לשמור על הזארד ועוד משימות

פאנל המומחים הכחול מתכנס שוב לקראת עונת 2017/18. האם תהיה שוב מפולת? את מי מחכים לראות על המגרש? שלושה מומחים, שש שאלות, ויש בפנים גם הימורים

my-meme (7)

גם השנה, כבכל שנה קלנדרית מאז 2016, אנו מתכנסים – פורום המגיבים הבולטים והנאמנים של הבלוג. אלה שכסף לא יעביר אותם לברצלונה ושגם חמש שנות בצורת לא תעביר אותם על דעתם. אוקיי, 25 שנות בצורת אולי כן. ואביאל הוא גם אוהד ריאל. ואין לנו היסטוריה. לא משנה כרגע.

אחרי הכל, אין לנו פה בבלוג 100 תגובות לפוסט אחרי תיקו בברנלי, מעטים בארץ הקודש ידעו משהו על המועדון הנפלא הזה לפני 2003, הבלוגר בכלל אהד את אברטון עד אמצע שנות התשעים, אבל לאט לאט אנחנו תוקעים את דגלנו ומוכיחים שגם אוהדי כסף והצלחות יכולים להיות טיפה׳לה חכמים. אבל גם זה לא משנה כרגע.

כי יש לפנינו משימה כבירה וגדולה – להעביר את העונה המאיימת עלינו לכלותנו בשלום – ללא פיטורים של קונטה, עם ריצה בצמרת הגבוהה, להצליח לא להיפצע מכל שטות (תיבו אני מדבר אליך) ולהיזהר על הרגליים מול אשלי בארנסים למיניהם. אם אפשר, לעבור שלב באירופה, לנסות להתקדם גם בנוק אאוט ובבקשה בלי שערוריות, השפטת רופאות בפומבי, הדרדרות למאבקי תחתית או חוס הידינק על תקן מושיע.

אבל כדי להתפקס יותר לקראת העונה – בחרנו שלושה מומחים. הנה כמה מילים על כל אחד מהם:

אביאל – הווכחן האולטימטיבי, דוגל בשיטות קונסרבטיביות ומאמין בכוח הזרוע אבל מסתמך על ידע של גדולי הפילוסופים וההסטוריונים בדבריו.

כחול – אוהד מושבע, מעט פסימי לפרקים, מודע למגבלות הכוח (והכסף הרוסי) אבל עדיין החלום של כל מועדון.

שאול – צעיר ונמרץ, בוגר האקדמיה שהצליח להימנע בינתיים מהשאלות לוויטסה. מתדלק את תדמית הכסף הצעיר של המועדון.

אז למה אנחנו מחכים? העברנו למומחים שלנו שש שאלות. והנה מה שהם אומרים:

1. מה דעתכם על ההתנהלות של קונטה בקיץ הזה? האם הוא מתחיל לאבד את זה עם התקרית עם דייגו קוסטה וההתבטאויות לגבי טוטנהאם, קיין ומוריניו, או שהוא פשוט משועמם?

כחול: ההתנהלות של קונטה הקיץ הייתה קצת מדאיגה, קודם כל בגלל הסירוב שלו להאריך את החוזה. הוא חתם על חוזה חדש ומשודרג, אבל עם אותו תאריך תפוגה. מעבר לעובדה שזה מאד מוזר, זה בעיקר מצביע על חוסר אמון במועדון או חוסר נכונות להתחייב לטווח ארוך. לא מבשר טובות. התקרית עם דייגו הייתה בכלל שטות ועלתה לצ'לסי עשרות מליונים, הוא החליש את היכולת שלה לנהל משא ומתן BIG TIME. בנוגע להתבטאויות והאווירה הכללית – לא מפתיע בכלל. אם נסתכל על התבטאויות שלו מתקופתו ביובנטוס נגלה שהוא יכול להיות דיי קטנוני ועוקצני. שזה בסדר גמור אם הוא ממשיך לזכות באליפות אחת אחרי השנייה (הייתה על זה כתבה נחמדה בגארדיאן).

שאול: נראה לי די ברור לכולם שהתקרית עם קוסטה הייתה לא פחות ממטומטמת. הרי איבדנו את כל כח המיקוח שלנו לגביו, ועכשיו נראה שנמכור אותו במחיר די נמוך יחסית לשווי הריאלי שלו (כמה חלוצים טובים יותר בעולם יש כבר ממנו? הוא חיית רחבה ואת זה אי אפשר לקחת ממנו). לגבי קונטה, האמת היא שהרגיש קצת כמו רכבת הרים עד עכשיו, ואני מזכיר שהוא עוד עשה קולות שלא כיף לו בלונדון לפי כחודש, לכן די ברור שלא הכל ורוד. מעבר לכך, נראה לי גם שדי נמאס לו להיות האיש הנחמד בתקשורת אז הוא התחיל לשחק עם מוריניו.

אביאל: ראשית אני חושב ששידרגנו טוב את הסגל, באקיוקו אמור לשפר בדיוק את המקומות בהם מאטיץ׳ היה חלש (הנעת כדור, מהירות ופריצה), בלם צעיר (גרמני ומבטיח) במקום ג׳ון טרי ומחליף שעל הנייר אמור להיות מחליף ראוי לקוסטה (למרות שקשה יהיה לקחת ממנו את היכולת לייצר מצבים באמצעות הפיזיות שלו). בנוגע להתנהלות מול קוסטה, אני חושב שהדבר נעשה מתוך שיקול קר, ראינו את ההתנהגות באמצע העונה של קוסטה (עם הרצון לעבור לסין) ואיך זה יכל לפגוע בקבוצה בצורה קשה, לחדר ההלבשה (בטח למאמן שמתכנן על הטווח הארוך) יש חשיבות עליונה אצל קונטה. לגבי קיין, אני דווקא אוהב את הכנות הזאת, זה מרענן בעולם שכולם מנסים לדבר ״נכון״. סך הכל אני מרוצה מההתנהלות של קונטה מחוץ למגרש (וגם במגרש כמובן).

לסיכום – אחרי ירח הדבש בלונדון, קונטה מגלה את הקטנוניות שלו, אבל נראה שהמומחים שלנו עדיין מאמינים בו.

my-meme (2)

2. ראינו עד עכשיו עזיבה די מסיבית של שחקנים. קוסטה ומאטיץ׳, הצעירים אקה, סולאנקה וצ׳אלובה. האם נרגיש בחסרונו של מי מהם בעתיד הקרוב או הרחוק?

שאול: העזיבה של הצעירים אותי אישית עצבנה. הדגש הוא במיוחד על אקה וצ'אלובה שהראו שהם אחלה שחקני פרמיירליג. ציפיתי מהקבוצה שאחרי כל הביקורות היא תעשה חשבון נפש לגבי הצעירים. הרי הגענו למצב שהאנגלי היחיד שלנו כרגע בהרכב הוא קייהיל, וגם הוא עושה רושם על זמן שאול (במאמר מוסגר אציין שהוא לא מתאים לרמות הגבוהות של האלופות לטעמי). בכל מקרה, הייתי רואה את השניים האלה בעוד שנתיים כבר חלק אינטגרלי מהרוטציה (במיוחד צ'אלובה שאני חושב שעוד שנתיים יכול היה להתפתח למשהו לא פחות טוב מבקאיוקו כרגע (איך רושמים את השם שלו??!). נשאר לנו לקוות שתמי אברהם יתפתח למפלצת ולופטוס-צ'יק יתן עונה גדולה בפאלאס. חייבים לראות צעירים אנגלים בהרכב!

אביאל: כמו שכתבתי קוסטה היה צריך ללכת. לגבי מאטיץ׳ פשוט יצאנו פיירים איתו, לשחקן ברמתו לא מגיע לשבת על הספסל, העניין הוא המכירה ליריבה ישירה שהיא טעות קשה לדעתי, למרות המחיר הטוב. בקשר לצעירים, חבל מאוד, אקה היה נראה מוכן לפריימר ליג (ויש לנו סעיף קנייה חוזרת, ככה שבטח נשלם עליו יותר בעתיד, התרגלנו), צ׳אלובה גם הראה ניצוצות ואני חושב שהוא יכל להיות מחליף ראוי לשחקני הקישור, אבל אולי קונטה רואה דברים אחרת.

כחול: הסיפור עם מאטיץ' ממש מרתיח. סבבה שהשחקן רוצה לעזוב, אבל ליונייטד? זה לא צ'ך לארסנל שהיה ברור שלא ישנה יותר מדי (אהלן וונגר), מאטיץ' הוא בדיוק החתיכה האחרונה שחסרה להם בפאזל. עכשיו יש להם גם קישור מפחיד בצורה של מאטיץ'-הררה-פוגבה, ואנחנו נצטער על זה מאד בהמשך. בנוגע לצעירים, זה פשוט חבל מאד. כולם מוכשרים ביותר וחבל שלא יכלו להשאיר אותם על תקן מחליפים עוד כמה שנים. סולאנקה מרגיש כמו שידור חוזר של מה שהיה עם סטארידג', רק שהוא יותר מוכשר לגילו לדעתי (על בסיס המעט שראיתי ממנו במונדיאל צעירים ובויטסה), ואקה, מי שראה אותו בפרמיירליג מבין שהוא שחקן מצוין לגילו, פוטנציאל אדיר, וגם מתנה לכל מאמן מכיוון שהוא יכול לשחק במגוון של עמדות בהגנה ובהתקפה. נרגיש בחסרונם כשהם יפרצו ויתברר איזו שטות עשינו.

אז לסיכום, נראה שכולנו מאוכזבים מהלופ האינסופי שנתקענו בו עם גידול ושחרור צעירים. ולעומת זאת שחררנו את קוסטה – מים מתחת לגשר.

my-meme (5)

3. איך אתם מדרגים את הרכש עד עכשיו, ומה נחוץ כדי להשלים את הפאזל? האם עדיין יש סיכוי להנחית אצלנו סופרסטאר, או שהימים האלה עברו?

 אביאל: כמו שכתבתי, הרכש היה מדויק, הייתי שמח לראות מגן שמאלי מחליף, עדיף מישהו צעיר ומבטיח עם יכולת טכנית ומהירות שיוכל להשלים את אלונסו. אני חושב שהנקודה הכי קריטית היא בתפקיד המגן הימני, דני אלבס היה לדעתי יכול להיות קנייה מדויקת, אחד שעושה התקפה מצוין. מוזס מספק סך הכל, אבל במשך הרבה משחקים הוא לא מייצר כמעט שום דבר חיובי, שם המקום הקריטי לדעתי. בנוסף, הייתי שמח לראות עוד קשר התקפי\שחקן כנף כדי לרענן את התפקיד ולהוריד מהעומס הצפוי על פדרו-האזרד-ווילאן. בטח ובטח שהאזרד צפוי להיות בחוץ בחודש הראשון של העונה. אני חושב שההחתמות של באקיוקו ומוראטה מראות שכוכבים רוצים לצ׳לסי.

כחול: הרכש היה לא רע – באקיוקו וקנטה נראה כמו שילוב מצוין, ועשוי לאפשר את המערך המועדף על קונטה 4-2-4. רודיגר גם נראה כמו רכש חכם ומבטיח (רק שישארו בריאים החברה האלה). הבעיה שלי היא עם החלוץ. מוראטה הוא סבבה והכל, אבל איך, איך(!) לא סגרתם את לוקאקו דבר ראשון? הוא לא הנרי זה בטוח, וכנראה גם לא דרוגבה, אבל זו מכונת שערים מוכחת בפרמיירליג, וזה מה שצ'לסי הייתה צריכה. מוראטה הוא פוטנציאל אדיר, אבל מי מבטיח שהוא יצליח להתאקלם בליגה? זה יכול לקחת זמן, ובינתיים יש לנו את מישי (שהרשים יחסית במשחקים במזרח) אבל אין לנו גם את סולאנקה כגיבוי. אפשר להגיד על קוסטה הרבה דברים, אבל את הכדור ברשת הוא שם. מאמין שזו תהיה הבעיה הכי גדולה שלנו בעונה הקרובה. טוב, זאתי ו-wing-back. אלונסו ומוזס הם סבבה, אבל גם אין שום עומק בעמדה הזו, וגם הם לא בדיוק וורלד-קלאס. סנדרו מיובנטוס/סידיבה ממונאקו/רוז מטוטנהאם ישלימו את הפאזל. הקיץ הזה מרגיש לי דומה מדי לקיץ אחרי האליפות הקודמת – בלאגן של המועדון מול התקשורת כשנעשה מעט מדי, ולא באופן שמתייחס לבעיות הקשות. אם לא יביאו wing-back ומוראטה לא יחורר רשתות, אנחנו לא נגיע רחוק בשום חזית, זה בטוח.והימים האלו עברו מזמן, מאז הזארד לא נחת אצלנו סופרסטאר, וזה לא הולך להשתנות. צריך לקנות חכם (וגם זה לא יהיה זול).

שאול: בסולם של 1-10 הייתי מדרג את הרכש שלנו עד עכשיו כ-6.5. לכאורה, ויתרנו על שחקני פרימיירליג מוכחים ועשינו לא מעט הימורים בקיץ הזה. בעוד שמאטיץ' וקוסטה הוכיחו את עצמם כבר בליגה, אנחנו שמים את הכסף דווקא על מוראטה ובקאיוקו שאין לנו מושג מה נקבל מהם. כל מה שנשאר לעשות זה לסמוך על קונטה ולקוות שבקאיוקו וקאנטה יתפתחו לכישור אימתני כמו שהוא צופה. באשר לחיזוק, יש כרגע עדיין שתי עמדות שאנחנו חייבים בהן רכש – הראשונה היא בכנף שמאל ואני מאוד מקווה שנצליח להחתים את סאנדרו מיובה כי זה יהיה חתיכת שדרוג (עם כל האהבה שלי לאלונסו זה לא יהיה מספיק בשביל לרוץ חזק באלופות ובליגה). העמדה השנייה היא בעמדת הבלם. קונטה קנה את רודיגר אבל ברור לכולם שזה לא האס שייצב עכשיו את ההגנה לגמרי. בנוסף, קיבלנו גם את כריסטיאנסן חזרה ואני מקווה שהוא יהיה עוגן עוד שנתיים-שלוש אבל זה עדיין לא מספיק טוב בנקודת הזמן הזו. ציינתי כבר למעלה את כך שקיהייל לא מספיק טוב לרמות הגבוהות ביותר ואני חושב שאנחנו חייבים בלם ברמה גבוהה יותר שיוכל לעשות סדר. לואיז היה מעולה בעונה הקודמת אבל אנחנו חייבים עוד עוגן. אני גם אוסיף שלא אהבתי את מה שראיתי עד עכשיו במשחקי ההכנה מבחינת הגנתית (נכון – אין לזה משמעות, אבל זה מה שאמרנו לפני 2 עונות וכדור השלג הזה נעצר רק עם ההגעה של הידינק). בשולי הדברים, כולי תקווה שוויליאן יעשה קפיצת מדרגה העונה כי מוראטה הוא שחקן שמשחק מהר וכל סגנון ההתקפה ישתנה לחלוטין. אנחנו אולי נאבד גולים של קוסטה, אבל נקבל משחק הרבה יותר מהיר ללא הכדרורים המיותרים שלו. זה נראה לי פלטפורמה מעולה לוויליאן לעשות עוד קפיצת מדרגה משמעותית העונה.

אקיצר – רכש לא רע עד מדויק. ואינשאללה יבוא עוד איזה כוכבון חמדמד לחמם לנו את הספסל.
my-meme (3)

4. טקטיקה: ישנה איזו תחושה שכשכל הצמרת מעתיקה מקונטה ועוברת ל-3 בלמים היתרון היחסי של השיטה מתפוגג. האם נראה השנה שינויים או שקונטה ימשיך עם ה-3-4-3?

שאול: אני חושב שקונטה ימשיך עם ה-3-4-3 (כי למה לתקן משהו שהוא לא שבור?!) אבל קראתי לא מעט על כך שהוא מפלרטט עם סגנון של 2-3-5, וכך לתת למיצ'י הרבה יותר דקות העונה. בכל אופן, אני חושב שהבלגי השתפר וראו את זה גם במשחקי הכנה. אני מאוד מקווה שנתחיל לראות אותו יותר על המגרש כי הוא חתיכת כשרון.כחול: אני חושב שנראה את ה3-4-3 עוד הרבה פעמים העונה, אבל נראה גם מערכים אחרים, למשל 3-3-4 עם אזפי ואלונסו כמגנים, וקנטה-באקיוקו-פאב בקישור. מה שבאמת מעניין אותי זה אם קונטה יצליח לממש את החלום שלו ולשחק עם קבוצה בליגה הבכירה את ה4-2-4 המועדף עליו. הוא ניסה אותו בהתחלה גם עם יובה וגם עם צ'לסי אבל זה לא צלח. עם זאת, קנטה ובקיוקו נראים לי מושלמים לשיטה הזאת. אני דיי משוכנע שנראה מגוון מעריכים לאורך העונה כי ה-3-4-3 באמת איבד מהיתרון שלו.

אביאל: הייתי ממשיך עם ה3-4-3, בטח אם זו מצבת הבלמים שלנו, אני חושב שאזפילקוטה נותן למערך הזה את הערך המוסף, בעיקר עם סגירת השטחים והיכולת להעביר את הכדור מהר קדימה. גם לגבי לואיז, בלם אמצע במערך של שלושה בלמים זה המקום הכי טוב בשבילו, יחד עם הפיזיות של קהייל (וההקרבה האנגלית כמובן) ועם הוירסטליות של אזפילוקטה. אני חושב שאם נמצא גם מגן ימני שדומה לאלונסו זה יהיה מצוין, זה פותח את המשחק של צ׳לסי ומאפשר הרבה יותר אפשרויות שמכפות על חסרון של שחקן במרכז המגרש. בינתיים כמעט כל קבוצה ששיחקה מולנו במערך דומה דיי נכשלה, מה גם שיהיה קשה לקבוצות לאמץ את השיטה כי היא דורשת סוג מסוים של מגנים, של בלם אמצעי ושל קשרי אמצע, מה שאין בכל קבוצה ברמה המתאימה וראינו את זה בעיקר שטוטנהאם שיחק מולנו עם שלושה בלמים והפסידה פעמיים (בליגה ובגביע).

כחול: אני חושב שנראה את ה3-4-3 עוד הרבה פעמים העונה, אבל נראה גם מערכים אחרים, למשל 4-3-3 עם אזפי ואלונסו כמגנים, וקנטה-באקיוקו-פאב בקישור. מה שבאמת מעניין אותי זה אם קונטה יצליח לממש את החלום שלו ולשחק עם קבוצה בליגה הבכירה את ה4-2-4 המועדף עליו. הוא ניסה אותו בהתחלה גם עם יובה וגם עם צ'לסי אבל זה לא צלח. עם זאת, קנטה ובקיוקו נראים לי מושלמים לשיטה הזאת. אני דיי משוכנע שנראה מגוון מעריכים לאורך העונה כי ה-3-4-3 באמת איבד מהיתרון שלו.

 

לסיכום: ויקטור מוזס, תכין את עצמך לשרוף הרבה דשא. גם אתה, אלונסו.

my-meme (6)

5. בעונה הקודמת ראינו את קאנטה שולט ואת מוזס פורץ. האם יש שחקן שאתם מצפים לראות העונה?

כחול: מאד מחכה לראות את וויליאן יותר, מקווה שיצליח לעשות פריצה מחודשת כי הוא שחקן שפשוט כיף לראות. באקיוקו ומוראטה צריכים להביא אקס פקטור לקבוצה – מעניין מאד אם הם יצליחו לעשות את זה כבר בעונה הראשונה.

אביאל: במילה אחת באקיוקו, אני מצפה ממנו לגדולות, פיזי-מהיר-טכני, בדיוק מה שחסר לנו לעיתים במרכז השדה, מקווה שהתקווה תתממש.

שאול: אני חושב שמשחקי ההכנה לימדו אותנו כמה אנחנו צריכים את הקסם של הזארד. זה פשוט לא אותו סגנון משחק כשהוא לא משחק ואני מאוד מקווה שהוא יצליח לשמור על יציבות ויספק עונה גדולה נוספת. כתבתי על זה בעבר – הזארד צריך לעשות את הקפיצה שלו בליגת האלופות. אם הוא רוצה להחשב באמת בטופ של הטופ הוא צריך משחקים גדולים שרשומים שם על שמו ואני מקווה שנוכל לראות את זה העונה כי עד עכשיו זה חסר לי. גם מוראטה כמובן מאוד מרתק ונקווה שיכנס לעניינים מהר.

בקיצור: הזארד, וויליאן – המחנכת מצפה לפגוש אתכם בתחילת שנה״ל. בקאיוקו – שלום כתה א׳.

my-meme (1)

6. תחזית לעונה: באיזה מקום נסיים, האם נזכה בתארים ולאן נגיע באירופה?

אביאל: אני דיי גרוע בתחזיות, אבל אני חושב שמקומות 1-3 היא תחזית ריאלית, הנקודה החשובה היא אם נוכל להגדיל את הסגל עד לספטמבר, כי בינתיים בעיקר החלפנו שחקן בשחקן ולא גדלנו לרוחב ועד כמה סיטי ויונייטד באמת יתחברו. התקווה היא להגיע לחצי גמר האלופות ולהחזיר את האנגליות למפה סוף סוף.

כחול: הליגה רשומה על יונייטד העונה. סיטי ייקחו את המקום השני אחרי קרב ממושך ואנחנו נאבק עם ליברפול על המקום השלישי, אבל ננצח את הקרב הזה. באירופה אני לא מאמין שנעבור את הרבע, אנחנו מקסימום שועל לעומת שאר האריות. נקווה לריצה נחמדה בגביע, אולי גם לאיזה נקמה קטנה על ארסנל שהרסו לנו את הדאבל.

שאול: יצא לי קצת פאסימי עד עכשיו אבל אני באמת חושב שצ'לסי מספיק טובה בשביל להילחם בכל החזיתות עד הסוף. כרגע, סיטי ויונייטד מאוד התחזקו ונראות הרבה יותר טוב מהעונה הקודמת, לכן ברור שבליגה הסיפור יהיה השנה שונה לגמרי. בלי שני שחקני רכש חזקים נוספים (איפה אתה סאנדרו?) אני צופה מקום 2 בליגה. לגבי האלופות, אני נותן כרגע חצי גמר וגם זה תסריט קשה בלי חיזוק נוסף בהגנה בעיניי.

לסיכום: אף אחד לא מצפה לריצה קלה, וזה כבר התחלה טובה. אליפות של מוריניו על הראש שלנו, לעומת זאת, תהיה די מעצבנת!

my-meme (4)

אז יאללה חבר׳ה – יום ראשון – מנסים לקחת תואר ראשון בדרך לקואדראפל!

קניית נמניה מאטיץ׳
חידון מספר 567. 20 שאלות פרמייר ליג. אחת לכל קבוצה

35 Comments

אמיתי 5 באוגוסט 2017

מפרגן לכם על הבלוג. השקעה מבורכת גם אם הנושא שלה שנוי במחלוקת. משלא לשמה..
דווקא אני מתחבר לפסימיות שלכם ולבעיות שהעלו כולם. בלי ציניות. עונה כמו הקודמת לא תחזור.
גםצ מבחינת צלסי וגם מבחינת הכניעה המוקדמת של המתחרות. והקטע החשוב הוא שיש אירופה
ןהשמיכה קצרה בכמה עמדות והעומס הוא אחר. צופה הצלחה באירופה על חשבון הליגה.
מסכים עם שאול (?) שהעיר על האזרד שעדיין לא הראה גדולה של הטופ באירופה. לטעמי גם בליגה
השליטה שלו במשחקים היא לא קונסיסטנטית והוא לא דומיננטי מספיק.
אני צופה שמבחינת שערים צלסי תחווה עונה כמו שלנו, יונייטד, בעונה שעברה. בצורת. מקווה שאתבדה
ותשחזרו את העונה הקודמת קודמת שלכם. ותרגיעו את קונטה. לאיטלקים אמור להיות קלאס בניגוד לפורטוגלים
לא?

Matipool 5 באוגוסט 2017

מסכים עם אמיתי (גם זה קורה לפעמים (-:)
צופה לכם עונה של מקום 3-4. האליפות העונה נקנתה בכסף של השייח׳ים מסיטי.
בהערת אגב – מאד מתסכל אותי מה שקורה בליברפול אם כי קשה לי להאשים את הבעלים כי נראה שהיה מאמץ אמיתי להביא את ואן דייק וקייטה. אם היינו מצליחים להשיג אותם, אני חושב שהיינו יכולים לדבר חזק בליגה. הסגל שלנו (כמו שלכם) קצר מדי והנה אתמול כבר הודיעו שלאלאנה בחוץ לשלושה חודשים ויש לנו את הופנהיים על הראש במקביל לשני מחזורי הפתיחה.

אמיתי 5 באוגוסט 2017

מתחיל לפקפק בעצמי

אמיתי 5 באוגוסט 2017

עוד נקודה שגם קונטה העלה היא שעונה שעברה לצ׳לסי היה מזל עם הפציעות. בליגה האנגלית ועם הסגל שלה זה מאד קריטי. שאר הצמרת אולי למעט טוטנהאם סבלה מהרבה פציעות

שחר ע. 5 באוגוסט 2017

הקנייה של באקיוקו מעולה, הציוות שלו יחד עם קאנטה והאזרד יצור קישור מהיר וחזק
המכירה של מאטיץ נעשתה בלב ברירה, אולם קיבלתם עליו מחיר מעולה על שחקן שהסטטיסטיקה שלו בירידה, לפי מה שראיתי בביביסי,
צריך לזכור שאתם משחקים ביותר מסגרות לעומת שנה שעברה, ואולי יחסר לכם עומק,
יהיה מעניין

פראליה 5 באוגוסט 2017

הבעיה שבלטה יותר מכל במשחקי האימון ואיתה קונטה יהיה חייב להתמודד בחכמה בתחילת העונה, היא בעיית החוד הרפה –
מיצ'י הוכיח שיש בו איכויות ברמה הגבוהה כשהוא משחק 9, אבל אם קונטה בונה עליו, הוא יתן לו לשחק חצי מהדקות,
שזה המון עבורו יחסית לעונה שעברה.
באילוץ, הוא מיקם את מאטה בכנף, אין לו ממש מה לחפש שם, הוא גם 9 קלאסי, וכמי שעד כה שיחק חצי עונה כל עונה,
גם אותו הוא צריך לבשל לאט. אם הוא ישרוף אותו, הדרך לפלופ תהיה קצרה. בפרמייר-ליג סבלנות קצרה לחלוצים שלא כובשים ולנו
הסטוריה מכובדת של חלוצים שכבשו פחות גולים ממליוני פאונד ששילמו עליהם העברה.
סומך על קונטה בעיניים סגורות, הדילמה למעלה היא חתיכת אתגר.
הבעיה בקישור היא שבאקאיוקו דומה מדי לקאנטה מבחינת יכולות, מאטיץ' ידע להשלים אותו וגם להיות איום על השער, לשחק עם
שני אחוריים שלא מאיימים על השער זו פריבילגיה גדולה מדי, אמנם התכנית כרגע היא לתת לקאנטה יותר חופש בהתקפה אבל האפקטיביות
שלו היא כאחורי קלאסי שסוגר את הקוים לפני הבלמים, שלא אמור למלא משימות התקפיות.
לגבי החיזוק להגנה, אני בספק רב עם רודיגר ברמה של לשחק בצ'מפיונס.

שאול 5 באוגוסט 2017

לא לגמרי הבנתי את הקנייה של רודיגר. שחקן מחליף שיהיה ברוטציה? היה לנו את אקה כבר ועכשיו כריאסטיאנסן הצטרף. או שאתה מביא בלם טופ או שתשאיר את הילדים.

מקווה שאני טועה.

כחול 5 באוגוסט 2017

רודיגר הוא פוטנציאל נהדר. גם כשקנו את קייהיל מבולטון הרימו גבות. גם כשקנו את אזפי. צ׳לסי של השנים האחרונות נמצאת במצב שהשחקנים הכי גדולים לא בהכרח רוצים להגיע אליה. אז היא צריכה לקנות חכם ולהמר על שחקנים עם פוטנציאל להגיע לטופ. עד כה, בהגנה, טפו טפו, הוכחנו שיש לנו את ההבנה לעשות את זה בהצלחה.

כחול 5 באוגוסט 2017

לרודיגר יש הרבה פוטנציאל. גם כשקנו את קייהיל מבולטון הרימו גבות. גם כשקנו את אזפי. צ׳לסי של השנים האחרונות נמצאת במצב שהשחקנים הכי גדולים לא בהכרח רוצים להגיע אליה. אז היא צריכה לקנות חכם ולהמר על שחקנים עם פוטנציאל להגיע לטופ. עד כה, בהגנה, טפו טפו, הוכחנו שיש לנו את ההבנה לעשות את זה בהצלחה.

כחול 5 באוגוסט 2017

תגובה מיותרת, תקלה בפלא

אמיתי 5 באוגוסט 2017

נכון מאד בקשר לרכש ההגנתי. צלסי יודעת למצוא מגינים. בשאר העמדות זה קצת יותר קשה..

אלי 5 באוגוסט 2017

מאטיץ' איים על השער?
מה זה שווה אם הוא לא כובש?

פראליה 5 באוגוסט 2017

ההגנה לוקחת אותו בחשבון כאיום

אלי 5 באוגוסט 2017

או שלא.
אולי נותנים לו לבעוט כי יודעים שהוא לא מבקיע?

גור אילני 5 באוגוסט 2017

עד הגול מול טוטנהאם (שהגיע לקראת סוף העונה) ההגנות היו בפירוש כן עוזבות אותו עם הכדור ולא מפחדות מבעיטה.

שלום 5 באוגוסט 2017

כיף לקרוא
לדעתי קצת החמרתם עם עצמכם

ניינר / ווריור 5 באוגוסט 2017

הזובור שעשיתם לקוסטה מבורך. לזבל הזה אין מקום בקבוצה שמכבדת את עצמה.
גור, ככה בוגדים במועדון נהדר כמו אברטון?

גור אילני 5 באוגוסט 2017

ככה זה עם אברטון – מגדלים את השחקן ואז בדיוק לפני שהוא מתחיל להחזיר את ההשקעה הוא עובר… רק שאני במקום ליונייטד נשארתי בכחול.

אסף the kop 5 באוגוסט 2017

אתם אוהדי צ'לסי שץהנשמעים כמו אוהדי הפועל.
מקווה שתתרסקו העונה.
יאללה שיתחיל כבר !

אסף the kop 5 באוגוסט 2017

הנשמעים

שאול 5 באוגוסט 2017

שני שחקני רכש נוספים ונהייה יותר אופטימיים.

אגב, לפי מסיבת העיתונאים של קונטה אתמול הדיווחים שהוא שחרר את קוסטה בסמס היו שטויות. בנוסף, הוא הדגיש שהוא רוצה עוד שחקנים ככה שזו נקודה חיובית.

לגבי הפסימיות, מבחינת חומר שחקנים ההרכב של סיטי העונה די מטורף כשמסתכלים פר שחקן, נקווה שהם פשוט לא יתחברו כקבוצה. יונייטד, על אף שהשתפרו מאוד, עדיין פחות מרשימים אותי מסיטי.

אריק 6 באוגוסט 2017

אתה אופטימי? מה עם קוטיניו?

אסף the kop 7 באוגוסט 2017

זמן טוב לעשוק את ברצלונה

Matipool 8 באוגוסט 2017

יישאר במרסיסייד ועם קצת מזל + ואן דייק בכושר של לפני הפציעה, גם יביא תואר אחד לפחות.

cookie-monster 5 באוגוסט 2017

מדוגם

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2017

לדעתי יצטערו בצ'לסי על מה שעשו לקוסטה. חיית רחבה כזאת, כמה שהוא חרא של בן אדם, לא מוצאים כל יום.

גור אילני 5 באוגוסט 2017

אריאל, כמה שניסינו להכיל את הבנאדם, הוא תמיד השתין בקשת על המערכת. אם הייתי קונטה הייתי עושה בדיוק כמוהו, מה אני צריך צרה כזו אצלי בסגל. קונטה תכל׳ס נהג בלויאליות כשהמשיך כאילו כלום ולא הוציא את הכביסה החוצה עד סוף העונה. כולם שנאו אותו אבל עכשיו מאדירים את מה שהיה. בעונה שעברה הוא באמת נתן המון נקודות ואני בטוח ב-90% שיחסרו לנו כמה גולים קריטיים שלו, אבל מצד שני הוא איבד כדורים וחיסל התקפות בכמויות. ככה שמישי ומוראטה יחד ולחוד לדעתי אמורים לקרב אותנו לתפוקה של קוסטה אחד.

יש לו נגיעה ראשונה מדהימה, חוש לשערים, אבל המיקום שלו הרבה פעמים לא טוב ומהנגיעה השניה והלאה האיכויות שלו יורדות בטור הנדסי.

צביקה 6 באוגוסט 2017

יש כאן גם עניין מוסרי.
הרי כל אבא אוהד צ'לסי ירצה מאוד שגם בניו יאהדו את צ'לסי, מצד שני אם זה כולל גם הערצת קוסטה זה כבר בעייתי (שלא יתפלא אם הבן שלו נושך חברים ומרמה תוך כדי משחקים), ולכן כל עוד אין לי ילדים אין לי בעיה עם הישארותו. ;-)

דנידין 6 באוגוסט 2017

מה עשו לו?

Kirma der faux 5 באוגוסט 2017

אחרי יומן מסע חלק ב' יגיע פריויו לליגה?

(אני רואה שהבלוג מתייחס ברצינות לבקשות הקהל)

כרגיל על הנייר עומדת להיות עונה נהדרת, כשהפעם לתחושתי (תקוותי) הטופ 7 גם יתנו קמפיינים חזקים באירופה.

גור אילני 5 באוגוסט 2017

הבלוג קיים בשביל לשרת את הקהל!
נקווה שאני לא אשכח מיפן עד למשחק מחר.

Kirma der faux 5 באוגוסט 2017

שני דברים בנוגע לחוזה של קונטה.
דבר ראשון, אין בחוזה של מאמן כדורגל כל חשיבות לאורך החוזה, בודאי לו כשהחוזה הוא עם רומן אברמוביץ'. הסעיף הרלוונטי היחיד מעבר לעונה הקרובה הוא גובה הפיצויים.

דבר שני, נראה לי שאחרי המשבר בתחילת העונה שעברה כשהשמועות על פיטוריו התרבו קונטה קיבל את התובנה שהדרך היחידה של מנג'ר להצליח לאורך זמן במערכת כמו של צ'לסי היא אם מיוזמתו הוא כל הזמן על תנאי, או על סף עזיבה (כי עם הטרק רקורד של הבעלים אם את לא על סף התפטרות אתה על סף פיטורין). לטעמי לא סתם אנחנו שומעים כל הזמן כמה קונטה לא מרוצה ומציעים לו חוזה גדול פה ושם, הוא לא מאריך חוזה, הוא מעביר ביקורת על ההתנהלות בשוק ההעברות, הכל בשביל להזכיר שבכל שניה הוא עלול לקום וללכת.

צביקה 6 באוגוסט 2017

אני כנראה האוהד הישראלי היחיד של צ'לסי לפני עידן רומן אברמוביץ'.
רק פרט קטן, זה לא היה במציאות אלא בפיפ"א, אבל גם זה משהו.

אסף THE KOP 6 באוגוסט 2017

קוראים לזה תינוק שנשבה…

צביקה 6 באוגוסט 2017

:-)

Comments closed