This feels like goodbye

אומרים שלום לעדן, כנראה גם לסארי, ופותחים שמפניה

בסוף אדן באמת לא התייצב למשח… אבל עלה גם עלה למחצית השניה. מי שהציתו את הלהבות היו אמרסון וז׳ירו. השאר כבר היה הרבה יותר קל.

ההפחדות בקשר לאובמיאנג ולקאזט לא ממש התגשמו, מחצית שניה עלובה של ארסנל שלא נלחמה בכלל אחרי ה-2:0. ההכנה של אמרי לא היתה מוצלחת, בסופו של דבר המערך שלו לא ייצר כלום במחצית השקולה ונפל לגמרי בשניה. דווקא מאמן מנוסה במשחקים האלה…

זהו, סוגרים 7 עונות בגן עדן, זה התחיל בזכיה בליגה האירופית ונגמר באחת. למה לא נתגעגע? לשמועות הבלתי נגמרות על מעבר לריאל. עבור אוהד זה פשוט מתיש.

מילה טובה לאזפי, לואיז וז׳ורדיניו שהושמצו במשך העונה אבל נתנו משחק נהדר. ולקובאצ׳יץ׳ שחיבר הכל. ולקאנטה שעם פציעה התחיל ממש חלש אבל נכנס לעניינים בזמן.

ותואר ראשון לסארי, שהביט במדליה שלו כלא מאמין דקות אחרי חלוקת הפרסים.

dav

***

וזה נכתב לפני:

אז יש לנו את הגמר הגדול של הפרמייר ליג בשבת, ואת הגמר הקטן הלילה. סיטי נמצאת כרגע בגמר אחר, גמר שכולו טוב עם טרבל נחמד בכיס.

אז בואו נדבר רגע על סיטי: למה הקבוצה הטובה ביותר בתולדות הפרמייר ליג לא מרגשת?

דווקא יש שם שחקנים סמי-מרגשים כמו וינסנט ״זוזו תנו לי לבעוט״ קומפאני וראחים ״זוזו תנו לי לנפנף עם הידיים״ סטרלינג. אבל אני חושב שלקבוצות טובות יש בדרך כלל אחד משניים: או שהן נעות בתיאום מושלם כמו להקת זרזירים בשמי האביב. או שהן מתבססות על כוכבי על. מרגש לראות קבוצה מתואמת שיורדת להגנה יחד ועולה להתקפה יחד. ומרגש לראות כוכב על בעל אישיות חזקה לוקח למרות הכל את הקבוצה על הכתפיים. כשיש את שני האלמנטים האלה יחד, מקבלים פפ גווארדיולה. ואז זה כבר קם ונופל על הכריזמה של האינדיוידואלים. ובסיטי יש אדם אחד עם כריזמה – פפ. כל השאר הם רק שחקנים מצויינים.

אז ממשיכים הלאה?

ליברפול וטוטנהאם הן הקבוצות הטובות באנגליה אחרי סיטי. ליברפול המשיכה בהצלחה את המהלך של לעבור מפילוסופיה של כדורגל חיובי לשיטה מוכוונת תוצאות. טוטנהאם מנסה לבנות משהו כבר טיפה יותר מדי זמן. בסוף השבוע היא תראה אם פג התוקף של המוצר שלה או שיש לה עוד ארכה לעבוד עליו. ויש את השאלה של הארי קיין. האם ישחק או לא. אני אגיד משהו – הארי קיין החלוץ הטוב באנגליה, אבל לא קילר. לכן גם טוטנהאם עשתה את הלא ייאמן בלעדיו, על הכתפיים של לוקאס מורה. אז אני מהמר כאן שאם קיין ישחק טוטנהאם יפסידו, ואם לא ישחק יש סיכוי למשחק צמוד.

הלאה – הגענו להערב. הגמר הקטן. ומדהים כמה הגמר הזה צודק – שתי הקבוצות שבאמת לא מתאימות כרגע לרמות הגבוהות של הצ׳מפיונס (אלוהים, מה נעשה שם בעונה הבאה?) אבל שתיהן התחילו פרוייקט נחמד העונה, שכנראה שאחת מהן לא תזכה לסיים.

הפעם צ׳לסי מצליחה להתפרק לגמרי עוד לפני גמר. קודם הפציעות של רודיגר והאדסן הודוי, ולופטוס צ׳יק במשחק ידידות על משטח לא מתאים בבוסטון. אחר-כך הציפייה הכבר באמת בלתי נסבלת לעזיבתו של הזאר. ועכשיו העזיבה הצפויה של סארי ליובנטוס, או הישארות שלו לעוד עונה ללא גיבוי מההנהלה. ועוד פציעה של קאנטה שבספק גדול.

לגבי ההתנהגות שלו באימון בבאקו – ברור שזה לא נראה טוב, אני דווקא חושב שיפה שהוא מראה את האישיות ואת האופי, וגם הוא הצליח לבעוט בכובע בטכניקה די מדהימה עבור בנקאי, השאלה איך זה משפיע באותו רגע על השחקנים. אם כולם מבינים אותו אז סבבה. אבל לא בטוח בכלל שזה המצב.

המצ׳-אפ יוצר פוטנציאל להרבה עניין: לארסנל יתרון ברור בהתקפה. לצ׳לסי היה יתרון בקישור, אבל הוא נעלם לגמרי עם הפציעות של רובן וקאנטה. בהגנה יתרון קטן לצ׳לסי. בשער יתרון קל לצ׳לסי.

המשחקים העונה נגמרו בנצחון די הזוי ומקרי שלנו שאותו ראיתי בלייב בסטמפורד ברידג׳, כשארסנל הגיעו לכמה מצבים מצויינים במהלכים ממש פשוטים של קרוסים נמוכים מהאגפים. מחיטריאן בזבז איזה 2-3 כאלה. הערב הוא יצפה במשחק בטלוויזיה.

מה שיהיה מעניין – זה האם אדן יתן את משחק חייו ויסחוף את צ׳לסי לנצחון. אם הייתי אמרי הייתי שם עליו שמירה כפולה ומשולשת. כבר ראינו אותו מתעלה במשחקים גדולים, אבל לא מספיק. ארסנל היא כן הגנה שאפשר וצריך להתעלל בה.

כל השאר לא יכולים כרגע לעשות כמעט כלום. קובאצ׳יץ׳ וז׳ורג׳יניו לא יבעטו לשער גם כשיהיו מול שער ריק. היגוואין סוס מת ואני ממש מקווה שלא ישחק ושסארי יפסיק להתאבסס עליו כמו על אקס מיתולוגי. ז׳ירו נהדר אבל גם הוא משחק כל כך הרבה עם הגב לשער ומחפש רק בישולים בנגיעה אחת. בארקלי יכול להבליח עם הגיחות קדימה והופעה טובה שלו בגמר כזה יכולה להיות הצהרה חשובה עבור העתיד שלו. הסיכוי שזה יקרה קטן.

אז מה אני צופה שיקרה?

צ׳לסי סופגת מוקדם מחוסר הבנה של לואיז וכריסטנסן. משווה על סף המחצית מגול דרדל׳ה של פדרו. ארסנל עולה למחצית שניה בטירוף ולקאזט שם עוד גול. צ׳לסי בפאניקה. ארסנל מנסה להשיג את השלישי. הכדורים שורקים ליד הקורות. מכאן זה כבר תלוי במזל ובאדן הזאר.

אם צ׳לסי תשיג את ה-2:2, זה ילך להארכה ושם כבר אין לנו שום עומק. בארקלס וקובא גמורים מעייפות. אפס בניה מאחור. יהיו כדורים ארוכים שינסו לתפוס משהו.

הרמה של ההארכה תהיה קצת יותר משמשון נגד בית״ר תל אביב בשנת 1985. ראמזי עלול להיות האקס פאקטור.

*

נושא נוסף שראוי לדבר עליו הוא המשקאות האלכוהוליים המתאימים למשחק.

כהומאז׳ לאזרבייג׳אן אפשר גם תיאורטית ללכת על כיוון של וודקה, הבעיה שוודקה עדיין מזכירה לי טעם של קיא מהתיכון. וויסקי נשמע לי כרגע פלצני ולא ראוי לרמה הנמוכה של שתי הקבוצות. גם ברבן. אז נלך על בירה. אני לא מאמין בבקבוקים של 330 וזה משאיר אותנו עם גולדסטאר, שזו אולי הבירה הגרועה ביותר בעולם שהיא מס׳ 1 במדינה שלה (עדיין לא בדקתי בברוניי ובמלזיה), ועם הבירות הגרמניות והמזרח אירופיות. אני לא אוהב בירה חיטה בכלל (לא מתחבר לחמיצות) לכן נפלו חצי מהגרמניות. בגדול נשארנו עם המבצעים של טיב טעם – סטארופרמן ופילזנר אורקל בכ-20 ש״ח ל-2 בקבוקים תוצרת צ׳כיה. אני כנראה הולך על 2 פילזנר אורקל, אחת לכל מחצית. בירה לא כבדה, לא מתוקה ונפלאה. מסמלת מרכז-אירופיות במובן הקלאסי. לפני המשחק אולי קצת עישון פאסיבי מהגראס הרפואי של חבר טלפוני, ובמחצית צ׳ייסר עראק סוגרים את התמונה.

*

זהו… תהנו ונפגש אחרי הפנדלים.

ארבע אנגליות ללא ספרדיות
המיועד

תגובות

 • יובל

  אנחנו חייבים את המשחק הזה הרבה יותר מכם. עוד עונה ללא צ'מפיונס זו מכת מוות.

  הגב
  • אילני

   זה נכון, עבורנו זה ההיפך - עונה עם צ׳מפיונס היא מכת מוות (עם העונש מפיפ״א וכו), אבל אנחנו כבר בפנים.

   הגב
 • שי

  אני מתחיל לחשוד שלהיגואין יש מניה-דיפרסיה כלשהי. כשהוא בתקופה טובה הוא נראה כמו חלוץ של 90 מיליון יורו. כשהוא בתקופה רעה לא ברור למה הוא בהרכב.
  הביצועים של הזאר, לעומת זאת, יהיו תלויים במעבר שלו למדריד. אם הוא קיבל אישור לא רשמי לעזוב הוא ירצה וייתן משחק פרידה מרשים. אבל אם לא, הראש שלו לא יהיה בכדורגל.

  הגב
  • גור אילני

   אני דווקא חושב שהזאר ייתן הכל היום. הוא אוהב אתגרים מטופשים כמו למנוע מטוטנהאם אליפות

   הגב
 • holden

  אני בקושי נכנס לטיב טעם, לא אוהב את הקונספט שם,
  מדי פעם נותן גיחות למכולות קטנטנות של המיגזר הרוסי,
  פה לחם שיפון, שם שקיק ניילון עם בומבונים בטעם ענבים במשקל שעולות כ :4 שקל,
  בשנים האחרונות באחת המכולות הלו בבת גלים אצל ניקה מצאתי בירה אוקראינית מעולה, לאגר קלאסי בא בפחית של חצי ליטר,

  תג המחיר מצחיק:6.5 שקל, אבל זו ממש לא הסיבה שאני אוהב ללגום אותה, אחלה בירה לקיץ הישראלי,
  חוץ ממנה יש את המותג אובלון מאוקראינה שזה כבר מותג עם עשרות סוגי בירה באחוזי אלכוהול שונים ומשונים,
  הבירה שאני מעדיף מאוקראינה כי מאזרביג'אן לא ניסיתי היא זו :
  צ'רניגיבסקה סביטלה
  היצרן:סאן ינביו צ'ירינגוב , אוקראינה
  הולך טוב על שפת הים, מושלמת לדייג, רצה יפה עם טראנקה, דגים מומלחים יבשים באים באריזת ואקום,
  אחרי כמה בירות כאלו ונישנוש של הדג המיובש אני מרגיש כמו רדיון רסקולניקוב:)

  הגב
  • גור אילני

   אני אוהב בירות אוקראיניות אבל לא מסתדר עם בירה בפחית, יש טעם לוואי שאני ממש שונא. לאובלון יש לעומת זאת קנקלי פלסטיק של ליטר ושני ליטר שהם זולים ודי טעימים...

   הגב
   • holden

    מסכים עימך גור, אני גם שונא טעם הלוואי של פחית, בגלל זה ציינתי פחית מושלמת לשפת הים, לפחות אצלנו בחוף בת גלים יש איסור מוחלט לשתות מבקבוק זכוכית ,הכי נוח לי להתארגן שם על פחיות

    הגב
    • אלעד כץ

     אני לא יודע למה אבל המקום היחיד שאשכרה אני מעדיף לשתות בירה מפחית זה על שפת הים.
     משהו בשילוב של הטעם המתכתי והחול עובד פשוט מושלם.

     הגב
 • משה

  אני לא חושב שלואיז ומישהו שליד לואיז עולים על איזה צמד של בלמים בעלי דופק. חגגתי רבות על הארכת החוזה שלו אצלכם.
  ראמזי לא פצוע ?
  אני ישראלי מכור, מחבב מאוד גולדסטאר (ואפילו אתה תודה שהיא שיפור משמעותי לעומת מכבי שהייתה מספר 1 פה לפני שנים).

  הגב
  • גור אילני

   גולדסטאר עדיפה על מכבי, אבל עדיין חסרת טעם וגוף ביחס אפילו לבירות מיינסטרימיות בכל ארץ. מהחבית היא כמעט סבירה.

   הגב
   • אמיתי

    היית במדינה המכונה אמריקה? מכיר את הבדיחה על סקס בקאנו ובירה אמריקאית?
    לא בטוח גם לגבי השכנה מדרום שלהם..

    הגב
    • איש הפח

     אחת הגדולות!

     הגב
    • גור אילני

     מילר עדיפה לדעתי על גולדסטאר. באד גבולי. והמיתוס על חוזק הבירה אדיוטי, יש בירות לייט וזה באמת מים אבל מי שותה את החרא הזה.

     הגב
     • אמיתי

      אמרנו הבירות המיינסטרימיות בכל ארץ לא?
      בירה זה כמו קבוצת כדורגל (ואישה) - בוחרים אחת ומתרגלים אליה כל החיים. לא נוגע בקרלסברג..
      מהמר על ארסנל ולא בפנדלים

      הגב
      • אילני

       סבבה, רק קח בחשבון שקרלסברג הישראלית לא קשורה בכלל לזו הבריטית ובטח שלא לזו הדנית. דמיון די מקרי והתאמה לארץ היעד. וגם אם התרגלת - לא מעט בירות מחליפות מתכון, ככה שזה לא ממש אותה בירה כל החיים.

      • אמיתי

       לא שתיתי קרלסבברג בכל העולם! מסיבות שקשורות לקבוצה שתשחק מול טוטנהאם בעוד שבוע..והיא באמת לא בירה משו.

       ברכות! בסוף אתם עם צמפיונס ותואר אירופאי וכנראה הווינרים הכי גדולים בכדורגל האנגלי בעשור האחרון.

      • matipool

       היו כמה שנים שהקפדתי לשתות רק קרלסברג (בארץ. בחו"ל אני אוהב לנסות בירות מקומיות) מתוך שכנוע עצמי שאני תורם כך בעקיפין לליברפול עד שהסתיים הסכם החסות איתם והאמת שאמיתי צודק. בירה מאד מאד ממוצעת ולא משהו.

      • אמיתי

       אמיתי צודק!!
       (;

 • matipool

  לדעתי קיין לא יפתח בהרכב ויעלה בשלב כלשהו כמחליף. חושב כמוך שבסיטואציה הנוכחית, עדיף לליברפול שהוא כן יעלה בהרכב.
  לגבי הערב - ארסנל צריכה יותר את הניצחון וצ'לסי סובלת מפציעות (אגב - לא ברור איך לופטוס צ'יק לא קיבל יותר הזדמנויות העונה ורק בחודשיים האחרונים קיבל הכרה מסארי) אבל ארסנל פישלה בגדול מול קבוצות בליגה בחודש האחרון של העונה כך שזה ממש פיפטי פיפטי מבחינתי.
  נ.ב. - מה זה המרפק הזה שלואיז שלח אתמול באימון לפנים של היגואין???

  הגב
  • ק.

   מתי (ושאר אוהדי ליברפול)
   אם עוד לא נתקלת (כל הפרקים בעיני מעולים) יש פה פרק על ליברפול וההיסטוריה שלה עם שאול אדר בפודקאסט שער:
   https://www.kan.org.il/podcast/item.aspx?pid=13353

   הגב
  • גור אילני

   נראה לי שהמרפק היה חלק מקמפיין של השחקנים לעלות עם ז'ירו ושסארי לא יחליט פתאום לבחור בהיגוואין... היה צריך מישהו שיעשה את זה... לואיז היה היחיד שהתנדב.

   הגב
 • דוד

  הבעיה של סיטי זה פפ אבל לא מהסיבה שכתבת.
  פפ הוא מאמן שהשיטה שלו מאוד ברורה, והוא ינחיל אותה לקבוצה וישחק אותה בכל משחק ובכל מגרש לא משנה מה יהיה.
  וכשזה מוטמע היטב והכל מתחבר, זה נותן לקבוצה שלו ניצחון בסבירות של 75%- שזה הרבה יותר ממספיק בשביל טורניר ליגה כי קבוצה שמשיגה אחוז ניצחונות שכזה זוכה באליפות.
  הבעיה מתחילה במשחק נוקאאוט, שם יש מאמנים שיודעים בעזרת טקטיקה איך למקסם ולהגדיל את ה-25% סיכוי שיש להם מול פפ. העובדה שבשיטה של פפ אין כמעט שום הפתעות (הרי זה בהגדרה מה שהוא מנסה לעשות: לבנות קבוצה שבה כולם מחוייבים לסגנון משחק אחד ויחיד, עם הימנעות משינויים ככל שניתן, למעט פרסונליים) מקילה מאוד על היריבות.
  בסנוקר היה אלוף עולם בשם סטיבן הנדרי ששינה את המשחק באופן זה. בניגוד לסגנון המשחק הארוך, ההגנתי והטקטי שהיה מקובל עד שנות השמונים, הוא היה מפזר את הכדורים האדומים על השולחן בכל הזדמנות שהוא קיבל, גורר את המשחק לתחרות של "ברייק בילדינג" שבו הוא היה אחד הטובים בהיסטוריה. כמובן תמיד היתה האופציה של החמצת כדור שתגרור ישירות הפסד של המשחקון, אבל בסנוקר בשלבי נוקאאוט יש בין 6 ל-18 משחקונים כך שהסטטיסטיקה תמיד תתיישר לטובתו. בליגת האלופות יש לך משחק אחד גרוע ואתה עף.
  נקודה נוספת היא כמובן עניין שערי החוץ שפוגע קשות בקבוצה ביתית התקפית כמו סיטי. זה פגע בו עם טוטנהאם ומונאקו, כשהודח למרות תצוגות בית אדירות (4 שערים מול טוטנהם, 5 מול מונאקו).

  הגב
  • ק.

   זה בדרך כלל נכון לגבי פפ, אבל לא במקרה של השנה - הם הודחו על סטייה מהטקטיקה והסגנון הקבועים במשחק הראשון בחוץ, בו הוא היה זהיר מאוד ושיחק על העברת ההכרעה. בשני הם היו כמה דרגות מעל טוטנהאם והרבה מזל וואר (עם נגיעה קלה של נאיביות) הובילו לתוצאה הסופית

   הגב
   • אמיתי

    השנה גם לראשונה מזה המון שנים הוא היה במירוץ אמיתי בליגה

    הגב
    • ק.

     גם שמוריניו לקח לו אליפות במדריד ב-2012 (עם אותה קבוצה שפפ לקח לה אליפות ב-2011)

     הגב
   • דוד

    השנה זה באמת היה נטול היגיון כמו כל דבר אחר שיש לו קשר לטוטנהאם.
    ועדיין לספוג 3 שערים בבית כן קשור גם לסגנון המשחק הכללי ולשיטת אימון.

    הגב
   • שי

    זו לא השנה הראשונה בה פפ מודח בגלל התחכמויות במשחקי חוץ. ההדחה של מולר מההרכב בחצי הגמר של באיירן מול אתלטיקו היא הדוגמה הבולטת.

    הגב
    • ק.

     התחכמויות, לא היעדר פלאן בי

     הגב
 • Hotspur

  לא חשבתי שאומר זאת לעולם, אבל בהצלחה לצ'לסי הערב!

  הגב
 • אחד

  חחח...אוהד צ'לסי מדבר על אלופת אנגליה לא מרגשת

  הגב
  • גור אילני

   סובייקטיבי, אבל לדעתי לצ'לסי היו אליפויות מרגשות יותר ופחות. האחרונה עם קונטה היתה מרגשת לדעתי, הקודמת עם מוריניו פחות.

   הגב
 • עוד מתן אחד

  לך בראון 750 מיל' בטיב טעם.

  הגב
  • Matipool

   מעדיף לף בלונד על בראון.

   הגב
 • holden

  שווה להתעכב על הבחירה בבאקו כמארחת,
  עיר מערבית שממוקמת עמוק עמוק במרכז אסיה, עיר מערבית לכל דבר עם הסטוריה מפוארת, אחד מהכינויים של באקו:העיר שבה הרחות תמיד מנשבות,
  עד לפני כמאה ועשר שנים אזרביג'אן ניפקה חצי מתצרוכת הנפט העולמית, בתקופה ההיא רבים מעשירי התקופה השקיעו שם הון תועפות,
  בין המשקיעים היה אחד .. אלפרד נובל.
  כיום עובר צינור נפט שיוצא מבאקו עובר בטיבילסי גרוזיה ממשיך לשיהאן בטורקיה ומגיע עד בתי הזיקוק בחיפה,
  btc- צינור שהוקם בהשקעה של הבנק העולמי והבנק האירופאי, בשנת 2008 מיכלית בריטית חנכה את המסע הראשונה והובילה נפט לחיפה מעיר שיהאן או ג'יהאן בדרום טורקיה לא רחוק מהגבול הסורי,
  החשיבות של הצינור הזה עצומה, היא מרחיקה את פוטין מהשליטה בברזי הנפט שיש באזור ההוא,
  צינור שמתפתל על פני בערך:1800 קמ וחוצה מדינות שונות ואזורים כפריים,יש במסלול שלו כ :111 תחנות מתוכן 8 תחנות שאיבה,
  בטקס ההשקה וחניכת הצינור עמדו גאים כמו חתנים שלושת ראשי המדינה :
  אילהם אלייב
  מיכאל סאקשווילי
  אחמט סזאר,
  לישראל יש אינטרסים רבים באזור הזה שלא לדבר על קזחסטאן, טוב שנתנו לבאקו לגיטימציה כאחד הערים המערביות באזורנו

  הגב
  • צור שפי

   מציע לקרוא את המאמר של עוזי דן היום ב״הארץ״ על השערוריה של האירוח בבאקו שגרמה לכך שמחטיריאן לא יוכל לשחק הערב. בושה לספורט.

   הגב
   • משה

    כתם שחור נוסף על אופ״א - ארגון חסר בושה.

    הגב
    • matipool

     שערוריה ברמת על חלל שאיכשהו עברה יחסית בשקט לא ברור.

     הגב
     • holden

      שום שערוריה, כדורגל כמו כמעט כל ספורט זה חלק אינטגרלי מפוליטיקה,
      מי שחושב שהכדורגל חף מאינטרסים הוא או טיפש או תמים,
      כאמור למערב יש אינטרס לפרגן לאזרביגאן מכמה וכמה סיבות.
      מדי פעם זורקים לה פירור מהעוגה,
      ואותו צינור נפט שהזכרתי קודם היה דוגמא מופלאה ונדירה עד כמה יש כוח שכמה גופים מהמערב או מצד הטובים נניח, שהטובים מתאדים ועושים יד אחת כנגד " הרעים" הם מצליחים לבנות אחלה פרוייקט,

      אני בטוח שאם היו עושים בסמי עופר או בטדי נניח גם היו טרוניות,
      כדורגל נקי מאינטרסים יש רק במגרש השכונתי אצלנו איפה עובד שמעון השרת של הבית ספר

      הגב
 • שמעון פנדלוביץ'

  ברכות.
  זכיה בתואר היא משמחת.

  הגב
 • matipool

  ברכות, גור. ראיתי רק חלקים מהמשחק ובכללם את שלושת השערים הראשונים שלכם (שער יפהפה של ז'ירו).
  יהיו כאלה שיגידו שזה סתם תואר ובקושי פרס ניחומים אבל אני זוכר מצוין כמה רציתי את הזכייה בליגה האירופית לפני 3 שנים אחרי כמה שנים שלנו במדבר.

  הגב
  • אילני

   לא רק זה - אני חושב שהליגה האירופית היא פלטפורמה מעולה לצמיחה של שחקנים וגם קבוצות. היא מאפשרת שיתוף צעירים ולקיחת סיכונים, דבר נדיר כיום בליגה האנגלית לפחות.
   לדוגמה ברבאטוב ובייל נהנו ממנה בקריירה שלהם.
   הבעיה שקשה לתכנן את השימוש הזה, הוא קורה כשמפספסים טופ 4 ולא באופן מתוזמן. העונה על גבי הליגה האירופית גידלנו שני שחקני בית נהדרים - CHO ו-RLC, הבעיה ששניהם נפצעו באופן נוראי בגיד אכילס בסוף העונה.

   כיום השיבוצים נקבעים על ידי מיקום בטבלה והקצאות.
   בעתיד אני מאמין שיהיה אלגוריתם שיקבע מי הולך לצ׳מפיונס ומי לאירופית - המועדונים ידורגו גם על-ידי פרמטרים של צורך בטיפוח צעירים, מצב כלכלי, שאיפות, סיכויי הצלחה במפעל, אטרטיביות לשידורים וכו. אני ארחיב על זה בפוסט נפרד בהזדמנות.

   הגב
 • גיללתר

  גם אני לא סובל גולדסטאר
  ובאופן די אירוני מאוד אוהב בירה מכבי
  ולגבי המשחק - לא ראיתי משחק גמר שכולו גרבאג' בחיי

  הגב
  • אילני

   כנראה שכחת כמה וכמה גמרים, האחרון שבהם הגביע האנגלי שהסתיים בתוצאה הצמודה 0:6.

   הגב
 • ניינר / ווריור

  אתה צודק לחלוטין באבחנות שלך לגבי קיין. גם אני מעדיף שיפתח על הספסל
  לגבי הבירות: קודם כל אני חובב פחיות.
  אני מחזיק בשוטף ביטבורגר, פילזנר גרמני נהדר, 20 ש"ח לרביעיית חצי ליטר, באדוייזר צ'כי, 30 ש"ח לששייה ולאגר של סן מיגל 37 ש"ח לשמינייה. כשאני רוצה לעלות ברמה אני הולך על פייל אייל של שפירא, הבירה הכי טובה שמיוצרת בארץ

  הגב
 • יואב

  האזארד תמיד השאיר אותי אדיש. גם הקבוצה שלו שתמיד היתה ברירת מחדל מול האפשרויות האחרות. והיא תמיד סיפקה את הסחורה. לא טעם ,לא ריח ולא צבע. ההחלקה זה הרגע הגדול בתולדותיהם, חייבים להודות.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *