התיקו המתורבת באנפילד

קלופ לא רצה עוד איבוד יתרון גדול, לכן עשה זאת כבר מ-0:1

אחי הסקאוזר אמר לי לפני המשחק שהתוצאה להרגשתו תהיה נצחון משכנע לאחד הצדדים. אני דווקא דמיינתי איזה 3:2 לאחד הצדדים. בכל אופן, מה שרבים צפו הוא משחק יחסית רב שערים ולא מבוקר.

אבל לא קלופ ולא קונטה רצו דבר כזה. קונטה חווה נחיתה לא נעימה של המטוס בחזרה מאזרבייג׳אן, הוא אמר שזה לא ביג דיל אבל אני משער שבלבו מלמל שהטייס צריך to pay great attention וגם שדרושה עוד הרבה work work work.

והמשחק היה זהיר. קרב של נחישות אבל מאד הוגן, ללא כרטיסים צהובים כלל וללא מחלוקות גדולות. ללא phantom goals גם. למרות שלא ברור לגמרי איך הזה של וויליאן נכנס.

קלופ לא רצה עוד איבוד יתרון מ-0:3, לכן העדיף להכניס את ווינאלדום ולאבד את היתרון כבר מ-0:1. קונטה לא רצה לחלק עוד מתנות מההגנה, ולמרות זאת בסופו של דבר חילק אותן מהקישור. וזה אולי הסיפור של שני המועדונים האלה העונה – הם מצליחים לעשות את מה שהם מתכננים – את plan A שלהם – אבל כל השאר מסביב קצת falling apart.

אני אומר קצת, כי גם צ׳לסי וגם ליברפול נותנות עונה סבירה ביותר. התכנית הראשית של קונטה עובדת, מוראטה כובש, יש זרימה טובה בין שחקני הקישור וההתקפה וגם יציאה מהירה להתקפה. אבל מסביב לשלד הזה יש פציעות, שמועות, כרטיסים אדומים לא מחוייבים, נפילות (כמה משחקני צ׳לסי הם divers אם להיות כן), היררכיה לא ברורה מעבר ל-11. ובמקביל בליברפול התכנית ההתקפית הראשית גם עובדת נהדר, אבל הרבה פרטים קטנים לא. והפרטים הקטנים, תשאלו את פפ, הם מה שמביא תארים גדולים.

וכרגע צ׳לסי וליברפול לא בדיוק יודעות לאן הן הולכות העונה, וזה אולי מתכון לפחות מתח בצמרת אבל הרבה רגעי כדורגל מרגשים.

 

משחקים שפעם היו נגמרים ב-1:0
בשבחי החלוץ השני ועוד מסקנות

תגובות

 • כחול הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

  בעיני היה משחק די מהנה, כלומר זהיר רק אם מדובר בסטנדרטים של ליברפול. אין הרבה מה להגיד, היה משחק דיי שקול ושתי הקבוצות יכלו לנצח (מאד התבאסתי שלא ירדנו עם יתרון מהמחצית הראשונה). הדבר היחידי שצריך לציין הוא שאנחנו מאד ברי מזל שיש לנו שחקן כמו הזארד. הוא היה פשוט נפלא היום.

  הגב
  • משה הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   כאוהד ליברפול אני מסכים לגמרי לגבי הזארד, אני לא זוכר אותו כל כך משקיע ונייד כבר הרבה זמן.

   הגב
  • גור אילני הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   היה זהיר לא מבחינה רק טקטית (בכל זאת המערך היה הגנתי) אלא מבחינת הרצון להימנע מפציעות וסאגות חדשות לקראת החודש המטורף שלפנינו.

   הגב
 • אמיתי הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

  טור very good עם הרבה insights

  הגב
  • ליצ'הלופ הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   אאוץ' +1

   הגב
 • Matipool הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

  הייתם טובים ומסוכנים יותר במחצית הראשונה ודי במזל לא ירדנו בפיגור להפסקה. נהניתם מהרכב קצת מאולץ ולא טוב של ליברפול. אין לי ספק שעם פירמינו ומאנה מתחילת המשחק, היינו מנצחים. הזארד נפלא ומלחיץ ומפחיד הגנות. סלאח אותו דבר. עוד לא עבר לכם גול הפנטום? לא מתגברים? מזכיר לך שהאופציה השנייה הייתה פנדל והרחקה של צ׳ך שהיה אז שוער על ואחד מהשלושה הטובים בעולם. לא נשלפו כרטיסים במשחק כי כך השופט החליט. שופט אחר היה שולף כמה צהובים. לדעתי, היה גם פנדל על ווינאלדום בקרן במצב של 1:0 אבל זה חלב שנשפך.

  הגב
  • אסף the kop הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   איזה גול פאנטום ?

   הגב
   • גור אילני הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

    הגול ההוא בחצי הגמר האלופות 2004 מרגלי ראול גארסיה שהכריע את ההתמודדות וקבע את הכשלון הראשון (מבין די הרבה שבאו אחריו) בחצי הגמר למוריניו.

    הגב
    • Matipool הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

     לואיס גארסיה ואני מניח שאסף שאל בצחוק..

     הגב
    • אסף the kop הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

     איזה גול פאנטום ? זכור לי גול מרהיב של גרסיה.

     הגב
     • גור אילני הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

      האמת ראיתי אותו עכשיו שוב ובכלל זכרתי אותו אחרת לגמרי. בלי קשר - לא נראה לי שאפילו התקרב לעבור את הקו.

      הגב
      • אסף the kop הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

       חצה... חצה...

 • בני תבורי הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

  הפרטים הקטנים הם כמה מגדלי קידוח במפרץ אני מניח.

  הגב
  • גור אילני הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   תכל׳ס. אבל אם משקללים כסף לתוך כל הערכה של קבוצת ספורט לא יוצאים מזה. סיטי כרגע חזקים וגם פ.ס.ז׳ כנראה.

   הגב
 • אסף the kop הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

  אחיך איש טוב

  הגב
  • בני תבורי הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   חשבתי עליך מיד כשראיתי את הביקורת משמאל :)

   הגב
 • אביאל הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

  משחק טוב, קונטה עלה בחכמה מול ליברפול שאוהבת לרוץ, למרות שלא הבנתי איך מאנה ופירמינו לא פתחו. באקיוקו הופך לדמות מעט טראגית, במיוחד שהוא אחראי לטעויות שהובילו כבר לשלושה שערים וחבל. האזרד מדהים, גם מוראטה התחיל לקחת כדור ולעבור עם בטחון והוא מבקש הרבה פחות עבירות ונראה שהוא משתלב. וצריך לתת יותר מקום לווילאן, המערך הנוכחי 3-5-2 טוב מול הגדולות, באירופה או במשחקי חוץ קשים, במשחקי בית מול הקטנות בינוניות צריך לחזור למערך של שנה שעברה ועם פאברגס וקאנטה בקישור שלושה קשרים כי אבור לאבד את פדרו ואת ווילאן.

  הגב
  • איאן ראש הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   ךא רק אתה לא הבנת איך מאנה ופירמינו מילא לא פתחו, אפילו לא שותפו! (שתי דק' לא נחשב משחק)

   הגב
   • Matipool הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

    הסיבה היחידה שהם לא פתחו זה עומס משחקים כולל השבוע הקרוב והעובדה שמאנה חזר מהר מדי מהפציעה אבל רבאק, תכניס אותם חצי שעה לסיום. שחקנים מקצוענים בשיא כושרם וכו׳.

    הגב
  • כחול הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

   לא חושב שצריך לחזור למערך של שנה שעברה. המערך הנוכחי אולי נראה הגנתי, אבל בפועל באקא/שתה-מים מוצאים עצמם לא פעם ולא פעמיים במשחק בתוך רחבת היריב, ואפילו דיי פנויים. אם היה להם טיפה של קילר אינסטיקט, כבר היו לנו עוד כמה שערים העונה. אני מאמין שהם ישתפרו בהיבט הזה, ואם זה אכן יקרה אין מנוס מלקבל את העובדה שזה המערך הכי מוצלח שלנו ולמה לשבור משהו שעובד טוב וכו' - לעומת המערך משנה שעברה שכבר איבד את היתרון שלו. זה גם לא שאני מתנגד עקרונית לראות את וויליאן בהרכב, הוא השחקן ההתקפי הכי חשוב אחרי הזארד, אבל קשה לי לראות אותו משתלב ועדיין אין מה להשוות אותו לבלגי..

   הגב
 • צ׳לסקי הגיב: 6 חודשים לִפנֵי

  מחר מחזיר את לופטוס ציק ושולח לאלף עזעזל את הפלופ באקיוטו,פשוט מחדל ברמת שחרור של דה ברויין ולוקאקו שלופטוס ציק לא מככב אצלנו.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *