בשבחי החלוץ השני ועוד מסקנות

האם להימנע מגול מוקדם מדי כדי לא לעצבן יריבה עדיפה?

בכדורגל המודרני, כשרושמים על הלוח 4-3-3 – החוליה הקדמית היא כבר מזמן לא 3 חלוצים סטייל רוזנטל-ארמלי-סלקטר של שלמה שרף אלא יותר אטו כמגן ימני קדמי ועוד מישהו באגף שמאל כמו אצל מוריניו באינטר.

גם את ההרכב של צ׳לסי ניתן לצייר בשתי דרכים: כ- 3-5-1-1 עם הזארד מאחורי מוראטה, וכ-3-5-2 עם הזארד בקו אחד עם מוראטה. למרבה המזל וההפתעה, מה שאנחנו רואים בפועל במשחקים האחרונים זה יותר את האפשרות השניה. וזה יופי.

פעם היה לנו למפארד, שהשכיח את הצורך בחלוץ שני עם ריצות נפלאות קדימה ו-20+ שערים בעונה. בדרך עברו גם גודיונסן ואנלקה אבל זה היה בעידן אחר. גם סלומון קאלו, אבל הוא לא שיחק הרבה ועוד פחות כחלוץ שני ממש.

אבל אנחנו ב-2017. והתרגלנו כבר ל״חלוץ בודד״. כמו במשימה המטופשת הזו בשנת בר-מצווה בערבה, הוא זה שנמצא רחוק ולבד, אפשר לזהות אותו בקלות לפי המבט המיואש על הפנים. כי הוא לא מקבל כדורים, כי כשהוא כן מקבל, הוא מאבד אותם מיד מול הלחץ, וכי לא שורקים עליו פאולים בכלל. זובי כדור חופשי עכשיו.

אבל כשיש עוד חלוץ, דברים קורים. יש מסיבה קטנה בחלק המגרש של היריבה, וכך במקום חניך מסכן בחולצה כחולה שמחכה לסוף הלילה, אנחנו רואים את הזארד ומוראטה מדליקים מדורה וצולים מרשמלו בכיף ליד הרחבה.

עוד כמה דברים:

 • היום ניוקאסל כבשו ראשונים, ובאולפן של TSN דיברו על כך שעיצבנו את צ׳לסי מוקדם מדי. זה גרם לי לחשוב – האם קיימת תוכנית משחק שממליצה להימנע מכיבוש מהיר מדי כדי לא לעצבן יריבה עדיפה? או שזה בולשיט של קנדים?
 • מאז שפאברגס קיבל עזרה משמעותית בקישור, והוא לא צריך להחזיק לבד צד של מרכז המגרש (הוא גם לא יכול), פתאום רואים גם את התרומה ההגנתית שלו, גניבות כדורים ותיקולים חביבים ובלתי מזיקים שלא מביאים לאדומים או לבעיטות חופשיות ליד הרחבה.
 • דרינקווטר נראה כמו תחליף טוב לבקאיוקו. אוריינטציה טובה על המגרש, מאבד פחות כדורים, אחראי וגם רץ קדימה לא רע. בקאיוקו צריך להוריד את הראש, להבין שפה זה לא ליג 1, לעבוד קשה ולחזור לעניינים מוכן יותר. אני מאמין שיעשה את זה.
 • קונטה ממשיך עם האמון שלו בשחקנים של high risk, high reward, ולכן פאברגאס מקבל אצלו כל כך הרבה דקות העונה. יש קשרים עם אחוזי מסירות מדוייקות גבוהים יותר – אבל אין קשרים עם מסירה מדוייקת יותר. גם מוזס ואלונסו עונים להגדרה הזאת.
 • כבר היו דברים מעולם, אבל העונה נראית כרגע די סגורה מבחינת מאבק האליפות. ספרס כבר נשברו מהמרדף התלת-שנתי חסר התוצאות ועלולים להתפרק בסוף העונה. לא יקרה כלום אם לא נזכה בכלום העונה, אבל ישנה חשיבות להגדיר את החזון ואת הצרכים להמשך. לדוגמה קמפיין סביר בצ׳מפיונס.
 • לכן צריך גם לנצח בשלישי את אתלטיקו.
התיקו המתורבת באנפילד
חיים על הקצה

תגובות

 • אביאל

  משחק טוב, במשחקים האחרונים מול הקטנות-בינוניות מרגישים את צ׳לסי של העונה הקודמת שיודעת שזה תלוי בעיקר בה.
  הצירוף של האזרד ומוראטה (בכושר הנוכחי) הוא מוצלח מאוד, גם בתנועה, גם במסירות ובעיקר בסוג של הבנה, נראה גם שמוראטה מתחיל יותר להבין את הליגה וחכמת המשחק שלו עושה את שלה, יורד אחורה, לא מנסה לעבור בכוח, לוחץ וכו׳
  אפשר כבר לכבוש בקרנות ? כל משחק עשר קרנות וכלום, פעם (טרי, אלכס, איבנוביץ, דרוגבה וכו׳) זה היה הנשק הבלתי קונבציונאלי שלנו.

 • אביאל

  אה וחייבים נצחון בשלישי, לא בא לי לפגוש את פ.ס.ז. שוב בשמינית, בטח לא בכושר הנוכחי שלהם.

 • אופיר

  בשקט בשקט, עוד עונה טובה מאוד של צ'לסי.

 • דנידין

  TSN אתה רואה ב SP Central?

 • כחול

  משחק מהנה מאד, וכמו שאמרת ממש ראו את העצבים של שחקנינו על המגרש לאחר הגול של ניוקאסל. שישמרו קצת מהזעם הקדוש הזה לאתלתי בבקשה. כמה נקודות מאושרות:
  - במערך הנוכחי פאברגס משחק בתפקיד פירלו פר-אקסלנס. וזה נראה טו-אוב! השם ישמור איזה מסירות יפיפיות יש לו. עם כל הכבוד לדה-בריינה (ויש, לצערי) אין עוד שחקן בליגה שיכול לבצע כל כך הרבה מסירות מושלמות על שלושת רבעי מגרש (אם כי לג׳ינג׳י יש עוד כמה יתרונות, מה שלפאב אין). למעשה המערך הנוכחי שלנו הוא העתק של המערך של יובנטוס של קונטה, ואני מקווה שיהיה לנו הצלחה דומה איתו.
  - הזארד פשוט נפלא. האיש הזה עושה אותי כל כך מאושר. הוא פשוט בכושר הזה שאי אפשר לעצור אותו. תכלס זמן טוב בעונה להיכנס לגרוב.
  - דני בוי מציג עד כה הופעות סולידיות ותו לא, אני בניגוד אלייך לא חושב שלבאקא יש מה לדאוג. וחבל.
  - מוזס חזר סוך סוף אחרי פציעה ממושכת ו- 10 דקות איומות במשחק הקודם. ברוך השב!!
  - מה יהיה בשלישי? פדרו את וויליאן? לואיז את קייהיל? באקא את אמפאדו? לעונים נכונה תוגרל סימאונה על הפלאנצ׳ה. בקיצור, יהיה חם ואני לא יכול לחכות.

  • אביאל

   כחול - אני הייתי משאיל שנה הבאה כמה שחקנים לקראבג, לאות תודה על גניבת ארבע נקודות מאתלטיקו, תחשוב מה היה קורה אם לא, איזה לחץ היה לגבי יום שלישי.

   • כחול

    לגמרי. אולי אברמוביץ יכול לסדר להם איזה שיחוק עם פוטין, הם הצילו לנו את ההעפלה

 • D! פה ועכשיו

  אני עדיין מתלבט מי יותר מעצבן, האולפן הקנדי או זה האמריקאי

  ואצלנו במושב קראו לחלוץ הזה - ציפור (טוב, או קרא ככה לעצמו, אבל זה תפס).

  • גור אילני

   האמריקאי מעצבן יותר בפער.
   ואחרי האולפן הקנדים מעבירים אם אני לא טועה לשידור הרשמי של הפרמייר ליג.

 • זה משנה

  גור, הערה עיצובית ברשותך (עבור מי שהיה קשור לעיצוב האתר החדש).
  בבקשה עדכנו את ה-CSS ככה שריווח השורות, סוג וגודל הפונט בפסקה רגילה ופסקה עם בולטים יהיה זהה. זה מטריף כמו שזה כרגע.

  • גור אילני

   בגלל שאף אחד לא משתמש בבולטים חוץ ממני, זה נשמט כנראה מהעיצוב. אני אעביר הלאה ומקווה שבסבב התיקונים הבא זה יתוקן.

 • גרוש ללירה

  במסגרת הגרוש שלי ללירה, במבחן המציאות גול מוקדם מעצבן קבוצה עדיפה.
  ראה סכנין באר שבע. משחק אחרון לעונה. סכנין לוקחת יתרון מפתיע.
  מכבי אלופה.
  בשביל מתעצבנת ומפרקת את סכנין עם איזו חמישייה.
  באר שבע אלופה.

  • אלי

   אז קריסטל פאלאס עדיפה מצ'לסי?
   רק להזכיר לך צ'לסי הפסידה אחרי גול מוקדם של פאלאס.
   ובארנלי?
   פשוט קבוצה עדיפה יש לה יותר סיכוי להפוך את התוצאה.

 • גרוש ללירה

  בש מתעצבנת**

 • רומן

  לסטר לקחה אליפות עם 4-4-2 בריטי מובהק ושמה ז*ן על כל המערכים האלה

Comments are closed.