חחח

השפה האינטרנטית החדשה הכניסה לעולם המושגים שלנו מונחים כמו זה המצוין בכותרת. הביטוי הזה שגור בדרך כלל בשיחות אינטרנטיות או […]

השפה האינטרנטית החדשה הכניסה לעולם המושגים שלנו מונחים כמו זה המצוין בכותרת. הביטוי הזה שגור בדרך כלל בשיחות אינטרנטיות או בהודעות SMS והוא אמור לבטא צחוק ברמה מסוימת של הכותב. לא ברור אם מדובר ב"חה חה חה" הקלאסי, או בצליל הנשמע מגרונו של אדם שמכחכח בגרונו בגלל תמיהה, הפתעה, זלזול או סתם עצם בגרון של דג בורי שנתקעה לו מאכילת חריימה.

ישנה גם הגירסה המקוצרת כמובן, למי שמתעייף לכתוב את הגירסה המלאה ומסתפק ב"חח". הגירסה הזו אמורה כנראה לייצג חיוך קל בזוית הפה, מחווה קומית קלה שבקלות, ולעיתים אפילו צחוק שנובע מנימוס גרידא.

בכל מקרה, הצליל שיצא לי מהפה כשצפיתי בערוץ הספורט בשידור המשחק של מכבי ת"א נגד רומא היה חחח. לא בגלל רמת המשחק. רמת המשחק הוציאה מפי צלילי הקאה על פי אסלה שנשמעו כמו בבבההההההה. תהיתי אם שיתוף הפעולה בין מכבי ת"א וחברת אל על עדיין קיים, ואם כן, האם חולקו שקיות הקאה ממטוסים לצופי המשחק בזמן פסקי הזמן וההפסקה בין הרבעים.

אבל בואו נחזור ל"חחח" שיצא לי. ערוץ הספורט נורא רוצה לקדם את התוכניות החדשות שלו בסוף השבוע. אחת מהן היא תוכנית נוספת של יציע העיתונות במוצאי שבת בהנחייתו של איש הספורט הידוע נתן זהבי, והשניה תוכנית סיכום המחזור של ליגת העל בכדורגל שהתחבאה לה בשקט ביום כלשהו, בזמן כלשהו, ועכשיו תהיה בהנחייתו של מודי בר און. שתי התוכניות כמובן בערוץ הלייב, 58, שאין לי וגם לא יהיה לי. ולקדם תוכניות זה באמת בסדר. הדרך שבחרו בערוץ לקדם את התוכנית האלה הייתה להושיב את מודי בר און ונתן זהבי, חנוטים לכיסאותיהם ביציעי היכל נוקיה, ולעבור בכל הזדמנות לקלוז אפ עליהם, להזכיר שהתוכניות שלהם עולות לאוויר בשבת, אבל אולי גם בגלל הסיבות הבאות:

א. בר און וזהבי הם אוהדי ספורט אמיתיים ורק במקרה הצלם של הערוץ תפס אותם מקשקשים ביניהם בהיכל נוקיה. הם בעצם מגיעים לכל משחקי הבית של מכבי ויושבים אחד ליד השני.

ב. אם הם באו לראות את מכבי ת"א אולי הם אוהדים שלה. וגם אתם אוהדים את מכבי או אולי שונאים אותה אז הנה קיבלתם דמויות להזהות איתן או אפילו קצת לשנוא שזה גם בסדר כל עוד תרכשו את הערוץ.

ג. אין כוסיות בקהל.

ד. ערוץ הספורט, בלהיטותו למכור את מרכולתו, הפך לערוץ 2 ספורטיבי.

המניפולציה הזולה הזו, דווקא בערוץ ספורט, פשוט מבאסת. אבל לא מבאסת כמו עצם הבחירה בזהבי. ולא שיש לנו משהו נגד דמויות ססגוניות וקולניות.
אבל הבחירה בנתן זהבי להנחות תוכנית ספורט ועיתונות כביכול, למרות שהדיונים שם מתנהלים בטונים רמים, היא זילזול באינטליגנציה של צופה הספורט הסביר. זהבי אף פעם לא היה מזוהה עם ספורט, אלא אם כן צפייה בסרט מציצים נחשב ענף אולימפי. אז לצעוק הוא יודע, לקלל אנשים בתוכנית הרדיו שלו גם, ובזכות היכולת לנהל דיונים פופוליסטיים הוא הפך לסלב צעקות. אה כן, והוא גם יודע יידיש וזורק מדיי פעם איזה משפט ביידיש וזה מצחיק. בעיקר את שלמה שרף. שגם תכף יתעייף מהשטיק הזה. הבנה בספורט שתוביל לשאילת השאלות הנכונות? זהבי עדיין צריך להוכיח שהוא מסוגל להבדיל בין פיק אנד רול לנבדל.

אבל נדמה ששיא השיאים הוא הפרומו לתוכנית סיכום המחזור. פרומו מצויין. משכנע. נגיעות נוסטלגיה בים של ציניות מסביב. כוכבי הערוץ מדברים מדם ליבם. עיניהם נוצצות. צבע עורם בוהק. אבל אז שמים לב שהם מדברים על כדורגל ישראלי. חחח.

תגובות

 • עדי

  חחח צפית במכבי... כל השאר זה "מגיע לך" של אמהות פולניות...

  • doron kramer

   האמת צודקת

 • גיל

  דורון, נדמה לי שנשמטה לך אות אחת

  כשמסתכלים על השיווק הצבוע של ערוץ הספורט צריך לומר "פחחח"

  • doron kramer

   זה כבר דיון אחר לגמרי....

 • רועי מ

  לא מפתיע בכלל, רשת ערוצי הספורט כבר מזמן לא מה שהייתה פעם. כאשר היה ערוץ בתולי וצנוע.
  נכון היום יש הרבה יותר שידורים מכל ליגה אבל המסחור מגעיל אותי.
  אני מבין את שני הערוצים 10 ו 2 שהפרסומות הם הלחם והחמאה שלו. אין מנויים. אבל הם מקבלים די הרבה כסף מהמנויים ל מבין למה בכל פינה ושניה אני צריך למצוא אלף ואחת פרסומות.
  כן גם אני שמתי לב לשניים שאף פעם לא נראו בהכיל.
  איפה בר רפאלי שצריך אותה.
  היא לפחות כוסית.

Comments are closed.