אריה ירושלמי נח

אריה ירושלמי נח

 

זה היה משחק כדורסל, ובכן, לא טוב. זה לא שהפועל ירדה לרמה של קרית גת, או ששתי הקבוצות היו ביום רע, כמו ששתי הקבוצות חסרו את השחקנים החשובים ביותר בהתקפה שלהן, אליהו בהפועל וקילנגסוורת' בקרית גת, אלו גם שני שחקנים שמכתיבים סגנון כל כך ספציפי, שבלעדיהן חלק גדול מתוכנית המשחק פשוט לא רלוונטי.

אני לא מודאג מההפרש הנמוך יחסית, כי הנצחון לא באמת היה מוטל בספק. אני כן מודאג מהגארדים הזרים של הפועל, ג'רלס נראה כבוי, ודייסון עושה את הנקודות שלו ללא קשר למשחק. שניהם גם לא כל כך שומרים משום מה, ואלו שחקנים שכן שמרו לאורך הקריירה. והכי אני מודאג מהעובדה שאין לנו סמול פורוורד מחליף. מנקו פשוט לא לרמות האלו, וכשאני מדבר על הרמות האלו, אני מדבר על כדורסל מקצועני באופן כללי. אתמול במשחק שהיה פסאודו פיזי, הוא נבהל ושיחק אותה מת. וזה שהסמול הפותח הוא בעצם גארד אגואיסט עם קליעה חשודה לא תורם לבטחון שלי.

סימנים חיוביים, הפועל זורקת משלוש גם כשהכדור לא נכנס. וזריקות טובות. בשנתיים שעברו הם היו מפסיקים לזרוק אחרי 3 החטאות רצופות, ושחקנים חופשיים לגמרי היו תוקעים את ההתקפה, היום ממשיכים לזרוק והכדור נכנס בסוף, ובין זה לבין היכולת של דייסון, אליהו, טימור וג'ונס לעשות נקודות ליד הטבעת בכל מיני אופנים אז המצב לליגה סביר.

אבל עוד מעט יורוקאפ, וכל זה לא שווה כלום אם ג'ונס וטימור לא יצליחו להביא את זה גם לאירופה, מול גארדים וגבוהים אירופים, וכל זה לא שווה כלום אם סטודומאייר לא ימצא את עצמו כחלק מהקבוצה ומהמערך.

ובגדול, זה היה משחק ליגה שישי שראיתי השנה, וזו תהיה שנה לא פשוטה. לא פשוטה בכלל לחובבי הכדורסל.


 

וזה נכתב לפני

הפועל, מעודדת מהנצחון ההירואי על הרצליה במחזור הקודם יוצאת היום למשחק מול הקבוצה שמסתמנת כחלשה בליגה כרגע, קרית גת. שזה לא מפתיע כל כך, כי אני לא מצפה להרבה מקבוצה שמורכבת ממהנדסים באינטל.

ביום רביעי הקרוב, הפועל תשחק בספרד מול וולנסיה. ולכן ככל הנראה סטודומאייר לא ישחק היום. הרי כבר שהוחתם דיברו על כך שהוא ינוח כמה שאפשר במשחקים בארץ, כדי שיאר חד לאירופה. ובגדול זה לא בהכרח רעיון רע, והנוכחות של רוזפלט, פטרסון וג'ונס אמורה להספיק לעבות את הקו הקדמי גם בליגה, כשהוא נח.

אבל אני חושב שזו טעות, לא כי חלילה קרית גת תנצח את הפועל. הפועל אמורה לנצח את קרית גת הזו גם אם תבחר 3 זרים רנדומלים בלבד שישחקו, והפועל יכולה להפסיד גם אם כל הזרים ישחקו. ואני לא מזלזל במשחק של היום, חובה לנצח אותו, כי אם באמת יהיה מרוץ דו ראשי בליגה השנה, אז כל נצחון קובע. זו טעות כי סטודומאייר נראה לא טוב. והוא נראה לא טוב מכל מיני סיבות, אחת הבולטות שבהן היא שהוא עדיין לא הסתגל לכדורסל באירופה מבחינת חוקים ולכן הוא עושה הרבה צעדים ועבירות מגן שב-NBA לא היו נשרקים ונשרקות, השניה הבולטת היא שהוא עדיין לא הסתגל לגארדים שלו בקבוצה, השלישית הבולטת היא שהוא עדיין לא הסתגל לעובדה ששומרים פה הרבה יותר איזורית. ואני לא רואה איך מנוחה עוזרת להפוך אותו לשחקן טוב יותר כרגע. אם כבר, להיפך.

יכול להיות ששווה להריץ אותו עכשיו קצת יותר ממה שרוצים, במטרה לחבר את העסק קצת יותר מהר, גם על חשבון מנוחות ארוכות יותר, אם צריך, בהמשך. לדעתי זה גם יחזק את הזיקה בינו לבין הכותל המערבי, שזה משהו שכולנו זקוקים לו היום.

וחוץ מזה, אני מתמרמר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כשמישהו שאינו אני מקבל מנוחה. זו פגיעה חמורה בזכויותי האזרחיות.

עושים את הדברים הקטנים
האיש הלא נכון, במקום הלא נכון