המותחן בקרית גת – סיכום.

מנוחות וניהול סגל. שני קונספטים שצריכים עיון.

אריה ירושלמי נח

אריה ירושלמי נח

 

זה היה משחק כדורסל, ובכן, לא טוב. זה לא שהפועל ירדה לרמה של קרית גת, או ששתי הקבוצות היו ביום רע, כמו ששתי הקבוצות חסרו את השחקנים החשובים ביותר בהתקפה שלהן, אליהו בהפועל וקילנגסוורת' בקרית גת, אלו גם שני שחקנים שמכתיבים סגנון כל כך ספציפי, שבלעדיהן חלק גדול מתוכנית המשחק פשוט לא רלוונטי.

אני לא מודאג מההפרש הנמוך יחסית, כי הנצחון לא באמת היה מוטל בספק. אני כן מודאג מהגארדים הזרים של הפועל, ג'רלס נראה כבוי, ודייסון עושה את הנקודות שלו ללא קשר למשחק. שניהם גם לא כל כך שומרים משום מה, ואלו שחקנים שכן שמרו לאורך הקריירה. והכי אני מודאג מהעובדה שאין לנו סמול פורוורד מחליף. מנקו פשוט לא לרמות האלו, וכשאני מדבר על הרמות האלו, אני מדבר על כדורסל מקצועני באופן כללי. אתמול במשחק שהיה פסאודו פיזי, הוא נבהל ושיחק אותה מת. וזה שהסמול הפותח הוא בעצם גארד אגואיסט עם קליעה חשודה לא תורם לבטחון שלי.

סימנים חיוביים, הפועל זורקת משלוש גם כשהכדור לא נכנס. וזריקות טובות. בשנתיים שעברו הם היו מפסיקים לזרוק אחרי 3 החטאות רצופות, ושחקנים חופשיים לגמרי היו תוקעים את ההתקפה, היום ממשיכים לזרוק והכדור נכנס בסוף, ובין זה לבין היכולת של דייסון, אליהו, טימור וג'ונס לעשות נקודות ליד הטבעת בכל מיני אופנים אז המצב לליגה סביר.

אבל עוד מעט יורוקאפ, וכל זה לא שווה כלום אם ג'ונס וטימור לא יצליחו להביא את זה גם לאירופה, מול גארדים וגבוהים אירופים, וכל זה לא שווה כלום אם סטודומאייר לא ימצא את עצמו כחלק מהקבוצה ומהמערך.

ובגדול, זה היה משחק ליגה שישי שראיתי השנה, וזו תהיה שנה לא פשוטה. לא פשוטה בכלל לחובבי הכדורסל.


 

וזה נכתב לפני

הפועל, מעודדת מהנצחון ההירואי על הרצליה במחזור הקודם יוצאת היום למשחק מול הקבוצה שמסתמנת כחלשה בליגה כרגע, קרית גת. שזה לא מפתיע כל כך, כי אני לא מצפה להרבה מקבוצה שמורכבת ממהנדסים באינטל.

ביום רביעי הקרוב, הפועל תשחק בספרד מול וולנסיה. ולכן ככל הנראה סטודומאייר לא ישחק היום. הרי כבר שהוחתם דיברו על כך שהוא ינוח כמה שאפשר במשחקים בארץ, כדי שיאר חד לאירופה. ובגדול זה לא בהכרח רעיון רע, והנוכחות של רוזפלט, פטרסון וג'ונס אמורה להספיק לעבות את הקו הקדמי גם בליגה, כשהוא נח.

אבל אני חושב שזו טעות, לא כי חלילה קרית גת תנצח את הפועל. הפועל אמורה לנצח את קרית גת הזו גם אם תבחר 3 זרים רנדומלים בלבד שישחקו, והפועל יכולה להפסיד גם אם כל הזרים ישחקו. ואני לא מזלזל במשחק של היום, חובה לנצח אותו, כי אם באמת יהיה מרוץ דו ראשי בליגה השנה, אז כל נצחון קובע. זו טעות כי סטודומאייר נראה לא טוב. והוא נראה לא טוב מכל מיני סיבות, אחת הבולטות שבהן היא שהוא עדיין לא הסתגל לכדורסל באירופה מבחינת חוקים ולכן הוא עושה הרבה צעדים ועבירות מגן שב-NBA לא היו נשרקים ונשרקות, השניה הבולטת היא שהוא עדיין לא הסתגל לגארדים שלו בקבוצה, השלישית הבולטת היא שהוא עדיין לא הסתגל לעובדה ששומרים פה הרבה יותר איזורית. ואני לא רואה איך מנוחה עוזרת להפוך אותו לשחקן טוב יותר כרגע. אם כבר, להיפך.

יכול להיות ששווה להריץ אותו עכשיו קצת יותר ממה שרוצים, במטרה לחבר את העסק קצת יותר מהר, גם על חשבון מנוחות ארוכות יותר, אם צריך, בהמשך. לדעתי זה גם יחזק את הזיקה בינו לבין הכותל המערבי, שזה משהו שכולנו זקוקים לו היום.

וחוץ מזה, אני מתמרמר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כשמישהו שאינו אני מקבל מנוחה. זו פגיעה חמורה בזכויותי האזרחיות.

עושים את הדברים הקטנים
האיש הלא נכון, במקום הלא נכון

תגובות

 • גיא

  לדעתי הכותב הוא שתול של מכבי.
  בכל אופן - לצערי אני נוטה להסכים שדווקא דקות משחק יורידו את החלודה מהעלם הלא כ"כ צעיר.
  עם זאת, ייתכן שרק טובי רופאינו, מאמנינו האיטלקים והעלם עצמו יודעים מה מצבו הפיזי האמיתי ויכול להיות שבגילו הוא באמת צריך את המנוחה. אני צעיר ממנו במקצת ואני לא מסוגל לשחק פעם אחת בשבוע אפילו

 • נביא בעירו

  מסכים שדקות משחק יזרזו את הכניסה של אמארה לעניינים. עם זאת, אני חושב שהחשש מפציעה הוא עדיין יותר משמעותי ואם המחיר של המנעות מפציעה היא שפתיחת העונה שלו תהיה מעט יותר מקרטעת, so be it...

  השיר, והקליפ, פצצה. נא לשים לב לבחור עם השלט donald trump for president 2000. אמר ולא ידע מה הוא אומר.

 • ZORK

  יש משהו טיפה מגוחך בזה ששחקן שהגיע מליגה של 80+ משחקים לא כולל פלייאוף פתאום לא מסוגל להתמודד עם משחק מול קרית גת. אני חושב שבירושלים הבינו שסטוד לא ממש מוכן, ומפחדים ליצור פסיכולוגיה שלילית עם הופעות לא טובות.

  • ניימן

   זה לא קשור לכמות, האינטנסיביות של הליגה הישראלית יותר גבוהה.

   (סתם סתם)

   • Tom

    נכון, ותוסיף לזה את הנסיעות המטורפות אז בכלל..

    • ערן קאלימי

     זו גם ליגה פיזית יותר, בגלל האיזוריות שמבוצעות על ידי לבנבנים שמנים. ב-NBA יש שמירה אישית של שחקנים אתלטים, אז זה יותר קל, כי הם תופסים פחות מרחב בחלל.

  • Omer

   שטויות.

   אמרה סטודמאייר עבר 3 ניתוחי ברכיים בקריירה שלו, 2 מהם ב3 השנים האחרונות (2013, 2015).
   בnba אמנם יש 82 משחקים בעונה, אבל אמרה לא היה קרוב מ2010 להשלים 82 משחקים. בנוסף, ב3 העונות האחרונות כמו הדקות שלו צנחה.

   אמרה סטודמאייר לא קיבל אפילו הצעה אחת מקבוצת nba הקיץ. אם בnba היו חושבים שהוא בריא, אז סביר להניח שהוא היה מקבל מספר הצעות לחוזה מינימום, כמו שבדכ קורה עם וטרנים בעלי קריירה כמו שלו.

 • גיא זהר

  דוסון? מן הסתם דייסון. אבל אולי טעות פרודיאנית שתתממש בקרוב.

  • ערן קאלימי

   נכון! מתקן

 • אלון3131

  הליגה הישראלית בכדורסל גוססת וזה לא קשור לרמה.

  הפיזור משחקים הזה אדיוטי. איך אני אמור לראות את המשחקים אם אין לי מושג מתי הם? פתאום הפועל תא בשישי בצהריים שלאף אחד לא איכפת, 2 משחקים בשבת אחד בראשון אחד בשני אף אחד לא יכול לעקוב אחרי החרא הזה.
  מה רע ב4 משחקים ביום ראשון/ שני כיום מרכזי, מה כל כך קשה

  • איתמר

   בכל פעם שהפועל תל אביב שיחקה בשישי בצהריים זה היה תענוג גדול (למי שהגיע לדרייב אין).
   אולי הכדורסל לא מדהים אבל האווירה נהדרת, הרבה משפחות עם ילדים קטנים ביציעים ואם גם מנצחים אז אפשר לצאת לסוף השבוע שמחים וטובי לב.
   זה לא מעט.

   • אלון3131

    הכל טוב ויפה. אז תעשו קבוע משחק אחד בשישי אחד בשני וכל השאר בראשון או להפך.
    כרגע זה ראנדומלי ובלתי אפשרי לבנות קהל לקבוצות הקטנות ככה.

Comments are closed.