בניגוד לתחזיות מרחובות תל-אביב בארסה ניצחה רק 0:3. אבל בגודיסון פארק התקיים משחק באמת יותר איכותי עם כוכבים עולמיים כמו פיל ״המציל מהקו״ ג׳אגיילקה והחלוץ האדיר קאלברט ״never convert״ לואין.

ובצ׳לסי? כמו שאמר פעם גנרל באיזה סרט גרוע, או שהתכנית עובדת לך, ואז אתה מנצח בקרב, או שהיא נכשלת, ואז אתה לא מנצח בקרב. בכדורגל סך-הכל קשה לשנות ממש את המשחק באמצעו – יש רק 3 חילופים מתוך 11 שחקנים וצריך לשמור אחד לקראת הסיום כדי לא להיתקע עם 10 שחקנים בגלל פציעה. אז המאמן די תקוע עם מה שהיה לו בראש כשהוא בחר את ההרכבים והמערך.

ככה שאם שלושת הגמדים אוכלים סרטים מול ההגנה של ביג סאם – אין המון מה לעשות בנידון. וכמו שרובכם תנחשו, להכניס את זפאקוסטה במקום מוזס זה חילוף מנצח רק באחד ממאה משחקים. בכל השאר זה נגמר בעוד הגבהות לא מדוייקות.

אז קונטה לא עושה תיקו, אלא אם כן התיקו עושה אותו.

וזה נכתב לפני:

אתם צופים בדקות אלה בדיוק בריאל וברצלונה – האלגוריתמים החכמים שחוזים את המשחק החשוב ביותר כרגע בעולם הובילו אתכם לשם כמו את צ׳ינשינג הואוו משנדונג.

הפרשנים מיוסטון ועד יוקהאמה יתארו בהתלהבות כל גיחה קדימה של קראבחאל, מסירה של אינייסטה וכמובן פלוץ פוק נאד יוסוף נפיחה של מסי.

אבל במקביל בגודיסון פארק יתקיים מפגש קלאסיקו לא פחות מסקרן, בין אברטון המשתפרת ומנג׳רה שלא נס ליחו ומסטיקו סאם ״ביג סאם״ אלרדייס לצ׳לסי, המדשדשת במקום השלישי עם 8 נצחונות מעשרה המשחקים האחרונים.

הכדורגל האנגלי בטוב ביותר שיש לו להציג – לא נרגענו מה-3:3 הנהדר אתמול (עזבתי ב-0:1 כדי לראות עם בתי וזוגתי את ׳האקדח מת מצחוק׳), ועכשיו המשחק הבאמת סופר מסקרן הזה.

האם קונטה יצליח לא להפסיד שוב לקבוצה שנמצאת בשיא האודיסאה שלה, אחרי ההפסדים לווסטהאם ולקריסטל פאלאס? האם מערך שלושת הגמדים הקדמיים יעבוד?

ובצד של אברטון – האם ההגנה בהיעדרם של כמה קבועים תצליח להכיל את כל זה, והאם ויין רוני מסוגל לחגוג מול צ׳לסי גם בכחול? (עדכון: הוא לא משחק)

אגב רוני – השבוע עלתה בפייסבוק רשימת 10 המוסרים הטובים ביותר בתולדות הפרמייר ליג עפ״י ג׳יימי רדנאפ. לצד דה בריינה, אוזיל וססק שהם צפויים, היה שם גם פרנק למפארד קרוב משפחתו. לדעתי במקום סופר פראנק היה ראוי להכניס את ויין רוני – מוסר טוב ממנו.

בדרך הביתה מחברים בתי ואני ספרנו אוהדי בארסה וריאל ברחובות תל-אביב. בקלאסיקו הזה בארסה ניצחה 0:5 וזה אפילו לא כולל ילדים מנוזלים בחולצות מזוייפות אלא רק בגירים. בתי אמרה שכנראה בתל-אביב אין הרבה אוהדי ריאל ושזו תוצאה לא הגיונית. אמרתי לה שה-0:5 דווקא היו היה, ואפילו לא מזמן כל-כך.

איפה שאתם לא – תהנו ונתראה אחרי.

 

 

התבוסה ברומא