התבוסה ברומא

בלי קאנטה יש לנו טרנטה

הבעיטות עפו החוצה. הטעויות היו חמורות וקשות. הקסמים לא עזרו. ההימורים נכשלו.

להפסיד ככה. באסה.

 

וזה נכתב לפני:

אנטוניו קונטה מאד התרשם מהתוצאות של נבחרת צ׳לסי אנגליה בגביע העולם עד גיל 17, כל כך עד שהוא התראיין בנושא. קונטה מאוהב באנגליה. שלא יהיו לכם ספקות (טוב, בעצם, מה אני יודע?). הוא רוצה להמשיך באנגליה ולפתח את הליגה מבחינה אבולוציונית – לאחר שגילה למנג׳רים שקיימים עוד מערכים חוץ מ-4-2-3-1 הוא נחוש להראות שהליגה האנגלית יכולה לחזור למרכז הזירה גם מבחינת תוצאות ביבשת.

גם מוריניו וגם קונטה הם אנשים פרגמטיים. מוריניו כמובן שובר שיאים בתכליתיות, אבל גם לקונטה אין במה להתבייש. זה לא מפריע לאף אחד מהם להצהיר מדי פעם על ההתקדמות שהם חוזים לשחקן צעיר כזה או אחר – רק כדי להשאיל אותם בחלון הבא. אף אחד מהם זה לא לשכת סעד. מי שרוצה סעד – שיילך לקלופ או לפוצ׳ ויעזוב אותם בשקט.

המצב הזה אולי נפלא מבחינת קצב צבירת התארים של 3 הגדולות כרגע (פפ, אני מדבר גם אליך) אבל פחות נפלא מבחינת העתיד של הצעירים שכיכבו מול ספרד בגמר וחזרו מפיגור לניצחון יפה. זה משאיר להם אפשרויות בתחתית ומרכז הטבלה, אבל בצורה שבה הליגה עובדת היום, עם הלחץ הכלכלי להישאר בליגה הבכירה – ההזדמנויות בתחתית לא רבות.

זה משאיר אותנו עם סטוק, סאותהמפטון, סוואנזי ועוד אולי 2-3. אלה שאין עליהן לחץ משום כיוון. וכך חזינו לדוגמה בטאמי אברהם מקבל את חולצת החלוץ המרכזי היחיד למרות שהוא שחקן מושאל. גם קריסטל פאלאס היתה אמורה להיות בטוחה מספיק במרכז הטבלה ולתת ללופטוס צ׳יק לשחק, אבל כרגע למרות שהוא מהטובים בקבוצה מבחינת יכולת, המעמד שלו כמושאל בסיכון כשינואר יתקרב.

ועכשיו קונטה מחוייב לקדם צעירים. כל-כך מחוייב, שאנחנו נראה את קייל סקוט במבחן גדול מאד הלילה: האם הוא יהיה על הספסל ויישאר שם – או שיחטט באף ביציע?

מה זה קצת כסף לעומת המועדון?
בלוגרנה (11) - רדוף

43 Comments

אמיתי 31 באוקטובר 2017

הדואופול הספרדי לא מנע מספרד לשלוט בכדורגל העולמי (גם כנבחרת וגם כספקית שחקנים) וכך גם בצורה קצת שונה בגרמניה. הרי תמיד מטיפים פה באתר שלשחק מול איכות בונה איכות לא?

גור אילני 31 באוקטובר 2017

לא הלנתי על הדואופול או הטופ 6, אלא על מיעוט ההזדמנויות בטופ 3 ובתחתית באנגליה לאנגלים

אמיתי 1 בנובמבר 2017

הנקודה שלי היא שזה לא הפריע לספרדים או לגרמנים

kirma der faux 31 באוקטובר 2017

באותה המידה אתה יכול להגיע למסקנה שהמדינה שפפ גווארדיולה מאמן בה את האלופה שולטת בכדורגל העולמי.

צ׳לסקי 31 באוקטובר 2017

הנוער של צ׳לסי בקלןת נחשב לטוב באירופה,כואב הלב ששום שחקן מהקבוצה שלקחה שתי אליפויות אירופה עד גיל 19 לא קיבל הזדמנות,רק לחשןב מה היה קורה אם היה מדובר על קבןצה ספרדית או גרמנית,באופן אישי לא מתרשם מקייל סקוט יש טובים ממנו בנוער אאק מייסון מאונט שמושאל לוויטסה או גייקוב מאדוקס

גור אילני 31 באוקטובר 2017

מסכים לגמרי לגבי סקוט, ההתמקדות בו היתה מעין הלצה

Matipool 1 בנובמבר 2017

אם אני לא טועה, גם סולאנקה (מלך השערים והמצטיין של המונדיאל עד גיל 20) וגם ראיין ברוסטר (מלך השערים של המונדיאל עד גיל 17) גדלו בצ׳לסי והגיעו לליברפול.
אם הייתי אוהד צ׳לסי, זה היה מאד מתסכל אותי.

no propaganda 1 בנובמבר 2017

לא מזמן עברתי על רשימת המצטיינים ומלכי השערים של המונדיטלים עד גיל 17 לדורותיהם. יש שם שני שחקנים מהטופ: קרוס ופאברגס, יש גם את איהטנצ'ו. חוץ מאלה כמעט ואין שמות מוכרים וגם המוכרים לא עשו קריירה מוצלחת יתר על המידה.
גיל 17 הוא כנראה גיל צעיר מדי להבין איכות של שחקן ואף יותר מכך חלוץ.
צריך לעשות דבר דומה עם המונדיאל עד גיל 20 ולראות מה קורה שם

matipool 1 בנובמבר 2017

נכון, אבל עדיין מראה על סיכוי ופוטנציאל גבוה.

דודו פ. 1 בנובמבר 2017

הלכתי ובדקתי מה קרה במונדיאלים עד גיל 20 והתוצאה דומה. היו עד היום 20 טורנירים ואם עוברים על רשימת המצטיינים, רובם הגדול אנונימי או שחקנים די שוליים, חלקם היו שחקנים טובים אבל לא סופרסטארים (אדריאנו ופובורסקי) כאשר יוצאי הדופן הם בעיקר ארגנטינאיים (מראדונה, מסי, אגוארו וסאביולה) וגם פול פוגבה.

אלי 1 בנובמבר 2017

יכול להיות שהטובים ביותר מקודמים לנבחרת הבוגרת לפני שיש להם הזדמנות להצטיין בגילאים נמוכים יותר?

no propaganda 1 בנובמבר 2017

אלי, כמובן שיש כאלה אבל הם נדירים. ושים לב שזוכים אלה לא שיני דרג שני או שלישי אפילו

אביאל 31 באוקטובר 2017

מבאס מאוד, בלי קאנטה פשוט אין הגנה, נקווה שיפתח מול יונייטד. מזל שאתלטיקו פישלו אחרת היינו מסתבכים מאוד.

צור שפי 1 בנובמבר 2017

צרות של עשירים. אתלטיקו מפדחת בקמפיין הזה ברמות בלתי נתפסות, המשך ישיר למה שקורה איתה בליגה. הקבוצה כבויה לגמרי וככה גם סימאונה. כנראה שהמיילג׳ שאפשר לעשות על מוטיבציה מטורפת והגנת ברזל הוא מוגבל.

דניאל אחר 1 בנובמבר 2017

או שאיסור על העברות הוא עונש משמעותי

ק. 1 בנובמבר 2017

הסגלצשל אתלטיקו מספיק טוב בשביל ראש הבית וגם בשביל המקום השלישי לפחות בספרד. זה שולנסיה בעונה מעולה עד עכשיו זה לא בגלל סגל עדיף. מניח שהשחיקה של החולייה האחורית בעיקר (שעדיין טובה אבל לא מדהימה) עושה את שלה.
אולי הם צריכים שדרוג מהטופ לקישור האחורי כי גאבי כבר במורד הגבעה, מתומאס לא התרשמתי בצורה יוצאת דופן וגם קוקה כנראה קצת נחלש

אופיר ממן 1 בנובמבר 2017

אתה ממש עדין עם פארטיי. הוא לא שייך לרמות האלו ואני לא מבין איך הוא עוד שם.

צור שפי 1 בנובמבר 2017

+1 לאופיר.

ק. 1 בנובמבר 2017

הצגתי את הקישור האחורי כחלק הבעייתי, כן?…

אלחנדרו 1 בנובמבר 2017

קאנטה? מאטיץ'!

אמיתי 1 בנובמבר 2017

אוווה. הסנדלר חטף את הנעל לראש

כחול 1 בנובמבר 2017

סיכמת את זה יפה.
חוץ משניים שלושה גולים יפיפיים של רומא, זה צמד משחקים שאני מעדיף לשכוח.
נקודה חשובה כאן היא שלא סתם הובסנו בשני המשחקים (לתפיסתי גם המשחק בגשר היה הפסד) תוך כדי משחק אמיץ, רומא שלטה בשני המשחקים ולמעשה נטרלה אותנו למשך 140 דקות מתוך ה180.
זה מצביע על נוקאאוט טקטי, כי זה לא שהסגל של רומא עדיף על שלנו. לאט לאט מתברר שהאספקט הטקטי הופך להיות בעיה – או יותר נכון, איבדנו לחלוטין את היתרון הטקטי שלנו.
הסגל נחלש/לא התחזק לעומת שנה שעברה, אז ללא היתרון הטקטי אנחנו פחות או יותר איפה שהיה ניתן לצפות שנהיה – רחוקים מלהבריק בכל החזיתות אבל מצליחים להישאר בעניינים בתאוריה עד ינואר.
מעניין איזו תגובה נראה בחמישי…

כחול 1 בנובמבר 2017

שבת כמובן

matipool 1 בנובמבר 2017

ראשון כמובן.. (-:

גור אילני 1 בנובמבר 2017

בדיוק – העמידה על המגרש לא נראית בכלל נכונה.
השחקנים עומדים רחוק מהכדור, לא תוקפים אותו בהגנה, מניחים לקשרים יריבים להתקרב קרוב לרחבה ולחדור לתוכה.

אנחנו לא מסוגלים להניע את הכדור בכלל. אזפי, קורטואה, רודיגר ושות׳ נלחצים קרוב מאד לשער ואין מי שיקבל את הכדורים שהם מוסרים או לרוב מעיפים למעלה.

וחוץ מזה בקאיוקו כרגע לא מחזיק את שני המטר סביבו ועוד כמה טרוניות פרסונליות…

כחול 1 בנובמבר 2017

צריך לדבר על אזפי. הבחור לא הופיע לעונה הזאת. אם תבקש ממני להגיד מי מהבלמים צריך לפתוח בשלישיה, אני באמת לא אדע להגיד לך. אולי לואיז וכנראה הייתי נותן לכריסטיאנסן ריצה ממושכת, אבל ברור שההגנה שלנו פשוט מביכה. החסרון של קאנטה לא צריך להשפיע בצורה כזאת קיצונית.
ובנוגע לבאקא.. הבן אדם עוד לא אפוי. רך כמו בצק, לא משנה מי תשים מולו בקישור הוא ימעך אותו. כרגע השטות הבלתי נסבלת של מאטיץ׳ מתבררת כאחד הרגעים שהכריעו את העונה – זה לא רק שלסמוך על באקא היה מוגזם, אין לנו קשר הגנתי שתורם משהו להגנה, וזה מאד ניכר.

ניינר/ווריור 1 בנובמבר 2017

הויתור על דה ברויינה (ועוד עבור האזארד) היא אחת ההחלטות האומללות בתולדות הכדורגל. עוד שנים תשלמו על השטות הזו שהיא בעצם המורשת שהשאיר ג'וזה בסיבוב השני שלו

ק. 1 בנובמבר 2017

לגמרי, ומייד אחריו לוקאקו, למרות שלו נמצאו תחליפים (תחליפים ללא תחליף בסגל… )

אביאל 1 בנובמבר 2017

ניינר – בכל יום אני לוקח את האזרד על דה ברוינה, להאזרד יש גם ברבה יותר קבלות ובכלל לא ויתרו עליו בגלל האזרד, מוריניו ויתר עליו ועל לוקקאו בגלל שהם דרשו להיות בהרכב, דרישה דיי הזויה בימנו.

kirma der faux 1 בנובמבר 2017

מה שנובע מזה שאתה אומר הזויה בזמנו זה שאתם משלמים על גישת "בצ'לסי לא הופכים לשחקנים גדולים, אלא מגיעים אל צ'לסי מוכנים". (או לא משלמים אם אתה לא מבכה על אובדנם של הכשרונות שעברו אצלכם ופרחו במקומות אחרים)

אביאל 1 בנובמבר 2017

לא, דה ברוינה יצאה להשאלה והגיע מוכן, כנ״ל לגבי לוקקאו (למרות שהתחליף שלו, קוסטה, גם שחקן טוב יותר וחתום על שתי אליפויות בשלוש שנים). מוריניו היה 4231 כאשר שלושת הקשרים ההתקפיים היו האזרד, מאטה ואוסקר, בתחילת העונה מאטה היה פצוע ובמשחק הראשון (אני חושב נגד ברנלי) דה ברוינה שיחק והקישור של צ׳לסי הראה ניצוצות, מוריניו אמר אז שזו המחצית בה קבוצה שלו שיחקה הכי יפה אי פעם, אחרי זה דה ברוינה לא שיחזר את היכולת, קנינו את שורלה והתחיל להיות צפוף, אז דה ברוינה לא התאמן כמו שצריך, דרש לשחק ונכנס לפינה, שם מוריניו קשה לצאת ממנה, ככה מכרנו אותו לוולפסבורג ברווח גדול אבל בלי לצפות למה הוא יהפוך.

ניינר / ווריור 1 בנובמבר 2017

אביאל, אתה וגוזה היחידים בעולם שייקחו את האזארד לפני דה בריינה

כחול 1 בנובמבר 2017

אתה יכול להוסיף גם זידאן לרשימה הזאת, הוא התבטא כבר כמה בעניין הזארד

שאול 2 בנובמבר 2017

נו באמת.

דה ברוינה עוד לא זכה בכלום בקריירה שלו עם כל הכבוד. קודם שיקח 2-3 אליפויות לפני שיהיה בכלל אפשר להשוות אותו להזארד.

הוא שחקן אדיר אבל עוד באמת שלא ברמות הגבוהות ביותר.

שלו 1 בנובמבר 2017

אף מילה על המתנגד שעבר שם במקרה…

גור אילני 1 בנובמבר 2017

לא הבנתי את הכוונה

דנידין 1 בנובמבר 2017

רומא כמובן, שיחקו מצויין.

שלו 1 בנובמבר 2017

הכוונה שהייתה שם גם קבוצה ששיחקה נגד.
לו היו מבקיעים שאר במקרה מילא.
אבל רומא הבקיע שישה שערים בשני המפגשים, חלקם יכולים להיות שערי העונה.
אז זה לא רק שצלסי החטיא או עשו טעויות…

כחול 1 בנובמבר 2017

לרומא היו ש2-3 שלושה שערים נפלאים בצמד המשחקים האלו (לא שאני מבין מה אפשר להגיד עליהם מעבר לזה שהם היו יפים מאד).
אבל יותר ממה שהם שיחקו נהדר, אנחנו שיחקנו גרוע- קודם כל בהגנה. גם ווטפורד יכלו לשים לנו רבעייה במשחק אחד, אז זה לא מאד מעניין.

כחול 1 בנובמבר 2017

אחרי שהתבשלתי קצת מההופעה הזאת, עלו בי שתי תהיות שמעניין אותי לראות מה עוד אוהדי צ'לסי בבלוג חושבים עליהם:
1. ה3-4-3 לא משרת אותנו טוב. גם אין לנו סגל שמתאים לשחק אותו על כמה חזיתות. איזה מערך כן הייתם רוצים לראות? 4-2-4 מרגיש לי ריסקי מדי. לא הייתי מתנגד ל4-3-3 או אפילו חלילה 4-2-3-1 אם זה אומר שאפשר לשחק עם הרביעייה ההתקפית הכי טובה שלנו.
2. הימור – אתם חושבים שקונטה יסיים את העונה? (ברור לי שכולם רוצים שהוא יסיים וימשיך לעוד הרבה עונות, לא זאת השאלה) אני לאט לאט מרגיש שהוא לא יסיים. בעיקר בגלל שלא נראה שהשחקנים מוכנים לתת לו את מה שהוא רוצה.

אביאל 2 בנובמבר 2017

לא רואה את צ׳לסי חוזרת לשחק עם רביעיה. אני חושב שקונטה צריך לנוע בין 3-4-3 לבין 5-3-2 בהתאם ליריבה והוא צריך למצוא פתרון ללחץ בחצי שלנו שהכדור מגיע מהשוער, שזו בעיה בעיקר שקאנטה לא נמצא.

כחול 2 בנובמבר 2017

לא רואה איך הסגל הזה ממשיך עם ה3-4-3 עד סוף העונה. לא מספיק עמוק בשביל ליישם אותו. חכה שאלונסו ייפצע (טפו טפו), אין לנו מחליף אליו גם על הנייר

עוד מתן אחד 3 בנובמבר 2017

רשמתי לך בפוסט של שנה שעברה על קונטה.
מאמן מצויין, מאוד עקשן אבל לא מצליח לאמן בשתי מסגרות, לא גמיש ו"שורף" את הקבוצה שלו ברמה הפיזית שזה מגיע לשתי מסגרות.

גם הימרתי שתיקחו אליפות

Comments closed