בוקר טוב, היום גמר גביע.

בכדורסל, כן?

שולדנבראד לאחר עוד זריקת שלוש
שולדנברד לאחר עוד זריקת שלוש

 

שני המועדונים הם הראויים ביותר לשחק על התואר הראשון העונה, אשדוד כי היא אחד משני המועדונים היחדים שמוציאים יותר מ-30% מהיכולת שלהם, ומכבי ת"א בגלל שהרוויjו את זה ב-50 השנים האחרונות. יש כאלו שישאלו למה לאשדוד ולא חיפה או ראשון, ולהם אני אומר, כי חיפה הזו שכולם מתים עליה (כולל אני), היתה די רעה רוב העונה, וראשון די רעה עכשיו, כאילו מאד רעה, וכמו קבוצה דרוקרית טיפוסית, זוכה ליותר מידי יחסי ציבור. אז נשארה אשדוד.

ואז אנשים ישאלו, אם כבר על תהילת עבר, למה מכבי ת"א, ולא הפועל, או הפועל ת"א? ולהם אני אומר, זה כמו לשאול למה כולם מאשימים את הגרמנים בשואה, ואף אחד לא טוען שמפלגת צלב החץ ההונגרית אשמה, פרופורציות קצת, כן?

אני מקווה למשחק טוב בגמר, אבל כנראה שלא אזכה לכזה, כי הכדורסל הישראלי נמצא במצבו הרע ביותר מזה שנים, וחצאי הגמר היו דוגמא נהדרת לזה. חוסר כשרון, חוסר משמעת, חוסר רצון, חוסר ביסודות. עשרות שחקנים על הפרקט, אף אחד מהם לא משחק בשני הצדדים של המגרש, אולי קצת יוגב אוחיון, אולי. מאמנים נטולי שליטה בשחקנים, בשלוש מהקבוצות שיחק לפחות זר אחד שכל שבוע מדברים על לחתוך אותו כי הוא לא טוב מספיק, והוא עדיין לא נחתך, והוא עדיין לא טוב מספיק. שחקנים ישראלים, היי שון דאוסן, היי יובל נעימי, שלא באמת מרגישים את הצורך להיות אחראים ומקצוענים במעמד כזה, כי על הזין שלהם, יש חוק רוסי, אי אפשר באמת לשים אותם על הספסל. צעירים כמו איתי "הפתעה נעימה" שגב, שלא מנצלים גרם מהפוטנציאל שלהם, וכבר בגיל 20, איבד את הקליעה הבינונית מלכתחילה שלו.

ויהיה רע יותר.

יהיה רע, כי השחקן הישראלי לא באמת צריך להשתפר בשביל לקבל דקות, יהיה רע, כי המאמן הישראלי לא באמת צריך לפתח שחקנים, יהיה רע יותר, כי השחקנים הזרים שמגיעים לכאן זולים מידי, וכולם מחפשים מציאות במקום שחקנים, יהיה רע יותר, כי אין סקאוטינג אמיתי ברוב הקבוצות, אלא הולכים שוב ושוב ושוב על אותם שחקנים, יהיה רע יותר, כי השחקנים שיוצאים מכאן לליגות אחרות נכשלים לפעמים שם בחוץ, ואז הם חוזרים לכאן, בלי רצון, אבל עם ההילה של שיחקתי שם בחוץ, יהיה רע יותר כי שחקן נטול יחוד כמו גל מקל נחשב כמושיע של הקבוצה המפוארת ביותר בישראל (שיחנקו), יהיה רע יותר, כי שחקנים נטולי מנהיגות מנהיגים את קוראות התיגר, יהיה רע יותר, כי לא גדל כאן קלע אחד נורמלי מאז שעמית שמחון עלה מהנוער, וגם הוא בן 26, יהיה רע יותר כי מותר לעשות כאן רכבות של זרים, ולכן קבוצות לא צריכות להתחייב לסגל שלהן, יהיה רע יותר כי פרשני הענף מנסים להשיג עבודה במכבי ת"א או בהפועל בזמן שהם מפרשנים, ולא מנסים לעשות עבודה עיתונאית נוקבת שתחשוף את כשלים בענף, יהיה רע יותר כי המעט שכן מנסים לחשוף את הכשלים, נניח שי האוזמן או אהרל'ה וויסברג הנהדרים, התאהבו בתפקיד האודי הירש, קרי, הנודניק הבוטה והאלים שלא מבין כלום מהחיים שלו. יהיה רע יותר, כי כבר שנים הפרשן המוביל הוא פיני גרשון, בהמה וגזען שמבלה את השידור בלהעיר הערות סקסיסטיות על נשים בקהל, מעודדות, וכל דבר עם מעט חזה שעובר מול המצלמה.

אבל אני אוהב כדורסל, אז אצפה, אז אולי אני הבעיה.

ספורטנ'רול (ב') - רן עצמון
האם באמת יש צורך בבית דין משמעתי בהתאחדות?

103 Comments

ארז 18 בפברואר 2016

ערן,
הבטחתי לעצמי שאם אין לי משהו יפה או חיובי להגיד אני לא מגיב בדה באזר, כי בסופו של תהליך/שרשור, לא יוצא מזה שום דבר טוב.
אבל כוח הרצון שלי מזדהה כרגע עם הכדורגל הישראלי. כלומר, גם הוא בשפל.
ומה שאני לא יכול להתאפק מלהגיד הוא שוויסברג הוא מלכתחילה המשכו של רפאל נאה, רק באמצעים אחרים. יותר עכבר כדורסל, יותר זכרונות אותנטיים ופחות דוברות (מספיק שיהיה לך גרם יותר או פחות מכל אחד מהנ"ל כדי לעקוף את ר. נאה), אבל עדיין ממש אפשר לדמיין אותו כותב את הטורים שלו כשעל שולחנו מרצ'נדייז צהוב ותמונת שחור-לבן של שמעון מזרחי צופה אל האופק. גם בהערצה הכללית וגם ביציאות על מועדונים אחרים.

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

לא מאד מסכים לגבי וויסברג, אני מאד מחבב אותו. והוא ידען לא קטן, ולהבדיל מרב העיתונאים בתחום, אשכרה אוהב כדורסל.

קפטן קוקי 18 בפברואר 2016

+1

גיא זהר 18 בפברואר 2016

ממה שראיתי ויסברג דווקא אוהד ירושלים. הבעיה שחוץ מנתונים סטאטייסטיים אין יותר מדי ערך מוסף בכתיבה שלו. לטעמי האוזמן, למרות שלפעמים קצת יותר מדי רשע, הוא הפרשן הכי טוב שיש כיום. גם מבין וגם לא יבש כמו הרוב.

עומר ה 18 בפברואר 2016

חבל שאביב לביא מתעסק בדברים אחרים ולא מתרכז בכדורסל. אני מאוד אוהב לקרוא אותו

יותם 18 בפברואר 2016

חבל שעופר שלח מתעסק בדברים אחרים ולא מתרכז בכדורסל. אני מאוד אוהב לקרוא אותו

צביקה 19 בפברואר 2016

יש דברים יותר חשובים מכדורסל

איציק 19 בפברואר 2016

כמו מה?

ארז 18 בפברואר 2016

גיא,
הייתי מביא כמה דוגמאות למה שכתבתי, שאני זוכר בצורה בהירה מאוד, אבל נראה לי שגם ככה יצאתי כבר קטן וקטנוני מדי. להתחיל לחפור בגוגל כדי להוכיח את הנקודה הזאת זה כבר קטנוני מדי אפילו במונחים שלי… :)

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

קטנוניות זה החיים, אל תתנצל!

נביא בעירו 18 בפברואר 2016

מכאן ועד ״נהדר״. הלכת רחוק…

אורן 18 בפברואר 2016

וייסברג אוהד מכבי משובע.הוא אולי מנסה לטשטש את זה אבל זה כל כך בולט.
מספיק לקרוא את הטור שלו אחרי "מאורעות" הדרבי או לשמוע אותו באותו שידור מדבר על כך-ש"מה נלין אם בטורקיה שונאים אותנו וכו".
אולי הוא אוהב כדורסל יותר מרפאל נאה ,ואלי הוא לא דובר מועדון כמו גלדסטון,אבל הוא יודע בדיוק לאיזה צד הוא שייך.
ונשאלת השאלה-,לאיפה נעלם אוהד גרינוולד ולמה וייסברג הוא זה שמחליף אותו?
כנראה,כמו בעוד פרשות דומות,לא נקבל תשובה ברורה.

Yavor 18 בפברואר 2016

לא קראתי אותו, אבל בנושא אוהדי הפועל והתנהגותם, אתה תוכל למצוא לא מעט אנשי כדורסל (אוהדים, אנשי מקצוע) נייטרלים שיוקיעו את התופעה. גם אני שממש לא מהצד הצהוב, נמצא על הסקלה של "נע באי נוחות בכורסה""מגנה וקורא להטלת עונשים" בכל הקשור להתנהגות של חלק מהקהל. לא על סמך זה אתה יכול "לאבחן" מכביזם.
עם זאת, ייתכן ועל סמך דברים אחרים (אותם לא קראתי) אתה יכול.

אורן 18 בפברואר 2016

יבור,
לטעמי אתה "נע באי נוחות בכורסה" כשהפילטרים שלך הם וייסברג ודומיו.
מאורעות הדרבי הועברו אליך כ"פרעות" בעוד במגרשים אחרים דברים כאלה מועברים אליך כ"אווירה כדורסל נהדרת".
הקהל של הפועל נוהג בצורה דוחה ומגעילה בקריאות כמו פנאן.במקרה הספיציפי הזה,שבו לא היו דברים קיצוניים,
ויסברג והורסקי נתנו דרור וחופש להוציא את כל מה שיש להם נגד הפועל.לא שהקבוצה של הורסקי מתנהגת בצורה יותר טובה(חולון).

רועי 18 בפברואר 2016

אם אינני טועה, שמעון אמסלם בכבודו ובעצמו היה בהלם מהקהל של הפועל.
לא בדיוק צהוב מלידה הייתי אומר…

רועי 18 בפברואר 2016

העלמות גרינוולד היא מבורכת, כן ירבו כלי התקשורת שמפטרים עיתונאים שממציאים עובדות.

Yavor 18 בפברואר 2016

אורן – אני חייב להסכים פה עם רועי. הן בעניין אמסלם שאפילו יותר אדום ממני ו(אולי) ממך, ובטח ובטח בעניין גרינוולד, שאני רואה בו את אביהם-מולידם (העיתונאי) של אושיות קליקים מבחילות כאודי הירש ודומיו (חשבתי להוסיף את בורוביץ לרשימה אבל הוא מאוס מסיבות שונות לגמרי, אם כי לא פחות חשובות).

Yavor 18 בפברואר 2016

ואגב, לטעמי הורסקי הוא אחד השדרים (בלי קשר אגב, לא אומרים "שדרנים") הטובים ביותר פה עם קול נהדר ויכולת להתלהב בלי להישמע מתלהם. לרועץ עומדת לו העובדה שמעסיקו הוא הערוץ הראשון, או כפי שאני קורא לו: "הנחבט אל הכלים"

אורן 18 בפברואר 2016

שמע,לגבי אמסלם–
הוא ללא ספק גיבור הילדות שלי,אפילו התקשר לברך בחתונה,אבל הבנאדם חטף קריזה רק כי הפריעו לא לדבר.
אף פעם לא הפריעו לו הדברים שמפריעים לכם ,או לפחות לא דיבר עליהם בתקשורת(כמו פנאן וכו).
אז וואו,הפריעו לו בשידור.לא יפה, מעצבן, מקומם אבל לא גורם לך לדבר על שונאי ישראל כמו שידבר וייסברג.
קללות שהוא שומע מהרבה קהלים לא מפריעים לו כמו שהוא שומע מקהל אחד בלבד.

אורן 18 בפברואר 2016

יבור ,מה הבעיה עם גרינוולד?
לרועי יש בעיות איתו כי הוא כתב נגד מכבי.מה מפריע לך?
משהו במה שכתב לא נכון(שואל באמת)?

Yavor 18 בפברואר 2016

אני זוכר כתבות פופוליסטיות שלו שמציגות תמונה די מעוותת של המציאות בחלק מהמקרים. זה קצת קשה איתו כי לצד כמה כתבות מביכות ונגועות באינטרסים (לאו דווקא קשור למכבי) היו לו גם לא מעט גילויים מעניינים וחשובים. ועדיין – נראה שהוא מונע לא פעם משנאת מכבי ואינו שומר על אובייקטיביות. קשה לי לזכור משהו ספציפי, אבל כשקראתי את הירש לפני לא מעט זמן זה ממש הזכיר לי אותו.
ולגבי הפועל – גם אתה מסכים עם זה שיש שם תופעות שראוי לשרש אותן, אז מה הבעיה כשוייסברג אומר את זה?

אורן 18 בפברואר 2016

תופעות שראוי שיצאו גם מקהלים כמו מכבי עם טועמה מחבל,כמו חולון וכמו ירושלים.
לכל קבוצה עם קהל גדול יש כמה שעושים את הבלגן. הבעיה עם וייסברג וכמעט עם כל התקשורת שהפילטרים שלה הם וייסברג ודומיו זה שבנושא זה הוא מאד בררן.

אורן 18 בפברואר 2016

אגב,בלי קשר,
האם ראוי שהפרשן הראשי ,שהוא גם המאמן הלאומי,לא מפרשן אף פעם בדרייב אין?
זה נראה רציני או שזה נראה התנהגות של ילד בן שלוש?

ארז 18 בפברואר 2016

יבור,
ברשותך, אני נדחף לשיחה.
ממה שאני יודע, גרינוולד גדל בשער 11, לא פחות. בדיוק כמו עפר שלח (בהקשר הזה בלבד, ממש לא בכללי), מרגע שחשף או ביקר דברים הקשורים במכבי – הפך מוקצה. אצל ההנהלה ואצל רוב האוהדים של מכבי. עשה גוגל וקרא מה עפר שלח מספר על התקופה שבה סיקר את מכבי ואיזו סדרת חינוך ניסו להעביר לו.
עכשיו, "שנאת מכבי" נראה לי מוגזם לחלוטין. אמר לי חבר מכביסט שרוף, שהיה עורך ספורט בעיתון גדול, שהדרך הבדוקה לחדול מהאהדה לקבוצה שלך היא לסקר אותה. נראה לי שזה בערך הסיפור עם גרינוולד. ייתכן שמאפייני אישיות מסוימים שלו ו/או של מושאי הסיקור שלו הקצינו את העניין.
לגבי וויסברג, לי מפריע שאדם בכובעו כעיתונאי נוהג כמבקר חריף של קהל אחד ואוטם אוזניים לקהל אחר. ותאמין לי, התופעות המגונות בקהל של הפועל מפריעות לי בטירוף, וגם התעמתתי עליהן ביציע יותר מפעם אחת. הדבר היחיד שמטריף אותי במידה כמעט זהה הוא גמלים שלא רואים את הדבשת של עצמם ואוהדים שבכובעם כעיתונאים נוהגים איפה ואיפה.

Yavor 18 בפברואר 2016

חברים, אני לא מכיר מספיק כדי להתווכח על זה. ממה שראיתי, התופעות של קהל הפועל היו חמורות ומגעילות, ואני לא מאשים אנשים שתוקפים תופעות אלו.
אגב, אין לי מושג מה קורה בכדורגל, ואני לחלוטין בסקטבולפיל, ולכן אני מתייחס לזירה זו בלבד (שנדמה לי שטועמה לא שייך אליה).
לגבי גרינוולד, אני מכיר את הרקע שלו, ועדיין מאמין שחטא לא פעם לתפקידו.

אורן 18 בפברואר 2016

כל הטענות היו על קהלים אחרים בכדורסל.

עובר אורח 18 בפברואר 2016

מעניין אותי לקרוא את מה שעופר שלח כתב בעניין. יש לך לינק? לא הצלחתי למצוא

גיא זהר 18 בפברואר 2016

גלעד בלום כתב פעם באחת התגובות איך שמלוק ניסה לטרפד לו ספונסרים כששמע שהוא אוהד הפועל

רועי 18 בפברואר 2016

השידור של חצאי הגמר תאם את רמת המשחקים, השילוב של רסקין-ארז-פיני היה פשוט מביך.
ארז עוד מנסה לתת פרשנות מקצועית (תוך כדי כך שהוא נזהר בכבודה של מכבי כמו שלא שמעתי אותו מעולם), פיני מפזר עקיצות מגעילות לכיוון דרוקר וטבק כל מהלך שני בערך, רסקין המביך לא פחות משניהם, עם ההתחנפות שלו לפיני והניסיון לחקות את צורת הדיבור שלו מרים לפיני להנחתות, וברגעים אחרים אפשר ממש לקלוט את המבוכה של ארז ורסקין אחרי עוד הערה של פיני שמלווה בשתיקה של שניהם.
מביך כבר אמרתי ?

רועי 18 בפברואר 2016

נשמט מזכרוני עידו גור, שלהבדיל מרסקין מנסה לעשות אשכרה את עבודת השדר כפי שהיא צריכה להיות, אבל הוא יותר מדי ילד NBA מתלהב.

אורן 18 בפברואר 2016

+1 לגמרי.
רסקין כל כך קל לדרדור שזה לא יאמן שהוא מופקד על תכנית מיינסטרים כמו בגל"צ בשמונה בבוקר.
הדברים שיוצאים ממנו או שהוא מאפשר שיצאו ממנו או מחבריו הפרשנים,לא היו עוברים בחיים בתכנית שלו בגלצ.
צבוע ומתחנף לפרשן גס,.
חבל,כי הוא חוץ מזה הוא שדרן טוב.
מדהים איך הערוץ הזה לא מרסן את גרשון ומאפשר לו לטנף.העיקר שיעשו קמפיינים נגד אלימות.
ומאדלשטיין כבר התייאשתי.

נולי 18 בפברואר 2016

פיני גרשון, אדם כריזמטי ובעל חן מסוים, הדביק את בכירי השדרים וה"פרשנים" בדיבור המתנשא והמזלזל שלו כלפי השחקנים – "אולי תמסור?" "בואו נשמור?" "מבוא לקליעה" וכיוצ"ב פניני לשון (וכהומאז' לאבי מלר – פניני הלשון של פיני גרשון..).
ניב רסקין, גור שלף ואלי סהר שינו לחלוטין את סגנון הדיבור שלהם ונשמעים כתואמי גרשון.
אדלשטיין גולש אף הוא לדיבור הזה, אבל לזכותו יאמר שיש לו גם תובנות מקצועיות ענייניות לתרום לצופים במהלך המשחקים.
נהיה די מגעיל לראות משחקים בטלוויזיה, ללא קשר לרמת המשחק ולקבוצה שאותה אוהדים.

פורד פרפקט 18 בפברואר 2016

רסקין הוא שדר בחסד אבל ואני מסכים איתך לצערי, האיש הוא זיקית. חסר חוט שידרה אמיתי. מתאים את עצמו למצב ולא תופס פיקוד ובמצבים החשובים וכל פעם מכשיל את עצמו, אם בשידורים החיים בספורט ואם בתוכנית בגל"צ. חסר לו הגרוש ללירה להיות יותר נוקב ואסרטיבי , לא לתת לפרשנים/המרואיינים להשתלט לו על השיחה/שידור אלא להוסיף את דעתם בהקשר לשאלות שלו בתכנית (נזהר מדי, הקשב אילנה דיין) . בקשר לשידורים ,פיני גרשון הוא בהחלט מכנה משותף נמוך ביותר. אין לי טענות על ההבנה שלו של המשחק כמובן אבל אם ככה הוא מבין איך צריך להתנהל בתקשורת ,אבוי לנו. על ארז חבל לי שהוא לא מאמן באופן קבוע וממשיך ככה להתמקצע מחוץ לתחומי הנבחרת.לא לאבד את התחושה וההחלטות שנעשות בלחץ המשחק.
ואחרי כל זה, אני אמנם אוהד אדום ובהחלט אשמח שאשדוד יקבעו הסטוריה מקומית קטנה.

אנונימוס 18 בפברואר 2016

אשדוד ממש ממש לא מוציאה מעצמה "30% יותר". יש לה תקציב גדול מאד יחסית למרבית הליגה בעקבות החבירה למועצת באר טוביה, יש לה זרים בכירים, וסגל ישראלי מכובד. ולמרות זאת היא מדשדשת במרכז הטבלה /שולי תחתית. גם לגמר הגביע היא הגיעה בגלל הגרלה נוחה בתוספת העובדה שמכבי ראשל"צ עם כל ההייפ היא קבוצה בינונית מאד ולא ממש מאומנת וכתוצאה מכך מגלה את אותה יכולת די עלובה שגם אשדוד מראה.

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

לא כתבתי 30% יותר אלא יותר מ-30%. יש הבדל.

אנונימוס 18 בפברואר 2016

גם זה לא נכון. שוב – אשדוד בשולי מרכז הטבלה. וזה למרות תקציב מאד יפה שיש לה, עם 3 זרים איכותיים ולא זולים בכלל. וכן גיא זהר, יהוא אורלנד, סולומון, וורקמן ושולדבראנד זה סגל ישראלי סבבה לגמרי.
אם אתה רוצה לקבל פרופורציות תשווה אותו למשל למה שיש לחיפה, נס ציונה או נהריה. וזה עוד לפני שהזכרתי את חולון וקרית גת.
בתכלס אין פה שום דבר מעבר למקריות. ירושלים פישלה אז קבוצה כלשהי הייתה צריכה להגיע לגמר גביע, וקבוצה כלשהי הגיעה. בחסות הגרלה נוחה וקריסה של ראשל"צ עם המאמן האובררייטד דרוקר.

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

נו, אם היתה מוציאה מעצמה 80% היתה מובילה את הליגה השנה. אשדוד קבוצה נוראית ואיומה, אין חולק על כך, עדיין, מוציאה מעצמה יותר משקבוצות אחרות מוציאות מעצמן, ולא כי היא מוציאה מעצמה כל כך הרבה.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

לאשדוד יש תקציב לא קטן ושלושה זרים (שניים מהם הרבה יותר מדי פרועים שלא לומר שכונתיים), אבל איזה סגל ישראלי מכובד? אורלנד? וורקמן? גם שולנדנברד וסולומון נחותים משמעותית מהישראלים של אילת, חיפה וראשון.

MOBY 18 בפברואר 2016

אל תהיה חכם בדיעבד.
הסגל הישראלי של חיפה היה על המדף ואף אחד לא לקח. יש לנו סגל ישראלי בינוני עם זרים בינוניים שמוציאים כל משחק הרבה יותר מסכום חלקיהם.
ולראיה 5דקות מהגהינום שאף אחד לא מצליח לעבור את החצי או לקלוע סל. אנחנו פריארים.
מה שיש לנו זה מנהל תקציבים מעולה שלא משתגע לזרוק כסף סתם.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

מסכים שהסגל של חיפה בינוני ועדיין בלייזר, קולמן וצ'וברוביץ' (נעזוב את דיברתולומאו שאף אחד לא ידע מיהו) עולים לטעמי על הישראלים של אשדוד. לגבי השורה התחתונה מסכים לגמרי עם אנונימוס. מה שיפה אצל שרף שהקבוצות שלו ממוקמות בדיוק איפה שצריכות ב95 אחוז מהמקרים – לא יותר ולא פחות. אשדוד לא יוצאת מן הכלל ואכן עלתה לגמר עם הרבה מזל.

רועי 18 בפברואר 2016

לדיברתולומאו יש קליעה שאין לאף ישראלי צבר כיום.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

כן. אבל הוא גניבה. הרזומה שלו לא הראה שהוא יהיה כזה.

אורן 18 בפברואר 2016

רועי ,מה יהיה?
מסכים איתך כמעט על הכל.

רועי 18 בפברואר 2016

אני גם שמתי לב למגמה המסוכנת הזו.

MOBY 18 בפברואר 2016

גיא,
למעט צוברוביץ שלעולם (כנראה) יהיה הנחתך האחרון מהנבחרת שתתלונן אחר כך שאין לנו בשר מתחת לסלים (כי הוא לא משחק במרכז) ויזמינו חתייר זקן שלא מצליח להרים את האצבעות מהרצפה .אין לנו מועמד אחד לנבחרת או לסגל הרחב שלה. והזרים שלנו (למעט וארגאס שהוא שחקן מחליף בוונצואלה) אין להם את הסטאר קוולטי שיש לזרים של אשדוד.
מבחינת "המנג'ר" אשדוד לפני העונה דורגה הרבה יותר גבוה מחיפה. וה"פוטנציאל" שלה "על הנייר" גבוה יותר.
נקווה שנופיע בפלייאוף לכל אורך 4 הרבעים ללא נפילות תהומיות של רבעים שלמים.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

אין ויכוח שהזרים של אשדוד סקסיים משל חיפה. אני מדבר על הישראלים
ווואלה שתזכו באליפות , בכיף

גיל שלי 18 בפברואר 2016

אני ניסיתי לצפות במשחק בין מכבי לבין נס ציונה, הנסיון לא צלח, חמש דקות בתוך הרבע השלישי נשברתי. אני אוהב כדורסל, לכן לא אצפה בגמר

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

אם בכ"ז תצפה, תן צלצול, אני אקפיץ לך מסרגה כדי שתוכל לדחוף לעין, משפר את חווית הצפיה.

גיא 18 בפברואר 2016

אני כל כך אדיש למכבי השנה שאנחנו הולכים עם חברים לדדפול. זה לא היה ככה אפילו לפני שנה, אני חושב שנקודת השבר ביחסיי עם הקבוצה הזו היתה חצי הגמר עם אילת.

MOBY 18 בפברואר 2016

אני אתחיל לצפות, אבל המיוט יופעל.
מעריך שבסביבות 10 נעביר לסרט טוב.

מאשקה 18 בפברואר 2016

ואני ציפיתי אמש בגמר גביע המדינה בכדורעף בין הפועל כפר סבא להפועל מטה אשר.
איזה יופי של משחק, איזה רמה של כדורעף ( אהבת נעוריי ) איזה קאם באק ענק של מטה אשר.
ואני דווקא כקיבוצניקית הייתי בעד הפועל כפר סבא. :)
ואת טקס הנפת גביע המדינה אחרי המשחק הזה לא שידרו, עברו לכדורגל מאירופה
ולצביקה שרף, מאמן מכבי באר טוביה אשדוד, לא אשכח ולא אסלח,
בגלל אותו משחק גמר גביע המדינה 2008 מכבי ת"א מול הפועל ירושלים שלי, והקאם באק הענק של הפועל 23 מינוס בהנהגת דרור חג'ג', וניצחון !!!
ואח"כ בטקס הנפת גביע במדינה, שחקני מכבי ת"א לא נשארו על הפודיום לכבד את נשיא המדינה ואת הפועל ירושלים,
יחד עם המאמן שלהם אותו צביקה שרף ירדו לחדר ההלבשה.
טוב שיש ארץ נהדרת במקביל משחק הזה

רועי 18 בפברואר 2016

כתבת בהנהגת דרור חג'ג', בטח התכוונת להנהגת שלישיית השופטים. 25 זריקות עונשין ברבע הרביעי. לדראון עולם.

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

יכול להיות שאם מכבי ת"א היו מנסים לשמור ולא רק להרביץ היו נשרקות לה פחות עבירות.

רועי 18 בפברואר 2016

שמענו.

גיא 18 בפברואר 2016

האמת שהגמר ההוא (שהיה שוד לאור היום) מתבטל לי בזכרון מול משחק ליגה ביד מול ירושלים בו פיגרנו באיזה 20 ברבע הרביעי רק כדי לכפות הארכה ולנצח בה. היה מדהים.

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

היתה שם בדיוק עבירה בעייתית אחת. החמישית של מוריס.

נביא בעירו 18 בפברואר 2016

אין משהו שאני יותר אוהב לעשות עם בגדים מאשר לשמוע מכביסט בוכה על השיפוט.

ולגבי המשחק הספציפי – אני עדיין זוכר את צביקה שרף נחנק מול הלחץ האלמנטרי של דן שמיר ואת קאמינגס ושארפ מרימים הקשתות אחד לשני ואז, משום מקום, שלישיית השופטים קופצת מהוויק-סייד חוטפת את הכדור ושמה אותו בסל של מכבי…

ארז 18 בפברואר 2016

שני חלקי התגובה מבריקים.

רועי 18 בפברואר 2016

בשלושת הרבעים הראשונים של משחק גמר הגביע, ספגה מכבי 20 עבירות שהובילו ל-23 זריקות עונשין של הפועל ירושלים.
זאת לעומת 19 עבירות ברבע הרביעי בלבד, שהובילו ל-25 זריקות עונשין .
הנתון הכי מדהים הוא שמאז שהוכנס שעון ה-24 שניות ל-NBA בעונת 1954/55, רק פעם אחת הגיעה קבוצה למספר העבירות שהגיעה אליו מכבי תל אביב ברבע האחרון של גמר הגביע, וזה ברבע של 12 דקות. זה קרה ב-1982 במשחק של דאלאס מול דנבר.

תמשיכו לספר לעצמכם סיפורים.

נביא בעירו 18 בפברואר 2016

הקבוצה שלך קרסה ברבע האחרון. לא הצליחה לעבור את החצי וכשלה בניסיון לעצור את הפעול בהגנה. השופטים, כמו שקורה הרבה מאוד פעמים במקרים כאלה, הלכו עם המומנטום ושרקו 2-3 שריקות גבוליות לכיוון של הפועל. העובדה ש2-3 שריקות גבוליות שהולכות לקבוצה שמשחקת נגדך גורמת לך להגיב בהיסטריה שנמשכת עוד מעט 8 שנים, היא חלק ממה שהופך את העניין לכל כך מענג…

יש לך עוד סטטיסטיקות מעניינות? אולי זה היה השיא של זריקות עונשין ברבע רביעי? אולי הכי הרבה פאולים אי פעם במשחקי גמר גביע? תן לנו עוד משהו…

רועי 18 בפברואר 2016

יפה שאתה מקשיב לי.

7even 18 בפברואר 2016

הוא גם שכח לציין שברגע שקבוצה מגיעה לפיגור של יותר מפוזשן אחד היא עושה פאולים בלי הפסקה.
מכבי עשתה פאולים גם כשלא היה צריך בכלל. מכאן הסטטיסטיקה המנופחת.

רועי 18 בפברואר 2016

לא שכחתי לציין, כי זה לא היה המקרה.
לירושלים היו 24 התקפות ברבע הרביעי, כששני שליש מהן מסתיימות בשריקה לעבירה (16 מתוך 24). אם להפריד מכך רק את 6.20 הדקות האחרונות, רק שתי התקפות של ירושלים בטווח הזמן הזה לא הסתיימו בעבירה, כשרק העבירה של דייויד בלות'נטאל 4 שניות לסיום נעשתה בכוונה על-מנת לעצור את השעון.
בממוצע, למכבי נשרקו 1.9 עבירות לדקה, כלומר עבירה כל 31.3 שניות. ברבע האחרון הצהובים היו קרובים לעבור את ממוצע העבירות למשחק שלם ביורוליג – 20.2 למשחק.

חבל על הויכוחים שלכם, המספרים האלה לא ניתנים לערעור או ויכוח.

ערן קאלימי 18 בפברואר 2016

כן, רק שאני ראיתי את המשחק הזה איזה שבע מאות פעם, המספרים האלו משקפים את איך שמכבי תל אביב שיחקה ברבע הזה.

7even 18 בפברואר 2016

נו אז איבדתם גביע פעם ב 50 שנה.
לא צריך ללכת ולהאשים את כל העולם.
אותם שופטים הרי נתנו עבירת תוקף חמישית לטפירו שלא היתה ולא נבראה בגמר הפלייאוף.

MOBY 18 בפברואר 2016

רועי,
כמו טעות השיפוט של אי העברת החצי בזמן שלא נשרקה ובגלל זה אתם כרגע בגמר?
אתה בכיין…..

רועי 18 בפברואר 2016

לא מובי, לא כמו המקרה שציינת (שהוא לא טעות שיפוט, מתחילים לסיפור מרגע שלשחקן יש שליטה בכדור לא ברגע שהוא נגע בכדור), ולא כמו המקרה ש 7even ציין, אלה מקריים בודדים נתונים לויכוח ככל שיהיו, הם לא היו מגמה.
כאן היה רבע שלם, לא שריקה אחת ולא שתיים, שכאילו השופטים קיבלו הוראה שהפועל ירושלים תחזור ממינוס 20 ותנצח, תעשו מה שצריך כדי שזה יקרה.

ישי 18 בפברואר 2016

לתפוס כדור בשתי ידיים זה שליטה גם אם יש חמישה שחקנים שמקיפים אותך. בעיקרון זו הייתה טעות, אבל כזו שממש אי אפשר להתלונן עליה. ראשית, כי שופטים בכלל לא חושבים על 8 שניות אחרי שאין שעון 24 (תראו לי מקרה אחד ששרקו לזה); ושנית, כי גם אם השופטים היו חושבים על 8 שניות הם היו מתקשים מאוד לקבוע שבמקרה הזה עברו 8 שניות כשאין להם ציוד, וגם בספירת 5 שניות הם הרבה פעמים לא שורקים ואף אחד לא ממש מתלונן (כשבן יהודה העלה כאן הוצאת כדור של ירושלים ב-8 שניות [במשחק שהשופט מסר להלפרין] אף אחד לא עשה מזה יותר מדי סיפור כי ברור שספירת השניות היא בעייתית).

רועי 18 בפברואר 2016

היה מאבק על הכדור, אם חיפה היו חוטפים את הכדור הם לא היו מקבלים שעון 24 חדש, אלא 14 שניות.

נביא בעירו 18 בפברואר 2016

"רבע שלם, לא שריקה אחת ולא שתיים, שכאילו השופטים קיבלו הוראה שהפועל ירושלים תחזור ממינוס 20 ותנצח״…

זה נהיה כיף מרגע לרגע. אהבתי גם את הסטטיסטיקות הנוספות (ממוצע העבירות לדקה ברבע הרביעי; ההשוואה לממוצע העבירות במשחק יורוליג שלם).

יש עוד מכל הטוב הזה? מה לגבי ממוצע העבירות ברבע האחרון ב-nba? מה השיא של הפער בכמות זריקות העונשין ברבע אחרון בליגה בסין? האם ג׳יימי ארנולד שבר את שיא סחיטת העבירות לשחקן בליגת העל? יש איזשהו נתון לגבי כמות הלובים לאלי-הופ שדרק שארפ הרים לטימי באוורס?

ישי 18 בפברואר 2016

הכדור היה בשליטה של סמית. אם מישהו מחזיק בכדור הוא מוגדר לפי החוקה בשליטה. זה לא שכמה שחקנים רבו על הכדור, אלא שהוא היה בידיים שלו, ואחרים ניסו להוציא אותו ממנו. אם היו חוטפים הם היו צריכים לקבל 24, אבל יש כאן באמת משהו קצת גבולי.

MOBY 18 בפברואר 2016

אה…..
הבנתי… כמו לשרוק על כל נגיעה בצד אחד של המגרש לפאול ואז לתת לקבוצה השניה "לפרק לפרק לפרק"
ואז לטעות עם העברת חצי.
אתה בכיין,
אנחנו פרייארים , אבל אתה פשוט בכיין (לא הייתי מעלה את זה בכלל אם לא הנהי והבכי שלך בנוגע לאחרים).
גמל ודבשת

יהושע פרוע 18 בפברואר 2016

מכבי מתלוננים על שופטים. לגזור ולתלות

מאשקה 18 בפברואר 2016

מי שבכה בסוף על שלושת השופטים היה צביקה שרף (" אתה ראית מה שאני ראיתי "? )
דרור חג'ג' שיחק 3 רבעים עם 4 עבירות.
ברבע האחרון היו בחמישייה של מכבי ת"א 3 שחקנים עם 4 עבירות, והמאמן לא החליף ולא הוציא אותם. ( כולל את יותם הלפרין יקירי היום )
חוץ מזה, מכבי באר טוביה אשדוד, מועצה אזורית באר טוביה שכנים שלי, היא אחת מהמועצות האזוריות העשירות בארץ, ואם היא לא הייתה נותנת כסף בעונה הזאת למכבי אשדוד, הם לא היו פותחים את העונה.
אני דרומית, חיה בדרום ובעד כול הקבוצות הדרומיות שסופגות טילים מעזה, לכן, יש לי סוף, סוף נחת מהפועל באר שבע כדורגל, אחרי שאני הולכת איתה במדבר עשרות שנים, וגם למכבי באר טוביה אשדוד קצת, רק בגלל המאמן שלהם שאני לא שוכחת ולא סולחת לו על גמר 2008.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

שאוהד מכבי מדבר על שופטים זה כמו שמי שיש לו חמאה על הראש שיצא לשמש. נער הייתי וגם זקנתי וגם אם השופטים ישרקו חד צדדי לטובת היריבות של מכבי עוד 20 שנה המאזן לא יתאזן.

הארכיון 18 בפברואר 2016

מה שמדהים שהמשחק במוצ"ש בליגה ג' דרום של עירוני אשדוד מול שדרות, עושה לי את זה הרבה יותר מגמר גביע
שבו משתתפת קבוצתי האהובה מכבי אשדוד.

למה זה ככה? פעם לא הייתי מפסיד גמר גביע בכדורסל , היום זה מעניין אותי קדחת.
מאחר והיורופח הפכה לליגה סגורה ואין פרסים לזכייה באליפות/ גביע כל העניין יורד ואין ערך לבערך וחבל…

רועי 18 בפברואר 2016

אם הוא יורופח, אז מה איכפת לך שהוא סגור ?
ומה הקשר לגביע המדינה ?

גיא 18 בפברואר 2016

אין קשר אבל מלים לא עולות כסף

הארכיון 18 בפברואר 2016

יש קשר צרוף. ברגע שלאליפות אין ערך, אז כל הבאזז סביב הענף מתכווץ פלאים.
וזה יורופח כי אין בו עניין כרגע בגלל שהוא סגור- לא הגיוני שירושלים זוכה באליפות ולא יוצא לה מזה דבר.

גיא 18 בפברואר 2016

עדיין לא מבין מה הקשר בין כל הבכיינות הזו לגמר הגביע.
אם ירושלים תמשיך לככב באירופה כמו השנה ואשתקד (אפילו מכבי עם כל הביזיון המתמשך לא הצליחה לסיים על האפס) היא תמשיך לראות את היורוליג רק על המסך, זה גם מה שביורוליג אומרים באופן ברור. הם רוצים את הקבוצות הכי טובות, הכי חזקות, אלו שמושכות קהל. מכבי היא מושכת הקהל מספר 1 באירופה, ירושלים עוד לא ולכן מכבי משוריינת.
אגב, לא הייתי פוסל כניסה עתידית של ירושלים ליורוליג לאור מעבר הטורקיות לפיב"א. זו תהיה כאפה רצינית ליול"ב, בעיקר בהקשר של ספונסרים (לא רואה איך טורקיש איירליינס, דוגוש גרופ ולשכת התיירות הטורקית מממנים ליגה שאין בה אף קבוצה טורקית) ואולי מכאן תבוא הישועה לירושלים.

הארכיון 18 בפברואר 2016

אם לא הבנת אני אוהד אשדוד.
ואני מדבר על הרגשה פנימית- כשאין תמורה לאגרה, כל העניין יורד…

ניינר / ווריור 18 בפברואר 2016

אני אצפה בטוטנהאם פיורנטינה

מוטי בננה 18 בפברואר 2016

עם כל הכבוד, הליגה האירופאית חשובה בעיקר כערוץ כניסה לליגת האלופות, ומכיוון שהשנה נראה שהאריות של פוצ'טינו יסיימו במקום 2-4 בפרימייר ליג (על מקום ראשון אסור כמובן לדון מטעמי נאחס), הרי שאני בעד שטוטנהאם יעלו בהרכב שכולל שוער שלישי ושחקני אקדמיה. העיקר שלא ייפצע או יישחק לנו אף שחקן הרכב. גביע הFA חשוב יותר, האליפות שנפספס במחזורי הסיום חשובה יותר.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

נראה לי שהגיע הזמן (ואני אוהד ניינרס) שתשנה את השם להוטספר/ווריור.

ניינר / ווריור 18 בפברואר 2016

תכלס :)

אדם בן דוד 18 בפברואר 2016

לא בטוח.
חלק ממיצוב עצמי כקבוצה מה A ליסט זה נוכחות גם בזירה האירופאית.

גביע הFA לא חשוב יותר.

ומאבק האליפות תלוי יותר ברבי שהייתי אצלו שבוע /שעבר (הרב שאמא של דודו אהרון הלכה אליו).

הזמנתי את מר לוי- בן דוד רחוק, ושרפנו שערה של וגנר, גרב של וארדי ומגבת עם זיעה של אגוארו.

מוטי בננה 18 בפברואר 2016

תגובה מופתית, אדם!
ואני אולד סקול, גביע ה-FA בעיני זה אחד המפעלים הכי רומנטיים שיש בעולם הספורט. אחרי 25 שנה כל כך אשמח אם נזכה בו שוב. גביע הליגה האירופאית זה נדמה לי כמו הגביעים האלו של "ערי הירידים" או ה"סופרקאפ הבין-יבשתי", משהו שתופס מקום בהיסטוריה ובארון הגביעים של המועדון אבל לאיש לא באמת אכפת ממנו.
הלוואי שהכישוף שלך יעבוד, לדעתי צריך להוסיף שם גם את המשקפיים של קלופ ואת העורלה של פרגי. בתור אוהד מוכה וחבול אני מתפלל שרק שלא נצא כמו לוזרקוזן בעונה ההיא, רק שלא נגיע לגמר האירופאית וגמר ה-FA ולמחזורי הסיום של הליגה ונפסיד בכולם…

ניינר / ווריור 18 בפברואר 2016

הגביע האירופי הטיפשי הזה מיותר לחלוטין מבחינתי. מצידי שנעלה עם הנוער ונעוף כבר הערב. בעונה הסטורית כזו (טפו טפו) חבל לבזבז משאבים על השטות הזו
מוטי בננה, היטבת לתאר את הסיוט שלי. השבועות הבאים הולכים להיות קשים מנשוא

omer 18 בפברואר 2016

למועדון שזכה בתואר אחד ב20 שנים האחרונות אין את הפריבלגיה לזלזל בחשיבות של אף תואר.

7even 18 בפברואר 2016

לגבי פרשנים – אני שומע אותם המון ב NBA וב NFL (מודה שלא ממש באירופה),
אבל נראה שבעיקר בארץ הפרשנים חושבים שהם אחרון האוהדים עם משפטים כמו
"קח את הכדור כבר יאללה שלך!"
"כמה אתה שם על זה שהוא מחטיא את השניה"?
"זו בעיטה/זריקה זו? שיילך ללמוד ויחזור אלינו"

לתשומת ליבכם שלמה שרף/פיני גרשון.

זינק 18 בפברואר 2016

התחזית השחורה להמשך מוקדמת ולא תואמת את המציאות בכדורסל.
בכדורסל להבדיל מכדורגל בקיץ אחד אפשר להפוך את כל הקבוצה.
כבר היו שנים למכבי שסגל חדש בקיץ עשה דברים יפים מאוד באותה עונה.
בנוסף, בגזרת הישראלים רק בקיץ האחרון כולם היללו את הנבחרת. פתאום צומח כאן דאוסן שנראה כפוטנציאל עצום, ופתאום איתי שגב שזוכה לקבל דקות נראה כמו מישהו שאפשר לפתח.
זה נכון שהעונה הנוכחית נראית שחורה, אבל אני לא בטוח שהיא מעידה על העתיד.
וחוץ מזה כולם בוכים שנים על חוסר תחרות בליגה, יותר תחרות מזה לא יכולים לקבל.

פרילי 18 בפברואר 2016

מזכיר לי את עמיר פלג, ציני ,מצחיק וכמובן שגם צודק (לפחות ברוב הפעמים).
תודה נהניתי לקרוא

אדם בן דוד 18 בפברואר 2016

כל הכבוד לך.

אני כבר נשברתי.

טרוצקי 18 בפברואר 2016

גיא, הטורקיות לא עברו לפיב"א, רק האיגוד הטורקי. בפיב"א עדיין לא הצליחו למשוך את הקבוצות. רק את האיגודים, בינתיים זו בעיקר של ארגונים כושלים

איציק 18 בפברואר 2016

די מסכים ומזדה עם הכתוב. רק הערה קטנה לגבי הפרשן בהמה. זה נכון, אבל הוא גם מבין גדול בכדורסל, ובאין פרשן שהוא גם מבין וגם לא בהמה, הוא אולי הפרשן שנותן הכי הרבה ערך מוסף. כמה חבל שהוא בהמה.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

איציק, בובי נייט שהיה מאמן לא פחות גדול מאדון מוקה והתנהג גרוע לפחות כמוהו, מתנהג כמו שצריך כפרשן. יש גבול.

איציק 18 בפברואר 2016

גיא, כנראה שלא הובנתי. אני לא מגן עליו, כי אם מציין שהוא בעל ידע נרחב ובודד בשטח. חבל שאין עוד כמה ברמה שלו כדי שאפשר יהיה להנות מפרשנות שתורמת להבנה (ואל תגיד לי אלי סהר) וגם בן-אדם. יש את ארז אדלשטיין (אך הוא די טרחני), היו אביב לביא וגם עופר שלח, אבל זו ביצה מיובשת. כנראה זה גם מצביע על מצבו של הכדורסל בארץ.

גיא זהר 18 בפברואר 2016

מסכים שהרמה ירדה אם כי גם מגרשון שמעתי מעט מאוד תובנות מעמיקות בים ה״בוא נרוץ, בוא נקלע״. האוזמן לא רע וסהר יכול לפרשן כדורמים.

איציק 18 בפברואר 2016

האוזמן בסדר, ה"בוא נרוץ, בוא נקלע" מגעיל ולא מצחיקמו שהו חושב, אך כשהוא מדבר כדורסל אז זה מעניין.
עזוב את הכדורמים בשקט, מספיק שסהר הורס בכדורסל, מה נותן לך תקווה שדווקא בכדורמים הוא יהיה טוב?

גיא זהר 18 בפברואר 2016

רציתי לכתוב כדורגל אבל אז היו אומרים שאני גזען. שם לא יכול להרוס כי כבר הרוס. דווקא יש לי סמפטיה לענפים קטנים

יואב דובינסקי 19 בפברואר 2016

הכדורסל הישראלי חשוב לי ולכן אני לא רואה את הליגה. ראיתי את הרבע האחרון של גמר הגביע.

Comments closed