צ׳לסי שלטה במחצית הראשונה, אבל צריך להודות שיונייטד היתה טובה יותר בשניה. הגול של מוראטה היה כנראה חוקי אבל זה לא משנה את העובדה שהוא היה חלש.

הנסיון לשחק על שני חלוצים גבוהים לא צלח, בין היתר בגלל העובדה שוויליאן התעייף ופדרו לא הבין את התפקיד שלו על המגרש.

שני השחקנים האלה הם כרגע הפכים – ווליאן בכושר הטוב אולי בקריירה ופדרו בגרוע ביותר.

בסופו של דבר מי שנרדם על המשמר הוא זה שגם לא יירדם בלילה – אנטוניו קונטה, ששכח לעשות את החילופים כי היה מרוצה מדי מהתפקוד של ה-11.

מחוץ לטופ 4 עם טוטנהאם וליברפול בכושר מצוין לרדוף אחריהן.

תענוג.

וזה נכתב לפני:

אתמול הלכתי בשדרות בן גוריון. שבת בצהריים, יום שמשי, אנשים ברחובות ובדרך לים. מצאתי את עצמי הולך במקביל ל-3 דתיים, שני נערים ונערה, שצעדו באותו כיוון שאני התקדמתי בו אבל במקביל אליי (הם הלכו על שביל האופניים). היתה לי הזדמנות פז להקשיב לשיחה ביניהם. וכך היא התגלגלה:

דתי א׳:

"אז אם אני נתפס בשלב הזה, מתחתן בשלב הזה, אז אני גומר בהתנחלות… ואם אני מתאפק, מחכה, אז יש לי סיכוי להגיע גם לתל אביב".

כאן התנתקה השיחה, כי אני נעצרתי לרשום את זה, והם המשיכו הלאה לכיוון ככר רבין.

***

ז׳וזה מוריניו חיכה והתאפק, ובסופו של דבר לא גמר בהתנחלות בסטובל עם איזו נוצרייה משופמת בקראווילה צמודת קרקע, אלא טיפס בסולם החברתי של הכדורגל וקיבל את כל ג׳ובי החלומות שהעולם הזה יכול לתת, פחות או יותר. מוריניו הבין, שהדבר החשוב ביותר בעולם הזה הוא להתאפק, לא למהר, לא לנסות להגיע – וככה מגיעים בסופו של דבר, ואפילו הכי מהר.

אבל כשעולים מהר מדי, ומוריניו נהנה מכך שבעוד הוא התאפק – אחרים מיהרו, והתנפצו על חומות המציאות – גם מגיעים למיצוי מהיר. מוריניו הוא פוני של טריק אחד – והטריק הזה הוא סבלנות. הוא יודע יפה מאד שלתקוף ב-10 שחקנים לא מוביל לשום תוצאות מהירות. הוא יודע שטרנדים משתנים מהר – אבל אנשים משתנים לאט, ואם מאטיץ׳ היה טוב בעונת 2014-15 הוא יהיה טוב גם ב-2015-16, וגם ב-2017-18.

אולי לאט מדי.

***

מחשבות כאלו ואחרות הביאו אותי לפני כמה ימים לחלום בהקיץ, שבתוכו הפציעה ההבנה המבהילה שקונטה יירש את מוריניו ביונייטד. זה הבהיל אותי במיוחד כי קונטה מתאים ליונייטד כמו כפפה ליד. הוא יוציא מים מהסלע והגנה יעילה מפיל ג׳ונס, יעבוד נכון עם הכוכבים השמנים, ייעבה את הסגל בלא-כוכבים יעילים דוגמת מוזס, זאפאקוסטה ואלונסו – בקיצור יעשה מין פרגוסון מקוצר.

זו תהיה הצלחה מטורפת. ואני מאד מקווה שזה יישאר בגדר חלום רע בהקיץ.

1:1
סאבוטאז׳? (הכניעה מול סיטי)