אחד הדברים שמדכאים אותי זה להכנס לאוטו, לנסוע בדרך לארוחת שישי, לעצור ברמזור ולראות מהחלון אנשים אוכלים בחומוסיה. זה לא מתוך התנשאות כלפיהם, פשוט יש דברים שאצלי בראש לא מתחברים – ואחד מהם זה חומוס ושישי בערב. בעקרון, כל חומוסיה שפתוחה בערב דורשת צוות צמוד של פקחי של משרד הבריאות לבושים בברדסי מגן בדרגת נפולת גרעינית, אבל בשישי בערב גם מערכת VAR עם גלאי קוליפורמים קוואנטי לא תעזור. אם חוק המרכולים היה כולל סעיף איסור פתיחת חומוסיות בשישי בערב, אולי הייתי תומך בו.

הלילה אחרי החומוס מצפה לנו מפגש מסקרן מול האל בגביע. מסקרן כי הוא בדיוק מה שהיינו צריכים, משחק לרענן את השורות, לתת דקות, להסיר חלודה, לתת לאמרסון דקות ראשונות ולהיזכר במישי בטשואיי.

5 גולים ב-3 משחקים בדורטמונד מראים אחד מבין כמה דברים: או שהוא לא מתאים לליגה, או שקונטה טעה בגדול לגביו, או שהוא טוב מול הגנות חלשות (השטחים שקיבל מול אטלאנטה לא היו סבירים בפרמייר ליג). מה שאי אפשר לקחת ממישי זה שני דברים: את החמידות שלו, ואת היכולת לשים את הרגל במקום הנכון, בזמן הנכון, במרחק הנכון ובזוות כזו שהכדור עף פנימה ומביא ניצחון.

עם מוראטה, ז׳ירו ואולי גם טאמי אברהם על הגדרות נראה איזה עתיד צופן לבלגי. סביר להניח שבקיץ צ׳לסי תמכור אותו, אולי אפילו ברווח. מצד שני – בקצב הזה הוא יהיה האס של נבחרת בלגיה במונדיאל הקיץ ומכאן כבר אפשר לדמיין את האפשרויות המסעירות – סתם לדוגמה: גול ניצחון בדקה ה-117 בגמר.

*

ועכשיו לבארסה: לא ראיתי מספיק משחקים העונה כדי לחזות האם הקטלאנים ישמרו על הזאר עם 1-2 שחקנים. ממה שקראתי אצל אופיר ממן, זו קבוצה יותר פרגמטית משהכרנו בעבר. אם זה נכון, אני מצפה שהזאר ייסגר אישית וקבוצתית, דבר שישאיר מעט מאד אפשרויות אחרות בהתקפה. כשצ׳לסי נתקלה בהתנגדות כזו העונה, היא פתרה אותה או בלהיות גרועה ואנמית, או בגולים מהגבהות ומהברקות בסגנון מרכוס אלונסו.

מצפיה במשחק המסקרן של פ.ס.ז׳ מול ריאל, אפשר היה לראות שמשחק הלחץ של פאריז כמעט שיתק את ריאל בהנעת הכדור מההגנה, דבר שהביא מדי פעם להרחקה נואשת של השוער. ואנחנו מדברים פה על הנעת כדור של מרסלו, מודריץ׳, קרוס וחברים – לא על בקאיוקו ומוזס.

סביר ביותר להניח שבארסה תלחץ מקדימה, וצ׳לסי תעיף את הכדורים (אלה שלא תאבד) באופן שישאיר אותנו עם 25% החזקת כדור במקסימום. בבית. דרך ליצור בתסריט העגום הזה פתח להפתעה הוא להעלות 2 חלוצים אמיתיים – ז׳ירו ומוראטה, שיקלטו את הכדורים הנואשים האלה בקו האמצע ויפזרו אותם בטאצ׳ים נפלאים ורכים להזאר, פברגאס ומוזס. הסיכוי שזה יקרה הוא בערך אפס.

צ׳לסי - בארסה, יומן הדחה
1:1