אין חוק חינוך חובה במדינה הזו?

חלק ממה שאני עושה בבית הספר האמריקאי באבן יהודה, זה לאמן את נבחרת בית הספר בכדורסל. מדובר בנבחרת של כיתות ט' עד י"ב, ברמה, איך נאמר זאת, די בסיסית. השחקנים בכיתות ט' – י', אם יצטרפו למועדונים ישראליים, יהיו בוודאי בקבוצות נערים מחוזית, בודדים בנערים ארצית, ושחקני י"א – י"ב יהיו בוודאי בקבוצות נוער מחוזית. בקיצור, עטלפים. העונה שלנו מתחילה בסוף נובמבר, כלומר עכשיו, אנחנו מתאמנים שלוש פעמים בשבוע, מדיי פעם יש משחקי אימון, האימונים מתקיימים באווירה נעימה של חוג, אין לחץ להביא תוצאות, ויש נסיעות לחו"ל. רק יש בעיה אחת: בית הספר לא נותן מלגות לספורטאים לכן רמת הנבחרת בעצם תלויה במי שמגיע ללמוד בו. לפעמים יש כמה שחקנים נחמדים לרמה הזו שאפשר לעבוד איתם, לפעמים אין.
שיאה של העונה מגיע בחודש מרץ, אז ניסע לטורניר באירופה של בתי ספר אמריקאיים ובינלאומיים. אנחנו נמצאים בדרג ב' של בתי הספר האלה ומחפשים את ההזדמנות הנאותה ליצור קבוצה שתהיה מסוגלת לעלות לדרג א'. למה כל זה מעניין? כי בחיפה מסתובב בחור שסיים כיתה י"א בארה"ב, שויתר על השנה האחרונה בתיכון כדי לבוא לארץ לשחק כדורסל מקצועני, ובינתיים לא כל כך הולך לו. אולי אם ישחק אצלנו יצבור קצת ביטחון וייזכר ביכולות שהביאו אותו להיות מקצוען בגיל 17 18.
אנחנו קודם כל רוצים להעביר מסר חינוכי, והוא שכל תלמיד בישראל, לא חשוב אם הוא 205 סנטימטרים שכיכב בתיכון שלו בארה"ב, יכול לקפוץ מחוץ לאולם, ורואה את עצמו פרוספקט ל NBA, חייב לסיים כיתה י"ב ולקבל תעודת בגרות. לכן הבלוג יוצא בקריאה נרגשת: ג'רמי טיילר, סיים בית ספר! אחרת אתה פוגע בסיכויי ההצלחה שלך בעתיד. אתה יודע איך קורות חיים נראים בלי תעודת בגרות? אף מעסיק לא ידבר איתך. שלא לדבר על העובדה שלהתחיל להשלים בגרויות אחרי 3 שנים בצה"ל זה חתיכת קוץ בתחת. תקשיב לי ג'רמי, עכשיו זה הזמן שלך להיות שייך למסגרת שתאמין בך ותדע איך למקסם את כישוריך. יש אפילו סיכוי די סביר שתעלה בחמישייה (אני לא מבטיח כלום!) ואם תרשים באימונים הצוות המקצועי יכול לשרטט איזה תרגיל או שניים שילכו לכיוונך. תגיד, באיזה צד אתה מעדיף לקבל את הכדור בלואו פוסט?

קפיטליזם בכדורגל
ארסנל. תחושה חזקה של דעיכה

7 Comments

חיפאי 30 בנובמבר 2009

תיקון קטן: הוא סיים יא', אבל מבחינת גיל הוא כמו שחקן שסיים תיכון/גיל נוער, כלומר בן 18 (יולי 91, אם לדייק אפילו).

doron kramer 30 בנובמבר 2009

אנחנו לא נהיה קטנוניים, ניקח אותו לכיתה י"כ גם אם הוא בן 34.

יובל 30 בנובמבר 2009

יופי של בלוג, תענוג לקרוא

מזדהה עם חלק גדול מהכתוב בפוסטים

mime 30 בנובמבר 2009

שמעתי שהוא די הידרדר במעמד הדראפט שלו, וחוץ מזה שבחיפה מתלוננים שהוא לא משקיע מספיק.

doron kramer 30 בנובמבר 2009

עוד סיבה טובה לסיים י"ב לא?

arbel shacham 1 בדצמבר 2009

ג'רמי טיילר סתם שוויצר הוא לא מבין מה חיים שלו

doron kramer 1 בדצמבר 2009

לכן הוא חייב לגמור בית ספר, כדי להבין מהחיים שלו!

Comments closed