את חציו הראשון של המשחק ראיתי אמש בתנאים לא תנאים: בחזרה מבת מצווש בטבע, waze החליט להוביל אותנו דרך כפר קרע (אותו כבר שבצבא כשהתאמנו ליד הזהירו אותנו כל לילה שהוא עויין, ושבסטטיסטיקה אחרת יש בו את מספר האקדמאים הכי גבוה בעולם לנפש). שריקת הפתיחה התקרבה, ואנחנו התפתלנו בין חנויות המזון והמסעדות הערביות דור 2.0 שצמחו ליד בית הספר הדו-לשוני כפטריות אחרי הגשם – הבולטת שבהן מגישה לפי השלט אסאדו.

אבל לנו לא היה זמן לעצור לאסאדו, כי בבטננו כבר לביבות סירפד מטוגנות (כן, היו תאונות צורבות בזמן הקטיף), ממולאים במרוות ירושלים, מרק מכפתור, ולקט שהוא לשם שינוי לא של סנפרוסט. מתברר שהאלגוריתם החליט להוביל אותנו דרך הכפר כדי להעלות אותנו על כביש 6, ואנחנו ברגע האחרון החלטנו להמשיך על הכביש הלא 6. טעות גדולה.

פאסט פורוורד 20 דקות, אני מפנה את המקום ליד ההגה בתור הנהג האחראי, זוגתי נהגת השודים (6000 סל״ד ממוצע) לוקחת את ההגה של המיני קופר, ואמא שלי לידה בכסא החותנת. אני עובר אחורה עם המסך 5.2 אינטש מולי, הסאונד בסראונד דרך הבלוטות׳, ורק הקריינית של waze פורצת מדי פעם עם דיווחי תנועה.

אממה, כנראה שרבבות אוהדי צ׳לסי בדיוק ברגע זה מבצעים tuning in על גבי הרשת הסלולרית הקורסת של הלא-כביש-6. כי למרות שמצאתי דרך לראות את המשחק, השידור מקרטע, ועד שאני מבין מי נגד מה, וויליאן כבר מעלה אותנו ל-0:1 בעזרתו הנדיבה של גראנט.

ואז קרתה תאונה. אל תדאגו, שום דבר שקשור לנהגת השודים ויבבות המנוע שתחת פיקודה (120 קמ״ש בהילוך רביעי, ורק אז מעלה לחמישי…) אני גם לא מדבר על התאונה בכביש-לא-6 שגרמה לתנועה לקפוא על מקומה למשך דקות ארוכות – אלא כמובן לשער השיוויון של סטוק.

צריך להגיד את זה ברור: גם מהשידור המקרטע שלי ניתן היה לראות שצ׳לסי לא שיחקה ממש טוב. מעט התקפות שבהן הדברים התחברו באופן מושלם והרבה דויד לואיז מוסר כדור ארוך לקוסטה, שנמצא בין 3 מגינים של סטוק לבד, איכשהו הכדור נהדף לפדרו, שמסתבך, מאטיץ׳ לא מצליח למסור מדוייק את הכדור החוזר, אבל בסוף נ׳גולו קאנטה מתקל את זה, אלא שהפעם במקום גול זה נגמר בחוץ. או קרן.

במשחק הגביע מול יונייטד היו לנו בערך 15 קרנות, ובשלב כלשהו היה נראה שהשחקנים איבדו אמונה באפשרות שצ׳לסי יכולה לכבוש שער מקרן. שחקנים ניגשו בחוסר רצון לדגל בפינה, הרימו כדור איפשהו לסביבת הרחבה, תוך תקווה שהריבאונד לא יגיע לראשפורד.

אבל כאן קרתה תפנית לא צפויה – נכנסנו לעצירה בביתו של אבא של זוגתי. למי שעוקב אחרי בלוג זה – סבא ז׳ק בן 91, לחם בכל מלחמה מאז קרב אל עלמיין כולל, ואוהד ברצלונה מושבע. הדבר היחיד שהוא אולי מצטער עליו בחייו הוא העובדה שלא יצא להילחם בפרנקו ולדחוף לריאל מדריד השנואים מטפחת לבנה בתחת.

כמובן שעל המסך ריאל מדריד נגד בילבאו, אבל אני מבקש יפה ואנחנו מעבירים לשידור המעצבן של ״חגיגה אנגלית״, או ״חוויה תזזיתית״. למזלנו גם על מסך 42 אינטש צ׳לסי לא משחקת הרבה יותר טוב מאשר דרך מסך הטלפון, למרות השטחים הגדולים יותר שמאפשרת טלוויזית הפיילוט שסבא ז׳ק קנה בסופר במבצע. הבת שלי עייפה ומרוטה מהיום בין העשבים, אז אני קורא לה שתעשה לנו מזל ושנצפה יחד.

פתאום היא קופצת וצוהלת. אבל לצערי זה רק אברטון שכובשת עוד אחד מול האל. אני מראה לה את הקראקן לוקאקו ומספר לה שהוא היה פעם שלנו אבל מוריניו חשב שהוא לא מספיק טוב. זה נשמע קצת מוזר כשלבחור יש כבר 21 שערים והוא מפרק את הגנת האל כמו פטיש קונגו בלגי.

רובן לופטוס צ׳יק נכנס למגרש עם תסרוקת חדשה. קונטה עדיין לא מאמין בבטשואיי, למרות ואולי בגלל תלבושת הבוב-ספוג שהצטלם בה בעבר ופירסם באינסטוש שלו. לופטי מתופקד קצת יותר מאחור מאשר ברגיל של קונטה, מה שמאפשר לו להיות מעורב יותר ולחלץ כדורים. האם האיטלקי מבין ששגה כשניסה לעשות ממנו חלוץ שני?

לחיצה בטעות ואנחנו פתאום מול שידורי ערוץ 1. רפול מופיע על המסך, ואני מראה לבתי את האיש שסיפרתי לה בדיוק אתמול כשהיינו בחוף מציצים שגל בא ולקח אותו מהמזח. סבא ז׳ק מספר לנו שהוא שכב איתו במארב על צינור הנפט. הוא מספר שרפול לא התקלח אף פעם, ומרוב שהסריח הם נאלצו לנטוש את המארב. טוב, הוא צוחק, מה אפשר לצפות ממנו, הוא היה רק בן 15. חישוב מהיר מגלה שסבא ז׳ק עצמו היה ותיק ממש בגיל 16 המופלג.

עוד כדור קרן. וויליאן לא ממש רוצה להרים אותו כי כבר התעייפה לו הרגל, אז פאברגאס ניגש, מגביה כדור לפינה הרחוקה. זה עם התלתלים שהוא לא רובן עטר אבל גם שיחק בפארק דה פראנס נוגח, סטוק לא מצליחה להרחיק, ומי אם לא גארי קייהיל מגיע לכדור.

עכשיו – למי שעקב אחרי צ׳לסי בשנים האחרונות, ברור שהוא, מ-4 מטרים, נותן טיל שמרים את השוער, את פקעת המגינים ונועץ את כולם יחד עם הכדור ברשת. אבל הקפטן המושמץ שלנו, מתברר, חכם יותר מכולנו. הוא לא מתבלבל ונותן כדור מדוייק וחלש יחסית לפינה הגבוהה.

אפילו סבא ז׳ק שלא שומע כלום מאז הפיצוצים במלחמת תש״ח ועוקב אחרי המשחקים עם אזניות אלחוטיות של סנהייזר שמע את הצרחות. אולי אפילו השכן מוטי איווניר חשב לרגע שמכבי הבקיעה בנתניה. צמרמורת.

קונטה קופץ על הקאנט.

conte-jump-gym

הנצחון הדחוק על יונייטד
המרוץ נפתח היום?