זה לקח שנה וחצי, ולמרות שהיו הרבה משברים שהוכרזו על-ידי התקשורת, הפעם יש לנו סוף שוף משבר אמיתי. קונטה מוציא את הזאר בדקה ה-57, נשאר עם אפס חילופים, ועדיין צ׳לסי בבית ואפס-אפס שלישי רצוף.

הבעיה היא שבצ׳לסי משבר ראשון הוא גם הרבה פעמים האחרון שלך, אין לנו את הבגרות להתגבר על עליבות כזו ולראות מעבר לה. אנחנו מחפשים אשמים, נזכרים במאטיץ׳, אפילו שמו של מיקל עלה איפשהו.

המשחק היום היה באמת קומי: פברגאס שיחק חלוץ שלישי, אבל המהירות שלו מזכירה שחקן במשחקי וידאו שהעייפות שלו גורמת לו לא לזוז – הבחור פשוט רץ במקום. פדרו חזר לרוץ מהר – אבל במשחק הגמדים שלו רצים לאחור. בקאיוקו נעלם על המגרש. קאנטה הבין שיש קישור של 3 – אז הוא מנסה לשחק לבד את שלושת התפקידים. קאהיל עשה טובה ונפצע לפני שייגרם נזק. רודיגר נראה כמו מה שקורה כשלוקחים שחקן ממוצא אפריקני ומגדלים אותו בגרמניה – נשארת הפיזיות אבל כל החן נעלם, ממש קרש עם כדור. אלונסו עבר להתמקד בעיקר בבעיטות חופשיות. מוזס שכח שהיה פעם חלוץ ואח״כ קשר תוקף. אזפי מנסה רק את ההגבהה האלכסונית למוראטה, אבל ההגנות כבר מוכנות. וויליאן חושב שהוא בכדורגל רחוב. הזאר בטוח שהוא בסרטון צחוקים ביו טיוב. ומוראטה?

ומצד שני, לסטר שיחקו נהדר. אולברייטון בעונה מעולה – באליפות ההסטורית של לסטר הוא היה אחת החוליות החלשות מבחינה טכנית אבל השנה הוא מצוין, במיוחד באגף ובעליה להתקפה. וארדי לבד למעלה אבל אף פעם לא מנמנם. מהרז טוב עם הכדור. מגוויר נכנס מצוין לנעליים של הות׳. ונ׳דידי הוא כמעט התגלמותו השניה של קאנטה.

אבל ללא קשר לאף אחד מהחבר׳ה האלה – קונטה יצטרך לשבת ולחשוב למה המערך שלו לא עובד, נכון – כשכן יש מצבים הם לא נכנסים, אבל במשחקים האחרונים כבר גם לא היו כל-כך הרבה הזדמנויות. שלושה משחקים עלובים ביותר מול קבוצות לא מדהימות שחגגו עלינו הכל חוץ מגולים. אפילו השופט עזר לנו היום עם האדום (צהוב שני די מוצדק אבל לא ברור מאליו).

מה אפשר לעשות? לדוגמה לחזור ל-4 מאחור, עם אזפי ואלונסו באגפים. לדוגמה, לנסות לשלב את רוס בארקלי בתפקיד מעניין במרכז המגרש, במקום באקיוקו נניח. לשחק יהלום. לעשות 4-2-4 עם מישי ומוראטה שינגבו אחד לשני את הדמעות. להחתים את אלכסיס. להמציא שיטה חדשה או להוציא אחת שנשכחה מהנפטלין – מי מסוגל אם לא קונטה?

אבל אם לחזור רגע לדקה ה-57 – יכול להיות שזה רגע מכריע ביחסי הזאר-קונטה-צ׳לסי שעוד יהיו לו השפעות מעבר למשחק הזה.

למה זידאן צחק
לראות בוץ