מונדיאל, מחזור שני: סיכום

126:6 במסירות מוצלחות

כמה דברים שהתרגלנו אליהם בינתיים:

 1. הטלוויזיה כל הזמן דלוקה על כדורגל
 2. שיפוט באמצעות הגאדג׳ט הזה שמצלם את המשחק כדי לשדר אותו לכל העולם (קשור כנראה לסעיף 1)
 3. פנדל כל משחק (כנראה קשור לסעיף 2)
 4. אם לשים רגע פוליטיקה בצד, הארגון הרוסי תכל׳ס מצוין
 5. אין מועמדת מובילה לגביע
 6. מסי (לא קשור לסעיף 5)

כמה דברים שאי-אפשר להתרגל אליהם:

 1. אין ויכוחים על נבדל
 2. אין ויכוחים אם עבר את קו השער או לא
 3. אנגליה לא מחכה לניסים (קשור גם לסעיף 2)
 4. עוד מעט זה כבר נגמר

ועכשיו למשחקים עצמם:

רוסיה הראתה שגם ללא כוכבים, היא מצליחה להתגבר על נבחרות נאיביות ודי השכיחה שהיה לפני הקיץ דבר כזה מוחמד סלאח. מצרים מאד רצתה להשאיר רושם טוב על העולם ולשמח את מאה מיליוני אוהדיה מבית, אבל ההגרלה והטעויות במשחק הראשון לא עזרו. עכשיו רוסיה צריכה להחליט אם היא מנסה לנצח את אורוגוואי או שומרת כוחות לשמינית.

אורוגוואי לא חס וחלילה ריחמה על סעודיה, אבל מנבחרת שהאופי שלה מזכיר את אתלטיקו מדריד אין לצפות למשהו שהוא יותר מתכליתיות. עכשיו היא צריכה לחשב אם כדאי לה לנסות לנצח את רוסיה או לא לשמור על פרופיל נמוך כדי להגיע אנדרדוג לשמינית, כמו שהיא אוהבת.

פורטוגל סבלו מול מרוקו אבל מי שחשב שזה ייגמר אחרת היה קצת תמים.

אירן תקפה את ספרד והעזה. השדרים אמנם לא הצליחו להבדיל בין השחקנים של אירן, אבל לשחקנים זה פחות הפריע. המסקנה מהמשחק הזה לא יכולה להיות חד משמעית, אבל לדעתי ספרד ממשיכה ביכולת שלה מהיורו ולא תעבור את הרבע.

דנמרק ואוסטרליה רצו והזיעו. לסוקרוס זה הספיק לנקודה ראשונה, אני התאכזבתי שאירווין נכנס לקראת הסיום ולא טים קאהיל אבל כנראה שאנחנו לא יודעים והמצב שלו באמת גרוטאה. לדנמרק יש את אריקסן, אבל עדיין נראה שחסרה דמות כריזמטית שתיקח את הנבחרת החביבה הזו גבוה יותר. געגועים ללאודרופים.

עדיין לא הבנתי למה מתלהבים מפרו, אני לא הצלחתי, בין היתר כי לא ממש צפיתי במשחקים שלהם. בכל מקרה נפטרנו מהצרה הזו ואנחנו ממשיכים הלאה. צרפת מצידה לא משכנעת, אוסף הכוכבים לא מתחבר למשהו שהוא מעבר לפעולות מקריות, והדבר הגרוע מכל הוא שזה גורם לויזיביליות של נ׳גולו קאנטה לנסוק… כרגע מתעניינים בו שלושה מועדוני על.

ארגנטינה קיבלה סוף-סוף הזדמנות אמיתית להוכיח כמה היא גרועה. זו פשוט נבחרת עם אפס תרגילים, אלא אם כן מחשיבים את התרגיל הזה שנותנים למסי את הכדור וכולם נעמדים. בעקבות המפלה, סמפאולי איבד לפי הדיווח את סמכויות האימון שלו. אתם שומעים טוב? חהחהחהחהחה. חדשות מתפרצות: תימן פלשה לסעודיה ולקחה לה את כל הקרחונים! לגבי קרואטיה – אוקיי, זו נבחרת טובה. אני לא מתכוון להתלהב ממנה כי היא לא עושה לי שום דבר, אבל כבוד יש.

ברזיל היתה פשוט עלובה מול קוסטה-ריקה. אני מקווה שמוריניו לא צפה במשחק כי אם כן אין מצב שהוא ירצה לשלם 60 מיליון פאונד על וויליאן אהוב נפשו. החזקתי אצבעות לקוסטה-ריקה, אבל לצערי נכנסתי להופעת מחול של בתי וכשלא שמתי לב הגיע גול. ואז כשקיבלתי את האתרעה בנייד העזתי לפתוח את השידור של כאן בנייד באולם המחול, ראיתי שם את הפרימדונה ניימאר ששם עוד אחד. ובכה. כאילו, מה הקשר. זה אפילו לא קשור אליך, גבר. אבל ג׳וניור מוכרח לבכות.

ניגריה ריגשה מול איסלנד, שלמרות שלפי מחקרים 58% מתושביה מאמינים בפיות ויצורים קסומים, נראתה פתאום חסרת כוחות מיוחדים. אפילו הקהל הפסיק את ההו-הא-קלאפ המלחיץ בשלב מסוים והתמכר לרעש הכפיות של רוסיה.

שוויץסרביה היה המשחק אולי הכי טעון עד עכשיו, הרבה דם רע והקנטות. פתאום היתה סיבה להשתמש במערכת המצלמות של כאן – אולי נצליח לתפוס איזה מרפק של שאקה לצלעות של איבנוביץ׳. למרות שבראנה מעדיף אישית שיינשכו אותו. עכשיו פיפ״א תבדוק את עניין החגיגות של אלבניה שוויץ והאם הן מערבות פוליטיקה בתוך מקום שאמור להיות נשלט לחלוטין על-ידי כסף.

את בלגיה – טוניס אני אשכרה עדיין זוכר כאילו זה היה אתמול, למעשה זה כמעט היה אתמול. טוב, אין מה להגיד, כשהחבר׳ה זזים קורים דברים יפים. יש שמועות שסארי יביא את מרטנס מנאפולי, הלוואי. והצעקות של אדן הזאר על לוקאקו אמנם נבעו מהכעס שהוא שמר בבטן על הבחירה של רומלו ביונייטד במקום בצ׳לסי, אבל התוצאה שלהן היתה חיובית nonetheless: והענק התמנוני שם עוד שני גולים מול יריבה חלשה שלא שינו דבר!

דרום קוריאה עדיין מרוכזת בהסכמי השלום עם הצפון, ומקסיקו ניצלה את זה כדי להאריך את תוקף האשליה שהיא מספקת לאוהדי הכדורגל. מה שכן, צ׳יצ׳ריטו כאן וזה יהיה חשוב בהמשך.

שוודיה היתה קשוחה מאד מול גרמניה, ויעיד על כך אפו של סבסטיאן רודי. גם הנתון המדהים של 126:6 במסירות מוצלחות סביב הדקה ה-20 הראה שהשוודים מעדיפים לבעוט באפים מאשר לשער. רק כשג׳וליאן דרקסלר החלש פינה מקום אגב שמאל התחיל להתנהג כמו אגף שמאל ולעשות בלאגן במה שאצל השוודים נקרא אגף ימין. הסוף ידוע. שוודיה בדומה לדנמרק גם סובלת ממחסור בשחקן כריזמטי סטייל ברולין.

הגענו ליום האחרון אז תנשמו עמוק…

אנגליה לא התקשתה מול פנמה, ששלחה את הקפטן שלה במחצית עם דגל לבן לדבר אל ליבו של קיין ולהתחנן לרחמים מתמורה למעבר חופשי של צי הסוחר בתעלה. האנגלים הסכימו, למעט קיין כמובן, שלא רוצה להשפיל אף אחד אבל כן רוצה להיות מלך השערים.

סנגל קיבלה מחמאות במשך כמעט מחצית שלמה על האתלטיות, הארגון והאימון. בשלב מסוים נאלצתי להסביר לבתי שאוהדת את יפן במונדיאל שיש נבחרות שלא נועדו לגדולות, והן יסתפקו בהופעה מכובדת, אבל דווקא אז היפנים החליטו לא להתייאש, יצאו יחד כולם לנבדל כמו חבורה של נזירי זאו-זן, עש שהונדה החכם הזקן שם כדור נורא יפה ברשת. חגיגות אצלנו בבית ובלאגן בבית המטורף והמגוון הזה.

ולסיום – פולין שכבר נצצה בסיבוב הקודם זרחה שוב, אבל גם אלף ניצנוצים של כשרונות על לא יכולים מול האפרפרות הקולומביאנית. פלקאו, שחווה על בשרו נפילה חדה במעמדו, ניצח על הכל בתור הפועל הכי אפור שרץ הכי מהר לכל כדור אבוד. קוואדראדו פיטם את חבריו בהגבהות פז ואפילו היה הכתובת של בישול של חאמס שפינק באסיסטים לרוב. בכלל, היה יפה לראות ששמות הכובשים הם מקריים לגמרי – בקולומביה יש 8-9 שחקנים שיכולים להיות בעמדה לשים את הכדור ברשת.

החדשות הרעות הן שהגענו לשלב הפחות כייפי במונדיאל: מקסימום שני משחקים ביום, מחזור סיום מעצבן עם משחקים באותה שעה, והגעה עם הלשון בחוץ לשלבי ההכרעה.

מי שמכיר קבוצת תמיכה טובה לגמילה מבירה ובעיקר חטיפים מלוחים, אני אשמח להמלצה.

 

 

 

 

 

 

סיכום המחזור הראשון
מונדיאל, סיבוב שלישי: סיכום

תגובות

 • אלון3131

  לגבי השורה האחרונה, לא סתם המונדיאל בקיץ, אבטיח.

  לא יודע אם זה בגלל שזה מונדיאל ראשון שאני רואה בצורה נורמלית מאז שאני ילד(צבא, תקופות מבחנים בלימודים וכאלה), אבל אני נהנה בטירוף וכמות המשחקים הטובים במחזור השני הייתה כמעט 100 אחוז. תענוג.

  הגב
 • D! כאן ועכשיו

  אני גם חשבתי כל המשחק על ברולין, השם יודע מדוע

  הגב
  • אמיתי

   בשוודית השם= זלאטן

   הגב
   • D! פה ועכשיו

    הי היי היי, לא רציתי להזכיר את שמו לשווא

    הגב
 • יאיר אלון

  עכשיו פיפ״א תבדוק את עניין החגיגות של שוויץ והאם הן מערבות פוליטיקה בתוך מקום שאמור להיות נשלט לחלוטין על-ידי כסף.

  נהדר!

  יש המון כבוד לאלפסי ודורפן אבל אתה ויתר החברים צריכים להתעורר כי זה פאקינג מונדיאל
  תנו לנו לקרוא את מה שאתם חושבים
  בשביל זה אנחנו כאן

  הגב
  • ישרון

   +1 על הפיסקה הראשונה

   הגב
  • D! פה ועכשיו

   אכן משפט קלאסי. אם היה מגיע בתגובות היה צריך לעלות לפנתיאון התגובות

   הגב
 • זינק

  אתמול הראו כתבה על הסיפור במשחק של סרביה ושווייץ. הבת שלי (משום מה גם היא אוהדת יפן ובכלל מדברת על יפן כאילו סבא
  שלה העיראקי הוא נצר לשושלת סמארויים) לא הבינה למה רוצים להרחיק את שאקירי ושאקה על תנועת הידיים ואז הציעה רעיון - שיגידו שהם עשו פרפר.

  הגב
 • ארז

  מצוין גור. תודה.
  ניימאר פשוט מעצבן ברמה אחרת. שנים מנסים להגיד לי שהוא לא מניאק אלא סתם יש לו פרצוף של מניאק. לא השתכנעתי. וכרגיל, הצדק היה איתי.

  הגב
 • ברלה

  גדול גור!

  הגב
 • אדם

  יש לי הרגשה שניימאר הולך להאכיל הרבה כובעים, יש סיכוי שהגול הזה ישחרר אצלו משהו.

  הגב
  • גור אילני

   ברור, הוא שחקן טוב סך הכל. קצת דרמה קווין.

   הגב
  • יואב

   אדם, שותף לתחושתך. ואותי הוא בכלל לא מעצבן. הוא לא מפסיק לנסות. בסוף זה גם יצליח לו.

   הגב
   • אמיתי

    מזכיר קצת (קצת!) את רונאלדו בהתחלה אצלנו. רק שרונאלדו היה ילד. ניימר בן 26.. מתי יתבגר? או מי יבגר אותו?

    הגב
 • Fluttershy

  אני התמכרתי במונדיאל הזה לדג המלוח המיובש שיש בטיב טעם באזור של הבירה. ולבירה.

  הגב
  • גור אילני

   זה כנראה בסניף שלך, בסניף שלי ליד הבירה יש רק עוד בירה

   הגב
   • no propaganda

    אין מצב שיש סניף של טיב טעם בלי דג מלוח

    הגב
 • טירזיאס

  לא חייבים שחקן כמו ברולין. גם שחקן כמו בארדם או אפילו דאוני ג'וניור ישדרג אותם מאוד.

  ואני לא שותף לאופטימיות שלך לגבי ספרד- אני רואה אותם מגיעים כל הדרך לגמר.

  הגב
 • דוד

  טור מצוין!
  אחרי שראיתי את צ'לסי-ברצלונה אני לא מבין למה אתה כל כך רוצה שוויליאן יעבור ליונייטד.
  לגבי הסקר שנערך באיסלנד על האמונה בפיות, מעניין מה היה מניב בניגריה.

  הגב
  • אילני

   להיות אוהד של קבוצה עם וויליאן זה כמו לחיות עם בן זוג בי-פולארי. לכולם מבחוץ זה נראה סבבה, ורק אתה יודע שזה בעצם לא חיים.

   הגב
 • חיים

  מה שאינך לוקח בחשבון אילני זה שהתוצאות של פולין אינן סופיות עדיין.הפרלמנט הפולני יתכנס בקרוב,יבחן את התוצאות.וקרוב לוודאי יחוקק חוק האוסר לקרוא לנצחונות הפולנים המפוארים -הפסדים ומי שיעשה כן צפוי לעונש מאסר . הפלמנט הפולני מטיב להבין המציאות טוב מכולם ויש לו רקורד מוכח.

  הגב
 • יואב

  אחלה פוסט גור.

  הגב
 • Amir A

  הצחיקה אותי התמונה.

  הגב
 • no propaganda

  אחלה סיכום!
  מה שכן לדעתי פספסת את הדבר הכי טוב שקרא עד עכשיו במונדיאל: פסילת הפנדל על ההצגה המגעילה של ניימאר, ממש חבל שמשום מה לא נותנים צהובים על התחזות במונדיאל הזה אבל זה צעד סופר חשוב למניעת הרמאות! וכל כך כיף שתפס ודווקא את ניימאר, מלך המתחזים.

  הגב
 • צור שפי

  צריך מונדיאל עם 80 נבחרות פעם בשנתיים רק בשביל פוסטים כאלה.

  הגב
  • D! פה ועכשיו

   צור, תזהר אם מה שאתה מבקש.
   ממילא גור סופר, הוא יכול פנטז לנו אחד כזה

   הגב
 • כוכבית

  אני ממליץ בחום להחליף את תמונת השער (נפילתו של הניימר).
  היא מוגנת בזכויות יוצרים
  (אותה האות "C" מוקפת בעיגול? היא מייצגת את הצרוף שצריך להפחיד כל כותב בלוגים: Copyright).

  יכול להיות שאני טועה, והיוצר שחרר את התמונה לפרסום. יכול להיות שאני טועה, וכותב הבלוג שילם עליה.
  לא יודע.
  מה שאני כן יודע זה שכיום, בעידן ה-"בצע חיפש תמונה בגוגל", יש לא מעט חברות שמרוויחות סכומים יפים בכך שהן תובעות על הפרות של זכויות יוצרים (בארץ, כמו ברוב העולם - אין צורך בהוכחת נזק).

  (אני כותב את ההמלצה ממקום של מי שכבר נתבע בעבר על הפרת זכויות יוצרים, והפסיד.
  לא כיף גדול...)

  הגב
  • אילני

   צודק, תודה. חיפשתי והיו לי כמה אופציות ובסוף לא שמתי לב שזו מוגנת.
   יש את הקטע הזה שאתה כבר רוצה לפרסם את הפוסט ולהמשיך בחיים הרגילים (שזה אומר לעשות ריפרש כל דקה ולראות מה הגיבו) ובלחץ הזה צריך פתאום להקריץ תמונה הולכמת. בשלב הזה נרמסות כל מיני זכויות אדם...
   בכל מקרה, גלידה royalty free מתנה.

   הגב
 • miranda veracruz de la hoya cardinal

  לאחר שלל פנדלים על נגיעת יד ברחבה, הגעתי למסקנה שאף אחד בעולם לא ממש יודע על מה יש לשרוק פנדל ועל מה לא (ולמה החוק הדרקוני הזה בכלל קיים).

  הגב
  • אלעד כץ

   לגמרי. מסתבר שמה שהvar הביא איתו זה שינוי החוק לנגיעת יד.

   הגב
 • אלכס

  מה קרה לתמונה? מצברוח שונה?

  הגב
  • גור אילני

   התשובה שתי תגובות מעליך

   הגב
 • Roy

  נהדר גור. מחכה לסיכום הסיבוב השלישי :)

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *