סיכום שלב הגמר: מינימליזם צרפתי 2018~

לא באנו להנות אבל בסוף היה כיף

בשבוע שעבר ריאל מדריד איבדה מיליון עוקבים בטוויטר במשך לילה אחד, שייקרא בספר דברי הימים הלילה האדום, או the great purge, אלא שמתברר שבמקרה באותן 24 שעות אומללות איבדו רבים וטובים בערך 5-15% מהעוקבים שלהם. ההסבר האמיתי אמנם הורס סיפור טוב, אבל הוא פשוט מאד: טוויטר שינתה את האלגוריתם ומחקה מיליוני חשבונות מזוייפים, בלי שום קשר לכריסטיאנו רונלדו.

ההסבר לדברים מסובכים הוא לפעמים מאד פשוט.

וזה היה אחרי שהבוקר הייתי במפגש סופר עם ילדים מכתה ג׳ בראשון לציון. דיברתי על זכרונות ילדות ובכלל, הראיתי כמה תמונות מהחיים שלי, ובשלב מסוים ילד אחד אמר – אני יודע למי אתה דומה, אתה דומה לרקיטיץ׳. אחרי כמה תמונות הוא שינה את זה למודריץ׳. באותו רגע החלטתי לדלג על השקופית האחרונה ולעבור ישר לתרגיל הכתיבה. רק זה היה חסר לי, להידרדר עד למנדזוקיץ׳.

אז שיניתי נושא ושאלתי את אותו ילד למה הוא לובש מכנסיים של רונאלדו במדי ריאל (נשבע לכם!) עכשיו כשהוא עבר ליובנטוס. הוא ענה שהוא לא יודע, שאולי עכשיו באמת הוא יצטרך לקנות חדשים. ושאולי הגיע הזמן לשרוף אותם. הצעתי שלפחות יעביר לחבר או יתרום אותם לצדקה, אבל ילד אחר התערב ואמר שזה מגעיל ללבוש מכנסיים שמישהו כבר לבש.

בזבזנו מספיק זמן על להג, אז הבה ניגש מיד למשחקי סיבוב שלב הגמר:

צרפת קרואטיה

לפני המשחק בתי שאלה אותי כמה כמה יגמר, אמרתי לה שניחשתי 2:1 צרפת, אבל שבפועל זה יהיה כנראה 0:1 קטן לאחת הנבחרות. הסברתי שאני בעד קאנטה וז׳ירו, ולכן אני מעדיף אך במעט ניצחון של צרפת.

כמה שטעיתי.

טעיתי כי החל מהדקה העשרים בערך, ואולי אף קודם, מצאתי את עצמי תומך אקטיבית ומילולית בנבחרת סלאבית אפרפרה, שאין בה אף שחקן שאני אוהב, שבאה ממדינה שעשתה ככה וככה בתקופה ההיא. פשוט אי אפשר היה אחרת. זה לא העניין של מי תוקף יותר, כבר הבנו שאחזקת כדור בכל מחיר היא לא הבייבי שלי, זה היה אוסף של פרטים קטנים שהתלכדו לכדי קבוצה גדולה. או כמו שנהג לומר אנטוניו קונטה – גבוצה.

אם יש דבר אחד שקרואטיה עשתה יותר טוב מכל נבחרת אחרת בטורניר הזה, זה לקחת את הכדור באגף א׳, ולהעביר אותו לאגף ב׳. זוהי לא טקטיקה חדשה, למעשה הרבה מהכדורגל המודרני מבוסס עליה. אנחנו רואים לאחרונה הרבה מסירות אלכסוניות וירטואוזיות שצריך טכניקה + תלתלים של מרסלו כדי להשתלט עליהן, אבל הזמן שעובר עד שהכדור מגיע אל הנמען בפועל מאפשר להגנה להסתדר ולהתארגן. אצל קרואטיה זה היה פשוט מעבר מושלם בין אגפים שמוטט את האיזון בקישור הארגנטיני הדני והאנגלי. כך קרואטיה יצרה הפכה את האגפים שלה ליצרני התקפות מאיימות באמת, דבר שלא ראינו המון בטורניר.

הדקה המשמעותית ביותר במשחק היתה הדקה ה-54, בה יצא גיבור צ׳לסי והרפובליקה נ׳גולו קאנטה. סיננתי לבתי שדשאן דביל כי הוא מוציא את השחקן הכי טוב שלו ולא עושים דבר כזה.

כמה שטעיתי.

במינימליזם הצרפתי, עושים דבר כזה ועוד איך. דשאן ראה שהקרואטים לא מוותרים. החולשה היחסית שלהם מול השער גרמה להגבהות שאמנם לא הביאו לשערים מידיים אבל יצרו עירבוביות ומצבים מסוכנים מהכדורים החוזרים. כל מה שהוא עשה, זה להחליף שחקן נמוך בשחקן גבוה. ולא, נ׳גולו קאנטה לא התעייף. זאת לא היתה הסיבה.

בלגיה – אנגליה

סתאאם, אתם לא באמת רוצים לקרוא על המשחק המיותר הזה.

מגיע לכולנו ללכת לישון עכשיו.

 

 

 

סיכום שלב הרבע (פוסט אורח מאת ג׳. אינפנטינו)

49 Comments

שחר 15 ביולי 2018

צרפת היתה מאד בלחץ במשחק ושיחקה חלש. לא היה רחוק שיחזור גמר היורו. הם נתנו 5-10 דקות טובות כשקרואטיה דיללו את ההגנה.
לדעתי עדיף לעשות בית גמר של 4 האחרונות בשיטת ליגה. או שיעשו שני משחקי גמר, התחושה היא שעכשיו אפשר לשחק את הגמר האמיתי

רוני יובל 17 ביולי 2018

בית גמר של 4 האחרונות במונדיאל… תגיד, אתה אוהב כדורגל?

שחר 17 ביולי 2018

הכוונה ל4 שהגיעו הכי גבוה, שישחקו ליגה, הרבה יותר טוב מאיזה פנדל שגומר את גמר המונדיאל

שחר 15 ביולי 2018

המונדיאל סהכ היה חביב ומהנה, אבל משאיר אותך בתחושת החמצה מסוימת. לא היתה אף קבוצה חזקה באמת או מגובשת ממש, כמו נגיד גרמניה 2014, ספרד 2010, או אפילו צרפת 98. זו היתה זכיה של דור המילניום, כמה הברקות , כמה וארים, ואלופה שנתנה 30% מיכולתה

ממן 15 ביולי 2018

מונדיאל טוב בתחושת החמצה כלשהי. בדיוק כמו שתיארת.
וטור מעולה גור!

פרסלני 16 ביולי 2018

על טעם ועל ריח אין להתווכח ניחא אבל כיאה לסמי-חמוץ אתה כבר מגייס שטויות. אתה יודע מה משותף לכל הקבוצות שציינת כזוכות "חזקות"? חלקן הפסידו בשלב ראשון, כלן נזקקו להארכה בשלבי הנוקאוט שלא לדבר על הגמר ואחת אפילו לפנדלים. כנראה קבוצה חזקה באמת אצלך זה דאווין או איזה הגדרה של אורוול ולא מה שזה באמת- הכרעה ברורה ב 90 דקות מתי שצריך. בוא נאמר דברים גלויות במקום הפלסף. יש את זן הלא מרוצים ויש את זן מרימי הדאחקות. טוב שיש להם אפיק (והבלוג הזה ספציפי היה מצויין לשני הזנים) גם כשהטקסט היה קצת קלוש. זה אפילו חשוב כי אחרת איך נזקק לעצמנו, אנחנו המתרגשים (רוב גדול בכל העולם, יותר מתמיד), כמה נהננו. תודה לכם אנטי-דוטים.

ממן 16 ביולי 2018

סך הכל שמרת על פרופורציות…
בחייאת, כולם מסכימים על זה שצרפת שיחקה בהילוך שני רוב הזמן. אפשר לראות את המונדיאל כמרגש והיסטורי ולהרגיש קצת חמצמצות שלא קיבלנו יותר דקות מהצרפת הגדולה שיכלנו לראות, הכל בסדר.

פרסלני 16 ביולי 2018

לא על מה שכתבת הגבתי. אלא על זה שכתב שצרפת לא חזקה עם 3 דוגמאות של אלופות עם קמפיין פחות חזק.עם הארכות וכמעט הפסדים לאלגירים ולפראגוואים של העולם (הנה מצאנו משהו משותף לספרד 10 וצרפת- 98, לקחו את פאראגוואי בשיניים).

זה שטויות ואובר קיל של מישהו שמנסה לגמד טורניר. מותר לא להתרגש מהטורניר. מותר לאמר שהוא לא היסטורי (ימים יגידו). אבל לגמד אלופה חזקה ששיחקה כלה 630 דקות מוציא את אלמנט היושר מהעניין.

שחר 16 ביולי 2018

היא חזקה, אבל היתה רחוקה ממיצוי יכולתה

אוהד 16 ביולי 2018

לקחה מונדיאל והחלוץ המרכזי שלה לא בעט בעיטה אחת למסגרת.
האם זה קרה אי פעם?

מבקר המדינה 16 ביולי 2018

סטפן גיבארש

שחר 16 ביולי 2018

זה עניין של לראות דברים ריאלי. זה לא נגד להתרגש, אפשר גם וגם.
אפשר להתרגש מיפן-בלגיה נגיד, או ממה שאתה רוצה, בלי להאדיר את הטורניר. זה לא קשור.
בכל אופן, נבחרת שיכולה לתת 30% יכולת בגמר, ואז 5-10 דקות טובות ולזכות במונדיאל, זה לא כמו ספרד/גרמניה/צרפת הקודמת וכד', זה הכל. לא עניין של שחור-לבן, זה לא אומר שהטורניר לא טוב, רק שאפשר לראות את הצדדים החיוביים והחסרים ביחד

D! בדרך למערב הירוק והמחייך 16 ביולי 2018

תודה על הסיכומים, גור היה כיף.

חבל שאנחנו בתקופה שילד חושב שללבוש מכנסיים שמישהו אחר לבש זה מגעיל. חבל. זה הרבה פחות מגעיל משחקנים שעוברים במאות מליוני יורו.

פרסלני 16 ביולי 2018

אני לא נותן ציונים למונדיאל בראי היסטורי. יהיה עוד זמן. רק אומר שרוח התקופה, של להיות חמוץ מכל סיבה תופסת גם כאן. זה הסיבה שרק דורפן באופן עיקש תפס את רוח הזמן של הרוב והיא שהיה מונדיאל מרגש. התעלות טורניר ספורטיבי נדירה במקומותנו.

כי אני רק רואה את החמוצים (שהיו, תמיד היו) של
74 (איך לא ) עם כשלון הטוטאל פוטבול חזכות או של
82 (הבונקר האיטלקי מול ברזיל האלוהית)
או של 86 (יד האלוהים וחוסר צדק). תמיד היו ותמיד יהיו חמוצים, היופי זה שב2018 יש גם להם אפיקי תקשורת.

אמיתי 16 ביולי 2018

לוידע. ההרגשה שלי היא הפוכה- משלב מוקדם ניסו לתייג את המונדיאל הזה כאחד הטובים אם לא היסטורי. האמת היא באמצע וסובייקטיבית

פרסלני 16 ביולי 2018

הכל טוב ויפה.מה למילה אמת ולדרוג מונדיאלים בהיסטוריה.

אמיתי 16 ביולי 2018

תחליף את המילה אמת בקונצנזוס וסובייקטיבי ברלטיבי

קלבדוס 16 ביולי 2018

אתה אונס אנשים להגיד "מרגש"?
והמילה "חמוצים", עשית עליה קלירנס מביבי?
אפשר להגיד מונדיאל סבבה, אבל לא ה- ה- ה-. מה יש? כל אחד ודעתו. אפשר גם להתבאס.
לטעמי, אחלה מונדיאל, קצת חמיצות בסוף. אחד הטובים אבל לא ה-ה-ה-ה-ה-ה.
נקסט.

רומן 16 ביולי 2018

מהרגע שקאנטה האהוב כל כך יצא, צרפת התחילה לרקוד.

אילני 16 ביולי 2018

נכון, וזה באמת כל-כך יפה, נדיר שמוציאים מישהו ש״מגיע לו לשחק״ ועוד קאנטה שתמיד גומר 90 דקות, ודווקא החילוף הזה מכל החילופים הביא לתגובה מיידית.

ארז 16 ביולי 2018

מצוין גור. תודה.

ישרון 16 ביולי 2018

אחלה טור תודה.
ביג לייק על הפסקה האחרונה.

לגביי קרואטיה אתה (היו עוד הרבה כאן שכתבו את זה) מרגיש חוסר נוחות בגלל האוסטשה, אז אתה בעד סרביה בגלל טיטו?
לא מנסה להקניט, באמת רוצה להבין את ההיגיון מאחורי זה.

שחר 16 ביולי 2018

האמת שווה להפריד בין ההסטוריה לבין נבחרות במונדיאל.
אחרת לא נצא מזה
איטליה – הרומאים הכחידו את ממלכת יהודה
ארגנטינה – נתנה מקלט לכל בכירי הנאצים לאחר המלחמה
אנגליה – התעמרה וגרשה כליל את היהודים בימי הביניים
ספרד – כנ"ל+אינקוויזיציה
יפן – נלחמה לצד הגרמנים (גם איטליה)
רוסיה – פרעות ופוגרומים (גם אוקראינה, פולין, ובגדול רוב מזרח אירופה)
מדינות אסיה/אפריקה – בדרך כלל נגד ישראל

בקיצור, נבחרות וספורט לחוד, ופוליטיקה לחוד

טרנטולה 16 ביולי 2018

ממש לא נכון . אתה שם את כל המדינות על אותו מישור בלי להתייחס למקום ולזמן . מה קשור איטליה לפני 2000 שנה או אנגליה בימי הביניים ? הקרואטים שחטו עשרות אלפי יהודים ומאות אלפי סרבים רק לפני 75 שנה . מילא זה – הרי השחקנים היום נולדו לפני 25 ו-30 שנה . אבל יו"ר ההתאחדות של קרואטיה היום הוא שחקן העבר דאבור שוקר שכיכב במונדיאל לפני 20 שנה, עלה אז לקיברו של אנטה פאבליץ' מנהיג מפלגת החץ השחור (האוסטאשה ) , ורב המרצחים הגדול של הקרואטים במלחה"ע השניה.
טוב שהקרואטים הפסידו .

דוד 16 ביולי 2018

הטיהור האתני בקרואטיה לא נגמר בשנות ה40. היה פרק נכבד למדי בשנות ה90. משפחות שלמות של נשים וילדים. משום מה לא מדברים על זה הרבה (הסרבים מצידם לא ממש מעוניינים לפתוח את הנושא)

ישרון 16 ביולי 2018

שחר
מסכים עם הרעיון שלך, +/- מה שאני חושב, למרות שאני מסכים עם טרנטולה שחלק מהדוגמאות שהבאת אי אפשר להשוות לשואה אבל בסופו של דבר אתה צודק אם נפסול לפי אנטישמיות נפסול את כולם.
טרנטולה
הסברת יפה למה אתה שונא את הקרואטים אבל לא ענית לי על השאלה, האם זה שחור לבן כמו קרואטיה לא, סרביה כן? הרי טיטו לא רק שלא רצח או גירש את היהודים מהיער (כמו פרטיזנים אחרים) הוא קיבל אותם לשורותיו וחימש אותם.
זה יכול להיות גם איטליה ואנגליה במקום היגוסלאביות.

טרנטולה 17 ביולי 2018

ישרון – אני לא שונא אנשים כבודדים . אני פשוט לא אוהב מדינות לאומניות וגזעניות , וגם כאלה שמתכחשות לעברן .
ואם אתה שואל על סרביה – לסרבים יש גם כן קופת שרצים לא קטנה משנות ה-90 , גם אם זה כוון נגד בוסנים וקרואטים ולא נגד יהודים . אם סרביה היתה מגיעה לשלבים המכריעים הייתי רוצה שגם היא תפסיד.

תומרג 17 ביולי 2018

רק גרמניה יוצאת אצלך נקיה

אילני 16 ביולי 2018

ישרון, אין הגיון. יש תחושה מסויימת כשחושבים על מקום או ארץ, זה יכול להיות בגלל זכרונות, ספר שקראת, סרט שראית או סיפורים ששמעת. בבית שגדלתי בו אבא שלי, שלא אהב כדורגל, היה בוחר נבחרות במשחק נתון בעיקר לפי מה עשו במלחמה והאם נלחמו בנאצים, כשהתחתית היא כמובן הנאצים עצמם. זכור לי במיוחד הנצחון של דנמרק על גרמניה ביורו 96 הנפלא. כנראה נשאר לי מזה משהו.

דוד 16 ביולי 2018

עליי השפיע עמוקות הספר 'אני ישן בחדרו של היטלר'. הגרמנים, בגדול הם אותם גרמנים.

ישרון 16 ביולי 2018

הבנתי, תודה.
לי זה הפוך כילד יצא לי לקרוא כמה ספרים של "קן פולט" על המלחמה, אחד מהם היה על הפרטיזנים של טיטו זה השאיר לי פינה חמה בלב ליגוסלביים. מה שמצחיק שזה לא עבר בירושה למדינות שהתפרקו ממנה.

7even 16 ביולי 2018

אז מה היה בשקופית האחרונה עליה דילגת ?

גור אילני 16 ביולי 2018

לא באמת היתה שקופית אחרונה, אם היתה היא בטח היתה מראה אותי כמו בגיל 16 עם שיער ארוך כמו קלאודיו קאניג'ה. אבל מכיוון ששיער הארוך יצא מאופנה הילדים בטח לא היו מבינים מה הם רואים.

Amir A 16 ביולי 2018

טוב, עכשיו כשנגמר המונדיאל אפשר לחזור לנושא החשוב באמת. איך מחזירים את העיצוב של האתר למה שהוא היה קודם?

אמיתי 16 ביולי 2018

בוא נהיה ריאליים ונלחם על האפשרי- מיספור תגובות ועמודת תגובות אחרונות. השאר למהפכה הבאה

Amir A 16 ביולי 2018

1+

Matipool 16 ביולי 2018

זה יהיה מבורך אם אחת מההצעות הללו תתרחש.

7even 16 ביולי 2018

לדעתי זה בעייתי לשלם עכשיו כדי להחזיר למה שהיה קודם…
כמו בפרק של סיינפלג שהוא עושה מטבח חדש ב 3000 דולר ואז משלם עוד 200 דולר כדי לחזור למה שהיה

דונאדוני 16 ביולי 2018

לא מצאתי אחד שמרוצה מהעיצוב החדש.
הטענות על התגובות ועל התגובות האחרונות בעיקר עולה שוב ושוב.
מוזר שלא משנים את הפורמט ומתעלמים מהפידבקים.
מקווה שיחזור לקדמותו ויפה שעה אחת קודם.
מוזר מאד… מתחנן בפני המנהלים שיתקנו את המצב או שיחזירו את העיצוב הקודם.
ממש קשה להיות מעורב בדיונים בצורה כזאת.

סימנטוב 16 ביולי 2018

+1

אורן השני 16 ביולי 2018

מוסיף גם תאריך ושעה (הכי אפשרי), במקום לאמץ את הזיכרון אילו תגובות כבר קראתי קודם

תומרג 17 ביולי 2018

ופריסת העמוד הראשי בלתי אפשרית ממש
יש שלושה מקומות שמופיעים בהם כותרות של פוסטים (ארבעה פוסטים בגדול בראש הדף, 'פוסטים אחרונים בתחתית הדף, קבוצה לא מוגדרת באמצע) בלי שמץ של הגיון איזה פוסט מופיע איפה.
אין אפשרות לדפדף או לחפש פוסטים קודמים
וכמו שכתבו כבר, אין דרך למצוא את הידים והרגלים בתגובות.

הייתי מת לדעת מה היו השיקולים במעבר לממשק החדש הזה

ניינר / ווריור 16 ביולי 2018

סה"כ היה מונדיאל כיפי למרות זהות הזוכה. עכשיו תצטרך לחזור למציאות העגומה שרומן מבשל לך

אילני 16 ביולי 2018

כרגע לא ברור בדיוק מה מתבשל, אבל נשארים אופטימיים. מת לראות את לופטוס צ׳יק משתלב בדבר הזה.

אביאל 16 ביולי 2018

דווקא לפי סארי וג׳ורג׳ניו (שהיה סגור בסיטי ממה שהבנתי) זה נראה מעניין, גם סוף סוף מעניין התקפי וגם שחקן שבדיוק היה חסר לנו בקישור (בתקווה שהוא יתאים לליגה האנגלית), רק שהאזרד ישאר, זה הכי חשוב.

סימנטוב 16 ביולי 2018

יופי של סיכום. לא תמיד יוצא לי לקרוא את הפוסטים שלך, חבל.

גור אילני 16 ביולי 2018

עדכון: פורסם שקאנטה היה חולה, ולכן הוחלף…

רומן 16 ביולי 2018

רק תדמיינו מה היה קורה אם צרפת היתה משחקת עם חלוץ אמיתי ולא עם הטנק האיטי הזה. נגיד בנזמה בחוד..

ק. 17 ביולי 2018

הבעיה שמספר הפעמים שהם עוברים את החצי גם ככה מוגבל…

Comments closed