משהו קטן (ואולי לא קטן) מחולון – בני השרון

אני מת על משחקים מכוערים שמוכרעים בהחלטות של שחקנים בשניות האחרונות. זו האמת המזוקקת של הכדורסל. אבל משהו אחר הטריד אותי לאורך כל הרבע הרביעי: אלדד אקוניס ודן שמיר. זה התחיל מזה שאקוניס נראה לוחש משהו על אוזנו של שמיר בטיים אאוט. ולאורך כל הרבע אקוניס נראה זעוף ובלתי מרוצה. שמיר שמר על פאסון מוצלח כמו שרק הוא יודע לשמור. אקוניס כבר כונה בעבר הג'נרל מנג'ר הראשון בכדורסל הישראלי. הוא לא רק איזה עסקן עם טביעת עין, אלא הוא מאמן שהחליט לקחת את התפקיד צעד אחד קדימה ונודע בבניית הקבוצות המוצלחת שלו בדרך כלל. שמיר, כבר אין צורך להציג, כבר מאמן עם הוכחות ותארים שלא צריך להצטדק על הגיל המופיע בתעודת זהות שלו או איזו שטות על לפטופ.

אז מה הבעיה? הבעיה היא שמסקרן אותי לדעת על מה לעזאזל היה הויכוח? האם אקוניס דירבן את שמיר להחזיר את קלנסי וג'יימס במקום רוזנפלט העטלף? האם היה זה אורי יצחקי ידידי היקר שיובש יתר על המידה? האם ניסיונו של אקוניס, מה לעשות, הריח את ההפסד מתקרב וניסה לעשות צעדים שימנעו זאת? דן שמיר עמד בפרץ ולא מיצמץ אל מול הלחץ שהפעיל עליו אקוניס. נדמה לי שבתוך תוכו אקוניס אוהב את התגובה של שמיר. גם הוא יודע שמי שמאמן אצלו חייב להיות מישהו עם עמוד שידרה ולא איזה סמרטוט שיתקפל מכל מילה של היו"ר שלו. גם אם היה זה פרינציפ של שמיר, טוב שעמד על שלו. כולם מדברים על מעמד המאמן. זו הייתה דוגמא מובהקת איך לשמר אותה עם קצת כבוד. ואולי הרבה כבוד.

וכל זה מביא אותנו למי שהיה אמור להביא את הסיפור. הבמאי של ערוץ הספורט זיהה את התחממות העניינים ומדיי פעם הראה קלוז אפים של אקוניס הזעוף. אלי סהר ומורן ברק גם הם העירו פעם אחת על ההתרחשויות. מקרה קלאסי ששדר קווים יכול היה להביא את הסיפור במלואו. אני לא זוכר אם היו שדרי קווים במגרש, ואם היו, לא הביאו. חבל.

בכל זאת נקודת אור: פסקי הזמן של דן שמיר בשניות האחרונות של המשחק הם מיני השתלמות מאמנים. אם רק היו מבצעים את ה X ו ה O שלו, ה W היה נגמר בצד שלו.

אלוהים תן לי רק טיפת זיעה
ואם יונייטד נמכרת?

6 Comments

שרונה 14 בדצמבר 2009

"אם רק היו מבצעים את ה X ו ה O שלו, ה W היה נגמר בצד שלו"-
אחחחח…. I love it when you talk dirty

doron kramer 14 בדצמבר 2009

יש לי עוד הרבה אותיות

עדי 14 בדצמבר 2009

קבל V ממני אקסטרא (שיהיה לך ספירים להחלפות)

doron kramer 14 בדצמבר 2009

היא נחשבת אות א"הV?

thebig E 14 בדצמבר 2009

דורון, אני צריך את אישורך לפרסם חלק מההפסד שלך לקולברט בטור למחר… תאשר לי כאן או במייל. כולל קרדיט כמובן… תודה

Comments closed