה

פוסט המחשבות הראשון הוביל להרבה תגובות, חלק מהן offline, דיון מאד מעניין בנושא הימורים, חברות הימורים, האם זה אתי, ועוד. כל זה נתן הרבה חשק להמשך.

מצד שני, זה גם גרם לסוג של בלוק קריאייטיבי, בתוספת לעוד כמה עניינים אישיים, ולא הצלחתי לעשות הרבה חוץ מלהשיק אפליקציה אחת (זה נשמע המון, אבל בפועל כבר סיימתי את העבודה עליה בשבוע שעבר), לצפות בפרק משחקי הכס, לכתוב כמה שורות ברומאן שאני עובד עליו (שאולי אם אתקדם בקצב הזה אצטרך לקצר אותו לנובלה), וזהו בערך.

אבל – הבוקר לקחתי את בתי לבית הספר, שנינו היינו עייפים ומרוטים, יש משהו בשינה בקיץ שגורם לה להיות טרופה ולא עמוקה, אבל באותה מידה להתעוררות להיות חלקית בלבד. פגשתי את אחד האבות, והוא הזכיר לי שביום שישי מתחיל היורו! יאיי!

אז לרגל היורו אני מקדים את הפוסט השבועי ליום שלישי (ככה נוכל להרגיש כולנו יחד שזה מתקרב).

1. יורו או מונדיאל?

היורו מתאפיין בכך שבדרך-כלל פחות מייחלים אליו. לעומת המונדיאל זו לא כזו תקופה אינטנסיבית של משחקים, אנשים לא קונים 3 טלוויזיות חדשות רק בשביל היורו. האמת, ליורו האחרון ממש לא היה לי אפילו כח אחרי הזכיה של צ׳לסי בצ׳מפיונס, וגם מה לעשות, גם הנבחרות פחות נוצצות. בלי דרום אמריקה ובלי אפריקה אנחנו נשארים עם גרמניה (לא אוהב, כדורגל טוב) איטליה (אוהב יחסית אבל הכדורגל די משמים), אנגליה (כדורגל איום, עיקר העניין הוא מחוץ למשחק בלחץ התקשורתי על המאמן לשחק עם למפארד וג׳רארד, לספסל את רוני, לשחק עם וארדי וקיין, לשחק התקפי, לשחק מלוכלך, ועוד), ספרד (נחמד, לא מצליח להתרגש מהם אבל מסתפק בזכיה שלהם על פני גרמניה), הולנד (לא אוהב מאז שברגקמפ פרש בערך, ולא עלתה הפעם) צרפת (אהבתי יותר בשנות ה-80 וגם עם זידאן, אבל מתאוששת מאז דור האפסים) ופורטוגל (די זבל האמת, אהבתי את דור הזהב הרבה יותר). בנוסף חסרה לי אוסטרליה.

אבל מה שכן יש, זה תכל׳ס כדורגל יותר טוב מבמונדיאל.

בואו נזכר בכמה מהדברים הגדולים של היורואים (ואני מתכוון רק לטופ ומאז שאני עוקב, לצורך העניין 30 שנה):

– 1988 חוליט ו-ואן באסטן ביורו בלתי נשכח

– 1992 דנמרק זוכה בטורניר במפתיע עם הנריק לארסן ושות׳

– 2004 יוון ביורו משמים אבל מי יכול לשכוח אותו?

היו עוד כמה דברים: 2008 עם הזכיה הראשונה של ספרד, 2012 עם הזכיה הנוספת והדומיננטית של לה-רוחב והגמר החד צדדי, צ׳כיה עם מילאן בארוש וההקפצה של פובורסקי.

ומה היה לנו במונדיאלים?

– 1986 הגול המדהים והיד של מראדונה, גמר אדיר

– 2014 ה-7:1 שהשאיר את חובבי הכדורגל בעולם בסוג של הלם / טראומה

בטח יש עוד דברים גדולים, ב-1998 זיזו וההתפרקות של ברזיל בגמר, ואני יכול להוסיף למונדיאלים הזכורים גם את 1990 האיום (אבל גם המרגש עם הצמד מראדונה – קאניג׳ה ועם קמרון ורוז׳ה מילה), המונדיאל הזה השפיע בסופו של דבר על ההסטוריה כי בגללו הוסיפו חוקים לשיפור המשחק כמו איסור ההחזרה לשוער ועוד. זכור גם המונדיאל ביפן ודרום קוריאה עם האסייתיות שהלהיבו למרות שקיבלו בוסט מהחלטות שיפוט שערורייתיות, עוד רגעים – הגול של רונאלדיניו מההגבהה לשער של דייויד סימן, האדום של זיזו, האדום של בקהאם.

ככה שמבחינת רגעים משמעותיים יש אולי יתרון קל מאד למונדיאלים, אבל מבחינת טורניר שלם זכור היורו מוביל 2:3. לפחות אצלי.

מה אתכם? אתם totally hyped up? או שמחכים כבר לעונה והליגות העלובות שלנו?

 

2. אפליקציות

מכיוון שעסקנו קצת בנושא ושאלו אותי גם כל מיני דברים ״בפרטי״ בעקבות הפוסט ובכלל, אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולדבר על אפליקציות.

אולי שמתם לב, בזמן האחרון יש ירידה מסויימת בכמות החשיפה התקשורתית שמקבלות אפליקציות. בהמשך לנושא הקודם – בואו נזכר בכמה אפליקציות שתפסו כותרות בשנה האחרונה:

– blindspot האפליקציה של האח של בר רפאלי שקיבלה פרסום שלילי על כך שהיא פוגעת בבני נוער ומעודדת bullying.

– snapchat התפרסמה על כך שהיא מסמלת את דור הנוער העכשווי, על כך שהיא מסובכת לשימוש ושלא ברור למה היא טובה בעצם

– קצת טינדר למרות שההייפ דועך

זהו. שכחתי משהו?

אז מה המשמעות של הדעיה הזאת בעניין הציבור:

שהמובייל התבגר באופן שונה קצת למה שציפו בתחילת הדרך של הסמארטפונים. בתחילה קיבלנו התפוצצות בענף האפליקציות. הפריחה המוקדמת נדחפה ע״י אפל, יחסי ציבור, על-ידי סיפורים על מפתחים שהתעשרו מאפליקציות של פלוצים, וההנאה שאנשים חשו כשהם השתמשו במסך המגע וראו שהוא אשכרה עובד.

(בשולי הדברים היו עוד כמה סיבות שדחפו אותנו כמשתמשים לאפליקציות: למעשה רבים מאיתנו השתמשו באפליקציות web עוד קודם, שפעלו בתוך הדפדפן. סטיב ג׳ובס החליט שהוא לא יתמוך בתוסף פלאש, שעל בסיסו רצו 90% מהאפליקציות שדרשו אנימציה, סאונד ועדכון של הגרפיקה בזמן אמת. בפועל ההתנקשות בפלאש גרמה לכך שבמשך זמן מה היה יותר כדאי לפתח אפליקציה ייעודית לאייפון (בקוד נייטיב) מאשר אי-אלו מהאלטרנטיבות: html5, פלאש, ועוד.)

עם הזמן קרו כמה דברים: הפופולריות של אנדרואיד, מערכת ההפעלה של גוגל, עלתה, וכך המפתחים נאלצו לכתוב קוד כפול: פעם לאייפון ופעם לאנדרואיד. ה-html5 השתפר מאד, ונהיה הרבה יותר אפשרי ליצור באמצעותו משחקים ואפליקציות. ונוצרו והשתכללו מספר כלים שהם cross-platform, כלומר יכולים ליצור תוכן בקוד אחד ולהציג אותו במספר פלטפורמות.

התפתחות נוספת היא ההתעייפות מהורדת אפליקציות ותפעול המכשיר. היום כשפלוני קונה מכשיר חדש, הוא מיד מתקין כמה אפליקציות חשובות, והשאר יחכו, אם בכלל. אין יותר התלהבות או התרגשות מהורדת אפליקציה חדשה.

גם אם אתם כן מורידים אפליקציות, כבר יש לכם מעט מאד אשליות: האפליקציות למובייל פחות או יותר התקבעו בתור קפסולות של פונקציונליות מוגבלת. כל אפליקציה יודעת לעשות דבר אחד טוב. אם היא עושה יותר מדבר אחד טוב – היא כבר מבלבלת (ע״ע snapchat), ואם היא לא עושה את הדבר האחד טוב – היא תימחק תוך זמן קצר מאד, או תישכח על המכשיר. לכן, משחקים מאד מורכבים במובייל נשארו עדיין דבר נישתי, ורוב המשתמשים מעדיפים להישאר בפורמטים מוכרים ובמשחקיות מוגבלת.

דפוס השימוש המקובל היום באפליקציות חזקות הוא ״first and last״ – כלומר האפליקציות הכי חזקות הן כאלה שמשתמשים בהן דבר ראשון בבוקר וממש לפני שאתם מכבים את האור ונרדמים עם הראש על המכשיר ונותנים לו לטגן לכם את הלחי כל הלילה. אם יש לכם אפליקציה שיכולה להשתלב בדפוס כזה, אתם בכיוון הנכון.

האופציה השניה היא אפליקציה שיש לה שימוש מאד ספציפי מבחינת הצורך שלכם בה. לדוגמה: אפליקצייה שמראה את מפת כוכבי השמיים. אם יש לכם אותה על המכשיר, יכול להיות שתזכרו להשתמש בה כשתהיו בטיול תחת כיפת השמיים. אם עשיתם את זה לפני 5 שנים יכול להיות שהרשמתם את הקבוצה שטיילתם בה, היום כנראה שקצת פחות. ולכן – כדאי שיהיה לדבר ערך מעבר לאפקט הרושם. וגם אז, צפו להורדות בעיקר סביב זמן השימוש הייעודי (לדוגמה במקרה הזה חול המועד פסח כשכולם נוסעים לטייל).

מהבחינה הכלכלית – פיתוח אפליקציות הוא אולי הדבר הכי פחות משתלם לעשות עם הזמן שלכם. במיוחד אם אתם היזמים. ההכנסה מאפליקציה יכולה להיתקע על דולרים בודדים לחודש. ההיצע העצום (מיליוני אפליקציות) יוצר הצפה של יישומים שלרובם אין ערך מוסף או ערך בכלל, אבל הם יוצרים רעש שבתוכו קשה למצוא את מה שאנחנו מחפשים. המשמעות היא שאם אתם משיקים אפליקציה, יכול בהחלט להיות שלא יהיו לה בכלל הורדות. גורנישט. אפס. כדי שיהיו לה הורדות אתם צריכים לפרסם אותה בכל דרך אפשרית, אבל גם אז, יכול להיות שתצליחו למשוך מספר קטן של משתמשים, שמתוכם חלק קטן עוד יותר יהיה מוכן לשלם, וגם אם ישלם – זה יהיה סכום זעום, לדוגמה דולר אחד.

כך נוצר לו עולם המשפכים האכזרי: נניח שיצרתם אפליקציה לילדים. מתוך כל אנשי העולם יש משפך שמתוכו יוצאים אלה שיש להם את המכשיר שנתמך ע״י האפליקציה שיצרתם, מתוכם יש עוד משפך שמסנן את כל מי שאין לו ילדים, אחר-כך ישנו מסנן של שפה, ואז עוד משפך של מי שמוכן לחפש בכלל אפליקציות ע״י שימוש במנגנון חיפוש. כאן נוצר משפך קשה במיוחד: גם אם המשתמש הייעודי שלכם מחפש את מילת החיפוש הנכונה (לדוגמה, ״שירי ערש לילדים״) סביר להניח שיהיו לו מאות תוצאות, אם לא אלפים. אם אתם לא ממוקמים בראש התוצאות האלה, הרי שהמשתמש יוריד אפליקציה אחרת, לדוגמה ״Disney's Frozen Lullaby Songs״, שיש לה אייקון של אנה ואלזה שרות.

אבל גם אם המשתמש המדובר הגיע בסופו של דבר אליכם, סביר בהחלט שהוא לא יוריד את האפליקציה אלא רק יעבור בקצרה על-פני צילומי המסך או הביקורות וימשיך הלאה. אבל בואו נהיה אופטימיים ונגיד שהוא כן הוריד – עכשיו יש סיכוי די גדול שהוא ינסה את האפליקציה למספר שניות, ומיד יסגור וימחק אותה. וגם אם לא, סיכוי נמוך שירכוש בה את ההרחבה: ״שירי לילה טוב עם חיות״ שעבדתם קשה כל-כך להקליט בסטודיו בדרום מנהטן פלורנטין.

אז בעולם הזה, כל רכישה היא בעצם סוג של נס. אני זוכר איך האפליקציה הראשונה שלי עמדה על 0-2 רכישות כל יום, עד שיום אחד פתחתי את אתר הדיווח וראיתי שהיו 8 רכישות! ואוו, זה היה שוק אדיר. עד מהרה התברר שההורדות היו מהולנד, וכל זה בגלל שהמשחק קיבל במקרה ביקורת באתר אפליקציות הולנדי. אחר-כך היתה תפנית עוד יותר מוזרה, כשכתבתי פוסט שכותרתו ״מכתב פתוח לאחיי ההולנדים״, הפוסט הזה הוביל משום מה לכך שהוא סוקר במספר אתרי חדשות הולנדיים והגיעו מהולנד עוד הורדות.

אז למה אנשים נורמליים יחסית ולעיתים אף מוכשרים בוחרים בכל זאת בתפנית הקריירה הבלתי-הגיונית הזאת? על זה אני אפרט בשבוע הבא.

ובינתיים אם בא לכם לפרט באילו אפליקציות אתם משתמשים מעבר למייל, פייסבוק ו-ווטסאפ, ואם יש לכם אפליקציות שקשורות לספורט בכלל טוב – פרטו ושתפו.

 

 

 

 

 

לפעמים אין תמונה גדולה
אש, קרח ומה שבינהם - יומן משחקי הכס (פרק 7)

136 Comments

ניינר / ווריור 7 ביוני 2016

מספר אפליקציות עשו את עניין הטיולים בעולם להרבה יותר פשוטים , יעילים ונוחים. אני מסתובב כבר חודשיים בחו'ל והחיים עם בוקינג, טריפ אדוויזר וגוגל מפס הרבה יותר נוחים מהטיולים של טרום עידן הסמרטפונים

גור אילני 7 ביוני 2016

נכון, אבל שים לב שהאפליקציות שציינת עובדות מצויין גם במחשב והתקיימו לפני עידן המובייל. waze לדוגמה לא יכלה להתקיים טרם עידן הסמארטפונים.

אריק 7 ביוני 2016

מוביט, פנגו, רכבת. וויז. רק דברים בעלי ערך פרקטי.

גילעד 8 ביוני 2016

דברים עם ערך כל כך פרקטי שמשתמשים בהן אפילו שהן גרועות. ניצחון מוחלט

ניינר / ווריור 7 ביוני 2016

שלא לדבר על הנוחות והזמינות של שמירת הקשר עם הארץ הודות לואטסאפ. פעם הייתי קובע עם המשפחה במכתבים מועד להתקשרות בדואר המרכזי בקטמנדו. היום העסק הרבה יותר פשוט. בחור הכי נידח במרכז אמריקה יש ויי פיי

אורי 7 ביוני 2016

הנריק לארסן שוודי.
מעבר לזה החלק על האפליצקיות מעניין , מצפה להמשך

אורי 7 ביוני 2016

טעות שלי, הנריק לארסון שוודי, הנריק לארסן הוא הקשר הדני הבילאומי האגדי של דנמרק ביורו 92.

גור אילני 7 ביוני 2016

עכשיו כבר גם אני לא בטוח, כידוע אני רחוק מלהיות אנציקלופדיה לספורט

dk 7 ביוני 2016

פיספסת גם זכיה ביורו של ספרד ב64 (2008 לא הייתה הזכיה הראשונה) אבל זו כבר התקטננות :)

אמיתי 7 ביוני 2016

למרות שאיכות הכדורגל ביורו טובה יותר מונדיאל אול דה ווי

איציק 7 ביוני 2016

אני בטוח שרומן יסכים לתרום כמה שורות לנובלה ;)
פוסט יפה שמסכנתו, אל תצפה לשום דבר, אם יבוא אז יופי.

גור אילני 7 ביוני 2016

נכון, איציק, הבעיה שהגישה שאתה מציין פה מתאימה ל-hobby developers, ולא לאנשים שהתחילו עסק סביב אפליקציות, וצריכים להתפרנס מזה אישית, ומבחינה מקצועית להביא הורדות, יוזרים, גדילה, הכנסות וכו.

MOBY 7 ביוני 2016

מעניין מאוד, תודה,
אפליקציות : קאם סקנר וקאם קארד וכמובן פנס וויז.
ומשחקים של הילדים שלי שבעיקר רצים ונלחמים בהם.
אבל אין לי פייס או טוויטר או כל בצ'אטים הללו.

גור אילני 7 ביוני 2016

רמת האושר של הבנאדם נעה ביחס הפוך למספר קבוצות הווטסאפ שהוא מתשייך אליהן…

איציק 7 ביוני 2016

לחלוטין!!!

Oded 7 ביוני 2016

התיאוריה שלי אומרת יחס הפוך למספר הקבוצות עם יותר מ5 משתתפים ויחס ישר למספר הקבוצות עם 5 או פחות משתתפים…

גור אילני 7 ביוני 2016

שיפור מעניין לאלגוריתם

אמוץ כהן-פז 7 ביוני 2016

עכשיו אני מבין מהיכן בא אושרי!

איציק 7 ביוני 2016

אתה בטוח שמצאת את אושרך, ולא את אושרו של מישהו אחר?
יש פה מגיב בדה-באזר, אידוקולוס ליפשיץ (חבל שהוא איננו), שיכול להסביר לך שזה לא שלך.

אמוץ כהן-פז 7 ביוני 2016

תשמע איציק, מכיוון שכל קבוצות הוואטסאפ שאין לי ואינני משתייך אליהן (אבל יש לי בהן מניה) נמצאות על האייפון 5s סדוק המסך שלי שלו קוראת אשתי, בפנותה אלי, Ton chéri (יקירך), אז כאשר אני מחליק באצבעי על חימוקי מסכו, אני בהחלט מרגיש בעלות על אושרי… בעיקר שזה גם עולה לי למעלה מ100 יורו לחודש.

ר.בקצה 8 ביוני 2016

הי אמוץ,
100 יורו לחבילה או למכשיר ?

איציק 8 ביוני 2016

כל חודש מכשיר חדש.

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

לחבילה… כולל טלפון ואינטרנט בבית.
בשביל התענוג להחזיק מוצר של אפל ביד (אני תינוק שבוי מאז שהמק פלוס הפציע) צריך להיפרד מהרבה יותר…

ר.בקצה 8 ביוני 2016

מעט יקר, לא?
בארץ מספרים לנו שבאירופה קונים מילקי ב- 10 אגורות ודלק ב- 20…

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

אינני יודע אם זה יקר או לא, הטלפון שלי הוא ׳מקצועי׳ עם הרבה זמן גלישה.
אני חי בצרפת, לא בברלין. על ה׳מילקי׳ של Lidl אני מעדיף לוותר.
את הקניות שלי אני עושה ב Carrefour ובשוק (חקלאים מקומיים).
אירופה זו לא מיקשה אחת (וגם צרפת עצמה לא) ובהשוואות צריך תמיד להיזהר ולהשוות עלויות כוללות ביחס לרמת הכנסה ולא להיתפס למוצר אחד או שניים.

איציק 8 ביוני 2016

הסלולר והאינטרנט בצרפת באמת יקר, אפילו של חברת וירג'ין.
Carrefour הם אחלה, יש הרבה חנויות בכל פינה, רק שאף אחד לא יודע מילה באנגלית, לא מדבר כבר על עיברית… באסב.
השוק מאד טוב, המוצרים טריים והמחירים מאד סבירים, הרבה יותר זול מהארץ (לפחות באויניון זה ככה).
ואם כבר אתה רוצה לקנות מצרכים ממש בזול, סע לפורטוגל.

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

פורטוגל זה לפנסיה, אלך לגור ליד קאנטונה…

-גיסנו- 8 ביוני 2016

מבט חטוף באתר של אורנג' צרפת מראה חבילות של אינטרנט 200 מגה, טלוויזיה בסיסית בכבלים וטלפון קווי עם שיחות חינם לנייחים ב 110 מדינות (כולל ישראל אגב, ככה אשתי מדברת עם המשפחה שלה רוב הזמן) בפחות מ 50 יורו לחודש. אמנם בלי חבילת נייד אבל נראה לי ששווה לך לעשות סקר שוק…

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

תודה גיסנו.
עשינו, אנחנו אצל אורנג׳, קצת יותר יקר אבל יותר אמין.
וירג׳ין וFree, שלמעשה היא שמובילה את השוק הצרפתי בחדשנות ובמחירים, שוכרות זמן אוויר אצל אוראנג׳ וכשמשהו משתבש אתה יכול לחפש את ידידיך.
בחשבון שלי כלולים הטלפון הביתי (שיחות ׳חינם׳ לארץ) והנייד שלי.

-גיסנו- 8 ביוני 2016

אני כבר לא הכי בקיא, גרתי בצרפת ב 2010 אבל מאז אני בארץ (עד המעבר הבא…). בזמנו הייתה לנו חבילה של SFR ב 30 יורו (טלויזיה+טלפון+אינטרנט) ושוק הניידים היה שונה לחלוטין אז אין טעם להשוות.

איפה אתה גר בצרפת אם מותר לשאול?

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

דיז׳ון

גור אילני 8 ביוני 2016

ואוו נשמע כיף לגור בדיז׳ון. ושום מילה על חרדל כמובן.

Amir A 8 ביוני 2016

ורק בארה"ב השוק הסלולארי שוחט אותך. ארבעה איפונים עם שיחות ללא הגבלה (בארה"ב), טקסט ללא הגבלה ו-12 ג'יגה של דאטה = $250 בחודש בוורייזן.

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

גור,
כדורסל – ליגה ראשונה (נהריה התארחה פעם)
כדורגל – יו-יו ליגה 1-2 (רודי גרסיה בנה את הבסיס לפני עשור)
ה׳קוט דה נויי׳ וה׳קוט דה בון׳ – היינות הטובים בעולם (Romanée-conti)
אוניברסיטה-תיאטרון-אופרה-מוזיקה (לא שאני ממש צורך)
מזג אוויר לא משהו (גשום מדי)
מזרח/מערב או צפון/דרום – 20 דקות
סקי – שעתיים
באזל (איזי-ג׳ט לתל אביב או למנצסטר) – שעתיים וחצי
פריז – שלוש שעות
ים… יומיים
העלמה זפקוביץ (המוכרת היום כגברת כהן-פז)
לא רע

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

ושום מילה על חרדל…

-גיסנו- 8 ביוני 2016

אמיר – החשבון אמנם גבוה, אבל זה לא מתקזז עם זה שהמחיר על המכשיר נמוך משמעותית כשאתה קונה אותו עם תכנית דרך הספק?

אמוץ – את דיז'ון אני פחות מכיר, אשתי במקור מ bretagne (לא מוצא דרך נורמלית לכתוב את זה בעברית) ושם גם גרנו בזמנו, בראן

Amir A 8 ביוני 2016

גיסנו, לא חשבתי על זה ככה. האמת היא שקיבלתי מכשירי אייפון 5S בחינם תמורת זה שחתמתי חוזה על שנתיים…

אמוץ כהן-פז 8 ביוני 2016

עיר יפה Rennes, תחרות גדולה עם נאנט על ההשפעה האזורית. אלא מה, שתי הערים האלו מוחרבות בחודשים האחרונים על ידי כמה עשרות פשיסטים מהשמאל והממשלה עומדת, חסרת מעש, ממול.

סימנטוב 8 ביוני 2016

מעולה CS camscanner

גיל 7 ביוני 2016

הבעייה עם היורו זה הפורמאט המסריח שלו. 24 קבוצות זה לא לבלוע ולא להקיא. השלב הראשון הופך לדי משעמם כי רוב הקבוצות עולות לשלב הבא. יהיו כמה משחקי מפתח אבל גם כמה משחקים שנראים שיעמון המחץ (אם כי אלבניה שוויץ הולך להיות פיצוץ). בקיצור, נתראה בשלב שמינית הגמר.

עמי ג 8 ביוני 2016

בשמינית מתחיל נוק אאוט ואז זה עוד יותר משעמם וסגור.

עקרונית אני מעדיף את היורו (בפורמט הישן) על המונדיאל. פחות משחקי פארש, ויותר קרבות ראש בראש של אריות אירופה. דרום אמריקה לא חסרה לי בכלל. אולי רק ארגנטינה. וארה"ב עם הכדורגל הבתולי וההרפתקני.

נחמד היה לדמיין יורו של 8 נבחרות בלבד. שני בתים של ארבע ואז בית גמר כשכולם משחקים מול כולם. בלי נוק אאוט ובלי פנדלים.
אפשרות אחרת – 12 קבוצות. 3 בתים של 4. 3 עולות אוטומטית מראש הבית ועוד אחת במקום השני עם המאזן הטוב ביותר ואז בית גמר.
אני גם אוהב את הרעיון של אירוח בכמה מדינות שמפזר את הטורניר על פני היבשת.
שיטת התחרות היא זו שמכתיבה את העניין. ברגע שנכנסים לנוק אאוט עם הארכות ופנדלים הקבוצות מסתגרות והעסק הופך משמים. ככה נולדות תופעות כמו יוון 2004, או קוסטה ריקה ואפילו ארגנטינה של המונדיאל האחרון. (4 משחקי נוק אאוט עם 3 הארכות ומאזן שערים 2:1)

תומר 8 ביוני 2016

אליפות של שמונה הנבחרות הטובות בעולם (איך מדרגים? כמו בטניס, אנא עארף)
כל השמונה משחקות נגד כולן, סה"כ 28 משחקים, כל נבחרת 7 משחקים, מקסימום מוסיפים פיינל פור
אם שומרים על רווח של ארבעה או חמישה ימים בין כל משחק, יש טורניר של חודש שבסיומה באמת הנבחרת הכי טובה מסיימת במקום הראשון.

עמי ג 8 ביוני 2016

לא צריך לדרג.
עושים מוקדמות. שכל המדינות ישתתפו בחגיגה.
אבל אז טורניר הגמר הוא באמת גמר ולא מסטיק.
בעיני זה ייתן הרבה יותר ערך לתואר.
מצד שני – יהיה בזה פחות כסף (פחות משחקים, פחות צופים, פחות חסויות) – אז ברור שלא יקרה לעולם

תומר 8 ביוני 2016

כשיש מוקדמות החלוקה היא גיאוגרפית ואז נכנסות האפריקאית והאוקייאנית לטורניר על חשבון האירופאית החמישית או הרביעית בלי קשר לאיכות הנבחרת

גיל 8 ביוני 2016

16 קבוצות נראה לי מספר מספיק. אבל את השלב השני צריך לעשות בשני בתים של 4 קבוצות שסוחבות תוצאות מהסיבוב הראשון ואז המנצחות עולות לגמר. ככה אין נוק אאוט בכלל עד לגמר.

עמי ג 8 ביוני 2016

8 קבוצות זה ליורו.
למונדיאל 16. או מכסימום 20. ובעיקרון אני נגד חלוקה גיאוגראפית. שהטובות ביותר יגיעו לטורניר הגמר.
אבל העיקר – להיפטר מהנוק אאוט והפנדלים.
אחת הסיבות לכך שהמונדיאלים של שנות ה-70 וה-80' זכורים לנו כל כך היא שלא היה בהם נוק אאוט.

גיל 8 ביוני 2016

זה מעט מדי לשניהם ולא ריאלי. היה אולי רלוונטי לפני 50 שנה כשהיו פחות מדינות אבל טורניר עם 8 קבוצות שנגמר אחרי שבועיים לא יעניין יותר מדי ולא יכלול אף סינדרלות. חלק מהיופי בטורנירים הללו היא ההכרות עם נבחרות ושחקנים חדשים והפתעות וגם העובדה שיש שלושה משחקים כל יום במשך כמעט שלושה שבועות. עם 8 קבוצות יהיו יותר מדי ימים מתים.

אני גם נגד חלוקה גאוגרפית וחושב שלא ממש קשה לערוך מוקדמות בין אירופה לאפריקה אבל אין סיכוי שזה יקרה.

באבא ימים 7 ביוני 2016

מונדיאל 94 זכור לי כמונדיאל די שווה.

גיל 7 ביוני 2016

הכי טוב אחרי 86.

גור אילני 7 ביוני 2016

94 היה סביר, אבל בעיקר בהשוואה ל-90 הטראומטי, וגם מבחינתי גמר שמוכרע בפנדלים זה תמיד פחות מרגש, אלא אם כן זו הקבוצה/נבחרת שלך ואז זה באמת לא משנה.

עידו 7 ביוני 2016

הנבחרת השוודית הייתה אדירה ב-1994, והוא היה מונדיאל די כיפי סה"כ, אבל זה שמראדונה הועף מוקדם בגלל האבקה האהובה שלו פגעה בהתרגשות. וכן ניצחון בפנדלים בגמר זה תמיד אנטי-קליימקס (למרות שב-94 לפחות נשארנו עם ההחמצה המטורפת/ביזארית של באג'יו)

-גיסנו- 9 ביוני 2016

תומאס ברולין ומרטין דאהלין.
ורק במשחק של מקומות 3-4 גיליתי את השחקן המגניב ההוא עם הראסטות…

גיל 7 ביוני 2016

94 היה אדיר. רק בגלל שהגמר לא היה טוב בחום של פסדינה יצא לו רושם רע. כל כך הרבה סיפורים ענקיים, ארה"ב, קולומביה, באג'ו, סטויקוביץ', ניגריה הסמים של מראדונה.

-גיסנו- 8 ביוני 2016

*סטויצ'קוב

גיל 8 ביוני 2016

אכן, היו צריכים להגיע לגמר.

כח הגברה 8 ביוני 2016

גם חאג'י בשיאו.
הגמר קילקל קצת את המונדיאל הזה (0-0 בין ברזיל לאיטליה ב- 120 דקות, כשכולנו עוד זוכרים את המשחק מ- 82'…).

dk 8 ביוני 2016

גמר שמוכרע בפנדלים זה תמיד פחות מרגש, הבעיה היא שהיום כבר אין סיכוי ממש לגמר שייגמר ב90 דקות ובמקרה הטוב יהיה שער שיגאל אותנו בסביבת הדקה 115 (ככה זה שמשחקים יותר כדי לא להפסיד ופחות בשביל לנצח)

גיל 8 ביוני 2016

לא רואה שום סיבה למה לא לשחק גמר חוזר אחרי 4 ימים באותו המקום. זו הבעייה אגב לא רק של הגמר אלא של כל הטורנירים עם נוק אאוט. השלב הראשון מלהיב ויש הרבה גולים ואז בשלב השני מעט גולים והרבה פנדלים. המארגנים חושבים שדווקא בגלל שזה נוק אאוט יש יותר עניין אבל לדעתי צריך לחזור לשיטת הליגה בסיבוב השני ואז ישר לגמר או חצי גמר.

אמוץ כהן-פז 7 ביוני 2016

צרפת-גרמניה 1982 בנגמש מעל הבקעה כשבכפר למטה פלוגה ג מנהלת קרב עם בני הדודים.

yaron 8 ביוני 2016

82 המונדיאל היה מונדיאל אדיר!

matipool 8 ביוני 2016

82' + 86' הכי טובים שראיתי וכבר עמדתי על דעתי .

כח הגברה 8 ביוני 2016

וגם יורו 84' של פלאטיני היה מצויין.

ran 8 ביוני 2016

הקדמת אותי…:)
כל משחק אחרי שלב הבית היו פנטסטים
ואפילו הגמרים, שבדר"כ משמימים, היו מעולים.

פה איתמר 7 ביוני 2016

היי גור,
נהנה מאד מהטוריי כלבו שלך בכלל והעיסוק באפליקציות בפרט. תמשיך.
לגבי יורו – מונדיאל,
אם אני מוציא את מונדיאל ברזיל שהייתי פיזית במשחקים (שתי שמיניות ורבע) ואילו את חצאי הגמר והגמר ראיתי תחת אזעקות צוק איתן טרום צו 8,
אז יורו 1996 וההתפוצצות של גאזה –> מבחינתי בראש.

AdamB 7 ביוני 2016

בנעורי עוד אהדתי את אנגליה. זוכר את סאוטגייט ניגש לבעוט את הפנדל – למרות שעברו 20 שנה מאז.
וגם חצי הגמר בין הולנד לאיטליה ב2000 הוא משחק בלתי נשכח

סימנטוב 7 ביוני 2016

כשהייתי ילד לא היו סמארטפונים, היי גם לא היה לנו טלפון בבית. בכל המשק היו שלוש (ציבורי, אחד במזכירות, והאחד במפעל של המשק) כשסבתא שלי חגגה 80 הלכנו כל המשפחה למפעל להתקשר לדרום אפריקה. כל הדרך כל אחד הגה את המשפט שיגיד לה, וכשהיגע תורי הבילד-אפ הלחיץ ותקעתי. כל המשפחה צפתה בלחץ בבן הזקונים ואיך שהוא מבזבז פעימות… היום זה נראה סיפור יותר דמיוני מהסיפור המפורסם שפעם היו טלוויזיות בשחור ולבן.
אפליקציות טרו- קולר, אנדומונדו, סודוקו, ולאחרונה keep של גוגל בה אנחנו עושים רשימה משותפת לסופר וכאלה
פוסט נהדר, תודה!

איציק 7 ביוני 2016

2048

Amir A 7 ביוני 2016

הילדים שלי לא מסוגלים לדמיין איך החיים שלי היו כשהייתי בגילם. אין מחשבים ועל אינטרנט אין מה לחשוב. הטלפון הוא טלפון חוגה שחיכית שנים עד שהגיע תורך להתקנה. טלוויזיה אם יש לך מזל, וגם אז בשחור לבן אלא אם כן היתה לך את הממצאה המדהימה של האנטי מחיקון. מישהו דרך אגב מוכן להסביר לי מה היתה הפואנטה בלמחוק את הצבעים משידור הטלוויזיה? שיא הטכנולוגיה בשבילי הגיע כשקיבלתי מהורי את המחשב הראשון בשנה הראשונה באוניברסיטה. עם מסך ירוק, מדפסת סיכות רועשת שכדי להשפיע על אופן ההדפסה היית צריך לכתוב קודים בתחילת כל שורה, מעבד תמלילים קיוטקסט וגיליון אלקטרוני קוואטרו פרו.
מהתאור שלך את עולם פיתוח האפליקציות לא ברור לי מדוע בכלל מישהו מתעסק עם זה. לי יש איפון בשביל ה- FACETIME שיאפשר קשר עם הילדים כשיעזבו לקולג'. הנוער משתמש באפליקציות יותר, אבל בעיקר בטוויטר וסנאפצאט. בשבילם זה כמו לדבר ואני לא חושב שהם אי פעם חייגו בטלפונים שלהם למישהו כדי אשכרה להשתמש במיתרי הקול.

סימנטוב 7 ביוני 2016

האנטי מחיקון הותקן כי לא רצו שהפערים בתוך החברה יגדלו. מצחיק כי התוכן כבר היה בצבע וביטלו אותו

matipool 8 ביוני 2016

בשלב יותר מאוחר , ביטלו את האנטי מחיקון לתוכניות נבחרות כמו "בית קטן בערבה" .
זוכר שחצי בניין היו באים אלינו בימי ראשון ב-17:30 כי סבא שלי קנה לנו טלוויזיה צבעונית .

איציק 8 ביוני 2016

והסיבה שהגיע הצבע לישראל… אבאניבי אובואבה…
לפי חוקי האירוויזיון (אז הוא עוד לא היה אירוביזיון) היה חובה לשדר בצבע, אז רכשו ציוד שידור חדש. אם כבר יש ציוד חדש, אז בואו נאשר גם לאזרחים לראות בצבע.
נראה לי שבאותה שנה, אם היה חובה, היו אפילו מאשרים לביטלס להופיע בארץ…

ר.בקצה 8 ביוני 2016

קיוטקסט.
גדול..

גור אילני 8 ביוני 2016

אבא של אשתי עדיין משתמש בקיוטקסט לפעמים, הוא לא ממש אהב את המעבר לוורד והיו לו שם המון מאקרו שהוא לא רצה לוותר עליהם.

D! פה ועכשיו 8 ביוני 2016

אמא שלי הייתה חוזרת אליו מחר גם, אם היה איך

רומן 9 ביוני 2016

מה זה וורד? הזבל הזה של מיקרוסופט עם הסיכה שקופצת לך והצבעים והכפתורים המעצבנים?
יש 2 מעבדי תמלילים בעולם
emacs ו vim.
כל השאר זה זבל

אריק 7 ביוני 2016

אני עניתי בהנהון ראש בטלפון בגיל שילדים יודעים לתכנת. היה טלפון “חברים“ רק במקלט והיה צריך להסביר למי מתקשרים. נדמה לי שגם לאלמנות היה טלפון.

גור אילני 7 ביוני 2016

נכון, סבתא שלי קיבלה טלפון פרטי למרות שהיתה בקיבוץ כי היתה אם שכולה.

עידו 7 ביוני 2016

לי יש פינה חמה לשני הטורנירים, אבל העדפה קלה ליורו בגלל שהיורו ב '96 עם football is coming home היה הטורניר הראשון ששאב אותי לגמרי, וההפסד המבאס של הנבחרת הצ'כית האדירה בגול הזהב המאעפן של בירהוף שבר לי את הלב לגמרי.
עוד יתרון בולט שהיה לו שהוא תמיד היה קטן יותר מבחינת כמות הנבחרות ובגלל זה היה less filler and more killer. אני ממש מפחד שהפורמט החדש יוציא ממנו את הכיף

האפליקציות שאני משתמש בהן באופן קבוע (לפחות פעם בשבוע): uber, citymapper. livescore

ק. 8 ביוני 2016

גם ב-2004 צ'כיה של נדבד הייתה הכי טובה בטורניר עד שעפה בחצי מול היוונים. ב-1996 מי ששיחק כדורגל הכי טוב ומהנה בעיני (גם האנגלים היו בסדר) זה פורטוגל של רוי קוסטה (עד ההקשתה של פובורסקי שקברה אותם). גם ב-2000 הייתה לפורטוגלים נבחרת מלהיבה, ומאז – במגמת בינוניות ואפרוריות

matipool 8 ביוני 2016

האנגלים לא היו רק "בסדר" .
הביסו 4:1 את הולנד והיו הרבה יותר טובים מגרמניה בחצי הגמר . הגרמנים השוו מכלום אחרי שליטה אנגלית וניצחו כרגיל בפנדלים .

ק. 8 ביוני 2016

צודק… "בסדר" זאת באמת אולי לא המילה המתאימה לתאר את הנבחרת הכי מרשימה ביורו 96' אחרי פורטוגל (לטעמי הסובייקטיבי) שהייתה נושא המשפט… גם אני התבאסתי מהמילימטרים שחסרו לגאזה

רומן 9 ביוני 2016

ב96 שווה גם לציין את קרואטיה המלהיבה, שמאז אני אוהד אותם בכל טורניר, למרות היותם אנטישמים גדולים מאוד.

no propaganda 7 ביוני 2016

מבחינת אפליקציות טובות אז מלבד חדשות, מפות ותקשורת, יש אפליקציה בשם forza שהיא מצויינת לעדכוני תוצאות כדורגל בזמן אמת.
יש אפליקציות לכרומקאסט, יש את ratebeer שמשפרת פלאים את חווית שתיית הבירה בחו"ל, yelp למסעדות, duolingo ללימוד שפות וגם babbel בשביל אוצר מילים בשפות(אפשר גם ללמוד אבל זה בתשלום), getTaxi.
זה על קצה המזלג, כמובן יש עוד הרבה אפליקציות טובות.

צור שפי 7 ביוני 2016

גרסא דינקותא: כשהייתי ילד הגביע העולמי (אז עוד לא קראו לו מונדיאל אצלנו) היה העניין בהא הידיעה וככה זה נשאר אצלי. את אליפות אירופה ב-1964 אני בכלל לא זוכר למרות שכבר הייתי ילד גדול (בן 7) אבל הטורניר (עוד מילה נשכחת) של 1966 חרוט אצלי עמוק בזיכרון. טלוויזיה עוד לא היתה אז ביקשתי מאבי שיקשיב לביביסי ויסביר לי מה קורה. למחרת הגמר אני זוכר שקראתי את מדורי הספורט כמו נרקומן וכמה חודשים אחר כך הגיע למסכים בבתי הקולנוע הסרט ״גול״, ראיתי אותו בקולנוע ארמון דוד (דיזנגוף פינת ארלוזורוב) שהיה מקרין בעיקר סרטי אימה איטלקיים. שם נולדה האהדה האפריורית והאומללה לנבחרת אנגליה שחוזקה אחר כך בשנים של משחק השבוע בערוץ היחיד. גם את אליפות אירופה של 68 אני לא זוכר בכלל, אבל שנתיים אחר כך שוב חזר הגביע העולמי והפעם עם ישראל בהופעה חד פעמית. אז כבר היתה טלוויזיה ישראלית וראינו את הגול ההוא של שפיגלר והבונקר נגד איטליה. כמובן שקשה מאוד לעשות השוואות אבל נדמה לי שהטורניר הזה של 1970 היה הטוב ביותר מארז שאני התחלתי לעקוב, לפחות ברזיל של 70 היתה האלופה הגדולה ביותר. עוד דבר – בגביע העולמי אז היו 16 נבחרות ובאליפות אירופה 8, מאז העסק התנפח, וזה לא בהכרח עשה לו טוב.

yaron 8 ביוני 2016

צור, איפה היית מדרג את 82?
ב-74 ראיתי את כל המחצית הראשונה ואז ירדתי לחצר לעשות את הדבר האמיתי (לשחק כדורגל) :-)
את 78 ראיתי במלואו בזכות שכן שחזר משליחות בברזיל ולא היתה לו טלוויזיה…
82 היה מבחינתי פסגת הכדורגל למרות שברון הלב (השכן הפך אותי לאוהד ברזיל).

צור שפי 8 ביוני 2016

ירון, 82 היה טורניר טוב מאוד, בוודאי בהשוואה לקודמו שנערך על כידוני הגנרלים בארגנטינה והיה טראומטי גם בגלל ההפסד השני ברציפות של הולנד בגמר. אלא שהיה את העניין הזה של המלחמה בלבנון (הייתי מילואימניק בצו 8) שהפריע לי לחוות אותו כמו שצריך אבל ראיתי את הפוליטית הניצחון ההוא של איטליה על ברזיל ששבר את לבך. מכיוון שברזיל היתה אז, עוד יותר מהיום, המועמדת הטבעית לתואר לא הייתי בעדה ושמחתי גם שאיטליה ניצחה בגמר כי גם הטראומה של 74 עוד היתה טריה יחסית.

Cholo 8 ביוני 2016

צור, אתה אחד המעטים שאני מכיר ברשת שאוהדים את אתלטי. מתי זה התחיל??

צור שפי 8 ביוני 2016

אני אוהד הפועל. בסוף שנות התשעים הלכתי למשחק ליגה כלשהו בוויסנטה קלדרון (נדמה לי שזה היה נגד אלאבס). ראיתי את הקבוצה הביתית באדום לבן, משחקת נורא ואיום וגם מפסידה בסוף אבל האוהדים היו מדהימים וכל הזמן עודדו אותה. היתה לי רתיעה אוטומטית משתי המפלצות (למרות שהן לא היו כל כך דומיננטיות כמו היום) והחיבור של כל זה הרגיש לי כמו סוג של שכפול של הפועל וככה זה התחיל. שנים מאוחר יותר גם יצא לי לחיות קצת במדריד וזה כמובן עזר.

צור שפי 7 ביוני 2016

מארז=מאז

ניינר / ווריור 7 ביוני 2016

מנחם אותי לדעת שאני לא היחיד פה שזוכר את מונדיאל 1970 האדיר בזמן אמת. ולא אשכח איך כל המדינה התאבלה על ההפסד של הולנד בגמר 1974. ואת החידוש ב1978 של לראות כדורגל בצבע! ב1982 הייתי מהבודדים ששמחו על הניצחון של איטליה על ברזיל ןכמובן שמחה גדולה בגמר מול גרמניה עם טארדלי שרץ בטירוף אחרי הגול
עם זאת הרגע הכי מאושר שלי בטורנירים גדולים היה הזכייה של הולנד ב1988 עם אהוב נפשי מרקו ואן בסטן

סימנטוב 7 ביוני 2016

כבר כתבתי פעם… הגמר ב 1974 הוא הרוזבאד שלי

דיזידין 8 ביוני 2016

והוספתי אז: גם שלי.
ואפליקציות: רק ווייז, ובעצם גם פנס כשאני חוזר בלילה הביתה וחושש שחזיר בר יחכה לי ליד הכניסה.

אלעד כץ 7 ביוני 2016

תודה גור.
המשך נא בהרהוריך ובבירבוריך.
זה מוסיף עניין לאתר.
אני חובב תשבצי הגיון אז יש לי אפליקציה שיש בה כמה מחברים טובים של תשבצים, כולל יורם הרועה.
וגם את הגיים פאס של ה NFL למקרה שאני נתקע ביום ראשון מחוץ לבית.

ניינר / ווריור 7 ביוני 2016

אנא עדכן מהי אפליקצית תשבצי ההיגיון. וכן, היו כבר כמה מקרים שאפליקציית הגיים פאס הצילה אותי

עשר 7 ביוני 2016

מה שם האפליקציה?

אלעד כץ 8 ביוני 2016

Higayon.או פשוט לכתוב תשבצי הגיון בגוגל פליי. אני חושב שזו היחידה בעברית.

D! פה ועכשיו 8 ביוני 2016

תודה

אלעד כץ 8 ביוני 2016

דרך אגב, אם מישהו מכיר אפליקציית משחקי חשיבה טובה אשמח להמלצות.

dk 8 ביוני 2016

מצטרף לבקשה :)

סהר 8 ביוני 2016

brain training – אפליקציה שכוללת בתוכה מבחר משחקי חשיבה

cookie-monster 8 ביוני 2016

פעם אחרונה ששאלתי משהו כזה אמרו לי 100 floors
מוזר למדי אבל משחק מחשבה יכול גם להיות ענין סוביקטיבי

-גיסנו- 8 ביוני 2016

יש המון אפליקציות escape, אותו עקרון של חדרי הבריחה שכולם אני מניח מכירים
נחמד מדי פעם :)

אלעד כץ 8 ביוני 2016

תודה

אדם 7 ביוני 2016

טור מעניין.
יש עוד כמה סטטיסטיקות מאוד מעניינות, למשל, ש-90% מהסטארטאפים שקמים בנושא אפליקציות לא שורדים את השנה הראשונה. בכלל, זה תמיד מאוד מפתיע לגלות שיש אנשים פרטיים שחושבים שהרעיון שלהם כל כך טוב וייחודי ומוכנים להשקיע בו המון כסף ואתה, בתור מפתח, מודע לזה שהרעיון שלהם כל כך סתמי או מופרך שחבל להם על הזמן.
בכלל בנושא האפליקציות אין לדעת באמת מה יתפוס ומה לא. לפני כשנתיים כתבנו אפליקציה ללקוח. האפליקציה לא התרוממה ובסופו של דבר נשכחה בתהום הנשייה. החודש גוגל השיקו אפליקציה חדשה, spaces, שזהה לחלוטין לאותה האפליקציה שכתבנו לפני שנתיים, ועד עכשיו אני לא מצליח להבין מה גוגל חושבים שיש בה.

עוד דבר שמדהים בשוק הזה הוא כמות השרלטנים שמסתובבת עכשיו בשוק. מלא פרילנסרים שפשוט לא יודעים לתכנת או בקושי יודעים, משיגים פרויקטים גדולים מאוד וגורמים להם לקרוס. זה מדהים.

ודבר אחרון, עם כל הפתרונות של cross ו-html5 הם ממש לא מתקרבים לאפליקציות native. בשנייה הראשונה כבר ברור לך איזו אפליקציה היא cross ואיזו native.

תומר 7 ביוני 2016

חוויית הילדות של האינטלפון היא בטח אחת המשמעותיות ביותר של מי שגדלו בקיבוצים.
לנו היה טלפון אחד בחדר אוכל עם מין מנעול כזה על החוגה (מי שידע איך, היה מתקשר על ידי לחיצות מהירות על הכפתורים בתושבת של השפופרת). עד היום אני זוכר את המספר: 067-39365. כדי להתקשר היה צריך להשתמש בטלפון הציבורי, אסימונים מקבלים חינם במזכירות. אח"כ נוסף עוד אחד במפעל.

תומר 7 ביוני 2016

בתור חייל , כשהיית יוצא, היית צריך לתאם עם מישהו שיאסוף אותך מהמקום הכי קרוב שאפשר להגיע אליו עם אוטובוס, לרוב צומת מירון. צריך לטלפן מטלפון ציבורי בשעות שיש אנשים בחדר אוכל, לקוות שמישהו יענה ולקוות שלא ישכח להודיע להורים.
עד שהיית מגיע לצומת לא הייתה לך דרך לדעת אם יבואו לאסוף אותך או לא.

סימנטוב 7 ביוני 2016

משקף את הימים ההם.כ ל כך הרבה פעמים רצתי להודיע למשפחה זו או אחרת ש"בעוד חמש דקות יתקשרו אליכם בציבורי"

ר.בקצה 8 ביוני 2016

לא עונים לטלפון בחדר אוכל.
בצד השני ממתין סדרן העבודה..

עמית 8 ביוני 2016

ברור, הטלפון היה מצלצל שעות בחדר אוכל ,כולם היו עוברים לידו ומעמידים פני חירשים..

אמיתי 8 ביוני 2016

אני הייתי מאלה שלא עונים..

אחד 8 ביוני 2016

זה תלוי בתקופה. כשברזיל שלטו בעולם הכדורגל ביד רמה, היורו באמת הרגיש כמו תחרות על המקום השני.
אבל כששלושת אלופות העולם האחרונות הן מאירופה, והדרום אמריקניות נראות על הפנים, טורניר היורו מקבל הרבה יותר משמעות.

אנדר 9 ביוני 2016

בדיוק מה שלא הצלחתי לנסח לעצמי במילים

קלבדוס 8 ביוני 2016

מונדיאל – יש בכלל ויכוח?
1970, הנבחרת הטובה בעולם בהופעה היסטורית. וגם ברזיל והגול המושלם. והעצירה של גורדון בנקס. וה-2:3 הסופר-דרמטי ברבע של גרמניה על אנגליה כנקמה על 66', ומייד אחריו משחק המאה – ה-3:4 של איטליה בחצי על גרמניה בהארכה. טורניר אחד עם יותר היילייטיס מכל היורו אי פעם.
1974, אני יכול לדקלם את ההרכב כולו מתוך שינה. וה-0:4 על ארגנטינה. והגמר, הטראומה הספורטיבית המכוננת.
1978, ראמון קירוגה, הקונפטי, רובי רנסנברינק והקורה. מררריו קמפס.
1982, והנבחרת היפה בעולם (אחרי הולנד 74) שלא זכתה בגביע. פאולו רוסי, לא נסלח ולא נשכח.
1986, אגדת מראדונה.

כל היתר היסטוריה קרובה ומוכרת יותר, וגם שם, אין תחרות למונדיאל. החריג הבולט הוא יורו 88', ויותר מהשער של ואן באסטן בגמר, זה השער שלו מול גרמניה בחצי (בפועל) על גרמניה המארחת – נקמה, יהודים, נקמה.

אבל עכשיו, בפורמט ה-24 – היתרון היחיד של היורו, קרבות במשקל כבד מהרגע הראשון, נמחק.
ואמוס ארגנטינה 2018! הצ'אנס האחרון של מסי.

גור אילני 8 ביוני 2016

לצערי לא זכיתי לראות את המונדיאלים המדוברים, הזכרון שלי מטורנירים הוא מ-1986 (כשפאולו רוסי הוא זכרון קלוש מוקדם יותר, מלבד השם לא הבנתי הרבה)

רומן 8 ביוני 2016

מה אגדה?
להבקיע גול עם היד ולרוץ לחגוג?
ארגנטינופת

אנדר 9 ביוני 2016

אבל למה גם כשיש לך טיעון טוב הוא צריך להיכתב בדרך הגזענית המגוחכת והמזעזעת הזאת שלך? ועוד ממוצא שסבל וסובל פה לא מעט מגזענות. כאילו כמה אידיוטי אפשר?

D! פה ועכשיו 8 ביוני 2016

תודה גור. מבורך.

ומצטרף למה שאריק אמר בתחילת הפוסט – יש לי כמה אפליקציות על המכשיר אבל בעיקר דברים פרקטיים, שצריכים אותן כדי לעשות דברים אחרים או שעוזרות לעשות דברים אחרים.

הכי גרועות אלו האפליקציות שמדביקים לך עם המכשיר – כמה זבל שבן אדם פשוט לא יכול להפטר ממנו

גור אילני 8 ביוני 2016

בשביל זה יש גוגל נקסוס

D! פה ועכשיו 8 ביוני 2016

מה זה אומר?

גור אילני 8 ביוני 2016

נקסוס זו סדרה של גוגל (נקסוס 5x לדוגמה הוא הטלפון הפופולרי העכשווי) שהיא בלי bloatware.
כלומר אנדרואיד נקי, ללא תוספות, בלי כל מיני המצאות בגרוש של סמסונג או LG.
סמסונג לדוגמה מובילה בתחום התוכנות המיותרות על המכשיר – ממשיכתה הרוחנית של Dell מעולם המחשבים הניידים.
נקסוס גם מקבל את כל העדכונים ומערכות ההפעלה החדשות בלי צורך לחכות ליצרן שיוציא את הגרסה הספציפית למכשיר שקנית לפני שנה אבל אין לו יותר עדכונים כי היצרן עבר הלאה.

לי אין כרגע נקסוס דרך אגב.

D! פה ועכשיו 8 ביוני 2016

אה הבנתי. אני יודע מה זה נקסוס אבל לא ידעתי שהוא מגיע נקי. זו נקודה למחשבה.

אני חי על HTC ממזמן ומרוצה יותר מדי. מלבד נושא מלא אפליקציות הזבל הללו

-גיסנו- 9 ביוני 2016

יש לי אחד כזה.
מכשיר מאוד חביב ונוח אבל לפעמים מרגישים שהחומרה שלו טיפה יותר מוגבלת ביחס לטלפונים אחרים מהדור הנוכחי.
מצד שני, המחיר שלו זול משמעותית ומנקודת המבט שלי, ה value for money שלו הוא הכי מוצלח.

תומר 8 ביוני 2016

דווקא יש לי כמה אפליקציות חיוניות וחינניות (חלקן)
1) המשחקים – לא יודע אם אני מאובחן כ ADHD אבל ממש קשה לי לשבת בישיבות בלי לעשות משהו עם הידים, יש לי איזה שמונה משחקים שאני מסבסב ביניהם, חלקם משחקי מחשבה (שח, ברידג' וכו) וחלקם סתם כל מיני נגזרות כאלה של טטריס
2) השימושיים – רכבת ישראל, ממיר מידות, ווייז, צילום מסך, פנס, כל אלה
3) האחרים – מפת השמים, עמוד ענן, רשות השידור (חשוב לשמוע 88 גם כשאני נוסע לחו"ל), שלט לטלוויזיה והממיר
4) אלה שאני לא משתמש בהם – כמה עשרות שהתקנתי ברגעי חולשת הדעת

אדם 8 ביוני 2016

יש לך עוד מקרה קל, אני מכיר המון אנשים שלא מסוגלים לראות טלוויזיה בלי לשחק במשהו במכשיר הארור הזה תוך כדי.

תומר 8 ביוני 2016

גם אני ביניהם

cookie-monster 8 ביוני 2016

MoonReader+
קורא ספרים אלקטרוני שיש לו תמיכה במילונים – מקוונים או לא : ודגש על הלא.
מה זה אומר: אפשר ללחוץ על מילה בספר וקופצת בועה עם התרגום. בלי צורך באינטרנט.
תומך במלא סוגים של ספרים ויש הרבה אופציות תצוגה גלילה וכו.

לא יכולה בלעדיו. קוראת המון וזה מאפשר לי לקרוא באנגלית בקלות בלי לעצור לחפש במילון כל שניה.

Podcast Addict:
מציג ומנגן פודקאסטים. רשומה גם לשניים של כדורגל: TAW ) The Anfield Wrap ) ו Blood Red של האקו

adblock brrowser-
גירסה של פיירפוקס עם האנטי פרסומת. שימושי במיוחד לסטרימינג כי חלק מהאתרים של סטרימינג (טוב רובם) הם אכסניה לפישינג וכל מני זהלה שרוצים שיקליקו עליהם
אם למעשהו יש הצעה יותר טובה – הצג נמק ופרט. אשמח לשמוע.

אמיתי 8 ביוני 2016

הפודקאסטים שרשמת נראים לי ערובה לכאב לב ומסכנות ועידוד בכיינות ואכסניה ללוזריות. ממליץ לך להמנע מהם

cookie-monster 8 ביוני 2016

הערובה לבכיינות זה להקשיב לכל סוג של שידור בשפה העברית

אמיתי 8 ביוני 2016

נסי בארמית

cookie-monster 8 ביוני 2016

לא נשמע שיצא לך להקשיב לפודקאסט של אוהדים אמיתיים של המועדון שלך. אתה נקרא כמו אוהד הצלחות טהור.
מציעה שתלך לבחור לך הצלחה חדשה לרדוף אחריה ולהקשיב לברבורים בדבר האושר המדהים שנגרם רק מהצפיה בה

אמיתי 8 ביוני 2016

לא טהור. מעורב

ויכסלפיש 8 ביוני 2016

בעיני 1998 היה הכי טוב אחרי 1986 ו-2014 מקום שלישי מאז, כמה משחקים אתם מתכוונים לראות בשלב הבתים? 1. רק את הנבחרת האהודה. 2. עד 10 . 3. 10-15. 4. כמה שיותר

-גיסנו- 8 ביוני 2016

מה שיתאפשר תוך כדי שמירה על המשרה ועל שלום בית :)

גור אילני 8 ביוני 2016

כרגע אני מתכוון לראות את כל המשחקים מינוס 2-3 ממש מיותרים שבטח יש בלוח.

ויכסלפיש 8 ביוני 2016

ואתה מוריד כמובן 6 משחקים בסיבוב האחרון בגלל החפיפה… ושאפו על הפוסט

אחד 8 ביוני 2016

רק את גרמניה וצרפת.

Comments closed