בסיום העונה שעברה הוא ביצע את טקס חילופי המשמרות באופן גרוטסקי ומופרך. פרישה ל-MLS? הצחקתם אותו. לא לכולם היה ברור מה הוא חשב לעצמו, אבל ג׳ון טרי חתם בדיוק במקום הנכון כדי להמשיך לעשות את מה שהוא עשה במשך כמעט שני עשורים בכחול.

העונה התחילה בעוד פסטיבל ששם עליו קצת יותר מדי תשומת לב, באופן שחשף את הבעיות הגלומות במעבר לברמינגהאם ובאפרוריות של הליגה השניה. זו אף פעם לא היתה קבוצה שתדרוס את הליגה, וטרי אף פעם לא היה בכושר פיזי שמאפשר לו לחרוך את המגרש ולשים את 5+ הגולים שלו לעונה, אבל דווקא כשנפצע ופתאום שכחו שהוא קיים, הדברים התחילו לצבור תאוצה.

בסופו של דבר זו ליגה קשה ושוחקת, וטרי וחבריו כתשו אותה, לא בכדורגל ההתקפי המבריק ביותר אבל בתוצאות שהביאו נקודות והספיקו לפלייאוף.

מועדון הפאר אסטון וילה מעולם לא השתתף בפלייאוף, והאוהדים הביטו על לוח המשחקים שנותרו וניסו להבין מה מחכה להם עם ההתמודדות הכפולה מול בורו, שדווקא היתה במעמד לא מעט בכלל ועמדה כמה פעמים עם רגל אחת בצ׳מפינשיפ והשנייה בפרמייר ליג.

המשחק הראשון השיג את התוצאה הרצויה עם גול של ידינאק האוסטרלי המזוקן, ולמשחק השני מידלסבורו כבר עלתה עם הגב אל הקיר. המחצית הראשונה נגמרה עם סוג של בונקר של וילה, שניסו להעביר את הזמן. למרות זאת, בורו לא הצליחו לתרגם את הדומיננטיות לבעיטות לשער, עד שאסומבלונגה שעט, חלף על פני טרי האיטי, ונעצר רק ברגלי שני מגנים מהירים וצעירים יותר.

המחצית השניה כבר היתה סיפור אחר. סטיב ברוס כנראה הבהיר לשחקנים שאין לו שום כוונה להעביר את 45 הדקות הנותרות בכסיסת ציפורניים והצצות לשעון. גריליש כמספר 10 קלאסי, אדומה וגראבאן נכנסו לעניינים והתחילו לנצל את החורים בחלק האחורי של מידלסבורו. רק במזל ועם יכולת טובה של השוער ההתמודדות לא הוכרעה בשלב הזה.

פטריק באמפורד שהיה פעם מין מציאה של צ׳לסי בטרם עבר סופית לבורו נכנס אבל בקושי נגע בכדור. אדמה טראורה ניסה ללהטט, אבל כמו שהוא מתפתח כשחקן, כנראה שהמהירות הפנומנלית שלו עם הכדור לא הולכת לקחת אותו לשום מקום, וגם הנסיונות שלו בדקות האחרונות נבלמו בחומה של שחקנים מנוסים ומפוקסים ממנו. מידלסבורו מודחת ללא בעיטה למסגרת.

הפרוייקט של הליגה השניה ממשיך כאלטרנטיבה לא רעה בכלל לפרמייר ליג. הקהל מגיע בהמוניו והמשחקים טובים, אם כי עדיין לא נוצצים. אולי יש קצת יותר מדי מהם, בכל מיני ימים מוזרים בשבוע. הקבוצות הקשוחות שהוא מכשיר מגיעות ולא נופלות כמו זבובים. ולראייה ניוקאסל, האדרספילד וברייטון ששרדו שלושתן.

הפור נפל. ג׳ון טרי נוסע לוומבלי. ופתאום הוא זה שכולם רצים לראיין. בדרבי הפרטי מול פולהאם.

שוב אור הזרקורים.

אחרי מחזור סיום העונה
הרולטה הכפולה