היו שלום, ותודה על השועלים!

אם יש דבר אחד שאתלטי טובה בו, זה לבחור שחקנים שמריחים דם ונושכים מיד, בלי לשאול שאלות.

בזמן שעיניי פראיירי אוהדי הכדורגל בעולם היו נשואות לבזיון בברנבאו, משחק אחר התנהל באופן שונה לגמרי באצטדיון כוח המלך שבלסטר.

אמנם כמו שדורפן חזה בפייסבוק, התוצאה נגמרה 1:1 מצוין מבחינת אתלטי, אבל המשחק שהתפתח בפועל היה מרתק, ומלבד היותו רבע גמר אירופי הוא גם היה הזדמנות לחלום על כדורגל אירופי אחר.

אם יש דבר אחד שאתלטי טובה בו, זה לבחור שחקנים שמריחים דם ונושכים מיד, בלי לשאול שאלות. כך במשחק הראשון אנטואן גריזמן קלט שיש לו שבריר של חלון הזדמנות, ומיד דהר על קו שמאל, במהירות כזו שהממה את הגנת לסטר והביאה בסופו של דבר לעברה ולפנדל.

כל מי שראה פעם קבוצה לא מנוסה באירופה, ידע שלסטר תאכל כל פתיון שיוגש לה, ועדיין השועלים נלחמו מרגע נפילת השער המכריע ועד לשניית הסיום. זה היה כשלון צפוי, אבל עדיין יש קבוצות שמפסיקות לנסות סביב הדקה ה-70, או ה-80, או ה-90. לסטר המשיכה עד השריקה האחרונה בסיום הדקה ה-94.

שמייכל, שאולי יכל לעצור את הנגיחה של סאול, התעשת ודירבן את חבריו. הוא עלה מאד קדימה כבר מדקה מוקדמת ושימש כבלם אחורי כשלא היו מספיק שחקנים מאחור. כל מצב נייח היה איתות להרבה כחולים לעלות קדימה, והפציעה של מורגן (איזה שריר ארבע ראשי מטורף יש לו) היתה הזדמנות לשייקספיר לדקלם את ״טו בי אור נוט טו בי״ ולזרוק למערכה עוד שחקן התקפי. ספציפית הבחירה באמרטי היתה קצת מוזרה כשסלימאני על הספסל.

השער של וארדי היה חלק מתוכנית לחץ לא רעה בכלל, שניצלה את יתרון הגובה והמאסה של האנגלים, והביאה מלבד השיוויון לעוד 2-3 הזדמנויות לשער. אבל כדי לשחק כך מול אתלטיקו לא מספיק להיות עם יתרון גובה – צריך גם קשרים שיודעים מה לעשות עם הכדור, ומגנים שיכולים להחזיק אותו תחת הלחץ האפקטיבי של גאבי וקוקה ובסופו של דבר להגביה אותו.

כאן הרשים בן צ׳ילוול, שלא היה חלק מעונת האליפות ההסטורית (הושאל להאדרספילד ושיחק בלסטר בגביע), אבל אתמול היתל בספרדים והביא למספר מצבים מסוכנים שהגיעו מהצד שלו. ווליפרד נ׳דידי, שהוכתר כבר בתור המציאה הבאה וגם נתן 2 גולים בטילים מבחוץ לאחרונה, אמנם עדיין לא הוכיח שיש לו את הפוקוס הדרוש לרמות הגבוהות, אבל הצליח להתמודד עם הפיזיות של המשחק.

ריאז מהרז, למרות הבלחות נפלאות, עדיין לא הצליח להוכיח באופן סופי את מקומו בטופ, ואם הייתי דירקטור אוף פוטבול של אחד המועדונים הגדולים אני חושב שלפי העונה האחרונה במחיר הגם ככה גבוה שלו הוא השקעה מסוכנת.

אחרי שער החוץ, מעטים האמינו שמשהו אכן יקרה. אבל הילד אוהד לסטר הקטן שהופיע על המסך מדי כמה דקות הראה שמי יודע, אולי השועלים עוד יחזרו. וגם אם לא הכל אפשרי – שווה לנסות.

כדי להיות גדול באמת צריך להיות גם מפסידן ענק
הניצחון על אנדרלכט

11 Comments

7even 19 באפריל 2017

היה מרתק לראות משחק רבע מגמר ליגת האלופות, לא פחות, במגרש של קבוצה שעד לא מזמן אירחה שם בעיקר משחקי הישרדות בפרמייר ליג.
לדעתי זה היה שינוי מרענן מכל הריאלים, הבאיירנים, והיובנטוסים.

לטעמי אוהדי לסטר עוד לא ממש מעכלים את זה, ולפי מה שקורה (או חזר לקרות) באנגליה, לא נראה שרובם הגדול יזכו להגיע אפילו קרוב לכך בקרוב.

צור שפי 19 באפריל 2017

אני אוהד אתלטיקו ולמרות היתרון השברירי כביכול לא היו לי הרבה חששות אתמול. הגול של סאול הרגיע אותי כמעט לגמרי כי אתלטיקו זו לא קבוצה שחוטפת שלושה גולים במחצית, ודאי שלא מלסטר, עם כל הסימפטיה. אז למרות האהדה ולנוכח הדרמה התחילה להתפתח בברנבאו כשבאירן עלו ל-0-1, זפזפתי לברנבאו ונשארתי שם, עם דילוגים חזרה כשבאחד הראשונים שבהם תפסתי את השיוויון של וארדי שגרם לי להחסיר פעימה אבל לא הרבה יותר מזה.

לצערי אתלטיקו של השנה פחות מפוקסת הגנתית מאשר בשנים האחרונות וכנראה שניווכח בזה בחצי הגמר שבו התחזית שלי היא שבלי קשר לזהות היריבה אתלטיקו תפסיד. היה לה מזל להגריל את לסטר ברבע, זה הלך יותר קשה ממה שניתן היה לצפות וכאמור זה כנראה לא יגיע לגמר שלישי בארבע שנים.

אריאל גרייזס 19 באפריל 2017

צ'ילוואל הולך להיות סחורה חמה מאוד בקיץ, אני חושב. ליברפול אני יודע שמה עליו עין כבר בקיץ הקודם

ק. 19 באפריל 2017

גור, ראית את זה בלייב?
לפי התקציר זה באמת היה ערב חגיגי ואמוציונאלי שם.
דרך אגב, מזל שאתלטיקו עלו, אחרת בטח היו פה 134 תגובות אוף טופיק נסערות על הפנדל הברור שנעשה על קראסקו מהפריצה הנהדרת של גריזמן

צור שפי 19 באפריל 2017

זה היה גבולי. את המתנה אתלטיקו קיבלו בפנדל במשחק הראשון.

גור אילני 19 באפריל 2017

כן, ראיתי בלייב. ב-1:0 שקלתי לערוק לברנבאו, בסוף נשארתי ולא הצטערתי.
מודה שאני לא ממש מבין את המשחק של ריאל. מה שכן, שחקן אחד שבאמת כיף לראות זה מרסלו.

אריק 19 באפריל 2017

באמת משחק נהדר וקהל מרגש. התייאשתי בדקה ה80 והספקתי לראות 33444 טעויות שיפוט במשחק השני שקילקלו קצת.
אתלטיקו נחלשה, אבל יש להם שחקן על בגריזמן. רק משתפר.

גור אילני 19 באפריל 2017

אני עברתי רק כבר בהארכה, ב-10 הדקות האחרונות נמשך המאבק ההירואי למרות שזה היה באמת חסר סיכוי.

אמיתי 19 באפריל 2017

לסטר התחילו משהו יפה אבל קשה להתמיד בו. אולי עונה הבאה יצליחו להשתחל
לאירופית מי יודע?..
מחארז באמת לא יציב. גם בתוך המשחק. פעולות מאד טובות לצד הרבה העלמויות
והרדמויות. אולי בקבוצה שיותר משחקת פוזשן כמו ארסנל יצליח יותר.
אתלטי בעונה האחרונה של צולו לא? אולי ריצה לתואר שאין לפני שהמסך יורד

דוד 20 באפריל 2017

לסטר הביאה גאווה אנגלית אמתית. אני אוהד שמרן…לי עדיין עושה טוב חצי גמר עם 2 מפלצות מדרידאיות, יובנטוס אחת ( ויחידה ) ומונאקו המרעננת.

דוד 20 באפריל 2017

ואגב הקבוצה שהכי מפחידה אותי ( ריאל ) זו מונאקו.

Comments closed