לפרק את לסטר

את נ׳גולו קאנטה כבר חטפנו. כיאה למועדון עם מסורת מפוארת של כסף, שדדנו אותו בדרך להיות הראשונים שמצליחים לפרק לבנה אחת מתוך החומה של ראניירי.

יחד עם חזרת רוב השחקנים לאימונים (ואגב זה – היו לצ׳לסי מעט מדי נציגים ביורו האחרון), אנחנו חוזרים בבלוג הכחול לדבר בכחול, רק בלי הפונט הכחול בינתיים.

אז מה יש לנו עד עכשיו? מאמן חדש, שמצריך פוסט מיוחד רק בשבילו, שסיים טורניר מוצלח עם איטליה ונסע בהרגשה טובה למערב לונדון. חלוץ חדש, מהסוג הנוצץ עם מעט קבלות והרבה שאלות לגבי העתיד שלו, שמגיע הישר מהנבחרת הכי מאכזבת אולי בטורניר מלבד ספרד. וקשר אחורי דינאמי שהגיע רשמית ממש היום מלסטר.

אבל בואו נתעכב רגע על לסטר.

אלופת אנגליה. פאקינג אלופת אנגליה. צ׳מפיונס ליג שכבר הובטח באפריל 2016. שלד של 3 כוכבים שהפתיעו את כולם ביכולת שלהם למשוך קדימה סגל צנוע, ואז למשוך עוד קצת, ובסוף עם השיניים, עד האליפות.

למה 3? כי אלה השחקנים שכרגע נמצאים על הכוונת של המועדונים העשירים. כל השאר, כולל דרינקווטר, יצטרכו כנראה לחכות ולראות מה יקרה בהמשך ואולי יקבלו הצעות ממועדוני דרג שני.

את נ׳גולו קאנטה כבר חטפנו. כיאה למועדון עם מסורת מפוארת של כסף, שדדנו אותו בדרך להיות הראשונים שמצליחים לפרק לבנה אחת מתוך החומה של ראניירי.

עבור ריאד מחרז השמיים כרגע נראים כמו הגבול. יש שמועות על ברצלונה, וגם אם הן מופרכות, אני לא אתפלא אם יסיים במועדון נוצץ עם חוזה שמן אחרי שעבר עבור קצת יותר מה-375,000 פאונד שלסטר שילמה עליו.

ג׳יימי וארדי קצת מבוגר, ולכן יכול להיות שנראה אותו נשאר בלסטר בסופו של דבר. אם בכל זאת יירכש, זו תהיה החתמה של מישהו שרוצה תוצאות כבר מחר בבוקר. הייתי אומר מוריניו, אבל לא בטוח שהוא חושב שהוא צריך כרגע עוד חלוץ. תכל׳ס נראה כמו התאמה טובה עבור יונייטד שתשחק קצת פחות עם הכדור ברגל. כמובן שזה שוב ישים את ויין רוני בעמדה האהובה עליו של קוץ בתחת. בכל מקרה, לא בעיה שלי כרגע.

אז מה גרם לקאנטה, בן 25, ששרף כל מגרש באנגליה, שתיקל יותר וחטף יותר מכל שחקן אחר, עם אליפות מדהימה בכיס, אחרי עונה אחת בלבד בפרמייר ליג, מקום מובטח בשלב הבתים, וחוזה מוצע של 100,000 פאונד לשבוע, לעבור דווקא לצ׳לסי?

1. 150,000 פאונד לשבוע עזרו קצת להחליט

2. הזדמנות להוביל מועדון גדול שנקלע למשבר לתחייה מחודשת

3. אנטוניו קונטה

ולמה הוא היה אמור לשקול שנית:

1. חוזה משופר בלסטר

2. צ׳מפיונס ליג

3. פחות לחץ

4. הסיכון שיצטרך להילחם על מקום בהרכב

אז – מי שלא בטוח שקאנטה יהיה שחקן הרכב קבוע, כנראה לא ראה את צ׳לסי של העונה הקודמת. כרגע הוא נכנס להרכב כמעט בכל עמדה כולל השוער. היעדר צ׳מפיונס ליג יהיה יותר קשה לאוהדי צ׳לסי מאשר לקאנטה עצמו. ומבחינת אתגרים, למרות הסימפטיה ללסטר, יש לו בצ׳לסי כרגע אתגר יותר גדול.

בנוסף, ההצלחה שלו בלסטר נתנה לו מקום מכובד בסגל של צרפת, אולם הוא לא קיבל ממש את המפתחות מדשאן. אם יצליח בצ׳לסי יש סיכוי גדול יותר שבמונדיאל כבר יהיה באנקר.

אז למה אנחנו היינו חייבים להיות אלה שפירקו את הלבנה הראשונה מלסטר?

מבחינה מקצועית אמנלו וחבר מרעיו חייבים לעשות את המקסימום להשיג את השחקנים הטובים ביותר לעמדות המפתח. קשר מרכזי זו העמדה שאנחנו צריכים בה שיפור מיידי, וקונטה סימן את קאנטה בתור המטרה. בנוסף, הדירקטוריון יודע שהססנות בקיץ הזה תוביל לעוד כשלונות בהחתמות, דבר שבכל מקרה אין לנו אפשרות להשלים איתו אחרי העונה שעברה. קאנטה כנראה אותת בעזרת סוכניו שהוא מוכן לאתגר חדש, ובכך כבר רופף את הלבנה הראשונה.

כאן עולות עוד כמה שאלות, חלקן תיאורטיות:

מה היה הסיכוי שנראה את 3 הכוכבים נשארים בלסטר בעונה הבאה?

מה האחריות שהמועדונים הגדולים צריכים להפגין כלפי איכות הליגה? האם מועדונים צריכים לשמור על מדיניות של איפוק ברכש של כוכבים עולים ממועדונים קטנים כדי לשמור על התחרותיות, פיזור האיכות והקסם?

האם הפחד מלפספס הזדמנות ומנגד התחזקות היריבות, הוא למעשה אחד המניעים הדומיננטיים בשוק ההעברות?

האם הליגה צריכה להגן על המועדונים הקטנים בדרך כלשהי? לדוגמה להגביל מכירת שחקנים? לאפשר רק סעיפי שחרור גבוהים באופן חריג? האם רגולציה כזו יכולה להצליח מבלי לגרום עוד הרבה יותר נזק?

האם ראניירי בכלל מוטרד ממה שקורה עם הסגל שלו, או שאולי הוא מקבל בשמחה את האתגר באיתור השחקנים החדשים שיתאימו לפילוסופיה שלו? לסטר כבר החתימה מחליף לקאנטה למעשה, כך שלא נראה שתשב בחיבוק ידיים בכל מקרה.

 

 

זלטן בא
הנצחון החשוב על ליברפול

43 Comments

יואב 16 ביולי 2016

יונייטד ממש לא צריכה את וארדי. מצבת החלוצים שלה- יפה, מגוונת ועם עתיד.
לא יודע מה עם האחרות אבל יונייטד מחפשת מרכז קישור אחר.
וזאת רכישה יפה של צלסי.

ד"ר רזי הופמן 17 ביולי 2016

יונייטד צריכה חוליית הגנה מסיבית טובה!

אביאל 16 ביולי 2016

רכישה מצוינת על פניו למרות שאני תמיד חושב ששחקן, טוב ככל שיהיה לא נמדד בעונה אחת, אבל נקווה ליורשו של מקאללה.

למישהו יצא לראות במקרה את משחק ההכנה היום מול רפיד וינה ? ככה להפסיד במשחק הראשון 2-0 ? עם הרכב לא רע בכלל ?

גור אילני 17 ביולי 2016

ראיתי לצערי, בסטרים באיכות נמוכה. היה מעניין ומתסכל. ראפיד היו בכושר הרבה יותר טוב – הליגה שלהם מתחילה עוד שבוע.
קונטה שיחק סוג של 4-4-2 או 4-2-4, וזה יצר בהרכב הנוכחי מרחקים גדולים הרבה יותר מדי בין השחקנים. וויליאן קיבל כדורים אבל היה מבודד איתם ולא הצליח להעביר אותם לקוסטה. בנוסף 2 הקשרים המרכזיים (מיקל, מאטיץ׳) לא הספיקו כדי להכסות את השטחים וראפיד זכו בהמון כדורים במרכז השדה. הסימנים מראים ששניהם יהיו גיבוי או יימכרו (קונטה הצהיר שישתמש בקישור של 2 מרכזיים בלבד).
ה-4-2-3-1 בעונות האחרונות הביא לכך שתמיד היה סוג של פינוק מקדימה, הרבה קשרים קדמיים שנמצאים קרוב. זה לא הביא להרבה תכליתיות, אבל אפשר היה לעשות recycle לכדור ולהמשיך להניע. קונטה אולי ילמד אותנו להיגמל מזה.
הצעירים הנצחיים, אלה שנהנים בהשאלות כבר כמה עונות הרשימו יחסית – מוזס וצ׳אלובה. גם אולה איינה היה לא רע. אבל סה״כ מוקדם מלקפוץ למסקנות. ביום רביעי עוד משחק אימון.

משה 16 ביולי 2016

1. רכישה יפה מאוד של צ'לסי.
2. קונטה עשה טורניר יפה אבל במבחן התוצאה כשל, עבור איטליה רבע גמר זו תוצאה בינונית.
3. הציפיה של חלק מאוהדי יונייטד שמוריניו יבוא ויפתח את ראשפורד או מרשיאל מנוגדת לכל ההתנהלות שלו בעבר. הוא לא עובד בפיתוח שחקנים, הוא מביא תוצאות בהווה. כדי שייקח את אליפות השנה השניה הקבועה שלו יש סיכוי שהוא יביא את וארדי.
4. הליגה צריכה להגן על לסטר אבל לצערי לא עושה ולא תעשה זאת בעתיד הקרוב.

יואב 16 ביולי 2016

משה,
מרשיאל, ראשפורד וזלאטן זה מעולה. השניים הראשונים לא נמצאים תחת ההגדרה של ילדים מהנוער שמצריכים סבלנות ושילוב איטי. הם פשוט החלוצים של יונייטד. בוודאי שצריך לקדם ולהכיל אבל הזווית היא אחרת לגמרי ולכן הובא זלאטן כמבוגר אחראי, ואחד שלא יחסום את דרכם בעתיד הקרוב. יונייטד לא תרכוש עוד חלוצים, ההפך. הכסף הגדול יושקע בעמדות אחרות וטוב שכך. בוודאי בהתחשב במחירו של מרשיאל(והכישרון הגדול שבו) ובמעמדו העכשווי של ראשפורד, חילוף לגיטימי בנבחרתו.

גור אילני 17 ביולי 2016

משה, לגבי הטורניר של קונטה – מסי הגיע לגמר אבל עדיין אומרים שהיה לו ולארגנטינה טורניר מאכזב. ככה שאני חושב שהרושם שנשאר מורכב מהרבה יותר מאשר השלב שהגיעו אליו.

יואב 17 ביולי 2016

קונטה אחלה מאמן. אתם תהנו ממנו.

no propaganda 17 ביולי 2016

זה לא אותה רמה של טורניר.

ניק 17 ביולי 2016

רק שמסי הגיע עם שחקנים כמו די מאריה והגווין וקונטה הגיע עם זקאריני ופלה. יחי ההבדל.

no propaganda 17 ביולי 2016

לאמר שקונטה הגיע עם גיאצ'ריני(לא היה זקריני בסגל של איטליה) ופלה זו קצת היתממות. הוא הגיע עם קייליני, ברצאלי, בונוצ'י, בופון דה רוסי וטיאגו מוטה כולם שחקנים מעולים וחלקם טובים מהיגואין ואף מדי מריה.

גור אילני 17 ביולי 2016

בסדר, יש המון טיעונים לכאן ולכאן, הנקודה היתה שהשלב לבדו לא קובע, וגם גמר והפסד יכול להסתכם כטורניר מאכזב (וכמו שראינו ביורו הזה גם זכייה לא מבטיחה שמקהלת הנשמות הטובות ישירו לזוכה שירי הלל).

איתן 17 ביולי 2016

פוסט מעניין,
1.לגבי עניין קאנטה : כמובן שהיה מרגש אילו הוא ,וארדי,ומחרז היו נשארים במועדון אילו רק בשביל להוכיח לכולם שהם כן יכולים להיות קבוצה מובילה בפרמייר,והיו מראים נאמנות לקבוצה בה פרצו לתודעה,מקצועית וכלכלית- המציאות היא שאולי מלבד וארדי לאף אחד אין מחוייבות למועדון,שהרי הם נמצאים בו ררק מס' שנים והם לא גדלו שם כשחקני נוער אולי רק וארדי מראה נאמנות מכיוון שהוא אנגלי…כמו כן תם עדין הסמלים והאלי אוחנות-אני חוזר מאירופה לקבוצת הבית שלי בליגה השניה ואח"כ לוקח אליפות–ראו מקרה הפוך בדמות ראחים סטרלינג מליברפול…לכאורה אנו בדור קפיטליסטי,בו הכסף מדבר במיוחד במקצוע בו הקריירה נגמרת בגיל 32-33

2.לגביי לסטר: צויין אין ספור פעמים שלסטר עשתה אליפות נדירה,אולי פעם בדור רואים כזה מקרה, ואילו לדידי אם לסטר תצליח להיות הסאות'המפטון של השנים האחרונות-זאת אומרת אקזיט על שחקנים במחירים גבוהים סקואוטינג טוב ועדיין מגיעה למפעל אירופי מצבם יהיה מעולה,מי גם מאמין שעוד פעם הליגה תהיה משוגעת כמו בעונה שעברה? בטח עם כל חילופי המאמנים:קונטה,פפ,מוריניו…ועצם זה שייתנו למס' מאמנים לעבוד ולהוכיח את עצמם:קלופ בליברפול,פוצ'טינו בספרס,קומאן באברטון…וכמובן הטרח הזקן ונגר שמכוון שוב למקום ה4

3.אז אי אפשר לאלץ את הליגה ברגולציות הזויות: הרי זה מתנגד לחוקי השוק, כמו כן יש גם פגיעה מסוימת ברצון השחקן, שבעניין זה חוק בוסמן עשה פלאים(וקבוצה לרוב נותנת לשחקן ללכת ולא הולכת איתו ראש בראש ושולחת אותו ליציע-טביב סטייל), מה שכן אפשר לעשות וציינתי זאת איפשהוא קודם: יותר רגולציה בפייר פליי הפיננסי, שקבוצה שיש לה מחזור כספי של 200 מיליון סה"כ בעונה,שאין לה אפילו מגרש משלה, לא תרכוש שחקן ב60 מיליון ועוד שחקן אחר ב50 מיליון ןעוד 3 שחקנים ב30 מיליון כל אחד רק כי הגיע אוליגרך חדש לקבוצה…כמו כן מומלץ להוסיף תקרת שכר או תקרת סכום העברות,או מקסימוום שחקנים שיכולים לעבור בחלון העברות יהיה 5 למשל, וביטול השאלת שחקנים מאסיבית בין מועדונים בליגות שונות בין 2 קבוצות(כמו מה שהיה בין ויטסה וצ'לסי) עקב חוסר תחרותיות וניגוד עניינים-וכמו השאלה מה אם צ'לסי תפגוש את ויטסה במפעל אירופי?
שורה תחתונה-החזקים יהיו חזקים החלשים יהיו חלשים: אולי ההתאחדות האנגלית יכולה לעשות חסד ולחלק יותר כסף לקבוצות הקטנות מאשר הגדולות(מאין כמו תעדוף עיירות פיתוח על סמך כספי מיסים)

4.וכעת להימורים: מי תהיה הפתעת הליגה העונה לדעתכם? לדעתי אברטון אם יידעו לשמור על הסגל ועם עוד 2-3 החתמות בתקציב של 70 מיליון לרכש עם הדרכתו של קומאן,יכולה להיות הפתעה נעימה מאוד

גור אילני 17 ביולי 2016

ההגבלות שציינת הן בהחלט רגולציה, גם אם יותר כלליות ופחות נוגעות לשחקן מסוים.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2016

וארדי פראייר, היה צריך ללכת לארסנל ולממש את המניה הגבוהה שלו. זה מאוד רומנטי שהוא נשאר בלסטר אבל לאור זה ששאר החברים שלו הולכים, הוא הולך להצטער על זה מאוד בשנים הקרובות לדעתי

גור אילני 17 ביולי 2016

רגולציה או לא, אולי הוא לא שמע על החוק הישראלי: אל תצא פראייר

אדם 17 ביולי 2016

למה אתה בטוח שהיה עדיף לו ללכת לארסנל? ממה שזכור לי לא אוהבים לשלם שם הרבה ואני לא בטוח כמה שדרוג במשכורת היה לו בארסנל לעומת לסטר.

אנונימוס 17 ביולי 2016

אפשר לחשוב שבלסטר הוא הולך להיות מסכן. הולך להרוויח 100 אלף פאונד לשבוע.
במקום להיות סופר דופר עשיר, יהיה סתם סופר עשיר. ברמות האלו בנאדם נורמלי כבר אמור לחשוב לעצמו איפה יהיה יותר מאושר, לא איפה יעשה עוד כמה מיליונים לא יזיזו במילימטר לרמת האושר שלו.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2016

לא קשור לכסף. כשהוא ידשדש במקום ה-15 וילחם על ההישארות בליגה, כי שאר החברים שלו עזבו, האושר שלו יהיה הרבה פחות גדול

גור אילני 17 ביולי 2016

מעניין מה סוכנויות ההימורים יחזו ללסטר העונה אחרי שתתבהר התמונה לגבי הסגל. אולי שוב תסומן כיורדת?

אריאל גרייזס 17 ביולי 2016

אני מוכן להמר שהסיכויים עליהם כיורדת גדולים מהסיכויים עליהם לקחת אליפות..

זינק 17 ביולי 2016

אתה צודק.
ההימור עליהם כאלופה (נכון לאתמול) עומד על 28/1
ההימור עליהם כאחת היורדות עומד על 16/1
סביר להניח שההימור עוד ישתנה לרעתם עם נטישת כוכבי העונה הקודמת

no propaganda 17 ביולי 2016

החמתה מעולה של צ'לסי, אולי הכי טובה של קבוצה כלשהי הקיץ(אף על פי שיש תחרות גדולה על זה).

וארדי ישאר להערכתי, גם בגלל הגיל וגם בגלל שבתפקיד שלו הסיכון שהעונה האחרונה הייתה הבלחה ותו לו הוא גבוה יחסית

אריק 17 ביולי 2016

צ'לסי צריכה לדאוג לצ'לסי. ומשכך – החתמה מעולה.
לסטר רוכשת נהדר ואם יצליחו עם מחרז מי שחושב שהיא הולכת להתרסק יקבל קבוצה שתתמודד בשישי הראשונה, גם בלי קאנטה.
לגבי ההערה על ורדי ויונייטד – למה לקלקל פוסט במשהו כל כך מופרך?

גור אילני 17 ביולי 2016

הכנסתי את האף שלי לתוך העניינים של יונייטד, ואני מתחיל להצטער על זה! מצד שני, כולכם חושבים שזה כל-כך מופרך שאני מתחיל להאמין שאולי עליתי על משהו…
החשש שלי עם לסטר הוא שכרגע הם כביכול חייבים לחזור על ההצלחה ופגיעות הבול עם הרכש, אבל בינינו – הסיכוי שזה יקרה לא כזה גדול. מה שכן עשוי לקרות, אם כי גם בסבירות נמוכה, זה שיתברר שראניירי יכול לעבוד עם כל דבר שיש לו כרגע במצב הזן מאסטר שהוא נמצא בו.

אריק 17 ביולי 2016

הם לא יקחו שוב אליפות כמובן. אבל אחמד מוסא בסיכוי טוב יהיה להיט בפרמייר ליג והמחליף של קאנטה אמור להיות מצויין. להערכתי הם יהיו חזקים הבעיה הגדולה שלהם היא ליגת האלופות ומה שתקח מהם.
לגבי ההערה הראשונה – לא יקרה. סיכוי זהה לבן סהר או למאיר מליקה. ולגבי החלק הראשון של ההערה הראשונה – מה אתה גרייזס? ברור שאתה מצטער. (אצלך לא הובחן עדיין קבעון, אבל נתחיל לבדוק מעתה ואילך ;) )

גור אילני 17 ביולי 2016

בהקשר של גרייזס אני התרשמתי שהקבעון הוא לאו דווקא מהצד שלו… אבל בכל מקרה שיהיה לרקורד שכל עוד מוריניו אצלכם אני מתכוון לכתוב גם עליו ועליכם.

אריק 17 ביולי 2016

ליונייטד יש קבעון על גרייזס?
בטח שתכתוב, מצויין. וגם שגרייזס יכתוב, הרי הכל בהומור… אנחנו רק נשתדל לגרום לך להצטער… צריך גם לזכור שאזכור של יונייטד יהפוך פוסט על צלסי של 8-20 תגובות ל35-50 וזה כבר סיבה טובה :) )

גור אילני 17 ביולי 2016

על פוסט אחד אני סוג של מצטער – וזה כשהתגאיתי בשינויים שמוריניו עשה ובעבודה של הדירקטוריון לאורך השנים לעומת הבלאגן שהשאירו לדייויד מויס, זה נגמר ב-1:1 עם השער של ואן-פרסי בסיום… לפחות למדתי מזה משהו.

ניק 17 ביולי 2016

הרומנטיקה זה דבר יפה אבל זה שלוקחים לקבוצות הקטנות את השחקנים הטובים זה משהוא שקורה בכל אירופה ולא מהיום.
דווקא לאנגליות הקטנות יש סיכוי יותר גדול להשאיר אצליהם את השחקנים הטובים כי יש להם המון כסף להציע.
בכל אופן, לדעתי המצב הזה עוד סביר, כי סהכ הקטנות לא באמת מהוות יריבה על התארים (לסטר היא מאוד יוצאת דופן), אבל הבעיה מתחילה כשקבוצה גדולה אחת מפרקת קבוצה גדולה אחרת ומונעת איזשהוא סיכוי למאבק אליפות, ראה ביירן-דורטמונד.

גור אילני 17 ביולי 2016

ענית לעצמך – לסטר יוצאת דופן כי היא כן זכתה בתואר. לכן זה מקרה מבחן שהוא שונה מסאות׳המפטון נניח. את הסיכומים ניתן יהיה לעשות רק לקראת החורף, כשנראה איזו קבוצה לסטר העמידה בליגה ובצ׳מפיונס.

ניק 17 ביולי 2016

נו אי אפשר לייצר חוקים למקרים ספציפים.
החוק הוא גורף גם ללסטר וגם לסאותמפטון

cookie-monster 17 ביולי 2016

מה פתאום להגן
אם קבוצה מוכרת זה כי הן רוצות או השחקן רוצה או שילוב של שניהם
וחוץ מזה מה זה בדיוק יעזור? חוק פנימי באנגליה ?
ושני המגה נבלות הספרדיות לא גונבות לנו שחקנים בקבוע? אם נשים את המינימום על 100מ השנה שנה הבאה זה כבר יהיה 125. אז משחקים את המשחק משני הכיוונים (טורס.. סטרלינג) וממשיכים הלאה.

גור אילני 17 ביולי 2016

אתם משחקים משני הכיוונים, אנחנו כמעט תמיד רק מצד אחד…

יואב 17 ביולי 2016

הכסף הגדול מהטלווזיה, ממרק קצת את המצפון. לכל קבוצה בליגה נפתחו האופציות.
אבל יש כסף ישן(או חדש, פחות חשוב) ועדיין יש שם, מסורת ויוקרה למועדונים היותר גדולים. וזה סבבה, הם עבדו קשה בשביל זה.

Kirma der faux 17 ביולי 2016

אני חושב שהמצב כיום כל כך מעוות מבסיסו שאין חוק מגביל שיצליח להגן על לסטר ודומותיה. כמעט בלתי ניתן לדמיין קבוצה שתעלה לדרג הגבוה ביותר לאורך זמן על בסיס של הצלחה מקצועית. קבוצות בטופ כיום נבנות מהזרקה של כסף גדול מבחוץ.

אמיתי 17 ביולי 2016

מסכים..ובכדורגל האירופי אין גם משו באופק שייפתור את זה. הפייר פליי הפיננסי לא עובד.
מבאס מאד לדעתי..

אמיתי 17 ביולי 2016

חשבתי על רעיון איך לשנות את המצב קצת..ברור שהוא
לא ייושם אבל כתרגיל תאורטי הוא נראה לי לא רע:
הקפאת היורדות בפריימר ליג לתקופה ארוכה (משו כמו 10
שנים) תיתן לקבוצות ביטחון וזמן לבנות את עצמן

D! פה ועכשיו 17 ביולי 2016

זה מאד
מאד
מאד מבאס

ואין מה לעשות. לפחות היום קבוצה כמו לסטר באמת יכולה כמעט להתחרות בשכר עם קבוצה כמו צ'לסי, ככה שלא כל אחד ישר בורח

מאנו 17 ביולי 2016

כמו תמיד באנגליה, חלון ההעברות מעניין הרבה יותר מהליגה עצמה. והוא נהיה בשנים האחרונות החלק הכי חשוב והכי מרגש של העונה מבחינת האוהדים. הכסף מהווה את הפתרון הכמעט יחידי בפרמיירליג, והבזבוז האינסופי של הכסף ללא הרבה מחשבה הוא מגוחך.
תבלו

גור אילני 17 ביולי 2016

תודה על הפופקורן!

מאנו 17 ביולי 2016

עלאדבר

כחול 18 ביולי 2016

אני דווקא לא בשמיים מהקנייה הזאת כי לפי איך שאני רואה את הדברים, האופציה המועדפת הייתה ניינגולן. ובצדק- הוא נותן עבודה בהגנה וגם תורם בהתקפה, בעיקר בבעיטות ממרחק – גם ברומא היו לו כמה שערים נפלאים וחשובים מחוץ לרחבה. (בנוסף לצמד הנפלא ביורו)
אם קאנטה הוא בנוסף לניינגולן, מה טוב. אין ספק שהוא שחקן מצוין והיינו חסרים שחקן שכמותו בעונה האחרונה באופן אקוטי. וגם אם לא, זה עדיין רכש מבורך.
השאלה האמיתית היא ההגנה, ואני משער שקונטה ייתן עליה את הדעת כבר בשבועות האחרונים. בעונה שעברה ההגנה הייתה נקודת התורפה שלנו, ולמעשה לא היה לנו בלם אחד ששווה הרכב(זומא עוד בוסר, טרי היה לא משהו, על איבנוביץ׳ וקייהיל אין מה לדבר). יש שמועות על בונוצ׳י וקוליבאלי. אבל חוליית ההגנה יכולה להראות אחרת לגמרי אם קונטה ימצא איך להעמיד אותם כמו שצריך.
בכל אופן, זו תעלומה בעיני. אבל אין לי ספק שיש לנו את האיש הנכון כדי לפתור אותה :)

Comments closed