משבר ראשון

הדקה ה-57 והשלכותיה

זה לקח שנה וחצי, ולמרות שהיו הרבה משברים שהוכרזו על-ידי התקשורת, הפעם יש לנו סוף שוף משבר אמיתי. קונטה מוציא את הזאר בדקה ה-57, נשאר עם אפס חילופים, ועדיין צ׳לסי בבית ואפס-אפס שלישי רצוף.

הבעיה היא שבצ׳לסי משבר ראשון הוא גם הרבה פעמים האחרון שלך, אין לנו את הבגרות להתגבר על עליבות כזו ולראות מעבר לה. אנחנו מחפשים אשמים, נזכרים במאטיץ׳, אפילו שמו של מיקל עלה איפשהו.

המשחק היום היה באמת קומי: פברגאס שיחק חלוץ שלישי, אבל המהירות שלו מזכירה שחקן במשחקי וידאו שהעייפות שלו גורמת לו לא לזוז – הבחור פשוט רץ במקום. פדרו חזר לרוץ מהר – אבל במשחק הגמדים שלו רצים לאחור. בקאיוקו נעלם על המגרש. קאנטה הבין שיש קישור של 3 – אז הוא מנסה לשחק לבד את שלושת התפקידים. קאהיל עשה טובה ונפצע לפני שייגרם נזק. רודיגר נראה כמו מה שקורה כשלוקחים שחקן ממוצא אפריקני ומגדלים אותו בגרמניה – נשארת הפיזיות אבל כל החן נעלם, ממש קרש עם כדור. אלונסו עבר להתמקד בעיקר בבעיטות חופשיות. מוזס שכח שהיה פעם חלוץ ואח״כ קשר תוקף. אזפי מנסה רק את ההגבהה האלכסונית למוראטה, אבל ההגנות כבר מוכנות. וויליאן חושב שהוא בכדורגל רחוב. הזאר בטוח שהוא בסרטון צחוקים ביו טיוב. ומוראטה?

ומצד שני, לסטר שיחקו נהדר. אולברייטון בעונה מעולה – באליפות ההסטורית של לסטר הוא היה אחת החוליות החלשות מבחינה טכנית אבל השנה הוא מצוין, במיוחד באגף ובעליה להתקפה. וארדי לבד למעלה אבל אף פעם לא מנמנם. מהרז טוב עם הכדור. מגוויר נכנס מצוין לנעליים של הות׳. ונ׳דידי הוא כמעט התגלמותו השניה של קאנטה.

אבל ללא קשר לאף אחד מהחבר׳ה האלה – קונטה יצטרך לשבת ולחשוב למה המערך שלו לא עובד, נכון – כשכן יש מצבים הם לא נכנסים, אבל במשחקים האחרונים כבר גם לא היו כל-כך הרבה הזדמנויות. שלושה משחקים עלובים ביותר מול קבוצות לא מדהימות שחגגו עלינו הכל חוץ מגולים. אפילו השופט עזר לנו היום עם האדום (צהוב שני די מוצדק אבל לא ברור מאליו).

מה אפשר לעשות? לדוגמה לחזור ל-4 מאחור, עם אזפי ואלונסו באגפים. לדוגמה, לנסות לשלב את רוס בארקלי בתפקיד מעניין במרכז המגרש, במקום באקיוקו נניח. לשחק יהלום. לעשות 4-2-4 עם מישי ומוראטה שינגבו אחד לשני את הדמעות. להחתים את אלכסיס. להמציא שיטה חדשה או להוציא אחת שנשכחה מהנפטלין – מי מסוגל אם לא קונטה?

אבל אם לחזור רגע לדקה ה-57 – יכול להיות שזה רגע מכריע ביחסי הזאר-קונטה-צ׳לסי שעוד יהיו לו השפעות מעבר למשחק הזה.

ואן גול
להיות בורנמות'

21 Comments

אביאל 13 בינואר 2018

האמת שזה פשוט לא ברור, למה עולים עם שני שחקני התקפה למשחק ביתי, קונטה נוטה להתאהב במערכים שלו עד שהם פוגעים בו, ככה היה בתחילת העונה. אני עוד יכול להבין את המערך הזה במשחקים מול קבוצות גדולות או אפילו במשחקי חוץ אבל בבית, אחרי שלושה תוצאות תיקו ? פשוט לא ברור ומעל לכל החילוף של הזארד.

האמת שזה מאוד פשוט, אפשר היה לפתוח עם וויליאן במקום באקיוקו, שחקן מאוד מיוחד, לא מורגש בהתקפה ולא בהגנה, דווקא בקישור של שניים הוא היה מעורב הרבה יותר.

אמיתי 13 בינואר 2018

ממה שאני ראיתי היום ובכלל זו לא בעיה טאקטית- ואין ספק שהיום הייתה לצלסי נחיתות טאקטית- אלא עייפות החומר ובעיה מנטלית של רוב הקבוצה. קונטה יצטרך לתקן בצורה אחרת ממה שהורגל אליה. דרך עבודה פסיכולוגית וניהול אנשים. נדמה לי שזה לא הפורטה שלו.
לסטר בנו משהו יפה. יש חדווה במשחק שלהם. היה אדום מוצדק ואני מקווה שמחרז ייענש על ההתחזות אבל במחצית הראשונה הוא היה אדיר. רק שבארסה אה סליחה ליברפול לא יקנו אותו

Matipool 13 בינואר 2018

יש מצב שהוא הולך להיות המחליף של סאנצ׳ז בארסנל.

איש הפח 14 בינואר 2018

למה ששחקן יעזוב קבוצה אלופה, שהוא חוליה חשובה בה ובאליפות שלה בפרט, בשביל קבוצה לא תחרותית כמו ארסנל?

matipool 14 בינואר 2018

לונדון, כסף, בכל זאת ארסנל לעומת לסטר (האליפות ההיא הייתה חד פעמית ברמה של פעם ביובל).

איש הפח 14 בינואר 2018

ברור, מתי. סתם ניסיון לעקוץ קצת את ארסנל…

אולג נדודה 14 בינואר 2018

מחרז משחק באגף ימין ואילו סנצ'ז בשמאל,אם כבר ארסנל מעוניינת במלקולם מבורדו.

געגועי לקוסטה, שהיה יודע לתת גם שער מכלום ועל הדרך לבדר את הקהל במכות ואיומים לבלמי היריבה

Matipool 13 בינואר 2018

הזאר היה חלש (כמו כל הקבוצה) . הזאר הוחלף. מה הביג דיל? זה אנגליה, לא ישראל. לא עושים משברים בגלל חילוף של כוכב.
כללית, משהו רע קורה אצלכם בזמן האחרון. יצא לי לראות שני משחקים שלכם השבוע וזה נראה תקוע. האתרים באנגליה צועקים שקונטה בדרך החוצה ושיש כבר 2-3 מחליפים קונקרטיים. לא ברור לי איך זורקים מאמן שהביא לכם אליפות בעונה שעברה וכרגע הוא חזק בטופ 4 ועדיין בכל המפעלים האחרים. תקופות רעות יש כמעט לכולם.
השחקן של לסטר שהורחק היום, לא היה צריך להיות מורחק פשוט כי לא הגיע לו הצהוב הראשון. לסטר הייתה שווה ניצחון ומאחרז היה נפלא.

כחול 14 בינואר 2018

הקבוצה משחקת גרוע מאד בשלושת המשחקים האחרונים. בעיקר התקפית צ'לסי לא מסוגלת לבצע התקפות מעבר בצורה מהירה מספיק, משחק המסירות לא חודר הגנות, ובאופן כללי זה מרגיש שאין לנו כלים התקפיים חוץ מהזארד. מוראטה פשוט מפוחד, וויליאן לא מפוקס, פדרו שכח איך לבעוט (לרוץ הוא עדיין יודע) ועל מישי אין מה לדבר.
המערך של ה3-5-2 ששירת אותנו היטב בתחילת העונה, הביא לסיטואציה לא טובה. הוא שם את פדרו וויליאן על הספסל לתקופה ארוכה והם יצאו מכושר. מוראטה נכנס לכושר גרוע, ופתאום אין כלים התקפיים חוץ מאדן.
האמת שבארקלי לא יכל להגיע בזמן יותר מתאים, אנחנו חייבים זירקת אנרגיה לקבוצה והוא יכול לתת אותה.
המאבק על הטופ-4 עוד ארוך ואני חושב שדווקא בגללו ישאירו את קונטה. אנחנו נצא מהצ'מפיונס אחרי בארסה זה ברור, אבל לא נראה לי שסיכויינו בליגה ישתפרו אם נחליף מאמן במרץ.
לגבי העונה הבאה ויחסי הזארד-קונטה-צ'לסי לאן, אני לא יודע מה אני מעדיף – את צ'לסי שנה הבאה בלי הזארד, או צ'לסי שנה הבאה בלי קונטה. מקווה ששניהם יהיו כאן, ויצטרפו אליהם סנצ'ס, סנדרו ועוד חלוץ רציני שיחדיר קצת לחץ במוראטה למען השם. אבל זה לא מה שיקרה, וחבל כי אחרי השנה המשוגעת הזאת של סיטי היא תאבד מהטירף, ויונייטד יכולה להתפורר בכל רגע כשמוריניו נכנס לעונה השלישית. מהיריבות רק ליברפול תתחזק בעונה הבאה, יהיה חבל לבנות מחדש שוב בשנה הבאה.

ניינר / ווריור 14 בינואר 2018

נראה לי קונטה מתחיל לאבד את זה. אולי בגלל מוריניו

כחול 14 בינואר 2018

האמת היא שהסיפור עם מוריניו הגיע בקורלציה מדאיגה למשבר היכולת של צ'לסי. קונטה תמיד היה איש של הפרטים הקטנים, יכול להיות שמוריניו הצליח להוציא אותו מפוקוס והדבר מתבטא בתיאום ההתקפי שלנו.
אם זה יהיה נכון, אז קונטה יוצא אדיוט באותה המידה שמוריניו יוצא דארת' ויידר עם שיער לבן ורולקס.
מקווה מאד מאד שזה לא המצב, זה יהיה יותר מעצבן אפילו משנה שלמה של לראות את באקאיוקו מסתובב על המגרש בלי להבין מי הוא.

דנידין 14 בינואר 2018

מה הסיפור?

אביאל 14 בינואר 2018

מוריניו עקץ, קונטה השיב, עד עכשיו סטנדרטי ואז מוריניו אמר שהוא עשה ויעשה המון טעויות אבל בטוח שהוא לא ימכור משחק, שזה תזכורת לפרשה שהיתה לקונטה באיטליה, בה הוא בתחילה הואשם בהשתתפות או ידיעה (לא זוכר בדיוק) על מכירת משחק, הוא הושעה אבל לבסוף זוכה, בתגובה קונטה היה עצבני מאוד ואמר שהוא לעולם לא ישכח את הדברים שמוריניו אמר לו, זהו פחות או יותר, אבל זאת אנגליה ככה שהדברים מקבלים תהודה.

דנידין 14 בינואר 2018

תודה… המשחקים הרגילים של מוריניו

אמיתי 14 בינואר 2018

טוב. החלטתי. אין לי התנגדות שליברפול יכניסו רביעייה לשכנים. כמו תמיכה (פאסיבית) במורדים הסורים

ק. 14 בינואר 2018

נביא

אמיתי 14 בינואר 2018

יותר שוטה );

אמוץ כהן-פז 14 בינואר 2018

ב3:1 אמרתי לעצמי שכנראה שבקשתך תתמלא כי סאלח לא הבקיע…

ק. 14 בינואר 2018

שוטה אולי בגלל שהקבוצה שלך ניזוקה במאבק הריאלי היחידי שלה – על המקום השני…

אמיתי 14 בינואר 2018

אביאל. לא ניסיתי..
ק. כן אבל יש גם צ׳מפיונס וגביע.
קצת כמו הניצחון שלנו על צלסי עונה שעברה- לא ישנה כלום אבל קצת יוציא אוויר מהאלופה שבדרך. חשוב

אביאל 14 בינואר 2018

כמעט ניחסת :)

Comments closed