memeking-2

פגרת הבלוג תמה לה, היה כיף, תודה על כל המיילים שדרשו בשלומי ועל הפניות החוזרות ונשנות למערכת דה באזר שביררו מה איתי. כאילו, ככה הייתי צריך לפתוח את הטור, אבל אתם? כאילו לא שמתם לב שאני בחופשה.

זה חמור מאד.

אז מה קרה במהלך הפגרה? הדברים הרגילים שקורים כל שנה בחופשה בין הליגות, מכבי ת"א עורכת מסע חימוש מטורף, הקבוצה המפתיעה של שנה שעברה לא מצליחה לשמור על הסגל שלה, הפועל ירושלים מנחיתה שחקן NBA ששיחק מיליון פעמים באולסטאר, בחולון יש בלגן ניהולי וכל בחור לבן או שחור בהיר שעבר אי פעם ליד ישראל מאוזרח ועובר לתל אביב שם הוא מיד הופך לסמל לרקבון המוסרי של מכבי ת"א או ללוחם חופש שראוי להפועל ת"א (שבמקרה הזה, אם יהיה טוב, יעבור להיות סמל לרקבון המוסרי של מכבי ת"א). חדי העין שבין קוראי בוודאי שמו לב שלא כל מה שכתבתי כאן אכן קורה כל שנה וזה נכון, מכבי ת"א לא ערכה מסע חימוש מטורף כבר מלא זמן. בעצם, מאז העונה ההיא שבה הביאה את מקדונלד, האפמן בריסקר וקומאג'יס. בעצם, גם אז זה לא היה מסע חימוש, אלא פשוט סקאוטינג מושלם, ומזל גדול שקומאג'יס היה חצי מת מה שאפשר להאפמן את הבטחון וזמן המשחק שהיה זקוק לו בשביל להיות המפלצת שהוא. שנה אחרי הם הביאו את פארקר האוברייטד, ושוב, פגיעה בול בסקאוטינג.

רגע לגבי פארקר. כן, ג'אמפ שוט יפהפה וקטלני. כן, שחקן התקפה מחונן. כן, שומר טוב מאד. אבל לא מנהיג, ובדרך כלל נטה להעלם במשחקים חשובים (חות מבמשחקים חשובים נגד הפועל, שם הוא נהג להשמיד את מלחה בחיבה רבה), למזלו הרב היו לו את מקדונלד, האפמן ויותר מאוחר וויצ'יץ' והאוברייטד השני שאראס כדי שיחפו על זה שהוא בסופו של דבר היה יותם הלפרין משופר ועם ניתור. עכשיו, הלפרין זה נהדר, הוא מנצח 80% מהמשחקים בעונה, הסיבה שהיא לא נתפס כאגדה היא נורא פשוטה, את שאר ה-20% הוא מפסיד במאני טיים. זה לגבי פארקר האוברייטד. מה שכן, איש חביב להפליא. אבל לפני שאתם תולים אותי בתגובות, הוא אוברייטד בכך שהוא נתפס כאגדה למרות שהיה "רק" שחקן מצויין, כן?

את מסע החימוש האמיתי עשתה רוסיה עבור אסד, אבל זה קצת פחות קשור לכדורסל. במונחי הליגה שלנו, אני חושב שהקבוצה שהכי השתפרה ביחס לשנה שעברה, על הנייר, היא הפועל ת"א. החתמות טובות על פניהן וטאקר עוד עלול להיות ה-MVP של הליגה. מה שכן, הם נשארו עם אברהמי על הקווים, וכשהוא יפוטר, והוא יפוטר, המחליף שלו בטח יהיה בירנבוים שלא אימן כבר הרבה זמן, ואני לא בטוח שהכדורסל שהוא יודע לאמן כ"כ מתאים לזמננו אנו. אבל מה לי אלין, זה רק אומר ששתי התל אביביות שוב יספקו שעות של שעשוע והנאה לשאר הליגה. שתיהן חוץ ממכבי ת"א :(

מכבי ת"א הולכת להשתלט על הליגה השנה, אלא אם הם שוב יקלעו למגפת פציעות איומה (שזו אפשרות, כי יש מצב שיש שם צוות רפואי ומאמני כושר מזעזעים, זה כבר לא מקרי כל כך מה שקורה שם). אם יקחו אליפות או לא זה פחות משנה, כי במשחק אחד הכל יכול לקרות. זה גם לא משנה, כי הם משוריינים עד יום מותם של הנכדים שלכם בערך.

על הפועל ארחיב מחר, לקראת המשחק, רק בקצרה, זו עונה מאד חושבה לכל הכדורסל הישראלי בגלל שזו עונה מאד חשובה לבר טימור. אין לכדורסל הישראלי גארדים טובים, אוחיון איבד את המוג'ו לגמרי ומקל לא באמת שחקן טוב. ובין הצעירים, אולי יצא משהו מתמיר בלאט, אני אישית סקפטי לגבי סיכויי ההצלחה של גמדים לא אתלטים שלא מצליחים לסיים ליד הטבעת גם בגילאי נוער, אבל אולי. מה שאומר שאנשחנו צריכים עוד גארד אחד ליד דאוסן בשנים הקרובות ועדיף שהוא יהיה רכז, ואחד סביר. כרגע טימור לא שם, הוא צריך להגיע לשם, להיות פוינט גארד אירופי סביר, הפוטנציאל שם. אבל גם הפוטנציאל להכשל נמצא שם, אבל הוא צריך להשתלט על העמדה הזו השנה, ולתפקד בה גם במשחקים באירופה, אחרת זו בעיה.

והנה כמה הימורים:

טבלת ליגת העל בתום העונה:

1. מכבי ת"א
2. הפועל ירושלים
3. ראשל"צ
4. נהריה
5. הרצליה
6. אילת
7. גלילבוע
8. חולון
9. הפועל ת"א
10. קרית גת
11. חיפה
12. אשדוד

אלופה: מכבי ת"א
מלך הסלים: ג'ו ג'קסון
מלך הריבאונדים: צ'ארלס תומאס
מלך האסיסטים: אוחיון
יורדת: אשדוד

 

שנה טובה!

וגם, יום הולדת לאלבום הזה, אחד הגדולים אי פעם:

 

למה אני בעד הנבחרת?
עושים את הדברים הקטנים