זו עיתה של השלווה

ביממה האחרונה אנשים רבים חולפים על פני ברחוב ומתעלמים, אף לא אחד מהם שואל אותי שאלה. ואני עוצר אותם, אוחז בשרוול חולצתם ושואל אותם, "מה? אתם לא רוצים לדעת מה אני אומר על הנצחון העצום של הפועל על וולנסיה?" והם מסתכלים עלי בחזרה במבט מרחם, "וולנסיה? אם כבר, אז היינו רוצים לדעת מה יש לך לומר על ההפסד המבזה לגלילבוע/גבליל".
"מבזה?!?!" אני נזעק, אוחז בחולצתם אף חזק יותר, אפי הגדול מאדים כשאני תוחב אותו לפרצופם, "מבזה?!? הירואי התכוונתם, שיחקנו מחורבן מול קבוצה ששיחקה קשוח ואגרסיבי והיה שיפוט אנטישמי, אבל לשני הצדדים, ולמה אתם ככה, רציתי בכלל לדבר על על ההתקדמות של טימור, ועל הקלאץ' של דייסון ולא על עוד הפסד של הפועל לאריאל בית הלחמי"

הם מסתכלים אלי, התפרצותי מרככת אותם, ובעודם מחייגים לשירותי בריאות הנפש, בוודאי עבור עצמם, כך אני מאמין, שואלים אותי, "ועל אדלשטיין, יש לך מה לומר? כי זה יותר מעניין האמת."

וזה מה שאני עונה להם.

להיות מאמן זה מחורבן כמעט תמיד, לא יודע אם בכל מקום ובכל תרבות ספורט, בטח ובטח שבכדורסל הישראלי, ותמיד היה מיתוס כזה שבמכבי ת"א, רק שם אפשר להיות מאמנים, כי שם ההנהלה נותנת שקט, וגב, ואמון. שזה כמובן קשקוש מוחלט, כי ההשתלטות על הליגה והכדורסל הישראלי הגיעה בעיקר דברים שונים לחלוטין, שחלקם התאבדו בתליה וחלקם יואש אלרואי, ההנהלה הלחוצה, החרדה לתדמיתה, האובר מעורבת, הסופר דומיננטית, המטריפה והפסיכית תמיד היתה שם, תמיד. האגו של המנהלים שחשבו שהם המועדון תמיד היה שם, תמיד. זה לא רק הדור של הבנים, הם פשוט צריכים להתחרות נגד אירופה עשירה יותר ובהרבה ונגד ליגה עשירה יותר בארץ, ועם יותר זרים בסגל. ובעוד שמול ההנהלה המחורבנת הקודמת עמדו הנהלות מחורבנות יותר, עברייניות אפילו, הרי שמול זו יש כמה קבוצות שאשכרה מנוהלות סביר (מינוס בד"כ, אבל עדיין, סביר), ובעוד שמול ההנהלות הקודמות של מכבי ת"א עמדו קבוצות עניות, הרי שנכנס יותר כסף לכדורסל הישראלי, ובספורט הפער בין 100 מיליון שקל ש"ח ל-20 מיליון ש"ח קטן יותר מאשר הפער בין 81 מיליון למיליון וחצי. ומכבי ת"א לא מגיעה למאה מיליון, אז ככה שגם פה, לפתע יש אתגר גדול יותר.

ומכבי ת"א, מול האתגר הזה לא מתמודדים בחן, כי שמעון ומזרחי וחן זה לא זה, שזה גם חיובי לעיתים, אבל לא כשזה מלווה אימפוטנציה ניהולית. והם עדיין המועדון הגדול בארץ, אבל הם גם ערימה גדולה ומהבילה של חוסר יכולות וטמטום, ועכשיו גם אין להם בנק פרטי. אז חיפה לוקחת אליפויות, וגלבוע/גליל, והפועל וחולון, והם משכנעים את עצמם שזה בגלל הפיינל פור, שלולא הוא הם הכיייייי טובים, כרגיל. אבל הם לא, הם מחורבנים, שהפעם חשופים קצת יותר.

וזה מלחיץ אותם אפילו יותר.

ואז למועדון הזה, הם מכניסים מוח כדורסל מבריק, כך אומרים (ועל זה אמרו חז"ל , meh…), אבל לחוץ בצורה מטורפת, אחד כזה שמתקשר הביתה לאנשים שכותבים בפורומים וצועק עליהם, ששולח את מנהלי הקבוצה שלו ליציע כדי להתעמת עם אוהדים, שבוכה אחרי נצחון נחמד באירופה, שכמעט כל קבוצה שלו קורסת לחלוטין בשכמגיעים להכרעה, שמסיים כל קדנציה אפשרית בפיצוץ על רגע אישי, עם נטיות אלימות אפילו, והוא פרנואיד, היסטרי, בכיין שמאמין שהוא מתנת האל לאנושות, ואת רשימת התכונות הזו, הם מכניסים למועדון שלהם.

ואז מה הוא עושה? מסתכסך עם הכוכבים שלו ישר, מוחק את אחד הסנטרים ההתקפיים המסקרנים באירופה, טוען שכולם רודפים אחריו, שזה הכי חצוף ושקרני, כי הוא פחות או יותר אותרג בתקשורת, על ידי כל החברים שלו שכותבים על כדורסל ושעבדו איתו עד לפני כמה חודשים, אתם יודעים, הרסשטיין עושה את שהרסשטיין מכיר.

ובמכבי ת"א? מגיבים נכון הפעם, כי הדבר האחרון שמערכת שמתנהלת כמו שהם מתנהלים, שזה בעצם חבית ליצנים שיכורים וסוציופתים שבועלים תרנגולי הודו עם נטיות רצחניות ואותה חבית מתגלגלת בגרם מדרגות ארוך תוך כדי שמבחוץ פרחי כמורה פדופילים מנסים לקלוע לתוכה רקטומים של ילדים בני שמונה (כן, זו נראית לי הגדרה סבירה), הדבר האחרו שמערכת כזו צריכה, זה מאמן שמתנהל ככה. ככה שהם צדקו.

ועכשיו? רק בזה שיהיה להם מאמן שלא יוסיף בלגן ורעל הם שיפרו את מצבם ביורוליג ובליגה.

שיחנקו. חבל שלא השאירו אותו.

 

המותחן בקרית גת - סיכום.
קול נמוך וצלול