התיקו המתורבת באנפילד

קלופ לא רצה עוד איבוד יתרון גדול, לכן עשה זאת כבר מ-0:1

אחי הסקאוזר אמר לי לפני המשחק שהתוצאה להרגשתו תהיה נצחון משכנע לאחד הצדדים. אני דווקא דמיינתי איזה 3:2 לאחד הצדדים. בכל אופן, מה שרבים צפו הוא משחק יחסית רב שערים ולא מבוקר.

אבל לא קלופ ולא קונטה רצו דבר כזה. קונטה חווה נחיתה לא נעימה של המטוס בחזרה מאזרבייג׳אן, הוא אמר שזה לא ביג דיל אבל אני משער שבלבו מלמל שהטייס צריך to pay great attention וגם שדרושה עוד הרבה work work work.

והמשחק היה זהיר. קרב של נחישות אבל מאד הוגן, ללא כרטיסים צהובים כלל וללא מחלוקות גדולות. ללא phantom goals גם. למרות שלא ברור לגמרי איך הזה של וויליאן נכנס.

קלופ לא רצה עוד איבוד יתרון מ-0:3, לכן העדיף להכניס את ווינאלדום ולאבד את היתרון כבר מ-0:1. קונטה לא רצה לחלק עוד מתנות מההגנה, ולמרות זאת בסופו של דבר חילק אותן מהקישור. וזה אולי הסיפור של שני המועדונים האלה העונה – הם מצליחים לעשות את מה שהם מתכננים – את plan A שלהם – אבל כל השאר מסביב קצת falling apart.

אני אומר קצת, כי גם צ׳לסי וגם ליברפול נותנות עונה סבירה ביותר. התכנית הראשית של קונטה עובדת, מוראטה כובש, יש זרימה טובה בין שחקני הקישור וההתקפה וגם יציאה מהירה להתקפה. אבל מסביב לשלד הזה יש פציעות, שמועות, כרטיסים אדומים לא מחוייבים, נפילות (כמה משחקני צ׳לסי הם divers אם להיות כן), היררכיה לא ברורה מעבר ל-11. ובמקביל בליברפול התכנית ההתקפית הראשית גם עובדת נהדר, אבל הרבה פרטים קטנים לא. והפרטים הקטנים, תשאלו את פפ, הם מה שמביא תארים גדולים.

וכרגע צ׳לסי וליברפול לא בדיוק יודעות לאן הן הולכות העונה, וזה אולי מתכון לפחות מתח בצמרת אבל הרבה רגעי כדורגל מרגשים.

 

והוא בשלו
עיר נחמדה ברייטון

21 Comments

כחול 25 בנובמבר 2017

בעיני היה משחק די מהנה, כלומר זהיר רק אם מדובר בסטנדרטים של ליברפול.
אין הרבה מה להגיד, היה משחק דיי שקול ושתי הקבוצות יכלו לנצח (מאד התבאסתי שלא ירדנו עם יתרון מהמחצית הראשונה). הדבר היחידי שצריך לציין הוא שאנחנו מאד ברי מזל שיש לנו שחקן כמו הזארד. הוא היה פשוט נפלא היום.

משה 26 בנובמבר 2017

כאוהד ליברפול אני מסכים לגמרי לגבי הזארד, אני לא זוכר אותו כל כך משקיע ונייד כבר הרבה זמן.

גור אילני 26 בנובמבר 2017

היה זהיר לא מבחינה רק טקטית (בכל זאת המערך היה הגנתי) אלא מבחינת הרצון להימנע מפציעות וסאגות חדשות לקראת החודש המטורף שלפנינו.

אמיתי 25 בנובמבר 2017

טור very good עם הרבה insights

ליצ'הלופ 26 בנובמבר 2017

אאוץ'
+1

Matipool 26 בנובמבר 2017

הייתם טובים ומסוכנים יותר במחצית הראשונה ודי במזל לא ירדנו בפיגור להפסקה.
נהניתם מהרכב קצת מאולץ ולא טוב של ליברפול. אין לי ספק שעם פירמינו ומאנה מתחילת המשחק, היינו מנצחים.
הזארד נפלא ומלחיץ ומפחיד הגנות. סלאח אותו דבר.
עוד לא עבר לכם גול הפנטום? לא מתגברים? מזכיר לך שהאופציה השנייה הייתה פנדל והרחקה של צ׳ך שהיה אז שוער על ואחד מהשלושה הטובים בעולם.
לא נשלפו כרטיסים במשחק כי כך השופט החליט. שופט אחר היה שולף כמה צהובים.
לדעתי, היה גם פנדל על ווינאלדום בקרן במצב של 1:0 אבל זה חלב שנשפך.

אסף the kop 26 בנובמבר 2017

איזה גול פאנטום ?

גור אילני 26 בנובמבר 2017

הגול ההוא בחצי הגמר האלופות 2004 מרגלי ראול גארסיה שהכריע את ההתמודדות וקבע את הכשלון הראשון (מבין די הרבה שבאו אחריו) בחצי הגמר למוריניו.

Matipool 26 בנובמבר 2017

לואיס גארסיה ואני מניח שאסף שאל בצחוק..

אסף the kop 26 בנובמבר 2017

איזה גול פאנטום ?
זכור לי גול מרהיב של גרסיה.

גור אילני 26 בנובמבר 2017

האמת ראיתי אותו עכשיו שוב ובכלל זכרתי אותו אחרת לגמרי. בלי קשר – לא נראה לי שאפילו התקרב לעבור את הקו.

אסף the kop 27 בנובמבר 2017

חצה… חצה…

בני תבורי 26 בנובמבר 2017

הפרטים הקטנים הם כמה מגדלי קידוח במפרץ אני מניח.

גור אילני 26 בנובמבר 2017

תכל׳ס.
אבל אם משקללים כסף לתוך כל הערכה של קבוצת ספורט לא יוצאים מזה. סיטי כרגע חזקים וגם פ.ס.ז׳ כנראה.

אסף the kop 26 בנובמבר 2017

אחיך איש טוב

בני תבורי 26 בנובמבר 2017

חשבתי עליך מיד כשראיתי את הביקורת משמאל :)

אביאל 26 בנובמבר 2017

משחק טוב, קונטה עלה בחכמה מול ליברפול שאוהבת לרוץ, למרות שלא הבנתי איך מאנה ופירמינו לא פתחו. באקיוקו הופך לדמות מעט טראגית, במיוחד שהוא אחראי לטעויות שהובילו כבר לשלושה שערים וחבל.
האזרד מדהים, גם מוראטה התחיל לקחת כדור ולעבור עם בטחון והוא מבקש הרבה פחות עבירות ונראה שהוא משתלב.
וצריך לתת יותר מקום לווילאן, המערך הנוכחי 3-5-2 טוב מול הגדולות, באירופה או במשחקי חוץ קשים, במשחקי בית מול הקטנות בינוניות צריך לחזור למערך של שנה שעברה ועם פאברגס וקאנטה בקישור שלושה קשרים כי אבור לאבד את פדרו ואת ווילאן.

איאן ראש 26 בנובמבר 2017

ךא רק אתה לא הבנת איך מאנה ופירמינו מילא לא פתחו, אפילו לא שותפו! (שתי דק' לא נחשב משחק)

Matipool 26 בנובמבר 2017

הסיבה היחידה שהם לא פתחו זה עומס משחקים כולל השבוע הקרוב והעובדה שמאנה חזר מהר מדי מהפציעה אבל רבאק, תכניס אותם חצי שעה לסיום. שחקנים מקצוענים בשיא כושרם וכו׳.

כחול 26 בנובמבר 2017

לא חושב שצריך לחזור למערך של שנה שעברה. המערך הנוכחי אולי נראה הגנתי, אבל בפועל באקא/שתה-מים מוצאים עצמם לא פעם ולא פעמיים במשחק בתוך רחבת היריב, ואפילו דיי פנויים. אם היה להם טיפה של קילר אינסטיקט, כבר היו לנו עוד כמה שערים העונה.
אני מאמין שהם ישתפרו בהיבט הזה, ואם זה אכן יקרה אין מנוס מלקבל את העובדה שזה המערך הכי מוצלח שלנו ולמה לשבור משהו שעובד טוב וכו' – לעומת המערך משנה שעברה שכבר איבד את היתרון שלו.
זה גם לא שאני מתנגד עקרונית לראות את וויליאן בהרכב, הוא השחקן ההתקפי הכי חשוב אחרי הזארד, אבל קשה לי לראות אותו משתלב ועדיין אין מה להשוות אותו לבלגי..

צ׳לסקי 26 בנובמבר 2017

מחר מחזיר את לופטוס ציק ושולח לאלף עזעזל את הפלופ באקיוטו,פשוט מחדל ברמת שחרור של דה ברויין ולוקאקו שלופטוס ציק לא מככב אצלנו.

Comments closed