הפועל מתכוננת לליגה בצורה מכבדת

הפועל מתכוננת לליגה בצורה מכבדת

לפרקט הערב ביד מנוריהו תעלינה שתי הקבוצות הכי טובות בארץ השנה, במידה ולא סופרים את הקבוצות שהיו טובות יותר. הפועל ירושלים, השגיבה שבקבוצות, מול המכבי האמיתית. שאגב, במחקר גדול שהמצאתי בזה הרגע הוכח מעבר לכל ספק שמכבי חיפה זה מועדון קקה על כל ענפיו, והרוח של הפועל פ"ת עוד תבוא איתם בחשבון, אבל עזבו, אנחנו בנושאים אחרים עכשיו, טפי עליהם.

לפני שאכתוב כמה אותיות על המשחק הערב, אני חייב להתייחס לעונת הכדורסל של מכבי ת"א.

ובכן, מיד אתייחס.

אני רק גומר לנסח את דברי

הנה, הנה, שניה

טוב, אז ככה,

מגיע להם שיתפרקו אמן לא סובל אותם.

להבדיל מכל מועדון אחר בעולם שאני לא אוהב, נניח הפועל ת"א, נניח מכבי חיפה, נניח מר"צ או ליברפול, את מכבי ת"א כדורסל אני מתעב ברמות אחרות, הם מבחינתי לא ספורט (גם מר"צ לא, אני יודע, די להתלהב),והם מבחינתי צריכים לחדול מלהתקיים, אבל אם זה לא יקרה, וזה לא יקרה, כי פאלוסים לאומניים ספורטיבים לא מתים אף פעם, אבל אם זה לא יקרה? שימשיכו להתבזות ככה, והלוואי הלוואי הלוואי שהאפס האנגלו סקסי שנכשל בטורקיה יבוא אליהם להיכשל ביחד איתם שנה הבאה.

אבל זה באמת פחות מעניין אותי, כרגע ובכלל.

למשחק הערב יגיעו שני מועדונים שלא סובלים את ליגת הכדורסל הישראלית, אצל הפועל זה משהו חדש מהשנה, עם רמת זלזול בוטה ומחפירה בליגה ובמכבי חיפה תחת ג'ף רוזן זה עסק די קבוע של קבוצות שמתעוררות רק בשליש העונה האחרון, כי על הזין שלו כל מה שלפני. וזה מתאפשר רק בגלל הפיינל פור המשוקץ הזה.

הפיינל פור מאפשר את הנמנום הזה, את חוסר הכבוד הזה לענף שהפגינו שתי הקבוצות הללו במהלך רוב העונה, כיניתן לתקן את הכל. ואף אחד לא יצליח לשכנע אותי שהפיינל פור הזה הציל את הליגה משליטה של קבוצה אחת. כי זה שקר. הוא רק גרם לכל הקבוצות בעלות הפוטנציאל לזלזל בליגה. הוא לא יצר קבוצות נוספות עם פוטנציאל. מה שגרם לקבוצה אחת לאבד את השליטה הבלבדית בליגה היה שנכנסו עוד 2-3 הנהלות נורמליות לעסק, ובכך חשפו את ערוות המזרחיזם, אותה אסכולה שגורסת "אם יש הרבה כסף, יותר מכולם, אז זה ניהול טוב", ברגע שהפערים הכלכליים קצת קטנו, לא יותר מידי, התברר שיש פה פוטנציאל לליגה צמודה בהרבהה בעזרת ניהול סביר, כי לאוייב של הליגה אין בעצם הנהלה.

אבל במקום ליגה שבה מועדונים צומחים ומשתפרים, יש לנו ליגה שמאפשרת שישתינו עליה, שמסתיימת בפיינל פור חולה, ובשתי קבוצות משוריינות למפעלים הבולטים באירופה. ליגה שהיא בעצם החלום הרטוב של כל קבוצה לא תחרותית, נניח, אילת כזו, שמסתפקת רק בפירורים ובעקיצות. וזו ליגה חולה, עם שחקנים ישראלים שרובם הגדול לא טובים כל כך, ובעיקר מאמנים איומים ברובם.

ועדיין, אני מתרגש היום, כי כל מה שלמעלה זו רציונליזציה של שלמה לחוך מכל זה. אבל הפועל בשבילי זו עובדה קיימת, והיא פשוט תמיד תרגש אותי. יש שנים שבהן קשה לי יותר להתרגש, יש שנים שיותר, אבל תמיד אני מוצא עצמי נרגש.

והשנה? קבוצה כיפית. אני מת על איטלקים, ויש לנו, אפילו שניים!!!! אני מת על כדורסל מכוער ועל כדורסל הגנתי, ועל חמורים כמו דייסון וקינסי, שמסוגלים באותה דקה להיראות כמו זוועות וכמו אלוהים, הלפרין אמנם פרש מכדורסל, ועדיין 5-6 פעמים השנה יעה זה שניצח לנו משחקים, איכשהו. והוא גם מענטש אמיתי. ואמרה חמוד, וג'רלס בלתי נסבל בצורה מענגת, והפועל ת"א כפרה עליהם החליטו לתת לנו את האוול משום מה. ובר טימור! השחקן הישראלי האהוב עלי היום, אז מה אם יש לו עונה לא משהו, הוא תמיד נותן מאה אחוז על המגרש ויש לו גם קטע כזה של סלים גדולים במקומות לא צפויים במשחק.

אז כן, הכדורסל ההתקפי בלתי צפי, וכן, הפוטנציאל לא מאד ממומש, וכן, העונשין מחריד. אז מה? הם אדומים, הם מתאבדים בהגנה, לרוב, והם עושים מלא טעויות, איך אפשר לא לאהוב אותם?

אז מה חבורת החמורים הזו צריכה לעשות בשביל לנצח היום? בגדול, שליטה בריבאונד ויום סביר משלוש. אם זה יקרה לאף קבוצה בארץ אין סיכוי מול הפועל הזו, כי ההגנה בחצי המגרש כל כך טובה, שזה לא כוחות. הפועל הפסידו השנה בליגה כשהחטיאו משלוש ולא הפחידו את היריבה בריבאונד, מה שאפשר לקבוצות שניצחו אותם לקחת ריבאונד הגנה ולרוץ קדימה מהר, שם ההגנה של הפועל פחות טובה, וזה גם מעלה את כמות הפוזשנים במשחק, מה שבתורו גורע גם מהגנת החצי מגרש.

אז אם אמרנו שליטה בריבאונד ויום סביר מהשלוש, אז דיברנו בעצם על דייסון, האוול, אמרה וטימור. האוול ואמרה כמובן על הריבאונד, ואת זה הם עשו סביר רוב העונה. אמרה באירופה עשה את זה טוב יותר, האוול בליגה עושה את זה טוב יותר, הם צריכים לתת איזה 4-6 ריבאונד התקפה ואיזה 10-12 בהגנה ביחד ויהיה בסדר, דייסון וטימור פה בשביל שני דברים, הראשון, יש להם נטיה לןמשחקים שבהם הם פתאום לוקחים ריב' בהקפה, הם מוזמנים להביא אחד כזה היום, בנוסף, הם הקלעים הלא יציבים של הפועל משלוש, כשהזריקה שלהם נופלת פנימה בתחילת המשחק, הכל נהיה קל יותר, יכול להיות שיספיקו מהם רק 4 שלשות משניהם ביחד, אבל שיהיו מוקדמות מספיק, וזה לבדו עלול לגרום לחיפה לא לרוץ, לא להצטופף על ליאור, אמרה והאוול, ולא לחנוק את הצבע לחדירות של ג'רלס וחצי המרחק של קינסי. ואם במקרה יהיה לשניים יום טוב מאד משלוש, אז יותר טוב.

מה שכן, אלו שני מפתחות שהפועל לא ממש הצליחה לעמוד בהם העונה בליגה, גם לא מול חיפה באחד מן המשחקים העונה. ואם הפועל תיכשל בהם, ומכבי חיפה תמשיך עם הבטחון שלה, זה הולך לכאוב מאד לאדומים כמוני היום.

 

שיהיה לנו בהצלחה.

קורנל