פרפר

רד נא מהר, מצה ומצה, ומרונלדו טל שתה

ישבנו שבעה בקרית מלאכי כשסבא יששכר נפטר. באחד הימים נכנס פרפר לבית, כל הדודות צעקו, הנה הנשמה של סבא באה להיפרד מאיתנו, הנה הנשמה של סבא באה להראות שהכל בסדר איתו, תראו איזה יפה הנשמה שלו, תראו איך הוא אהב את כולנו ובא להראות את זה. אני אישית חשבתי שזה פרפר, אבל אם זה היה הנשמה של סבא יששכר, הוא בטח בא לרטון על משהו, נניח, על הכל. סבא רטן על הכל. ובטח שהוא לא אהב את כולנו. למען האמת, סביר להניח שהוא אהב רק חלק קטן מאיתנו.
ואתמול, פרפר בא לרונלדו, וזה נראה היה כאילו הוא נותן לו נשיקה קטנה על האף ואומר לו, שה, שה, הכל יהיה בסדר. אתה תהיה אלוף, ומסי יהיה בכלא, שה, שה, אל תבכה. ככה זה נראה, אבל אני שוב ידעתי, זה סבא שלי בא, ואמר לו, שירד כבר מהדשא, ושכדורגל זה משעמם, ושיפסיק לבכות על הכאב שלו ושהוא היה צריך לעוף מול הונגריה.

אז רונלדו ירד מהדשא. אדר הבקיע, אבל לא האדר הנכון. ורונלדו לקח תואר שאין למסי, השיג עליו יתרון, אבל בצורה היחידה שתשמש כנגדו. וסבא שלי? עדיין מת.

מנהרת הזמן
תמיד תהיה לנו את פאריז

22 Comments

משהבש 11 ביולי 2016

אדיר.

הארכיון 11 ביולי 2016

מה שאני ראיתי בטורניר היה מאוד שונה מסיפורי התיקו , הבכי והנהי:
איסלנד- משחק שהיה צריך להיות מוכרע במחצית עם 0-4 קל, התגלגל לתיקו קשה. פורטוגל היתה עדיפה על יריבתה בהרבה. בטח פחות מהדומיננטיות של צרפת אתמול.
אוסטריה- קבוצה שבאה לשחק על תיקו 0 מול קבוצה ביום רע שמחמיצה פנדל. שוב, פורטוגל היתה עדיפה בשתי דרגות על היריבה מולה, אך היתה חסרת מזל. מישהו אמר גרמניה מול צרפת?
הונגריה- פורטוגל ידעה שמספיק לה תיקו ולמרות זאת עד לדקה ה70 שיחקה על ניצחון. משחק שיכל להיגמר עם 5 לצד כל אחד משני הקבוצות. תיקו משקף.
אז מה ההבדל בשלב הבתים מצרפת?
צרפת ניצחה פעמיים דקה 90 ולכן סיימה עם 2 ניצחונות, פורטוגל החמיצה ללא הפסקה ולכן לא צלחה ניצחון. אך יש עובדה שאנשים שוכחים, פורטוגל לא היתה צריכה ניצחון כדי לעלות והספיק לה תיקו וכפרס היא קיבלה את הקבוצה המרשימה בשלב הבתים, קרואטיה.
שמינית הגמר, קרואטיה- לפני המשחק כולם דברו על הבעיה באגפים של פורטוגל והעובדה שהקישור הקרואטי הולך לטרוף את הפורטוגזים עם 0-3 במחצית. סנטוס המאמן עם ההברקה של הטורניר עם הוצאת מוטיניו מההרכב וחיזוק האמצע טרף לכולם את הקלפים. פורטוגל נתנה משחק נדיר ואדיר עם המון נשמה וידעה שאין לה סיכוי לנצח בכדורגל, אז הם שיחקו כמו יוון ב2004.
כל אלופה של טורניר תמיד עברה איזה משחק כזה , ספרד במונדיאל מול פרגווי, וביורו הקודם מול פורטוגל עצמה, לפני שני יורואים מול איטליה ברבע, גרמניה הקיזה דם מול אלג'יריה. ורק על פורטוגל היו טענות. אבל ניחא.
המשחקים מול פולין ווילס היו בשליטה פורטוגזית ורונאלדו היה שם כדי לקבוע עובדות בשטח.
בל נשכח שפורטוגל זו נבחרת שבנויה על שחקנים ילדים עם ניסיון של ותיקים, בלי "בטן" ולמרות זאת זה לא הורגש.
אז לכל המלעיזים, לכו תראו קופה אמריקה, אולי עוד טורניר שפיפא מסדרת לפרעוש כדי שיבעט פנדל לשמים יתן לכם את השקט הנפשי לו אתם מייחלים כי רונאלדו זה עבודה קשה ואמונה והוא הצליח להעביר את זה לנבחרת שלו, מה שהפרעוש רק יכול לחלום עליו.
להשוות בין רונלדו למסי זה כמו להשוות בין לברון לקרי. מי שאוהב עבודה לעבוד קשה ולהביא תוצאות יתחבר יותר לרונלדו ולברון. מי שחי בחלום ומאמין שהכל יבוא רק עם כישרון (הדור של היום) יזדהה עם הפרעוש ושות'- רק כשיגיע לבאר בל יתפלא אם רק ההשתקפות תישאר שם בסופו של יום.
מזל טוב פורטוגל.

אריק 11 ביולי 2016

אני הרבה יותר אוהב את רונלדו, אבל אם הפרעוש היה זוכה בטורניר עם ארגנטינה הייתי נשען לאחור ונהנה מהרגע, כי היה סיפור נהדר ולא הייתי רוצה לבזבז אותו על שנאה. אפילו התרגשתי בשביל האוהדים הבוכים של סיטי אחרי הגול של אגוארו. י

קארל מרקס אנד ספנסר 11 ביולי 2016

עד כאן (עם אגוארו)

אריק 11 ביולי 2016

אני אמור לראות אנשים בני 50+ בוכים מהתרגשות כי קבוצת הכדורגל שלהם הביאה להם אושר שלא חלמו עליו, ולשנוא את הרגע הזה?
זה בזבוז.

ארז 11 ביולי 2016

+1

ד"ר רזי הופמן 11 ביולי 2016

למר ארכיון, אני מחובבי רונאלדו וגם לברון ובכל זאת קרי ומסי עובדים לא פחות קשה מהשניים הנ"ל. קרי באימוני קליעות וכדרור הגיע למה שאף אחד לפניו לא הגיע. הוא עוד ישבור בקלי קלות את השיא של ריי אלן! מסי מופלא והרבה פחות סוליסט מאהובנו רונאלדו והוא עושה את הכל במאמץ רב הרבה יותר מכל שחקן אחר חוץ מרונאלדו.

ק. 11 ביולי 2016

תגיד ארכיון, התגובה הזאת מופיעה בעוד אתרים או רק ב5 פוסטים כאן?… תהנה מהזכייה

אריק 11 ביולי 2016

אם עשיתי לייק בפייסבוק זה מספיק?

ערן קאלימי 11 ביולי 2016

כן

א ח 11 ביולי 2016

נפלא.. מקסים..
״ לא האדר הנכון….״ גדול

גיא זהר 11 ביולי 2016

יש כאלו שהאדר הנכון היה בכלל ב82

עב״ד 11 ביולי 2016

יש אדר אחר מלבד ההוא מ82׳ וההוא מאתמול?

ערן קאלימי 12 ביולי 2016

כן

ריצ'י ריילפורד 11 ביולי 2016

טקסט נהדר שמעביר באופן מושלם את התחושות לגבי ליל אמש המשמים.
+1000 על לא אדר הנכון

תומר חרוב 11 ביולי 2016

תוספת חשובה לפוסט בפייסבוק. נראה לי שזו ההדחה האיטלקית הכי מבאס שחוויתי מאז 2000. טורניר מפוספס מאוד, יכולנו לקחת את זה בקלות.

אלעד 11 ביולי 2016

מעולה וסחתיין על הפורטיסהד.

קארל מרקס אנד ספנסר 11 ביולי 2016

אפרופו ה moth שהיה על הדשא:

ריקי גרבייס במהלך המשחק: אני לא אומר שהמשחק משעמם אבל העש בטח אסיר תודה שאין לו עיניים

פאןפאן 11 ביולי 2016

קורע. +500 על הטרק

צור שפי 11 ביולי 2016

כמו בזגורי אימפריה.

ק. 11 ביולי 2016

מעולה
עד שמסי לא ייקח את היורו, אין לו מקום בדיון (כל דיון! )

עובר אורח 11 ביולי 2016

נראה אותו לוקח יורו מחדר ההלבשה ואז נדבר!

Comments closed